Engeland. Duitschland. Amerika. Rusland. Oostenrijk. Italië. BINNENLAND. Turkije. liük door Sir Staftord Norlhcote heeft in het Lagerhuis medegedeelddat de Regeering heeft besloten het Parlement tegen Paschen te ontbinden. Het nieuwe Parlement zal in het begin van Mei bij eenkomen. In het Hoogerhuis werd door Lorp Beacons- field ook medegedeeld dat zoodra de noodige zaken zijn afgedaan het Parlement zal worden ontbonden. De wet betreffende Ierland is bij derde lezing aangenomen. De eerste Lord der Admiraliteit heeft in het Lagerhuis de begrooting voor Marine toe gelicht. Er wordt aangevraagd achterlaadgeschut, aanbouw van drie gepantserde schepen en drie ongapantserde kruisers. Het plan isaan elk schip der eerste klasse voortaan een torpedoboot toe te voegen. - Met 248 tegen 134 stemmen verwierp Vrijdag het Britsche Lagerhuis opnieuw Wilfrid Lawsou's voorstel om aan de gemeenten het recht te geven bij meerderheid van stemmen den verkoop van sterken drank binnen de ge meente te verbieden of binnen zekere grenzen te beperken. Uit Afghanistan is weer minder goed nieuws ontvangen. De zending naar Ghuznee is geheel misluktdaar Mahomed-Jan bepaaldelijk wei gert Musa Khan's zaak (Musa is een zoon van Jakub) te verlaten. Shanhaz-Khandie door de Engelschen tot gouverneur van Kohistan was aangesteldis gevlucht en de opstandelingen houden nu alle dorpen tusschen Charikar en Istalif bezet. Het voorstel der Duitsche Regeering, tot ver lenging van den duur der socialist^.wet, is door den Rijksdag in handen^commissie gesteld. De eons .rvatievetf' ëïi nationaalliberalen zijn voor de verlenging de Eortschrittspartij en de sociaal-democrateiy^ijn er tegen en het centrum r.eemt eene afwachtende houding aan. De Re- heeft betoogd dat de wet nauwgezet wordt ten uitvoer gelegd. ■faad is een ontwerp ingeko men er belasting op de operatiën triangulatie was delengte van den tunnel op 7 8 meter meer berekend dah werkelijk in den tunnel het geval bleek te zijn van daar, dat het werk vroeger geslaagd is dan berekend was. Of nu dat feit hel gevolg is van den invloed der tem peratuur op de meetwerktuigen, zal nader onder zocht worden. Door de eerst opening in den tunnel werd door de Italiaansche sectie aan die van Göschenen ten geschenke aangeboden lief, portret van den hoofdpersoon bij het groote werk, Favre. die de bekroning er van niet mocht beleven. In weerwil van de kleine misrekening in de lengte passen de niveaus en de assen van de beide deelen van den tunnel wonderbaar nauwkeurig aan elkander. Na den Zwitserschen gezant te Rome heeft de Duitsche gezant, de'heer v. Keudell een-diner gegeven ter gelegenheid van de vol brachte boring van den St. Gothard tunnel. De heer v. Keudell betuigde in een toost, dat Duitschland erkentelijk was aan Italië wegens het initiatiefdat het genomen had voor dit reuzenwerk waardoor eene gemakkelijke gemeen schap is verkregen tusschen de valleien van de Po en van den Rijn. Dank dien tunnel kan men thans in weinige uren den afstand afleggen, die de beide volken tusschen welke eene natie woont, ijverzuchtig op hare overleveringen en h-re onafhankelijkheid en vrijheid van elkaar scheidt. Dank ook dien tunnel kan men eene toekomst van vrede en steeds inniger wordende betrekkingen van vriendschap en handel tusschen hen tegemoet gaan. De Minister Cairoli dankte den Duitschen gezant voor zijne hartelijke woorden. Het feest, dat ons th.?4ns bijeenbrengt, zeide hij o. a„ is met ïiueen het feest van de wetenschap, van den arbeid van de nijverheid en den handel't is ook het feest van den vrededeze heilige zaak, waarvoor alle staatsmannen werkzaam zijn en die voor alles het doel is van Italie's staatkunde. Hoe levendiger de betrekkingen tusschen de volken worden hoe meer hunne belangen samen vloeien. Vervolgens gedacht de heer Cairoli dankbaar het deeldat Zwitserland in de boring vaD den tunnel heeft gehad en stelde ten slotte een dronk in op den Duitschen Keizer en den president der