f BEKENDMAKING. Engeland. BUITENLAND. Frankrijk. Duitschland. Handelsberichten. h5V URGEMEKSTER en WETHOUDERS Van TilbllTg zullen op Zaterdag den 8 Juni aan staande, des morgeus elf uur op liet Stadhuis VOOR AFBRAAK VERKOOPEN: De oude Onder- j$$, wijzers woning, het Brandspuithuisje sBhet kleme School- lokaaTen verdere Gehouwen, met uitzon dering van het groote Schoollokaal, staande alhier in de Wijk Kerk, Sectie M Nos 1359 1360 en 1361. De verkooping zal geschieden in eene massa, bij opbieding en afmijning; betaling den le October 1878, mits goede borgen worden gesteld. Tilrurg29 Mei 1878. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JANSEN. De Secretaris, Q. BELJAARS. ook niet kan uitvoerenhij zou niet gaarne zien dat de Raad werd te kort gedaan, maar evenmin de Burgemeester. Be heer Van Iersel zegt dat, als het daar heen gaat, en hiervoor zal de meerderheid wel zorgen, de Raad eerst den Burgemeester inlich tingen diende te geven de behandeling dezer zaak is in de vorige vergadering aangehouden om inlichtingen in te winnen en nu zou men ze weder willen uitstellen. Be Voorzitter zegt dat in de vorige verga dering geen voorstel kon gedaan worden, maar dat hij nu voorstelt om de stukken om ant woord en inlichting aan den Burgem. te zenden. Be heer Jud. Timmermans had gedacht dat deze zaak in'korter tijd had kunnen worden afgehandeld. Wat de eerste zaak betreft hierin kan de Raad een kort besluit nemen. Be no tulen kunnen worden overgelegd, waaruit blijkt dat er geen besluit genomen is dat het Gemeente bestuur de aanvraag moet doen daar waar geen besluit is kan geen uitvoering zijnspreker ver zoekt den Raad wel in acht te nemen, dat hij er niet tegen is, dat die aanvraag door het Ge meentebestuur geschiede, integendeel kan de zaak er door bevorderd worden, dan is hij er sterk voor; maar de Raad mag niet verklaren dat Burgemeester is in verzuim wanneer men door gaat in den geest van den heer van Iersel, dan wordt de Burgemeester in raorfi gesteld. Be heer Zijlmans heeft, ook over de zaak gesproken; hij zal zich toch ook wel herinneren in eene vorige vergadering verklaard te hebben „De notulen zijn goed, er is wel gesproken en er is wel een verzoekschrift ingediend dat het Ge meentebestuur de aanvraag zou doen, maar er is geen raadsbesluit" dit heeft de heer Zijlmans zelf gezegd. Wat het 2e punt betreft, hier over dient Burgemeester wel degelijk gehoorJ te wordenspreker zou heel gaarne den veld wachter gekleed zien, maar beweert dat de Raads leden de autoriteit niet hebben dit te doen daaromtrent bestaat een raadsbesluithet moet uitgevoerd worden dit behoort echter bij andere autoriteiten. Be burgemeester zal wel reden gehad hebben; het prestige van den veldwachter („van de gemeente" merkt de heer van Iersel opde heer Timmermans meent echter dat ge zegd is„van den veldwachter") vordert wel dat hij goed gekleed zij, maar waar moet het heen met het prestige van den Burgemeester als men hem achterstelt tegenover den eersten dienaar. Baarom behoort men zeker in deze zaak Burgemeester te hooren. Be Raad kan dus.veilig besluiten dat er op het Ie punt geen verzuim bestaat en omtrent het 2e punt den Burgemeester inlichtingen te vragen. De Voorzitter meent dat de heer Timmermans met andere woorden juist zijne meening gezegd heeft; hij deelt geheel en al het gevoelen van den vongen spreker. Be heer Z ijlmans antwoordt den heer Tim mermans dat die spreker de gevolgtrekking maakt dat hij (Zijlmans) door de goedkeuring der notulen erkend zou hebben dat er geen be sluit bestaat. Dit is echter niet zoo de stukken lagen allen onderteekend ter tafeldie stukken