J. A. VAN BERGE HENEGOUWEN, HEUSDEN Spaart (Jw Gezondheid Op bon ruime sorteering Schoenen, M.SMITS Koop geen Pootaardappelen Voetbalsport MOCCA STOLLEN C J VERDOORN Rijwielbon Spreek met Van Wijlen Voorradig: Amerikaansche Schoenen zonder bon ELECTRISCHE STRIJKIJZERS W, P. d. ZALM, Bergstraat, Wijk en Aalburg. Het adres voor beter werk en Electrische Apparaten Landbouwers SPRANG, J.l. Zaterdagmiddag had on der enorme belangstelling de be grafenis plaats van den heer G. J. v. Willigenburg. Toen de kist bij het kerkhof was opgebaard, werd deze door een deputatie van de A. R. Kiesvereen. en van den Chr. Volksbond (van welke vereeniging hii tot aan zijn dood voorzitter was ten grave ge dragen. Zoowel aan het sterfhuis als aan de geopende groeve sprak Ds. J. W. de Bruijn, Ned. Herv. Predi kant, woorden van troost en ver maan. Spr. herdacht ook den ar beid, waarmede hij de kerk ge diend had, vervolgens maakt spr. de opmerking dat wij zoo licht ge neigd zijn in den mensch te gaan roemen. Hier past ons den ootmoe- digen dank aan God te brengen voor de gave waarmede Hij den overledene had begiftigd. Burgemeester Smit sprak eenige woorden van dank voor al het werk dat hij als raadslid en later als wethouder voor de burgerlijke ge meente van Sprang-Capelle had verricht. God had den overledene met rijke gaven van hoofd en 'hart begiftigd. Ook 't werk voor de jeugd had de liefde van zijn hart. Spr. sprak de hoop uit, dat na dit werkzaam leven voor hem de rust was weggelegd die er over blijft voor het volk van God, waarna hij namens de gemeente een krans legde op het graf. Wethouder de Bas kon kort zijn daar reeds het werk door den over ledene verricht gememoreerd was, doch wilde een persoonlijk woord spreken, waarbij spr. liet uitkomen in weerwil van verschil van poli tiek inzicht en geloofsovertuiging hii met den overledene prettig, zoo wel in het college van B. en W. als in den raad heeft samiengewerkt. Hii was spr. geworden tot een vriend en trouw collega. De heer de Bas nam afscheid van dit graf met de woorden: Vriend v. Willi genburg, rust in vrede". Namens de A. R. Kiesvereen. en A. R. raadsfractie, sprak de heer B. Timmermans. Spr. wees er op dat we in onze partij en raadsclub een man moeten missen die de Heere met groote gaven gesierd had, waarom spr. er op wees in de krachts Gods voort te werken, vooral in deze dagen van afval en verwarring. Dat dan van dit graf de roep stem moge uitgaan, voort te arbei den tot eere Gods en tot welzijn der A. R. beginselen. Dan is het leven van onzen vriend en broeder v. Willigenburg niet tevergeefs ge weest en is ook zijn werk nog be vorderlijk aan de komst van Zijn Koninkrijk. De heer W. J. v. Willigenburg dankt namens de familie voor de troostvolle en waardeerende woor den aan de geopende groeve van hun zoo geliefden doode gespro ken. Diep onder den indruk ver liet de groote schare het kerkhof. Naast die van de gemeente was door de Chr. Volksbond een krans en door de A. R. Kiesvereen. een palmtak op het graf neergelegd. A.s. Zaterdagavond hoopt de Chr. Gymnastiekvereen. ,,Pro Rege" in de groote zaal van den Chr. Volksbond haar 2e lustrum te herdenken. WOUDRICHEM. Alhier is opgericht een afd. van de Ned. Ver. van Chr. Han dels- en Kantoorbedienden. Voor het onderhoud der mi litaire gebouwen enz. te Woudri- chem is aanbesteed. Er werd door 15 firma's ingeschreven. De laagste inschrijfster was de fa. N. v. Deur- sen te Gorinchem voor f 16225. De heer J. P. Spronk is herkozen als gemachtigde voor het Kiescollege der Ned. Herv. Gem. De muziekvereen. Kunst en Vriendschap" is