Zwitsersche Republiek. De Commissie uit het Huis van Volksverte genwoordigers aangewezen om het plan van een kanaal door de landengte VBn Panama te onder zoeken heeft besloten een rapport tot de Kamer te richtenwaarin aanbevolen wordt «en geza menlijke resolutie der beide Kamers aan te nemen. In deze resolutie moet de leer van Monroe worden gehandhaafd en moesten de Vereenigde Staten het bestuur en de controle van alle middelen ran gemeenschap over den isthmus voor zich eischen. Daarbij moest worden ver klaard dat zij als gevaarlijk voor hun vrede c* veiligheid aanzien elke poging eener Europeesehe mogendheid om een proctoraat in te roeren in eenigen onafhankelijken Amerikaanschen Staat. De president moest uitgenoodigd worden maat regelen te nemen teneinde de vernietiging te verkrijgen van elk tractaat., in st.ijd met boven gemelde verklaring. 1° het Westen van Noord-Amerika zijn in dit seizoen tot 11 Februari 11. geslacht 6.100.000 varkens (tegen 6,720,000 in denzelfden tijd van 1879). Dus 620.000 stuks minder of 10 pCt. achteruitgang, d. i. 155.000.000 pond. Minder in genoemden tijd werden uitgevoerd 60 millioen pond. Intusschen was op 7 Feb:uari alleen te Chicago de voorraad pork 300.000 barrels, smout 225.000 tierces. De geheele uitvoer bedroeg van 1 November tot 7 Februari jl. 460.970 kisten. Sinds eenigen tijd hebben zich te Berlijn ge vallen voorgedaan waarin de eene socialist den ander bij de politie verklikte. Thans heeft de bekende Most, die zich nog te Londen ophoudt, dit zelfs openlijk gedaan, met in een blad bekend te maken dat er uit Zurich geregeld socialis tische geschriften aan den apotheker Vogel te Berlijn werden gezonden. Het schijnt niet doenlijk te zijn geweesteen bewijs er voor te vinden maar daar de politiè het recht heeft, ook louter verdachte personen te verbannen werd Vogel eenvoudig de stad uitgezet. Volgens de Volks- zeitung is Most dien ten gevolge vervallen verklaard van zijn lidmaatschap bij het partij comité. Het vlek Donaustanff, nabij Regensburg inBeieren is gisteren met het daarin gelegen vorstelijk kasteel van Thurn en Taxis geheel af gebrand. Eenigen tijd geleden werd te Neurenberg de colporteur Kirschuer, een jongman van twintig jarigen leeftijdonder verdenking van mede plichtigheid aan een diefs'al gearresteerd. Reeds dadelijk bekende hij schuldig te zijnmaai verklaarde tevens wanneer men toch iets naders van hem wilde weten wel nog meer te kunnen zeggen waaruit zou blijken dat hij nog ai wat durfde. Heel gulhartig bekende hij toen de deder te zijn aan twee aanra'ndingen met diefstal op straatdrie brandstichtingen en tien inbraken met diefstal. In al die gevallen had de politie vruchteloos naar den dader gezochten bij onderzoek bleek nu dat hij die werkelijk was alsook dat hij eene medeplichtige had. Deze werd natuurlijk ook gearresteerd en thans zijn beiden veroordeeld de dader tot 14 en zijn medeplichtige tot 9 jaar tuchthuisstraf. Nauwelijks is de doorboring van den Gothard- tunnel tot stand gekomen of het plan voor et n derden zoodanigen tunnel komt ter sprake. Nu geldt het de Arlbergbaan ook een Alpenspoor- wegwaardoor Oostenrijk zal in verbinding Icoraen met de provincie Vorarlberg en m l het Zwitsersche spoorwegnet. Blijkbaar heeft dat )lan zijn oorsprong te danken aan de vrees van Dostenrijk dat door de Gothardbaan zijn afzet 'an koren naar Hongarije zal benadeeld worden, loordien Russisch en x\raerikaansch koren nu ;eraakkelijk over Genua en Venetië zal kuunen tangevoerd worden. Daarbij komt dat de nieuwe ol-politiek van Duitschland liet verder gebruik an de Zuid-Duitsche spoorwegen voor het ver eer met Zwitserland en Frankrijk in hooge mate elemmert. De nieuwe tunnel zal 10.270 meter mg worden, bij een hoogte van 1310 meter oven het niveau der zee. De Oostelijke mon- ing zal liggen bij St. Anton in het Stantzerdal, e Westelijke bij Langen in het Kloosterdal. In l/g jaar en voor 64 millioen mark zou het erk te doen zijn. Ten aanzien