t - en ÏOO kilo Rijst. UITLOTING van Schuldbrieven, EEN TREKHOND AFBRAAK JACHL^ Reisgidsen voorden Zomerdienst Huidexiberichten. DE NOTARIS RANT, Bjj A. C. LE BLANC, Aanbesteding Bekendmaking. H. VAN RÉïb TIE3 KOOP a 5 Ct. te bekomen: Burgerlijke Stand. 303e Staatsloterij. Handelsberichte n si ?A 1) VE RTE X IEN. 'v BERIGT VAN 1N1ET, 3450.— mr. TimmermanWaalwijk VRAAGT STAAT VAN BRIEVEN TSV Tegen betaling dei* kosten dezer annonce zijn ten kantore van de Heeren W. TIMMERMANS Zonen te Waalwijk te bevragen, eenige Coupons van uitgeloote Obligatien Rusland 1864 en Rus land 1798/1816, zoomede Coupon Stad Amsterdamserie 04.049 No 8, waarvan de Obligatie los baar is sedert Juli 1876. Grutter te Waalwijk, is a contant verkrijgbaar a f 10.50 M(RETJ), anderhalf jaar oud met Karretje, ook afzonderlijk. Waar, zegt de Uitgever dezer courant. Loon naar bekwaamheid. van een groote schuur, waaronder zware gebindten, balken, enz. bij den Uitgever dezer Courant. singen-Venlo in dienst te stellen, zal dit hoogst waarschijnlijk eerst iets later kunnen plaats hebben. Sinds korten lijd is een toestel in den handel gebracht die v^or een groot aantal menschen van uiteenloopende betrekking van veel gemak kan zijn. 't Is bekend onder den naam Brehmer's heehtmachins en bestemd om papieren stalen enz. met een stevigen metalen draad saam te hechten. Met een enkelen tik op een knop is dit werk volbracht. Men ziet dat zulk een toestel een o-root gerief kan opleveren voor gemeentebesturen en notarissen en alle anderen die stukken, man daten enz. saam te hechten hebben voorts voor manufacturiers voor hunne stalen; zelfs kan deze bewerking het innaaien van tijdschriften vervangen. Laatstleden Woensdag des namiddags on geveer 4 uur brak te Yelddrielbehoorende tot de gemeente Driel bij Zalt-Bommeleen felle brand uittengevolge waarvan in een paar uien 38 huizen werden vernield bewoond door 46 gezinnen. Menschenlevens zijn niet te betreuren, velen hebben echter meer of minder hevige brand wonden bekomenvan het vee is verbrand een paard met veulen en verscheidene schapen en varkens doch geen hoornveedat gelukkig in de weide was. De brand is ontstaan ten huize van R. v. d. Braakmaar hoe is een raadsel de een zegt dat de kinderendie alleen te huis waren, met lucifers speeldende ander dat men met een brandende pijp in de schuur is geweesthoe het ook zij, aangewakkerd door den nogal sterken wind, breidde het vuur zich weldra zoo zeer uitdat het scheen als ware het dorp aan ver schillende zijden in brand gestoken. Aan redden van huizen en inboedels was niet te denken want terwijl de bewoners van het eene gedeelte der wijk hunne buren van het andere gedeelte hulp verleendenvlogen de huizen van eerst- genoemden in brand zoodat in een kort oogen- blik de geheele wijk één vuurzee vormde, die wijd in den omtrek, ook van den dijk alhier, zichtbaar was en waarvan het hier zelfs ver brand riet en stroo regende en dikke rookwolken voorbij dreven. De R. K. kerk gelegen nagenoeg midden in het dorp aan de eene zijde van den weg en de pastorij daartegenover aan de andere zijde die als het ware door haar bouworde een scheids muur vormen tusschen de beide deelen der wijk hebben bijna geen letsel van den brand bekomen, doch niettegenstaande werden de huizen daar beneden gelegen door brand vernieldvooral een gevolg van de stroodakenwaarvan de brandende gedeelten door den