voornemens om op Donderdag 19 en Vrijdag 20 Dec. een tweetal uitvoeringen te geven in de zaal van café v. d. Straeüen, met medewerking van het tooneel- gezelschap „Onder Ons"' uit Sleeu- wijk, welke een 2-tal tooneelstuk- ken zal opvoeren. WERKENDAM. -Aan Gebr. J. G. en M. J. v. Oord alhier, is opgedragen het deponeeren van zand op het Noor- derstrand te Goeree. In verband met de moge heid van tusschentijdsche verkie zingen in 1947 wordt er aan her innerd, dat zij die wagens beroep of werkzaamheden in den regel niet thuis zijn, een verzoek kunnen indienen om op de kiezerslijst te worden vermeld als bevoegd om bij volmacht te stemmen. Deze ver zoeken moeten uiterlijk 31 Dec. worden ingediend. Formulieren zijn ter gemeente-secretarie verkrijg baar en moeten ook daar worden ingeleverd. Donderdag 19 Dec. hoopt de Bond van plattelandsvrouwen afd. Biesbosch, een jaarvergadering te houden in de school in den Biesbosch. Aanvang nam. 7 uur. Mcj. T. Ippoi alhier had op het Plein het ongelulc met een luxe auto van den heer Paans in botsing te 'komen. Rijwiel en wielrijdster verdwenen onder de auto. PI aar rij wiel werd vernield, doch zelf kwam ze met den schrik vrij., Voor de te houden bazar van het „Groene Kruis" zijn reeds vele artikelen binnengekomen, w.o. vazen, boeken, schoorsteenloopers, bloempotten, schilderijen, breiwol, boter, thee, koffie- en theepotten, bekers, pakjes, stijfsel, soep, enz. enz. te veel om op te noemen. Toegezegd werd een compleet rijwiel om te verloten. Aan giften werd ontvangen f 88,44. Daarvoor veel dank. De correspondent van de Ned. Middenstandsbank zal vanaf 23 Dec. 1946 t.m. 6 fan. '47 geen afschrijvingen verrichten van Iruis- raadschadeboekjes. Na 6 Jan. 1947 zal weer zitting worden gehouden op de bekende dagen en uren. Voor de competitie van den Ned. Dambond, distr. Dordrecht) speelde „Ons Genoegen" een wed strijd tegen de damclub „Denk en Zet" van Hardinxveld. De uitslagen luiden: Ons Genoegen 1Denk en Zet 1 713; Ons Ge noegen 2Denk en Zet 2 614. De stand van de Massakamp der bovenste 5 plaatsen van de schaakclub „Het Probleem" luidt als volgt: A. v. d. Schoot uit 5 partijen 4 p. gem. 80; P. Cornel uit 11, 8V2 p./gem. 77; C. Ippel uit 6, 4V2 p. gem. 66; C. Hakkers uit 11, 8 p. gem. 73;- A. Nederlof uit 11 8 p. gem. 73. HEUSDEN. Het junioren A-elftal konden het Zaterdag in Vlijmen tegen Vlijmen- B-elftal niet bolwerken en verloren met 71. Het was dan ook veel te koud voor de peuters. Het junioren elftal-B deed, niet tegenstaande de kou, wat het kon, maar kon niet verhinderen dat Haarsteeg-A met 4o won, hetgeen nog zoo slecht niet is. Onze doelman wist zelfs twee pe nalty's uit het doel te houden. Het 3e elftal vond het blijkbaar te bar met de kou en bleef thuis. Flinke kerels laten zich niet af schrikken. Dit kost de vereeniging vanzelfsprekend weer boete. Nee n dit in uw gedachten. Het 2de elftal was vol vuur tegen haar zustervereeniging Herpt te spelen, doch daar de scheidsrechter niet kwam opdagen, kon de wed strijd niet doorgaan. Vorige week was dit ook al zoo. Waar moet dat heen, B.V.B. Het iste elftal der v.v. Heusden, speelde Zondag j.l. een competitie wedstrijd tegen Wit-Zwart in Ca pelle. Zij speelden, gezien den uit Wij maken er onze'Cliëntèle beleefd op attent, dat de inlevering voor de KERSTDAGEN voor koekjes, gebakjes en taarten tot en met Maandag 23 December kan geschieden. Speciaal brengen wij onder Uwe aandacht 52 onze bekende een echt Kerstgebak. Voor de verdere inleve ring voor gebakjes en dergelijke, verwijzen wij U naar onze circulaire of nog beter bel op No. 