van het zoo gelukkig geslaagde uzenwerk, de doorboring van den St. Gotthard, >or den Keizer van Duitschland zoo terech' ge iend een „welthistorisches Ereigniss", verdienen volgende bijzonderheden opmerking. Uit de The Globe van Londen heeft uit St. Peters burg het bericht ontvangen, dat vijf studenten, die bij den brand waardoor het college van landbouw te Moscou verwoest is, gecompromit- teerd^ waren summier door den krijgsraad o-e- vonnisd zijn met veroordeeling tot 'levenslange ballingschap in Siberië. De gouverneur-generaal van Moscou prins Delgoroukoff, heeft het vonnis gecontrasigneerd datonmiddellijk uitgevoerd zal worden. Het lijk van eer. door dolksteken vermoord persoon dat men onlangs op het ijs van de Newa vond droeg op de borst een papier met liet opschriftGeëxecuteerd als "spion in het Winterpaleis. The Standard bevat een telegram uit Weenen meldende dat de nihilisten hun pogingen voort zetten om schrik en angst in St. Petersburg te verspreiden. Aan den anderen kant neemt graaf Loris Melikoff de gestrengste maatregelen^ tot onderdrukkng Niet slechts is een der voor naamste ambtenaren van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken met verscheiden van zijn ondergeschiktenin hechtenis genomen maar ter zeifder tijd stelcie de politie de naauwkeu— rigste nasporingen in het werk, die haar groote hoeveelheden ontplofbare stoffen hebben doen ontdekken. Later is een student van Moscou vermoord op straat gevonden omdat hij geweigerd had aan de nihilistische beweging deel te nemen. The Daily Telegraph, ontving van zijn correspondent te Weenen het uittreksel van een brief uit bt.^ Petersburgwaarin gezegd wordt dat de geheime politie het spoor van de jongste samenzwering tegen het leven van den Czaar, tot in de hoogste officiële kringen heeft kunnen nagaan. Verscheiden leden van den Raad van State zijn daarin gewikkeld. Een vreesselijk groot aantal inhechtenisnemingen zijn gedaan en de paniek, die te St. Petersburg heerschtis onbe schrijfelijk. Dooilbedreigingen zijn tot de Minister en hoog geplaatste personen aan het Hof gericht maar het gewichtigste van deze allen is die welke het den nihilisten gelukt is den Czaar te doen toe komen wiens dood op aanstaanden Maandag bepaald is. Men zegtdat de keizer na den aanslag op graaf Loris Melikoff, aan hevige zenuwaanvallen lijdende is. De correspondent van the Times te Weenen telegrafeerde aan zijn blad dat de paniek die na de kalme en gelukkige viering van 'sKeizers troonbestijging een weinig verminderd washe viger dan te voren St. Petersburg is geworden. De heer de Lesseps verklaarde in een samenkomst met HayesZaterdag gehouden dat hij geen enkele gedachte koesterde om het kanaal van Panama onder buitenlandsch toezicht te plaatsen en dat het in geen opzicht nadeelig voor de belangen der Unie zoude zijn. Hayes antwoordde dat hij met genoegen vernam dat het werk van de Lesseps geen politiek doel had. Te Mexico worden gioote toebereidselen gemaakt voor de ontvangst van den generaal Grantdie in het midden van de volgende maand in dit land verwacht wordt. Hij zal vorstelijk ontvangen worden het koste wat het koste. Mogen ook al dc weduwen niets ie eten krijgen, Mexico is een „groot" en „rijk" land en dat moeten zij den Yankees tastbaar bewijzen. Met de aanstaande verkiezing voor het presi dentschap is men aldaar reeds bezig, waardoor over het land verscheidene revolutiën zijn uit gebarsten die vooralsnog niet gevaarlijk zijn. Eerst wanneer de uitslag bekend is, vreest men, dat de poppen aan het dansen zullen gaan dan zullen er nieuwe contributies opgelegd worden en eenige gedwongen leeningen op den koop toe hebben. Martinus verried zich het eerst, door dat hij in het gewone half uurtje in de open lncht zijn buurman een briefje over den mt:ur trachtte te doen geworden, dat, door den cipier opgevnngen, de bekentenis inhield. Willem gaf al dadelijk na de uitspraak door een en ander te kennen, dat hij zeer tot spreken geneigd was