BUITENLAND. Italië. Rusland. Turkije. Frankrijk. Engeland. Handelsberichten. Looiersbeurs - Vereeniging Laatste berichten. Correspondentie. De Echo van het Zuiden ligt ter lezing in het Café de la Roton de, Palais Royal en in het Hotel Seine et Marne, rue Nonnains d'Hyè- res, nabij de rue Rivoli te Parijs. geacht als slechts mogelijk wasalle voorzorgen voor mogelijke onheilen waren genomen°de machinerie de pompen de ventilatie in één woordalles was in de volmaaktste ordehet gebruik van veiligheidslampen door de mijnwer kers was verplichtend gesteld en van eene ver onachtzaming van dit gebod was nooit iets ge bleken. dien minuten over twaalven deed zich onver wachts een dof gerommel hooren en een vlam tn een dikke wolk zwarte rook, die uit de mijn opstegen, lieten geen twijfel meer over omtrent liet vreeselijk ongeluk dat had plaats gegrepen. In den ochtend ten Gure hadden 373 arbeiders lampen uit de daarvoor bestemde bewaarplaats gehaald en van dit aantal werden na verloop van eenigen tijd slechts 90 uit de mijn tevoor schijn gebrachtdoch van dezen waren reeds cenigen overleden en een 15tal zoo deerlijk met brandwonden overdekt, dat voor hun behoud gevreesd werd, Daar de schacht in brand staat is er alle reden te vreezendat de rest der ar beiders die zich in de mijn bevonden ongeveer 280 personen, reddeloos verloren zijn. De des kundigen, directeuren en regeerings-inspecteurs die weldra op de plaats des onheils aanwezig warenberaadslaagden gisteren avond ten 6 ure nog over liet pijnlijk dilemma, of zijden brand in de mijn stuiten moesten maar dan ook on herroepelijk aan hen die zich daarin bevinden alle kans op levensbehoud ontnemen zouden, of dat zij ter wille van dezen hoe onwaarschijnlijk took was dat een hunner de ramp overleefd had eerst alle mogelijke middelen tot redding moesten beproevenhoewel het mijngas alle po°- gingen verijdelde om in de schacht door te drin gen. Met angstige spanningzegt een der be richtgevers stond bijna de geheele vrouwelijke bevolking van Abercarne bij de mijn de beslis sing at te wachten, welke genomen zou worden. Ten 7 ure 's avon ds was de meerderheid nog van meening, dat men eerst meer zekerheid moest hebben dat geen der ongelukkigen in de mijn^ meer in leven isvooraleer men tot af sluiting der 'lucht zou overgaan om den brand te blusschen. De tooneelen welke rondom de mijn konden worden waargenomen, waren hart verscheurend en de deelneming en ontsteltenis was, gelijk zich begrijpen laat, in den geheelen omtrek algemeen. Waalwijk14 Sept. Heden morgen is de liedertafel ,;Oefening en Vermaak van Waalwijk en Besoijen naar Amsterdam vertrokkenom deel te nemen aan den daar te houden nationalen zangwedstrijd. Heden avond omstreeks S uur zal het hare beurt zijn van zingen. Onze beste wenschen vergezellen haarterwijl wij met ongeduld den uitslag te gpmoet zien. Iedereen tochdie er eenigzins mede bekend is, hoeveel moeite en opofferingen de leden en vooral hun ijverige directeurde heer 'Frans de Cortie zich getroost hebben om op eene flinke hoogte te komen, ten einde met eere te kun nen concureeren en alzoo Waalwijk's goeden naam ook op muziekaal gebied in Holland op te houden zal met ons den innigen wensch voeden onze liedertafel bekroond te zien wederkeeren. Loonopzand, 13 September. Als een bijzon derheid kan van hier gemeld worden, dat in den tuin van den hoofdonderwijzer, aardbeziën en trambozen op dit oogenblik bloem en vruchten dragen. Ook een appelboom vertoont bloem. Wel een bewijs van Loonopzand's vruchtbaarheid. Bij de te Parijs plaats gehad hebbende