SPAARBANK ERFHUIS TE E1W10T Nationaal BILJART CONCOÜRS fe mw R. van der Lee. GEVRAAGD Ie AMSTERDAM, Hnidsnberichten. Wolberichten. Inleggeldi 20 Ct, pei 20 stooten, BILL ART CONCOURS Inleggeldi 20 Ct, per 20stooten, in Sigaren, Sigaretten en Tabak. Schoenmakersknecht, Ingezonden stukken. Handelsberichten. Laatste berichten. IDVOTEVTIEX* „Het Welzijn van Waal wijk en Omstreken." A. C, HUMANS. -XTL Publiek Yerkoopen WASPIK. Heuvel, Tilburg. SIGARENFABRIKANT een bekwaam 51 M. A. TIELEN-Van Beurden. Nicolaas Victor de Haan, in den ouderdom van ruim 55 jaren. De Inbrengers worden herinnerd aan liet inleveren der boekjes en gafT* het doen bij schrijven der rente. Behalve de gewone zittingen zal ook gedurende de maand Januari des Zaterdags van vier tot zeven ure zitting worden gehouden. Waalwijk2 Januari 1880. De Directeur-Administrateur, DE NOTARLS op Donderdag 15 Januari 1880 Betaaldag 1 October. Onbekende Koopers contant. H. J. WATRIN. Aanvang Zaterdag 13 Dec. 1879. Einde Woensdag 7 Jan. 1880. P R IJ Z E N. 1 e prijsEen prachtige vergulde Pen dule onder glazen stolp, veer- 2e Een brittania Koffie-en Thee- Servies. 3e Een hangende Wekker. Bovendien nog 4 Premiëndagelijks met de Prijzen te zien in het Biljartlokaal. Zegt hot Voort uw* BeginZondag 14 December 1879. Einde: Maandag 2 Februari 1880. De uitgeloofde prijzen zijn: le pr. een gouden Kemontoir. 2e een gouden Vestketting. 3e een zilveren Kemontoir. 4e een sierlijke Tabakspijp. 5e een sierlijke Sigarenpijp. 6e een Bois de Luxe (achtkantig.) 7e een Bois de Luxe (vierkantig.) 8e twee Theedoosjes (citroenhout.) te Waalwijk, bare handelingen tegenover eene jongedochter die alleen in een waggon reisde. Het feit had plaats tusschen Roermoni^pen Echt. Te Arnhem kregen twee bleekersknechts twistvan woorden kwam het tot dadelijkheden, en in' zijn drift beet d.; een den ander den neus af. Te Maastricht is een tachtigjarige vrouw van een trap gevallen en aan de gevolgen overleden. Omtrent den stand van water en ijs ontvin gen wij heden de volgende berichten, gedateerd van gisteren: Te 'sB-osch stond het water ten 12 ure 6.36 M. boven A. P. Gewassen in de laatste 24 uren 62 cM. Benedenmond der Beersche Maas werkt met 35 cM. 's-IIertogenbosch is heden nacht overstroomd, in een aantal hoofdstraten worden do ingezete nen per schuit van het noodige voorzien. Alleen de markt, het kanaal en eenige andere hoog gelegen straten zijn nog vrij. Zooeven is van uit Berlicum om hulp verzochtomd.it (zoo zeide men) de Berlicumsche dijk op het punt. slaat te bezwijken; 50 mannen zijn onmiddellijk er heen gezonden. Mocht die dijk bezwijken, dan is de ellende te Rosmalen en Nuland niet te overzien. In den loop van den namiddag is van den' Bosch een stoomboot uitgezonden om brood en eenige andere levensmiddelen te verschaffen aan watersnoodlijders te Engelen, Bokhoven en om streken. Te Nederhemert wordt verzakking waargeno men. Tusschen 's-Bosch en Hedel bestaat ge vaar voor den spoorweg. De treinen rijden niet verder door dan tot Bommel. Ook in den Bommeleiwaard hebben Dinsdag dijkbreuken plaats gehad. Wij ontvangen daar omtrent de volgende berichten Uit Woudricïiem Tengevolge van ijsverstop ping op dj Maas is heden ochtend de dijk te genover Pouderoyen bezweken. Uit 's-Bosch De Meidijk