SPAARBANK KASSIER k CÜfIlSSIOffll SLIJM JIAAGPILLI. "Inktstempels Huidenberichten. Wolberichten. Jcs. Van Dongen, Waalwijk alleen tij J, Kuiten, BILL ART CONCOURS Inleggelds 20 Ct, per 20 stooten, Burgerlijke Stand. Handelsberichten. MVERTENTIËN^j bmKhII „Het Welzijn van Waal- wijk en Omstreken." A. C. 1IJLMANS. Kantooruren van 9 tot 4 Heuvel, Tilburg. Antoon Tielen. H5U Nicolaas Victor de Haan, in den ouderdom van ruim 55 jaren. Dociou.Jj VAN DER KLOKKEN. De Inbrengers worden herinnerd aan het inleveren der boekjes en het doen bij schrijven der rente. Behalve de gewone zittingen zal ook gedurende de maand Januari des Zaterdags van vier tot zeven ure zitting worden gehouden. Waalwijk 2 Januari 1880. De Directeur-Administrateur, Op initiatief van den heer Bur gemeester Van der Klokken, heeft zich de Gemeenteraad geconstiti- ueerd tot eene subcommissie, om gelden in te zamelen voor de noodlijdenden van den watersnood, die de Maaskanten en omliggende plaatsen in onze Provincie zoo herhaaldelijk teistert. Met een vol vertrouwendat nog nooit beschaamd is zal de Commissie aanstaanden Maandag met intee- keningslijsten tot u naderen om uwe liefde-offers te ontvangen en die aan den Commissaris des Ko- nings onmiddelijk over te dragen, om andermaal zoo veel mogelijk mede te helpen tot leniging van de nieuwe ramp die onze nabu ren zoo ongelukkig tTeft. De Gemeenteraad van Waalwijk. IN (SCHREUDER'S PILLEN) Men wachte zich voor na maaksels. BeginZondag 14 December 1879. Einde: Maandag 2 Februari 1880. Dc uitgeloofde prijzen zijn le pr. een gouden Remontoir. 2e een gouden Vestketting. 3e een zilveren Remontoir. 4e een sierlijke Tabakspijp. 5e een sierlijke Sigarenpijp. 6 e een Bois de Luxe(achtkantig.) 7e een Bois de Luxe (vierkantig.) 8e twee Theedoosjes(citroenbout.) in Galvanisch Koper en in gevul- caniseerd Caoutchouc zijn verkrijg baar bij De berichten omtrent de proefnemingen met Edison's jongste vinding in zake van elec- trisch licht waren zoo gunstig, dat menigeen van een opgeschroefde reclame sprak of althans er het zijne" van dacht. De ParijscHe „Figaro" heeft zich tot tolk gemaakt [van die twijfelaars. Ze wilde uitgemaakt zien of o. a. het verslag van de „Times" inderdaad juist was' en wendde zich daartoe tot niemand anders dan tot Edison, want het is een feit dat niemand minder ge rucht maakt in den lande niemand stiller is en bescheidener over zijn werk denkt dan de groote uitvinder zelf. „Figaro" dus zond een telegram aan Edison en ontving daarop het volgende antwoord Menlo Park 4 Januari 1880. „Het telegram van de „Times" is juist. Uit voerbaarheid en besparing overtreffen de verwach ting. Al de huizen hier zijn tien dagen er mede verlicht geweest. De geschorste wisselwachter J. Both te Bredadie verdacht werd opzettelijk dén wis seltand veranderd te hebben tengevolge waarvan het spoorwegongeluk van 11. Vrijdag aldaar heeft plaats gehad heeft zijn misdaad reeds bekend. De in den laatsten tijd weder herhaalde lijk voorkomende klachten over het wegraken van met geld bezwaardeniet-aaiigeteekende brieven te Amsterdam deed de politie aldaar een zeer nauwkeurig en waakzaam oog houden op de handelingen van enkele personendie zij verdacht er wel wat van te weten. Twee inspecteurs-rechercheurs hebben nu Don derdag twee bestellers en twee personen, buiten den postdienst staande, als hunne helpers, als vermoedelijke bedrijvers van enkele der dief stallen in hechtenis genomen. Vooraf had bij eenige der verdachten een huiszoeking plaats gehad. Uil Breskeus wordt gemeld De gestrande mailboot Stad Vlissingen levert thans een verrassend gezicht op. De achterste helft met het grootste