van de wnd. Burgemeester A. van Delft, voorzitter is. Een afgevaar digde van de verschillende sociale vercenigingen en kerkelijke instel lingen heeft zitting in dezen lier- stelraad. De verdeeling der goederen zal plaats vinden onder toezicht van een door de detaillisten aangewe zen commissie. Alhier is opgericht een~R. K. Meisjes Zangvereeniging. Als directeur zal fungeer en de 'heer F. v. d. Broek. Donderdag 14 November is door de 4 bestaande afdeelingen van het Chr. Nat. Vakverbond een Besturenbond opgericht. Het be stuur werd als volgt gekozen. A. W. Schreuders, voorz.; P. v. Houwelingen, secr.; J. Glavermans, penningm.; A. Roza en R. Nieu- wenhuizen, leden. t Naar men ons mededeelt zal a.s. Zaterdag 23 Nov. ter gelegen heid van de Heusdensche Winkel week (H.W.W.) van 23 Nov. t.m. s Dec. St. Nicolaas met zijn knecht feestelijk ontvangen worden en te ruim half 3 aan de Herptschepoort arriveeren. De Heusdensche Fan fare" zal tevens aanwezig zijn, waar na feestelijke intocht. Na afloop der officiëele ont vangst en tractatie volgt nog de opening van liet Fancy-fair in het St. Jozef huis. Dinsdag j.l. herdacht de Bil jart vereeniging Krijt Op Tijd" op feestelijke wijze haar 15-jarig be staan in het versierde clublokaal café Modern" van den heer A. Nooten De heer Meijer oudvoorzit- ter, medeoprichter en eerelid, thans te Haarlem woonachtig, was voor deze gelegenheid naar hier overge komen om het 25-jarig bestaan me de te vieren. Des morgens om half 11 begon de feestvergadering waarin dehee- ren A. v. Dijk, J. Meijer en A. Noo ten gehuldigd werden als oprich- Ook werd de heer J. Timmermans gehuldigd in verband met zijn club- kampioenschap. Hem werd een fo- to in lijst van de club toegezegd. Na deze huldiging had een bil jartwedstrijd plaats, die schitterend is geslaagd. Nadat om twee een diner was aangeboden, werden fo to's gemaakt en volgde een kaart- weds'trijd. Des avonds om zeven uur begon de groote feestavond met mede werking van den humorist Henk van Engelen uit Waalwijk. Ook de dames waren op komen dagen tot zelfs uit 's-Bosch. Om 9' uur werd de koffietafel geserveerd. Verder werd de avond afgewis seld met muziek, voordracht enz. Een woord van lof mag niet onthouden worden aan den cere moniemeester P. Kivits, die alles zoo goed leidde. Verder werd me dewerking verleend door den heer P. Verbeek die een prachtig feest- gedicht ten beste gaf. Ook de hee- ren P. Kivits, J. Meijer, J. T. de Moor, C. Sprenkeling en M. Gijs wij t gaven eenige nummers ten bes te welke zeer in den smaak vielen. Om 1 uur keerden allen zeer voldaan huiswaarts. Op een waardige wijze heeft de vereeniging haar 15-jarig bestaan gevierd, de leden zullen nog lang op dezen aangenamen en prettigen feestdag terugzien. Op het consultatiebureau van zuigelingen alhier werden op 12 Nov. 28 zuigelingen ter consultatie voorgebracht, waarvan uit Heus- den 21, Herpt 3, Heesbeen 2, Oud- fieusden 1 en Aalburg 1. Volgende zitting 26 Nov. AALBURG. Dinsdag 19 Nov. hoopt Ds. Visser van Poortvliet des avonds om 7 uur voor de Ger. Gemeente alhier voor te gaan. ANDEL. Tot predikant der Geref. kerk alhier is beroepen Cand. Pley- sant te Haarlem. In verband met de groote kosten heeft de Geref. kerkeraad alhier het voornemen, de verbou wingsplannen voorshands slechts deeltelijk te laten