OFFICIEELE BONNENLIJST Distributie mededeelingen j Voetbalsport. A NOEL. Mej. E. 'Molenaar is be noemd tot onderwijzeres te Rijns- burg. AALST. Het echtpaar B. van EH el en G. v. Eriel-v. d'. Laar herdacht vorige week Dinsdag onder groote 'belangstelling hun 25-jarige echt- vereeniging. 1 1 Ook hier is de bietencamr apgne in vollen 'gang. Verschillen de schepen zijn 'reeds verladen. Voor sommige telers 'zijn er echter moeilijkheden, daar verschillende partijen niet worden 'ontvangen. Ee oorzaak hiervan 'is, dat' deze bieten geteeld zijn 'van zgn. eigen zaad, waardoor zij niet aan het vereischte gehalte voldoen. Voor betrokkenen een 'tegenval ler. ALMKERK. 'Pp Vrijdag 25 October a.s. des nam1. 2 uur, hoopt de raad dezer gemeente in een openbare zitting bijeen te komen- BABILONIëNBROER. Einsdag 15 Oct. hield de IJsclub „Juliana" alhier haarjaar ver gade ring in café Heimans. De opkomst was vrij goedUit het ver slag van secr. en penning'm. bleek, dat de vereeniging1 er goed vioor staat. Ee aftr. bestuursleden wer den herkozen. Verder werd besloten om de ijs baan a.s. winter te verlichten, wat de vereeniging zeer zeker ten goe de zal komen. Tevens werd beslo ten om op een nader te bepalen tijd en plaats door het bestuur zit ting te doen houden voor het zich' oip geven als lid der vereen. Dit geldt ook voor de dorpen Meeu wen en Bussen. Te ongeveer half fcien sloot de Voorz. deze vergade ring. Het zoontje van den heer B. v. d. Beek alhier, kwam' spel lenderwijs onder een voorbijrijden de dorschmachine terechg niet het gevolg; dat het ventje inwendige kneuzingen opliep. Naar het zich laat aanzien zal het ongeVal nog' betrekkelijk goed afloopen. Er. Aanen uit Wijk verleende geneeskundige hulp. EETHEN. Vanwege het .Centraal Bu reau Verzorging 'Oorlogslachtof fers wordt 'medegedeeld, dat door den Minister van Binnenlandsobe Zaken je en z.g. no odHevacuatier e- geling is vastgesteld. Volgens deze regeling kan een vergoeding worden verstrekt van fo.50 per 'geëvacueerde per dag! aan den kwartiergever 'c.q. kwar,- tiernemer, ten wiens laste de kos ten van voeding zijn gekomen. Eeze regeling 'geldt voor ge- evacueerden, die over het tijdvak 17 September 194415 Mei .1945 gleen evacuatievergoeding hebben 'genoten, op /grond van het feit, dat het administratieve apparaat in de vluchtoord-gemeenten om welke reden dap ook in gebreke is gebleven om 'de Verschuldigde verg'oeding te betalen. Personen jdie 'reeds 'een aanvra ge om 'uitbetaling van achterstaL- ligie evacuatievergoeding 'hebben ingediend kunnen zich c?p het geu meentehuis te Eethen vervoegen voor invulling der vereischte for mulieren van den kwartiernemer, terwijl dan 'tevens formulieren wor den uitgereikt, 'die door den kwar tiergever moeten 'worden getee- kend. Ter uitreiking en invulling van de bovengenoemde formulieren wordt op het gemeentehuis te Ee then zitting gehouden en wel als vplgt Voor het dorp Eethen op «Maan dag 28 October 194*6, des voor middags van 911 uur en voor Heesbeen en Doeveren des voor middags van 11 12 uur. Voor het dorp Genderen pp Maandag 28 October 1946, des namiddags van 25 uur huisnr. 1 t.m. 80. Voor het dorp Gpnderen op Einsdagi 29 October 1946, des voormiddags van 92 uur huis nummers 81 t.m. 163. Voor het dorp Erongelen op Einsdag 29 October 1946 des .na middags van 2—5 uur. Voor het dorp Meeuwen op Woensdag 30 October 1946 des voor middags van 912 uur. Voor het dorp Babiloniënbroek op Woensdag 30 October 1946 des namiddags van 2 topj; uur. In verband met de lan delijke glasactie ingesteld 'door Pa ter de Greve is ,een kleine hoe veelheid glas binnengekomen, ge schonken door 'de 'inwoners van de gemeente Wassenaar. Ingezetenen, die nog slaap- <of woonkamers hebben, waarin geen glas ^staat, kunnen hun .aanvrage indienen op de gemeente-secreta rie alhier, des voorm. van 9—-12 uur, voor Donderdag 31 Oct. a.s. 0(p het Consultatiebureau v. zuigelingen alhier, waren Dinsdag 15 Oct. 19 zuigelingen voor om-' der zoek aanwezig, n.l'. uit Gende ren 2 Eethen 4, Dirongelen 2, Meeuwen 1 en B.