Distri butie mededeelingen Wie geen tijd of zin heeft omi het gewas regelmatig te selectee- ren, do-et beter het niejt op te ge-' ven. Wordt het later in het seizoen afgekeurd, omdat er te veel zieke planten in voorkomen of dat het niet goed schoon gehouden is, dan heeft men onnoodig geld .uitgege ven. Verdere gejgejvens omtrent' de keuring 'kunt u vinden in de keuringsvoorsehriften. Voor de 'Bommel er waard en het Land van Heusden en Altena moet de keuring schriftelijk apngie- vraagd worden voor 25 SeptemJ- ber bij D. de Bijl, B 8 te Kerkwijk., Lit geldt niet voor de vermiesqr-* deringsveklen welke plantmate- riaal ontvangen hebben van het selectiebedrijf. Beze worden door de keurmeesters zonder opgave be zocht Distributiekring 231 ALMKEKK Uitreiking nieuwe bonkaarten. Voor zelf verzorgers en niet- zelf verzorgers. Uitgereikt zal worden een levensmid delenkaart, bestaande uit reserve alge meen. brood boter, melk en vleesch, alsmede tabak, versnaperingen- en ge combineerde kaart. Tevens de Petrole- umkaarten voor verlichting en kook- doeleinden. Het publiek dient na ontvangst van de bescheiden, deze direct te contro leeren. JNa-uitreiking geschiedt op Vrijdag 25 Oct. van 911 uur op het Distri butiekantoor te Almkerk. Gemeente EETHEN, Woensdag 25 September: l; van 910 uur Eethen;>van 10 11 uur Erongelenvan 11 12 uur Meeuwen; van 1<2.30 uur Babiloniënbroek GENDEREN, Donderdag 26 Sept. van 910 uur B 150; van 1011 uur B 51lioo; van 11 12 uur B 100einde. AALBURG, Vrijdag 27 Sept. van 910 uur C 150; van 10 11 uur C 5190; van i/i 12 uur Cv 91 140 van 1 2 uur C 141180; van 22.30 uur C 181einde. Zelfverzorgingsregeling 1946 -1947. Be Directeur van de Distributie- dienst maakt ingevolge de dezer zijds ontvangen richtlijnen het vol gende bekend Ten aanzien van de zelfverzorgingsregeling voor het seizoen 19461947 (27 October '194625 October 1947) is de na volgende regeling getroffen Zelfverzorging voor vleesch. Aan personen die in vorige ja- rfen geslacht hebben en in het sei zoen 19461947 niet meer zullen slachten, wordt per 21 E eoember 1946 de nog resteerende bonnen schuld kwijtgescholden. Boor de P.B.H. zal dit op de nieuwe ze- gelkaarten van betrokken zelfver- zorgers worden aangeteekend. Met Ingang' van "de ie periode 1947 ƒ22 December) zullen deze personen in het bezit worden gesteld van vleeschkaarten. Personen van bovengenoemde categorie, die vóór 21 Dec. 1946 hun oude schuld vereffend hebben, zullen van den datum] der vereffe ning af reeds in het bezit van vleeschkaarten worden gesteld. Tenslotte vervalt voor personen die in het nieuwe seizoen wél rno- en slachten, hun oude schuld op et moment der nieuwe slachting, waaruit volgt dat met de nieuwe slachting niet gewacht behoeft te worden tot de geheele oude schuld van het seizoen 1945 19416 is af gelost. Zelfverzorging voor brood wordt voor het jaar 19461947 niet meer ingevoerd. Zelfverzorging voor melk blijft ongewijzigd. Het rantsoen per gezinslid, ongeacht den leeftijd, be draagt 3/4 liter per dag!. Zelfverzorging" voor aard appelen is opgeheven. In de gebieden waar de Distributie van aardappelen niet is afgeschaft worcfbn dus normaal aardappelkaarten uitgereikt. Tu ssche ntij d sche b eë i nd iging der zelfverzorging. Definitieve onttrekking aan de zelfverzorging is slechts mogelijk in drie gevallen t.w. 1. voor hen, die op medische gronden de beschikking moeten hebben over bonnen. Hiertoe is het noodzakelijk, dat zij een medisch attest inleveren bij de P.B.H., die de vereischte aanteekening stelt op het zelf verzorgersboekje 2. wegens vertrek naar elders, ook hiervan dient de P.B.H. in kennis te worden gesteld. 