is doorgebroken in den Zuilichemschen vleugeldijk. Uit BommelNa de doorbraak van den Maasdijk is Brakel ingeloopen. De toestand van den Bommelerwaard boven den Meidijk, waarin Bommel ligt, is veel minder zorgwekkend, daar de ijsdam te Rossum gedeeltelijk los is en doorgedreven. De Maas loopt nu boven Rossum over de Kloosterwaard in de Waaldie nog veel verdragen kan. Was te Bommel sedert 11 uur 85 centimeter. De commissaris des konings bezocht heden dit district. Door den commissaris des konings in Noordbrabant is voorloopig f 500 beschikbaar gesteld, om in de eerste behoeften der noodlij denden te voorzien. HH. MM. de koning en de koningin hebben verschillende kisten me levensmiddelen gezonden voor de noodlijdenden- in Noordbrabant. Ook zijn een aantal tenten, kookketels en gereed schappen van het Loo verzonden om bij eene mogelijke doorbraak dadelijk te kunnen dienen. Dezer dagen werd bij advertentie de aan houding gevraagd van een Amerikaan die te Brussel iemaruL voor ruim 80,000 fr. had opge licht. Deze persoon heeft voor eenip maanden geruimen tijd te Amsterdam doorgebrachten velen stelden zich met hem in aanraking naar aanleiding eener advertentiewaarin hij geld vroeg toepassing eener uitvinding, die gouden bergen beloofde. Daar lukte de zaak echter niet. De handelaren en kapitalisten die van den slu- wen Amerikaan wonderen hoorden van zijn uit vinding om uit lompen een nieuwe kleeding- en dekkingstof te bereiden wilden maar niet aan bijten/ Te Brussel ging het betermaar de vogel is gevlogen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur! Volgens uw verslag der Openbare Vergadering van den Gemeenteraad van 30 December j. 1., 3e jaargang, no 2. heeft de heer C. van der Heijden, Wethouder, onder anderen geïn sinueerd dat ik f 25,zegge v ij f en twin tig gulden voor potloouen noodig heb in het jaar. De waarheid is dat aan het Gemeentebestuur voor potlooden van af 1861 tot en met 1879 jaarlijks in rekening is gebracht 2 X 60 cents d. i. een honderd twintig cents. Hieruit zal het publiek kunnen opmaken welke waarde het heeft te hechten aan al het overigewat die heer zich heeft veroorloofd aangaande mijn persoon in diezelfde vergadering te zeggen. Met de plaatsing dezer regelen zult u zeer verplichten 1.1. J. W. DE BREE HoOFDONDERWIJaElt. ANTWERPEN. In December zijn er weinig zaken in dit artikel gedaaner zijn in het geheel verkocht 42650 st. De prijzen zijn gestegen voor drooge huiden on geveer 5 en voor gezouten 3 frs. ANTWERPEN, 3 Januari. Heden geen ïaken gedaan. 5 Januari. Heden verkocht: No 224: 300 drooge B.-Ayres os 13»/: k. per „Pliny* a fr. 135. Rest no 283243 dito dito 13s/h k- Per »Ho- henstaufen h fr. 139. Van no 287100 dito dito koe (compos) 10 k. per „Hipparehus" tegen geheimen prijs. No 3358: 357 gezouten B.-Ayres os mat 20/25 k. per „Hohenstaufen" fr. 80. No 3359 900 dito dito dito 25/32 per dito h, fr. 85. 6 Jan. Verkocht. No 3362: 241 gezouten B.-Ayres os mat 20/25 k. per „Hohenstaufen h fr. 7 6Va- No 31-47140 dito dito dito 25/32 k. p. „Gali leo" h lr. 85. ANTWERPEN 3 Januari. Het artikel is zonder handel. Op de Vrijdag gehouden bijeenkomst van importeurs is besloten dat de eerste wolveiling zal beginnen Dinsdag 20 of Woensdag 21 Januari naar gelang der hoe veelheid. Aangifte 9 Januari. 