Lederbericliten. Huidenberiehten. Wolberichten. Italië. Turkije. Rusland. BINNENLAND. Burgerlijke Staud. Handelsberichten. bende in de nabijheid van Plewje, eene patrouille werd uitgezondendie echter de bende reeds verstrooid vond. Sedert bleef de openbare orde ongestoord. De hofopera te Weenen bezit een lid, dat onder de grootste schouwburgzeldzaamheden mag gerekend worden, t. w. de 82jarige baliet- danser Destefano. In weerwil van zijn hoogen leeftijd verschijnl de heer Destefano nog dage lijks bij de repetitie en werkt met zooveel ijver in alle balletvoorstellingen mededat de bal— letmeesterde heer Telle hem als het bruik baarste en vlijtigste balletlid vereert. Op den spoorweg van Weenen naar War schau bij het station Poraizijn twee treinen in botsing gekomen. Een aantal personen zijn gedood en gewond. De locomotieven der beide treinen en vier wagons zijn zwaar beschadigd en een dienstwagon is geheel verbrijzeld. Bij Grancona kwam dezer dagen een ballon netje neer, waaraan een reclame van een huis te Manchester bevestigd was. De heer Rinaldi, die het opving, meldde de goede overkomst, en ontving tot antwoord, dat de firma te Manchet ter het ballonnetje den 1 Januari opgelaten had. De aanrandingen op de Italiaansche spoor wegen worden steeds minder. In October jl. kwamen 16 aanrandingen voor, in November 5 en in December heeft zich geen enkel geval voorgedaan. Gelijk ge«eld is werd door den rooverhoofd- man Niks 1500 pd. st. als losgeld voor den Engelschen kolonel Synge geëischt. Nader blijkt, dat de roovers bovendien twaalf gouden horlogiën met gouden kettingen eischen. Niks geeft tien dagen van beraad. Zijn die verstreken dan zal de neus van den gevangene worden afgesneden, drie dagen later zijne ooren en drie dagen daarna zal hij onthoofd worden. Het Britsche eskader is intusschen voor Salo nika aangekomen en men mag verwachten, dat het niet Engelandmaar Je Sultan zal zijn, die het gceischte losgeld betalen moet. Een Griek Papadoupolo, genaturaliseerd En- gelsch burger is in hechtenis genomen daar in zijne woning 12 ontplofbare bommen gevonden zijn. Hij heeft ten paleize in tegenwoordigheid van den dragoman der Engelsche ambassade een eerste verhoor ondergaan en daarbij bekend, dat zijn voornemen een aanslag op het leven van den Sultan was maar later trok hij deze bekentenis in en beschuldigde bij zijn broeder, die hem bij de politie verried dat deze de bom men in zijn huis gebracht had. Deze broeder, Aristarchi genaamd die onlangs tot het Isla misme overgingis eveneens in hechtenis ge nomen. De geheele zaak is nog in een ondoor dringbaar duister gehuld. De ellende te Diarbekir neemt toe. Dui- zende hongerende boeren [bedelen. De boeren planderden twintig graanschuiten. Wat we uit St. Petersburg hooren heeft alles betrekking op den aanslag en op de maatregelen die genomen worden om daden als deze voor het vervolg te voorkomen. Om te beginnen is de post van gouverneurgeneraal voor St. Peters burg afgeschaft en in de plaats daarvan eene veiligheidscommissie of commissie voor de opper ste leiding ingesteld onder voorzitterschap van Graaf Loris Melikoff. Deze commissie zal op krachtige wijze een einde maken aan het streven der revolutionairen. Melikoff heeft onb:perkte volmacht. Voor Gourko die tot nu toe gouv.