Aanvullende Bonnenlijst 6eyanden en verloren voorwerpen Distributie mededeel mgen Burgerlijken Stand ALMKERK- Maandag 16 Dec. a.s. n.m. 7.30 uur, zal in de zaal van den heer v. Dijfc alhier een vergadering gehouden wor den om tot oprichting van een Bij belkring te komen. Als spreker zal optreden de neer J. B. v. d. Brink te Gorinchem. Toegang vrij. De Herv. Chr. School alhier zal een groote verbetering ondergaan door restauratie. ANDEL. De Districtsraad; voor het Con- sumentencrediet is samengesteld als volgt: L. J. Vogelaar; Gerrit Naaijeii Antzn.; Jan Verwijs Gzn.; Mej. M. Hoesen; Adir. van Andel Mzn.J. Crie- laard> en Mart v. Rijswijk, terwijl de Herstelraadt Noodverziening alhiler is samengesteld) uit de volgfende personen L. J. Vogelaar, Mart. v. Rijswijk, A. J. Schouten, Chr. v. Rijswijk, Huib die Fljter en dje dames Mfevr. Zegwaard, M. Hoesen, Artje Naaijen jen Mevr. j. Redert-Versluys. De rekening over hiet dienstjaar 1944 sluit met een batig saldjo in den gewonen djenst van f 79997.02. De Verordening op de heffing 120 opcenten op dfe Hoofdsom der Per- soneele belasting is djoor de Kroon goedgekeurd voor 1946 en volgende be lastingjaren. Aan deze gemeente zijn voor het jaar 1947 toegewezen 6 urgentie wo ningen. De 4 noodwoningen in de Op Andelsche Steeg zijn thans alHon in gebruik genomen. De Anti-Rev. en Chr. Hist. Kies- vereen. alhier hebben gezamenlijk een adres verzonden, waarin wordt aange drongen de ontwerpovereenkomst van de Commissie-Generaal inzake Indië niet aan te nemen. Het voornemen bestaat alhier een afdeeling op te ruditen van den Chr. Vrouwenbond. De collecte voor het Consistorie fonds der Ned. Herv. Kerk bracht f 374 op. De Geref. Meisjes vereen, alhier koopt in Jan. a.s. haar jaarfeest te vieren. 16 Dec. hoopt de Meisjes vereen. „Tabitha" haar jaarvergadering teTiou- houden. BABILONIëNBROEK. Maandag j.l. heeft er een verga dering plaats gehad in de O. L. schooi te Bab.-Broek, tot het oprichten van een Gymnastiekvereeniging. De leiding was in handen van den heer v. Riel te Bethen, die het een en ander over de gymnastiek uiteenzette. Alle aanwezigen gaven zich op als lid. Er is een dames- en een heeren- afdeeling opgericht, doch zal een ver- eeniging omvatten. Tot bestuursleden werden gekozen G. Tlieter, voorzitter; Abr. Straver, 2e voorzitter; Mej. Tr. Straver, secre taresse; Mej. H. Hieter, penningmees- teresse en W. Vos, Alg. Adj. De eerstvolgende oefening zal plaats hebben in het Gymnastieklokaal te Bab.- Broek. Voor de dames van 78 uur en voor de heeren van 89 uur, op Maandag 16 Deec. Zij, die alsnog lid wenschen te worden, kunnen zich op geven bij het bestuur. Dus dames en heeren wij verwachten. U alle« vol gende week Maandag op onze eerste sportavond. De landbouwer A. Lankhaar A.J.zn. alhier had 1.1. Donderdag op d(e paardenmarkt te 's-Bosch, het ongfia- luk een trap van een paard tjö krijgen en daarbij zijn dijbeen brak. Hij werd in een ziekenhuis opgjemomen. Het bestuur der IJsclub „Juli ana'' heeft haar terrein rtaedis onder water gezet en dje palen' voor de elec- trische verlichting zijn reedjs gjaplaatst, zoodjat nu het wachten is op ijs, om van de wintersport te kunnen gfenieten. GENDEREN. Tot notabel der Ned. Herv. Kerk alhier is herkozen die heer B. v. Wijlen. Op verzoek van de Geref. J.IV. zal in de Chr. School alhier de film „Quo Vadls" vertoond worden, ver zorgd door de Chr. Filmdienst. In te genstelling met andere berichten zal de kaartverkoop niet plaats hebben op Donderdiag 19 Dec. maar op Maandag 16 Dec. v&n 78 uur in de Christe lijke school. LAND VAN ALTENA. De Ned. Fruittelers Organisatie heeft zich voorgenomen om djèzen win ter iedere maand een lezing te organi- seeren. Op elke lezing zal een ondier- werp wordien behandeld zooals: De toekomst in djen fruitteeltWelke gronden voor den fruitteelt, De ziek- tenbestrijdïng in de fruitteelt, Bedie ningsmogelijkheden enz. enz. Daar vele boomgaarden door den oorlog zijn vernield en velen daarvan nog moeten worden ingeplant, terwijl meerderen reeds zijn ingeplant, is het van het allergrootste belang, dat ieder fruitteler kennis van zaken krijgt. Hij moet met zijn tijd mee kunnen, anders komt hij straks achteraan. Door het houden van deze lezingen is iedere fruitteler in die gelegenheid op de hoog te te blijven. De Prov. Commissie Veilingen Noord-Brabant heeft besloten een half procent over 1946 te heffen, om daar uit een fonds te stichten, om den tuin-t bouw vooruit te 'brengen, mits geen belasting van deze reserve moet wor den betaald. 23 Jan. a.s. wordt in Den Bosch de verplichte hengsten keuring ge houden. NIEUWENDJJK. J.l. Zaterdag gaf de reciteerver- eeniging „Hou en Trouw" een uitvoe ring in Tavenu. Het programma werd keurig en vlot afgewerkt. Opgevoerd werd o.m. „Stor mei land". Hou en Trouw kan met genoegen op deze zoo goed geslaagde uitvoering terugzien. Tot ouderling in de Geref. Kerk werd gekozen de heer Hendr. Groene- veld Cz. De Chr. Schoolvereeniging hield Zaterdag een ledenvergadering in de consistorie der Geref. Kerk. De WelEd. heer de Jager, hoofd der school, hield een lezing over „Vtennieuwing". De aftredende bestuursleden J. Bak ker en H. v. Putten werden herkozen. In de vacature G. Tolenaars, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd ge kozen de heer J. Visser. RIJSWIJK. Zaterdag had alhier een motor ongeluk plaats. De motorrijder de heer Kolff uit Wijk en Aalburg had eendaar keerende auto te laat bemerkt en reed met flinke snelheid op den wagen. De duorijdster Mej. B. Biesheuvel uit Wer kendam werd van de motorfiets geslin gerd en ernstig verwond. De bestuurder liep eveneens zware inwendige kneuzingen op. Aan den Rijkstui/zbouwoonsulent is verzocht een téieltplan voor kleine tuinbouwbedrijven te ontweirpen en dit aan de tuinders uit te reiken. Tot ouderling en diaken der Ger. Kerk alhier zijn resp. gekozen de heeren J. v. Herpen en T. v. Heu- kelum. SPRANG. Bij de Ned. Herv. Kerk zijn tot ouderlingen herkozen de heeren Jac. v. d. Schans en C. B. Timmermans en tot diaken J. v. d. Schans en J. Vos Wz. Dinsdag en Woensdagavond gaf het muziekgezelschap „Atempo" voor een tweemaal uitverkochte zaal een zeer goed geslaagde uitvoering. SLEEUWIJK. Het echtpaar C. PellikaanPeT likaan hoopt 19 Dec. a^s. zijn 50-ja rig huwelijksfeest te viereii. VEEN. Maandag 16 December hoopt om 2.30 u. en 6.30 u. voor de Geref. Gem. alhier op te tredjem Ds. M. Blok, prediikant te Zeist. WAARDHUIZEN. De vroegere predikant Ds. L. Selles, thans te Steenwijk, is geplaatst op een tweetal voor een te beroepen predikant te Groningen. WOUDRICHEM. Woensdag 18 Dec. zal een ver gadering worden gehouden van stem gerechtigde -ingelanden van het