Ledervoorraad-lijsten. BUITENLAND. Belgie. Spanje. Engeland. Duitschland. Italië. Burgerlijke Staud. treftgepaste wetten te maken en overigens langs den weg van internationale overeenkomsten, met name met Italië en Oostenrijk. Bij liet ontwer pen van deze wet zijn onderscheidene deskun digen geraadpleegd. In het Binnen-Gasthuis te Amsterdam is na amputatie bezweken een arbeider, die, daags te voren en wel bij avondover de rails van den Oosterspoorweg gaande door eene rangeer machine werd aangeredenwaarbij hem het rechterbeen verbrijzeld werd. 's Mans doofheid was de oorzaakdat hij niet tijdig uit den weg ging- Tilburg6 December. Heden nacht is er een geit vermist van -den Heer Schuitenvoerder, die thans bezig is zijn circus voor eenige dagen op te richten nabij Villa Nova. Sprang, 5 December, Gisteravond omstreeks 6 ure kwam de kar van en bestuurd door P. J. R. ten gevolge van het woeste rijden zoo he vig in aanraking met een der ijzere lantarenpalen in deze gemeente, dut niet alleen de kar zwaar beschadigd maar ook de paal op twee plaatsen gebroken is, terwijl en de lantaren en de bran der in verscheidene stukken over den weg ver spreid werden. Gelukkig dat het paard, dat door geen spiritus was opgewonden meer ver stand gebruikte dan de voerman anders zou men soms nog grootere ongelukken te betreuren hebben gehad. De beruchte zaak 't Kint is Dinsdag in den laten middag tot beslissing gekomen. De milliocnen-dief, zooals hij in de wandeling ge noemd wordt, is tot het maximum van de straf, tot 15 jaren tuchthuisstraf veroordeeld. Degnjs- aard, die door zijn onvergeeflijke zwakheid en onbegrensd vertrouwen in 't KintTden diefstal gemakkelijk maakte, de gewezen senateur For- tamps, werd tot een jaar gevangenisstraf en geldboete veroordeeld. De veroordeelde 't Kint was gedurende den loop van het proces cynisch als altijd't was alsof hij er een eer instelde de zaken zoo in 't groot gedreven te hebben. Met eiken dag steeg de verontwaardiging van 't publiek en gedurig sterker moesten de voorzorgen zijn, als hij van de gevangenis naar het gerechtshof of omgekeerd vervoerd werd. De laatste dag was de mani festatie letterlijk verontrustend en een vrij groote politiemacht was noodig om hem tegen de volks woede te beschermen. Zelfs toen het zware vonnis bekend was en de gevangene, die het kalm aanhoorde, naar zijn cel terug werd gebracht, kon hij uit het gesis en gefluit der menigte nog vernemen, hoe gaarne het publiek hem nog harder zag gestraft. Minder kalm neemt de familie 't Kint de zaak op. Aan zijne broeders is het tot dusver met buitengewone inspanning gelukt het gebeurde voor hunne hoog bejaarde moeder verborgen te houden. De oude dame, die in stille afzondering leeft, was zegt men altijd gewoon het Journal de Bruxelles te lezen. De zoons lieten nu zoo dra in dat blad melding van de zaak 't Kint werd gemaakt, voor hunne rekening een afzon derlijken afdruk van het blad voor hunne moe der maken. Men zeide haar dat 't Kint onge- lnkkig had gespeculeerd en naar het buitenland was vertrokken. Met den heer Fortamps hebben velen medelij den, hoezeer ook zijn houding als directeur der bank sterk wordt veroordeeld en hij daardoor duizenden ongelukkig maakte. De man, zoo hoog in de maatschappij geplaatst, die een groot deel van zijn aanzienlijk vermogen er door ver loor, wiens echtgenoote en dochter, de laatste zelfs zeer ernstig ongesteld zijn, tengevolge van al die gebeurtenissen en van wien men algemeen overtuigd is, dat hij op een hellend vlak is geraakt, maar nooit er aan gedacht heeft zich zelf te verrijken, die man zal wellicht in de ge vangenis zijn leven eindigen. Niemand had evenwel een vrijsprekend vonnis voor hem ver wacht, met hoeveel welsprekendheid zijn advocaat ook op de gemoederen van de juryleden trachtte te werken. Brussel, 4 Dec. De avondbladen melden, dat Fortamps voormalig gouverneur en 't Kint voormalig secretaris van de Banque de Belgique, in hooger beroep zijn gekomen van het tegen hen gewezen vonnis. 