Plaatselijk Nieuws massnr.N Distributie mededeel ngen almkerk. gexderen. nederiiemeut. veen. woudrichem. Bij de werkzaamheden aan de brug .over de Bergsche Maas vond vorige .week een ongeval plaats, dat nog! goed is afgeLoo- pen. Een arbeider kreeg n.L een balk, dip boven van de brijg! viel op het hoofd, waarbij hip naar het zich liet aanzien, een vrij ern stige wond opliep. Dr. Ei. Schimi- mel verleende de eerste hulp, waar na hjj per Po-ode Kruis-auto naar zijn woning Werd overgebracht. Een twpede ongeval over kwam een motorrijder op den Herptscheweg. Een kar kwam van het land den weg opgereden. Of de motorrijder, dioor te veel vaart deze te laat zag en toein nog snel wilde •uitwijken.. is niet be kend. Fpn feit Is evenwél!, dat de motorrijder in den naast den weg gelegen sloot terecht kwam, waarbij hii' een paar, gebroken rib ben opliep. Hij werd overgebracht naar liet ziekenhuis in den Bosch.. Woensdag voerde de too- ne-elgroep Charles Braakensiék uit den Haag, in bet Wapen van 'Ami ste r dam op„Jaik wil", spel van opoffering' en plichlt in drie bedrijven door Jae. Ballings. In dit blijspel maken wil 'kennis met het volk der VlaanHsche Kempen. De verschillende medespelers ver tolkten hun rollen on een uitiste kende wijze, dit was werkelijk eer ste klas beroépsspél. Wat werd er gelachen om den gemoedelijken en gloed har ti gen Gieieke de scha- penboerwelke miobie momenten vertolkten Winus, een blinden jon gen en Elske .zijn pleegzuster. Het was een mooie avond, waar in het talrijke publiek volop heeft genoten en wij zijn dan o-ok over-i migd, dat bij een volgend bezoek aan 1 leusden, zieker weer op een volle zaal kan worden gerekend. Het bestuur van het Groe ne Kruis alhier, verzoekt ons me de .te deelen, dat de eerstvolgende zitting van het Consultatiebureau voor Zuigelingen zal plaats heb ben op Jhinsdag 12 Nov. a.s.„ des middags om 2 uur. Uitslagen van de landelijke competitie, gespeeld door de Bil- jartvereen. K.O.T., in het café van A. Nooten alhier. C. Pr enkeling-P. Verbeek 2o. P. Timmermans-Joh. Reas 2o. A. Laros-A. Timmermans 2o. A. Nooten-Jac. v. Hof ten o2. J. Klaren-C. Sag't o2. De partij J. F. de Mopri-P. Kivits uitgesteldHet 4e drietal had rust. AALBURG. t Donderdag 14 'November, zal alhier een dankdag voor het gewas worden gehoudenalsdan hoopt voor de Ger. Gemeente voor te gaan D*s. Aangeenbrug uit Dordrecht en wel des .namiddags half drie en des avonds zeven uur. De heer J. v. Duist alhier slaagde voor het examen Na-akte. Het onderwijzend personeel /zoeft de schooljeugd meo nadruk er op gewezen, dat, in verband met de komende „v-erkeersweek", ook zij de regels van het verkeer wel degelijk in acht dient te nemen. Medio December hoopt de Jonge meisjes veneen. „Tabitha", haar jaarvergadering te houden. A.s. Zaterdag 16 Nov., zal in deze gemeente ten bate van de T.B.C.-bestrijding een speldjesdag worden gehouden. Op Donderdag 14 .Nov. a.s. zal in de zaal vanmej. v. d. Heu vel te Nieuwendijk gelegenheid zijn tot inlevering van evacuatieformu- lieren en wel des v.m. van 9.30 10.30 de huisnrs. A 1.33, van 10.3011.30 dde huisnrs. A 36 65, des nam. van 1.302.30 de huisnrs. A 66103, van 230 3.30 voor de overige nummers. Naar wij vernemen zal tot uiterlijk Zaterdag 16 Nov. a.s. ge legenheid Zijn zich op te geven voor de te houden moedercursus ten huize van zuster Harshagen. Op Maandag 11 Nov., a.s. des nam. van 23 en 34 uur zal voor de bewoners van wijk E de uitbetaling' van de evacuatie- vergoeding plaats hebben, terwijl Dinsdag 12 Nóv., des v.m. van 910 ep. van 1011 uur dit zal plaats hebben voor wijk F. CAPELLE. Het aantal ingeschrevenen voor de lichting 1944 bedraagt in de gemeente Sprang-Capelle 42., keuring van deze dienstplichtigen zal plaats hebben in de maand Tan. 1947. Gedurende de maand Octo ber 1946 werden ter gemeente secretarie van Sprang-Capelle inge volge de Vleeschkeuringswet 32 vergunningen voor huisslachtingen uitgereikt. Mej. Adr. Oerlemans Ld. te Vrijhoeve-Capelle heeft haar benoe ming tot onderwijzeres aan de Chr. schooi te 's-Gravenmoer aangeno men en is bereids in functie getre den. In het gebouw „Elthato" had