uitvoeren. ALMKEilK. Door den kerkeraad der Herv. Gem. alhier, is toezegging van beroep uitgebracht op cand. A. N. Langhout van Kamerik. Naar wij vernemen zijn aan de Achtersteeg te Almkerk in aan bouw een tweetal dubbele Maycrete noodwoningen. Deze zijn bestemd voor gehuwd personeel van het Streekbureau voor den Wederop bouw. Ze bestaan uit fabriekmatig gereed gemaakte' wand-elementen, ijzeren spantjes en asbestdakbedek- king en worden in plm. weken opgebouwd. Het Ministerie van openbare Werken en Wederopbouw wii hier mede vóórkomen dat de toch al precaire woningtoestanden worden verergerd doordat het personeel van den Wederopbouw in de bestaande woningen moet worden onderge bracht. Op deze wijze blijft de wo ningvoorraad uitsluitend beschikk baar voor 'Se eigen bevolking. CAPELLE. De „Klaprooscollecte" voor de oorloglsgraven 'heeft in de ge meente Sprang-Capel'le 'f 177.135 opgebracht. (Op initiatief van Ir. Slits, Rijkstuinboiiwconsulent, zal te de- z'er plaatse een vak school v|oor groent en teelt worden geopend. Op deze school zullen de jonge tuin der de zioo broodooodige vakken nis kunnen opdoen, Zoodat deze school voor de ontwikkeling van den tuinbouw 111 onze omgeving van groote 'beteek en is 'kan wor den. Bij de familie Taetor aan den Winterdijkbijl Labbegat, kwam dezer dagen de schokken de tijding, dat hun schoonzoon en zwager P. de Bont, wonende te Rotterdam (Schiebroek) bij'werk zaamheden ie Lutterade om het leven kwam. 'Het slachtoffer, dat pas 35 jaar was; laat .'een join ge wied uwe en twee j>eugdige kin-' deren achter. j Nadat het muziekgezelschap „Sirena" te Vrijhoeve-Capelle ter viering van het 4ojarig bestaan ,in den loop van dezen zomer jreeds een festival organiseerde, waaraan door een zestal muziek'- ;en 'zang- vereenigingen uit de omgeving werd deelgenomen, werd dit jubileum Einsdag 12 Nov. 1.1. in intiemen kring van bestuur, leden ^en do nateur^, alsmede van gienoipdigr den, herdacht met een "f eestuitvoe ring! in de zaal van den heer Ant. van C'ijk aan het Bruggetje. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer T. ,M. Plronk,, de talrijke belangstellenden wel kom en wees spr. erop, dat een 40-jarig jubileum van een muziek- vereeniging, hoewel geen zeld zaamheid zijnde, toch 'alle reden had voor een feestelijke herd en1- king. Hij 'deelde 'mede, dat het bestuur de gunstig bekend staande to oneel vereen. „Crescendo" uit Kaatsheuvel bereid gevonden had het programma van de herdem kingsuitvoering te verzorgen 'en drukte er zijn 'leedwezen over uit, dat de jubileerende Vereen, door omstandigheden, als gevolg 'van den na-oorlogschen tijd, 'met bij machte was, aan 'de feestelijke her denking van haar lustrum Jhaar medewerking te verleenen. 'Spr. eindigde met een beroep op al len, de vereeniging fe steunen, hetzij door zich op te geven als werkend lid of 'als donateur. Hierna verkreeg de secretaris, de heer AVan der Plas; liet woord, die een 'overzicht gaf van de oprichting der Vereen. ,en het wel en wee 'gedurende de 40 ja ren van haar bestaan, waaraan o. m- het volgende ontleend is Op initiatief van Baron van Hee keren van Walien, 'destijds burge meester van 3e 'toen nog zelfstan dige gemeente Vrijhoeve-Capelle werd 11 Oct. '1906 ;een vergalde-! ring gehouden, waarop tot op- ncntiing van een muziefcvereeni- ging \yerd besloten. Een twintig tal werkende leden traden toe en een bestuur werd gevormd, waar in zitting kregen Baron van Hee keren van Walien, P. van der Hoeven, Ei. de Roon, G. Heijmans,, A. Oerlemans, J. 