AANBESTEDING. RAADHUIS, BUITENLAND. Belgie. Frankrijk. Engeland. Duitschland. Handelsberichten. Looiersbeurs - Vereeniging Correspondentie. Oostenrijk. van WAALWIJK. VOORRAADLIJST van 13 Juni 187S. dochter; petronella clercx, geboren Van der Wegen. Tilburg3 Juni 1878. Op Maandag 1 Juli 1878 des voor middags ten 11 urezal onder nadere goed keuring, door Burgemeester en Wethouders der gemeente BAARDWIJK, ten huize van Nicolaas Sc ii o nis aldaar, worden AANBESTEED: Het bouwen van een nieuw waaronder een woning voor den Agent van Politieeen Lokaal voor de brandspuit en 2 cellen voor bewaring, met de leverantie van al de daartoe benoodigde ma terialen enz. veelheid petroleum en stak dit aan, echter met het ongelukkig gevolg dat de vlam zich aan zijne kleederen meedeelde en hij zeer ernstig is gtfhrand. Naar men verneemt is de ongelukkige aan zijne wonden overleden. Dinsdag had te Kralingen de verkoop plaats van ls/4 hectaren te veld staande puike rogge in den Prins Alexanderpohler, alsmede verhuring van ongeveer 4 hectaren grasgewas. Yoor beide gewassen werd zoo weinig bedongen, dat alles werd opgehouden. Voor de ls/4 hectaren rogge werd slechts f135.bedongen; voor de ongeveer 4 heet. grasgewas werd nog niet ten volle f400.ge boden. Te Vlissingen kwam een persoon, na ruim gebruik van sterken drank, in eene tapperij al daar en vroeg een gla6 jenever. Hij schonk uit een fleschje, dat hij bij zich droeg, iets in het glas, naar men meende om de prikkeling wat te versterken. Onmiddellijk na gedronken te hebben, viel hij achterover op den grond en was vóór den avond reeds een lijk. Tilburg, 12 Juni. Tot afgevaardigden van de Maatschappij van land- en tuinbouw alhier en omstreken, naar het landbouwkundig congres te Parijs van 1120 Juni, zijn benoemd de heeren I. Janssen Kanters, voorzitter der Maatschappij, en P. I. H. Van de Voorde, landbouwkundige te Dongen. De heer Vau de Voorde zal zijne nieuwe vinding over de voederwaarde der ver schillende landbouwproducten aldaar voordragen. 15 Juni. Donderdag-morgen trachtte ze kere Jacobus Dieltjens, onder deze gemeente aan de Belgische lijn woonachtig zich van het leven te berooven. Met een knipmes bracht hij zich eene diepe snede over de keel toe. De ongeluk kige is naar het gasthuis alhier vervoerdmen koestert de hoop hem nog in het leven te be houden. Hij is 55 jaar oud, gehuwd er» vader van verschèidene kinderen. Daar de man vroe ger krankzinnig is geweest, vermoedt men dat ïiij de daad in een aanval van waanzin gepleegd heeft. Waalwijk. In de 11. "Woensdag gehouden vergadering van den Gemeenteraad is mededeeliug gedaan van de goedkeuring door Geil. Staten der gcldleening groot 35.000 gulden. Voorts is besloten 1. Toe tc wijzen het leggen der keibestrating in de Kloosterstecg, voor f2135 nan J. van Empel te Tilburgzijnde de laagste inschrijver. 2. Te verleenen aan den koninklijken doelen Hecht door Zee eene subsidie van f25.tot •dekking der kosten van het dezen zomer te ge ven nationaal concours. 8. B, en W. te machtigen de algemeene be graafplaats aan den publieken dienst te onttrek ken en daarvoor een ander terrein aan te wijzen. 4_ Te restitueeren aan den armmeester van Doorn eene som van f190, die deze had voor geschoten. 