Nummer 20, Zondag 7 Maart 1880. 3e. Jaargang p 1L) rr Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen, FEUILLETON. Grootmoedigheid en Zegepraal BUITENLAND. Belgie. Frankrijk. Engeland. Uitgever: AHTOON TIELEN te Waalwijk, xx. BMHHgnaBiHWl Nil i i 'Mi'iw—m'MgjgjcaEJOKrnivuuaL;7r^uror7SL-jsrr«rinaK^:r.cr^-rraa!Etzzcaxai,ji»y»uz2 -■z^r^x'jtL'wa^i.izr^t'jviXKsaza^rTP^'jufir auacmsramaLSBjüs paaizKrjraz3C3aiiieiaa«cw*inaKBc;c: li De Echo van het Zuiden, Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,00, franco per post door liet geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. TO32ZHrrwp63eaiaa»»r.i»,««<ww^'ggac3sa^v.>-j^y^^.v..^.gaK«8s' u-eosMtamcsate ~-SaraS Een telegram uit Brussel zou bijna doen vermoeden dat de betreurenswaardige aanslagen op gekroonde"hoofden welke in de laatste jaren liet karakter eener epidemie beginnen te verkrij gen zich waarlijk nu ook in het vrije België beginnen te vertoonen. Er zou namelijk eene ontploffing plaats gehad hebben onder het rijtuig der koningin toen zij na de voorstelling in het Theatre de de la Monhaienaar liet paleis terugkeerde. Gelukkig is echter uit het door de politie ingesteld onderzoek gebleken dat men slechtsjmet een onschuldigen voetzoeker te doen had gehad. Het incidentwant, een andere naam mag aan de zaak niet gegeven worden, zegt dé Indé- pendauceveroorzaakte niettemin aanvankelijk geen geringe ontsteltenis; de ontploffing was door esn aantal personen gehoord maar waaraan ze moest werden toegeschreven, was niet gemakkelijk te bepalen. De pliantasie der omstanders, terecht door den slag verschriktmaakte spoedig van een kwajongenstreek een noordaansiag op de koningin. De een had de vlam onder, de ander beven het rijtuig gezien een derde verklaarde bovendien een rookkelom te hebben waargenomen, terwijl een vierde verzekerdedat de koetsier van graaf de Lannoy, grootmeester der koningin, gezegd zou hebben dat hij een kogel langs zijn hoofd had hooren fluiten. Hoewel het Brusselsch publiek de geschie denis van den voetzoeker ten slotte, erkend heeft te zijn een lage grap heeft het toch in het feit aanleiding gevonden om den Koning en de Ko ningin bij deze gelegenheid van zijn liefde en verknochtheid te doen blijken. Toen HH. MM. heden avond in het Koninklijk circus kwamen om een voorstelling bij te wonen daar ten be hoeve der armen gegeven, werd den Vorstelijken personen een allerhartelijkste ovatie gebracht. „Leve de Koning! Leve de Koningin!,, 'weerklonk 't als uit één mond eenige minuten achtereen. De Koning en de Koningin waren zichtbaar bewogen. De juichkreten waren reeds begonnen aan den Advertentiën 1—7 regels 0,60, daarboven 8 cent per regel groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën, driemaal ter plaatsing opgegeven, worden tweemaal in rekening gebracht Reclames beneden de rubriek Binnenland 15 cent per regel. ingang van het gebouw waar de Burgemeester van Brussel, luitenant-generaal Maréchalle, in specteur-generaal van de schutterij en een com missie van bet cirque, HH. MM: hebben ge complimenteerd. Overtalrijk was de menigtedie de voorstel ling bijwoonde. Overigens schrijft een doctor van krankzinnigen, en meenen ook anderen dat zelfs do voetzoeker, diezooals 't gewoonlijk gaat, door het publiek gerucht zoo grooten omvang 'had aangenomen niet eens bestaan heeft anders dau in het kookfornuis van een in de buurt wonenden kok of misschien in de verbeelding van hen die door de Bussische berichten van de laatste dagen de gedachten vol hebben van"vermoedelijke aanslagen. Een bijzonder bekwaam biljartspeler, een Amerikaan. Albert Gamier heeft onlangs' te Brussel in 35 minuten 861 caramboles gemaakt. Te Brugge is