wedrennen (paarden voor het rijtuig gespannen en paarden onder den man) is de eerste prijs van 7000 fr. gewonnen door het Fransche paard Gurko (voor het rijtuig), de tweede prijs van 3000 Ir. insgelijks door een Fransch paard, en de derde prijs van 1000 fr. door een Russisch. Hierna had het wedrennen van de paarden onder den man plaats. De groote prijs der Regeering van 15,000 fr. werd behaald door het Russisch paard Juberny; de daaropvolgende prijs van 10.000 fr. werd gewonnen door het Fransche paard Toujours. Ten slotte werd ge kampt om den zoogenaamden grooten prijs der tentoonstelling, ten bedrage van 15,000 fr. De af te_ leggen afstand was 6000 meter. Een Amerikaansch paard, Lady Annie, was op een afstand van 4000 meter alle andere paarden ver vooruitdoch toen verflaauwde het plotseling en werd ingehaald door 6 a 7 paarden. Een Engelsch paard, Star Gazer, won den prijs. Lyon heeft opnieuw eene vreeselijke misdaad plaats gehad. In den rue Boileau woonde een 29-jarige vrouw, Caroline Caldet, wier echtgenoot in een krankzinnigen-gesticht is opgesloten. Zij had een knecht, genaamd Gonon, met wien zij zoo goed als echtelijk leefde. Vrij dagmiddag kwam zij met Gonon uit Villefranche terug, waar zij een wagen wijn had afgeleverd. Des avonds ging Gonon, die den geheelen middag onder een glaasje had doorgebracht, dronken naar huis en zonder iets te gebruiken regelrecht naar bed. Den volgenden ochtend ten 5 ure stond hij op en ging zijn paarden verzorgen, praatte toen even met een buurvrouw en ging daarop naar de kamer van Caroline. lerstond keerde hij echter terug, met de kreten //hulp, hulp, kom spoedig zien De buurvrouw snelde toe en zag daar Caroline levenloos te bed liggen, met een vreeselijke wonde aan het hoofd, terwijl het moordwerktuig, een zware ijzeren staaf, naast haar lag. Terstond werd de politie en de rechterlijke macht gewaarschuwd en Gonon in verhoor ge nomen. Deze antwoordde zeer kalm, dat hij niets wist van den moord en er geheel onschul dig aan is. Ondanks deze verklaring is hij echter voorloopig in verzekerde bewaring genomen. Dinsdag-middag werd aan het wisselkan toor der heeren Monteaux in de galerie-Mont- pensier (Palais Royal) een brutale diefstal ge pleegd. Met een slag werd een groote glasruit ingeslagen en een pak bankbiljetten weggenomen. Door de voorbijgangers achtervolgd, ijlde de dief naar den naast het wisselkantoor gelegen schouwburg en poogde de deur te openen. Dit mislukte hem echter, en in dien tijd waren twee bedienden van het kantoor toegesneld. Door krachtige armen gegrepen, werd den dief de vlucht onmogelijk gemaakt. Terwijl men zijn zakken doorzocht, haalde hij een revolver voor den dag, doch gelukkig werd deze gegre pen voor hij er gebruik van kon maken. Aan het bureau van politie ondervraagd, gaf hij zijn naam en de redenen voor zijn diefstal gebrek aan de noodigste levensbehoeften voor zich en zijn vrouw op en verklaarde daarbij, dat hij den revolver had medegenomen om een einde te maken aan zijn ellende als hij bij eenige vrienden geen hulp mocht krijgen. Bij het passeren van het kantoor werd hij verblind door de daar uitgestalde schatten en beging den diefstal. b Te Riverzaro nabij Piacenza is een nieu we „profeet" van hetzelfde genre als Lazzaretti, verschenen. Hij heet Salvatore Jlrassescoschrijnwerker, geboren en wonende te Genua. Door godsdien stige dweepzucht gedreven trok hij het Evan gelie predikende door het land toen hij dezer dagen gearresteerd en tot 45 dagen gevangenis straf veroordeeld werd. In 1864 en 65 streed hij tegen de struikroo- vers in Salernoals korporaal van het 46e regimenten verkreeg daarbij een eervolle ver melding. In '66 maakte hij den veldtocht tegen Oostenrijk mede en streed in 1S70 met de di visie Bixio te Rome. Aangevoerd 281 kilo van f 1.70 tot U Boter, per kilo. Eieren f4.50 a 5.per 100 stuks. Brood 4 kilo 42 cent. 