BUITENLAND. Frankrijk. Engeland. Spanje. Bekendmaking. Italië. Turkije. Kantongerecht Tilburg. Burgerlijke Stand. Leer voor raad. Handelsberichten. Zwolle 1 November. De begrooting dezer gemeente over 1879 is in ontv. en uitg. vast gesteld op f352,185.21. Er is f13000 uitge trokken om de vaste, binnen-Diezer-poortenbrug beweegbaar te maken door middel eener draai brug. Ook zal de Thorbecke-gracht groote ver betering ondergaan. De Veemarktdie op de zelfde plaats blijft bestaanwordt aanzienlijk verbeterd. De post van onvoorziene uitgaven is groot f7391.44. Sedert eenige dagen wordt de hoofdstad we der door het gevaar van een watersnood bedreigd. De Seine wast op onrustbarende wijze en haar nevenstroomcn voeren hun dagelijks grooter wor dende watermassa's toe. Reeds is het water in sommige kelders van laag gelegen wijken bin nengedrongen en men vreest, dat binnen kort de dienst der stoombootjès op de Seine zal moe ten gestaakt worden. Men herinnert zich dat de vorige groote watersnood die van het jaar 1875 aan Parijs en omstreken groote schade heeft berokkend. De stormen van de laatste dagen hebben in de provincie Champagne, en met name in het arrondissement Rlieims, groote verwoestingen aangericht. Een groot aantal huisjes zijn van de daken beroofd, boomen ontworteld en beken buiten de oevers getreden. Ook verlies van menschenlevens is te betreuren. Tegen heeren directeuren van de City of Glasgow Bank is eene nieuwe beschuldiging in gebracht die namelijk van zekere wissels te hebben verduisterd. Dit is een groot geluk want zonder deze betichting zouden de heeren (zóó genadig is voor misdadigers van d i t slag de Scliotsche wetnog tegen cautie op vrije voeten kunnen zijn gesteld. En ware dit laatste geschied, dan zouden na tuurlijk de fielten hunne cautie in den steek 'hebben gelaten en evenals de heer Soepel in „Nette Metischen", in allerijl met een overschotje van den gestolen buit naar het eene of andere Amerikaansch Laagwater zijn gevlucht. Thans is hun die kans benomen. De heeren blijven rustig achter slot. Men kan het zien in „Punch", hoe een hunner in de gevangenis de bewonde ring gaande maakt van een paar zakkeronllers die gewis hun beroep verstaan, maar het tot een „snaai" van twee-en-zeventig millioen nooit hebben kunnen brengen. In.- den -„Times" van Zaterdag kwam eene lijst voor van de aandeelhouders, die méér dan 2000 p. st. moeten uitkeeren. Onder deze rampzaligen spant een koopman Matthews de kroon, met eene verplichting van 122,375; dan volgt een ander, met eene van 102,335. Roven op de lijst staan twee predikanten broeders waarvan de een 12,000, de andere 14,000 p. st. betalen moet. Is het geld er nietdan wordt het bedrag pondspondsgewijze over de andere aandeelhouders verdeeld. Uit eene door de Kamer van Koophandel te Manchester opgemaakte lijst is gebleken, dat gedurende de jongste vier weken 102 faillisse menten in Engeland hebben plaats gehad en 72 in Schotland. Voorts hebben 29 handels huizen aangekondigd dat zij ophouden 'zaken te doen en 1215 huizen zagen zich genoopt te liquideeren. Uit Little Popo werd berichtdat de Portugeesche consul te Why da h en zijn zeven soldaten door den koning van Dahomey zijn op gelicht, en naar de hoofdstad Abomey vervoerd, waar zij den despoot den tijd verdrijven moeten door het dage^ijksch vertoonen van allerlei mi litaire manoeuvres. De koning pleegde ook jegens de overige Europeanen te Whydah geweld, en deed weder 