Nummer 14. Zondae 15 Februari 1880. Grootmoedigheid en Zegepraal, 3 m Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. FEUILLETON. Uil xv. Bekendmakingen. BUITENLAND. Belgie. e ij nmiuMion, Uitgever: ANTQON TIELEN te "Waalwijk AANKONDIGING. De Echo va S Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,00, franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. anaut»»: Advertentiën l7 regels ƒ0,60, daarboven 8 cent per rege groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën, driemaal ter plaatsing opgegeven, worden tweemaal in rekening gebracht Reclames beneden de rubriek Binnenland 15 cent per regel. De Bug'meester en Wethouders van Waalwijk, doen te weten dat door den raad dier gemeente, in zijne vergadering van 6 December 1879, zijn vastgesteld de volgende verordeningen. A Besluit tot liet heffen van leges in de gemeente Waalwijk. De Raad der gemeente Waalwijk. Gelet op de tweede zinsnede van art. 104 der wet van 29 Juni 1851 (Staatsblad no. 85) Heeft besloten Art. 1 Er zullen te beginnen met dén 1 Januari 18S0 ten behoeve der gemeente, worden gelie ven leges ter plaatselijke Secretarie naar het vol gende tarief. a. Voor de legalisatie eener handteekening fO.10 b. Voor het voltrekken van een huwelijke op een anderen tijd dan die daarvoor ingevolge art. 4 der wet van 23 April 1879 (Staatsblad no. 72) is aangewezenf5 Voor afschriften van a. Besluiten van den Raad b. De afgekondigde verordeningen e Het jaarlijks door Burgemeester en Wethou ders aan den Raad te doen verslag van den toestand der gemeente d De begrooting en rekening van plaatselijke inkomsten en uitgaven. e. den staat van hetgeen naar het burgerlijke recht eigendom der gemeente i3 Stukken waarvan de gemeentewet de ver krijgbaarstelling in afschrift niet uitdrukkelijk beveeltof die in originali worden afgegeven als afschriften van acten van verhuringver pachtingaanbestedingcertificaten van goed- gedragvan gegoedheidvan inwoningvan Nederlaiulschen oorsprong en dergelijken acten van aanstelling, gunstige beschikking op ver zoekschriften; voor elke geheel of gedeeltelijk beschreven bladzijde van 27 regels ieder van 12 lettergrepen,f 0,25 Zijn deze, stukken gedeeltelijk gedruktzoo dat alleen invulling noodig is dan zal voor iedere bladzijde tien cents geheven worden boven de rechten dn het volgende artikel omsehreven. Judith's geheele ziel hield zich bezig met het welzijn harer kranke vriendin en elke gedachte en al hare krachten spande zij in om hare smart te verzachten of haar die gemakkelijker te doen dragen. Alles wot der zieke afleiding kon geven werd door haar bedacht en alles wat haar in het minst hinderlijk kon zijn uit den weg ge ruimd en immer vond zij hare belooning in een vriendelijken lach van dankbaarheid. „Wat zijt ge goed zeide zij dan dikwijls gij verwent mij nog veel meer dan de oude Betty deed. Wat ben ik toch iedereen tot last 1" Dan kuste Judith haar zacht voorhoofd en fluisterde haar in dat haar grootste genoegen daarin bestond haar opgeruimd en vrij van pijn te zien. En dan werd de kus beantwoord en dié twee vrouwen gevoelden het hoe hare zielen waren aaneen gehecht met vastere banden dan die der natuur. Maar wat was er intusschen van het testament geworden Ruth was verre van zoo geduldig te zijn als de zachtmoedige, tevredene Judith. Dikwijls schreef zij, door tusschenkomst van de welwil lende Jessie korte brieven aan haar zoogdochtcr haar verzoekende te gaan vernemen hoe ver de zaken stonden en haar een wenk gevende (immer in zulke termen dat haar amanuensis het onder werp zelf niet begrijpen kon) dat, zoo er eenig voordeel bij te halen was, de jaren haar weldra van die voordeelen zouden berooven. Judith kon haar alleen antwoorden dat de Art. 2 Voor geheel of gedeeltelijk gedrukte stukken zal gelieven worden een recht van vijftien cents per vel druks of minderen van tien cents daarboven voor ieder vel of gedeelte daarvan meei. Art. 3 'Geene leges worden geheven wegens stukken die on vermogenden in hun persoonlijk belang noodig hebben indien deze van hun onvermogen doen blijken. Art. 4 Alle vroegere besluiten tot het heffen van leges zijn bij deze ingetrokken. Aldus vastgesteld ter openbare vergadering van den Raad der gemeente Waalwijk den 6 December 1879. De Burgemeester VAN ES LB. De Secretnris F. W. VAN LIEMPT. B Verordering op de invordering der rechten, wegens de uitgifte van stukken ter Secretarie en verrichting van den Burgelijken stand in de Gemeente Waalwijk. Art. 1 De inning der ten behoeve der gemeentekas te heffen rechten geschiedt door den