16, dan worden alle gewenschte inlichtingen gegeven. Speciaal adres voor Krentenbrood en Weinachtstollen Beleefd aanbevelend, Electrische Brood- en Banketbakkerij Wed. C. van Ballegooijen Telefoon 16, Grootestraat 180, Veen Verhoogt het geluk van de KERST, wij geven een kans, Bestel nog heden een heerlijke KRANS. ELECTRO TECHNISCH BUREAU 12 H. H. Landbouwers, Lijdt Uw grond aan KOPERTEKORT? Bemest dan met KOPERSLAKKENBLOEM 1 De kosten zijn gering. Het resultaat overtreft de stoutste verwachtingen. KO PERS LA KLEN BLOEM is vrij van distributie. Schrijf ons een briefje of bel ons op en wij komen gaarne met U praten. Alleen-verkoop voor het Land van Heusden en Altena en de Bommelerwaard I. D. VERSTEEG, Tel. 30, WOUDRICHEM. slag, in haar ouden vorm. Niette genstaande enkele invallers wonnen zii met 7o. Het duurde echter een half uur voor aleer Fr. Leijten zijn club de leiding gaf o1. Heusden heeft voortdurend het Capelscbe doel onder vuur gehad, en het. verwonderde dan ook niemand dat de score thans snel verhoogd werd. L. Sluimers nam het tweede en derde doelpunt voor zijn rekening. Na de rust speelde er als het wa re maar een club, n.l. Heusden. G. Vos kreeg 't op zijn heupen en no. 4 lag in 't Capelsche doel. terwijl hij even later no. 5 in het net joeg. Het laat zich aanzien dat het dubbele cijfers worden, wanneer L. Sluimers het 6e doel punt scoort. Doch Heusden neemt 't dan wat kalmer op. Kort voor het scoort G. Vos 'n pracht- goal, door half naar het doel ge keerd staande met een omhaal hard in te schieten 7o. Wanneer kort hierna het einde komt, heeft Heusden weer twee kostbare puntjes in de wacht ge sleept. Zondag a.s. ontvangt het iste elftal Uno-Animo thuis. Het is van zelfsprekend dat deze wed strijd gewonnen moet worden. Wanneer allen zich geheel geven, belooft het een spannende wedstrijd te worden, die veel belangstelling zal trekken. Aanvang 2 uur. Het 2de elftal gaat naar Nieuw- kuik op bezoek. Het is een zware opgaaf, doch wij vertrouwen op jullie. Toont dat ge dit vertrou wen waard zijt. Het 3de elftal ontvangt om 12 uur WSC 4. Denk eraan jongens, dat de punten in Heusden blijven. De groote broers kunnen jullie thans ook aan het werk zien. AALST. Zaterdag' j.l. speelde alleen het derde elftal der v.v. Roda en wel te Wijk tegen Noad 3. Al spoedig wist "Roda tweemaal de doellijn te passeeren (2o), met welke st? ad de rust inging. Na de hert" V2cting was het Noad die evten zoovele malen wist te doelpunten, zoodat deze ontmoeting met een gelijk spel eindigde. CAPELLE. N Op eigen terrein speelde de v.v. „Wit Zwart" voor de 4e klasse K.N.V.B. tegen Heusden. Met 7o moest Wit-Zwart in Heusden de meerdere erkennen. en loopt nfet met natte voeten. Wij hebben volop 21 bruin en zwart, in de prijzen van f IJ. f 13.- f 17.50 en f 20.25. Kinderschoenen in de maten 24—30 f 11.75. Ook op Schadeboekje verkrijgbaar. SCHOENENMAGAZIJN Wijkschestraat Heusden. voordat U eerst geïnformeerd hebt bij Kerkstraat 128a - Tel. 6 - Genderen. Thans kunnen nog bestellingen worden aangenomen van alle rassen en maten in klasse AA, A, AB en B, zoowel voor Herfst- als Voorjaarslevering. 15 20 Wij leveren direct. Zoolang de voorraad strekt kunnen wij leveren: (ook uitgevoerd in chroom). Vrijblijvend kunnen wij U nog aanbieden: enkele wit emaille Fornuizen Electrische Kookplaatjes Lampenkappen Schemerlampen Spiegels, enz. enz. en 't komt in orde Telefoon 18 GENDEREN. Houtschroeven in verschillende maten. Diverse soorten spaden met steel. Prima prima u aardappelschilmessen kolenschoppen 75 cent sacs, 80

De Sirene | 1946 | | pagina 6