500 krijgsgevangenen slachten ter eere van zijn Eetishen. Uit de onbeschaamdheid, waarmede deze zwarte oger Europa tart, kan men opmaken hoeveel de Engelsche expeditie tegen zijn buurman te Co ma ssie gebaat heeft De eigenaars der ijzersmelterijen van Zuid- Staffordshire hebbenwegens de stremming in den handelde loonen van hun arbeiders ver minderd. Deze eischen echter een loonsverhoo- gingen raden den fabrikanten aante dien behoeve de ijzerprijzen te verhoogen. In het graafschap Suffolk dreigt een alge- meene strike onder de veldarbeiders te zullen ontstaan, daar men op een landgoed de loonen met 1 shilling per week heeft verminderd. Men vreest voor een herhaling van het conflict tus schen pachters en arbeiders, dat in 1874 zooveel ellende onder de laatsten teweeg bracht. Uit Kohat wordt dd. 29 Oct. aan the Standard geseind dat binnen eenige dagen al daar het bevel tot opmarscheren door het Khn- rumdal verwacht wordt. Te Kohat is alle gereed om op het eerste bevel naar Thull op^g rukken en zich daar aan te sluiten bij de troepen, die insgelijks gereed staan om het Khurum-dal in te trekken. De bevelen van den commissaris der Regee ring worden stipt ten uitvoer gelegd. Vooral in de laatste dagen is met voortvarendheid ge werkt. De dienst van met ossen getrokken wagens tusschen Rawal-Pindee en Kohat is op beteren voet ingericht. De sappeurs werken ijverig aan het in orde brengen van den straat weg naar Thull. De troepen te Kohat oefenen zich dagelijks door groote marschen en manoeu- vaes in het veld en tusschen de bergen. Het Klnirumdal verheugt zich overigens nog altijd in volkomen rust en inlanders met kameelladingen druiven en andere vruchten volgen nog dagelijks dien weg op hun terugreis van Kabul. Voor den afstand van Kabul naar Kohat hebben zij 12 dagen noodig. Naar hun verzekering worden er aanzienlijke strijdkrachten samengetrokken ter verdediging van liet uiterste einde van liet Khurum-dal. Hardnekkige gevechten worden verwacht bij het fort Mahomed Azim dat op het hoogste punt van de pas is gelegen. Aan de Daily Telepraph wordt van den 30sten uit Simla gemelddat het ultiniatifm van den Emir verlangt, dat hij voor de toekomst waarborgen geve voor het bewaren van .een goede verstandhouding met het Engelsch bestuur. Londen, 31 October. De kabinetsraad besloot een ultimatum aan den Emir van Afghanistan tc zendenalvorens tot eene oorlogsverklaring over te gaan. Alle bladen keuren dit besluit goed, al vreezen ze ook dat die maatregel vruch teloos zal wezen. Dc Standard verneemtdat de regeering be sloot van alle belanghebbenden bij het tractaat van Berlijn eene stipte en woordelijke uitvoering van dit tractaat te vragen. November. Naar aan de Daily News uit Simla bericht werd eischt de Regeering in haar ultimatum, dat Shere Ali haar over het gebeurde leed betuige en zich bereid verklare eene Brit- sche missie te ontvangen. Er zijn nog andere voorwaarden gesteld. Men verwacht nietdat de Emir ze aanneme doch wel dat hij zal wil len transigeeren. Dublin1 November. Heden morgen is er brand ontstaan in het Katholieke Seminarie te Maynooth. Het zuidelijk en westelijk gedeelte van het gebouw was spoedig vernield en weldra werd ook het deelwaarin de bibli otheek gevestigd isdoor de vlammen aangetast ecliter eerst nadat de kostbare boeken gered hadden kunnen worden. Ook van hier heqft men de brandweer gerequireerd. Men seint uit Madrid van den 29n dat (Je politie buiten de