's Hertogenbosch, 12 Sept. Alhier werd verkoel, Tarwe van 76 kilo f 9.75 tot flO.— per heel,' dito 79 -11.75 -12.k Rogge 70 - 6.60 - 6.70 dito 73 - 6.80 - 6.90 Boekweit 63 - 6.35 - 6.50 dito 67 - 7.75 - 7.- Haver 873 a 9 cents per kilo. De prijs der Boter was van fl.40 tot 1.70. Ldcnhout, 11 Sept. Boter. Aangevoerd 15C9 kil van f 1.54 tot fl.74. Waspik, 11 Sent. Boter. Aangevoerd 200 Iri van 11.51 tot f 1.65. Het Russische blad Siberia maakt gewag van een vreeselijken brand te Verkniudensk in het Trans-bnekal-district, waardoor 175 huizen een prooi der vlammen werden. Juist bij het uit breken van den brand woei een hevige storm wind, die de vlammen met vreeselijke snelheid verspreidde en een paniek veroorzaakte. Nadat het vuur was gebluscht, werden 25 personen van onder de puinhoopen gehaald en een nage noeg even groot aantal werd nog gemist. De Novoe Yremya heeft een brief ont vangen uit Omsk, waarin bijzonderheden worden medegedeeld over een aardschudding in Siberië. De schok werd over de geheele lengte van de Irtish-rivier gevoeld. De oevers werden verschei den voeten opgeheven en twee nieuwe eilanden werden in de rivier opgeworpen. De gouver neur-generaal van Siberie heeft aan een commissie den last opgedragen, de uitwerking van deze aardbeving nader te onderzoeken. Aangaande den moord op Mehemed Ali gepleegd meldt men aan de Pol. Corr. De onmiddellijke aanleiding tot den moord gaf de door Mehemed-Ali den 5n September te lakowa bijeengeroepen vergadering van Albaan- sche hoofdlieden, waarin de Turksche generaal namens^ zijn regeeriug aanmaande om geen be lemmeringen meer in den weg te leggen aan de richtige uitvoering van de besluiten van het Congres te Berlijn ten aanzien van de grondge- biedsveranderingen. Bij het hooren van die woorden brak in de vergadering een ware storm los, die weldra overgebracht werd naar de open bare straat, waar een bloedig gevecht ontstond. Niet minder dan een honderdtal personen werden gedood of gekwetst. Eerst geruimen tijd daarna gelukte het den mufti, de rust te herstellen. Mehemed-Ali maakte van die kalmte gebruik om met zijn gevolg een ander toevluchtsoord te zoeken, waar hij den nacht veilig doorbracht. Den volgenden dag werd zijn nieuw kwartier door de fanatieke Albanen opgespoord en'aan gevallen. Er ontstond een hevig gevecht. De generaal en de 39 personen van zijn gevoK boden een wanhopigen tegenstand, maar te ver geefs de meerderheid was te overmachtig. Allen werden nedergesabeld. Mehemed-Ali ont ving 16 wonden, waarouder 8 doodelijk. Oistericijk, 11 Sept. Boter. Aangevoerd 1995 kil van tl.30 tot'f 1.60. Eieren. Aangevoerd 6; stuks a f4.— de 100. Dordrecht, 12 Sept. Tarwe verkeerde bij mind- aanbod en minder vraag in vorige stemmin* waardoor ze slechts gedeeltelijk tot 10 cent la° was te plaatsen. De puike jarige Zeeuwsè Vlaamsche cn Overmaassehe van flO.tot lU r ?Mdïnolre dii.° f 7.50 A 9.40, de geringe en blauw. Zomertarwe 17.40 A 8.10 en Canadi van f7.30 tot 8.10 verkocht. De Nieuwe dito waarvan vele wakke partiitie voorkwamen, bracht de puike kw. van f9.80 3 f ?,P' en de Seringe en ordinaire vun f75 tot f 9.40. Zomertarwe en Canada van f7.60 tot f8.30. ltogge tot 20 cents lager nog al redelijk 1. ,nrfnd J)e ni.euwe Zeeuwsche en Vlaamsck 16.10 a 6.60 er. de Overmaassehe f6.A 6.40. Ge' veild Amerikaanschc Northern tot f190 en W thern tot f170. Gerst. Beide soorten varieerend. De Nieuw, Zeeuwsche en Vlaamsche Winter Zakmaat f6.40, 7.