om zoo mogelijk de straf wat lichter te maken, en Gerrit volgde den korsten weghij schreef nl. een bnef aan den procureur-generaal, waarin hij alles omstandig verhaalde. Nu zal het ook wel blijken of de gebroeders deel hébben gehad aan de andere inbraken van gelijken aard. Uit Oijen meldt men van 8 Maart De Maas is hier nog steeds wassende. Van de ringkade voor de doorbraak is gisteren na middag weder een gedeelte weggeslagen. Niet tegenstaande er nu reeds aan bnitengewoone weikzaamheden 20 mille besteed zijn, schijnt men er maar niet in te kunnen slagen de door braak te beteugelen. Door het bezwijken van' deze kade is in een kostbaar stuk uiterwaard een diepe wiel geloo- pen een huisje weggespoeld nog meer land bedorven en zijn de polders die anders geen last van het water gehad zouden hebben, onder- geloopen. De eerste doorbraak lag vlak tegen over de traverse de Beersche Maaszoodat" zij geen ander gevolg had dan dat het water, dat anders bij een hoogen rivierstand te Beer3 inliep nu aan de Driehuizen langs de leidijken zijn weg gevonden zou hebbenwaar het weinig schade deed. Thans is dc schade ontzettend. Waalwijk, 10 Maart 1880. In de zitting van verleden Zaterdag heeft de Hooge Raad Kerdijk schuldig verklaard aan het des bewust gebruik maken van valsche geschvif ten van koophandel7 malen gepleegddoch met inachtneming van verzachtende omstandig heden. Hem wijders vrijgesproken van hetgeen hem verder in de acte van beschuldiging is ten latste gelegd en hem veroordeeld tot eene correctio- neele gevangenisstraf van twee jaren in eenzame opsluiting te ondergaan in zeven geldboeten ieder van f 50 en subsidiair bij niet betaling tot twee dagen gevangenis voor elke boete. Bij publicatiën, in verschillende gemeenten aangeplaktworden de ingezetenen dringend uitgenoodigd, dat zij, die na 18 November 1879 van Adriaan van Beest, voerman te Sleeuwijk thans in hechtenisais verdacht van den moord te Sleeuwijk tienguldenstukken of bankpapier hebben ontvangen, daarvan aan den Burgemeester kennis geven. Daar niet ieder A. v. Beest kent, dient tot inlichting dat hij voerman en zeer doof is. Van het contingent voor de lichting van 1880 zullen worden ingedeeldS380 man bij de infanterie 420 ni. bij de cavalerie, 2050 in. bij de artil! :rie en 150 m. bij de minieurs en sappeurs. Onder liet aantal, bestemd voor de infanterie, zijn ook begrepen 600 man voor de zeemilitie. De Milici ns zullen zooveel doenlijk, worden ingelijfd bij korpsen of onderdeelen daarvan wélke in of nabij hunne houden. woonplaats garnizoen Bij Salonika is opnieuw een vreemdeling, een Dnitscher ditmaaldoor roovers opgelicht. Hoe gelukkig het is nietals de Engelschen in den naam van rijkdom te staan bleek hier alweder, want voor 100 pond liet men den Duitscher vrijterwijlgelijk bekend is voor den Engelsch- man 15.000 pond plus 12 gouden horloges met dito kettingen geeischt werden. soegs Door fen aantal gemeente-en polderbesturen belanghebbei. Ie bij de zomersluiting van de Beersche Maas is indertijd een adree gericht tot den Koning., met het verzoek lo. dat d zomersluiting in de Beersche Maas voortaan van Rijkswege en voor rekening van het Rijk worde gelegd of 2o. wanneer hiertegen bezwaar bestaatdat de grondslag van den spoorweg Nijmegen Venlo met spoed in zoodanigen staat worde gebracht, dat daarop du zomersluiting kunne worden aan gebracht. Door den Minister van waterstaat is alsnu krachtens machtiging des Konings aan de adres santen te kennen gegeven datwat het eerste verzoek betrefter geene aanleiding bestaat om de kosten van bet leggen der zomersluiting in de Beersche Maasdie nu reeds voor de helft door het Rijk worden gedragen geheel voor Rijksrekening te nemen of dit werk voor Rijks rekening uit te voeren, en datwat liet gebruik van de spoorbaan betreft, deze niet tijdig genoeg in zoodanigen toestand kan worden gebracht, om daarop met 15 Maart a. s. de zomersluiting te kunnen leggen doch dat de te maken spoorweg vermoedelijk