Ruime sorteering in FINISH Bedden - Matrassen. Firma CHARLES SCHREÏÏDER Zn. ADR. VERWIJS - Andel (N.-Br.) POOTAARDAPPELEN enz. B. SMITS Koop geen Pootaardappelen Officieële Mededeelingen Plaatselijk Nieuws Voetbalsport Voorradig: C J VERDOORN Naaimachine defect? Muziekuitvoering datumstempels MEUBELEN Van ouds bekend adres - Ziet onzen voorraad - Speciaal voor hen die gaan trouwen. Voor Meubelen W, P. v, d. ZALM, Bergstraat, Wijk en Aalburg. Hallo! Hallo! Wijkschestraat W 130 HEUSDEN Telef. 49 B 37 GENDEREN Landbouwers B. VIVEEN der Herpt, waardoor de huurder, daar nu heel weinig- profijt van kan trekken. De Voorzitter zegt dat deze zaak zoo juist in de vergadering .van B. en W. is besproken. Wethouder Buijs zal de toestand gaan opnemen. Hierop volgt sluiting met het formu liergebed. Kapverbod van boomen. Het is verboden, boomen en andere houtopstanden te vellen, oi te rooien zonder kapvergunning. Deze vergunning kan worden aa.n- gevraagd bij den Directeur va.n het Staatsboschbeheer te Utjnecht, .Muse umlaan 2. Vruchtboomen met uit zondei ing Van noteboomen en knot wilgen mogen zonder vergunning wor den gekapt of gerooid. De prijs van het brood. Voor brood bestaat tot nu toe een vaste prijs, waa.rvan noch naar boven noch naar beneden mag worden afge weken. Deze prijzien zijn vastgelegd in de Verordening Broodprijzen 1942. Aangezien de werkelijke kostprijs van brood tezamen met een redelijke winst voor den bakker een prijs noodzaleijk maken, die ver boven den vastgestel-1 den prijs ligt, geeft de Regeering via de balkkers een subsidie 'aa.n de ver bruikers va'n 6 cent per brood van 800 gram. Deze subsidie, welke uit het Lalid- bouwcrisisfonds wordt betajald, is met ingaing van Maandag 9 Dec. 1946 met 1 cent verminderd. In verbaind hiermede wordt per 23 Dec. a.s. de prijs voor brood met 1 cent per 800 graim verhoogd, ter wijk tevens de vaste prijs wordt afgeschaft en vervangen door een maximumprijs. Bovendien is een minimumprijs ge steld, die 2 cent per brood bene dein den maximumprijs ligt. Een en ander overeenkomstig de Regeer ings verklap, ling vain 4 October 1946. Zoo zal b.v. in die plaatsen waar tot nu toe de valste prijs van 20 cent gold voor afgehaald brood van 800 gram en 21 cent voor bezorgd, de maximum prijs per 23 December 21 cent af gehaald en 22 cent bezorgd worden. De minimumprijzen worden resp. 19 en 20 cent. Handelsverdrag met Zweden. De einde November tusschen Neder land en Zweden gesloten handelsover eenkomst voor 1947, regelt niet alleen een belangrijke uitwisseling van indu- striëele producten waaronder ma chines en hout uit Zweden maar is eveneens van beteekenis voor de ont- wikkeling van onzen agrarischen ex-, port. De landbouwsector bevat een Nederlandschen uitvoer van ongeveer 30 millioen gulden van onzen totalen uitvoer van ruim 130 millioen gulden. In ons exportschema zijn o.a. posten opgenomen voor land- en tuinbouwza- den, karwij- en suikerbietenzaad, ver- sche groenten en boomkweekerijpro-' ducten. Tevens zal er een belangrijk kwantum bloembollen naar iZweden worden uitgevoerd, welk land na de Vereenigde Staten en Engeland ons belangrijkste afzetgebied voor bloem bollen is. Ook voor druiven, kaas, cacaoboter en cacaopoeder, fokvee en fokpaarden, oesters, kippengrit én gedistilleerd, hoofdzakelijk jenever, zijn contingenten vastgesteld. Export van appelen en peren ligt eveneens in het voornemen. In hoe-* verre deze artikelen werkelijk geëxy porteerd zullen kunnen worden, hangt voor een belangrijk deel a.f van onze concurrentiemogelijkheden tegen Ame rika en Denemarken. Aan de groote Zweedsche vraag naar zetmeel producten en stearine zullen we, voorzoover onze binnenlandsche positie zulks toelaat, zooveel mogelijk tege moetkomen. Van den import uit Zweden