5. Te antwoorden aan Ged. Statenin zake het adres van den heer van Iersel: dat er om trent het le punt geen raadsbesluit bestaat en dat in het 2e is voorzien; met dit antwoord zal aan Ged. Staten gezonden worden het antwoord van den Burgemeester aan den Raad. (Tot onze spijt moeten wij onzen geachten lezers mede deelen, dat wij onmogelijk een uit- voeiig verslag van deze vergadering kunnen geven. Vooreerst kreeg onze verslaggever eerst ten 7J/4 kennis van deze vergadering, die ten 7 ure be gonnen was vervolgens was het onmogelijk het «chrijven van den Burgemeester aan den Raad en het concept-antwoord aan Ged. St. van den heer van Riel, welke stukken beiden nog al uitgebreid zijn gedurende de voorlezing nauw keurig op te teekenen. Wij hebben verzocht er afschrift van te mogen nemendoch dit is ons geweigerd. Daar zij nochtans in hun geheel dienen te worden opgenomen tot begrip der discussie, die er uit volgde, was het doelloos die discussie mede te deelen. red.) 15 Juni. Voor de 4% geldleening ten laste dezer gemeente groot f 35,000, heden opengesteld tot een bedrag van 15,000, werd ingeschreven voor eene som van 22,500, waar van f13,000 a pari en f9,500 boven pari. Ilclmoml. De Kamer van Koophandel alhier heeft bij adres aan den minister van waterstaat enz. hare ingenomenheid betuigdmet de door het Gemeentebestuur en de Kamer van Koop handel te Tilburg, aan de Regeering gerichte verzoekschriften, strekkende, dat van Rijkswege worde aangelegd een scheepvaartkanaal van de Zuid-Willemsvaart naar het Hollandsch Diep. Brussel, 13 Juni. Tengevolge van den uit slag der verkiezingen heeft het Ministerie den Koning zijn ontslag aangeboden, dat is aange nomen. De heer Frère-Orban is belast met de samen stelling van een nieuw kabinet. De tentoonstelling is Maandag jl. bezocht ge worden door 198,709 personen. Het maximum op de tentoonstelling van 1867 is bereikt met 172.000 personen. Maandag zouden nog meer nicnschen in de gebouwen op het Champ de Mars en het Trocadero gekomen zijn, indien de kiosken in den omtrek ruimer voorzien waren geweest, van toegangskaartjes. Er waren er die 8000 verkocht hadden en aan de meerdere vraag niet konden voldoen. Vele personen, na afgewe zen te zijn aan de bedoelde kiosken, zijn naar het binncngcdeelte der stad teruggekeerd om kaartjes te halen, waaraan aan deze zijde van de Seine gebrek was. Van twee ure 's namid dags af is de toevloed van menschen zóó groot geweest aan de deuren der tentoonstellingsge bouwen naar den kant der Seine en van Grenncle, waar de vaartuigen en de spoorwagens aankomen, dat men bij den ingang de dubbele controle moest laten varen en het hek zoo wijd mogelijk heeft opengezet om den stroom binnen te laten, nadat de gardiens de la paix, die men te hulp geroepen had, de kaartjes in ontvangst hadden genomen. Verleden maand vond men te Rijssel in het kanaal der Deule, het lijk van een knaapje, 5 tot 6 jaren oud. Men dacht eerst aan een on geluk, doch daar niemand het lijk kwam terug- cischen begon men te vermoeden, dat er eene misdaad gepleegd was. Opzoekingen te Rijssel bleven vruchteloos. Het signalement van het lijkje werd alsdan ge zonden aan de maires van den omtrek, met verzoek aan hetzelve de grootste openbaarheid te geven. Eene vrouw te Arras, het signalement lezende, meende het lijkje te herkennen, als dat van het oudste kind vau zekere F. 1)., welke sedeit eenige dagen uit Arras vertrokken was met haar zoontje, onder voorwendsel van