in den loop van het aanstaande jaar als zomersluiting zal kunnen dienen. Reeds i9 geineid, dat de Lavertu's bekend In de vorige week hebben te Lexemburg terechtgestaan een vader, een moeder, twee zoons eene dochter en een schoonzooneene echte dievenfamillie, waarvan eenigen reeds meer malen in de gevangenis hadden gezeten een in IS67 tot tien jaar dwangarbeid was veroordeeld en een in België was gestraft wegens het uitge ven van brandbrieven. Thans waren allen ge zamenlijk beschuldigd van inbraak met diefstal, op verschillende plaatsen bij nacht gepleegd. Er werden veertig getuigen gehoord. Verscheidene gestolen voorwerpen meest schoenen kousen spek tabak pijpen enz., waren bij de beschul digden gevonden ofschoon tevens was gebleken dat zij volstrekt niet afkeerig waren van geld horlogiën en andere voorwerpen van waarde wanneer zij die te gelijk met eene versnapering konden wegkapen. In weerwil van alle waak zaamheid der politie had deze echter nooit cén hunner op heeterdaad kunnen betrappen. Hierop werd door de zes advocaten die als verdedigers waren opgetreden nadrukkelijk gewezen met het gevolg dat ten slotte van de 89 gestelde vragen de meeste ontkennend werden beantwoord en drie beschuldigen werden vrijgesproken. Van de drie overigen werd er een zijnde dezelfde die vroeger met tien jaar dwangarbeid was ge straft veroordeeld tot diezelfde straf voor den tijd van twaalf jaar de tweede kreeg zeven jaar tuchthuis- en de derde vijf jaar gevangenisstraf, onder bepalii g dat de eerste voor zijn geheele leven en de beide anderen vijf jaar onder poli- tietoezich moeten blijven. De houtveilingen op de Veluwe zullon weldra geëindigd zijn. Ook dit jaar werden weer voor duizende guldens akkermaalshout verkocht. Op vele plaatsen besteedde men circa 20 pCt. meer dan liet vorige jaarin het ver trouwen op eene stijging der schprsprijzen. Naar berekening is de schors verkocht tegen f40 u. 50 per voer (12 II. L.). - In 1650 kwam zekere Jacob Burkuis uit Holland op Long Island aan van waar hij naar Kingston City in Michigan trok. Hier kocht hij ettelijke morgens land en weldra kwam een zijner zonen Janus uit Holland insgelijks lot hem. Zij werden de stamvaders van een familie, die thans 12.000 leden telt en een der talrijkste vau de Unie worlt geacht. Het is voornamelijk van deze familie, dat het Hollandsche blad „De Grondwet" in Michigan bestaat. Samuel Burhuis (thans Burhaus) van New-York moet bezig zijn een geslachtstafel op te stellen. De landbouwer Vullings van Belfeld (Lira- bnrg), werd eergisteren door twee maréchaussées geboeid naar Venloo overgebrachtom drie da gen gevangenisstraf te ondergaan waartoe het heette dat hij veroordeeld was wegens diefstal vau gras. Vullings ontkende echter die veroordeeliug cn bleef ook in de gevangenis gebrachtzijn 'on schuld volhouden. En wat bleek nu? Dat de maréchaussées zich in den persoon hadden ver gist De straf was uitgesproken tegen een per soon van denzelfden naam woonachtig te Seve- num. De landbouwer uit Belfeld werd nu op vrije voeten gesteld. Hij heeft tegen de handelwijze der maréchaussees protest ingeleverd. Door de politie te Delft zijn aangehouden ze kere L. G. en zijne huisvrouw J. S., beschuldigd van diefstal van 3700 francs onder verzwaren de omstandigheden ta Gosslier in Belgie, hunne vroegere woonplaats gepleegd. Bij hare aan houding was de vrouw in het bezit van f1760 aan bankpapierf 40 aan goudgeld en ongeveer f 4 aan zilver. Drunen 10 Maart. De uitslag der gisteren gehouden verkiezing ran een lid voor den ge meenteraad in plaats van den Heer J. Tetrode is dat eene herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Johannes Klijn die 51 en Hendrikus Jz. van der Sanden die 49 stemmen op zich vereenigde. Vaspik, 9 Maart. Gisteravond is in. het gehucht Boven onder deze gemeentehet huis met afzonderlijk staande schuurbewoond door de landbouwer de Brnijn en van der Pas geheel afgebrand.

Echo van het Zuiden | 1880 | | pagina 2