5 December. Na een levendig debat, ge durende veertien dagenheeft de Kamer van afgevaardigden het adres van antwoord op de troonrede met 67 tegen 54 stemmen aangenomen. De Patria deelt eenige bijzonderheden medï omtrent het komplotdat te Ceuta gesmeed was om een opstand teweeg te brengen. De straf-compagnien zouden het sein geven en zich vereenigen met de gevangenen in het bagno en met de om staatkundige redenen te Ceuta gede porteerde personen, Men zou zich voorts meester maken van de schepen op de reede en van de wapens in het tuchthuis. Verder zou men eene landing beproeven op een punt aan de kust van Andaluzie. Generaal Velasco heeft zijne maatregelen ge nomen. Er zijn 300 personen gearresteerd en van Cadix is versterking gezonden naar Ceuta. De Patria meldt wijders dat het komplot in verband stond met de woelingen te Carthagena en Sarragossa. Louden, 5 Dec. Heden is het Parlement geopend. In de troonrede wordt gezegd „De vijandelijkheid door den Emir van Afghanistan jegen de Indische regeering betoond en de wijze, waarop hij mijne vriendschappelijke zending heeft afgewezenhebben mij genoopt peremptorisch voldoening te vragen. Daar die vraag onbeant woord is gebleven heb ik eene expeditie naar het grondgebied van den Emir gezonden. „Ik ontvang van alle Mogendhedan verzeke ringen van vriendschappelijke gevoelens en ik heb reden te gelooven, dat de schikkingen, die bij liet traktaat te Berlijn getroffen zijn tot be vrediging van Europamet goed gevolg zullen uitgevoerd worden." De troonrede is zeer kort. Er wordt geen enkel woord gesproken van eene credietaanvrage. Ten opzichte van de buitenlandsche aangelegen heden bevat de rede geen andere passege dan de bovengenoemde. De leiders der oppositie hebben besloten geen amendement op het adres in antwoord op de troonrede voor te stellen, doch eene krachtige motie tot afkeuring van de politiek der Regee ring uit te brengenzonder evenwel in verzet te komen tegen het buitengewone crediet voor d.en Afghaanschen oorlog. De motie tot afkeu ring zal niet. door lord Hartington maar door een onafhankelijk lid der oppositie worden uitgebracht. De Times verneemt dat het buitengewone krediet voor den Afghaanschen oorlog ongeveer een millioen p. st. bedragen zal. Het blad voegt er bij dat, wanneer Roberts de Afghanen uit het Koerum-dal zal verdreven hebben/het hoofd doel van het Kabinet zal verzekerd zijn. In het Lagerhuis heeft Stanhope aange kondigd, dat hij Maandag een voorstel zal doen, om goed te keuren dat de kosten voor den oorlog met Afghanistan znllen worden voldaan uit de Indische inkomsten. Fawceth verklaarde dit voorstel te znllen bestrijden. Cartwright gaf te kennen hij binnen kort de aandacht zal ves tigen op de benoeming v^n Fransche cn Britsche gedelegeerden in Egypte en dienaangaande voor stellen zal doen. Het debat over het adres van antwoord is begonnen. Lord Hartington critiseerde de politiek der Regeeringonder voorbehoud van later in eene nadere critiek te tredendaar hij thans hare handelingen niet door verzet wil belemmeren. Sir Stafford Northcote verdedigde de Regee ring onder verklaring, dat zij geen oorlog heeft gezocht. Zij wenschte integendeel met den Emir op vriendschappelijken voet te staan. Doch zij was bedacht op de