Ruime^'sorteering in Bedden - Matrassen. Firma CHARLES SCHREUDER Zn. FINISH Koop geen Pootaardappelen Voetbalsport li; C J VERDOORN Van ouds bekend adres - Ziet onzen voorraad - Speciaal voor hen die gaan trouwen. Michaël's Ijzerhandel, Aalburg het aangewezen adres Tevens perka keukenkapjes vanaf f 7.30. H. STRUIK, Electro en Radio, A 73,Nleuwendijk Ow Ma Weer KAPOK verkrijgbaar. Wijkschestraat W 130 HEUSDEN Telef. 49 Landbouwers Thans bieden wij U aan Schitterende Kappen en Kronen. HEUSDEN. Zondag 3 Nov. speelde het 2de elftal der v.v. 'Heusden tegen R.K. E.V.C. 2 en won dezien wedstrijd met 41. Over den vVedsfcrijd het volgende Reeds direct mioet v. Willigen handelend optreden bij een onver wacht hard schot hetwelk hij tot corner verwerkt. Direct hierop kopt L. Sluimers een ijiooien voor zet juist |Over, zoodat R.K.Ei.V.C« aan een doorboring ontkomt. Dan gaat de strijd gelijk op. Na een half uur spelen schiet G. Vos hard op doel en via een der achterspet- Iers verdwijnt die bal in het R.K. D.V.C. doel 1o. Na 10 minuten herhaalt A. de Mjoor hetzelfde en schiet snel naar binnen, ;een schot, en Heusdien leidt met 2o. Miet dezen stand komt de rust. Na de rust zijn de gastiejn in de meerderheid, maar bet succes komt aan den anderen kant alfei A. de Moor uit een voorzet vaJn, rechts 'inschiet, 3o. Heusden vindt het dan blijkbaar welletjes en legt zich op verdedigen toe,, zoodat R.K.E'.V.C aanval iqpaan val onderneemt, doch de gebrs. Timmermans weten van geen wij ken goed bijgestaan door de half-i linie. Ein in laatste instantie weet v. Willigen alle onheil te bezwe ren. Wat Eirunen ook prböeert, succes blijft uit. Eir komt nog. een, snelle uitval van Heusden en 'tis. 4o. Hierna komt Eirunen weer, aan bod en bij een hunner tal rijke aanvallen schiet hun center-, voor hard in, 41. 'Met dezen; stand komt het einde. 1 Zondag a.s. gaat het iste elftal naar Waspik. Waspik behoort tot een der sterksten der afd. Zal het Heusden gelukken haar eersten wedstrijd te winnen? Indien dit het geval zou zijn „heeft Heusden, de minste verliespunten en is ook dit jaar weer een ernstige concurrent voor een der bovenste plaatsen. Heusden ^o.ont dat ge in deze klas thuis hoort en laat uw aanhang wederom juichen. Zij. die de reis, wenschen mede te maken, kunnen zich opgeven bij den heer Pt Ver-, heij. Vertrek 12.30 uur. Het 2de en 3e elftal speletn a.s. Zondag een thuiswedstrijd tegen resp. Haarsteeg 2 en baardwijk Willen onze jongens een goed guur slaan dan zal van het begin tot het einde moe ben 'worden aan gepakt. Het juni oren elf tal A won Za terdag j.l. van R.K.El'VjC. R met 3o, terwijl onze jongste boys van Vlijmen B verloren. Geen moed verloren jongens alle be gin is moeilijk. Al doende le;ert irien. BRAKEL. Zaterdag speelde het tweede elf tal der voetbalver een. „Quick" al hier een thuiswedstrijd tegen Ne- derhemert 2. Brakel wist dezen wedstrijd met 62 te winnen. Het eerste elftal Was dezen dag vrij. Tot voarz. der v.v. Quick werd gekozen de heer G. A. J. de Stig- ter, terwijl de heer R. v. Dalen in de keuze-commissie werd opge nomen. Besloten werd nog dezen winter een uitvoering te geven waarvoor verschillende leden spon taan zullen medewerken. Voor het volgen van een sclieidsrechterscur- sus werden 3 leden ingeschreven. CAPELLE. Ee v.v. Wit Zwart speelde j.l. Zondag voor de 4e klasse K.N.V.B. op eigen terrein tegen „Veersche Boys" uit Raamsdonksveer en won dezen wedstrijd met 21. Het.2de elftal speelde tegen Veersche Boys II en won met 32. WIJK EN AALBURG. WILHELMINA: Zaterdag j.l. speelde het eerste elftal haar laat ste competitiewedstrijd tegen Noad I. In deze plaatselijke, met