-generaal was, heeft men de meest kiesche wijze van ontslag bedacht. Hij blijft evenwel belast met het commando over de troepen. Onder de verdere maatregelen behoort ook dat het aantal portiers of huisbewakers hier en daar op last der politie is vermeerderd. Intusschen hoort men nog steeds van allerlei onrustbarende geruchten. Zoo zou een wegens zijne liberale denkbeelden bekend lid der Kei zerlijk.; familie sterk verdacht worden van met de revolutionnairen samen te spannen, welke liberale prins niemand anders dan Grootvorst Constantijn zou kunnen zijn. Voorts zou Vera Sassoulitsch zich weder te St. Petersburg bevin den en eindelijk zou de portier die onlangs aan de politie het bestaan eener tweede geheime drukkerij verried, vermoord zijn. Met betrekking tot den aanslag in het winterpaleis zijn een aantal valsche berichten verspreid geen enkel lid der keizerlijke familie heeP andere kamers betrokken in het paleis hebben geene arrestatien plaats gehadgeen enkel officier is er spoorloos verdwenen. Het dynamiet is waarschijnlijk bij kleine gedeelten in het paleis gebracht door iemand dien men voor een schrijnwerker hield en die sedert Sep tember in het paleis werkzaam was. Men ver moedt thans dat deze persoon een werktuigkun dige was. Op den dag der catastrophe maakte hijnadat zijne gezellen zich verwijderd hadden de laatste toebereidselen hij stak de lont aan en verliet het paleis zonder dat hij tot dusver opgespoord is kunnen worden. De twee nog in hechtenis zijnde schrijnwerkers blijven van mede plichtigheid verdacht Er zijn zeer vele personen gearresteerd maar in dezen zijn niet de leiders der beweging gevonden die zich gelijk nietv te betwijfelen valtte Parijs en Genève bevinden. De bevolking van St. Petersburg beijvert zich om de nagelaten betrekkingen van hen, die bij de ontploffing zijn omgekomen, te ondersteunen. Na de godsdienstoefening werd Zondag in eene vergadering van kooplieden 4000 roebels voor dit doel bijeen gebracht. Op de beurs werd voor 50.000 roebels ingeschreven. De Golos heeft reeds 2000 roebels ontvangen. In het Russisch stadje Eellin stond onlangs een troep opgewonden mannen voor een huis in de zoogenaamde Jodenbuurt onder het uiten van luide bedreigingenwant er liep sedert eenigen tijd een geruchtdat de joden een meisje gesteenigd hadden, omdat zij tot het christendom wilde overgaan.} ,,Gij hebt haar gedood, nu zullen wij u dood slaan", riepen een paaren snelden het huis binnen waar zij de bewoners mishandelden en alles kort en klein sloegen. Vervolgens trok de steeds aangroeiende menigte naar de groote markt en daar werd besloten, gezamenlijk al de joden de stad uit te jagen. Maar juist toen zij zich vol geestdrift gereed maakten dat plan te volvoeren kwam plotse ling het doodgewaande Joodsche meisje tevoor schijn dat slechts een tijd lang afwezig was geweest. Dat gezicht bracht de verontwaardi ging natuurlijk tot bedaren en de wrekers der ontchuld konden onverrichterzake naar huis gaan. tKrr a - 1 '"iiiPULUP.wi'WWttlw* »#jpui.