Bulletin van de Echo van het Zuiden. GEMEENTERAAD van Waalwijk. Zitting van 22 Januari 1S7S, voorin. ÏO1/^ uur- Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering. De Notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken 1. Besluit van Ged. Staten houdende goed keuring van de begrooting voor 1S7S. Aangenomen voor kennisgeving. 2. Kennisgeving van de heeren J. B. van der Heijden, P. Weijten en A. van Tilburg, dat zij hunne benoemingrespectievelijk tot lid der Plaatselijke Schoolcommissie, van het Gasthuis- bestuur en van het Armbestuur aannemen. 3. Brief van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, waarbij wordt medegedeeld dat gekozen is tot Voorzitter de Heer J. B. Tim mermans Wz., tot onder-Voorzitter de heer S. Fano en tot Secretaris de heer F. W. van Liempt; verder dat volgens den opgemaakten rooster zullen aftreden in 1SS0 de heeren C. G. v. d. Heijden en J. Quirijns; en in 1882 de heeren TimmermansFano en Zijlmans. 4. Brief van dezelfde Kamer daarbij ter goed keuring zendende het Reglement van Orde. Het reglement wordt door den Secretaris ge lezen waarna de Voorzitter vraagt of er ook bedenkingen tegen bestaan. De heer Van lie-jst vraagt of de Kamer, in gevolge de slotbepaling van het reglement het recht heeft het zelvetaamplieeren of wijzigen. De Voorzitter antwoordt, niet anders dan onder goedkeuring van den Gemeenteraad. De Voorzitter vraagt den heer V. d. Heijden als lid der Kamer, uitlegging van art. 26. De heer Van der Heijden zegt dat dit artikel is opgenomen om te voorkomen dat de hande lingen en besluiten der Kamer het onderwerp werden van koffiehuis-praatjeszonder echter te kort te doen aan de aanvraag van belang hebbenden omtrent de handelingen of zaken der Kamer. De heer Van Ricl acht het in 't algemeen belang dat de verslagen van de zittingen der Kamer publiek worden gemaakt en zou er daarom vóór zijn, dat die werden opgenomen in het in deze gemeente verschijnend nieuwsblad. De heer Van der Heijden merkt op dat de vergaderingen publiek zijndat dus iederdie er belang in stelt, ze kan komen bijwonen. De Voorzitter kan zich hiermede zeer goed vereenigen. De heer Vati neijst is het volkomen eens met den heer Van Rielhij meent dat het nuttig zal zijn de zitting-verslagen in de Courant te doen opnemen. De Voorzitter herinnert dat de vergaderingen maandelijks op bepaalde dagen gehouden worden; dat buitengewone vergaderingen in het aanplak bord konden worden bekend gemaakt. Hij ver trouwt dat de Kamer niets zal achter houden waarbij het algemeen belang betrokken is. De heer Jud. Timmermans jnecnt dat er een artikel is in het Reglement zelf, dat in het be zwaar van den heer Van Riel voorziet. Dit art. wordt voorgelezenwaarna het Reglement bij acclamatie wordt goedgekeurd. De Voorzitter geeft te kennen dat op de begrooting een post voorkomt voor het stellen van een bazaltmuur aan de Oostzijde van de haven dat er een formeel besluit van den raad noodig is. alvorens B. en W. een begin van uit voering kunnen maken. De Heer .J. B. Timmermans wenscht alvorens een besluit te nemeninzage der stukken te hebben en stelt dus voor die ter visie te leggen. De Voorzitter zegt den heer Timmermans niet goed te begrijpenvoordat de raad formeel besloten heeft dat het werk zal uitgevoerd worden, zijn B. en W. niet bevoegd een onderzoek in te stellen of stukken te doen opmakende raad zal nader over alles gehoord worden; thans is alleen noodig een besluit van den raad dat het werk zal worden uitgevoerd. De heer Van neijst meent dat over het werk reeds een technicus is gehoord. De Voorzitter antwoordt dat dit