deel der raderkasten ligt nog op de plaats der stranding met de machine op het paalhoofd en het achterschip meer en meer in het zand zinkendezoodat bij hoog water de groote kajuit onder water staat. Het voorschip met een klein deel der raderkast is door den jongsten storm omgewaaid en vormt met het achterschip een bijna rechten hoekde steven is landwaarts gerichthet gevaarte helt min of meer en maakt een geul in het strand. Bij laag water kan men van het strand bij voor- en achterschip in de machinekamer stappen. In- tusschen is de ligging van het wrak voor het strand zeer ongunstig en als er eens een Noord westen stoker opstak kon het gebeuren dat het voorschip dooi den zeedijk heen gerameid werd. Voor den Breskenspolder is de tegenwoordige positie met het oog op dergelijke mogelijkheid niet zeer aangenaam. Ken koffertje, Maandag ochtend met den sneltrein van 8.50 van Middelburg als passagiers- goed aangegeven en verzonden naar Amsterdam, kwam daar des namiddags aan met opengebroken slot en een der riemen stuk getrokken terwijl bij onderzoek door den eigenaar daaruit vermist werden een paar zoo goed als nieuwe gebor duurde pantoffels drie halve overhemdjes met boorden en eenige paren manchetten alles van linnen. Aangifte is gedaan bij de justitie. Te Arnhem is de volgende quaestie aan hangig De heer Corty heeft van het gemeentebestuur de vergunning verkregen om een circus te bou wen en daarin tot 15 Februari e. k. voorstellin gen te geven terwijl het op den ln Maart daaraanvolgende moet opgeruimd zijn. Nn begint de directie van den tramweg ArnhemVelp weldra met het leggen der rails terwijl juist de lijn door het midden van het paardenspel moet loopen en men in de eerste dagen van Februari rekent tot dit punt genaderd te zullen zijn. Een van tweeën zal nu moeten gebeuren-, of de lijn zal tijdelijk omgelegd moeten worden, of de tent worden opgeruimd, De P. G. Ct. vermeldt de volgende treu rige geschiedeuis. Nadat Dinsdags namiddag door een der buren aan het politiebureau de mededeeling was gedaan dut zekere VV. G., woonachtig in de kleine Raamstraat te Groningen haar kind verwaarloosdeuren achtereen en halve nachten uitging en dan dat kind geheel onverzorgd op de kamer achterlietwerd door de politie geadsisteerd door een geneesheer, een onderzoek in loco ingesteld. De moeder werd op het bureau ontboden en terwijl men nu in hare afwezigheid de kamerdeur opendedeed zich een schouwspel voor bijna niet te gelooven. In eene bedstede op een handvol kaf en eenige oude kleedingstukken lag een lVg-jarig kind een meisjete huilen en geheel bevuild. Nadat het kind was gereinigd is het opgenomen in het stadsziekenhuis. Des morgens ten 8 uur had de ontaarde moeder de woning verlaten en wastoen zij ten 3 uur op het bureau ontboden werd nog niet bij haar kind geweest. Het volgende vermakelijke geval houdt n Engeland de aandacht gespannen van allen die hart hebben voor een goed glas wijn. Dokter Richardson, de welbekende teetotaller- en ontwerper van de volmaakt gezonde maar uiterst vervelende ideaal-stad Hygeiaopolis ont ving kortelings een schrijvenwaarin hem werd meegedeeld, dat hem bij legaat de vermaarde wijnkelder van wijlen Sir Walter Trevelyan be vattende een schat van oude en kostbare wijnen, iu vollen eigendom vermaakt was. Sir Walter, moet men weten was zelf „afschaffer"trou wens hoe zoo hij anders hebben kunnen be sluiten zijn kelder na te laten aan een man die allerminst in staat is den inhoud er van te waardeeren! Nu zit echter de brave dokter met den wijn opgescheepten belangstellend wacht men af wat hij er mee aanvangen zal. Hem opdrinken, m.i2: en wil hij niet. Hem