5 Jan. Verkocht 117 balen vette La Plata, (oude). Üonnchem5 Januari. Aanvoer van granen van weinig beteekenis; liet aangevoerde vond gedeeltelijk tegen ongeveer vorige prijzen koopers. Men besteedde voor: Ristarwe f 12.00 12.75, roode dito f 10.25 a 11.50, witte dito i'10.00 a 13.25. Inlandsche Rogge f 7.00 a 7-75, buitenlandsche dito f6.25 a 7-00. Gerst f 5.00 a 6.Q.O. Haver f 4.00 a 5.00. Beste kookerwten f 12.00 a 12.50, dito mesting f8.00 a 9.00, dito geele f-.a -. Witte boonen fa bruine boonen f f— l'aardenbooncn f8.50 a 9.50. Duivenboonen f 8.50 a 9.50, alles naar qual. en per heet. Kaas a c. per halve kilo. Boter f 1.30 a fl.54. Eieren fl.90 a f2.10. Veemarkt. Wegens de gestremde communicatie waren aanvoer en handel van weinig beteekenis. Vette varkens werden op levering verkocht voor 42 a 48 ct. per kilo. Rotterdam6 Januari. Beestenm. Aangevoerd paarden 0, runderen 663, vette graskalveren 97, nuchtere kalveren 6, schapen ol lammeren 128, varkens 293, biggen 8, bokken of geiten 5 De besteedde prijzen liepen als volgt: Runderen le kw. 86 a ct., 2de kw. 80 a ct., 3e kw. 75 a 00 ct. Kalverenle kw. 110 a 105 ct., 2de kw. 100 a 95 ct., 3de kw. 85 00 ct. Schapen: le kw. 85 a 80 ct., 2e kw. 75 ct., 3de kw. 70 i ct. Lammeren le kw. 85 a ct., 2e kw. a ct. 3de kw. A ct. Varkensle kw. 68 a 66 ct., 2e kw. 64 a 62 ct., 3e kw. 60 a 58 ct. Amsterdam5 Jan. Tarwe in loco bonte Pool- sclie f 375 per 2400 kilo. Op levering f 2 lager; Maart f350. Rogge in loco onveranderd. Jarige Galatz f207, 208, 210, 212jarige Taganrog f 207, 208, 209, 210. Petersburger f 210. Op levering lager; Maart f207, 206; Mei f208, f207. Koolzaad f 1 lioogerApril f 357, Oct. f 370. Van Lijnzaad is niets verkocht. Schiedam6 Jan. Moutwijn f 10.75Jenever f 16.25; Amsterd. proef f 17.50, per Ned. vat en zonder fust of belasting; Spoeling per ketel fl.60 »ttMtB«*gieEa&3TO;3ga3satgpaaaaaaMggg,;Tir«-"iT— Iu den dijk te Baardwijk is eene verzak king ontstaan achter den zoogenaamden Blan ken Wieltot nu toe schijnt zij echter niet gevaarlijk. Brussel, 5 Jan. Twee spoorwegongelukken, waarvan het eene naar het schijntvrij ernstig, hebben gister bier te lande plaats gehad. Op den weg van Brussel naar Enghien is een trein ten 8 ure des avonds ter hoogta van het station Lembeke bij Hal gederailleerd. Men zegt dat er niet minder dan 25 personen gekwetst zijn onder welke eenige ernstig. Op den weg van Brussel naar Mecbelen, even boven Schaerbeek kwam de trein die ten 9 ure Antwerpen had verlaten op het kruispunt der beide wegen in botsing met een machine. De beide machines werden zwaar beschadigd en een oponthoud in den treinenloop is daarvan het gevolg geweet. Uit Engeland komt eene tijding, die reeds lang met vrees was verbeidnamelijk dat in Ierland tengevolge van den nood zeker ook, maar voornamelijk tengevolge der agitation van Parnell en de zijnen thans feitelijk op roer is ontstaan. Het is wel nog niet alge meen maar één vonk kan hier een zeer grooten en gevaarlijken brand teweeg brengen. Men weet hoe de zaken staan. Sommige pachters kunnen inderdaad aan hunne land- heeren denaar het algemeen oordeel niet overmatig hooge, pachtpenningen niet betalen, terwijl anderen liet wel kunnen maar het niet willen en nu met geweld de anderen dwingen