Aanvullende Bonnenlijst Distributie mededeelingen De Wachtmeester v. Elderen van Op Vrijdag 29 Nov. a.s. hopen de Rijkspolitie alhier, is bevorderd tot Opperwachtmeester. Er komt schot in onze bruggen. De tweede overspanning voor de voor malige draaibrug is Dinsdag gearri veerd terwijl, de betonwerken voor pei lers en landhoofden zijn gereedgekomen. Aan de opritten wordt thans met kracht gewerkt. Het betonstorten op de brug over de Bergsche Maas nadert |>ok zijn einde, Naar ons wordt medegedeeld, zal om de zaak te bespoedigen, het werk dag en nacht doorgang gaan vinden, zoodat de brug nog dit jaar voor het verkeer opengesteld zal worden. Vanzelfspre kend onvoorziene omstandigheden voor behouden. Woensdag 4 Dec. hoopt voor 't Nut op te treden de Heer Van der Sleen met 't actueele onderwerp: „Moge lijkheden in de Groote Oost,, speciaal op Nieuw-Guinea, naar aanleiding van mijn laatste bezoek in April 1946." Dit alles wordt verduidelijkt door lantaarnplaatjes. Wie den begaafden spreker gehoord heeft in de vooroorlog- sche jaren, moet, dat kan niet anders, onder den indruk gekomen zijn van z!ijn groote kennis en welsprekendheid. Zijn avonden waren steeds boeiend en leerzaam. Zijn plaatjes en film, die hij vertoonde, schitterend. Waar indië ons zoo na een het hart ligt, vooral in deze tijden, nu de oogen van schier de geheele wereld er op gericht zijn, twijfelen, we niet, of velen zullen van de gelegenheid, een man van groote kennis en ervaring over Indië te hooren spreken, aangrijpen. (Zie advertentie volgend nummer van dit blad). Zaterdagmiddag bracht Sint-Ni- colaas vergezeld van Zwarte Piet een bezoek aan Heusden. Aan de Herptsche- poort werd hij begroet door het bestuur der Heusdensche Winkeliersvereeniging, waarna met eenige muzikanten der Heus densche fanfare voorop, een rondgang door de gemeente werd gemaakt. Op de Vischmarkt vond vanaf de mu ziektent een tractatie der kinderen plaats, waarna een bezoek werd gebracht aan het Fancy Fair in de naaischool der R. K. Meisjesschool, welk Fancy-fair zich in een zeer druk bezoek mocht ver-i heugen. Naar wij' vernemen bedroeg de netto- opbrengst» f 1500. Zooals uit achterstaande adver tentie blijkt vertpont Desmlet's Bios coop 3 dagen een zeer bekend filmwerk., „Tazan's gevaarlijkste Avonturen". Ie^ der kent de boeiende boeken van Edgan Price Burroughs, terwijl de film, me de door de moderne opname-mogelijk heden zelfs de spanning en actie der boeken ver overtreft. Liefhebbers van wildernis-sensatie raden wij dan ook beslist aan, deze film te gaan ziien., Het bijwerk is- deze week ook zeer va- rieerend o.a. een Hollandsche Nieuwe teekenfilm, 2-acter smijt-klucht. Een programma hetgeen weer een ge weldig succes zal worden. Uitslagen van de landelijke com petitie van de Biljartvereen. K.O.T.J gespeeld in het café van A. Nootem alhier. C. PrenkelingH. v. Beers 20 J. F. de MoorC. Timmermans 02 P. TimmermansA. Gijselhart 20 P. VerbeekA. Timmermans 02 P. KivitsJac. v. Hoften 2—0 C. SagtJoh. Reas 20 Het 2de drietal had rust. ALMKERK. Door B. en W. dezer gemeente is thans besloten om den bouw van 2 arbeiderswoningen volgens het ur gentieplan 1946 op te dragen aan den heer N. Struik, metselaar en aannemer te Nieuwendijk voor de som van f 22272,Bedoelde woningen zullen worden gebouwd op het aangekochte terrein aan de Voorsteeg. De heer A. Geudeke heeft be dankt als ouderling der Herv. Gem. Heden hoopt de v.v. A.V.V. in „Concordia" een ledenvergadering te houden. CAPELLE. De