—; Overmaassehe cn Flakkeesche f6.40 A 6 7(j B, ^we Zeeuwsche en Vlaamsche Zomer Zaknw 15.40 a 6.20, dito gestort f7 5 7.10, Overmaas^ en Flakkeesche f 5.40 A 6.10. Haver langzaam tot vorigen koers afgaande AVk lan£e Inlandsche voeder naar deugd vai f 2 60 tot 8.50 dito dikke f 4 A 4.50. Nieuwi Inlandsche voeder tot f2.60 a 3.50 gelaten. Boonen en Erwten onveranderd. Raapkoeken prijshoudend. Harde naar qual. vaa f90 tot 100, zachte f112. Lijnkoeken in een doen. Harde f105 A 115. De paardententoonstelling is nog steeds de great attraction te Parijs/ De jury heeft beslist, en Maandag ten 2 ure hebben de be kroonde paarden aan de hand geleid door de vreemdelingen die ze herwaarts brachten gede fileerd voor der. Maarschalk. Mac Malion was door den voorzitter der Russische commissie van het Elysee afgehaald met een open rijtuig, bespannen met drie prachtige schimmels waarvan de middelste op zijn Russisch draaft in een ga reel terwijl de beide buitenste paardendie en wel met strengen zijn aangespannen galop- peeren. Dit span waarvan de koetsier in na tionaal kostuum gekleed wasin een langen zwarten fluweelen kielhooge laarzen en barret met pauwenveeren ophad zeer veel succes onder de paardenliefhebbersdie in grooten getale waren opgekomenniettegenstaande de entree van een tot vijf francs gestegen was. Het défilé van de schoonste paarden der tentoonstel ling voorbij den Maarschalk, die in politiek was gekleed was de moeite waard. Nog nooit is een zoo groote verzameleng kostbare paarden te Parijs bijeen geweest. De Russische en de Hongaarsche stoeterijen maken van deze gelegen heid gebruik, om voor hare paarden te Parijs afzet te vinden en nieuwe handelsbetrekkingen aan te knoopen. Het is niet een der minste voordeelcn van de wereldtentoonstellingendat de consument hoelanger zoo gemakkelijker er door in aanraking komt met den producent, en zijn waar uit de eerste handkoopen kan. Het achterschip van de Pi'incess Alice werd Maandag op het droge gebracht. De verwach ting dat er vele lijken in de kajuit zouden gevonden worden, bleek echter ijdel. Het aantal opgevischte dooden is thans reeds tot bij de 600 geklommen. Zeer veledoor niemaed opgeëischt of herkend, zijn als „onbe kend begraven moeten worden. De Londensche Stoombootmaatschappij heeft tegen de eigenaars van de Pywell Castle (de heeren Hall te Newcastle) eene vordering inge steld van 20,000 p. st. als schadevergoeding. De Koningin heeft 100 guinjes bijgedragen tot liet hulpfondsdat gisteren reeds" 5000 pond sterling beliep. Sedert den dag van het ongeluk bij Sit- tingbourne verliep bijna geen dag, dal er niet een of andere ramp te vermelden viel. Thans weder een spoorwegongeluk op de Cork- en Macroom-lijnwaarbij 4 personen gedood en 30 min of meer ernstig verwond werden. Terwijl de trein zeer snel liepbrak nabij het station Curraheen een as van de locomotief, waardoor deze omstortte en 4 wagens in zijn val mede- sleepte. De machinist en diens zoon, benevens een passagier, werden terstond gedood. De stoker werd zoodanig gewond, dat hij kort daarna overleed. Door plaatsgebrek zijn wij genoodzaakt eenige stukken en advertentien0. a. het verslag der gisteren avond te Waalwijk gehouden Gemeen- teraads-zitting en de opgave van den Burgerlijken Standtot een volgend nummer te laten liggen. Redactie. Zwolle13 Sept. Op de heden alhier gehouden gewone Vrijdagsche Veemarkt waren ruim 85'' stuks aangevoerd. Handel zeer vlug. Men besteedd voor vette koeien f200.