in veiling brengen strijdt mede tegen zijne beginselen want ande ren zouden hem drinken en dr. llichardson zrtii die groote zonde op zijn geweten hebben. Het zuiverst zou het met zijne leer stiooken wanneer hij al dien Bourgogner en Riidesheimer als vochten die uit den Booze zijn liet weg vloeien in de zilte zee doch afgezien nog van het onheil dat hij daadoor aanrichten zou on der de visschen verzet zich des dokters ont zag voor zijne beurs tegen dézen lieroïeken maatregel. Oude wijn toch vertegenwoordigt in deze beschonken wereld eene niet le verachten waarde. Staande voor dit pijnlijk dilemma heeft de geleerde man in het jongste nummer van Mac- millan's Magazine zich om raad en hulp gewend tot heUBritache publiek. Uit dit beroep schijnt op te maken dat de heer Richardson rondziet naar een onnoozel persoon die bereid zou be vonden worden den wijn tegen den vollen prijs van hem over te nemen onder het stellig be ding dat hij er nooit een droppel van prooven zou. Of zulk een toonbeeld van offervaardigheid en zèlfverloochening op deze aarde aan te treffen zal zijn dunkt ons ietwat twijfelachtig. Hopen wij in elk gevaldat het kostelijke vocht ten slotte den weg vinde voor welken de milde natuur het bestemde. De phylloxera vastatrix zit ons te na op de hielen dan dat wij niet met dubbel leedwezen een goeden wijn zouden zien verdwalen in verkeerde handen. Donderdag namiddag is te Capelle komen aandrijven eene vierkante brugbezwaard met eenige groote steemm. Men veronderstelt dat zij van Doeveren af komstig is anderen meenen van 's Bosch. De toestand van den spoorweg tusschep Hedel en Vught blijft bevredigend. De door- laatbrug nabij 'sBosch is nagenoeg vrij van ijs dat niet meer afkomt. De juists dag der hér opening van het verkeer kan echter nog niet worden bepaald, De geregelde dienst naar Utrecht is hervat. Z. M. de Koning heeft vaten met inge maakte witte kool en aardappelen gezonden aan de overstroomden. De bestaande Algeraeene commissie voor den watersnood heeft f 60,000 beschikbaar gesteld voor goederen in natura. Uit 's-Hertogenbosoh meldt men van gister namiddag Het water blijft vallende de schuiten kunnen in vele straten geen dienst meer doen en worden door handwagens vervangen. Blijft de val zóó aanhouden dan zullen morgen avond reeds de trotttoirs van verschillende, nu nog overstroomde straten begaanbaar zijn. Op dit oogenblik tee kent de peilschaal 64 5 boven A.P. Volgens het officieel rapport van gister ochtend 8 uur was de stand 6.20 hetgeen tegen gisteren een van aangeeft van 15 cM. De Staatscourant geeft heden het volgende overzicht van den toestand van ijs en water. Do algemeene toestand heeft zich beduidend vebeterd terwijl verder belangrijke val op al onze hoofdrivieren en in Noordbrabant kan wordeu verwacht, Tot opruiming van het ijs in de Dordtsche Kil werden gisteren 46 ijsmijnen aangelegd en ontstoken en zal verder hiermede worden voort gegaan ook is heden ochtend de ramiponitor Panther van Hellevoetsluls vertrokken om al daar tot de opruiming mede te werken. De opruiming van het ijs in de Beneden-Mer wede wordt met de stoomboot voortgezet. Van den 2 tot en met. den 9 Jan. WAALWIJK. OndertrouwdPieter Kleijsen met Hendrika van Delft. Nicolaas van Meeuwen met Adrian a Honings. BevallenMaria Anna Tielen geb. van Beurden d. Maria Pulles geb. van den Broek z. Johanna van den Ven geb. Mans z. OverledenNicolaas Victor de Haan, 55 j. Antonius Aloysius Hurkmans, wed. van Adriana Verhoeven, 79 j. Maria Anna van Hoorn, echtg. van Cornelis Kroot, 75 j, Elisabeth Brok, 19 m DRUNEN. BevallenWillielmina Maria Brok geb. de Munnik z. Johanna van der Sanden geb. van