«miULuraA**ftkWfD Waalwijk, 28 Eebruari 1880. Door den aanhoudenden was van het v ater is de weg tusschen 's Hertogenbosch en Vlijmen weder geïnundeerdzoodat de communicatie daarlangs hoe gebrekkig ookweder gestremd is. De Baardwijksche overlaat is nog vrijdaar de Rijn en de Maas vallende zijnzullen wij waarschijnlijk dezen keer geen last van het water hebben. Door de Marechaussee alhier werd heden een bedelaar naar het huis van arrest te 's Bosch overgebrachtdie hier was gearresteerd en op wien vermoedens rustendat hij elders andere misdrijven had gepleegd. Door de arrondissement-rechtbank te Breda is de zaak van Johannes Both, oud 41 jaar geboren te Bergen-op Zoom en wonende te Breda, als verdacht van met boosaardig opzet een wis sel op de spoorweg te Breda verkeerd geplaats te hebben verwezen naar het provinciaal ge rechtshof. Het bestuur van het Nederlandsch post duiven-bond president de heer A. Van Schaik te Delfttot welk Bond zijn toegetreden de na volgende Vereenigingen de Luchtpost te Am sterdam, Celeritas te Arnhem, de Unie te Delft, de Eendracht te 's Gravenhage de Snelvlieger en de Eensgezindheid te Haarlem La Colombe te Maastrichtstelt zich voor bij genoegzame .deelneming, in de'n loop van den aanstaanden zomer drie groote nationale wedvluchten te hou den twee met oude duiven en één met jonge duiven broed 1880. Blijkens een te Amsterdam ontvangen tele- gram uit New-York zijn de leden der commis sie tot het doen van openemingen betreffende de landengte van Panama en daaronder de Heer de Lesseps en onze laodgenoot de Heer J. Dirks, op hunne terugreis naar Europa, in goeden wel stand aldaar aangekomen. De commissie, is tot de slotsom gekomen, dat 75,000.000 kubieke meter moeten uitgegraven worden om het kanaal te maken dat de kosten der onderneming zullen zijn 853,000,000 francs, en de tijd voor den aanleg acht jaren. Heden is een gezin uit Middelburg naar Noord-Amerika vertrokken waarvan de man van beroep varkenskoopman, een middel meent te bezitten tegen de keelziekte. Naar verneemt is hij vertrokken met het doel, om zich als dokter in de nieuwe wereld te vestigen. Uit Oijen wordt gemeld Nadat van Zaterdag-avond af de dijkbesturen van Oijen en Lithoijen alle krachten hadden in gespannen om de uiterwaarden tegen overstroo ming te verdedigen, ten einde den aannemer van de ringkade in dc gelegenheid te stellen deze op de "bepaalde hoogte brengen en zoo mogelijk met hout en riet te voorzien bezweek in den nacht van Dinsdag op Woensdag de kade in deze uiterwaard vlak voor de omringing.. Daar deze echter juist den avond te voren op de bepaalde hoogte gekomen washad de waterstaat alle hoop dat zij sterk genoeg zou zijn om het wa ter te keeren. Dit bleek echter in geenen deele het geval te zijn. Juist toen Zijne Excellentie de Commissaris (les Konings in Noord-Brabant Woensdag-namirldag bezig was het werk te be zichtigen en er nog slechts één meter water voorstond bezweek zij over een lengte van 20 meters. Op last van den tegenwoordig zijnden ingenieur werd onmiddellijk een schip met steen puin geladen in beslag genomen om het voor de opening te doen zinken. Doch te vergeefs voordat (1e noodige materialen konden worden aangevoerd om de doorbraak zoo mogelijk te beteugelen was het Erezonken schip reeds met den stroom naar binnen weggevoerd, en stroomde het water met groot geweld naar den polder van Teefelen en Lithoijen om verder de geheele Maas kant tot 's Bosch in een zee te herscheppen. Naar men vreest zal er, zoo de Hherewaardsche overlaten beginnen