OFFICIEELE BONNENLIJST Plaatselijk Nieuws Distributie mededeel ingen BRAKEL. HEDEL. uchtrechtspraak voor de voedselvoorzie ning in September 1946. Bij de ambtenaren voor de Tuchtrechtspraak voor de Voedselr voorziening kwamen gedurende de maand September 5710 processen- verbaal binnen, opgemaakt tegen ondernemers wegens overtreding op het gebied van de voedtsiêlvoor- ziening'. Ee Tuchtrechters voor de Voedf- selvoorziening wezen in die jpei- riode 2374 einduitspraken., waar- bii voor f 222.8 n.\o aan boeten werd opgelegd. In negen zaken werd een vergunning ingetrokken en in twee zaken werd sluitilng yan het bedrijf en jn één ziaak eien veelevering gelast. In 37 gevallen moest een waarborgsom worden gestort in totaal tot een bedrag van f 14.075. Ruim 2000 delinquenten wensch een te schikken ter voorkoming' van tuchtrechterlij'ke vervolging zij betaalden tezamen f 106.973. Het Centraal College voor de tuchtrechtspraak wees in 111 za ken vonnis in hooger beroep, waar in totaal f 29.376.aan boeten werd opgelegd. In drie zaken werd het storten van een waarborgsom bevolen, bedragende f 4000. HEUSDEN. Door den kerkeraad der Ned. Herv. Gem. alhier is een toezeg ging van beroep uitgebracht op cand. A. N. Langhout te Kamerik. Zondag vond na den dienst in de Herv. kerk alhier .een her,-* denk in g' plaats van den ramp van het stadhuis op 5 November 1944. Vanaf de plaats waar die .ramp plaats vond, werd een stoet samen gesteld, waaraan talrijke personen deelnamen en werd een bezoek gebracht aan het massagraf op de Prot. begraafplaats. Ds. Vo gel sprak een kort woord', de meisjes ver een. legde een bloem tak en vele familieleden bloemen op het graf. Einsdag! wend, nadat een H. Requiem Mis was opgedragen, een tocht naar de R.K. begraafplaats gemaakt. Ook daarbij was de be- langis telling groot ANDEL. Ee zangvereien. alhier zal haar reeptities voortaan 's Miaan- dagsavonds houden in het Ver- ee ni gin gs gebouw CAPELLE. Hoe gevaarlijk voor kinderen het meerijden met wagens is, on dervond een dezer dagen het zoon tje van C. Wervers aan de Nieuwe- vaart. dat van een rijdenden boe renwagen voor de wielen kwam te vallen, met liet gevolg, dat de klei ne overreden werd en met een ern stige wond aan het been werd op genomen. Dr. Gerlach, die oogen- blikkelijk gewaarschuwd werd en spoedig ter 'plaatse was, verleende geneeskundige hulp. In de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk zal hedenavond des avonds half 8 een dankdienst voor het gewas worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan Ds. A. Vroegindewey. Op Vrijdag 8 dezer hopen de heer en mevrouw P. A. v. d. Hoeven-van Vegten, wonende a. d. Loonschendijk te Vrij hoeve-Capelle den dag te herdenken, waarop zij 40 jaar geleden in het huwelijks bootje stapten. De nieuwe predikant der Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse, Ds. Wisgerhof te Lienden, hoopt a.s. Zondag 10 Nov. des nam. half 3 zijn intrede te doen, na des mor gens in zijn ambt te zijn bevestigd door Ds. v. d. Pol uit Ede. Ter gelegenheid van het tienjarig» bestaan der Haaftenschs schaakclub „De Volharding", or ganiseerde deze vereeniging een 1 ubileum-tournood, waaraan ook door onze plaatselijke schaakver- eenigjing wordt deelgenomen. Ver der nemen hieraan deel die schaak- vereeniging „Geldermalsen" en „Volharding". Door elke club wordt een uit en fchuis wedstrijd gjespeeld. Tot nog toe heeft de Brakelsche iclub zich in dit to urnooi van gle goede zijde laten zien. De wedstrijd (te Haaften werd met een fraai cijfer n.l. 6V231/? gewonnen, terwijl de thuiswedstrijd tegen Geldermalsen op 4 dezer in een (gelijk spel ein digde n.l. 55. Hieronder volgen de gedetailleerde uitslagen Haaften Brakel. v. Willigen-Veen endaal o1 Zijtveld-v. d. Linden o1 v. Liggelen-van Baaien 1f2V? E rW ie r s ma - Zwaai o 1 v. Willigen-v. Wijgerden 1o Eonker-Schreuder 1o v\ Maren-de Stigter i o1 v. Weelden-v. d. Linden 1o v. Alphen-v. Heusden o1 v. Willigen-Schreuders o1 3V2- ■61/? V« Totaal Brakel Geldermalsen Veenendaal-vEkeren x[ v. Ealen-Lak 1o