j\i. Woensdag door den kerke* raad der Ned. Herv. gemeefite al hier de uitreiking plaats van. de door 't Church World Service" te New-York gezonden textielgoede- ren 'ter verdeeling onder oorlogs getroffenen en behoef tigen der Pro- testantsche gemeenten. Tal van menschen werden ver blijd met een schenking van het hoognoodige, maar nog zeer moei lijk te verkrijgen, textiel, dat door hen aangevraagd was. Begrijpelijk is het, dat het voor degenen, die met deze verdeeling belast waren, niet altijd doenlijk was iedereen volkomen te bevredi gen, omdat verschillende goede ren niet of niet in voldoende mate aanwezig waren. Toch waren over het algemeen allen zeer tevreden met het ontvangene. Een woord van dank aan de Amerikaansche kerken voor de vele goederen, wel ke zij naar ons land gezonden heb ben en waarvan onze gemeente een niet onbelangrijk deel mocht ont vangen, is hier zeer terecht op zijn plaats. Het muziekgezelschap „Si- rena" te Vrijhoeve-Capelle, dat dit jaar zijn 40-jarig bestaan herdenkt en in verband hiermede Zaterdag 17 Aug. 1.1. reeds een Muziek- en Zangdag organiseerde, welke schit terend slaagde, zal dit feit nu in meer intiemen kring herdenken door het beleggen van een tweetal uitvoeringen met medewerking van een Tooneelvereeniging in de zaal van den heer Ant. v. Dijk en wel Dinsdag 12 Nov. a.s. voor dona teurs, leden en genoodigden en Woensdag 13 dezer, beide avonden 7 uur, voor niet-leden. Doordat de Ned. Herv. ge meente alhier weer een eigen predi kant heeft, is aan Ds. A. L. v. d. Smit eervol ontslag verleend als consulent. - Het aantal vacante gemeenten in den Ring 's-Grevelduin-Capelle bedraagt nu nog drie en wel de Ned. Herv. Gemeenten te Waal wijk, Baardwijk en Drunen. EETIIEN. Het postkantoor alhier is geopend voor Telegraaf en Teie- van 8.3012.30, 1416 en 13— 19 uur. Voor den postdienst van 10.3012 en 14.30—-ió uur. Des Zaterdags van 1012 uur. Men verzoekt ons te willen mededeelen. dat de volgende zit ting van het Consultatiebureau niet op 19 Nov., doch a.s. Dins dag; je 2 Nov. dus morgen, om 10 uur zal plaats hebben. GIESSEN. Het voornemen bestaat al hier een Jeugdclub op te richten. Op Donderdag' 31 October 1946. nam de WelEd. Heer W. Blom hoofd der B'ijz. School, af scheid in verband met het .berei ken van z'ijn pensioengerechtig den leeftijd. D es voormiddags tot half elf werd gewoon school gehouden, waarna een tweetal lokalen feeste lijk met bloemen en. ^bloemstukken werden versierd om het afscheid nemende Hoofd te huldigen. 's Middags om twee uur begon het afscheid van de kinderen, die om de versehilliende tafels wer den geplaatst. Tegenwoordig wa ren de WelEd.Gestr. Heer Takx, Inspecteur van het lager onderwijs, de Edelachtb. Heer D. A. van der Schans, het Bestuur der school en het Comitié van Oud-leerlin gen. Tevens waren aanwezig die WelEd. Heer K. Roodenburg, het nieuw benoemde Ho-ofd, met zijn familie. Namens de schoolkinderen en het personeel, werd de heer Blom' toegesproken door dein heer Van Beek, onder wijzer aan de school. Verder werd nog' het woord ge voerd door den. heer Inspecteur en den be-er Burgemeester, waar bij bleek, hoezeer die scheidende functionaris ook in overheidskrin gen werd gewaardeerd. De heer Blom beantwoordde de sprekers en zegde hun hartelijk dank voor liu.n vriendelijke woor den. Aan liet einde van z'ijn nede droeg spreker zijn werk over aan den heer Roodenbuygl, die daar* na het woord nam en de hoop uitsprak, een zelfde samenwerking! tè moigièn vinden als de heer Blom steeds heeft gehad, om in afhan kelijkheid aan. God zijn beste krachten aan de school te kunnen geven. De kinderen gaven enikele stuk jes ten beste en boden aan den heer Blom een prachtige smeed ijzeren schemerlamp aan. Intus- 'Scben werden zij door het comité van oudleerlingen getracteerd op limonade en amandelbroodjes. Des avonds om 7 uur werd tie receptie geopend, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Na acht uur werden door oudleerlingen verschillende voordrachten en sa menspraken opgevoerd, terwijl de heer Blom werd toegesproken door het hoofd der U.L.O. school te De Werken, de beide predik