'Oerlemans jen H. P. Stam. Het beschermheerschap werd aangeboden en aanvaard door Jhr. de Roij van Zuidewijn. den vader van d.en tegenwoordi ge n beschermheer. Ee heer "Stra- ver uit Kaatsheuvel werd tot direc teur benoemd, die in den zomer van 1920 werd opgevolgd door 'den tegen woord i gen directeur, den heer P. B. Bisselink uit Kaatsheu vel, die dus 'vorig! jaar zijn zilVe- ren jubileum als zoodanig her-, dacht. - 1 Reeds -in 1909 'kon de vereeni ging voor de eerste maal naar. buiten optred en door deelname aan een festival te Tilburg! en in het volgende jaar werd met succes deelg'enomen aan ee,n Nationaal Muziekconcours te Breda- In latere jaren werd nog meerdere .malen aan concoursen deelgenomen, voor de laatste maal te Rotterdam in 1939, waar in de ie afdeeling! een eersten prijs werd behaald, na het jaar tevoren eveneens in Rotter dam in de 2e afdeeling een eer-; sten prijs met lof der jury te heb ben behaald. Het 30-jarig bestaan werd in 1936 gievierd met een schitterend geslaagd muziek- en zangconcours op Hemelvaartsdag en een festival op 2en Pinksterdag. Niet steeds is hjet de vereeniging voor den wind gegaan. Ziij heeft tijdperken van opbloeiend vereeni- gingsleven gekend, maar ook pe rioden van inzinking. Diit .laatste •mede als gevolg van telkens wis selende leden, waardoor hipt vaak 'moeil ijk is een vereeniging op peil te nouüen. Dok in de bestuursled- ding' hebben in den loop dezer ,40 jaren talrijke wijzigingen plaatsge grepen, de laatste na de bevrijding in 1945, toen de toestand der ver eeniging allesbehalve rooskleurig was. 1 Van de gelegenheid, 11a liet door den secretaris gegeven overzicht van den toestand der vereeniging tiidens de 40-jarige b;estaansperi- ode, de jublieerende vereeniging te complimenteeren werd gebruik gemaakt door den secretaris Van de Gem. zangvereen. ,,'t Rozeknopje" en der muziekvereeniging „Kunst na Arbeid", die namens iedere ver eeniging een prachtig bloemstuk aanbood. De heer de Vries uit Kaatsheuvel huldigde de vereeni ging onder aanbieding van 'n prach tig uitgevoerde oorkonde namens de Toneelvereen. „Crescendo" uit Kaatsheuvel. Daarna bracht deze tooneelver een. het dramatisch spel in drie bedrijven „Stormeiland" van Bob Bertina voor het voetlicht, dat op uitstekende wijze werd vertolkt, too- neel, decor en grime waren schit terend verzorgd. Het geheel was boeiend van begin tot einde en het stormachtig applaus na ieder be drijf en vooral na het laatste be drijf was het beste bewijs, dat het gebodene in den smaak viel. Na afloop richtte de heer Pronk zich met een dankwoord tot den heer Öe Vries en zijn gezelschap. De uitvoering voor niet-leden op Woensdagavond d.a.v. is eveneens uitstekend geslaagd, zoodat de ju bileerende vereeniging op een goed geslaagde uitvoering, welke een prachtig slot vormt van de her denking van haar 40-jarig bestaan kan terugzien. DRONGELEN. Het voltooien van de oprui mingswerkzaamheden bij brug 7 van liet Afwateringskanaal Dronge- len-Den Bosch is gegund aan F. H. v. d. Pluijm te Rosmalen. DUSSEN. Dezer dagen werd alhier een Oranjevereeniging