ffliuÜge gearresteerde, nu hij in vrijheid is gesteld, tog moet terecht staan voor de recht bank van correctioneele zaken,, omdat hij bij zijne arrestatie de agenten beleedigd heeft-. Sum mum jus, summa injuriahet uiterste recht is de hoogste onrechtvaardigheid. In een der schouwburgen ran Noord-Amerika te Pawtucket, Rhode-Island, heeft ecne vrouw, Josie Fowier genaamd, de kunst van Willem Teil vertoond. Zij had zich drie jaren lang in het schieten geoefend en 'meende nu zeker ge noeg van haar schot te zijn, om met goed gevolg een appel van iemands hoofd te kunnen weg schieten. Zij vond eene vrouw, Jennie Franklin, die zich tot deze ijzingwekkende vertooning leende. En inderdaad, Josie Fowler had reeds menigmaal, ten aanschouwe van een talrijk pu bliek, dat hunkert naar voorstellingen, waarbij menschenlevens op het spel staan, met gunstigen afloop hare kunst vertoond. De kunst was nog te gevaarlijker, daar Josie Fowler met den rug naar den appel gekeerd was en het mikpunt in een voor haar oog geplaatsten spiegel zag en alzoo het geweer of pistool achterwaarts op haar schouder legde en vuurde. Op zekeren avond nu weigerde Jennie Franklin, naar men gelooft, uit een gril, zich opnieuw aan de proef bloot te stellen. Toen bood zich een zekere Lottie Mailly aan om voor Josie Fowler, of beter ge zegd om achter haar te poseeren. Het schot ging af en de kogel trof Lottie Mailly aan het voorhoofd en drong tot de hersenen door. De dood volgde spoedig. Josie Fowler is ouinid- delijk in verzekerde bewaring genomen. Wel wat laat. Bij al het vechten, dat reeds achter den rug is en 't welk nog voor de deur staat, verdient Amerika een aardige duit, niet alleen met den uitvöcr van gewone voortbrengselen, maar ook door liet leveren van militaire zaken van allerlei - aard. llusland heeft wapenen en ammunitie 3gekocht, medicijnen enz.zijn aankoopeu ge schieden met een zekere geheimzinnigheid. Het tkoopen voor de Turken heeft schier opgehouden. tt>e Brit heeft een aanzienlijk getal paarden in •Mississippi opgekocht, die over Canada naar .Li geland werden getransporteerd, wat de goed koopste weg is. Ook is er veel vee langs den- Éelfden weg naar Groot-Brittonie geëxpedieerd. Kocer en lood voor patronen en kogels worden dot r beide landen gekocht. Volgens een bericht, «ou er weer «en order zijn gegeven van 5.000.000 p6nl koper. Engeland en Rusland hebben beii~en agenten in Amerika, welke met het Jtoopen belast zijn en wederom andere agenten tlife de hoopers in het oog houden en nota nemen .van het gekochte. De Russen brengen het hun •£$eia~erde hoofdzakelijk per zeilschepen naar hun Jand over, daar deze niet zoo nauwkeurig be- waa.'it worden als de stoomschepenmaar hoe steebgewijze zij ook te werk gaan, hun doen enfclaten is genoegzaam bekend en de Engelsehe Regiering wordt van alles stipt op de hoogte gehouden. De Rassen schijnen thans alles in het werk te stellen om schepen te krijgen. Naar men wil, is er een hooggeplaatst Russisch zee officier op weg naar de Veraenigde Stoten om stoomschepen te koopen, oogenschijnlijk voor commercieel gebruik, maar in werkelijkhetd voor Transportschepen. bieder naar zijn smaak", zegt de Wurtemberg- selie Staats-Anztiger en verhaalt op welk eene manier de heer Emerson Baker, uitvinder der Grover- en Baker-naaimachines, zijne millioeuen besteedt. Zijn buitenplaats bij Welleslevtwaalf mijlen van Boston heeft hij laten omringen met eem muur, die door een New-Yorkscli schilder •met reusachtige fresco's is versierd. De wijde town, die het schitterendste punt van den aan leg vormt, bevat een kindertuin en op de boven verdiepingen een anatomisch museum, eene me nagerie en eene verzameling oudheden. In eene kapel prijken de wanden met spreuken van alle volken welken godsdienst de bezoekers belijden, reder