poorten van Chambéry 18 bus sen dynamiet in beslag en drie personen in arrest heeft genomen. De instructie in zake den moordaanslag is afgeloopen. Juan Oliva heeft geweigerd een advocaat en een procureur voor zijn verdediging aan te wijzen. De rechtbank heeft ambtshalve verdedigers benoemd. Werd aanvankelijk gemeld, dat de moorde naar Moncasi geen medeplichtigen had thans verneemt men dat tegelijk met hemdrie per sonen zijn gearresteerd. Tevens wordt bericht dat de moordenaar tot een aanzienlijke familie behoort. Zijn vader was lid van een der Pro vinciale Staten. Maar de zoon heeft nooit iets willen leeren. De leiders (ter monarchale partij in de Kamer van Afgevaardigden hebben een veroordeelend woord over de gepleegde misdaad gesproken. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk maken bekend, dat de Westzijde der Haven weder om voor de scheepvaart is geopend, terwijl de Oostzijde vooralsnog door de schepen dient ge meden te worden. Burgemeester en Wethouders voorn. Dr. DE HAAN, L.B. De Secretaris, F. W. VAN LIEMPT. Waalwijk, 2 November 1878. Niet alleen in Spanjein Duitschland en Frankrijk doen de socialisten van zich spreken. De „Gazetta d'Italia bericht, dat dezer dagen op de muren van sommige strhten van Florence vierkante plakkaten verschenenwaarop, met' roode inkt stond: „Florentijnen .de rijken bren gen ons ten onder. Dood aan de rijkenDe voorbijgangers bleven in menigte staan maar de politie scheurde de plakkaten dadelijk af. Er hebben weder gedachtenwisselingen plaats gehad tusschen de Porte en het Weener Kabinet over de definitieve regeling der Bosnische qmestie. Khereddin Pacha zal aan de financieele com missie een voorstel doen tot het unificeren der Turkschb schuld. De Porte ontving berichtdat genernal Tod- leben te Lulch-Burgas aankwam en aldaar repe- raties beval aan de verschillende bruggen over de Tnndja en den bouw van winterbarakken voor de Russische troepen langs den geheelen loop van deze rivier. Zitting in strafzaken van 31 October 1878. Bij vonnissen zijn 1. A. v. d. M., wegens het gaan over een anders met rijpende vruchten bezetten grond te Oisterwijk, zonder daartoe gerechtigd te zijn, veroordeeld tot f3.boete, subsidiair tot een dag gevangenisstraf; 2. J. A. Zwegens het jagen Op Zondag, en zonder schriftelijke vergunning van den eig( - naar of rechthebbende, en zulks na bereids binnen de laatste 12 maanden, aan deze over treding voorafgegaan, wegens jachtdeliet veroor deeld te zijn, veroordeeld tot 2 boeten, elk van f 20.subsidiair tot 2 gevangenisstraffen, elk van 3 dagen, met verbeurdverklaring, bevel tot uitlevering of betaling der waarde van het ge weer, ad 5 gulden, subsidiair tot 2 dagen ge vangenisstraf 3. A. d. B., wegens het jagen in gesloten jachttijd, zonder buitengewone machtiging, ver oordeeld tot f10.boete, subsidiair tot 3 dagen gevangenisstraf, met verbeurd verklaring van het in beslag genomen geweer en 2 patrijzen 4. C. T., wegens het zich bevinden met een stokgeweer in het veld buiten openbare wegen en voetpaden, veroordeeld tot f 10.-boete, subsidiair tot 3 dagen gevangenisstraf met ver beurd verklaring en bevel tot vernieling van het in beslag genomen stokgeweer. 5. F. v. G., vrijgesproken van deaanklachte wegens overtreding der jachtwet 6. N. Z., wegens het jagen in gesloten jachttijd, zonder buitengewone machtiging en zonder schriftelijke vergunning van den eigenaar of rechthebbende en zulks na bereids binnen de laatste 2 maanden aan die overtredingen voor afgegaan wegens jachtdeliet veroordeeld te zijn, veroordeeld tot 2 boeten, elk van f20.sub. tot 2 gevangenisstraffen, elk van vijf dagen, met verbeurdverklaring etc als bij no 2. 