te werken van de ringkade niet veel overblijven zoodat de duizenden aan dit werk ten koste gelegd als verloren kunnen worden beschouwd. Trouwens vele practisch man nen hadden van dit werk van den beginnen geen groote gedachte. Hoewel 't weer in vele opzichten medewerkte, hoewel er betrekkelijk slechts weinig water gekeerd moest worden bezweek deze ringkade na eenige uren - Wel een bewijs dat of 't werk niet bijzonder deugdzaam gemaakt was of dat er al weinig kans bestond in dit jaargetijde bij het te verwachten hooge water iets afdoends tot stand te brengen. Intusschen is dit zeker dat er geea moeite en kosteR gespaard zijn om deze nieuwe ramp te voorkomen. Men schrijft uit 's-Hertogenbosch van Donderdag: De weg tusschen Oss en Dijle was reeds gis teren in den avond overstroomd en thans is de communicatie met verschillende andere gemeenten daar in den omtrek verbroken. Een aantal ingezetenen, die eerst pas hunne woningen weder betrokken hadden moeten opnieuw vluchten en elders een veiliger schuilplaats zoeken. .Jammer en ellende staan nogmaals veleii te wachten. Uit Brakel schrijft men Ofschoon het dichtmaken van de doorbraak in den Vleugeldijk reeds den 2In der vorige maand werd aanbesteed kon eerst midden in de voor laatste week met die werkzaamheden worden aangevangen die men echter nu gister weder, ten gevolge van het wassen de rivierheeft moeten staken. Dientengevolge stroomt het wa ter onbateugehi de polders van Brakel Poede- roijen en Zuilichem beneden den Meidijk binnen, zoodat het gansche polderdistrict weder blank staat. Hier wordt reeds de kom van het dorp overstroomd en heeft het water al de Koning straat bereikt. Een hevige brand heeft plaats gehad in den stoora-olie en pelmolen van A. Bus te Veen- dam. De molen met zijn rijken voorraad olie raapzaadmeelenz.is geheel verbrand. Uitgezonderd de levende have en gereedschapen, was alles verzekerd bij beurspolis te Rotterdam. GerritWillem en Martinns Lavcrtu zijn heden door het gerechtshof te Amsterdam ver oordeeld ieder tot een tuchthuisstraf van 10 jaren. Het Hof heeft aangenomen dat zoowel de inbraak in net huis van den Heer Geerling op de Keizergracht als de schuld der beschul digden daaraan wettig en overtuigend zijn bewezen Uit de verschillende omstandigheden achtte het Hof tevens bewezen dat het doel der inbraak is geweest om te stelen zoomede het voorzien zijn van wapenen en de geweldpleging. Martinus Lavertu werd vrijgesproken van de afzonderlijke beschuldiging wegens diefstal van lood. De veroordeelden hebben tegen het arrest cas satie aangeleekend. Te Stratum nabij Eindhoven is door de koninklijke maréchausée een jongeling gearres teerd verdacht van den sleutel te hebben ont vreemd van de kerkdeur te Strijp. Uit zijne bekentenis bleek verderdat hij zich aan ver schillende diefstallen in kerken had schuldig gemaakto. a. te Neunen Tongelrc Gestel Geldrop Zes-Gehuchten, Aarlerixtel en Stiphout. Voorts verklaarde hij de stichter te zijn van drie in 1875 plaats gehad hebbende boschbran- den. Een onderzoek wordt ingesteld. Deze week gelukte het den veldwachter Fr. Binkels te Venloó drie smokkelaars aan te houden. Zij waren reeds tot in de stad gena derd en trachtten eene hoeveelheid gedistilleerd, geborgen in blazen en aangebracht uit Pruisen