veiligheid van Indie. Zij hooptdat de oorlog van korten duur moge zijn. Zij betreurde de noodzakelijkgeid van dien strijd, maar moest aan haren plicht voldoen. Tot nog toe heeft zij geen gevaarlijke toestanden te con- stateeren. Lahore4 December. (Officieel.) De bri gade Macpherson is aan gene zijde van den Khyber-pas voortgerukt.om verkenningen te doende bevolking vertrouwen in te boezemen en levensmiddelen te bekomen. Te Dakka is alles rustig. De verbinding met Ali-Musjid is hersteld. Er zijn geen berichten ontvangen van generaaz Robertz. 5 Dec. Generaal Robertz heeft in zijn telegram van 3 dezer nog het volgende geseind Ons verlies bij de verovering van Kotul was matig, als wij de sterkte des vijands en de moeielijkheden van het terrein in aanmerking nemen. Onze troepen hebben zich bewonderens waardig gedragen. Wij rukken voort naar den Shutar-Curdan pas. Generaal Roberts heeft eene groote over winning bevochten. Hij veroverde de Peiwar-, kloof met al de vijandelijke kanonnen. Het ver lies der Afghanen is groot. Dat der Engelschen bestaat uit 80 dood en en gekwetsten. Onder de gesneuvelden zijn twee kapiteins. Het Pruisische Ministerie van: landbouw heeft Woensdag in het Huis van Afgevaardigden mede gedeeld, (lat de runderpest niet alleen te Stal- lupönen, (in Oost-Pruisen) is uitgebroken, maar ook op eenige plaatsen in den Oderbruch (in de districten Lebus, Koningsberg en Boven-Bar- nim), en nabij Padelzig en Hagenow. Tot op het oogenblik dezer mededeeling was de besmet ting op zeven plaatsen geconstateerd. Er zijn terstond maatregelen genomen en wegens de na bijheid van een der genoemde districten is de Berlijnsche veemarkt gesloten. 'De Minister ver moedt dat er besmet vee uit Rusland was binnen gesmokkeld. Tot zijn leedwezen moest hij ver klaren, dat een geheele afsluiting der Russische grens ondoenlijk werd geacht en de Regeering wel alles deed om de smokkelarij in vee zoo streng mogelijk tegen te gaan, maar het nog onzeker achtte oi zij dien geheel cn al er door zou kunnen beletten. Blijkens al de beschrijvingen zijp er te Berlijn voor de ontvangst des Keizers luisterrijke toebereidselen gemaakt. Bij' de Potsdaramër poort is een hooge obelisk opgericht. Bij den ingang der Linden staat een reusachtige eere poort, prijkende met het opschrift in gouden letteren „Nun danket alle Gott". Op het Potsdammerplein, in de Königgratzstraat, langs (Ie Linden, enz. is alles versierd met Venetiaen- sche masten verbonden door guirlandes en tropheen en verder afgewisseld met eerepoorten en hoog decoratief in de Pruisische en andere Duits'che kleuren. De particulieren wedijveren in het aanbrengen van vaandels en versieringen langs de huizen. Volgens ecu Berlijnsche cor respondent maakt het een gunstigen indruk dat de Fransche ambassadeur het geheele front van zijn gezantschapshötel met een prachtige orna mentatie in de Fransche kleuren doet prijken. Intusschen liet het weder zich alles behalve gunstig aanzien. Op de pleinen en straten waadt men door het slijk en terwijl gisteren aan de openbare versieringen de laatste hand werd ge- legd, maakten de door en door natte vaandels en banieren, bloemenslingers en vlaggedoeken een treurige vertooning. „Wat nu het weder betreft'' schrijft de correspondent „het kan nog opklaren maar wat de algemeene stemming betreft, daarin heerscht iets ongewoons, eigenlijk iets onbeschrijfelijks. Heden voormid dag langs de Linden komende, alwaar ik talrijke groepen verspreid zag, hoorde ik zeggen „„als de Keizer maar ongehinderd er langs komt." Een eind verder riep iemand uit„„Gave God dat het maar reeds morgen avond ware Berlijn, 