opgericht, die zich ten doel stelt, het nationaal gevoei voor ons vorstenhuis en de tr^ditie's van ons Oranjehuis hoog te houden. Dit wenscht zij tot ui ting te brengen door op onze na tionale gedenkdagen en verjaarda gen van de leden van ons vorsten huis feestelijkheden te organiseeren die stimuleerend werken op de be volking, om de vlaggen uit te ste ken en wat verder tot de eer van het vorstenhuis kan bijdragen. Reeds over de 200 leden zijn aan gesloten. Het bestuur bestaat uit 13 leden. Tot voorzitter werd ge kozen B. G. Koekkoek; secretaris Joh. Baxs Mz.penningmeester M. Colijn Az.; Alg. Adj. J. v. Voort- huizen. Ook hier is men overgegaan tot oprichting van een Gem. Chr. Zangvereeniging. Donderdagavond van elke week wordt repetitie ge houden in de Chr. School in den Hoek. Een dertigtal jonge zange ressen en zangers hebben blijk ge geven mee te willen werken om ook op gebied van muziek en zang vorderingen te maken. Deze schoo- ne kunst is nog- voor velen een overweging hierbij aan te sluiten. EETIIEN. Woensdag 20 Nov. a.s., des avonds 7 uur, hoopt D's. Boezer alhier dankstond te houden voor het gewas. 1 In dezen dienst zal dan tevens een dankoffer worden gevraagd voor den wederopbouw va.n kerk' en pastorie. GENDEREN. Ds. J. Koele, Ned. Iderv. predikant alhier, ontving een be roep naar Nieuw-Beijerland. De Ned. Herv. Mannen ver een. alhier is met haar vergade ringen, na de gewone rustperiode, weer begonnen. De aftredende be stuursleden Es. J. Koele en J. T'hur, r esp. re voorzitter en sec r e tails, werden herkozen. Voor het Geref. Bouwfonds is over October ruim f 90,— collecteerd. ge- 's GRAVENMOER. De oudste inwoner van ons dorp, de heer A. v. Gooi, is na een kortstondig ziekbed overleden. De heer v. Gooi was, gezien zijn hooge leeftijd 'hij zou volgende maand 95 jaar zijn geworden, nog erg kras en lichamelijk zoowel als geestelijk nog goed gezond,' Hij heeft den leeftijd van 95 jaar niet mogen bereiken. Op 1 Januari a.s. zal alhier de Fröbelschool worden geopend. Tot onderwijzeres werd benoemd Mej. Oerlemans uit Capelle, thans als zoodanig werkzaam te 's-Bosch. Het ligt in de bedoeling van de besturenbond van het C.N.V. alhier om binnenkort een flinke propaganda avond te houden. LAND VAN ALTENA. De Rijksdienst voor Land- bouwherstel deelt het volgende me de. In verband met onjuiste scha deaangiften van oorlogsschade door landbouwers, is het noodzakelijk gebleken over te gaan tot hercon trole. Teneinde het nemen van straffe maatregelen te beperken is besloten om de gedupeerden alsnog in de gelegenheid te stellen hun onjuiste opgaven te herzien. Hier toe kan men zich tot 1 Dec. 1946 wenden tot den Plaatselijk Bureau houder, waarna geen vervolging zal plaatsvinden. Frauduleuze aangiften zullen na genoemde datum ten strengste gestraft worden, waarbij gerekend moet worden op een ver beurdverklaring van de helft van de vergoeding der werkelijke scha de; terwijl bovendien tegen valsch- heid in geschrifte een strafrechter lijke vervolging zal worden inge steld. Indien van de ve^Joren gega- ne, opgegeven levende have en werktuigen een of meer stuks wor-j den teruggevonden, zonder dat hier van direct aangifte werd gedaan bij den P.B.H., zal dit na genoem de datum eveneens als strafbaar feit worden aangerekend.

De Sirene | 1946 | | pagina 2