Nieuwe Koninklil DE MIE VAN UTRECHT IN GOED HALF* De Processie VERTREKT 20 MI A. S. BIUART CONCOURS ie Te huur VAK HVRTEK WAALWIJK. Burgerlijke Staud. Kantongerecht Tilburg. Handelsberichten. Laatste berichten. Dr. p. l. muller. PROGRAMMA J. Mendelssohn Bartholdy. naar den BRIELLE Einde: Dinsdaga.s. De Echo van het Zuiden ligt ;er lezing in het Café de la Roton de, Palais Royal en in 'het Hótel Seine et Marne, rue Nonnains d'Hyè res, nabij de rue Rivoli te Parijs. TE TILBURG. der feestelijkheden ter gelegenheid van de plechtige opening der nieuwe Concertzaal. Zondag, 28 Juli 1878. dame f 1.— BIJ TE del pliia een gelijkluidend verslag gegeven van Ft plaats gehad hebbend gevecht. Uit laatstgenoemd bericht blijkt tevens, dat -e in Canada vertoevende vijandige stam der iez-Percés over de bergen komt, om zich met Nez-Perccs eenigen. in de Vereenigde Staten te ver- Van den 13 tot en met den 19 Juli 1878. TILBURG. Gehuwd: Cornelia Francis Pouwelsen met Hendrika van Poppel, wed. Bevallen: Trijntje Gijtzes Ilornstra geb. van Sinma d. Antonetta van den Hout geb. van Santvoort z. Adriana Brouwer geb. van de Yen d. Maria Anna de Jong geb. Graalmans d Johanna Petronella van der Avoirt geb. van E'rp ,i. Clasina Catharina Melis geb. Bergmans z. Hendiika de Kort geb. de Koek d. Elisa beth Kuiters geb. Penders d. Anna Maria Brands geb. van den Beseelaar d. Anna Maria Petit geb. Claa9sen z. Adriana Hobbelen geb. van den Hout d. Anna Maria Francisea Mutsacrs geb. Vrien9 d. Gerdina Johanna Cornelia van deu Heuvel geb. Kruijssen d. Helena Maria van Riel geb. Vinken z. Petronella Junsen geb. de Kuijer z. Johanna Maria van Lieshout geb. f^Overleden: Adrianus Josephus Koene 2 j Maria Snellaerswed. van Adriaan de Jong 3 4 Martinus van Esch 1 m. Antonia Elisa beth Haans 3 w. Johannes Cornelis Vermeer 14 d. Maria Josephina Aloysia van Lieshout 1 ui. WAALWIJK. BevallenLucia Maria Krouwers, geb. Evers, d. Johanna Antonia van Dongen, geb. Ie Blanc z Overleden: Arnoldus van Loon, 3 weken. Ondertrouwd: Cornelis Bergmans met Johanna Siegers. LOÖNOPZAND. Ondertrouwd: Cornelis Vugts met Maria Anna iSVerhagen. Bevallen: Dingena van Beek, geb- \an Loon, z. Adriana van Wijlen, geb. Van Carapen, d. Willemijna van den Nieu-venhuizen, geb. Hobbe len z. Johanna Damcn, geb. Dingemans, d. Fra'ncijna Damen, geb. De Jong, z. Maria van Hal, geb. Van Wanrooij, d. Overleden: Johannes Petrus van Berkel, oud 8 maanden. Heiltjen Swart, echtg. van Adriaan Broeksmit, oud 69 jaren. Een levenloos aange geven kind. Zitting in Strafzaken van Donderdag 18 Juli. Bij vonnissen zijn 1. J. v. d. L., weduwe J. S., wegens het ge bruiken van stroo voor de dekking van een gebouw, staande binnen de bebouwde kom der gemeente Oisterwijkveroordeeld tot f 3 boete subsidiair tot een dag gevangenisstraf 2. F. S.wegens het, zonder daartoe uitge teld te zijntegen iemand uiten van scheld woorden te Oisterwijk, veroordeeld tot f2.50 boete, subsidiair tot drie dagen gevangenisstraf; 3. J. B. B., J. Z. en N. Z., wegens het gaan over eens anders met rijpende vruchten bezetten grond te Udenhoutzonder daartoe gerechtigd te zijn, veroordeeld elk tot f4 boete, subsidiair elk tot 3 dagen gevangenisstraf; 4. J. v. d. B. en zijne huisvrouw P. M. wegens grasdiefstal, veroordeeld elk tot f 3 boete, subsidiair elk tot 3 dagen gevangenisstraf; 5. J. L., huisvrouw van C. v. D. en M. v. L. huisvrouw van C. A.wegens bladerendiefstal, veroordeeld elk tot fl boete, subsidiair elk tot een dag gevangenisstraf; 6. J. v. K., wegens houtdiefstalveroordeeld tot 2 dagen gevangenisstraf; 7. P. M. J.8. S. d. W., wegens