gemeente Secretaris. De invordering der rechten wegens de vol trekking van een huwelijkop eenen anderen tijd dan daarvoor bepaald is, geschiedt door den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De geheven rechten worden eenmaal 's jaars, en wtl in de maand Januari na het jaar der invordering, ges'ort bij den Gemeente-Ontvanger, onder overlegging van gespecificeerde staten gewaarmerktwat de rechten voor afgiften van stukken ter secretarie betreft, door den Secreta ris, en wat de overige rechten aangaat, door een der Ambtenaren van der. Burgerlijken Stand. Art. 2. De leges worden met het zegelrechtvoor zoover dit mocht worden vereischtbij de aan vraag tot het bekomen der verlangde stukken of legalisatien voldaan. Art. 3. Voor zoover de rechten niet, ingevolge art. 2 zaak in goede handen was dat zij er niets aan kon doen en zij dus moesten wachten, wat de uitslag zoude zijn dat de wet stom en lang zaam in haar voortgang was en zij" dus haar tijd moesten verbeiden. Wat Judith aanging, zij kon wachten, want zij koesterde zich in de stralen eener gelukszon, die zij sedert jaren niet gekend had het geluk dat het bewustzijn medebrengt van nuttig te zijn en geliefd te worden. De voet op welken zij leefde, was bijna even rijk als die harer geliefde bescherm ster het eenige onderscheid was dat hetwelk de gezondheid medebrengthaar leven was een werkzaamdat der andere was een lijdzaam leven. Zelden zagen zij menschen bij zich, alleen nu en dan ontvingen zij bezoek uit de buurt wanneer de zenuwen der lijderes zulks gedoogden en de eenige logees waren mejuffrouw Renwick en hare moederdie zich bij haar geheel thuis gevoelden. Judith had zooveel reeds van mejuffrouw Renwick gehoord dat zij recht verheugd was over het vooruitzichthaar wensch door eene uitnoodiging weldra vervuld te zullen zien. Die uitnoodiging tegen het aanstaande voorjaar werd op verzoek van mevrouw St. Clare door Judith geschreven. „Doorgaans brengt zij het Kerstfeest bij mij door", zeide mevrouw St. Clare „doch dezen winter was zij reeds op Mortcamby Hall genoo- digd voor zij mijne uitnoodiging ontvingen voorzeker was de ruil voor haar niet onaange naam daar zij zich te midden van een vroolijken kring bewegen konin plaats van bij eene lastige ziekelijke tante. Ik heb echter geen recht ,op haar voor dat jaarlijksch bezoek. Als zij bij mij is kan zij gaan waarheen zij wilofschoon haar gezelschap mij altijd aangenaam is. Hare stiefmoeder is niet zeer lief voor haar, vrees ik, en de arme meid verwacht van mijdat ik haar mochten voldaan zijn, zullen op de invordering daarvan toepasselijk wezen de artt. 258262 der wet van 29 Juni 1851 (Staatsblad No. 85) gewijzigd bij die van 7 Juli 1865 (Staatsblad No; 79). Art. 4. Deze verordening treedt in werking den ln Januari 1880. Aldus opgemaakt en vastgesteld door den Raad der gemeente Waalwijk, in zijne openbare vergadering van den 9 December 1879. De Burgemeester, P. VAN ES. LB. D« Secretaris, F. W. VAN LIEMPT. Zijnde het voormeld besluit tot heting van leges ter s-cietarie in de gemeente Waalwijk, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 22 Ja nuari 1880, No. 6, bij hetwelk de verordening op de invordering is aapgehaald. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 15 Februari 1880. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk Ee Burgemeester P. VAN ES. LB. De Secretaris F, W. VAN LIEMPT. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk maken bekend, dat het besluit tot heffing van leges ter secretarie in de gemeente Waalwijk, zoomede de verordering op de invordering daar van,, afgekondigd op heden, gedurende drie maan den op de secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing nedergelegd en in afschrift tegen beta ling der kosten, verkrijgbaar zijn. De Secretaris, De Burgemeester, F. W. VAN LIEMPT. P VAN ES L-B. Waalwijk15 Februari 1880. De Ambtenaar van den Burgerlijken Stand der emeente W Gezien art blad no 72, gemeente Waalwijk Gezien art 4 der wet van 23 April 1879, Staats- MAAKT BEKEND dat op Donderdag van elke week, voormiddags van 10 tot 12 urein deze gemeente gelegenheid die liefde en die deelneming vergoeden zal, die haar overleden vader voor haar had. Zij is een lief meisje. De goede oude Betty was bijzonder op haar gezelschap gesteld." Het was derhalve, niet te verwonderen dat Judith bij zulk eene beschrijving van de aan staande bezoekster verlangend uitzag naar den tijd harer komst, En toen een rank en bekoor lijk meisje vroolijk de kamer binnen huppelde en met een buigzame bevalligheid om den