hetzelve te Rijs sel in een kosthuis te bezorgen. De politie deed aanstonds F. D. aanhouden. Deze bekende dat zij haar kind in de vaart te Rijssel geworpen had. Ondervaaagd betrelFende de verdwijning van haar tweede kind, bekqude zij, dat achttien dagen na de eerste misdaad, zij haar jongste zoontje, nanwelijks 3 maanden oud, op dezelfde plaats te Rijssel verdronken heeft, om hen te onttrekken aan de mishande lingen van hare zuster te Arras, bij welke zij besteed waren. Een verschrikkelijk onheil is even buiten Compicgne voorgevallen. Een vrachtrijder, A. B. transporteerde op een vierwieligen wagen 4 vaten, ieder inhoudende 260 liters zwavelzuur van 66 giaden. llij had zijne vrouw van 25 en zijn dochtertje van 3 jaren medegenomen. Eensklaps schrok het paard voor een velocipede, sprong ter zijde en wierp den wagen om de vaten sprongen open en de ongelukkigen werden overgoten met het vreeselijke vocht, dat nog erger is dan vloeiend vuur iedere droppel brand de door alles heen tot op de beenderen. Een in de nabijheid aanwezige korporaal schoot; te hulp. Terwijl de man en vrouw zich in het bosch ontkleedden, haalde hij de kleine, die letterlijk in het vocht baadde, weg en rukte haar de kleederen van liet lijf, waarna hij haar in het gras. legde om vervolgens geneeskundige hulp in te roepen. Alle drie schreeuwden het uit van pijn. Het kind stierf reeds des nachts. De man heeft op verschillende deelen van het lichaam hevige brandwonden, maar is buiten gevaarde toestand der vrouw is ernstiger, zoodat men aan haar behoud twijfelt. In ieder geval zal zij een oog en den linker arm moeten verliezen. De wagen is letterlijk geheel verkoold en de overblijfselen der klèedingstukken rookten den volgenden dag nog. Op het terrein, waar het onheil is voorgevallen, hoorde men zelfs 24 uren later nog het koken van de vloeistof in den grond. Woensdag morgen, ten 6 ure, is te Parijs overleden de laatste koning van Hannover, Ge orge V. Hij was geboren den 27 sten Mei 1809 en had dus den ouderdom van 69 jaren bereikt. Reeds op jeugdigen leeftijd vertoonde zich eene oogziekte, die hem weldra bijna van het geheele gezicht beroofde, llij huwde in Februari 1843 met Maria van Saksen Altenburg, oudste doch ter van Hertog Jozef, die hem een zoon en twee dochters schonk. Na den dood zijns vaders besteeg hij den 18 en November 1851 den troou van Hannover, waarvan hij echter in 1866 werd vervallen verklaard, toen zijn rijk bij Pruissen werd ingelijfd. Zooals wij reeds in ons vorig nummer gemeld hebben, heeft 11. Vrijdag te Ilaydock in Lan cashire, weder een dier treurige voorvallen plaats gehad, die helaas! in de Engelsche kolendistricten niet tot de zeldzaamheden behooren. Tengevolge van een gas-ontplolïingvan zoo groote kracht, dat daarmede een aardscliudding gepaard ging, hebben ongeveer 200 personen het leven verloren. Het juiste aantal der verongelukten kan nog niet worden vastgesteld, omdat, niet alle arbeiders op het werk zijn ingeschreven. Alleen de kolen- gravers zijn aan de Directie bekend en ontvangen van haar hun loon terwijl zij zelf soms twee of drie jongens in dienst nemen om de kolen te laden en naar boven te vervoeren. Eerst na een uitvoerig onderzoek, over het geheele district, zal men het juiste verlies aan mensclienlevens kunnen vaststellen. De oorzaak van de ont ploffing is nog niet