eene verecniging opgericht. Bruggezeehaven geheeten welke zich ten doel stelt de verwezenlijking te bevorderen van het plan van den heer de Maere-Limnanderom Brugge door'een kanaal met de zee te verbinden en te Heyst een groote zeehaven te maken. De veréeniging, welke zich buiten alle politieke quaes- ties zal houden heeft het voorzitterschap opge dragen aan den heer de Macrè-Limnander terwijl ondervoorzitters zijn liet senaatslid van Ockerhout en zijn politieke tegenstander de heer Pecsteen. Zij las. ZijJ udith Graystonede arme ondergeschikte Judith, die de schoone en be minnelijke lijderes zoo lief had en bij wie zij inwoondelas (terwijl de gewonde haar gelaat met inspanning gadesloeg) dat al die 'weelde die Hare arme kranke vriendin -genoothaar eigen dom was door de wilsbeschikking die zij daar in handen had een schrijven van mijnheer Pounce met een uittreksel van het oude testament was er aan vast gehecht en deed haflr zien hoe zij reeds achttien jaren van haar rechtmatig eigendom verstoken was gebleven. De letters dansten haar voor het gezichtde kamer draaide rond voor hare oogen. Zij stak hare hand uit om een steun te zoeken. „Wacht eensmeisje riep de doctor toe schietende. „Met uw verlof, een patient is genoeg hier." „Het is niets dokter het zal spoedig weder beter zijn", zeide de rechtsgeleerde. „Men valt niet zoo gemakkelijk flauwwanneer ons onver wacht eene erfenis ten deel valt." „Ik mag en kan ze niet aanvaarden, mijnheer Pounce", zeide Judith het perkament met be vende hand oprollende en het hem teruggevende. „Ik bid ulaat haar niets vernemen van dit wreede Testament;" „Hoe heb ik het nu, mejuffrouw?" vroeg de rechtsgeleerde, terwijl hij groote oogen opzette. „Is dat meisje krankzinnig." „Het zou haar het leven kosten", zeide Judith aaii hare aandoening door tranen lucht gevende; De eerste zes artikelen van Ferry's tweede onderwijswet zijn gisteren door den Franschen Senaat aangenomen. Het veelbesproken zevende artikel komt morgenDonderdagin behande ling. Eenige studenten hebben gisteren te Parijs een meeting gehouden waar ondèr oorverdoo- vend leven en te midden van de grootste ver warring men had er den armen Blanqui ook bijgehaald geprotesteerd is tegen de uitleve- riug van den Bus Harimann. Wat voor soort studenten 't waren blijkt duidelijk dit ie om „zou ik haar alles willen ontnemen wat baai- alleen het leven dragelijk maken kan? Dat kan ik niet, mijnheer Pounce, waarachtig ik kan niet." „Gij hebt volstrekt geen wil in deze zaak meisje", zeide hij. Er zijn nog andere belang hebbenden behalve gij." „Maar dit schijn* het eenige legaat te zijn dat verandering brengt in het vroegere testament", zeide Judith. „O ja, ik begrijp het, ook gij zult er bij verliezenvolgens het extract van het oude testament." „En <le oude blinde vrouw dan zeide hij. „De arme Buth! o, ja ook zij heeft reclit van spreken", zeide Judith nadenkende, „De executeurs zullen moeten beslissen, wat er behoort gedaan te worden", zeide de rechts geleerde niet zonder bitterheid in zijn toon „maar het is een netelige zaak. Drukke bezig heden hebben mij verhinderd er mij vroeger mede bezig te houden en ik wenschte u liever in persoon mede te deelen hoe de zaken stonden; ofschoon ik eigenlijk verplieht zou geweest zijn aan al de belanghebbenden te schrijven." „Derhalve heb ik er geen stem in vroeg Judith op zulk een mistroostigen toon alsof zij op het punt stond het doodvonnis van hare vriendin te teekenen. „Gij kunt zoo gij wilt een vergelijk met haar treflen", antwoordde hij „doch het testament moet uitgevoerd worden." „Daartoe zal rij nimmer hare toestemming geven", zeide Judith. „Ik ken haar edelmoedig hart ten