vindt er iets van den zijnen, liet voor naamste is er een zwaar bronzen Buddah-beeld. Voorts is er een vredesmonument opgericht, ter herinnering aan de verzoening tusschen de noor delijke en zuidelijke staten der Amerikaansche Unie. Op de overdekking van het gedenktee- kea zweeft als zinnebeeld des vredes eene witte diiif, met een olijftak in den bek, boven eea duizendtal opstaande bajonnetten, afkomstig van de beide legers uit den burgeroorlog. De meeste gehechtheid legt de heer Baker jegens zijne var kens aan den dag. Hij heeft ze in menigte in een stal, gebouwd in <len vorm van een paleis, aan de binnenwanden versierd met schilderwerk, voorstellende de gewichtigste episoden uit het leven..van zulk een dier. In 1S75 is dat ge- bouw%eestelijk ingewijd, iu tegenwoordigheid vajfcmgeveer 3000 genoodigden. Op verschei dene wandelplaatsen in zijn park heelt Baker marmeren zwijnen figuren geplaatst, hier en daar afgewisseld met opgezette varkens op prachtige voetstukken. Voor de overblijfselen dezer op gezette en de lijken van andere dieren is een afzonderlijke begraafplaats ingericht. Bovendien heeft de heer Baker een meertje laten graven ea daarin een stoombootje gebracht, hetwelk even goed te land als te water dienstig kan zijn. De oevers van dit meer zijn bezet met opgezette alligators, terwijl in het midden'eene piramide ter hoogte van 30 voet enkel en alleen uit chaMpagne-fiessoheu is opgericht. Op het water drijven houten zeeslangen, inktvisscben, zeekal ven, enz. Op eene wandeling over de buiten plaats treft men allerlei voorwerpen aan, die er op gemaakt zijn om den bezoeker eene niet al toos aangename verrassing te verschaffen. Wie bijv. een metalen schelknop aanraakt, krijgt een eleetrischen schok. Boven eenige spreekbuizen hangt eene aankondigingwaarin de bezoeker wordt uitgenoodigd, eenige woorden in de ope ning der buis te spreken maar wie dit doet, wordt op 't zelfde oogenblik met eene witte stof overdekt. Men ziet een trap, en wie cr den voet opzetverzinkt in een donkeren kelder. Wie op een tuinstoel gaat zitten, tuimelt omver en ziet een grijnzende duivelsfiguur opspringen. Geen wonder, dat de buitenplaats dagelijks door een aantal nieuwsgierigen wordt bezocht. Overal zijn biljetten aangeplakt ter waarschuwing, dat het plukken van ooft verbodenis. Wie dit ver bod overtreedt, kan er op rekenen in het een of ander blad eene voor hem onaangename ad vertentie te zullen lezen. Bij sommige gelegen heden noodigt de eigenaar de openbare autori teiten van Massachusetts op een feest. Zijne bedienden dragen op zulk een fëestelijken dag gewoonlijk duivelsmaskersde beren in de me nagerie onderrokken; kortom, de heer Baker vervalt ook dan van de eene dwaasheid in de andere. Volgens telegraphisch bericht uit Berlijn aan de Köin. Zeitung, zal het huwelijk van Z. K. II. prins Hendrik der Nederlanden met prinses Maria van Pruisen waarschijnlijk tegen het einde der maand Juni te Potsdam voltrokken worden. Het Dagbl. meldt, dat Prins Hendrik aan Dr. L. R. Beynen, rector aan het gymnasium in de residentie, heeft opgedragen 's Prinsen aanstaan de bruid in te leiden in de kennis van onze taal en onze geschiedenis. De politie te Zevenbergen is op het spoor gekomen van verschillende spoorwegdieverijen. Drie personen, in dienst bij den Grand Central Beige, zijn onder verdenking gevangen genomen en naar Breda vervoerd. Een fabrieksarbeider in Belgie heeft, om eene weddenschap, een bah en liter mosterd gebruikt. Hij won de weddenschap, maar was den volgen den dag een lijk. De Gemeenteraad te Roermond heeft besloten, de Tweede Kamer te verzoeken, in het wets ontwerp op de binnenlandsche waterwegen ook op te nemen de verandering van het afwaterings kanaal van Meijel op Neer in een scheepvaart- kanaal, met de noodige verandering