Uden z. Helena van der Geld geb. van der Aa tl. Margaretha Fredërika Verdiesen geb. Biere d. Johanna van Huiten geb. van Nunen d. Maria Catharina Heijmans geb. Vermeulen z. Maria van de Wiel geb. Klijberg z. Overleden: Jan Vissers, echtg. van Goverdina van de Wetering 68 j. Catharina van de Griend 2 m. Wilhelmina van Loon, echtg van Gijsber- tus van der Lee, 51 j. Wilhelmus Verhoeven, 6 m. Hendrikus Maas, wed. van Hubertha Meulders, 87 i- Maria van der Geld 8 d. Tilburg, 9 Jan. Boter van 1 1.30 tot 1.50. Waalwijk9 Jan. Granen. Tarwe f 11.25 a 12.00 rogge f 7-50 k 8,00 gerst f 6.a 6.50Boek- per loer oem f 13.75 k per HL. Veemarkt. Aanvoer 10 stuks prijzen van liet weit f 7-25 7.50 per HL.; Haver 10 a 11 cent per kil oer.Tarwebloem f 18.50 a Roggc- d1< kalfvee f230 310. Boter. Aangevoerd 1226 kilo. Prijs f 1.29 1.43 per kilo. Eieren f 6.50 f 7.00 de 100 stuk9. Brood 4 kilo 42 cent. Udenhout, 7 Jan. Boter. Aangevoerd 1601 kilo, van f 1.49 tot f 1.69. Oisterwijk, 7 Jan. Boter Aangevoerd 1900 kilo, van fl.30 tot fl.64. Eieren. Aangevoerd 988, f6.00 de 100 stuks. Waspilc, 7 Jan. Boter. Aangevoerd 130 kilo, van f 1.25 tot f 1.38. De prijs der Boter te 's-Bosch was fl.50 a 1.80. AMSTERDAM. Verkoop bij inschrijving op Woensdag 21 Jan. 1880, namiddags 1 uur. Entrepotdok le Afdeeliug. Per Celebes*. No 1. 460 Batavia-Runder- 53/s k. tax 30/31 c. 2. 2022 51/5 k. 46/47 -r 3. 576 51/5 k. 37/38 v 4. 38 Sourabaya 3 k. 63/64 5. 585 u 63/10 k. v 53/54 6. 17 11 6 k. a 50/51 7. 159 Bali 8l/s k. 54/55 8. 394 Sourabaya 22/5 k. 60/61 9- 978 5 k. 49/50 *10. 311 ,1 34/g k. 51/52 ,11. 76 Bali 71/2 k. 42/43 12. 89 Sourabaya 2"/10k. 64/65 13. 263 51/4 k. 51/52 14. 266 6a/s k. 47/48 15. 128 62/5 k. 41/45 16. 195 Buffel- 102/5 k. 34/35 Entrepotdok 8e Afdeeling. Per „Koning der Nederlanden". 17. 106 Sourab. Runder- 2% k. 60/61 18. 253 5 k. 47/48 19- 133 2Vs k. 59/60 20. 486 51/5 k. 53/54 21. 169 a 4 k. 49/50 a 22. 53 Buffel- 35/35 r Per „Prinses Arnalia*. 1046 Sumanap Runder- 62/63 ANTWERPEN. Op 7 Januari waren er geen zaken gedaan. 8 Januari. Verkochtno 3346 170 gezouten B.-Ayres koe mat 14/19 k. per ,Ville d'Anvers k fr. 66. 9 Januari, Verkocht: Van 3255: 100 gezouten Gualeguay os 25/32 k. k fr. 84. Van 3341100 gezouten Uruguay 20/25 k. p. „Paul en Anna k fr. 77. 323 gezouten Elzas koe 259/10 k. per spoor a fr. 54. 71 gez. dito os en stier 294/5 k. p. dito a fr. 48. ANTWERPEN. Op 7 Januari was er niets verkocht. 8 Januari. Verhandeld 122 b. vette la Plata. 9 Januari. Verkocht 159 balen vette la Plata. Voorspoedig bevallen van een welgescha pen ZOON M. A. TIELEN-Van Beurden, Waalwijk4- Januari 1880. Heden overleed tot onze diepe] I droefheid, na een kortstondige ziekte, tijdig voorzien van cle H.H. Sacramenten dar stervenden, onze I geliefde BroederBehuwdbroeder en j Oom, de Heer Uit aller naam J. B. DE HAAN, Med. Vaalwijk, 2 Januari 1880. an mijne vrienden en kennissen van wie ik bij gelegenheid van Nieuwjaar blij ken van vriendschap en genegenheid heb mogen ontvangen betuig ik bij deze mijnen hartelijken dank en bied hun wederkeerig mijne beste wenschen aan. Burgemeester Waalwijk 9 Januari. zijn Maagversterke.ndzacht laxerend, bijzonder goed tegen SLIJM en bevor deren de Spijsverteering. 321/g Cent per doos verkrijgbaar te Heusden: Erven G. Veerman en in de bekende Depots. Elk doosje is gewikkeld in een billet met de naamteekening van den ver vaardiger J. J. SCH.REUDER, Apotheker. in bet Koffiehuis VILLANOVA bij Eiken dag van 's morgens 9 tot 's avonds 10 ure gelegenheid tot spelen. Prijzen te bezichtigen en Reglement ter inzage in bovengenoemd Koffiehuis.

Echo van het Zuiden | 1880 | | pagina 3