volle. Zij zou van alles afstaud willen doen zoo haar slechts een drooge korst brood overblijft om van te leven. Vraag het bier aan dezen heer", zeide zij zich naar den doktor wendende //Vraag het aan elk die de goede krankemevrouw St. Clare kent, of zij niet liever zou sterven dan opzettdijk eene onrecht- standigheiddat zeer toegejuicht werd het volgend pleidooi dat liartmann alleen een staatkundig misdadiger was dat hij slechts den Czar had willen dooden Men besloot een adres tot de Begeering te lichten, Onder de vele stoffenwaarin in den laatsteu tijd sporen van arsenicum zijn aange troffen behoort thans ook rood flanel. In de Parijscke Soeieté de médéciné is een lap ver toond waarvan het g< bruik bij den drager huiduitslag had veroorzaakt. Tegenwoordig trekt in Frankrijk in zeer hooge mate een soort van brood de aandacht dat met den naam van vleesehbrood wordt aan geduid. Het wordt gefabriceerd door Scheurer Kestner en bestaat uit een deeggenomen uit meel en vleeseh met een weinig spek dat in gelijke deelen door elkaar gewerkt is. Dit deeg laat men rijzen en daarna wordt het gebakken. Na deze opératie te hebben ondergaan bemerkt men dat waarschijnlijk door een of ander terment al de vezels om zoo te Zeggen in op losbaren toestand gebracht zijn. Dit brood droogt men zooals beschuit en men behoeft het slechts in water met wat zout te lal en koken om een uitstekende soep te verkrijgen. De genereraal Chanzy heeft in Algerije proeven met dit brood genomen welke allen m et een volkomen succes geslaagd zijn. Prins Pierre Bonapai;te, de elf jaren geleden zoo veel besproken moordenaar van Victor Noir, woont thans geheel alleen te Versailles in een hotel op twee kleine kamers. Hij gaat slechts zelden uit, leeft zeer schraal van kleine geld sommen die zijn neefPrins Jerome hem var. tijd tot tijd zendt. Zijn vrouw bewoont met haar achttienjarige dochter een paar zeer armoedige vertrekken te Parijs. Prinses Mathilde schenkt haar een toe lage van 10 fr. per maand. Hri jonge meisje bezoekt daar de teekenschool en heeft in het Salon eenige kleine teekeningen tentoongesteld. Hnn zoon Bolland Bonaparte, is 2e luitenant te Falaise. vaardigheid omtrent iemand wie het ook zij te plegen." „Spreekt gij van de ongelukkige mevrouw St. Clare zeide de doctordie belang begon te stellen in het gesprek dat er gevoerd werd. „Er bestaat geen rechtvaardiger en edeler men9ch dan zijof iemand die een beter hart bezit. Het zou mij zelfs niet verwonderen te vernemen dat zij het wasdie haar rijtuig heeft afgestaan om u dezen avond naar de stad te brengen." „Uw vermoeden is gegrond, mijnheer", zeide Judith„ik hoop maar dat zij er geen nadeelige gevolgen van ondervinden moge." „Dan li-I) ik haar veel, zeer veel te danken", zeide de lijder verrast. „Het is inderdaad eene vreemde, en moeielijke zaak voor udat moet ik bekenneu." „Zoo het slechts zoolang geheim gehouden kon worden als zij leeft", zeide Judith dan was ik voldaan; ook zal zij niet vele jaren meer leven." „Maar ook de oude Buth heeft niet veel jaren levens meer te wachten", zeide de rechts geleerde; en mogen wij haar van haar recht matig eigendom verstoken houden „Ik dacht uzeide Judith aarzelende. „Wat dacht gij?" v aagde de rechtsgeleerde. „Datindien gij en die andere, heeruw compagnon wier legaten verminderd zijn het eens kondet aanleggen dat gij aan de blinde Buth haar jaargeld uitbetaaldetantwoordde Judith, „en dan kan het overige zonder veel moeielijkheid geregeld worden." Een. glans van vergeuoegen verspreidde zich over het gelaat van den procureur. Het jaar geld der oude vrouw bedroeg slechts zeventig pond en op deze wijze zouden ook hij en zijn -compagnon gebaat