zijn, zooals zij daar lagen, met een amendement van Dr. Van Heijst goedgekeurdhij heeft dus volstrekt niet gehandeld in den geest zooals de heer Timmermans zegt. De Voorzitter acht de zaak reeds veel te lang toegelicht en sluit het debat. Hij brengt zijn voorstel in omvraag om de stukken om bericht en antwoord aan den Bur gemeester te zenuen. Bat voorstel wordt met 6 tegen 4 stemmen aangenomen. Tegen stemden de hoeren Zijlmans, van Ier sel, Van Es en Van Riel. De Voorzitter zegt dat de minste inschrijver voor het werk in de Putsteeg binnen is Johan nes Stevens te Elshout voor f228.— Hij vraagt of de Raad er zich mede kan vereenigen om die aanbesteding te gunnen. De heer Zijlmans is zeer voor de verbetering der steeg. Be aannemingssom is echter veel te hoogook acht hij den grond die uit den sloot komt niet geschikt om den weg op te hoogen, hij zou eerst de gaten met akkerzand aanvullen ■en dan later den weg ophoogen. Hierover ontstaat eenige discussie waarna be- sloten wordt de aanbesteding niet goed te keuren, maar dat de verbetering van de Putsteeg zal geschieden uit de hand en volgens de opmer kingen van den heer Zijlmans, die ten deze B. en W. met raad en daad zal bijstaan. De Voorzitter deelt mede dat de grasver- pachtingen dit jaar hebben opgebracht 402.25. dus f 92.minder dan het vorige jaar. Aangenomen voor kennisgeving. Be Voorzitter wijst er op dat er een opzich ter zal moeten benoemd worden voor de uitte- voeren gemeentewerken. Hij vraagt aan de leden of de Raad zelf die benoeming wil doen of zal goedvinden het aan B. en W. over te laten. Na eenige bespreking woidt besloten die be noeming aan B, en W. over te laten. De Voorzitter zegt dat eï reeds lang onder handelingen zijn gevoeld om den weg door .den Buitenpolder naar Gansoyen, voorbij de brug te Gansoijen te verlengeneindelijk is or geen middel meer dan dat de gemeente Waalwijk zich belast met het leggen en onderhouden van die verlenginghiervoor zal uit verschillende bij dragen aan de gemeente Waalwijk worden uit betaald de som van f2100, terwijl Verhoeven op zich neemt om het tarief op de brug nooit hooger te stellen dan op de helft van hetgeen waartoe hij nu recht heeft. Na eenige woordenwisseling wordt besloten B. en W. te machtigen met de betrokken par tijen in onderhandeling te treden, opdat die zaak zoo spoedig mogelijk afgehandeld zij. De heer Van Iersel zegt dat op 19 Februari een verzoek is ingekomen van het R. C. Kerk bestuur, verzoekende eene acte van rectificatie eener vroegere acte. Wordt besloten, daar dit niet bij acte van rectificatie kan een nieuw transport te doen maken natuurlijk buiten koste der gemeente. Be heer Van Iersel vraagt of er ook iets gedaan is in zake het adres van den heer A. A. van Overbeek c. s. in zake de rioleering. De Voorzitter antwoordt dat er door de vele zaken die onder handen zijn, nog niet aan dat adres is kunnen gedacht worden.. Hij meent echter dat het geheel de schuld is de eigenaars; als de putjes en gooten zuiver gehouden worden is de afwatering goed, Be heer (iuirijns zegt dat de eigenaars daar niet toe verplicht zijn men had licht eene proef kunnen nemen, daar men de buizen toch heeft en de keien opgebroken geweest zijn. Be heer J. 11. Timmermans vindt dat het Westelijk gedeelte der gemeente niet boven het Oostelijk behoort te worden bevoordeeld. Het Oostelijk gedeelte moet langs achter afwateren, dat het Oostelijk gedeelte dit ook doe. De heer Quirijns zegt dat dit niet kan, waar op de heer J. B. Timmermans antwoord dat (1e eigenaars dan maar op hun eigen erf zink putten moeten maken zooals aan het Oostelijk gedeelte geschiedt. De