bekendzij heeft des te meer opzien gebaarddaar de mijn sinds jaar en dagtot de zoogenaamd zekeren gerekend werd te behooren d. w. z. dat voor haar de voorzorgsmaatregelen, die in andere mijnen ge bruikelijk zijn, overbodig waren. Als een bewijs van de kracht waarmede de ontploffing plaats had wordt gemeld dat een trein met ledige wagens, die juist in de schacht afdaalde, met zoodanig geweld tegen het gewelf geslingerd werd, dat de wagens verbrijzelden en gedeelten daarvan door het metselwerk gedreven werden. De verstopping, die daardoor veroor zaakt werdbeperkte de werking van de ont ploffing beneden dit punt werd geen leven ge spaard. Indrukwekkend moet het geweest zijn, toen de menigte zich na het ongevalom de opening van de schacht verzameld hadstomme verslagenheid stond op de bleeke gezichten te lezen, niet de minste wanorde belette de directie hare voorbereidselen te maken tot het instellen van een onderzoek naar den omvang van het voorval. Roerlooze stilte heerschte, terwijl allen met gespannen verwachting uitzagen naar de terugkomst van de 30 vrijwilligers, die kalm en met verachting van alle doodsgevaar waren af gedaald, om het lot van magen en vrienden te vernemen. De aanblik van die menigte, gepaard met de koelbloedigheid, waarmede die vrijwilli gers het doodsgevaar onder de oogen zagen wekte onwillekeurig de gedachte op, dat in de schaal van onverschilligheid ontstaan door on geregeld leven en drankgebruik ecu kern ver scholen is, die deze maar al te dikwijls miskende bevolking, ten volle de sympathie van hare me- demenschen waardig maakt. Bij Keizerlijk besluit van Dinsdag zijn de ver kiezingen voor den nieuwen Rijksdag vastgesteld op 30 Juli aanstaande. Omtrent den toestand van Xobiling wordt gemelddat daarin geen eigenlijke beterschap is waar te nemen. Zijn tegenwoordigheid van geest echter is in zooverre teruggekeerd, dat hij op sommige vragen met ceh fluisterend ',ga" heeft geantwoord. Nobiling's jongste broederHermnn Eduard, die den 4n dezer te Sehoehwitz in hechtenis is genomen, was verloofd met Meta Schmidt, woon achtig te Eisleben oud 21 jaardochter van een houtvester te Osterhausen. Op den dag waarop haar aanstaande werd geurtesteerd heeft zij een brief ontvangen, dien zij onmiddclijk na lezing heeft verbrand. Daarop heeft zij onder voorwendsel van eene bloedverwante te gaan bezoeken, het huis verlaten en is sedert dat oogenblik spoorloos verdwenen. De familie heeft thans iu een paar bladen haar signalement ge geven met verzoek aan alle autoriteiten en particulieren om bericht. Berlijn, 13 Juni. Heden-namiddag, 10 min. voor halfdrie uur is op het paleis dor Rijks kanselarij de vlag van liet Duitsche rijk gehe- scheti en daarmede de opening van het congres verkondigd. De heden gehouden zitting was, naar men verneemtslechts gewijd aan de formaliteit be treffende het voorzitterschap er. de samenstelling van het bureau. Aanstaanden Maandag beginnen de eigenlijke werkzaamheden. Heden is een galadiner gehouden van 160 couverts. De Kroonprins stelde aan het eind van het maalin de Fransche taaleen dronk in op de vorsten, die op het congres vertegen woordigd zijnonder het uiten van de beste wenschen voor het gelukken van het congres. TILBURG, 14 Juni. Granen. De omzet was gering, waaronder ook de prijzou eenigszins leden alleen in Tarwebloem was verandering; deze werd verkocht ii f 19.75. Inlandsehe rogge i'20"> a 210, Westhernrogge f218 a f220; Kanadurogge f225; Tarwebloem f 19.75 af—.Roggebloem f 13.00 a 13.25 beide per 100 kilo Haver iets minder p. 1C0 kilo. Brood ulecf aan vorigen prijs. Boter van 1" l.lO.tot f0.