groote belangstelling tegemoet geziene wedstrijd, speelde Wilhelmina min stens een klasse beter en behaalde dan ook een overtuigende 5o overwinning. Hiermede bewees Wilh. het kam pioenschap ten volle waardig te zijn. Proficiat Geel-Zwarten. Het tweede elftal was minder fortuinlijk en verloor in Rijswijk met 41. A.s. Zaterdag krijgt het tweede elftal Zuilichem I op be zoek. dat de laatste wedstrijden bij zonder op dreef is. Het zal onge twijfeld niet aan spanning ontbre ken, daar Wilh. zal trachten de punten in Aalburg te houden. Aanvang half vier. WERKENDAM. Van 29 Sept. t.m. 5 Oct. GeborenMaaike, dochter van G. Hol en M. dorsman Maaike,, d. van M. de Heus en W. Kamp i Mathijs Hendrik, z. v. A. H. Vis ser >en G. H. han Vugt'Marrigip d. van C. van den Heuvel en G. B. Versluis. ZUILICHEM. Over de maand October. Geboren: Dirk J., z. van C. Ver zijl en J. Versteeg; Martijntje T.. d. van J. v. d. Water en J. G. Gol- verdingen; Krijn A., z. van J. Bok en P. J. v. Maaren; Elise H. M.. d. van G. Willemsen en E. H. M. v. Schouwenburg. Ondertrouwd: G. v. Pouderoijen en S. v. d. Maas; M. v. d. Wer ken en H. Hobo. Getrouwd: Steven v. Wijgerden en G. A. v. Wijgerden; D. A. v. d. Linden en G. Mijdam; J. J. den Tek en G. Mijdam. Adelijke Huysen, Sloten, en Cas telen, soo die van ouds gelegen hebben, als die nog leggen in den Lande van Zuyt Hollandt en Altena. 't S1 o t tot Heusdien Hebbende een seier dikken ronden Tooren is -doen 'bouwen hv Her toch Jan van 'Brabandt. tdoen hy Heusden besat, omtrent 'den qare 1240 alwaar sedert altijd een Cas- .élein ge woont heeftE ese Stad heeft al voor de instellingen van den eersten Grave, 'soo als Gout- hoven schrijft, bysondere 'Heeren gehadt. de welc'ke in ^mannelijker linie de Heerlijkheid beseten heb ben. tot den jare 1334 doen stierf Jan de IX van dier narden, dien lesten Heere van Heusden, die voor syn doot Heusden verkochte aan Hertoch Jan van Brabant de III dier namen, door tussichen- spreken Heeren Jans van Granen de nk en Heer 'Jans van Elislhout hier tegens waren seer .met alle haar magt den Grave van Sasisen- burg, die 's Heeren van Heusden suster te wijve hadde, .en Heer Jan van Heusden, Heere van Erongelen sijmen Oom, met sijn, vijf sonen, so dat te dier oorsake de Heere van Erongelen van den Hertog van Brabandt uyt sijn Heerlijkheid verdreven werdtdan den Grave van "Sassenburch, seg- gende dat sijn wijf als susten van den lesten Heere, naarder was als haren Oom den Heer van Erongelen is bij den Hertoge van Brabandt gereijst, omi sien of hij tot sijn gerechticheid konde komen en vefsocht dat hem Heus den gelate soude werden, mits 'tselve van den Hertoge te Leen houdende, en hem baar voor hul de en manschap doendemaar siemde dat dit te vergeefjs was(, seer qualijk te vreden sijnde, is Sassenburg haastelijk naar den Grave van Hollandt gereyst, en heeft sijn regt den Grave voor een somme van penningen verkoc'hT: waar uyt oorloge 'tusschen Bra bandt en Hollandt op-rees, dan de Peys (vrede) gemaakt synde. tot naardeel van den Grave van Sassenburg,"heeft hij Brabandt met Eetkamers Slaapkamers M Heerênkamers Bureaux Stoelen Fauteuils Tafels Ledikanten Clubs enz. enz. Aardige FAUTEUILTJES en STOELTJES (weer betere bekleeding). - IS en BLIJFT voordat U eerst geïnformeerd hebt brj Kerkstraat 128a - Tel. 6 - Qenderen. Thans kunnen nog bestellingen worden aangenomen van alle. rassen en maten in klasse AA, A, AB en B, zoowel voor Herfst- als Voorjaarslevering. 