Voorzitter zegt dat er reeds te veel werk is en zou zich niet meer op den hals halen* Be heer Van Riel zegt dat nu de keien op de markt worden opgebroken men de buizen te gelijkertijd dieper kon leggen, Be heer Quirijiis merkt op dat dit alles buiten de zaak is(1e heer Van Iersel' vraagt alleen antwoord op het adres van Overbeek C. s. l)e Voorzitter zal er over spreken. Hierna wordt de vergadering gesloten. het oog hield en volgde naar eene sierlijke villa in de Avenue d'Eylau, waar dienzelfden avond de politie huiszoeking deed. Men had niet mis getast en de leden van het gezelschap werden in hechtenis genomen. Een hunner, zekere Forster, verklaarde toen, dat hij nog een tiental makkers wachtende was om een grooten slag te slaan in de juweelen-galerij der tentoonstelling. Zijne bende, zeide hij, hield zich met kleine diefstallen niet op en ging tot geene operatie over, welke althans geen honderdduizend franc opbracht. Deze heeren werden onder dak gebracht in de gevangenis van Mazas en de schoone Emma Parker in die van Saint Lazare, Parijs, 27 Mei. Het wordt bevestigd dat tusschen Rusland en Engeland overeenstemming is verkregen. Laatsgenoemde Mogendheid zal de uitnoodigingen tot houden van een Congres ver zenden, zoodra de toetreding van al de overige Mogendheden verzekerd is. Waarschijnlijk zal de uitnoodiging reeds heden verzonden worden. Men wacht nog op het toestemmend antwoord van Oostenrijk, Italië en Turkije. Be grondslagen, waarop overeenstemming ver kregen is, en formule van .de uitnoodiging zijn op dit oogenblik nog onbekend. „Le Journal des Débats bevestigt, dat het Congres den Un Junij zal bijeenkomen. Aan den treurigen toestand in Lancashire is nog geen eind te zien. Een voorstel van den fabrikant Pickop (10 pet. reductie en na drie maanden eene nieuwe schikking) werd door het werkvolk te Blackburn Burnley Darwcn enz. met 13,972 tegen 828 stemmen verworpen. Te Blackburn hebben de geestelijken van alle secten de handen ineengeslagen, om alle hulpbehoevende kinderen beueden de tien jaar te vooizien van ontbijt en middageten. Londen, 27 Mei. Heden werd hier weder Ministerraad gehouden, om te beraadslagen over de voorstellen van graaf Schuwaloff. The Times verneemt, dat de moeilijkheid betreffende het ter tafel brengen van net geheele verdrag uit den weg is geruimddoor te bepa len dat de uitnoodiging tot bijwoning van het Congres zoo gesteld zal worden, dat zij eer. waar borg bevat voor de vrije discussie over het ge heele verdrag. Duitschland zou zich borg stel len voor de getrouwe naleving van deze bepaling. Reeds zijn onderhandelingen geopend over den dag der bijeenkomst van het Congres. Oostenrijk heeft 11 Juni voorgesteld als ope ningsdag. Frankrijk en Italië moeten reeds zijn toegetreden. sche f8 a f S.40Overmaassche en Flakkeesehe f7.40 a 8.— Gerst. Winter en Zomer met beperkten aanvoer; de Zomer was door nieuwe vraag 10 et. hooger. Zeeuwsclie, Flakkeesolie en Oyerniaasselie Winter f7 u 8.50, dito Zomer £6.30 a 7.4Oi Haver in de mindere soorten 10 c. lager naar qualiteit en priishoudend. Zeeuwsclie en Overnii. korte f4.50 a f"5.60, dito dito lange f3 a 4.30» per 100 kilo. Boekweit. Noordbrabantsche zonder handel. Blauwe Erwten met kléinen aanvoer tot vorige prijzen verkochtVlaamsehe en puike Zeeuw- schevan f 10.25 tot f 10.75; Overmaassche en Flak- keesche van f9.25 tot 19.75; Mestingsoorteii vaar f7.75 tot 8.- i Witte Boonen door weinig aanvoer prijshouaena. Vlaamsehe en puike Zeeuwsclie van f 12. tot f 13.overige soorten van f 10.