naar de plaats van bestemming binnen tc smok kelen. De pas werd hun echter afgesneden, en proces-verbaal tegen hen opgemaakt. In het nabij Venlo gelegen Viersen is de aldaar wonende M. Boten door zijn zwager zóó mishandeld dat hij aan de gevolgen is over leden. Te Delft heeft zekere M. A. in een gering logement een moordaanslag op zijne bijzit gedaan. De vrouw werd gewond, en de man is in hechtenis genomen. Naar 't zich laat aanzien, zegt het N. v. d. D. zullen van Regeeringswege weldra flinke maat regelen genomen worden om den uitvoer van levend vee naar Engeland weder mogelijk te maken als om een krachtingen stoot te geven aan de overige belangen van onzen landbouw niet het minst de zuivelbereiding. neusden, 26 Februari. Heden had alhier de plechtige ii tocht plaats van den nieuw benoem den burgemeester den heer G. L. Honcoop. Reeds vroeg in den morgen werd de feestdag door kanon schoten geopend. Ten circa 2 uur kwam de held van het feest te Oudheusden begeleid do-. r een garde d'honeur getrokken uit de bloem van Heusden's burgerij. Nadat hem door een twaalftal kinderen een lief „wees wel kom" was toegezongen, plaatste hij zich in het midden van den optocht die uit niet minder dan 31 nummers bestondvoor het grootste g deelte allegorisch voorgesteld. Vervolgens zette de stoet zich langzaam in beweging, trok door bijna alle straten en defileerde daarna voor het stadhuis waar de burgemeester inmiddels was geïnstalleerd en van het balcon de burgerij had toegesproken. De avond eindigde met een prachtig vuur werk dat werd opgeluisterd door muziekgezel schappen van hier en het naburige Haarsteeg. Van den 21 tot en met den 28 Febr. WAALWIJK. BevallenPetronella Verdonk geb. Sterken d. Johanna Josephina van Well geb. Dumoulin d. Cornelia van Mil geb. van' der Sanden d. Dimphna Boele geb. Ammersdorffer d. Maria Cornelia Treffers geb. Wilhelm d. DRUNEN. Bevallen: Johanna Wilhelmina van der Westen geb. Manders d. Elisabeth vau Herwijnen geb. de Vries z. Pieternella van Weert geb. van de Wiel z. Adriana Vroom geb. Rijken z. Overleden-, Maria Anna du Pon, wed. van Fr. van der Zande, 61 j. Johannes Hobbelen, 12 m. Voorraad te BOXTEL. Gebrs. van Heijst. Puike graauwe van 4, 5, 6, 7 en 9 p. A. A. van Ocrs. 25 graauwe Javahelften 3 p. Erven L. A. Strijbosch. 24 gezouten Uruguay's zool leers 36/31 p. 42 dito dito dito 31/32 p. 44 dito dito dito 27/28 p. 24 puik gez. China's zoolleer 27/28 p. 36 inlandsche kalfsvellen in het smeer 3 p. Erven F. v. d. Eerden. 100 Dacca's in 't smeer 3/4 pond. M. A. van der Eerden Wz. 34 gezouten Urug. zoolleer 26/28 p. 150 graauw overleers 5 p. H. van Lieshout. 64 gezouten Uruguay, zeer dik zoolleer 31 p. 37 dito dito dito 32 p. ESCH. E. van Krieken. 300 overleers in 't smeer 4/5 p. 50 zwarte ronden erf en graauw 5 p. Het voorraadboek ligt bij den heer Van Gemert tegenover het station. Looiersbeurs eersten Maan dag van elke maand. AMSTERDAM. 27 Februari. De bij inschrijving aangeboden partijen O. -1. runder en buffel- vonden coulant nemers. ANTWERPEN, 25 Februari. Verkocht. No 2061109 gezouten San Nicolas ossen 32/40 k. per „Pliny-* k fr. 83. 26 Februari. Verhandeld zijn de volgende partijen. Van no 23 65 drooge Montevideo os 154/s k. per „Copernicus* en „Lassel" a fr. 77. No 204268 gezouten B-Ayres os mat (rio) 32/40 k. per „Galileo" fr. 79. No 2q07 234 gezouten Montevideo os mat 32/40 k.