in de Ned. Herv. Kerk ge houden extra collecte voor de Kerst feestviering met de kinderen der Zon dagsschool heeft ongeveer f 220 opge bracht. de echtelieden P. v. Beek en H. van Beek-Bogers, wonende a. d. Loonschen- dijk hun 40-jarige echtvereeniging te herdenken. DUSSEN. Tot predikant der Geref. Kerk alhier is beroepen F. Dresselhuis te Oldeboorn. RENDEREN. J.l. Maandag kwam de IJsclub „De Hoop" in jaarvergadering bijeen, in de zaal van den heer C. J. v. Wijk. Aanwezig, waren 41 leden. De Voorz. de heer K. J. Walraven opende de ver-, gadering met een welkomstwoord en sprak Zijn spijt uit, dat er zoo weinig leden opgekomen waren, terwijl er nog wel een verloting gehouden werd. De Secr.- Penningmeester de heer J. Van Gorkum las de notulen, welke onver anderd werden goedgekeurd. Vervolgens gaf hij een kort jaarverslag, alsmede een keur'g in orde Zijnd financieel, overzicht. Een commissie bestaande uit de heeren J. Treffers en H. Schreuders, hielden boekenoontrole en brachten rap port uit, waaruit bleek dat alles keu rig in orde was bevonden. Een woord van dank aan den heer v. Gorkum was hier zeker op Zijn plaats. Hierna volgde inning der contributie en kwam daarna als volgend punt bestuursverkiezing. Aftredend waren B. v. Berkel, M. Kramer en W. v. Ballegooijen. De 2 eerstgenoemde werden herkozen, ter wijl in de plaats van v. Ballegooijen, die zich niet meer herkiesbaar stelde, gekozen werd J. de Jong. Allen namen hun herbenoeming en benoeming aan. Hierna ging men over tot tentenver pachting, zoowel consumptie- als klee- rentent. Dit jaar zal er n.l. een be waarplaats zijn voor jassen, enz. Aan het slot werden 2 paar schaat sen verloot, waarvan de gelukkigen werden H. Kramer en W. Walraven. ■Bij de rondvraag werden nog enkele vragen gesteld o.a. over water oplaten enz. Om ruim 10 uur sloot de Voorz. op gebruikelijke wijze de vergadering. s-GRAVENMOER. De Geref. Vrouwenvereen. alhier hield op Donderdag 21 Nov. j.l. in een eenigszins feestelijke vergadering haar jaarvergadering. O.a. waren de echtgenooten van alle leden, alsmede afgevaardigden van andere vereenigin- gen uitgenoodigd. GIESSEN. Vorige week Donderdag reed de chauffeur G. v. d. Anker uit Poe- deroijen op den Hoogen Maasdijk van Rijswijk-Giessen. Plotseling verloor be trokkene de macht over zijn stuur, waar door de auto een stevig muurtje van het gemeentehuis opruimde. Behalve de materieele schade was betrokkene zelf vrijwel ernstig gewond aan zijn rechter - hiel die vrijwel gespleten was. Dr. Eg berts uit Woudrichem verleende eerste hulp. De beschadigde auto werd naar de garage teruggebracht en de gewon de per auto naar huis vervoerd. Naar we vernemen wordt er een actie gevoerd om te komen tot oprich ting van een afd. van den Chr. Vrou wenbond voor Giessen en Rijswijk teza men. Het animo hiervoor is groot. Zeer velen zegden hun medewerking reeds toe. De vergaderingen zullen gehouden worden in het Nutsgebouw te Rijswijk. In Giessen bestaat het voorne men om te komen tot oprichting van een ontspanningsclub, die zich ten doel stelt de rijpere jeugd i<n de gelegenheid te stellen door schaken, dammen, sjoe len enz. zich onledig te houden. De bijeenkomsten zullen gehouden worden op Vrijdagavond in het gymnastieklo kaal der O. L. School. Allen zijin van harte welkom. NEDERHEMERT. De Suikerbietencampagne is ook hier zoo goed als geëindigd en heeft alle records van vroegere jaren overtrof fen daar er thans ruim 3.600.000 kg zijn geleverd. Zag het