water schap „Het Oudland van Altena" in café v. Dijk te Almkerk. Vrijdag 13 dezer zal in het ge bouw der Chr. Bewaarschool, uitgaande van de Rechtsche Kiesvereeniging een openbare vergadering worden gehou den, -waarin als spr. hoopt op te tre den de heer C. B. v. d. Wal uit Dein Bosch over het onderwerp: Wat ge beurt er met Indië. Er zal gelegenheid zijn tot debat. Aanvang half 8. Dislributickring 231 ALMKERK Uitreiking schoenenbonnen. De Directeur van de Distributie-i dienst te Almkerk maakt bekend, dat op de onderstaande dagen en uren in de bekende uitreikingslokalen schoenen- bonnen worden verstrekt aan diegenen, wier Tweede Distributiestamkaart of Nood Tweede Distributiestamkaart ein digt op het cijfer twee (2). Zij, die na 1 Jan. 1945 reeds een bon voor gewone schoenen hebben ont vangen konden niet in aanmerking. Maandag 16 December. WERKENDAM van 912 en van 13 uur. Dinsdag 17 December, SLEEUWIJK, van 912 uur; WOUDRICHEM van 13 uur. Woensdag 18 December, GIESSEN/, UITWIJK en RIJSWIJK (Café de Lorm) van 912 uur; ANDEL van 13 uur. Donderdag 19 December, WIJK van 10—12 'uur; VEEN van 1—3 uur. Vrijdag 20 December, HANK van 912 uur; DUSSEN van 13 uur. Zaterdag 21 December, EETHEN va.n 9li uur. Maandag 23 December, ALMKERK van 9—12 uur; NIEUWENDIJK van 1.303.30 uur. Na-uit reiking kan niet meer plaats vinden. Distribuliedienst HEUSDEN UITREIKING SCHOENENBONNEN. Personen, wier TD als laatste cijfer 2 draagt, kunnen hun bon afhalen op Dihsdag 17 December van 13.30 tot 15.30 voor alle letters. Een bon uitsluitend voor jam. Het is noodzakelijk den betrekkelijk grooten voorraad jam bij den groothan del en de winkeliers te verminderen en meer in overeenstemming te brengen met den huidigen omzet. Daarom zal voor eenmaal en wel in de(ze week, een bon worden aangewezen welke uitsluitend recht geeft op het koopen van 500 gram jam. Op dezen bon mag dus geen ander boterham smeersel- of strooisel en evenmin suiker worden afgeleverd. Deze hoeveelheid jam zal eerst na de feestdagen in mindering van het suikerrantsoen worden gebracht. Op 3 Januari zal derhalve in plaats van een bon voor 750 gram suiker een bon voor 500 gram suiker Worden aangewe zen. Nummercoupures. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de plaatselijke distributie- diensten van 15 t.m. 21 Decembernum mercoupures zullen uitreiken voor koffie C083; thee C084; brood C 072 (pa tent bloem); C 073 (inl. bloem); C 074 (roggebloem)C 075 (reductie)eieren (rantsoenbonnen) art 37eieren (nr. bonnen) C 085melk C 086, C 087, C 0.88, C 089 zuidvruchten C 022, C 023, zachte zeep C 090. De toeslag voor melk en zachte zeep bedraagt 10 pCt. De toewijzingen voor koffie en thee worden uitgereikt voor een aantal- rantsoenen gelijk aan de helft, resp. een derde deel van het nieuwe voorschot in de week van 24 t.m. 30 November j.l. Inlevering van bonnen vindt niet plaats. De toewijzin gen voor zachte zeep worden uitgereikt op basis van anderhalf maal het aantal ingeleverde rantsoenen. De toewijzin gen voor melk zijn geldig van 22 Dec. t.m. 4 Januari, de overige toewijzingen zijn geldig voor detaillisten van 15 Dec. t.m. 4 Januari, voor grossiers van 15 December t.m. 18 Januari. Grossiers in tabak ontvangen toewijzingen G 104 op basis van het ingeleverde aantal rantsoenen vermeerderd met 50 pCt. Deze toewijzingen zijn geldig t.m. 4 Januari. Ter vereenvoudiging van de inle vering in de Kerstweek worden boven- Voor de 2ste helft van de 13e periode (8 t.m 21 Dec.) Bonkaarten KA, KB, KC 612 (Strook No. 4). 