- per „Falileo" a fr. 79. 140 gezouten Montevideo koe 14/20 k. per ,Kepler" k fr. 74. 232 dito dito 20/25 k per dito a fr. 88. 15 dito dito 25/28 k. per dito it fr. 91. No 20211226 gezouten Uruguay os 25/32 k. per „Concordia" tegen geheimen prijs.} Van no 2035 80 dito dito 25/32 k. p. „Aspasia" k fr. 83. No 2046103 gezouten ossen MiddenAmerika 2172 k. per „Phcenix" a fr. 61. ANTWERPEN, 25 Februari. Verkocht 823 balen vatte La Plate en 26 balen Kaapsche sneeuwwit. ANTWERPEN, 26 Febr. Verkocht: 682 balen vette La Plata en 85 balen Australische vette en vlies. Nog werden wegens beschadiging in het openbaar verkocht186 balen B-Ayres van fr. 1.30 it 1.9710 balen Montevideo voor fr. 180 a fr. 3.1 baal wol van Entre-Rios £t fr. 1.60 en 14 balen diverse voor fr. 2.55 a 4.70 het kilo. Tilburg, 27 Febr. Boter van IJ 1.50 tot 1.72,Vs Waalxoijk, 27 Febr. Granen. Tarwe f 12.00 k 12.75 rogge f 7.50 5 8,00 gerst f0.k 0.00; Boek weit f 0.00 5 0.00 per HL.; Haver 9.5 a cent per kilogr.Tarwebloem f 00 00 a Rogge bloem f 00.00 it per HL. Veemarkt. Aangevoerd 53 stuks. Kalfkoeien, golden van f180 tot 250; kalfvaarzen van f120 tot f170. In weivee was weinig handel. Boter. Aangevoerd 621 kilo. Prijs f 1.48 it 1.67 per kilo. Eieren f 3.00 a f 3.50 de 100 stuks. Brood 4 kilo 44 cent. Udenhout, 25 Febr. Boter. Aangevoerd 1401 kilo van f 1.57 tot f 1.78. Oisterwijk, 25 Febr. Boter. Aangevoerd 1680 kilo, van fl.4Ó tot f 1.83. Eieren. Aangevoerd f3.00 de 100 stuks. Waspik, 25 Febr. Boter. Aangevoerd 230 kilo, van f 1.50 tot f 1.75. De prijs der Boter tc 's-Boschwas f 1.50 a 1.80. Schiedam, 27 Feb. Moutwijn f 12.00; Jenever f 17.00; Amsterdamsche proef f 18.75; alles per hectoliter en zonder fust of belasting. Spoeling per ketel fl.40. Dordrecht, 26 Februari. Tarwe bleef bij rede lijken aanvoer, vooral in de beste soorten, tot vorige noteering te plaatsenafwijkende evenwel was daartoe niet geheel op te ruimen. De tweejarige Zeeuwsche, Vlaamsche en Over- maasscho van 11.50 tot f,12.40. De puike jarige dito van f 12,50 tot f 13.00. De nieuwe puike Zeeuwsche en Vlaamsche van f 10.50 tot f 11.10. De nieuwe puike Overmaassche en Flakkeesche van f9.10 tot 10.50. De mindere en geringe van f7.30 tot f8.80. Zomertarwe van f7.50 tot f9.20. Jarige Canada van f 7.50 tot f 8.50. Rogge werd tot bestaande prijzen genomen. De nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche van f6.5 tot f7.50. Overmaassche van f6.00 tot 7.40. Gerst. Prijshoudend. De Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Winter- zakmaat 1*5.50 k f6.80, en dito gestort f 6.80 a 7.10. Overmaassche en Flakkeesche 1*4.50 k f6.60. De Nieuwe Zeeuwsche, en Vlaamsche Zomer- zakmaat f 5k f 6.Dito gestort f 6.00 a 6.40. Overmaassche en Flakkeesche f4.50 a 5.60. Spelt f4.00 k 5.00. Haver. De nieuwe Inlandsche Voeder naar deugd van f3.00 tot 1*4.10 en dito dikke f4.00 k f5.00. Paardenboonen naar qualiteit van f 8.50 tot 9.50 Duivenboonen. Naar kwaliteit van f9.00 tot f9.80 verkocht. Witte en bruine boonen goed prijshoudend. De nieuwe Zeeuwsche Witte naar deugd van f12.tot f 16. Bruine van f12.tot f15. Erwten. De goedkokende blauwe naar deugd

Echo van het Zuiden | 1880 | | pagina 2