geschied is, doch alleen om den post te kunnen ramen, die op de begrooting moest gebracht wordenhij stelt wijders voor het volgende besluit te nemen De Raad overwegendedat de beschoeiing aan de Oostzijde der haven dringend verbetering behoeft; gehoord het voorstel van B. en W.; be sluit die beschoeiing te vervangen door eenen bazalt-kaaimuur over eene lengte van p. m. 105 meter. De heer De naan geeft in overweging of een steenen muur niet beter zou zijnmet het oog op de mindere kosten. De Voorzitter zegt dat bazalt vroeger minder algemeen bekend was thans bouwt men overal met bazaltsteen. De heer Van Es wijst op Rotterdam waar de steenen muren aan de Boompjes vervangen zijn door bazalt. De heer Van Riel zou er voor zijn eerst een deskundige te raadplegen. De heer Jud. Timmermans zegt dat er een geschikt persoon in de gemeente is hij zou die willen belast zien met het maken van bestek teekening en begrooting, onder leiding van Bur gemeester en Wethouders. De Voorzitter betwijfelt of de door vorigen spreker bedoelde persoon voor die taak wel be rekend is hij zal op zijne kennis niets afdingen, maar merkt op het zijn vak niet ishij zoude voorstellen iemand te benoemen die gedurende de uitvoering van het werk er altijd bij was om het opzicht te voeren hij dringt er op aan dat de raad eerst besluite of het werk zal worden uitgevoerd ja dan neen. De heer J. B. Timmermans wil juist om de belangrijkheid van het werk eerst bestek en teekening hebben. De Voorzitter herhaalt dat B. en W. niet met de voorbereidende werkzaamheden kunnen beginnen voordat er een bepaald besluit geno men is. De heer Van Ueijst zou B. en W. met het onderzoek belasten of wel eene commissie be noemen. Na nog eenige discussie, waaruit bleek dat de meeste leden wenschten eerst bestek, teekening en begrooting te hebbenalvorens een besluit te nemen stelde de heer Jud. Timmermans voor bij het voorstel van B. en W. te voegen: „Met uitnoodiging aan B. en W. tot het doen opmaken van planbestek en begrooting, ter beoordeeling van den Raad." De Voorzitter vindt die bijvoeging onnoodig, daar B. en W. vooruit verklaard hebben dat zij steeds den raad om raad zullen vragen. De heer Jud. Timmermans verklaart zich tevreden na de gegeven inlichting. De heer Zijlmans vreest dat deze geheele dis cussie later nog eens zal terugkomende vraag is alleen of de muur gebouwd zal worden. Na nog eenige woordenwisseling over de vraag „Steen of Bazaltsteen, het inwinnen van inlich tingen en het wijzigen van het voorstel van B. en W. wordt besloten het besluit ten deze te verdagen. B. en W. zullen eerst inlichtingen inwinnen en die aan den Raad onderwerpen, aan de orde is de benoeming van een steinburean voor al de verkiezingen gedurende 1S7S. De Voorzitter benoemt tot stemopnemers de heeren Quirijns en van Riel. Ingeleverd 10 stembiljetten. Gekozen de Heeren J. B. Timmermans en Dr. de Haan. Tot plaatsvervangers zijn gekozen de heeren J. van Riel en Dr. van Heijst. Ingekomen: Het verslag der commissie voor het te bouwen zièkenhuis voor besmettelijke ziekten. Ter visie voor de leden. De heer v. der Heijden vraagt inlichting om trent de voorloopige werkzaamheden voor den aan te leggen keiweg in de Kloostersteeg. De Voorzitter antwoordt dat vooraf met de stemgerechtigde ingelanden van den Binnenpol- der moet worden onderhandeld, over eene bij drage in de kosten van aanleg, waartoe eene vergadering is belegd op Maandag 28 Januari zoodra dit is geschied zullen B. en W. een voorstel indienen. Niets meer te verhandelen zijnde sluit de Voorzitter de vergadering.

Echo van het Zuiden | 1878 | | pagina 5