hals der zieke vielstond de gezelschapsjuffrouw in gespannen verwachting tot de gelegenheid zich aanbood hare gelaatstrekken goed te kunnen waarnemen. „Mejuffrouw Graystone Totty", zeide me vrouw St. Clare Judith aan hare nicht voor stellende toen de eerste groeten waren gewisseld en de gezelschapsjuffer gelegenheid gehad had het gelaat van mejuffrouw Renwick te beschouwen. Een snelle onverschillige blik uit een paar fraaie zwarte kijkers ontmoette de opmerkzame oogen van onze zedige heldinen de verblin dende schoonheid van dat gelaat was te groot dan dat Judith in staat ware voor zich een denkbeeld te vormen van het karakter van het jeugdige meisje. „Zij is een buitengewoon schoon meisje", was haar eerste gedachte, en al hare pogingen om haar te beoordeelen werden her haaldelijk verijdeld. „Neen uit haar gelaat wil ik haar niet be oordeelen maar ik zal slechts toehooren om haar teieeren kennen", dacht Judith vervolgens. Maar die heldere lach en die zachte wegsleepende toon harer stem waren evenmin te doorgronden de tijd alleenmeende Judith zal mij haar leeren kennen. En die tijd was zoo ver niet meer af. De dag was voorbijgegaan cn de avond op eene aangename wijze doorgebracht. Gast en gastvrouw waren in de gelukkigste stemmingen zal worden gegeven tot kostelooze huwelijks-vol trekking. Waalwijk, 15 Februari 1880. De Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, P. VAN ES. NATIONALE MILITIE Burgemeester en Wethouders der gemeente Waal wijk. Gelet hebbende op de artt. 26 en 99 der wet_ van 19 Augustus 1861, (Staatsblad No 72) en op het besluit van den Heer Commissaris des Konings in de Provincie Noordbrabant, van den 8Januari 1880, A no 6 6e Afdeeling. Brengen ter kennis der belanghebbenden, dat de LOTING voor de ligting der Nationale Militie van deze jare zal plaats hebben te Waalwijk den 18 Februari aanstaande des voormiddags ten 11 urezullende de trekking voor die militie-pligti- gen welke niet opgekomenof wiens vader moeder of voogd miede niet tegenwoordig zijn door den Burgemeester of het Lid van den Raad dat bij de loting tegenwoordig isgeschieden. En zal deze worden afgekondigd én aangeplakt waar zulks gebruikelijk is. Waalwijk den 6 Februari 1880 Burgemeester en Wethouders voorn. P. VAN ES. Lb. De Secretaris. F. W. VAN LIEMPT. Door den minister van Financien is bij de Kamer een wetsontwerp ingediend strekkende tot het verleenen van een crediet van 75,000 frs. ten behoeve van de officieele deelneming van Belgie aan de wereldtentoonstelling te Melbourne, welke den 1 October van dit jaar geopend zal worden. Uit dit bedrag zullen hoofdzakelijk bestreden worden de "bezoldiging van een speci- alen regeeringscommissaris en de kosten van transport der ten toon te stellen goederen van Antwerpen naar Melbourne of, voor zoover die goederen thans reeds te Sydney tentoongesteld worden, van daar naar Melbourne, welke kosten geheel door "den Staat gedragen zullen worden. niets had de harmonie gestoord welke sedert den morgen geheerscht had. Judith begaf zich naar hare nette kamér welke aan die der kranke grensde en wel onder den indruk dat het oor deel van Betty over mejuffrouw Renwick toch niet geheel verkeerd was want gewis was zij een der lieftalligste meisjes die zij ooif ontmoet had zoo schoon zoo vriendelijk zoo voorkomend en hartelijk en uit alles wat zij hoordezoo verstandigdat er geen einde was aan hare begaafdheden. De volgenden dag echter moest de opgekomen ster veel van haar glans doen verliezen. Mevrouw St. Clare ontbeet altijd in hare eigene kamerzoodat Jndith en de logée haar ontbijt te samen moesten gebruikenwaardoor huiden de gelegenheid hadden de een de ander te bestudeeren zooveel zij wilden. Judith hare ondergeschiktheid kennende liet hét aan mejuffrouw Renwick over het gesprek te beginnen en hetgeen zij waagde te zeggen was meer uit gevoel van plichtbij afwezigheid der gastvrouw dan uit eene begeerte om haar recht te doen gelden als de plaatsvervangster harer meesteres. Tot hare verwondering en ontsteltenis werden hare woorden met zulk een trotschen en terugstootenden blik ontvangen, dat zij gevoelde hoe haar het bloed naar het hoofd steeg en de thermometer harer goede meening aangaande de jonge dame daalde op hetzelfde oogenblik ver beneden nul. Het ontbijt liep af zonder dat er verder een woord gesproken werd behalve wanneer er aan leiding toe was en Judith was recht verblijd aan het gezelschnp te kunnen ontsnappen van haar met wie zij aan tafel had gezeten. Wordt Vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1880 | | pagina 1