<J21/« WAALWIJK7 Juni. In den Graanhandel ging heden weinig om de prijzen bleven onveranderd. Haver weru tegen 9>/2 a 10'cents per kilo verkocht. Ter veemarkt aangevoerd 54 stuks hoornvee Voor kalf koeien wera van f210 tot i'270 voor kalfvaarzen f170 tot f200 besteed. Eieren 4 u 4!/a cent per stuk. Boter aangevoerd 416 kilo van f 1.tot f 1.26 per k. WASPIK. Boter. Aangevoerd 350 kilo van f 1.16 tot fl.26. J. VERWIEL. 41 zoolleerh. 25/32 p., 90 Java zool leer 10/14 p. 400 p. beschadigd zoolleer. VAN DELFT HOPPEN BROUWERS. 30 gez. B. A. 28/30 p., 21 dr. dito 24/27 p., 18 Java 17 p., grauw en zwart, overleer van alle wicht. H. IJPELAAR. 180 Java 14 p. en 300 p. licht Inl. paarden leer. F. G1JZELS. 60 gezouten B. A. 30/31 pond. ZEOKENDORF. 5'ü gez. lernamb. 24.p., 38 gez. Sijdneij 23/25 p.", 50 gez. West-Indische 22/2ü p. en een partij beschadigd leer. CHARLES F1C(^ Cie. Eene partij gez. B. A. os 35/37 p-, dito dito 34/35 p., dito dito 32/33 p., dito dito 27/28 p.. dito dito 20/22 p., dito dito 14/18 p., dito dr. 32/34 p., ditoFernamb. 24/25 p. A.., J. DE BREE. Een partij bescli. grauw overleer. G. VAN LOOxN. 12 gez. zoolleer 28 p., 50 dito 24 p., 20 InlandBche 24 p., 30 dr. 32 p., 40 dito dito 22 p!, 80 West-Indische 22 p., eene partij contrefoorleer en zwaar bimien/.oollecreene partij afval van zw. gez. huiden voor hakkenleer grauwe Fransche en Duitsche kalfsvellen, glad gestreept en grauw overleer. Door gebrek aan plaats ruimte moeten ook ditmaal verscheidene stukken en ad- vertentiën blijven liggen. Gaarne zoude ik deze in een Bijvoegsel hebben uitgegeven maar de werkzaamheden, onafscheidelijk ver bonden aan het stellen eener snelpers, hebben mij dit bcpapUl onmogelijk gemaakt. Om diezelfde reden zal het nummer, van a. s. Woensdag waarschijnlijk niet kunnen worden uitgegeven. In het vervolg zal echter op de eene of andere wijze in liet telkens voorkomend plaatsgebrek voorzien worden De Uitgever. De mobilisatie van het Dalmatische en Zeven- bergsche legercorps (bestaande uit 6 geheele divisiën), alsmede de bezetting van strategische punten in den Zuidelijken bergketen van de Karpaten zijn Dinsdag verordend. Het bevel tot bezetting van Antivari werd nog niet gegeven, doch Oostenrijksohe schepen kruisen voor de vestingen, ten eindezoodra de last wordt ver strekt die sterkte te bezetten. Ook uit Pesth wordf bericht, dat de gedeeltelijke mobielmaking is gelast en dat de daartoe bestemde troepen tegen den 15n dezer zijn opgeroepen en dan naar de grenzen van Zevenbergen zullen mar- clieeren. In Zevenbergen is een telegraphische nachtdienst ingesteld. Bevallen van een welgeschapen De aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving omschreven in artikel 13 van het bestek. Aanwijzingzal gedaan worden Vrijdag VOOr de besteding des voormiddags teil 10 ure precies. Inzage van teekeningeninlichtingen en informatien worden gegeven door M. II. Verhofckx, Bouwkuudige en Architect te IIEUSDEN, alwaar het bestek verkrijgbaar is vanaf 12 Juni e. k. tegen fl zoomede ter Secretarie te BAARDWIJK.

Echo van het Zuiden | 1878 | | pagina 2