aan de rivier de Maas, teneinde Roermond een korteren en bruikbaren waterweg naar onze groote han delssteden te bezorgen. Op de laatste zitting der Tilburgsche Spaar bank 27 April werd ingebracht de belangrijke som van f 6S6S,94. Een Parijsch schoenmaker heeft berekend, dat aldaar sedert de mode der lange japonnen is ingevoerd 320.000 paar dames laarsjes minder worden verkocht dan toen de korte rokken in de mode waren. In New-York heeft zich eene vrouw, Ret,zei genaamdvan het leven beroofd. Gedurende 40 jaren heeit dit monster zich toegelegd op de engelmakerij (het vermoorden van kleine kin deren). Zij deed dit met groote vermetelheid en plaatste zelfs advertentiën in de couranten. Haar hoofdbestaan echter was het geveu van raad aan gehuwde vrouwen, en meisjes. Hoe lucratief een en ander voor haar was blijkt uit hare nalatenschap, die G a 7 millioen dollars bedraagt. Hare woning is herhaaldelijk door het volk bedreigd want haar bedrijf was geen geheim. Ten slotte had de maatschappij tot uitroeiing van misdaden, die in New-York bestaat en daar wel noodig is zich de zaak aangetrokken en haar aangeklaagd. Toen zij de dagvaarding ontving om voor het hof i,e verschijnen, beving haar de vrees en maakte zij elke straf van den rechter overbodig. Tilburg, 30 April. Gisteren-avond, omstreeks 10 ure werd A. Verlioof, een oppassend jong- niensoh door zekeren Oostelbeers aangevallen, waarbij eerstgenoemde drie diepe sneden over het aangezicht ontving. Heden morgen werd de dader iu hechtenis genomen. Waalwijk. Op het Zaterdag 11. gegeven con cert van de Liedertafel „Oefening en Vermaak van Waalwijk en Besoijeu" werd door den Secre taris namens het Gezelschap het diploma als „lid van verdiensten" onder gepaste toespraak uitgereikt aan de heeren Jos. van Tilburg, com missaris cu werkend lid, en Stein, werkend lid, die beiden deze gemeente met der woon verlaten. Beiden bleken aangenaam verrast te zijn door dit huil ten deel gevallen bewijs van waardeering. De heer Van Tilburg was eeu der medeop richters van deze thans zoo bloeiende vereeni- ging en is sedert altijd een der trouwste werkende leden geweest. De heer Steiu heeft zich, gedurende den korten tijd, dien hij in deze gemeente doorbracht, bij de Liedertafel zeer verdienstelijk gemaaktals zanger, pianist, en zelfs als componist. Geen wonder dat de Liedertafel beide heeren ongaarne ziet vertrekken. Onze beste wenschen vergezellen hen. Zondag en Maandag was onze gemeente in feestdosch getooid. Het gold namelijk de feestviering van het 25-jarig priesterschap van den ZeerEerw. Heer pastoor Rijken. Wij zullen trachten een zoo getrouw mogelijk verslag te geven van dit feest, waaraan alle inwoners van Waalwijkzonder onderscheid van godsdienst deelnamen. Zondag te Sl/o uren werd de jubilaris bij monde ran den prefect, den heer Adr. v. d. Heijden geluk gewenscht door de II. Familie en aan Z.Eerw. een prachtig geschenk overhan digd, bestaande uit een zilver verguld schenkblad met ampullen. Na de hoogmis werd Z.Eerw. gefeliciteerd door de Congreganisten van O. L. Vrouw, die hem, onder eene nette toespraak van de overste, Mej. van Gils, een paar zilveren altaarschellen als aandenken vereerden. Hierna begaf zich de jubilaris, vergezeld van zijne familie en eenige vrienden naar het Lief degesticht waar alles in gereedheid was om hem plechtig ie ontvangen. Aan den ingang werd Z.Eerw. opgewacht door bruidjes, die hem geleidden naar de lokalen waar de volgende door de E.w. Zusters bestuurde veree- nigingeki vergaderd waren om den jubilaris hunne hulde te brengende Meisjes-Zondagschool, de Con gregatie der H. Engelen (afdeeling jongens), de Meisje3-Congregatie van den H. Aloaisiusde Congregatie der H. Engelen (afdeeling meisjes), de Zelatricen van het H. Hart en eindelijk de