7. A. v. D., wegens het bezigen van honden voor een voertuig zonder muilkorven, veroordeeld tot f 3.boete, subsidiair tot een dag gevan genisstraf 8. H. D., wegens overtreding herbergregle- uient van Tilburgveroordeeld tot f 6.boete, subsidiair tot 3 dagen gevangenisstraf 9. P. v. d. B. en C. v. d. W., wegens over treding herbergreglement van Tilburg, veroordeeld elk tot f3.boete, subsidiair elk tot 2 dagen gevangenisstraf 10. A. v, d. Z., wegens afsteken van vuur werk nabij gebouwen te Tilburg, zonder ver gunning van Burgemeester en Wethouders, ver oordeeld tot f0.50 boete, subsidiair tot een dag gevangenisstraf 11. C. J., 12. W. B., elk wegens houtdief stal, veroordeeld tot 2 dagen gevangenisstraf, en 13. C. F; v. O., wegens te Tilburg in het openbaar verschijnen in kennelijken staat van dronkenschap, veroordeeld tot f2.boete, sub. tot 2 dagen gevangenisstraf. Zijnde al de veroordeelden verwezen in de kosten, des noodig bij lijfsdwang te verhalen. Van 26 October tot en met 1 November 1878. TILBURG. GehuwdLudovicus Petrus Obbens met Helena Catharina van Sprang. BevallenMaria Christina Philopolia Donders, geb. Schuurmans, d. Petronella van Pelt, geb. Kobben, z. Johanna Vermeulen, geb. Maas, d. Petronella van de Wouw, geb. Mutsaers, z. Maria Wilhelmina Cornelia Petronella Jansen, geb. Dessens, d. Johanna Hendrika Graafmans, ,geb. Hamers, d. Cornelia Vermeer, geb. van Gorp, d. Catharina de Rooij, geb. Dijkmans, z. Cornelia Maria Hoeks, geb. Boenders, d. Cornelia van de Wouw, geb. van Hazendonk, z. Maria Anna Geerts, geb. van de Pas, z. Maria Anna van Bladel, geb. Vos, d. Maria Berehs, geb. Vos, d. Dorothea Catharina van Hest, geb. Wagenmakers, z. Cornelia Hendrika Agnes van der Lee, geb. de Rooij, d. Anna van de Sanden, geb. Swaans, z. Johanna Wolf, geb. Boenders, d. Johanna Vos, geb. Smulders, Johanna Jacoba Buster, geb. Maes, d. Johanna Barbara Smulders, geb. de Vries, z. Maria Norberta Vermee, geb. van Doormalen, d. Wilhelmina Hendrika Beeris, geb. Gallé, d. OverledenPeter Donders, echtg. van Maria Boerdonk. 70 j. Maria Jongbloets, 6 m. WAALWIJK. Gehuwd: Johannes Arnoldus van den Dungen met Johanna van Iersel. Johannes Bartholo mews Manders met Adriana Petronella de Haan. Ondertrouwd: Wilhelmus Josephus van Ertriiek met Maria Catharina Hoofs. Arnoldus de Rouw met Cornelia Leevens. BevallenMaria Elisabeth van der Geld, geb Pemiings, d. Francisca, Petronella Verwiel, neb' Manders, d. OverledenPetronella Nouwens, echtgen. van Maurits Alessie, 57 j. Anna Maria Dumoulin 10 maanden. LOONOPZAND. Getrouwd: Gerrit Zwart met Johanna Versteeg Antonms Johannes Bos met Maria Catharina Steenbergen. OndertrouwdAdriaan Duijvekam, wed. van Maria Elisabeth Moescops, met Petronella van Boxtel, weduwe van Paulus Netten. Bevallen: Helena Damen, geb. Lewille, z. Overleden: Cornelia Klomp, echtg. van Jaco bus Ploegmakers, 57 j. Hendrik Damen, echtg van Josijna Dirkscn, 44 j. Nicolasien van Dortmond, echtg. van Lambertus de Bont, 50 j. SPRANG. Gehuwd: B. L. van Pelt met J. A. Rijken. Bevallen: J. B. Werther, geb. Hubert,-z. Overleden: M. Dekkers, oud 2 jaar. OISTERWIJK. P. Hofman. 30 gezV B. A. 26 p.50 Java 14 p. 50 er,, overleer 3, p., 28 zwart overleer 7 p. en 40 dito 4 p. J, van Besouw. 