— A -825.— dito osser f200.- a 325.-; dito stieren f175.— A 240— neurende koeien f175.— A 300.— versch gekalfd.' dito f165.— a 285.— najaarkalvende dito f 150- f225.— guste dito f150.— A 200.— neurende' vaarzen en schotten f 145.a 195.—afgek. dito,' f 140. a 185.— pinken en dito stieren f60.— I f125.— vette kalveren f35.— A 60.—Schavw en lammeren in een doen. Varkens. Op p.m. 100 wagens waren ruim 750 biggen aangevoerdmen gaf voor de biggen p. m. f0.80 per week. D< markt der andere varkens was Iets minder. De varkensziekte neemt in deze streek af. D< tongblaar openbaart zich in deze streek rustbn- rend. Granen. Tarwe f9.— A 9.75. Rogge f 7.—I f7.80. Boekweit f6.— a 7.20. Aardappelen f 2.5(1 af 4.—. Alles per HL. Boter per kilo f 1.05 i f 1.3o, pervat prima qualiteit f28.— a 30.—- afw, soort f26.— A 27.— tweede soort f20.— A 24.-! Eieren f2.50 A 3.50 per 100 stuks. De Aardappelenziekte neemt in deze streek en over den IJssel op de Veluwe onrustbarend toe. De prijzen stijgen dien ten gevolge. Wanneer het rottend loof van aangetaste akkers wordt afgesneden en naar den mesthoop verwezen, heeft de ondervinding geleerddat de knol niet aangetast wordt. De suikerbakker Dennison wiens huisge- nooten onlangs bij den brand te Birmingham in de vlammen omkwamen heeft zich zelf in handen der politie gesteld. Hij bekent den brand gesticht te hebben om een moord te verbergen, dien hij op zijne dienstbode begaan had. Tilburg13 Sept. Boter van 11.32 tot 1.70. Brood aan vorigen prijs. Nieuwe Rogge f210, Amerikaansche dito f210, Western f200, alles per 2100 kilo. Roggebloem f 12.75, Tarwebloem f 17.25, beide per 100 kilo. De handel was als vorige weekdoch vaster geneigd tot verhooging. Waalwijk, 13 Sept. Door de goede staanplaatsen van't Vee neemt de aanvoer steeds toe. Vlugge handel in kalfvaarzen. De prijzen waren Kalfvaarzenf185 tot 250 Kalf koeien- 245 300 Biggen- 3.— 6.50 De prijzen van 't Graan bleven onveranderd. Tarwe f 10.50 A 11.—. Rogge f7.— A 7.25 Boekweit f6.50 A 7.—. Haver 9 A 972 cent per kilo. Tarwebloem f 17.25; Roggebloem f 13.25 alles per HL. In leder en schors was de handel niets levendig. Geldersche schors fo.tot f5.75 per HL. Naar puik zwaar zoolleer is veel vraag en kan J tegen f 0.90 A 1.geplaatst worden. van WAALWIJK. VOORRAADLIJST van 13 Sept. 1878. B' A' 3®/34 p., 47 Valparaisso 33/34 p., 400 p. paardenleer. C. BRANS. 77 gez. B. A. ossen 32/34 p. F. J. DE LEEUW. 75 gez. B. A. ossen 29/30 p. CH. FICQ Co. Een partij gez. B. A. ossen 33/84 fo/no1*'0 30 p-' dit0 27/28 P-» dit0 24/25 P-> dito 20/22 p. en een partij Fernambucq 20/22 p. Over leer grauw 5 p. RUBBENS KIEVITS. Pèse Tanins Schachtenzetters leder en fournituren. ZECKENDORF. 56 Javas. 21/23 p. G. HAAGH. Eene partij gez. B. A. koe 20/22 p. dito dito os 23 p. dito dito dito 33 p. dito de Cliinas 18 p. dito B. A. 20 p. Grauw over leer, paardenleer, Fransche Kalfsvellen. Parijs, 13 Sept. Uit Weenen verneemt het Journal des Debats, dat het geschil tusschen Rumenie en Rusland is bijgelegd. Oostenrijk- Hongarije heeft de onafhankelijkheid van Rumenie erkend; de gezant te Washington, graaf Hoyos- Prinzenstein, is tot vertegenwoordiger van Oos- tenrijk-Hongarije te Bucharest benoemd. New-Orlcans, 12 Sept. De toestand is te Memphis onveranderd. Te New-Orleans geeft echter een frissche wind hoop op beterschap het aantal nieuwe gevallen vermindertlieden waren er 212 waarvan 57 met doodelijken afloop.

Echo van het Zuiden | 1878 | | pagina 2