Eerw. Zusters. Door al deze vereenigingen werden Z.Eerw. prachtige geschenken aangebodenzooals ook nog door de feestcommissieuit naam der ge- incentenarende WelEerw. Heeren Kapelaans de gezamelijke Eerw. Heeren Geestelijken van Waalwijkhet Zangerskoorde Zelatricen van den Levenden Rozenkrans de Misdienaars en tal van particulieren. Het is niet doenbaar alle geschenken op te noemen, die aau den jubilaris werden aangebo den wij zullen ons tot enkele bepalen. Het geschenk door de Feestcommissie uit naam van de gemeentenaren aangeboden bestaat uit twaalf zilveren kandelaars, (lat van de gezamen lijke Eerw. Heeren Geestelijken van Waalwijk, uit een prachtigen brevier en prie-Dieu. Vooral ook mogen wij niet onvermeld laten het cadeau van de Eerw. Zusters namelijk eene schoone geborduurde schilderij, voorstellende den H. Vincentiu», patroon von den jubilaris, als mede het prachtexemplaar van een gedicht van den heer van Ingen in muziek gebracht door den heer Hesselberth, gecalligrapheerd door (1e meesterlijke hand van den heer van Lisshout. Na het lof. trok de harmonie St. Chrispijn door de straat en in een oogwenk wapperden de vlaggen van alle huizen. Maandag-morgen, ten 9 Va uren werd de jubi laris aan de pastorie gefeliciteerd door de feest commissie en vervolgens door haar naar de kerk begeleid, voorafgegaan (loor de Harmonie en vergezeld door de gilden St.-Jan en Chrispijn, Z. Ews. familie en een groot aantal geestelijken. Aan den ingang der kerk werd Z. E. plechtig ontvangen door het kerkbestuur, dat bij monde van den oudsten kerkmeester, den heer P. R. van Heijst Z. Eerw. complimenteerde. De kerk was smaakvol met (lraperiën, guir landes, enz. versierdwij gevoelen ons verplicht hier een woord van dank te richten tot hen, die zich met deze versiering belast hebben, als ook aan den heer C. Eras te Tilburg, die al de benoodigde stoffen voor de versiering geheel belangeloos heeft verstrekt. Ouder de Mis, die werd opgedragen door den jubilaris, bijgestaan door (1e WelEerw. Heeren kapelaans van Roosmaelen en Smolders en den WelEerw. Heer Yan Dongen Directeur van het Seminarie, welke laatste als ceremoniemeester fungeerdezong het koor bijgestaan door eenige leden van het koor van Besoijen de Mis van Richard Holl en het Te Deurn van Verhulst. Naar het oordeel van bevoegde beoordeelaars slaagde die uitvoering, behoudens eenige kleine aanmerkingen, die trouwens altijd kunnen ge maakt worden, zeer goed. Na afloop hiervan zong de zangvereeniging Apollobegeleid door de Harmonie het voor melde gelegenheidsgedicht van den heer van Ingen en nog eenige andere stukken. De jubilaris werd op dezelfde plechtige wijze als waarop Z. Ew. wa3 afgehaald, teruggeleid naar de pastorie, waar hem een gróót aantal inmiddels aangekomen Heeren Geestelijken wachtten. Des namiddags brachten de hier bestaande muziekgezelschappen den jubilaris serenades en den geheelen dag duurde de feestelijke stem ming in de gemeente voort. Aan het einde van dit verslag zij het ons vergund nog een enkel woord bij te voegen. Op de eerste plaats zij hier in naam van alle ingezetenen onze oprechte hulde en dank ge bracht aan de leden der feestcommissie aan wier goede zorgen en ijverige bemoeiingen het vooral is toe te schrijven dat het zilveren Priester-jubiló van onzen Z. Ew. Herder zoo luisterrijk is kun nen gevierd worden. Met name mogen zeker genoemd worden de geachte Voorzitter, de heer Bern. Timmermans Wz. en de heer P. C. Baijens, die bijgestaan door de Eerw. Zusters, zich zoo verdienstelijk van zijne taak als decorateur van het kerkge bouw heeft gekweten. Evenmin mogen wij de goede diensten voorbijgaan, die de harmonie St.