er in den beginne voor vele landbouwers niet zoo hoopvol uit, daar er hier zeer veel z.g.n. „eigen zaad" werd verbouwd en die, naar men beweerde een zeer laag gehalte zouden bevatten, zoodat zij niet ontvangen zou den worden, daar de Akkerbouwcentrale speciaale controleurs aanstelde, die bot weg weigerden deze bieten te ontvan gen, bleek al spoedig na verschillende onderzoeken dat er nogal partijen wa ren, die het vereischte gehalte niet had den, doch er ook waren met zelfs een hooger gehalte dan het zuivere fabriekszaad, zoodat thans zoo goed als alle bieten zijn geleverd en de op brengst voor de landbouwers zeer goed te noemen is. Zooals echter te begrijpen is liggen nog zeer veel bieten te wachten op verscheping. Naar wij uit goede bron verne men heeft de coop. Telers vereen. „De Bommelerwaard" alhier, de Melkfabriek te Ammerzoden aangekocht voor op slagplaats vari pootaardappelert en sor- teerinrichting. Wel een bewijls dat deze nog zoo jonge vereeniging zich in stijl- gende lijln begeeft en bezield is met een flinke ondernemingsgeest. SPRANG. J.l. Zondagmorgen overleed in het Prot. Ziekenhuis te 's-Bosch die heer C. J. Kuijsten, in leven gep. veld- .wachter alhier. Na zijn pensionneering is hij nog verschillende jaren beambte bij den distributiedienst geweest. Om gezondheidsredenen moest hij voor kort dit werk neerleggen. Sinds Januari 1914 was hij alhier bij de politie, waar hij zich als een goed politieman kenmerk te. De laatste jaren had hij ook zitting in het college van notabelen bij de Ned. Herv. Kerk alhier. Tot ouderling en diaken bij de Ger. Kerk alhier zijn respectievelijk ge kozen de heeren W. Mandemakers en M. v. Beek. De heeren W. Dalmaijier en J. W. Genuït werden door het bestuur van „Patrimonium" benoemd tot afge vaardigden naar de eind November te houden Bondsvergadering te Utrecht. Bij de Ned. Herv. Kerk alhier zijn tot lid van het college van notabe len benoemd de heeren D. v. Caêm en D. Vos Wzn. -A.s. Vrijdagavond half acht zal alhier in de zaal van den Chr. Volks bond vanwege het C.N.V. een groote propaganda-avond gehouden worden. Ds. de Bruin, Herv. pred. hoopt een op wekkend slotwoord te spreken. NIEUWENDIJK. Tot bestuursleden van de IJs- club „De Eendracht" werden gekozen de heeren: C. A. Vermeulen, voorz., C. v. Maastricht, vice-voorz.W. v. d. Zouwen, secretarisD. Heijstek, pen ningmeester. Voor de Chr. Vrouwenbond trad als spreker op Ds. Barkay Wolf uit Den Haag, met het onderwerp: „Mijn reis naar Egypte en Palestina. Het was een mooie avond. De WelEd. Heer S. Kuipers te Drimmelen, directeur van de Chr. mu ziek vereeniging „Crescendo" alhier, heeft tegen 1 Febr. ontslag aangevraagd als dirigent wegens vertrek naar Middel burg. Tot bestuursleden van de Ger. J. V. „De Zaaier" werden gekozen d*? heeren: J. Biesheuvel, voorz.; Adr. v. Noorloos, vice-voorz.; A. v. d. Kley, secretarisD. de Rooij, penningmees ter en D. v. d. Stelt, bibliothecaris. VEEN. Bij de Vrijdag 1.1. gehouden stemming ter verkiezing van een notabel bij de Ned. Herv. Gem. alhier is geko zen B. Ballegooijen Jaczn. WIJK. Op 26 Nov. werd aan A. Ver- sluys het diploma fruitteelt uitgereikt voor het volgen van de Tuinbouw vakf school te Ge 1de rm al sen. WASPIK. Op 3 Dec. a.s. hopen de echte lieden Joost vfan Baaien en Mevr. Dirkje v. Baaien-Staalduinen hun 60-jarige echtvereeniging te herdenken. WOUDRICHEM. In de j.l. Vrijdag gehouden le denvergadering van de Partij v. d. Ar«> beid bracht, na lezing der notulen en afdoening der ingekomen stukkien, de secr. een keurig ten uitvoerig jaarver slag uit. Ondanks de zware eischen die de verkiezingen aan de kas hadden gesteld, sloot de rekienLng van dei^ penningmeester met een batig slot van f134. De groote offervaardigheid der leden was hiervan mede de oorzaak. Aan den afgev. naar de Gewestelijke vergadering op 30 Nov. a.s. te 's-Bosch Voor de 1ste helft van de 13e periode (24 Nov. t.m 8 Dec.) Bonkaarten KA, KB, KC 612 (Strook No. 3). 