15 pracht wandlicht, zijde op perka, f Q 7F> kapjes vanafI Ui IJ Ook speciaal ingericht voor radio-reparatie. Levering geschiedt ook op schadeboekje. Aanbevelend, 13 rooven ien branden, gequeltdan is de sake ten lesten dus verdragen tusschen haar beijden, dat Sas senburg alle sijn recht top Heus den. tjen Hertoge van Brabant sou- de overgeven, en soude jaarlijx ontfangen erflijk 300.gouden kronen, en hier voren wert de stede van 's Hertogenbosch borge, den Hertoge van Brabandt, noch Sassenburg niet achtende dat hij Grave van Sassenburg sijn regt tevooren aan den Grave van Hol landt hadde verkocht. En also korts daaraan Oorloge op-rees tus schen YVencelyn Hertoge van Bra bandt. die Hertoge Jans van Bra bandt voorsz. outste dochter le wijve hadde, en tusschen Lodiewijk Grave van Vlaanderen, om 'tbesit der Heerlijkbeit en Stede van; Me- chelen naar dat sy den anderen veele schade aangedaan hadden, hebben sy be yd en haar verschil en de sake verdragen aan Hertog; Willem van Beyeren, Grave van Hollandt, omtrent den jare 1350,, den welcken sijn vonnis tot voor deel van dien f^ertoge van Bra bandt uijtgesproken heeft, met de- se naar volgende korte woordren, aechelen dijn, Heusden mijn, wil lende seggen, Hat hem soo grooten recht quam op Heusden, als den Hertoge van Brabandt op Meche- len, eensdeels uyt den koop ge daan van de Actie 's Graven van Sassenburch, als voorseyt is, als mede omdat eertijds in 't jaar 1290 Grave Eirk van Cl eve. (van welke en sijn Voorouders men IJeusden te leen te houden plach) .Mie sijn opperrecht aan den Grave van Hollandt Floris de V li be ral ijk overgeven en geschonken hadde, doen sij te samen aan Tafel saten, sijnde den Grave van Cleve sijmen Neve van HoftJandt kotmlen besoe- ken, en van die tijdt af soo hield den Heere van Heusden sijn Heer lijkheid te leen van den Grave van Hollandtmaar tonlanx daarna, also onrust en questien opger.esen waren tusschen 'den Heere .van Heusden, en die van 's Hertogen bosch, en 'hii den Grave van Hol landt als sijn Over heer tot hulpe geroepen hadden, 'heeft de Hertog, die eerst iin de wapenen ejn op de been iwas, Heusden lichtelijk overvallen en ingenomen, en sou de Heer Jan van Heqsden sijn Heerlijkheid weder krijgen, so moest hij de 'selve eerst met sijn nakomelingen van den Hertoch te Leen ontfangen en hier uyt als mede uyt t den koop gedaan, bij den Hertoch, van den lesten Heere van Heusden als voorsz is, preten deerden den Hertog van Brabandt groot regit bp Heusden. dan de sake namaals afgeloopen. sijnde, als hier vorens is .verhaalt, js miet de uytsprake, Meclnelen dijn, en Heusden mijn de Stadt. Slot, en Heerlijkheid van Heusden. voorts aan Holland gekomen en geble ven. en de palen van den seliven Lande met een goede Stede en veel Eorpen verbreeten om me de te vreden te stellen den Heeré van Erongelen, heeft Hertoch Wil len van Beyeren voorsz. beweegt, dat den Heere van. Erongelen hem alle sijn regt op Heusden overgaf, en hii 'soude weder erflijck van den Grave van. Hollandt te Leen ontfangen en genieten de Heerlijk heden van Eethen 'en Meeuwren. En sijn hier van tot Nivelle in Walsbrabandt d'originele Brieven, van date den 10 Mey 1366 gegie- ven te S. Geertruydenberg. waar bij mede Hertog Wensely van. Lu xemburg, en Janne Hertoginne van Brabandt sijn wijf, voor haar erf genamen overgeven en qui teren,, aan Hertoch YVillem van Beyeren,, Grave van 'Hollandt. alle haar recht op 't Casteel, (de Stad, en Heerlijkbeydt van Heusden, be houdens het Clocke-geslag binnen de Stadt en Heerlijckheid voorsz. 'Onder dese 'Stad behoren de Eorpen Herp Hedikhuysen, Vlij men. Engelen, 'Cuyk, Onsenoort, Outheusden, Elshout met Hult en Baartwijk, Eovenen, Drongelen, Genderen. Pabyloniënbroek, Hees been, Aalburg, Wijk, Veen, Eet en, Me wen. (Wordt vervolgd).

De Sirene | 1946 | | pagina 6