-I3roek 5. Volgende zitting op Dinsdag 29 Oct. des v.m. om 10 uur. GIESSEN. In voorbereiding is een uit breidingsplan voor deze gemeente. Tot leden van de commissie voor het VerLeenen 'van, consumen- tencrediet zij!n 'benoemd de hieter renW. Verhoeven, H, van der Schu.yt. j Joh. 't Hooft, G. Hak Jr., P. Naayen, 'terwijl als administrar teur is toegevoegd dhr. A. Oerle- mans, ge mee 11 te - sec re ta ris. s-GRAVENMOER. De in September 1945 door brand verwoeste boerderij van. den landbouwer J. Borstlap alhier, zal thans weer gedeeltelijk worden op gebouwd, n.l. eerst de stal. Na in schrijving is dit werk gegund aan de firma "Blom te Te te ringen. LAND VAN ALTEN A. Ee Rijkswaterstaat heeft het herstellen van rivierdijken langs de Bergsche Maas en Amier gegund aan de fa. M. P. Verzaal te Put ten voor f 38.800. Binnenkort zal de veerpont van Erongelen van de werf komen en weer worden ingelegd. Ee trek- pont, die momenteel bij Eronge len dienst doet, zal bij Capelle worden ingelegd. NIEUWENDIJK. Naar we vernemen is we gens overlijden van den heer J. v. Vuur en tot bietenweger benoemd,, A. v. d. Heuvel alhier. RIJSWIJK. Tot bestuursleden 'der Ger. J.V. zijn gekozen A. Kant, voorz., G. Hak, 2e voorz., H(. Kant, secr., A. Hak, j>enningim. en B. Kant, bibliothecaris. Tot bestuursleden der Geréf. M. V. zijn gekozen J. Schmidt, pres., X... FTshout, '2e pres„ B. Hak, secr. Jh. 'Swart, penningm., C. Kant, bibliofh. SPRANG-C APELLE. Ee besluiten van den raad dezer gemeente, van 3 Sept. j.l. zijn door Ged. Staten van Noord - Brabant onwettig verklaard, daar de raad in zijn nieuwe samenstel ling eerst Sept. ljad mogen op treden. In de vergadering van 18 Oct. j.l. werden tot wethouders ge kozen de heeren G. J. v. d. Willi-* génburg en G. A. S. de Bas. WIJK. Naar we vernemen h£eft Es. Harkema voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Oud- Beierland bedankt. Tevens komt Es. Harkema voor op het drietal voor .een te beroe pen predikant te Delft. (Vacature Es. Fokkema). WIJK EN AALBURG. Zooals uit achterstaande ad vertentie blijkt, kan men, voor het bekomen van werkschoenen en jekkers, zich vervoegen bij JV.. K. Bouman, "C 106 te Aalburg. WASPIK. Tot groote vreugde der ge meente, maakte onze zeer beminde predikant, Ds. A. L. v. d. Smit, j.l. Zondag bekend, dat hij voor het beroep naar de Ned. Herv. ge meente van Nieuw-Beierland had bedankt. WELL. Van de 7 ingeschrevenen voor de lichting 1947 alhier zijn 4 personen geschikt en 3 personen ongeschikt verklaard. WERKENDAM. Met ingang: van, 1 Nov. a.s. is de heer J. Kooiman alhier kan tonnier bij den Rijkswaterstaat, in gelijke betrekking benoemd te Zaltbommel. Bij de Geref. Kerk alhier is beroepen Et. Ph. J. Huyser van Westerlee. 31 Oct. a.s. hoopt het echt paar H. Pruissen-Paans zijn gou den huwelijksfeest te vieren. Met de bestrating van, de Visschersdijk is een aanvang go- maakt, de oude steenen zullen voor een groot gedeelte door nieuwe worden vervangen, terwijl de oude weer gebruikt zullen wonden om het achterste gedeelte op te knap,-f pen. Het werk wordt uitgevoerd door de fa. Kiilian te Gorinchem. in de oude consistoriekamer van de Geref. Kerk hoopt Donder dag 24 Oct. a.s., des nam. 8 uur, de Geref. Mannen vie reen. „Pro1 Re- ge" weer haar eerste vergadering! te houden in dit seizoen. Ee We Led. Heer A. van Hou we lingen hoopt dan in te leiden „Bijbelgebruik". Voor de onderlinge com-: petitie v^n de damclub „Onis Ge noegen" werden Maandag! de vól gende partijen gespeeld in het ,ie tiental i C. Visser-H. van Ar'kel o2. L. Risseeuw-W. J. Vd.,Lelie o2 B. de Joing-B. Baggerman 2o. J. Pellikaan-B. de Jong o2. J. d. Hollander-B. Baggerman 2o Ee stand is thans de Jong 64 2 o 10 Pellikaan 64 i, 1 9 de Kooter 5230 7 v. Arkel 4 2 o? 2 4 v. d. Lelie 5212! 