— tot f 11. Bruine boonen. De kleine aanvoer ruimde lang zaam tot vorige prijzen op. Vlaamsehe en puike Zeeuwsclie van f 13 tot f 14.50, overige soorten van f10.tot fll. Paardenboonen prijshoudend, puike harde van 17.50 tot 8; mindere van f7 tot f7.50. Duivenboonen komen weinig meer voor; ver kocht van f9.25 tot f10. Kool- en Lijnzaad zonder prijsopgaaf. Kanariezaaci bleef tot onveranderde prijzen aan geboden puike van f8.75 tot 9—, mindere van f7 tot f7.50. lp publieke veiling circa 25 last Voeder Erwten f7.55 a 7.50 per 80 kilo. Uit den "Wilhelminapolder140 mud roode Tarwe 121 pd. f 11.45, 250 mud witte dito 124/25- pd. f 12.25, 140 mud Haver 90 pd. 2.15 a 9.30. Koffie. Heden werden afgedaan 321 bn. Palem- bang en 2728 balen Java. Huiden. Van Alrikaansche werden nog afgedaan tot geheimen prijs 453 stuks. Petroleum onveranderd stilloco f 13 E., oept. f 133/.i E., Sept.Dec. fUty4 E. te koop. Vlas. Gedurende de vorige week heerschte er op 't land eene kalme stemming en bleven prijzen onveranderd. De aanvoer ter markt van heden, ongeveer 17,000 steen bedragende, ruimde maar gedeeltelijk optot onveranderd vorige prijzen. Voor de mindere soorten bestond meer vraag dan verleden week; de betere soorten waren over 't algemeen weinig gezocht. Men noteert van 40 tot GO S. naar qualiteit. Schiedam, 28 Mei. Moutwijn f9.50; Jenever f 15.Amsterd. proef f 16.25, per Ned. vat en zonder lust of belasting, Spooling per ketel fl.30. Op de Tentoonstelling is te zien de schetstee- kening van het diplomadat aan de bekroonde exposanten zal worden uitgereikt, ontworpen door den heer Paul Baudry. De teekening stelt voor een groote lijst met rechte hoeken. Bovenaan ziet men Frankrijk, steunende op den Vrede en de hand reikende aan den Arbeid. Onderaan leest men het deviesGallia pacis artibus redi- viva. Aan de eene zijde van de lijst riet men den genius van den handel en de nijverheid steunende op een schild, waarop het plan van de tentoonstelling is voorgesteld; aan ne andere zijde is een genius afgebeeld met een palmtak in de handhet symbool van de Schoone Kunsten. Het bekende Malmaisoneens het buiten verblijf van dc ongelukkige Marie Antoinette snelt zijn laatste dagen te gemoet. Na den val van det Keizerrijk werk het door dc „admini stratie der domeinen" aan een particulier ver kocht. Deze laat het thans afbreken. Vóór dien tijd behoorde Malmaison aan generaal Bo naparte, die ook als Eerste Consul en als Keizer er dikwijls vertoefde. Malmaison is ook in de geschiedenis bekend. Het Concordaat werd daar onderteekend; Keizerin Josephine overleed er; na den slag van Waterloo nam Keizer Napoleon er zijn intrek, en werd van daar met een draag stoel naar Rochefort gevoerd, toen hij naar St. Helena verbannen werd. Daarna ging Malmaison in verscheiden andere handen over en de tegen woordige eigenaarongevoelig gelijk zoo velen voor historische oudheden, zal het laten sloppen. Voor eenige dagen brachten een zestal uit Londen overgekomen pick-pockets, die aan de waakzaamheid der politie hadden weten te ont snappen, hun eerste bezoek aan de tentoonstel ling met een jonge vrouw, die reeds twee .jaren prachtige kamers in de Chaussée d' Au tin be woont en in de Parijsche beau monde welbekend moet zijn onder den naam van Emma Parker. Deze schoone dame heeft zelfs verleden winter eêne reeks van feesten gegeven, welke door tal van bekende personen uit de financieele wereld en uit die der schouwburgen werd bijgewoond. Zij placht uit te gaan (met een livereibediende, zekeren Jackson, doch. ditmaal had deze de livrei afgelegd en zich als heer bij het gezelschap gevoegd. Deze omstandigheid wekte de aandacht van een politie-agent, die de vreemdelingen in Laatstleden Donderdag ontstond te