zich tot eene algemeene staking van betaling aaneen te sluiten. Dit verdriet natuurlijk sommige landheeren en zoo heeft er Maandag te Carraroe een, gebruik makende van zijn rechteen of een paar wanbetalers van de pachthoeven laten zetten Terstond is toen het volk te hoop geloopen en heeft ernstige ongeregeldheden gepleegdwaarop de politie is aangeruktdie door de menigte op de hevigste wijze werd aangevallen. De agenten hebben daarop van hunne wapenen gebruik gemaakt en eene charge met de bajonet be werkstelligd waardoor velen gekwetst zijn. Van lateren datum is bericht ontvangen dat het oproer zich verder over liet district heeft uitgebreid en dat de politie is ver sterkt. Te Portsmouth en Plymouth liep eer gisteren het geruchtdat de vEuphrates'', een Engelscli transportschip, met- 1100 man aan boord met man en muis zou vergaan zijn. Er is sedert evenwel geen bevestigiug, maar ook geen tegenspraak van dit ber.clit ontvangen. Uit Engelsch-Indië wordt gemeld, dat generaal Roberts gebrek beeft aan ammunitie. Lord Lyttonde Onderkoninghield op Nieuwjaarsdag te Calcutta een toespraak waarin hij o. a. zeide, dat het herstel der rust in en de verzoening ~met Afghanistan voor dit jaar de hoofdtaak der Regeering zou uitmaken. I)e Koning van Birmah zendt een ge zantschap naar Europa. Of liet goed zal werden ontvangen na al het gebeurde is zeer de vraag. Voorspoedig bevallen van een welgescha pen ZOON Waalwijk4- Januari 1880. t Heden overleed tot onze diepe! droefheid, na een kortstondige! ziektetijdig voorzien van de H.H. Sacramenten dar stervenrlen, onze geliefde BroederBeliuwdbroeder en Oom, de Heer Uit aller naam J. B. DE HAAN, Med. Docïor. I Waalioijk, 2 Januari 1880. te Tilburgzal te Enschot op het Hoogeind, ten verzoeke en ten woonhuize van de We- dewe MARTINUS WAGEMAKERS, des voormiddags ten 10 ure 1 aftands zwart Ruin- paard, 6 dragende en gevende Koeien, 1 Os- en 1 Vaarskalf1 vet Texelsch Schaap3 dragende- en 2 drift-Varkens1 besten Boterhondvoorts allerhande Landbouwge reedschappen. De ondergeteekendegediplomeerd leerling van de koninklijke "Muziek- en Zangschool te Amsterdamzich alhier ten huize van zijn zoon gevestigd hebbende, beveelt zich beleefdelijk aan tot het geven van grondig onderwijs op Piano en Viool, benevens in den Zang en het Handtee- kenen. Waalwijk, 31 December 1879. e O in den GOUDEN LEEUW te - Dagelijks gelegenheid tot spelen van af 's morgens jMsi 9 tot 's avonds 10 uren. Op den dag der sluiting tot 's avonds 9 ure. tiendaagsch werk. Reglement ter inzage in het Lokaal. in het Koffiehuis VILLANOVA bij Eiken dag- van 's morgens 9 tot 's avonds 10 ure gelegenheid tot spelen. Prijzen te bezichtigen en Reglement ter inzage in mi bovengenoemd Koffiehuis. heeft de eer aan het geachte publiek te berichten dat hij bij zijn Magazijn geopend heeft een Hij beveelt zich beleefdelijk aanen zal trachten door eene nette en soliede bedieni ng ieders tevredenheid weg te dragen. (manswerker) gehuwdliefst zonder kin deren. Intrek kan genomen worden in een gemeubeleerd huis, waaraan een kleinen schoenmakerswinkel verbonden is. Gegadigden kunnen zich met franco brie ven adresseeren bij A. VI S3 EK, Mr. Schoenmaker te Nieuwediepwaar verdere nlichtingen te bekomen zijn.

Echo van het Zuiden | 1880 | | pagina 3