bladeren- diefstal, veroordeeld elk tot vier dagen gevan genisstraf 9. Ch. v. d. W. en J. N.wegens het te Tilburg in het openbaar zingen van een zede- kwetsend lied, veroordeeld elk tot f3 boete, subsidiair elk tot 2 dagen gevangenisstraf; 10. H. D., wegens overtredingherbergreglement te Tilburg, veroordeeld tot f3 boete, subsidiair tot 2 dagen gevangenisstraf; 11. A. P., 12. H. C.D., A.v.E. en P. d. B., allen wegens te Tilburg in het openbaar in kennelijke!) staat van dronkenschap te zijn ver schenen veroordeeld elk tot f 2 boetesubsi diair elk tot 2 dagen gevangenisstraf; 13. P. v. L. en F. v. L. wegens het gaan over eens anders met rijpende vruchten bezetten grond te Tilburg, veroordeeld elk tot f 3 boete, subsidiair elk tot een dag gevangenisstrafen 14. A. E.wegens het te Tilburg toe brengen van schade aan eens anders roerend eigendom, veroordeeld tot f 5.50 boete, subsidiair tot 2 dagen gevangenisstraf. Zijnde al de veroordeelden verwezen in de kosten, des noodig bij lijfsdwang te verhalen. 1.— Waalwijk, 19 Juli. In de prijzen der Granen werd geeii verandering waargenomen. Boter. Aangevoerd 513 kilo van f 1.11 tot 1.22 per kilo. Ter veemarkt aangevoerd 61 stuks. Kalfkoeien werden tot aan f335 opgekocht, terwijl voor kalfvaarzen f185 tot 220 werd besteed. Oisterwijk, 17 Juli. Boter. Aangevoerd 2325 kilo van f 1.10 tot f 1.24. Eieren. Aangevoerd 87» stuks a f3.50 de 100. Dordrecht, 18 Juli. Tarwe verkeerde bij ruimer aanbod en geringe vraag in trage stemming waardoor ze slechts gedeeltelijk tot 30 cent lager was te plaatsen. De puike nieuwe Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche van f 11.tot 12. de ordinaire dito f9.— u 10, de geringe en blauwe t 7.50 a 8.—Zoraertarwe 18 a 8.70 en Canada van f8 tot 9.verkocht. Rogge langzaam tot vorige noteering aan te brengen. Dc nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche f 7.a 7.50 er. de Overmaassche f 6.80 a 7-30. Ge veild Amerikaansclie Northern tot f190. Gerst. Beide soorten 30 cent lager. De Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Winter Zak maat 16.20 a 6.60; Overmaassche en Flakkeesche f6 6.40. De Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Zomer Zakmaat f6.70 a 7, dito gestort f7 i 7.30, Overmaassche en Flakkeesche f 6.50 a 6.80. Haver langzaam tot vorigon koer9 afgaande. De nieuwe Inlandsche voeder naar deugd van f 3.40 tot 3.80dito dikke f 4 a 5. Per 100 kilo Inlandsche voeder tot f9.50 gelaten. Boonen en Erwten niet veel handel. Boekweitgeveild per 2100 kiloFriesche tot f200. Raapkoeken onveranderd. Harde naar qual. van f95 tot 105, zachte f 118. Lijnkoeken in een doen. Harde f110 120. 's HertogenboschIS Juli. Alhier werd verkocht: Tarwe van 76 kilo f 10.00 tot f 10.25 per hectol. dito a 79 -12.u 12.25 Rogge «70 - 7.30 - 7-40 dito 73 a - 7.50 u - 7.60 Boekweit 63 - 6.75 - 7.00 dito «67 7.25 - 7.35 Haver 10 a 10l/< cents per kilo. - De heden alhier genouden paarden-, beesten en linnenmarkt was vrij druk bezocht. De aanvoer bestond uit 180 paarden, 290 stuks hoornvee, 1090 biggen, 7500 meter wit linnen, 4850 meter grijs linnen en 2500 meter pellen. Men besteedde voor handelspaarden 1*300 ii 450, voor kalfkoeien en kalfvaarzen f 175 a 250 en voor het vet vee f175 a f225 per stuk; voor biggen 11.50 k 2 per week. De handel was levendig, vooral naar kalfkoeien en kalfvaarzen was veel vraag. Udenhout, 17 Juli. Boter. Aangevoerd 1799 kilo van f 1.10 tot f 1.27. Waspik, 17 Juli. Boter. Aangevoerd 360 kilo van fl.16 tot f 1.27. Schiedam, 18 Juli. Moutwijn f 10.00; Jenever f 15.50; Arasterd. proef f 16.75, per Ned. vat en zonder