v. d- Linden-Onderde 1 inden o1 v. Baaien-Koning o1 v. Wijgerden-de Jager \io Klop-3'interman 1o Schreuder-de Vries 1/91/2 S tig ter-Eb binge o1 v. Baalen-v. Haaften 1o v. Heusden-van Brenk o1 Totaal 5 5 GENDEREN. Op Woensdag» 13 Nov. des avonds om halt' zeven zal in de Herv. Kerk dankstond voor het gewas worden gehouden waarin zal voorgaan Dis. J. Koele. J.l. Zondag' maakte Ds. Ritsema predikant der Geref. kerk alhier van den kansel békend, dat hij voor het beroep naar «Je Geref. kerk te Goes had bed'ankt. Naar aarfceiding hiervan werd Z.Eerw. na den dienst toegesproken door ouderling v. d. Bedk waarna hem door de gemeente werd, toegezon gen Ps. 134:3 waarna Z.Eerw. enkele woorden van danlk richtte tot den spreker en gemeente. s-GRAYENMOEB. Vanaf Maandag 4 Novem ber j.1. zullen alleen vergunningen worden afgegeven oen te slachten op Donderdag. Deze zijn op het gemeentehuis verkrijgbaar terwijl dan tevens het bedrag' vooir de keuring gd f3.— kan worden vol daan. Het ligt in de bedoeling van Jeu gd centrale en Oranje Gar de om voor Kerstmis een geza menlijke Kerstwiidingsavond te be leggen. Ee heer J. Stassen amb tenaar ter ge mee n te -secre tari e al hier heeft wegens militairen dienst ontslag genomen als zoodanig. De verlichting langs de we gen in ons dorp is .wel eenigsziiins beter geworden nu. hier en daar enkele lichtpunten zijn bijgeko men. Toch is het nog niet wat het moest wezen en nog ..niet als voor den oorlog, terwijl dit op vele andere plaatser toch wel het ge val is. Maandag j.l. heeft alhier de najjaarspaardenmarkt plaats ge had een. der grootste paarden markten des lands die al sedert 100 jaar giroote bekendheid ge niet. Uitgezonderd luxe paarden worden in Hedel op den eersten Maandag van November alle soor ten paarden van allerlei leeftijd aangevoerd. 1 Om 8 uur Maandagmorgen werd er reeds handel gedreven. Van, alle kanten des lands kwamen ver- koopers en kooplustigen opdagen en rond het middaguur nam de drukte den vorm aap van het gr00te stadsverkeer. Van Hedel tot bijna aan Orthen stonden honderden en honderden autobussen tractors, veewagens en luxe auto's langs den weg gepar keerd. waar tusscben door lang zaam het gr00te verkeer Zuid-; Noord en Noord-Zuid voorbij schoof. Tegen verwachting in was de aanvoer gezien de ongunstige om standigheden gr00ter dan men verwacht had. Des morgens n, uur hetgeen als het topuur moet ivorden aangemerkt had men on geveer 1700 stuks geteld. Was de aanvoer dus ruim1 de handel viel echter tegen en kon zei fis slapt genoemd worden. Eerst tegen 4 uur des middags liep de m|arkt ten einde. HEESBEEN. A.s. Vrijdagavond om half zeven, zal dankstond voor het ge was worden gehouden, in welke dienst hoopt voor te gaan Es. H. Harkema uit Wijk. Er zal dan een extra-collecte voor de kerk ge houden worden. II EB PT. Een drietal krasse oudjes. Heden viert een der kinderen van wijlen P. de Wilt zijn 90ste ver jaardag. Zijn zuster is 88 en zijn daarop volgende broer, de jongste is 86 jaar. Alle drie beschikken nog over een uitstekende gezond heid en de gebroeders gaan eiken Zondag in hun stamcafé hun kaar tje leggen, waarbij zij geen van beiden een bril noodig hebben. WÖIJDBICIIEM. Dhr. Waninge, Commies der Bel. alhier is dezer dagen geslaagd voor Hoofdassistent Dir. Bel. en niet ingang van 1 Nov. 1946 be noemd tot Hoofdassistent-Titulair te Woudrichem. Besprekingen aan gaande belastingen met dhr. YV. zijn niet meer mogelijk, daar hij hier mede niets meer uitstaande heeft. Hier ter plaatse heeft zich een comité gevormd voor het hou den van winterlezingen. Dit comité is samengesteld uit leden van ver schillende kerken. Men is in correspondentie met verschillende sprekers om op te treden midden November, Decem ber, Januari en Februari. Wanneer de antwoorden binnen zijn hoopt men nadere gegevens te kunnen verstrekken. Bij den landbouwer G. J. v. d. Dag „Polder Hardenbroek" te Biesbosch, werd dezer dagen een voederbiet gerooid ter lengte van 1.15 meter. Dhr. M. Daleboth, onder wijzer aan de Rehobothschool al hier, is met ingang van 1 