5 December. Ten 12 uur 10 m. reed de trein met het Keizerlijk echtpaar het station binnen. Het stapte in een open gala rijtuig, dat, gevolgd door 22 rijtuigen, waarin de prinsen en prinsessen en het talrijk gevolg ge- zelen waren, onmiddellijk naar het paleis reed. De Keizer ziet er krachtig en opgewekt uit en draagt (1e rechterhand nog steeds in een band. Onder het gejuich eener tallooze menschenmassa bereikten de Vorstelijke personen ten 12 uur 45 min. het paleis. De Keizerin trad 't on middellijk binnen en de Keizer eerst nadat de parade der eercwacht was afgeloopeu. Het keizer lijk paar verscheen daarna op ,het balkon, van waar het de jubelende menigte herhaaldelijk groette.^ Onmiddellijk daarna defileerden alle aanwezige corporaties en verecnigingen, onder welke ook de alhier wonende Amerikaansche burgers, met twee [vlaggen der Republiek, tal rijk vertegenwoordigd waren. De overname der regeeringszaken zal alhier ten paleize op plechtige wijze plaats vinden. De Beiclis-Anzeiger deelt drie Keizerlijke besluiten mede, bevattende mededeeling dat Z. M., te beginnen heden, de regeeringszaken weder aanvaardt. Eene ongewone levendigheid openbaarde zich Dinsdag, lang voordat de Kamerzitting geopend werd, in en rondom het gebouw op Monte Citorio. De senatoren en vreemde gezanten met het verdere personeel van het corps diplomatique zag men in grooten getalle op de voor hen be stemde tribunes. Het publiek verdrong elkander op de andere tribunes. Maar allen werden te leurgesteld. Zoodra de Voorzitter zijne plaats had ingenomen, las hij een brief voor van Cairoli, waarin hij zijn leedwezen te kennen gaf, dat hij niet tegenwoordig kon zijn. De geneeslieeren hadden hem streng verboden het huis te ver laten. Hij verzocht de Kamer evenwel de be raadslaging over de aangekondigde interpellatiën niet uit te stellen, want hij hoopte in de Kamer te kunnen verschijnen, voordat het debat was afgeloopen en alzoo er nog deel aan te kunnen nemen. De interpellatiën kwamen mitsdien aan de orde. De heeren Sorrentino, Bonghi, Pater- nostro, Puccini en anderen voerden het woord. De oppositie verklaarde dat er eene voorbeeldige rust in het land had geheersclR, zoolang de rechterzijde aan het bewind was. Maar sedert de tegenpartij het bestuur in handen had ge kregen, hebben zich treurige verschijnselen ge openbaard. De ministerieelgezir.de leden ant woordden, dat de voorvallen te Florence en Pisa (het werpen van een bom onder de menigte, juichende om de redding des Konings), deBar- santiclubs en andere daarmede in verband staande bewegingen te beschouwen waren als naweeen van de vorige besturen, Een der sprekers bracht in herinnering, dat de Barsanticlubs waren ont staan, toen de oppositie van heden aan het be stuur was. De officicuse „Diritto" zegt, dat (le Ministers ia hun antwoord op de tegen hen'ingebrachte beschuldigingen een uitdrukkelijk votum van vertrouwen zullen vragen. In verschillende plaatsen zijn bijeenkomsten uitgeschreven ten gunste der Ministers. Id eere vergadering van dien aard, te Milaan gehouden waren 15,000 personen tegenwoordig. De „Dirit to" meldt, dat de minister van Buitenlandsche Zaken, de heer Zanardelli, aan de prefecten een telegram heeft gezonden, met uitnoodiging om bet volk te overreden geen manifestaties ten gunstê' van het Kabinet aan (len dag te leggen. Rome5 December. In de kamer van afge vaardigden heeft de heer Zanardelli de politiek van het Gouvernement verdedigd. Hij betoog de dat de meeste republikeinsche vereeiiigfn°,en waren tot stand gekomen onder vroegere Kabi netten. De Regeering is voornemens, gébruik te moken van preventieve, geen