51 4 Algemeen 100 gram bloem of kindermeel (niet uit rijst bereid) 51-5 Algemeen 200 gram gedr. zuidvr. 51-6 Algemeen 250 gram waschpoeder 51-7 Algemeen 500 gram jam 51-8 Algemeen 125 gram koffie 51-9 Algemeen 10') gram thee 51-1A, 51-5B, 51-4C Reserve 1 kg appelen of peren Bonkaarten KD, KE 612 (Strook No. 4) 52-5 Algemeen 200 gram gedr. zuidvr. 52-6 Algemeen 250 gram waschpoeder 52-7 Algemeen 500 gram jam 52-8 Algemeen 1 kg appelen of peren 52-3D Reserve 100 gram bloem of kindermeel (niet uit rijst bereid) Tabakskaarten, enz. T 62 2 rantsoenen tabaksartikelen Op bovenstaande bonnen kan met ingang van Vrijdag 13 December a.s. worden gekocht. Op de bonnen T 62 tabak zal bij aankoop van twee rantsoenen ciga- retten tenminste een rantsoen ciga- retten vervaardigd uit Zuid Ameri- kaansche tabak, geleverd worden. De bonnen voor fruit blijven geldig t.m. 18 Januari a s. Illliinwia III I Wil III! fill ■IBM—I will II mMIIII 11 III III! Ill III I I III lltf MWI— dien in de week van 15 t.m. 21 Decem ber toewijzingen uitgereikt voor versna peringen C 091 suiker C 092, C 093 bloem C 094boter C 095 margarine C 096kaas C 097, C 098; vleeschwa- ren C 100; tabak C 099, C 101. Ingeleverd moeten worden de voor de periode van 7 t.m. 21 Deoember aangewezen bonnen. De na den datum van inlevering van het publiek ontvan gen bonnen van deze periode moeten in de week van 29 Idee. t.m. 4 Januari ingeleverd worden. Deze toewijzingen worden uitgereikt zonder voorschother- ziening. Zij zijn geldig voor detaillisten t.m. 11 Jan., voor grossiers t.m. 25 Januari. De toewijzingen voor vleesch waren C 100 zlijn, zooals bekend, geldig voor detaillisten t.m. 15 Februari, voor gros siers t.m. 1 Maart. GEVONDEN: een nieuw knipmes. Terug te bekomen bij B. Vos, B 09 te Wijk. GEVONDEN: een damespolshorloge. Terug te bekomen bij J. v. Balie. - gooijen, Polsestraat C 179, Aalburg. VERLOREN: een baret, vermoede lijk op dién weg van Heusden naar Eethen. Terug te bezorgen bij Math. Arendse, Eethen A 26. VERLOREN: een portemonnaie mtet inhoud;, waarschijnlijk in de Noodkerk. Tegen belooning terug t;e bezorgen bij C. B. v. Driel te Werkendjam. VERLOREN: een Jaeger kniekous je met schapenwollen tJeentje. G. Dui- zer, Hoekeindje 173, Sleeuwijk. VERLORENeen zilveren beugel met ketting met inhoud). Teglen beloo ning terug te bezorgen bij G. v. dj. Broek, Biesbosch. VERLORENeen 2-ons gewicht. Wedj. den Hollander, Hoogstr. W'dam. GEVONDEN: een knot wol. Inl. ter Gemeente-Siecretarie te Werkendam. GEVONDEN r een pet, een kinder wantje (blauw) en een dames-armband. Inl. te bekomen bij dé Post Rijkspoli tie te Wijk en Aalburg. GIESSEN. Overleden: D. A. Elshout, wed. van W. Elshout 78 j. SPRANG-C APELLE. Over de maand November. Geboren: Carel P. A., z. van J. Pau- lides en C. J. v. d. Sluis; Christoffel, z. van H. J. Molegraaf en P. Burg hout; Adriana, cL van O. de Rooij en N. BothMaris, A., d. van W. van Drongelen en M. v. d. ZwetLucia, d. van A. Hoefnagel en J. Pellica.an; Adriana, d. van P. J. Sprangers en J. Rijken; Geertruida Johanna, d. van P. J. de Rooij en G. J. v. Tilborgh Leendert P., z. van M. v. Wijk en P.

De Sirene | 1946 | | pagina 2