wind voortge dreven op andere nedervielen en geholpen door de langdurige droogte, spoedig de vernieling overbrachten. Behalve een 8tal schuren zijn de 38 afge brande huizen meest alle flinke boerenwoningen, grootendeels met riet en slechts enkele met leien of pannen gedekt, onder welke laatste o. a. de school en onderwijzerswoning behoort een flink gebouw waarin ook bewaard werden de instrumenten van de harmonie die allen zijn verbrand. De huizen zijn bijna allen 't zij ook laag tegen brandschade verzekerddoch van de in boedels slechts weinige terwijl niet veel daarvan is gered. De schade alleen aan onroerende goéderen waarin verschillende maatschappijen hoofdzakelijk die van Oud-Karspel en van Loenen a/d Vecht, betrokken zijn, kan op onge veer een ton gouds worden geschat. Slechts een tiental huizen van 't geheele dorp bleven gespaard. Een vreemd verschijnsel heeft zich bij dezen brand voorgedaanieder ingezeten is er over verwonderd dat een kapitale boerenhuizinge bewoond door J. Dooremalen gedekt met riet en gelegen te midden der afgebrande gebouwen, op welk pand zich een ooievaarsnest bevond niet is afgebrand. De bewoners zijn er met krachtsinspanning in geslaagd terwijl het dak reeds veel geleden had het huis en den inboedel, die beiden"niet verzekerd waren te behouden. De ooievaars bleven lang op hun nest zitten zelfs toen de brand reeds hevig woedde en vluchtten eerst toen de vlammen in hunne na bijheid kwamen. De toestand van de meeste slachtoffers is be droevend en voor velen het verlies aan roerende goederen verschrikkelijk zoodat wij voor hen reeds bij voorbaat de liefdadigheid- onzer land- genooten "meenen te mogen inroepen. Weldra zal zichnaar wij vernemen eene commissie te 's Hertogenbosch vormen tot inzameling van liefdegiften. Door de goede zorg van Z. Exc. den Com- missaris des Konings en de hulp der militaire autoriteiten te 's Bosch zijn de ongelukkigen grootendeels in goede tenten gelegerd. De plaats des onheils trekt voortdurend vele bezoekers. De grootste inzender op de Berlijnsche visscherij tentoonstelling de ook hier te lande welbekende Italiaan Francesco Cirio, die met den door hem gedreven handel jaarlijks 19 millioen gulden moet verdienen verliet als 15 jarige knaap het hutje te Nizza Montferrato waar hij geboren wasmet niet meer dan ec— nige centen op zak. Nadat hij een paar malen te vergeefs zijn geluk beproefd had richtte hij eene handelszaak op voor den uitvoer van levensmiddelendie eerst op zeer kleine schaal was ingerichtmaar zich langzamerhand uitbreidde tot zij haar te- genwoordigen omvang bereikte nu door Fran cesco Cirio jaaarlijks 3000 waggons met tuin bouw voortbrengselen en eieren naar het buitenland worden gezonden. Ciriodie in alle groote steden zijn depots heeft, zond alleen naar Berlijn in het afgeloopen jaar 1,200.000 kolen kolen die daar voor den- zelden prijs verkocht werdenwelken zij te Rome of Napels opbrachten. De meeste der door hem verkochte producten komen uit het Zuiden van Italië waar hij uitgestrekte stukken gronds laat bebouwen. Zij worden alle te Flo rence verzamelden van daarop orders uit Turin waar Cirio woont naar de verschillende steden van Noord-Europa verzonden. Cirio zendt ook groote hoeveelheden visch (versch, gezouten of in olie) over de Alpen - en heeft onlangs de Golf van Tarente gepachtom daar op groote schaal de oesterkweekerij uit te oefenen. Hoe