5 J. C. Visser 2 1 o 1 2 Jan Visser 4 1 1 2 3 d. Hollander 6204 4 Baggérman 4103 2 Risseeuw 6 o 2 4 2 E e fa. gebrs. van Oord al hier was tegen f 17.620 de laagste inschrijfster voor waterwerken voor den polder Walcheren, onder Rit- t'hem1 Dislributiekring 251 WAALWIJK Wijziging zitdagen. Ee Directeur van den Distribu tiekring 251 Waalwijk maakt be kend f Ter kennis van het publiek in de gemeente Sprang-Capelle wordt gebracht, dat met ingang van Woensdag 23 October j.l. de zit dagen van de af deelingen „Voor- lichtiing" en „Centrale Kassa" zijn gewijzigd. Me t ingang van dien datum wordt in die gemeente zitting ge houden, eiken Maandag en Woens dag van 13.3015.30 uur. Voor het overige blijven de be staande en, dezerzijds reeds meer malen gepubliceerde regelingen voor beide af deelingen van kracht. Belanghebbenden worden drin- mgend aangeraden van deze gewij zigde zitdagen goedie nota te ne men. 1 Dislributiekring ZALTBOMMEL In verband met een tekort aan personeel zal het in de naaste toe komst niet meer miogelijk ,zijn alle plaatsen in de Bommelerwaard voor de le helft van de 12e periode (27 Oct. t.m. 9 Nov.) Bonkaarten£KA, KB, KCg612 (Strook no. 1). 45-1 brood 800 gram brood. 45-2 brood 400 gram brood 45-1 boter 125 gram boter. 45-2 boter 125 gram margarine of 100 gram vet 45-3 boter 250 gram margarine of 200 gram vet. 45-1 melk 4 liter melk 45 1 vleescb, 100 gram vleesch. 45-2 vleesch, 400 gram vleesch. 45 1 Algem 200 gram kaas 45-2 Algem. 100 gram bloem 45-4B Res. 1600 gram brood 45 4C Res. 800 gram brood 45-5B Res 3 liter melk 45-5C Res. 3 liter melk 45 6B Res 100 gram kaas Bonkaarten K0, KE 612 (Strook no 1). 46-1 brood, 800 gram brood. 46 1 boter 250 gram boter 46-2 boter 125 gram margarine of 100 gram vet 46-1 melk, 12 liter melk 46-1 vleesch, 100 gram vleesch 46-2 vleesch 100 gram vleesch 46-1 Algem. 100 gram kaas 46-1D Res. 800 gram brood 46-IE Res 250 gram rijst 46-2D Res 100 gram bloem 46-2E Res. 300 gram bloem Tabakskaarten enz. T 55 2 rantsoenen tabaksartikelen V 56 200 gram chocolade en/of suikerwerken X 55 2 rantsoenen tabaksartikelen X 56 100 gram chocolade en/of suikerwerken Voor de week van 39 November zullen nog bonnen worden aangewezen voor tabak, suiker, waschpoeder en zoo mogelijk cacao. Deze week is wederom 100 gram vleesch extra beschikbaar, zoodat men in totaal 500 gram per 14 dagen ont vangt. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 25 October worden gebruikt, met uitzondering van de bon nen voor vleesch en melk, waarop eerst met ingang van Maandag 28 October mag worden gekocht door de z.gl. reizende ambtenaren te doen bezoeken. Helaas moet worden overgegaan tot instelling van centrale punten voor verschil lende gemeenten te samen, waar het publiek voor looipende distributie- zaken geholpen kan worden. G.'m. zal zitting' worden gehou den te Zuilichem (v. Tongerlo) voor Zuilichem, B rakel, Aalst en Poe- deroijen elke Woensdag'. Ammerzoden (Goestenvoor Ammerzoden en Hedel elke Don derdag. Kerkwijk (v. Rijnsbergen) voor Neder heme rt en Kerkwijk elke Vrijdag. in de voormiddag zal men dis tributiebescheiden kunnen afhalen. Ce namiddag is bestemd voor het afhalen en indienen van formu lieren. Ee zit tings tijd en zijn van 9.30 12.30 en van 1.303.30 uuri Eeze regeling gaat in op 28 October a.s. AALST. Roda slaagde er 'Zaterdag ,j.l. wederom niet in 'punten te be machtigen. Het re 'elftal .speelde een uitwedstrijd tegen 'Wilhelmina te Aalburg. Wilhelmina 'nam re vanche voor de indertijd te Aalst geleden nederlaag en 'versloeg Ro da met 5 1. 'Roda II speelde thqis tegen G.J.S. II 'uit Gorinchem. Tot een kwartier voor het einde was het een ongeveer gelijk opgaande strijd, waarbij <T.J.S. met 1o voorstond. Het laatste kwartier vlotte het echter 'niet 'meer in de Rodagelederen, 'zoodat de bezoer kers nog diqe doelpunten scoorden en daardoor ^een klinkende 4o

De Sirene | 1946 | | pagina 2