Plaatselijk Nieuws Voetbalsport Om het Damkampioenschap van Nederland. de arbeid van de leden van den raad in eendrachtige samenwer king zal worden verricht, ondanks de verschillende inzichten, die daar bij naar voren mochten komen en dat Gods Zegen daarop moge rus ten tot het welzijn onzer gemeen-; te en haar inwoners Hierna brengt de Voorzitter het navolgende ingekomen stuk ter ta fel n.l. Ontvangstbevestiging van benoemd verklaring van Ged. Sta ten dezer provincie. Hierna wordt overgegaan tot be- eediging der nieuw gekozen raads leden. Na het afleggen van "den eed, uitgezonderd de heer Hooij- kaas, welke de belofte aflegt, wordt overgegaan tot verkiezing der wet houders. Tot stemopnemers wor den aangewezen de heeren B. van Veen en E. C. Hooijkaas. Voordat echter tot stemming wordt overgegaan, spreekt de heer Hooijkaas (P. v.d. A.) een kort woord, waarin hii laat uitkomen, dat de 2 grootste partijen nejchÜ hebben op de wethouderszetel n.l. de P. v.d. A. en de Aj.R; Spr. heeft met de A.R. partij contact gezocht, doch deze wilde met hem niet sa menwerken. Uit een en ander is gebleken, dat er onder de A.R. oneenigheid is. Bij de eerste stemming worden uitgebracht op A. v. Vugt 2 stemi men, B. v. Veen 2 stemlmen, E. C< Hooijkaas 1 stem en C. A. v. Veen 1 stem. Bij de 2e vrije stemfmfng verkrijgt B. v. Veen 3 stemmen, A. v. Vugt 2 stepimen en E. C.j Hooijkaas 1 stem. Bij' de 3e stem ming tusschen A. v. Vugt en B. v. Veen krijgt v. Veen 3 stemmen, A. v. Vugt 2 stemmen en 1 stern blan co. Alzoo' gekozen B. .v. Veen, wel ke op de desbetreffende vraag van den voorzitter verklaart, zijn be noeming in beraad te houden, aan gezien Hij eerst met zijn superieu ren wil overleggen. 1 Bij de stemming voor de andere wethouder worden uitgebracht op A. v. Vugt 2 stern'men, op Adr. Westerlaken 2 stemmen, op .G. A. v. Veen 1 stern en E. C. Hooijkaas 1 stem. Bii de -2e vrij stemming verkreeg A. v. Vugt .2 stemmen. Adr. Westerlaken stemmen, E. C. Hooijkaas 1 stem en C. A. v.; Veen 1 stem. Bij de stemming tusschen IA. .v. Vugt en Adr. Westerlaken, /ver krijgt Adr. Westerlaken 3 stem men, A. v. Vugt 2 stern'men. en 1 stem blanco. Alzoo gekozen Adr. Westerlaken, welke op de desbe treffende vraag van den Voorzitter verklaart zïjn benoeming aanj te nemen. Hierna heeft plaats aanbieding van de gemeente rekening dienst jaar 1945. Vervolgens wordt onderzocht de ingekomen geloofsbrief van heU alsnog gekozen raadslid M. v. jd. Maas, welke in de plaats (komt van H. Westerlaken welke door loting als raadslid afgevallen is en .we gens het bii voorbaat bedanken van diens opvolger C. Kegelaar. Voor het nazien van deze ge-. iootsbrieT worden aangewezen de heeren C. A. v. (Veen, B. v. Veen en A. v. Vugt. De Voorzitter schorst hiervoor de vergadering. Na heropening verklaart C. A. v. Veen, dat de geloofsbrief van (M. v. Maas met bijbehoorende stukken in orde zijn bevonden en adviseert tot toelating. Aldus wordt besloten. Bij de rondvraag stelt de heer Bakker eenige vragen omtrent de brandweer. De Voorzitter antwoordt, dat hij deze aangelegenheid in B. en ,W. zal bespreken. - De heer Westerlaken