BONNENLIJST V oetbalsport Distributie mededeelingen AALST. Ds. A. P. v. Kooy ontving toezegging van beroep naar de Ned. Herv. Gein. van Bruchem- Kerkwijk. BARILONIëNBROEK Donderdag werden op de ijsbanen van „Juliana" aLhier wed strijden gehouden op de schaats. De uitsiag was ais volgt: ie prijs M. Walraven, Genderen en Mej. T. Vos; 2e A. Brander horst, Genderen en mej. I. de Haan. Drongelen; 3e P. 1 loef laken en mej. A. Muskens; 4e M. van Enkhuizen en mej. Joh. Hoeflaken. Als het vriezend weer aanhoudt, staan er nog verschillende wed strijden op hel program. CAPELLE. De Capelsobe IJsclub heeft liaar baan op „Het Eendennest" aan de Nieuwe vaart, welke dezen zomer aangelegd is, j.l. Woensdag middag voor het publiek kunnen openstellen Het zal voor het be stuur dezer jeugdige vereeniging een grootje voldoening! zijn, dat zoovelen hun werk op prijs stél len, want iederen dag mla'ken talrij ke liefhebbers van Be ijssport, zoo wel leden als niet-leden, ook uit omliggende plaatsen, van deze schitterende gelegenheid gebruik. Naar wij vernemen koestert het bestuur plannen haar haan, die nu reeds een oppervlakte beeft van 1 h.a., het volgend jaar belangrijk te vergrooten. Tengevolge van de strenge vorst is alle scheepvaartverkeer in de beide havens stilgelegd. Ver schillende schepen zitten ingevro ren en zoodoende is. ook de welde- lijkscbe buurtdienst van hieruit op Rotterdam gestremd. DÜSSEN Voor het beroep naar de Ger. Kerk alhier heeft bedankt,, ds. F. Dresselhjuis te Oldehoofn. In het gymnastieklokaal aan de Buitenkade te Dussen-Polder hield de afd. Dussen-polder van den Ned. Bond van Plattelands vrouwen Dinsdag een Kerstavond, waarbij de ouden van dagen uit de omgeving waren uitgenoodigd. Mej. Wilbrenninck uit Rotterdam had deze avond de leiding. Mevr. Snoek-Smit opende en heette spe ciaal Mej. Wilbrenninck en de gas ten hartelijk welkom. Er werden kerstliederen gezon gen. gedichten voorgedragen en een mooi kerstverhaal verteld, dit alles door Mej. Wilbrenninck. Mevr. Vermeulen-Vermeulen las een 17e eeuwsch kerstgedicht voor. Een klein koortje was er gevormd uit de leden, die eenige kersb, liederen zongen, onder leiding van Mevr. :Boen der-Schor es. Door den Diens tge leider der Belastingden te Dussen zal op Za terdag 28 Dec. 1946, zitting; wor den gehouden tot het afgeven van Loonhelastingibdljetten 1947, voor de daarvoor in aanmerking ko mende losse arbeiders. Deze zitting wordt gehouden voor Flank van 2—{3 uur in .café Leemans te Hank en te 'Lussen ten huize van den Diienstgeleider van 4- 5 uur. Gelieve het trouwboekje mede te brengen. Bii het gemeentelijk bureau ran sociale zaken staan momen teel wegens de vorst 250 personen als werkloos ingeschreven. GENDEREN. Onze geachte predikant Ds. I. Koele ontving een beroep naar cle Herv. Gem. van Den Ham (O.). Dhr. P. Swager te Breda, is aangewezen voor de riviercorres pondentie. ,als chef van het on derstation Genderen. ^GRAVENMOER. Op 2en Kerstdag des n.m. om half 8 zal in de Geref. Kerk alhier het Chr. Qem. Zangkoor Halleluja onder leiding van haar directeur den heer J. Hartman, een Kerstuitvoering geven. Het programma bevat naast ver- scliillende kersdiederen voor koor, kwartet en sopraan ook een kerst- declamatorium „Emanuël"' uit te voeren door solo, koor en decla mator. met pianobegeleiding. MEEUWEN. Vorige week is alhier weer een Post- en Telegraafkantoor ge vestigd. Op 1 Nov. 1944 moes ten de bewoners van het vorige P.T.T.-kantoor wegens zware be schieting door de geall. legers van uit de Langstraat ten Zuiden van de Bergsche Maas, onze plaats ver laten en vluchten naar meer noor delijk gelegen dorpen. Na 7 maanden evacuatie, 5 Mei I945> datum van de algeheele be vrijding was evenals zoovele ande re huizen genoemd pand in een puinhoop veranderd en lagen de bovengrondsche telefonnetten ge heel vernield tegen den grond^ terwijl de ondergrondsche kabels door groote bom men trechters ver nield waren. Thans na ruim 2 jaar is een noodwoning gebouwd, waarin ge opend is weer een Post- en Tele foonkantoortje, tot groot gerief van de bewoners. Alle oudeabonn's 1 uitgezonderd zij. 4ie hier niet meer wonen, zijn weer telefonisch aangesloten, ter wijl er nog talrijke nieuwe aan vragen zijn. Binnenkort wordt het eveneens vernielde net van hieruit naar Bab.