willekeurige, middelen. Lr zijn reeds afdoende maatregelen ter verzekering van de openbare rust genomen. Morgen voortzetting. De heer Cairoli woont de zitting bij. Van 1 tot en met 6 December 1878. TILBURG. BevallenJohanna van Huijgevoort geb. Maas z- Adriana Antonia Pessers geb. van Zuijlen d- Hendrik a Stok kerm an s geb. Del i en d. Johanna van Ierland geb. de Groot d. Adriana Peijs geb. van den Braak z. Johanna Cornelia van Erve geb. de Klerk d. Maria Magdelena Jansen geb. de Beer d. Maria Elisabeth van Bebber geb. van Pelt z. Maria Petronella Ber- tens geb. de Groot d. Anna Theresia Brou- wers geb. Eouchair z. Constantia Maria Justina Monohen geb. van Riel d. Maria Cornelia van Poppel geb. Smeulders z. Dorothea Naaijkens geb. Laureijs z. Johanna Cornelia Swanen geb. Groenen d. Overleden: Anna CatharinaVoskens, wed. van Cornelis van ltoessel71 j. Petronella Staps', echtg. van Johannes Baptist Brekelmans 32 Maria van Vegchel 80 j. Maria Magdelena Man dos 7 j. Francis de Wijs, echtg. van Maria Catharina Teurlings56 j. Hubertus Cornelis Hcnricus Alphons Melis 2 m. Maria van Gorp, wed. van Jacobus van Reuth, 78 j. WAALWIJK. Bevallen: Elisabeth Jacoba Marks geb. van da Pas z. LOONOPZAND. Bevallen: Johanna van der Leij geb. van Cam- pen z. Dientje Dekkers geb. van Baardewijk z. Johonna Hamers geb. van den Hoven z. Wilhelmina IJpelaar geb. Vermeer z. Overleden-. Catharina Hendrika van Beurden 2 j. Martinus Zcebregts, echtg. van Catharina Jonkers, 54 j. Adrianus van der Leij 3 d. Nicolaas IJpelaar 5 j. Petrus Martinus van der Zanden- 5 j. SPRANG. Bevallen: Cornelia Stam geb. van Zeist z. Maria Alberdina Vos geb. van C'aem z. Overleden: Jacomijna van Dongen, eclittr. van Cornelis de Bie, 54 j. WAALWIJK. C. Brans. 38 gez. Rio Janeiro 25/27 p. Charles Ficq Co. Een partij gez. B.-A. ossen 30/32 p., dito dito 27/28 p., dito dito 25 p., dito dito 20/22 p dito drooge dito 16/18-24/25 p. Rubbens Kievits. Pèse Tanins Schachtenzetters, Wals-, Stik- cn Pikdraad-machines. G. van Loon. Heel veel zooileder, binnenzoolleer, en hakkenleer, verschillende soorten grauw en zwart overleer. OISTERWIJK. De Looijersbenrs was, wat zaken aanging, zeer stil. Over het algemeen echter scheen er eene betere stemming te heerschen, welke hare oorzaak vond in de stijgende prijzen der huiden. O. P. van Opstal. 84 overl. in 't smeer 4 p., 24 graauw 4 p. J. Van Besouw. 150 China 24 p., 200 Dacca's ronden nerf é1/* p., 100 Dacca's in het smeer 4Vs p., 150 Dacca's in 't smeer 5 p., 50graauwe huidjes 3'/2 p. Erven M. Canters. 25 Inl. gesmort zoolleer. Cal cutta ronde nerf en gestreept 5 p. In 't smeer 5 en 8 p. Wed. J. C. Timmermans. 75 dr. B. A. 28 p., 200 Dacca's in 't smeer 5 p. BOXTEL. A. A. van Oers. 100 Java overleer puik klein, zeer gevuld Sl/2 p.100 dito Dacca's dito 41/. p., 100 dito overl. iets minder 5 p., Cochin dito 4 p. B. v. d. Waal, Schijndel. Alle soorten van ge maakt schoenwerk aan concurreerende prijzen, 80 stuks Dacca's 4/6 p. in 't smeer, prachtige waar. 40 gez. Urug. ossenhuiden 28/30 p., 25 dito 28/30 p. iets beschadigd. H. A. Strijbosch. 148 gez. B. A.wegende circa 30 p., 87 stnks zwart glad ruim 2 p. H. van Lieshout. 68 gez. huidjes zoolleer 24 p., 300 huidjes overleer in 't smeer 41/a p, en een partij zwart en grauw overleer. Erven F. v. d. Eerden. Een partij zoolleer weg. 18/20 p. Een partij overleer in 't smeer 2 p. 50 stuks zwart, g lad 2'/j p. M. A. v. d. Eerden. 50 puik gez. Urag. ossen huiden 33 p. 40 dito dito 38 p. Een partijtje beschadigde 20/22 p., 39 binnenzoolleer. Diverse partijtjes zwart en grauw overleer,

Echo van het Zuiden | 1878 | | pagina 2