zijn. Hij besloot dan het ijzer te smeden terwijl het heet was. „Een verstandige inval, voorzeker", zeide hij. Ik moet zeggen dat gij een schrander meisje In het Engelsche Lagerhuis heeft Minister .Stafford Northcote gisteren officieel de waarheid ontkend van het berichtals zou de Engelsche Begeering eene verdeeliitg van Afghanistan willen bewerkstellingen. Van het afbreken der onder handelingen tusschen Griekenland en de Porie had men nog niet officieel kennis ontvangen. Mei wist de Begeering, dat nieuwe voorstellen waren gedaan. Tot gezant van Engeland in Marokko is be noemd de Heer Hay. De New-York-Herarld heeft voor de noodlijdende Ieren thans 100,000 pond sterling f1200.000 overgemaakt, De studenten te Cambridge hebben verle- deu Dinsdag zich aangesteld als polderjongens. Er was eene vergadering, belegd in welke ge sproken zou worden over de welbekende plannen van Sir Wilfrid Ijauwon en zijn geestverwanten tot beperking van het drankverbruik. Sir Wilfrid zou het woord voeren vergezeld van kardinaal Manning en de kanunnik Wilberforce. Nauwe lijks echter waren die drie mannen opgetreden, of een troep studeuten in edel verbond met een aantal kroeghouders drong de zaal binnen, en verhinderde door helsch rumoer dat er een woord gesproken werd. Bij eené academische jeugd zou menzoo geen ontzag voor grijze haren althans eerbied voor de vrijheid van discussie hebben mogen verwachten. Drie Engelsche reizigers hebben onlangs den top van de Chiraborasso bekldmmen. Na een tocht van tien dagen hadden zij eene hoogte van 17,150 voet boven de zee bereikt, en beproefden van daar uit den top te beklim men wat hun bij de derde poging gelukte. De bezwaren waarmee zij te worstelen hadden, als ijle lucht, koude en wind, waren grooter dan zij verwacht. De temperatuur op den top was 11 Fahrenheit onder het vriespunt. Het geluk ken van deze stoute onderneming mag tot de zeldzaamhedeu gérekend worden. Humboldt be klom in 1802 den 6,512 meter hoogen berg tot op een hoogte van 5.862 meter en Boussig- nault en Haali in 1831 tot op 5,987 m. zijt. Dus zijt gij inderdaad bereid van dit aan zienlijk vermogen zoolang afstand te doen als de arme dame leeft „Zeer gaarne van harte gaarnezeide Judith. „Mei, ik moet erkennen dat gij een meisje zijtzooals men ze zelden ontmoet", zeide de dokter vol bewondering. „Zoo iets mag men in de boeken zien voorgesteld maar als men het in werkelijkheid ontmoetdau is het eene ver kwikking voor het hart." „Ja, mijnheer Fleming is de eenige die er mede bekend isgeloof ik zeide de rechtsge leerde in gedachten. „Het kan zoo geschikt worden zoo allen er in toestemmen „Zoo gij dat zegtdan houd ik mij overtuigd dat het kan geschieden", zeide Judith met vuur, „en daar ik menschelijkerwijs gesproken de lieve mevrouw St. Clare zal overleven zal ik nooit het. geld noodig hebben datnaar' ik zie, aan mij weder vervalt bij den dood der oude vrouw dit kunt gij dan behouden iadien gij het slechts zoo aanlegt dat onze schikking een geheim blijft. O, de vrees alleen dat mevrouw St. Clare het mocht vernemenzal mij geen oogenblik rust geven." „Verontrust u daarover niet, edel meisje", zeide de procureur met toenemende vriendelijkheid in zijne stem. „Niemand zal er schade door hebben dan gij alleen dus is het niet waar schijnlijk dat cr iets van ontdekt worde. En wanneer de, tijd daar is voor u om er bezit van te nemen dan is uw grootmoedig gedrag onze beste bescherming en verdediging." „Gij zult het dan wel in orde brengen?" zeide Judith. „Ik dank u, mijnheer, ik dank u. Groot is de verplichting die ik aan u hebben zal. Nooit ben ik gelukkiger geweest dan in dezen oogenblik."

Echo van het Zuiden | 1880 | | pagina 1