- Broe'k hers teld en zal dan ook daar spoedig weer een telefonische ver binding tot stand komen. NEDERIIEMERT. Thans is hier een begin gemaakt door den Herstelraad met het verstrekken van bonnen voor aankoop van dekens, lakens en sloopen. Voor de bewoners zal het wellicht bevreemding wekken dat eerst met de Rietschoof werd be gonnen en niet met liet Eiland. Dit vindt zijn oorzaak echter in het feit, dat de eerste goede ren zijn opgeslagen bii een win kelier in Aalst. De volgende goede ren zullen echter alle door de groo te bemoeiingen van den Herstel- raad in de eigen gemeente ver kocht worden, en zoodoende voor de bewoners van Noord en Zuid dichtbij kunnen worden afgehaald. De Herstelraad weet thans pre cies hoeveel zij ontvangt, dus nie mand behoeft zich ongerust te ma ken dat hij niet aan de beurt komt, of op liet laatst minder krijgt dan de eersten. Ieder wacht dus rustig zijn beurt af, want zoodra het goed en de bonnen voorradig zijn, wordt iedereen opgeroepen. Er wordt ech ter Yan iedereen verwacht dat de opgaven die gevraagd worden, zui ver verstrekt zullen worden. Wij weten allen, dat er in zeer veel gezinnen een schrijnend tekort is aan dekens, lakens en sloopen, ja zelfs in die mate dat er velen zijn, die noch een laken of noch een sloop meer bezitten. Rederlijkerwijze ver wacht men dan ook dat zij, die nog voldoende goederen bezitten, zich niet tot den Herstelraad zul len wenden opdat aan hen, die niets of bijna niets meer hebben, zooveel mogelijk kan worden toe gewezen. Op 2en Kerstdag zal in de Ned. Herv. Kerk aan cle Noord zijde met de kinderen der Zondags school het kerstfeest worden ge vierd, dat voor iedereen toeganke lijk is en zal aanvangen des avonds om 6 uur. NIEU WEND IJK. De mandolineclub ,,A Tem po", uit Sprang-Capelle, gaf een goed geslaagde uitvoering in ge bouw Tavenu alhier. Het program ma werd keurig en vlot afgewerkt. Het geheel viel bijzonder in de smaak der aanwezigen. Op Dinsdag 24 Dec. a.s. des avonds om 7 uur zal in de Geref. Kerk alhier door de Chr. Zang en Oratoriumvereeniging al hier. directeur de WelEd. Heer S. Kuiper te Drimmelejj# uitge voerd worden het prachtige, mooie werk van R. Beintem, „Christus Geboorte". We raden aan dit te gaan beluisteren, het belooft een mooie avond. RIJSWIJK. Het verjaringsfonds bracht alhier ruim f 1 op. De Geref. kerkeraad, die gelden verzamelde voor den bouw van een nieuw kerkorgel, heeft dezer dagen een orgel aangeschaft. SPRANG. In de vacature van wijlen den heer G. J. van Willigenburg werd de heer Corn. Werther be noemd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur. Op 2e Kerstdag; zal in de Geref. kerk alhier een Keristwij- dingsdienst gehouden worden. Aanvang 1 o uur. Medewerking' zal worden ver leend door het Ger. Kerkkoor, mevr. Brugman-van Gent, sopraan en de heer A- Dercksen, orgel. Ook zullen verschillende Kerst liederen gezamenlijk gezongenwor- den. Door het hoofd stem bureau werd in de vacature van wijlen G. J. van WilÜgienburgJ, de heer C. van Caem tot lid van den raaid gekozen verklaart. UITWIJK De vroegere predikant der Ned. Herv. Kerk alhier, Ds. L. A. Snijders, thans te Boskoop, heeft het beroep naar de Prot. Kerk in Indië aangenomen. VEEN. Tweede Kerstdag zal des avonds om 6 uur, onder leiding van Ds. Kleermaker, in cle Herv. Kerk het Kerstfeest met de kinde ren der Zondagsschool gevierd worden WIJK. Zaterdagmiddag werd alhier officiëel, de herstelde korenmolen, in tegenwoordigheid van tal van genoodigden door Jhr. v. Rijcke- vorsel, bestuurslid van de Vereen. „De Hollandsche Molen" geopend. (Volledig verslag in een vol gend nummer). Naar wij vernemen zal nog deze maand weer een nieuwe au tobus aan het wagenpark van de N. V. „A.L.A.D." alhier worden toegevoegd. C)ok zal in het begin van het nieuwe jaar een vroege dienst van Werkendam-Den Bosch worden in gelegd. Helft igt in de