Febr. a.s. benoemd aan de Chr. School te Vlaardingen. De vorige week gehouden collecte voor het T. B. C. Fonds „Draagt Elkanders Lasten" heeft opgebracht te Werkendam f 170,50 en te Sleeuwijk f 132,22. WELL. Heden, Donderdagavond hoopt de Meisjesver een. „Tabitha" en de kleine miedsjes vier een. „Jong Leven", jaarfeest te vienen. Aan vang 7 uur. WERKENDAM. Het leveren van rijshout voor bezinkjing langs den Tus- seheiidam te Terschelling en op Texel, is tegen f 41.993.47 gegund aan de firma Gebrs. van Oord al hier. Voorloopig geen keuzebon voor koffie of thee. De plannen om een keuzebon aan te wijzen voor koffie of thee, zoo dat de consument zelf zal kunnen uitmaken, welke van de twee pro ducten hij er op wil betrekken, zul len voorloopig nog niet verwezen lijkt kunnen worden. Naar met vrij groote zekerheid aangenomen mag worden, zou de vraag naar koffie zoo overwegend zijn, dat daaraan niet voldaan zou kunnen worden. Het ligt voorts in de bedoeling in de eerste helft van December een voor de 2e helft van de 12e periode ;(10 t.m. 23 Nov.) Bonkaarten _KA, 47-1 brood 47-2 brood 47-1 boter 47-2 boter 47-3 boter 47-1 melk 47-1 vleesch, 47-2 vleesch, 47 -1 Algem. 47-2 Algem. 47-4B Res. 47 4C Res. 47-5B Res 47-5C Res. 47 6B Res 47-4 Algem Bonkaarten KD, 48-1 brood, 48-1 boter 48-2 boter 48-1 melk, 48-1 vleesch, 48-2 vleesch 48-1 Algem. 48-2 Algem 48-3 Algem. 48-ID Res. 48-1E Res. 48-2E Res. 48-4 Algem. KB, KC 612 (Strook no. 2). 800 gram brood. 400 gram brood. 125 gram boter. 125 gram margarine of 100 gram vet 250 gram margarine of 200 gram vet. 4 liter melk 100 gram vleesch. 400 gram vleesch. 200 gram kaas 100 gram zelfrijzend bakmeel 1600 gram brood 800 gram brood 3 liter melk 3 liter melk 100 gram kaas 2 kg appels of peren jKE 612 (Strook no. 2). 800 gram brood 250 gram boter 125 gram margarine of 100 gram vet 12 liter melk 100 gram vleesch 100 gram vleesch 100 grain kaas 100 gram zelfrijzend bakmeel 500 gram bananen (voorinlevering) 800 gram brood 250 gram rijst 300 gram bloem 2 kg appels of peren Tabakskaarten enz. T 57 2 rantsoenen tabaksartikelen V 58 200 gram chocolade en/of suikerwerken X 57 2 rantsoenen tabaksartikelen X 58 100 gram chocolade en/of suikerwerken Voor de week van 17 t.m. 23 Nov. zullen nog bonnen worden aangewezen voor tabak, suiker, koffie, thee en zoo mogelijk cacaopoeder. Deze week is wederom 100 gram vleesch extra beschikbaar, zoodat men in totaal 500 gram vleesch per 14 dagen ontvangt. De bonnen 48-3 Algemeen voor 500 gram bananen moeten uiterlijk op Zaterdag 16 November bij een hande laar in groenten en of fruit worden ingeleverd. De aflevering zal geschie den naarmate de bananen worden aangevoerd Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 8 November a.s. wor den gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor vleesch, melk en fruit, waarop eerst met ingang van Maandag 11 November a.s mag worden gekocht. Op de bonnen 47-4 en 48-4 kan men 2 kg appelen en/of peren betrekken bij een winkelier in groenten en of fruit, of bij een markt of straathandelaar of bij een truitverzendhuis De fruit- bonnen blijven geldig t m. 7 December. bon aan te wijzen, waarop iedereen 200 gram gedroogde zuidvruchten zal kunnen koopen. Nummertoewijzingen. Het Centraal Listribuliekantoor tl eelt mede, dat van 10 t.m. 16 November a.s. nummertoewijzin gen zullen worden uitgereikt voor Suiker C 025. C 026; versnaperin gen C 027 brood C 028 (patent bloem). ,C 029 (jnl. bloemj, C 030 (roggemeel), C 031 (reductie); rijst C 032 boter (3 033 marga rine/vet C 034. C 03 5 kaas C 036, C 037 korstlooze kaas C ^38 eieren frts.bonnen) art. 37 vleesch ontvangstbewijs m. vleesch zegels vleesch war en C 039 ta bak C 040, C .041 Ee toeslag1 bedraagt voor ver snaperingen, rijst, kaas,, vleeschwa- ren en tabak 50 pet., voor marga rine 20 pet., voor suiker en boter 10 pet. De toewijzingen voor korstlooze kaas worden uitgereikt op basis van een kwart maal. de toewijzin gen voor suiker on basis van twee maal het aantal ingeleverde rant- Ml

De Sirene | 1946 | | pagina 2