Augsburg ten gevolge van onvoorzichtigheid brand in een kelder, waarin een aantal vaten petroleum en andere ontvlambare stoffen waren geborgen. On middellijk was de brandweer ter plaatse eu nam maatregelen om het vuur door het inwerpen van zand, mest en aarde uit te dooven en weldra scheen het gevaar voor verdere uitbreiding ook geweken te zijn toen er eensklaps een zoo sterke ontploffing volgde, dat de manschappen tegen den grond sloegen en twaalf hunner zwaar ge kwetst werden. In weerwil van alle inspan ning om de thans met volle kracht uitslaande vlammen te bedwingenstond echter weldra ook het boven den kelder gelegen woonhuis in brand, waarna eensklaps van verschillende zijden het geroep opgingdat er op den zolder eene groote hoeveelheid buskruit lag.. In allerijl namen de bewoners der omliggende huizen de vlucht, ter wijl de brandweer volhardde in hare pogingen om de 'uitbreiding van den brand naar de zol derverdieping te beletten, waartoe zij 14 spuiten met volle kracht liet werken. Boor die inspan ning is zij in hare pogingen geslaagd en kon zij vervolgens ten dienste van twee aangrenzende gebouwendie mede aangetast warenmeer hare krachten aanwenden. Het aantal slachtoffersvoor zoover bij de afzending .van het bericht bekend was is een doode en 16 gekwetsten (allen van de brandweer). Amsterdam, 27 Mei. Koffie. Afgedaan 616 b. Palembang, ex Celebes115 dito Timor, exElectra. Petroleum onveranderd. Loco flS'/t» Najaar fl4V< entrepot. Kaankoeken flOO, 106 per 1040 stuks. Lijnkoeken f 10.50 a 13.50 per 104 stuks. Koolzaad, per 800 kilo Olie in October f393. Gorinchem, 27 Mei. Tarwe ris f 11.50 a roode f 10.— witte f 10.75 h R.og"e Iniandsche f 7-75 a Buitenlandsche f6.50 Gerst f6.50 a Haver f4.25 a Blauwe kookerwten i'9.25 avoor de mesting f8.25 af—. •aardenboonen 1 7-50 a Duivenboonen f8 50 witte en bruine boonen geen handel. Biggen f5 a 14. Kippen f 0,80 a 1.10. Eieren per 26 stuks f0.80 a Kalikoeien f230 a 350, Melkkoeien f160 a 210. Kalfvaarzon f 140 a 260, Kalveren f30 a 40; nuch tere f8 a 16. DMarige Ossen f100 a 140, Pinken f60 a 110. Vette Varkens 48 a 52 c. per kilo. Antwerpen, 28 Mei. Granen. De Tarwe onder gaat eene nieuwe daliug van 25 centiemen. De andere soorten zijn kalm en zonder verandering. Wol. Men deed' 286 balen vettige van La Plata. Huiden. Men verkocht: Gczoute van Buenos- Ayres596 koe, 14/20 k., fr. 56; van Uruguay: 100 koe 21 'It k., fr. 67158 d. beschadigd 14/20 k., fr. 51; 200 os, d. 20/25 k., fr. 6164 d. d. 25/27 k., fr. 65. Waalwijk, 29 Mei. Ook in onze gemeente heeft zich eene commissie gevormd om gelden in te zamelen voor het Nationaal huldeblijk aan Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden. Be commissie bestaat uit de volgende heeren Br. de Haau, waarnemend Burgemeester, voor zitter, Dr. van Ileijst, Mr. Rits, Ad. Rant Jr., leden, en F. W. van Licmpt, secretaris. Resoijen, 28 Mei. Op de Botermijn alhier aan gevoerd 139,4 kilo. De hoogste prijs was fl.16 de laagste f 1.11 per kilo. Rotterdam27 Mei. Tarwe. Van Vlaanderen Zeeland, Flakkee en Overmaasch, waarvan de aanvoer niet zoo groot was als vorige week, ruimde in de puike soorten tot onveranderde prijzen en de mindere en afwijkende, tot eene verlaging van 25 c. zeer goed op. Nieuwe Vlaamsehe en Zeeuwsclie f 11.50 f 12.75 Overmaassche en Flakk. -11.25 -12.50 goede en mindere -10.-10.75 blauwe en geringe - 8.50 - 9.25 127/28 pd. Zeeuwsche f 13.per 100 kilo. 120/22 f 12.—,12.50 Rogge. Van Vlaanderen, Zeeland, Flakkee cn Overmaasch was de aanvoer niet groot, tot on veranderde prijzen verkocht. Vlaamsehe cn Zeeuw-

Echo van het Zuiden | 1878 | | pagina 3