3. wegens overlijden. De P.B.H.'s zullen in het komen de seizoen de beëindigingsformu lieren in duplo uitreiken. Een exemplaar d;ent door den gewezen zelfverzorger zorgvuldig te worden bewaard ter neutralisatie van de codeering in zijh tweede Eistribu- tiestamkaart. Het andere exem plaar is bestemd voor den Dis'tri- butiedienst. N.B. De mogelijkheid van uit treding ten einde het recht op het verkrijgen van toeslagen wegens bijzondere arbeid te behouden, wordt niet opengesteld. Tijdelijke onttrekking aan cle Zelfverzorging. lijdelijke onderbreking van de zelfverzorging is slechts mogelijk in de volgende gevallen 1op medische gronden 2. tijdelijk vertrek' 3. ziekte of droogstand van melk vee. i In deze *3 gevallen van tijdelijke onderbreking geldt -wederom net hierboven bepaalde omtrent ken nisgeving aan P.B.H. en de afgifte en inlevering van beëindigingtsfor- mulieren. Zegelboek je 19461947 Het zegelboekje voor het seizoen 19461947 is op eenige uitzonde ringen na gelijk aan net tot nog toe gebruikte en wordt door de P.B.H. vóór de uitreiking der bon kaarten 612 'geheel in orde .gei"1 maakt. Het bestaat thansi uit 3 bladzijden. Op het eerste blad wor den de algemeene gjegavensl be treffende het gezin aangeteekend. Er is tevens ruimte opengelaten voor het aanteekenen or betrokken zelfverzorger tarwe en of! rogge •uit eigen oogst of uit die van den werkgever mag behouden. Die twee overige bladzijden zijn bestemd om de bijzonderheden t.a.v. de zelfver zorging voor de artikelen vleesoh en melk te vermelden; He bladen bieden tevens ruimte voor het plakken d er zelfverzorgingszie gels Vermi ssing zegielboekjes. Bij; vermissing van het zegel- boekje dient betrokkene zich te wenden tot de P.B.H. met een po litierapport. Be P.B.H. reikt nieu we exemplaren uit duplicaat" ge stempeld en bijgewerkt met stemj- pels inplaats van zelfverzorging's- zegels. i Waarmerking T.D. en uitrei king bonkdhrten aan zelfver- zo rgers. De zelfverzorgers dienen zich voor de uitreiking van de bon kaarten 612, wélke ingaan op 27; Oct. 1946, bij He uitreikgroep te melden, waarbij naast de Tweede Distributiestamkaarten tevens' de van de P.B.H. ontvangen zegel- boekjes moeten worden overge-f legd. Aan de hand van de op1 dit zelfverzorgingsboekje vermelde on der de zelfverzorging vallende ge zinsleden zullen de desbetreffende T.D.'s worden gewaarmerkt. De te waarmerken vakjes zijn Vleesch A.G.d. Melk: A. H.d. Rogge tarwe A.E.a. Voor de artikelen vleesch en melk zullen met ingang van de uitreiking van de bonkaarten 612 de nieuwe zelfverzorgingszeg'els, voorzien van de opdruk 1946, 1947, worden geplakt. Toeslag bijzondere arbeid voor zelfverzorgers. Be tot nu toe bestaande regeling van toeslagen aan zelfverzorgers wordt met ingang van de 12e pe riode 1946 als yolgt gewijzigd. Indien zelfverzorgers op grond van hun werkzaamheden voor een toeslag A in aanmerking komen, kan deze worden toegekend, onge acht het aantal artikelen waarvoor zij zelfverzorger zijn en ongeacht het feit, of zij; al dan niet tarwe en of rogge uit eigen oogst of uit die van den werkgever mogen behou den. Zelfverzorgers die op grond van hun werkzaamheden voor een toe slag B in aanmerking komen ont vangen deze a. indien 'zij zelfverzorger zijn voor melk en vleesch, en hun zwa re arbeid buiten den landbouw ver richten en niet beschikken over tarwe en of rogge uit eigen oogst of uit die van den werkgever b. indien zij zelfverzorger zijn voor melk en vleesch,. ongeacht het feit of de zware arbeid buiten dan wel in den lanldbouw wordt verricht en zij niet beschikken over tarwe en of rogge uit eigen oogst of uit die van djpn werkgever. De ze rfverzo rgers komen der halve nimmer in aamrmerking voor een toeslag B 'wanneer zij over tarwe en of rogge beschikken. De toeslag C Wordt nimmer aan zelfverzorgers verstrekt, op welke gronden hierop dan ook aanspraak kan worden gemaakt. Zelfverzorgers die in aanmer king komen voor zeep vooir vuile arbeid kunnen deze toeslag ont vangen, ongeacht het aantal artike len waarvoor zij zelfverzorger zijn. Toeslag wegens oogstwerk- zaamheden. Zelfverzorgers die voordeze toe slag in aanmerking komen kunnen deze ontvangen ongeacht de ar tikelen waarvoor zij zelfverzorger zijn. Dislributlekring 251 WAALWIJK Rijwielbanden voor scholieren. De Directeur van den Distribu- tiekring 251 Waalwijk' maakt be kend Scholieren en studenten, die da gelijks hun onderwijsinstelling be zoeken en waarvan de afstand wo ning tot onderwijsinstelling 5 k'm. of meer bedraagt, kunnen in de maand September 1946 aanvragen om rijwielbanden indienen. Voor de volgende maanden blijft de ge legenheid to t het indienen van aan vragen. evenals