zijn voor den landbouw e.a. van belang, diverse zaden en landbouw- en zuivel- machines. CAl'ELLIJ. De in de Ned. Herv. Kerk ge houden collecte voor het Restauratie fonds van het kerkgebouw heeft onge veer f 212 opgebracht. Tot ouderling in de Ned. Herv. kerk te dezer plaatse zijn herbenoemd de heeren Ant. Smits, Q. P. de Rooij en J. Pruijssers en tot diaken de hee-; ren G. Paans en K. Karsten. Allen hebben hun benoeming aangekomen. Ds. A. Vroegindewey, predikant der Ned. Herv. Gem. a. d. bconschen- dijk, ontving een beroep naar Wezep. i Met de leerlingen der O. L. school werd j.l. Vrijdagnamiddag in tegenwoordigheid van vele ouders en andere belangstellenden het St. Nico- laasfeest gevierd. De kleinen werden rijkelijk onthaald op versnapering en gebak, terwijl iedere leerling uithan-< den van St. Nicolaas een aardig cadeau ontving. Hoogst voldaan keerden de kleinen na afloop huiswaarts. Op de algemeene begraafplaats werd j.l. Vrijdagnamiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van L. v. d. Linde, in leven gepensionneerdi gemeenteveldwachter te dezer plaatse. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door Ds. A. Wisger-i hof, Ned. Herv. predikant alhier en door wethouder G. A. S. de Bas, terwijl de heer B. Verhoeven namens de familie een dankwoord sprak. Aan den Loonschendijk zal een afdeel ing opgericht worden van de „Macht van het Kleine", vereeniging tot verpleging van on- en minvermo gende lijders aan toevallen in de, stich-, tingen te Haarlem-Heemstede. WERKENDAM. Bij de Chr. Geref. Kerk werden herkozen als ouderling de heeren ,D. A. Brienen en H. Vink. Als diaken de heer J. H. Ippel. Het Comité voor Winterlezingen deelt ons mede, dat de aangekondigde lezing, welke gehouden zou worden door den WelEerw. Heer Prof. v. d. Schuit, op 11 Dec. geen doorgang kon vinden en is uitgesteld tot 18 Dec. a.s. Ook deze samenkomst zal gehouden worden in de Noodkerk. Donderdag 12 Dec. 's avonds 7 uur zal voor de Chr. J. V. „Andreas" in het kerkgebouw der Geref. Gemeente alhier als spreker optreden Ds. J. R. Cuperus, Ned. Herv. Predikant te Doornspijk met het onderwerp: „De Jongeling op het keerpunt". Het Bestuur van het Groene Kruis alhier ziet zich genoodzaakt haar wijkgebouvv aan de Uitbreiding, geheel te verbouwen, wegens totale ongeschikt heid voor het houden van het consul tatiebureau voor zuigelingen, de toene mende zorg voor de T.B.C.-bestrijding en de behandeling van veel voorkomen de hardnekkige ziekten. Ieder zal be grijpen dat hiervoor veel geld noodig is. Teneinde hierin eenigszins te kunnen voorzien, werd besloten een liefdadig- heids-bazar te organiseeren. Verschei dene dames en heeren hebben zich reeds bereid verklaard hun tijd en hun krachten hiervoor te geven. Volgende week hopen de dames iede re woning van Werkendam en De Werken te bezoeken om beleefd een kleinigheid voor de Bazar te vragen. Zaterdag 14 Dec. a.s. zal de v.v. „Kozakken Boys" een non-stop caba ret-revue presentee ren, genaamd „Hup Boys". Zang zal verzorgen de „Three* Congo-Brothers", terwijl als conferen cier zal optreden: „Tonini". Dhr. G. Visser alhier slaagde voor het diploma Tuinbouwvajtschool te Geldermalsen. ZUILICHEM. Het besluit van den raad dezer gemeente van 22 Nov. 1946, strekken de tot vaststelling der Verordening! Jeugdbescherming, waarbij het aan per sonen beneden den leeftijd van 16 ja ren des Zaterdags en des Zondags tus schen één uur na zonsondergang tot. één uur voor zonsopgang verboden is zich -op den openbaren weg te bevinden, is door de Ged. Staten der provincie Gelderland goedgekeurd. Eetkamers Slaapkamers Heerenkamers Bureaux Stoelen Fauteuils Tafels Ledikanten 56 Clubs enz. enz. Aardige FAUTEUILTJES en STOELTJES (weer betere bekleeding). Kakaa ifv hala gezeffig# Weer