fust of belasting, Spoeling per ketel f 0.20 Nieuwkuik, 17 Juli. Hop. De handel was over het algemeen in het buitenland iets vlugger en de prijzen vaster. De veel gevallen regens en telkens afwisselende weersgesteldheid heeft ook in het buitenland zeer nadeelig op de jonge plant gewerktwaarom men op geen gunstig gewas kan rekenen. Geen natie derhalve behoeft deswege eenig wantrouwen te koesteren, ook Frankrijk niet, welks belangen zijn ontzien. Engeland heeft overigens geen onnoodige ver antwoordelijkheid op zich genomen door het. Cyprus-verdrag. Maar noodig was het een stap als deze te doen tot herstel van vrede en rust. Lord Granville beantwoordde de redevoering van den Minister. Hij critiseerde de verwaar- loozing van Griekenland's belangen. Hij betwij felde of de bewaking van Turkije op 'teiland Cyprus en de verdediging van liet Suez-kanaal niet een verantwoordelijkheid en finantieele ge volgen met zich zullen brengen, waartegen de verkregen aanwinst niet opweegt. Lord Derby verklaarde, dat hij indertijd is afgetreden omdat een geheime expeditie was voorbereid, met het doel om zich van Cyprus en van een punt aan de Assyrische kust mees ter te maken. Lord Salisbury loochende die verklaring en noemde de bewering van Derby onwaar. Derby volhardde echter bij zijn mededeeling. Lord Salisbury hernam daarop, dat hij de waarheids liefde van lord Derby niet in twijfel wilde trek ken, maar dat deze laatste zich de juiste toe dracht der zaak niet goed meer herinnert. Na verder debat liep dit incident hiermee af. Tilburg, 19 Juli. Boter van 1125. tot Brood aan vorigen prijs. Granen. Tarwe f 17.75. Roggebloem f 12.75, met partij f 12.50, alles per 100 kilo. Inlandsche Rogge f215, Amerikaanscke f215, Westen f205, alles per 2100 kilo Tilburg, 20 Juli. Men verneemt dat gisteren namiddag omtrent 5 uur in de fabriek van de heer B. F. Strater alhier, een jongeling oud 21 jaren in aanraking is geweest met de coutenue waardoor hem vier zijner vingers zijn afgemalen Nadere bijzonderheden ontbreken als nog. Londen, 18 Juli. The Globe kondigt het fail lissement aan van de heeren Hazard en Calde- cott, handelaren in vol; het passief bedraagt 500000 pd. st. 19 Juli. De aangekondigde zitting van hetlloogerhuis had gister-avond plaats. De lords Beaconsfield en Salisbury werden met gejuich door het Huis begroet. Beaconsfield diende, de protocollen van het Congres van Berlijn in. Het vredes-verdrag van Berlijn en de over eenkomst van Constantinopelverklaarde de eerste Minister, hebben de door het Stefano-ver- drag in 't leven geroepen bedreiging voor Euro pa's belangen doen wijken. Voor twee derden is het Turksch gebied gered en de Balkan-linie is bevestigd: Sofia is strate gisch zonder waarde. De Minister verdedigde voorts de bezetting van Bosnië en de Herzegowina door Oostenrijk, waardoor Turkije van een grooten last bevrijd is. Engeland heeft niet toegelaten dat Turkije werd verdeeld, maar integendeel die verdeeling belet. Al de MogendhedenRusland incluiszijn thans van de noodzakelijkheid overtuigd, om des Sultans gezag te handhaven. Voor Griekenland is het noodige gedaan het moet nu verder geduld hebben. Deze groote resultaten voor zooveel Europa betreft, zijn door het Congres bereikt, zonder dat een droppel Britsch bloed is gevloeid. Wat Azië betreftdaar kwam 't aan op de bescherming van Groot-Brittannië's belangen en nu is het doel van de Engelsch-Turksclie overeenkomst niet alleen op militaire overwe gingen gericht, maar strekt 'took om tot herstel van rust en orde te geraken, opdat de Europe- sche ondernemingsgeest de hulpbronnen welke