voor alle andere categorieën, beperkt tot de eerste 10 dagen der maand. Op de in te dienen aanvraag formulieren dient het hoofd van de onderwijsinstelling op de plaats van de werkgeversverklaring te verklaren, dat de aanvrager dage lijks de onderwijsinstelling bezoekt en het oogegeven aantal kilome ters per rijwiel aflegt. Verstrekking van bonnen aan scholieren en studenten vindt in de maand September nog niet plaats, doch zal eerst in de maand Octo ber en dan nog in zeer beperk te mate een aanvang nemen. Alle tot dusver ingediende aan vragen door bovenvermelde cate gorieën komen met deze regeling te vervallen. Dislributlekring ZALTBOMMEL' Uitreiking bonkaarten 612 aani niet-zelfverzorgers. AMMERZODEN - Dinsdag 24 Sept. 912 uur letters A t.m. L; 1.304 uur letters tM t.m. Z. KERKWIJK: Woensdag 25 Sept. 912 uur letters A t.m. Z. NEEERHEMERT: Woensdag 25 Sept. 1.304 uur letters A t.m. Z. ZUILICHEM Donderdag 26 Sept. 912 uur letters A t.m. Z. BRAK EL Vrijdag 27 Sept. 912 uur letters A t.m. L.1.304 -uur letters N t.m. Z. AALST: Vrijdag 27 Sept. 8 10.30 uur letters A t.m. Z. POEDEROIJEN Vrijdag 27 Sep tember 11.3012 uur letters A t.m. Z. Alle uitreikingen vinden plaats in de bekende lokaliteiten. Na-uitreiking kan niet gehouden worden. v Bijzondere arbeid 11? periode. Op onderstaande data en plaat sen is er gelegenheid -cle aan ge- vraagde toeslagen wegens bijzon dere arbeid af te halen. De plaatsen zijn de gewone zit tingsplaatsen van den reizend amb tenaar. Maandag 23 Sept. te Ammerzo- den en Hedel van 1.304 uur. Einsdag 24 Sept. te Brakel voor Brakel en Poeder open, 1.30-4 ,uur. Donderdag 26 Sept. te Zuili- chem voor Zuilichem, Aalst en Nieuwaal D 18 en daarboven van 912 uur. v In hetzelfde tijdvak is er alsnog gelegenheid aanvragen voor toe slag wegens bijz. arbeid 1 ie pe riode in té dienen. Da distributie van fietsbanden. Grossiers en kleinhandelaren in fietsbanden dienen, voor zoover zij nog in het bezit zijn van niet gehonoreerde bonnen van de 13e periode Augustus (geldig voor den verbruiker tot 1 Sept.), er voor zorg te dragen, dat deze bonnen zich uiterlijk op ,25 Sept. a.s. bij de bandenfabrieken of im porteurs ter honoreering bevinden. Na 25 September mogen de ban denfabrieken resp. importeurs de hiervoor genoemde bonnen niet meer accepteeren, zoodat na 25 September op de bedoelde bonnen geen banden meer kunnen worden betrokken. Distributie van specerijen. Sedert de bevrijding van ons' land zijn van tijd tot tijd grootere* en kleinere hoeveelheden speoe-' rijen ingevoerd, die voor het mee- r end eel haar weg vonden naar de verwerkende industrie en zoo het publiek in worst, soepen enz. ten goede kwamen. Thansl (is de voorraad specerijen echter toe- reikend om aan de reeds lang be staande plannen rechtstreeks aan de consumenten specerijen te ver strekken uitvoering te gieven. Binnen twee maanden welke tijd nog nood.ig is om de specerijen te malen en den handel' te bevoor raden zal voor pile personen ouder dan 21 jaar een 'bon wor den aangewezen, waarop naar keu ze 25 gram1 peper of nootmuskaat gekocht kan worden. De geldigheidsduur van vleeschbon 523. Het Centraal E;stributiekantoor maakt nader bekend, dat bon 523 vleesch oók gedurende de week van 22 t.m. 28 September a.s. geldig is. Nummercoupures. Het Centraal distributiekantoor deelt mede. dat de plaatselijke dis- tributiediensten in de week van 22 t.m. 28 September voor onder staande artikelen de daarachter vermelde nummercoupures zullen uitreiken: bloem A 149; brood A 135 (patentbloem), A 136 (inl. bloem), A 137 (roggebloem), A 138 (reductie); melk A 150, A 151, A 152, A 153; eieren (rts. bonnen 1 artikel 37. De toeslag bedraagt voor bloem 50 pet. voor melk 10 pet. De toewijzingen voor melk wor den'uitgereikt op basis van twee maal h*t aantal ingeleverde rant soenen. Bovenstaande nummertoe wijzingen zijn geldig voor detail listen t.m. 12 October, voor gros siers t.m. 26 October. De toewij-' zingen voor melk ziijin geldig van 29 September t.m. 121 October a.s. Grossiers in tabak ontvangen toewijzingen G 94, G 95 vobr een aantal rantsoenen gfelijk aan het af te rekenen voorschot.

De Sirene | 1946 | | pagina 2