KAPOK verkrijgbaar. HEUSDEN. Voetbal noemt mgen terecht het spel der onberekenbare mogelijkheden. Dit ondervond de v.v. Heusden aan den lijve bij haar bezoek aan R.K.F.S.V. Talloos waren de aanvallen, die Heus den ondernam. Zij wisten zich telkens de mooiste kansen te scheppen zonder echter dit in doelpunten om tie zetten. Dit wil geenszins zeggen dat dfa strijd eenzijdig was. Neen, vferre van dat. En R.K. F.C.V. heeft ook menigmaal Heusden's doel angstige oog<enblikken bezorgd, doch keeper de Kok heeft! den wedstrijd formidabel gekiept. Dat Heusden desondanks verloor, schrijven wij in hoofdzaak toe aan het feit dat het backsttel verstek moest la ten gaan en dezen wfedstrijd dus weder om met 2 invallers begon en tfen twee de doordat de voorhoede d(e mooiste kansen om zeep bracht. Het h(e slis sende laatste schot ontbrak, hoewel' de kansen legio waren. Het verraste ons dan ook tottaai dat deze wedstrijd verlohen werd. Over den wedstrijd kunnen we kort zijn. Heusdlen is voor rust met wind tegen bijna steeds aanvallend. Er wordt goed gie- combineerd, vooral J. Verheij speelde in deze eerste helft schitterend. Zijn dribbles bracht steeds verwarring. De rust trad in met 0—0. Na rust' denken we dat Heusden zal winnen. Dodh im mer weer op 't critieke moment, en deze waren vele, ontbreekt het laatste stootje. Dan eindelijk na 5 minuten spelen scoort J. Verheij het reeds zoo lang verdiende doelpunt 01. Dfe vreugde is echter tfan korten duur, daar de rechtsbuiten van R.K.F.S.V. 4 min. later hard en zuiver inschiet en de stand op 1 1 brengt. Dit is Heus den te bar, steeds opnieuw trekken zij ten aanval, doch het mag niet zijn, en o noodlot, circa 5 minuten voor het eindsignaal scoort R.K.F.S.V. ge heel onverwacht. 21. Met dezen stand komt het einde. De wedstrijd werd op een faire wijze gespeeld. Het 2e elftal speelde een vriend schappelijke gam tegen R.K.D.V.C. 2, daar de scheidsrechter niet op kwam. Het verloor met 31. De A-junioren speelden tegen Vlij men gelijk. Onze Boys leereu het nog wel De Benjamins hadden tegen RKDVC A al heel weinig kans. Zij kregen voor iedere speler plus reserve ©en doelpuint mede naar huis. Doch dat mag; niet hinderen. Jullie speelt inderdaad voor plezier, laat je groote broers daar aan een voorbeeld nemen. Voor a.s. Zondag is het program als Volgt: Heusden 1 gaat naar Wit-Zwart. Opgepast jongens, het valt in Capelle niet mee. Het '2e elftal speelt een derby tlegen Herpt 1. Wie zal zich de sterkste toonen Het 3e elftal gaat bij Nieuwkuijk op bezoek. CAPELLE. De v.v. Wit-.Zwart speelde voor de 4e klasse K.N.V.B. te Tilburg tegen Korvel en verloor met 5—2. Handel in goedgekeurde Telef. 23 Giro 260943 Ledikantenvanaf f 20. Linnenkasten f 30. T heekastenf 20.— Bloementafels. f3.— Stoelenf2.— Twee Fornuiskachels. Een kist timmergereedschap. Spekkuip f 20. 19 Houtschroeven in verschillende maten. Diverse soorten spaden met steel. Prima prima 14 aardappelschilmessen kolenschoppen 75 cent voordat U eerst geïnformeerd hebt bij Kerkstraat 128a - Tel. 6 - Genderen. Thans kunnen neg bestellingen worden aangenomen van alle rassen en maten in klasse AA, A, AB en B, zoowel voor Herfst- als Voorjaarslevering. 15 geen bezwaar, stuur deze onmiddellijk naar Woudrichem, binnen één week sturen wij U de machine weer als nieuw terug. Billijke prijzen. Erkend Naaimachinehandelaar 11 en Reparateur Hoogstraat 44, Woudrichem. De Muziekvereen. „KUNST EN VRIENDSCHAP" te Rijswijk (N.-Br.), is voornemens op ZATERDAG 14 DECEMBER een te geven in het Nutsgebouw te Rijswijk, met daaraan verbonden een verloting en het Rad van Avontuur. Aanvang 7 uur. Entree 50 cent. Het Bestuur. WEER VOORHANDEN, in den Boekhandel van de Firma L. J. VEERMAN te HEUSDEN: in diverse maten.

De Sirene | 1946 | | pagina 6