vraagt om maatregelen te treffen tegien. het visschen op Zondag. De Voorzitter antwoordt, dat daar weinig tegen te doen is. De heer Westerlaken wijst erop, dat de pomp bij! de Ger. Kerk stuk is. 1 De Voorzitter antwoordt, dat dit bekend is. Spr. hoopt, dat er spoe dig waterleiding komt, dan kunnen de pompen vervallen. De heer Westerlaken wijst er verder nog op, dat er .versehih lende ingezetenen weigeren om als drager bij begirafenissen te fun ge e- ren. Spr. wil iedere inwoner (die plicht opleggen. De Voorzitter antwoordt, dat dit niet mogelijk is. Spr. vindt het treurig dat er menschen zijn, die hun burenplicht niet willen nako^ men. De heer Hooijkaas meent,. jjat weigering wel uitzondering zal zjjn. D e heer Bakker vraagt om straat verlichting te doen aanbrengen. Dit is zeer noodzakelijk. De Voorzitter antwoordt, dat Zuilichem dit had moeten laten aanleggen toen het kon. Het .zal nu niet meevallen. De heer van Veen wijfst eer op, dat de Meidijk nog steeds is ver stoken van eiectrische verlichting. De Voorzitter antwoordt hierop uitvoerig en zegt toe, een en ander na bespreking in B. en W. bii de P.G.E.M. aanhangig te zullen ma ken. De heer B. van (Sieen voelt het als pen 'behoefte om den Voor-/ zittpr dank te zeggen voor zijn juiste woorden en wen schep en spreekt den wensch uit, dat met lust en vertrouwen in het belang der gemeente zal worden gearbeid. Voorts brengt hij' dank aan hen, die nem ais wethouder hebben ge kozen, en hoopt voorts dat ingoe de verstandhouding, ook met hen die een andere meening zijn toege daan, moge worden gewerkt. Hierna sluiting. 3 21 2 2 1 1 2 1 1 3 o 4 o C Zaterdag en Zondag werd te Goes de 3e en 4e ronde gespeeld, waarvan de uitslagen waren 3e ronde«h Roozenburg-Blom remise. Vos wint van v. d. Staaij. Metz verliest van Kinniogin. Ligthart wint van v. Doorn.. Huisman-de Graag remise. .4 e ronde,: Blom-de Graag remise. v. Doorn verliest van Huisman. Kinningin-Lighart remise, v. d. Staaii verliest 'van Mietz. Roozenburg-Vos remise. De stand na de 4e ronde is Ligthart 4 Vos 4 Huisman 4 Metz 4 Kinningin 4 Roozenburg 4 de Graag 4 Blom 4 v. d. Staaii 4 v. Doorn 4 De 5 e en 6e ronde wordt Zater dag en Zondag a.s. te Dordrecht gespeeld. De volgende partijen worden dan gespeeld 5e ronde Vos-Blom,. Metz-Roozenburg, Ligt- hart-v. d. Staaij, Huisman-Kinnin- gin de Gra,ag-v. Doorn. 6 e ronde Blom-van Doorn, Kinningiin-de Graag, v. d. Staaij-Huisman, Roo- zenburg-Ligthart, Vos-Metz. o o o o 3 3 2 o :i! o 0 ti 1 2 5 5 5 4 3 3 2 o HEUSDEN. Zondag 15 Sept. j.l. heeft het Lima-tooneel (N.V. 's Herto- genbossche schroevengietererij M. Lips, Drunen) in het Wapen van Amsterdam, voor een Volle zaal. opgevoerd het blijspel „Robbe does" van Christien van Bommel Kouw en Henk Bakker. Het luid applaudiseeren na elk bedrijf, bewees hoezeer het spel bii jiet publiek in den smaak viel. Iedereen heeft met volle teugen genoten van een mood, frisch blij spel, dat op een manier werd ver tolkt, die niet van een amateur-^ maar veeleer van een "beroepsge zelschap kon worden verwacht. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat het Lima-tooneel aan den heer J. de Vneze een buitenge-; woon regisseur heeft, die werkelijk' met verstand van zaken de rollen heeft verdeeld. 1 Een apart woord van lof koirit toe aan Mei- N. v. d. Wiel voor haar nathunyk en ongedwongen spel. - Kortom iedere speler en speel ster heeft het zijne en het hare er toe bijgedragen, dat wij van deze avond niet alleen kunnen .zeggen „Dat was de moeite waard", maar zelfs „Dat was een succes". BOMMELERWAARD. In de Bornmelerwaard is in gesteld een afdeeling T.B.C.-be- strijding, onderdeel van de Com missie Veeteelt in dit gébied. Le den moeten daarvoor fi.per rund bijdragen per jaar. CAPELLE. Zaterdagmorgen j.l, te on geveer 7 uur, kwam! een vrachtwa gen, behoorende tot een militaire colonne voertuigen, welke uit de richting Waalwijk kwam, aan het Kerkeind in botsiing met een twee tal voor de woning van de wied. C. Vos staande booimen, welke als rietjes afknapten, waarna de zwa re wagen de woning van G. de Bie., naast die van de wed. Vos staande, ramde, zoodat een groot deel van den voorgevel van. dit, huis werd ingedrukt. Ookl aan de woning van de wed. Vos wierd,, hoewel in heel wat mindere mate, schade toegebracht. Onbegrijpelijk is, dat zich geen persoonlijke ongelukken. hierbij' hebben voorgedaan, want met den wagen warden krijgsgevangenen vervoerd. Naar we vernamen, moet de oor zaak van dit ongeluk', dat in de vroege morgenuren een heele con sternatie veroorzaakte, gezocht worden in oververmoeidheid van den militairen chauffeur. De gemengde zangvereen. ,,'t Rozeknopje" maakte j.l. Zater dag per touringcar van de auto- bus-ondernemingm Joh. Kras te Ammerzoden, een excursie naar het Gooi en het rijk aan natuur schoon zijnde gedeelte yan de provincie Utrecht, waarbij o.m.. een bezoek werd gebracht aan de Pyramide van Austerlitz en aan het militaire kerkhof op den Grebbe- berg bij Rhenen. Over Anhem, waar evenals! te Nijmegen, de door het oorlogsge weld aangerichte verwoestingen in OQgenschouw werden genomen, werd de terugreis gemaakt en on geveer 11 uur kwam' het gezel schap in opgewekte stemming ter plaatse terug. De postduivenvereen. „De Luchtvaart", hield j.l. Zondag met oude en jonge dujven. een wierd-, vlucht vanaf Neufvilles. De uitslag van deze wedstrijd luidt als volgt W. Zijlmans, 1, 2 en 1 5 M. van Peer 3, 6 en 7 P. .Nieuwenhuizen 4 en 12; Gebr. van Onzenoort 5, 8 en 21 St. van Peer 9 en.,10; Adr. Klootwijk 11 J. van Zutfen l3 J- van Doornik 14, 16 en 22 H. Vos 17, 18 en 20; Adr. Blom' 19. NIEUWENDIJK. Naar we vernemen hoopt de Chr. muziek v-er een. .„Crescen do", directeur de Weled. Heer S. Kuipers te Drimmelen, tweede Pinksterdag 1947, een groot mu ziek en zangconcours te organisee ren. Een eere-comité voor dit doel werd reeds gevormd. POEDEROUEN. Tot wethouders dezer ge meente werden gekozen de heerén A. J. H. Maas en W. Bok JMzn. WERKENDAM. ;Op 19 September zal er in de Noodkerk alhier een bijzon dere avovnd gegeven worden door den organist Jan Bonefaas. Het programma bevat alleen ko ralen ,die in verschillende variaties ten gehoore zullen worden ge bracht, terwijl verschillende ko ralen gemeenschappelijk zullen