-Chrispijn, wier muziek altijd een der voor naamste factoren van Waalwijxs feesten is, dien dag heeft bewezen. Op de tweede plaats is het ons een aange name plicht, en met het vervullen van dien plicht meenen wij zeker de tolk te zijn vau alle ingezetenen den hooggeachten jubilaris onzen hartelijken wensch aan te bieden „Dat het hem moge gegeven zijn nog tal van jaren in ons midden werkzaam te zijn aan het geestelijk heil onzer parochie en dat zijn luister rijk en eendrachtig gevierd zilveren Priester- jnbilé door een even luisterrijk en eendrachtig gevierd Herders-jubilé moge gevolgd worden." 's Bosch 23 April. Door eenige voorzitters van Watersohap- en Polderbesturen in deze om streken is een vergadering belegd tegen 10 Mei a. e., om middelen te beramen tot bekoming van een voldoende afwatering der poldar-Iande- rijen in dit gewest, opdat een einde komen aan den noodlottigen toestond, waarin een aanzien lijk gedeelte van Noordbrabant jaarlijks verkeert, ten gevolge van de hoogs waterstanden in het voorjaar en het zomersaizoen. Al de voorzitters der polders en de Burge meesters der gemeenten, die bij die gewenschte verbetering belang hebbenzijn bij circulaire uitgenoodigd. (N.Br.) Delft, 29 April. Door den directeur van 's Rijks magazijn van militaire kleederen, uit rusting, enz. alhier is heden aanbesteed de levering van le perceel. 1000 linnen berllakens, minste inschrijvers Vissers Eycken, Geldrop a 1' 1.284/10 per stuk. 2e perceel. 1000 dito, minste in schrijvers Vissers Eycken, Geldrop a 11.26 Vio per stuk. 3e perceel. 700 wollen dekens, min ste inschrijvers Regout Weustenraad, Maas tricht a f 5.1850/10o per stuk. 4e perceel. 1000 katoenen hemden, minste inschrijvers Bontjes Van Steedeu, Amsterdam a f 0.6550/100 per stuk. 5e perceel. 700 katoenen mutsen, minste inschrij ver J. A. De Booij Jr., Breda a f 0.49 per stuk. 6e perceel. 1200 paren wollen sokken, minste inschrijvers J. A. De Booij Jr., Breda, a f0.54 per stuk. 7e perceel. 1000 paren vetlederen muilen, minste inschrijver N. Van Exel, Oosterhout,, a f 1.55 per paar. Se perceel. 1000 paren vetlederen muilen, minste inschrijver J. A. De Booij Jr., 's-Bosch, a fl.63 per paar. 9e perceel. 800 linnen handdoeken, minste in schrijvers Vissers Eycken, Geldrop, a f0.30^/^0 per stuk. 10e perceel. 200 linnen voorschoten voor oppassers, minste inschrijvers J. van Boe ren Co., Boxtel, a f0.32*/10 per stuk. lie perceel. 800 half blank linnen pantalons, minste inschr. P. II. Offermans, 's-Bosch, ii f 1.1 0,Jj/]oo per stuk. 12e perceel. 500 M. groen gestreept gordijndoek, ter breedte van 1.30 M., minste inschrijver J. Elias, Strijp, a f 0,78 per meter. 13e perceel. 500 M. groen gestreept gordijn doek, ter breedte van 0.85 meter, minste inschr. J. Elias, Strijp, af 0.53 per meter. 14e perceel. 1000 wit linnen peluws]nopen, minste inschrijver Van de Nieuwenhuizen Van Stratum, Geldrop, a f0.47V2 Per stuk. De Wereldtentoonstelling te Parijs. Wij ontleenen aan eene particuliere correspon dentie het navolgende Het is nu ongeveer twee jaar geleden, dat de Fransche Regeeriug het besluit nam, om in 1878 een Internationale Tentoonstelling te houden. Voorzeker een besluit, van het hoogst gewient. Het zou dit geweest zijn onder de meest gunstige omstandigheden te meer was het dit evenwel onder de bijzondere omstandigheden, waarin Frankrijk toenmaals verkeerde. Immers, het had "zich nog maar nauwelijks eenigermate her steld van de zware slagen, die het door den oorlog met Duitschland had ondervonden de sporen van dien krijg waren nog duidelijk zicht baar kalmte en rust werden eerste vereischten geacht om zich eenigermate te lierstellen. Bui tendien, in eigen boezem had het een niet minder zwaren strijd te strijden gehad en mocht de oppervlakte ook al kalm schijnen, velen vreesden toch dat de burgerkrijg eerlang met vernieuwde woede weder zou beginnen de gemoederen waren

Echo van het Zuiden | 1878 | | pagina 2