bedoeling van de Ned. Herv. Jon gel. vereen. „Onderzoekt de Schriften" alhier, om haar bibliotheek open te stel len voor iedereen. Degenen die hiervan gebruik wenschen te ma ken, kunnen zich Dinsdag 24 Dec. a.s. vervoegen aan de Chr. school, des avonds van half zeven tot ze ven uur. De leesprijs bedraagt 10 cent per week en per deel. Heden Maandagavond wordt vanwege de Chr. Jeugd vereen' gin gen een Kerstavond gehouden. Er zal o.a. een Kerstcan:ate voorge dragen worden. Voor zoover d-p plaatsruimte dit toelaat, kunnen ook niet-leden dezen avond bijwo nen. De aanvang1 is bepaald op 7 uur precies. Woensdag ontstond een be gin van brand bii J. Sc'heffers op d'Ulven. Met vereende krachten was men het vuur spoed g mees ter, waardoor grooter onheil werd voorkomen. Vrijdag had J. Vos op d't/lven het ongeluk, terwijl hij met een prikslede op het ijs was, tegen een zoogenaamde slep te botsen, waardoor hij een gapende hoofd wonde opliep. Hij moest zich on der geneeskundige behandeling stellen. WODDRICIIEM. Aan den heer E. Groene- veld is met ingang van 1 Jan. a.s. eervol ontslag verleend als onder wijzer aan de O.L. school. Vrijdag 27 dezer zal in café van der Wiel een jaarvergadering In het Nieuwsblad van Donderdag 19 Dcc. was abusievelijk in de bonnenlijst vermeld 54-IE Res. 250 gram rijst of Kindermeel (uit rijst bereid) of kinder biscuits; dit moet zijn 500 gram rijst enz. worden gehouden van de Orar^ vereen. „Wilhelmina" "te Ouden dijk. De agenda vermeldt, o.m. bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding en voorstel tol contributieverhooging. Van de ió ingeschrevene* voor den dienstplicht lichting '47 werden 15 personen goedgekeurd, terwijl 1 persoon voor goed onge schikt werd verklaard. WERKENDAM. Met den ijsopruimingsdienst in de Merwede is dezen winbar belast dhr. J. Kloots, bakenmees- ter. Herkozen tot bestuurslid van de Dandbouw-Onderlinge Centrale dhr. W. G. de Waard alhier. ZALTROMMEL. Aan den heer A. C. de Boer is te rekenen met ingang van 5 Mei 1945. op.grond van het zuiverings besluit, ontslag verleend als direc teur van het Waterleidingbedrijf alhier. Voor het candidaatsexamen bouwkundig ingenieur slaagde te Delft de heer S. de Jong alhier. ANDEL. Op Donderdag (2e Kerstdag! worden op het „Sparta"-terrein aan de Wilhelminasluis belangrijke Se- riewedstrijden gehouden. Het programma is als volgt vast gesteld Aanvang 11 u.Andel IVeen I. 12 u.: Aalst IZuilichem I. 1.30 u.: Tusschenwedstrijd. Andel IIRijswijk I. 2.30 u.Winnaar AWinnaar B om den eersten en tweeden prijs. Indien weer en terreingesteld heid medewerken, kunnen de sport liefhebbers enkele spannende wed strijden tegemoet zien. Distribulickring 251 WAALWIJK Distributie van rijwielen en rijwiel banden. In verband met de talrijke aan wezige aanvraagformulieren voor rijwielen en rijwielbanden, welke niet meer met den ju/sten toe stand in overeenstemming zijn, zul len met ingang van i J anuari 1947 alle in den kring ingediende en nog niet afgehandelde aan vraagformulieren worden vervallen verklaard. Van deze vervallenverklaring zijn alleen uitgezonderd de aanvragen van scholieren, wei'ke in September O f daarna zijn ingeleverd. Met ingang van i Januari a.s. kunnen gedurende de eerste tien dagen van elke maand wederom op de gebruikelijke wijze aanvra gen voor rijwielen en rijwielban den worden ingediend. Invaliden, die reeds bii een vorige (niet af gedane) aanvrage een doktersat test hebben overgelegd, behoeven zulks niet opnieuw te doen. Wellicht ten overvloede wordt het publiek er nogmaals op attent gemaakt, dat buiten de eerste tien dagen der maand geen aanvragen kunnen worden geaccepteerd, ter wijl evenmin aanvraagformulieren in behande.ing' zullen worden ge nomen, we/ke per post worden in gezonden, of welke met volledig, duidelijk en met inkt zijn ingevuld. Tevens wordt er nogmaals op ge wezen, dat elke gerechtigde per jaar si^chts in aanmerking komt voor maximum 2 buiten- en 2 bin nenbanden. Aanvragen boven dit maximum hebben 111 het algemeen gefen doel, aangezien in oagenoeg

De Sirene | 1946 | | pagina 2