Klein-Azië aanbiedt, tot ontwikkeling brenge. Voorspoedig bevallen van een welgescha pen ZOON, J. A. VAN DONGEN-Le Blanc. Waalwijk, 16 Juli 1878. DOOR 2de Druk. Met facsimile en geillustr. omslag PRIJS f 1.50. Dit allerbelangrijkst geschriftliet uit vloeisel van eigen onderzoek en grondige studie, komt op eeu tijdstip iu het licht, dat elk Nederlander, met het oog op de te vieren herdenking der Unieeen heldere en duidelijke voorstelling zal wenschen te ver krijgen van het gewicht dier gebeurtenis.... Het boek is fraai uitgegeven. JJtr. Prov. en Sted. Dagblad. 27 Jan. 1878. Deze taak is door alleszins bevoegde han den aanvaard, dit blijkt uit den voortreffe lijken inhoud van het boekje, dat wij niet genoeg in de belangstelling onzer lezers kunnen aanbevelen. Nieuws van den Dag. 1 Febr. 1878. Trekt de Unie van Utrecht thans de aan dacht van velen, wij durven ieder, die meer van haar weten wil dan de historische hand boeken behelzen, 't werkje van den lieer Muller aanbevelen. Nieuwe JRotterd. Courant. 1 Febr. 1878. De Unie van Utrecht is de titel van een zeer belangwekkend boekje. Gids. Maart 1878. "Wij houden ons overtuigd, dat zijne uit eenzetting in beiderlei opzicht de vrucht is van nauwkeurige studie en kalmeonpartij dige critiekwij zijn daarbij van oordeel dat de resultatenwaartoe hij gekomen is ten zeerste verdienen in wijderen kring ver spreid te worden. Tijdspiegel. No. 4. 1378. Aanvang des voormiddags ten 12 ure precies. 1. Toespraak door een der Commissarissen van liet Bestuur. 2. Groot instrumentaal concert door een vijftigtal artisten onder leiding van den componist den Heer H. J. J. vanBree. PROGRAMMA. 1. Jubel Ouverture C. M. von Weber. 2. Feest-Marscli voor deze gelegenheid ge- comboneerd en opgedragen aan de N. K. Harmonie door haren Directeur J. J. Krever. 3. Andante 4e Symphonie N. W. Gade. 4. Concert in G. Mol voor piano met be geleiding van strijkorkest, vooi te dragen door den Heer Arnout Krever 5. Fantaisie le Pré aux Clercs Herold. 5. Finale 4e symphonie N. W. Gade. 7. Romance transcrite voor Hautbois, voor te dragen door den Heer Lussien. L. van Beethoven. 8. a. Finale aus Gurijante j C. M. von b. Fantaisie aus Preciosa I Weber. voor Piano en twee Harmoniums voor te dragen door de Heeren Louis IVHelft, J. Yingerhoeds en Arnout Krever. 9. Le Premier Amour. Polka voor Piston Solo, voor te dragen door den Heer Helman Neuman. 10. Fantaisie Faust Gounod. NB. Piano en Harmoniums uit het ma gazijn van den Heer Louis D'Helft. 3. des avonds ten 9 ure Heerenréunie waarop aan eenige Heeren werkende leden dc Médaille van verdienste, wegens 25 jarig lidmaatschapplechtig zal worden uitgereikt en waarop men, onder gezellig samenzijn, eenige voordrachten ten gehoore zal brengen. Entree voor vreemdelingen met eene t, voor niet- leden te Tilburg wonende met een dame 2.50 voor élke Dame meer 50 Plaatsen te bespreken Zaterdag 27 Juli, van af des voormiddags 9 tot des avonds 6 ure, in de zaal, tegen 10 cents per plaats. Maandag 29 Juli a. s. om terstond te aanvaarden: op goeden stand te Waalwijk, voorzien van alle gerieven en tot uitoefening van elke AFFAIRE vooral voor winkel en herberg geschikt. Men vervoege zich bij den Uitgever dezer. 1, des namiddags ten 3 ure Muziek van liet 6<? regement Infanterie. 2. des avonds ten 9 ure licreeniging in de zaal. De Directie. PLAATSKAARTEN (Geer- truidenbergBrielle f 1.10) en inlichtingen zijn te bekomen bij de ondergeteekenden L. MOMBERS. R U BBEN S-KIEVITS. Waalwijk, 16 Juli 1878. Hoogste aantal punten54. Hoogste aantal carramboles: 20.

Echo van het Zuiden | 1878 | | pagina 3