kanten van het 'dorp Genderen, de heer M. J. van der Beek, oud1- voorzitter der Schoolvereenigling, de heer de Jong, hoofd van de Landbouwschool te Alphen a.d. Rijn en vertegenwoordigers van Oudleerlingen. Door de oudleerlingen werd een prachtige salontafel aangeboden. Aan het slot van den avond werd het woord gevoerd door den heer Blom, die- zeide overweldigd te zijn door de belangstelling emblii- ken van waardeering', waarmede hij dezen dag werd overladen. Spr. heeft het gevoel, dat 'hij <Jit alles niet heeft verdiend, omdat hij ook wel eens heeft toegegeven aan zijn, kleine schoolmeesterszonden. Allep, die tot het slagen van dezen avond hebben medegewerkt, worden hartelijk bedankt. Het was voor het scheidende hoofd een onvergetelijke dag. LAND VAN ALTENA. Reeds een paar jaar be staan er cursussen Land- en Tuin- b ou wadminis tra tieVers c hillend e landbouwers uit Almkerk. Dussenr Drongelen, Genderen, Wijk, Uit wijk en Woudrichem hebben deze cursussen gevolgd. In 1946 slaag den uit Genderen en Werkendam alle candidaten. Door de verschillende bonden is thans overeenstemming bereikt door een officeel erkend diploma uit te reiken. "De waarde vam het. diploma wordt daardoor vergroot. Omdat in 1947 voor l$et eerst exa men voor dit diploma wordt afge nomen en boeken en cursussen daarvoor nog moeten worden sa mengesteld, zal volgend jaar een vereenvoudigd examen worden af genomen. Dinsdagavond {ynorgenj zal er ten bate van de Stickling 1940 1943, wederom een filmavond gegeven worden in de garage van tien heer Vos. Als hoofdfilm zal gedraaid worden „Taboe", welke anderhalf uur duurt en een boei end verhaal is van de Zuidzee- eilanden. Verder zullen teeken films en een reeks nieuwe en boei ende oorlogsfilms gedraaid wor den. Kaarten voor deze filmavond 'kunnen worden afgehaald bij den heer H. van 'Ooijen. RIJSWIJK. Daar het bijna onmogelijk is een predikant 's Zondags in de Geref. Kerk te laten optredein, wegens tekort, zal de 'kerkeraad trachten in de week een avojntdt- dienst te houden. pp uitnoodiging van de Jongelingsvereen. alhier, .zal op Woensdag 13 November, 's avonds, om 7 uur in de Herv. kerk voor gaan, Ds. Vroegindewev van Loon op Zand. 1 Eeen tweetal lieden van den *distrietsraad voor 'het consumen- tencrediet, de heer-en J. van Stra ten en J. Kant, hebben zich be reid verklaard, behulpzaam te Zijn bij 'het invullen der formulieren ten behoeve van hen, die dit wen- schen. De aandacht van net pu-, bliek wordt erop gevestigldj, dat de winkels gedurende de eerste vijf dagen der week voor des voor middags 5 uur en na des namifd-< dags 7 uur gesloten moeten zijn. In verband hiermede worden die inwoners verzocht zich aan deze tijdstippen strikt te houden, zulks, ter voorkoming, van moeil'ij'khe- den voor de winkeliers. Door de firma Versteeg is ingevolge die Hinderwet vergun ning aangevraagd tot het oprich ten van een electrische graan--' maalderij. De heer E. Groene veld, on derwijzer aan de O.L. school al hier, is in g'elijke functie benoemd te G or ine hem. Aan den dienstplichtige van de lichting 1945, J. D. Kant, werd voor een jaar vrijstelling van den dienstplicht verleend, De dienstplichtigten van de lichting 1947, die nog geen op roeping voor de in December te houden keuring hebben ontvangen moeten zich voor 25 Nov. a.s. ter secretarie melden. WI2KKENDAM. Woensdag 13 Nov. a.s., des. avonds half acht, vindt de leden- vergaderingg .plaats van de C.H. Kies vereen. De agenda bevat o.m. „Het radio-vraagstuk" door S. Kui per. „De huidige stand van zaken der C.H.U." door C. Boumam Tot bestuursleden der Herv. Chr. schoolvereeniging zijn geko zen Cs. A. de Bruin en D>. Groe-, neveld. Geldigheidsduur fruitbonnen 632 en 132. Het Centraal Cistribut'ekantoor. deelt mede, dat de bonnen voor 2 kg appels of peren 632 en 132. Algemeen t.m. 23 November a.s.. geldig blijven. Bonaanwijzing Petroleum. Voor het tijdvak van 1 'Novemr ber tjn. 30 November zijn onder staande bonnen aangewezen voor het koopen tfan 4 liter petroleum per bon. Ko okd oei einden Bonkaart UA 611 de bonnen A 01 t.m. A 04 Petroleum. Bonkaart UB 611 de •t»

De Sirene | 1946 | | pagina 3