worden gezongen. Ter afwisseling declameert Frits Rekker. De toe gang is vrij, zoodat een ieder van deze avond genieten kan. Aan de uitgang wordt gecollec teerd voor de onkosten aan dezen avond verbonden. De cursusleiders voor de schriftelijke en mondelingen cur sussen voor het Middenstandsdi ploma „Mido" en „Hohudo", hebj ben besloten er één -cursus van' te maken. Wie in 1947 examen wil doen kan zich nu reeds opgeven. De plaatselijke damclub be haalde in Gorinchem de ie ^rijs in het nederlagen-tournooi, zijnde een oeker. Door 6 clubs werd deel genomen. Ce beer P. van Veen alhier, is benoemd tot ambtenaar bii de belastingen te Gorinchem. Voor den keuringsplicht zijn in deze gemeente aangewezen 27 dienstplichtigen. ZUILICHEM. Es. W. J. van Hoek, welke het beroep naar de Geref. kerk alhier heeft aangenomen, zal waar schijnlijk half November zijn in trede doen. HEUSDEN- Het Ijgt in het .'voornemen der v.v. Heusden, op Zaterdag 26 Oct. een bal-avond te organiseeren, waaronder een verloting doormid del van een Rad .van Avontuur. De goedkeuring hiervoor is .inmid dels verkregen. Wij doen een be roep op de Heusdensche burgerij en op de winkeliers .in het bijzon der, hun inventaris na te zien of er misschien iets bij is, dat als prijs voor bovengenoemde verlo ting in aanmerking lean komen. Wij komen t.z.t. bij u aan, Het ligt verder in de bedoeling der vereén. 3 off 4 maal per jaar een bal' of feestavond te geven vooir haar le den en donateurs. t Daarom als straks een iel o na- teurskaart wordt aangeboden, wijst niet af, doch wordt allen .doina-y teur der v.v. Heusden. Zondag speelt de v.v. 'Heusden een .wedstrijd vo-or de competitie tegen Veersche Boys, op haar ter rein nabii de brug. Daar vorigie week de wedstrijd Korvel-Heusden werd afgelast 'is dit haar iste wed strijd. De Veersche Bovs schijnen over een goed elftal te beschikken, wii jjjijn dan ook' benieuwd hoe onze jongens het er af zullen breni- gen. Een ding staat echter vast; wanneer Heusden zich voor de volle 100 pet. geeft, is sudoes niet uitgesloten. Heusden zal alles op alles zetten o-m de puntjes hier te houden. Wij kunnen dan ook ieder een gang naar l\et terrein aanbe velen. RRAIvEL. Het tweede elftal van de v.\. Quick speelde Zaterdag j.l. een thuiswedstrijd tegen Aalburg 3. Deze wedstrijd eindigde in een 3 2 overwinning voor Aalburg. CAPELLE. De v.v. „Wit-Zwart" speelde j.l. Zond haar eerste corapetitiewedé strijd in dit seizoen voor de 4e klasse K.N.V.B., tegen „Veersche Boys" te Raamsdonksveer, welke wedstrijd zij met 21 (verloor. WERKENDAM. De voetbalvereen. „Koz. Boys" welke dit jaar is gepromoveerd naar de IVe klasse K.N.V.B. Za- terdagmiddagvoetbaIj is ingedeeld bij de volgende clubs R. S.M. te Rotterdam, Groote Lind te Zwijndrecht. Zwart-Wit te "Rotterdam. Z.W.S.H. te Rotter dam, S.H.O. te Oud-Beijerland, Rijsoord te Rijsoord. .Pelikaan te Zwijndrecht. I Het ligt in de .bedoeling de competitie te doen aanvangen .op 21 September a.s. ZUILICHEM. Zaterdag j.l. kreeg Vios Quick van Brakel op bezoek. Deze comh petitiewedstrijd eindiigde in een gelijk spel 3—3.

De Sirene | 1946 | | pagina 6