49-4 Algemeen 100 gram suikerwerk 49-5 Algemeen 250 gram zachte zeep Bonkaarten KD, KE .612 (Strook No. 3) 50-7 Algemeen J00 gram suikerwerk 50-3D Reserve 250 gram zachte zeep 50-3E Reserve 500 gram zachte zeep Tabakskaarten, enz. T 60 2 rantsoenen tabaksartikelen^ Op bovenstaande bonnen kan met ingang van Vrijdag 29 November a.s. worden gekocht. Op de bonnen T 60 tabak zal bij aankoop van twee rantsoenen ciga- retten tenminste een rantsoen ciga- retten vervaardigd uit Zuid-Ameri- kaansche tabak, geleverd worden. te houden werd vrij mandaat meegege ven. De heer Kuijpers gaf een overzicht van het verhandelde op die vergadering van raadsleden uit het land van Altena, pp 9 Nov. j.l. alhier gehouden. Begin December zal een vergadering worden gehouden ter vaststelling van het winterprogramma. Onder leiding van den heer H. Dekkers is opgericht een jongensclub „Jachin". WERKENDAM. De eerste lezing uitgaande van het Comité voor Winterlezingen werd in de Noodkerk alhier gehouden. Als spreker trad op Ds. Groenewegen, Ned Herv. Pred. te Den Haag. De opkomst van het publiek was voor een dergelijke spreker slecht te noemen. Spreker heeft zijn onderwerp „Waar blijven wij met ons gezin in dezen tijd" op uitnemende wijze toegelicht, zoodat er veel leering in zat voor ons gezinsleven. Wij willen dan ook ieder aanraden, deze avonden regelmatig te bezoeken, want zij, die er deze keer niet waren hebben veel gemist. Woensdag 11 Dec. a.s. hoopt in de Noodkerk op te treden des nam. half acht, Prof. J. J. v. d. Schuit uit Apeldoorn, met het onderwerp: „De Wereldhistorische beteekenis van den Christus." Prof. v. d. Schuit, die van Werken- damschen bloede is, is voor ons een goe de bekende. De kerk zal nu vol zijn,daar, heeft de vorige spreker wel voor ge zorgd. Uislributiekring 231 ALMKEltK Uitreiking bonkaarten Ie en 2e periode. De Directeur van. den Distribu tiedienst Almkerk maakt bekend, dat de uitreiking van "bonkaarten zal plaats vinden op onderstaande plaatsen en uren. ALMKERK Wijk C, Zaterdag 30 Nov. van 8.309.30 u. C 1C 90, van 9.30^10.30 u. C 91C 180, van 10.30—11 u. C 181 tot einde. Café van Dijk. GIESSEN-RIJSWIJK, Maandag 2 Dec. Rijswijk van 910 u. 160, van 10 11 u. 61120, van 1111,30 u. 121 tot eind. Giessen van 11.3012 u. 130, van 12 u. 3190, van 22,30 u. 91 tot einde. Café de Lorm. WOUDRICHEM, Dinsdag 3 December, van 910 u. A 1A 50, van 1011 u. A 51A 100, van 1112 u. A 101 tot A 150, van 12 u. A 151A 200, van 2—2.30 u. A 201A 220. Sa lamander. ZITTINGSDAGEN AFD. VOORLICH TING EN CENTRALE KAS. De Directeur van den Distributie- dienst Almkerk maakt bekend dat dte zittingsdagen voor de afd. Voorlichting' en Centrale Kas, zooals dezfe bij' de! centralisatie van Zijn dienst op 8 Julii 1946 waren vastgesteld, met ingang! van Maandag 2 December 1946 vol gens onderstaande opgave zullen zijn, gewijzigd. ALMKERK, des Maandags, Woensdags en Vrijdags van 912 u. v.m. ANDEL, Woensdags van 1.303.30 u. n.m. en Zaterdags van 911 u. v.m.

De Sirene | 1946 | | pagina 2