120 Dacca ronden nerf 5 p 150 in 't smeer 4»/a p., 50 dito 3 p. en 70 dito' 8 p. Erve M. Canters. 70 Inl. gesmert zoolleer, overl. in't smeer en getouwd overleer runhelften. Jos. van der Eerden. 50 W. I. klein dik gaaf 25 p II. J. van Haaren. 07 gez. B. A. 32 p. en een partij overleer 5 p. C. Mombers. 60 Java 17/18 p. en een partij gr. en zwart overleer. M. van Iersel. 30 China 22 p.ronden nerf 4 p. er» gestreept 4 p. Wed. J. C. Timmermans. 38 gez. Rio-Janeiro 27 p., 120 Dacca in 't smeer 5 p. en 50 grauwe huidjes 4 p. M. Kluytmans. 74 gez. B. A. ruim 30 p. J. van Iersel. 40 ltio Grande van p. m. 36 p. b b Fernambucq, 90grauwe huidjes 4p., 200in't smeer puik 4*/c p.24 zwarte 7 p. en binnen- zoolleer. J. J. Blomjous 100 gez. B. A. 30 p., 40 gez. Fer- nambucq 16 p.18 China 17 p. en een partij grauw 4 p. C. van Lommei, Moergestel. 100 dr. B. A. 33 p., 20 drooge gezouten Fernambucq 23 p. en zwart overleer. C. van de Wou, Moergestel. 50 gez. B. A. J. Termeer, Haaren. 53 gez. B. A. ossen 28 p. 250 overleer in 't smeer 4 p.30 dito 7/10 p.' 24 zwart overleer 4 p. en 60 binnenzooll. 12 p! J. Pijnenburg te Haaren. 25 eez. Urueuav 26/28 p.25 gez. B.-A. 30/32 p. 3 G. van de Wou. 49 B.-A. 35 p. paardenleer. M. Kluijtmans. 04 B.-A., 30/32 p. BOXTEL. A. A. van Oers. 100 Java overleer puik, klein zeer gevuld 37a p.100 dito Dacca's dito 4.l/J Pv 100 dito overl. iets minder 5 p., Cochin dito 4 p. Erven F. v. d. Eerden. Een partij Java zoolleer 15/20 p. en dito overleer in 't smeer 3/5 p., en ruim 150 stuks overleer in't smeer 1/3 p. M. v. d. Braak, Esch. 250 gez. Urag. huiden 31/82 p. puik. 50 stuks gez. Urag. 30/32 p. 30 droo<» 20/22 p. 50 Java zoolieer 15/20 p. B. v.d. Waal, Schijndel. Mooi licht overleer in't smeer; alle soorten van gemaakt schoenwerk aan concurreerende prijzen, 80 stuks Dacca'a 4/0 p. in 't smeer, prachtige waar. Frans Stael. 50 gez. huiden 25/20 p. H. A. Strijbosch. 148 gez. B. A.wegende circa 30 p. P. Konings te Esch. 100 stuks gez. Urag. 80/36 p. 100 stuks puik overleer in 't smeer 4/5 p. M. A. v. d. Eerden. Een partij gez. Uvrag. ossen- huidon 30/32 p. en dito zwarte Caicutta 5/6 p, A. van Besouw, Esch. Een partij paardenl. puiL H. van Lieshout. 68 gez. huidjes zoolleer 24 p., 400 huidjes overleer in 't smeer 4l/j p., 108 gez. Urag. ossenhuiden dooreen 32 p. en een partij zwart en grauw overleer. EINDHOVEN. 260 gez. B.-A. 33/34 p. 200 30 v 40 34/35 loO 36 H 80 y v 24/25 60 dr. 25/26 90 ,35 S0 ,36 60 34 65 28 30 f 40 350 Galcutta's ronden nerf, 100 graauw Zuigers, 75 gi-aauw kalfsvellen, verschillende partijen ge touwd en ongetouwd paardenl., binnenzooil. Looiersbeurs den lsten Dingsdagvan elke maand bij den heer P. van db Ven op de Markt te Eind hoven, alwaar ook steeds een register aanwezig is inhoudende de voorraad der verschillende looiers. Inlichtingen geeft B. Verhagen, secretaris der Vereeniging. 110 Javas 22 50 Chinas 18 Partij Kaap en Fern. 16 100 gr. Calcutta 47m 60 4 40 u Dacca's 4 50 zwarte Calcut* 6 150 Java's 8 y 200 Cal. in 't smeer 6/7 250 a 3/4 y 300 Dac. 6/8 Tilburg31 Oct. Boter van 11.00 tót 1.27. Brood aan vorigen prijs. Nieuwe Rogge f210, Amerikaansche dito f207» Western f 200, alles per 2100 kilo. Roggebloem f 12.75, Tarwebloem f 16.75, beide per 100 kilo. De handel was als vorige week. Waalwijk, 31 Oct. De Graanprijzen on'veranderd. Tarwe f 11.-»- h 11.25. Rogge f6.50 a 7-—

Echo van het Zuiden | 1878 | | pagina 2