soms een kleinigheid aanleiding kan geven tot ontdekking van misdrijf, bleek onlangs te Landsmeer. Aan den dijk van het hoogheem raadschap Waterland onder Ilpendam was een aannemer uit Landsmeer bezig een schoeiing te plaatsen en meer dan eens was daar in de afgeloopen week paalwerk ontvreemd. Maandag nacht h;d men zelfs hout, dat reeds verwerkt en vastgetimmerd wasafgebroken en wegge voerd. Bij onderzoek vond men op het terrein waar de diefstal was gepleegd, een wollen polsje, dat zeer sterk naar visch rookzoodat men vermoedde, dat de voorwerpen ontvreemd werden door iemanddie van de visscherij leefde. Bij voortgezet onderzoek is gebleken dat twee vis- schers uit Oostzaan den diefstal hadden gepleegd Beiden hebben het feit bekend, terwijl het hout in hun bezit gevonden is. In het grensplaatsje Huls vond Maandag een treurig familiedrama plaats. Een aldaar wonend stucadoor geraakte met zijn volwassen zoon in twistomdat deze weigerde op kermis- maandag te werken. De twist werd zoo hevig dat de zoon den vader aangreep, hem tegen den grond wierp en geducht mishandelde. De vader greep daarop, in woede ontstoken een geladen vnurwapen en joeg zijn vluchtenden zoon een kogel in het hoofd. Een tierende menigte le verde den vader in handen der justitie over. Baardwijk, 13 Mei. In de raadsvergadering van heden is besloten om met den heer Vos te Waalwijk, in onderhandelingen te treden, ten einde een contract aan te gaan met laatsgenoemde ter verkrijging van gaslicht in deze gemeente. In dezelfde raadsvergadering is besloten om op de in deze gemeente bestaande brandputten pompen te plaatsenom in geval van gevaar meer dadelijk hulp te hebben. Dmiieii. Verleden Maandag gaf de Harmonie ter gelegenheid der kermis een matinée musicale, ten huize van H. van der Krabben. Een talrijk belangstellend publiek vulde de zaal. Als altijd kweet de Harm, zich onder leiding van den heer Brohm op uitstekende wijze van hare taakterwijl het opgevoerd tooneelstuk „Liefde zoek list" uitmuntend voldeed. Wel was het een genoeglijke voormiddag dien de Harmonie ons schonk en zij verdient daarvoor den dank van allen die wezenlijk genot op piijs stellen. Des namiddags was er voor de Honoraire en werkende leden der Harmonie Bal dat zeer druk bezocht werd. Drooge Buenos-Ayres. No. 55. 189 os (ltiv.) 169/10 k. „Oovino" fr. 128. Gezouten Buenos Ayres. No. 2534. 53 os mat. 32/40 k. Archimedes fr. 78V2. 2062. 801 koe mat. 20/25 k. „V.d'Anv. geheim. Gezouten Uruguay. No. 2546. 72 koe besch. 14/20 k. p. „Archimedes" a fr. 71. Van den 7 tot en met den 14 Mei. WAALWIJK. Gehuwd: Adrianus Kroot en Maria Snabel. Cornells Petrus van Woensel en Maria van de Sande. Leonardus Larabertus Leijtens en Adr. de Graaf. Theodoras van Noort, wed. Adriana van Putten en Adriana van der Wens. Ondertrouwd: Mozes Hartog en Dientje Goud smit. Bevallen: Antonetta van Vuuren geb. Maaijers d. Johanna Mangels geb. Soijer d. Maria Alphonsa Tielen geb. van Eupen z. Catharina van der Hoofdstad geb. van Ravenstein z. OverledenPetrus Jacobus van Es, 6 w. Petronella Johanna Margaretha van Hilst, 45 j. BAARDWIJK. GehuwdB. Klerx met J. van Dijk. J. H. Sustrunck met A. Kolsteren. Overleden: Maria van Ingen, huisvr. van Ge- rardus Brekelmans, 45 j. DRUNEN. OndertrouivdHendrikus van Wezel met Maria van der Aa. Bevallen -. Neeltje Nelis geb. de Pagter z. Walthera Broer mijn geb. Robben d. Overleden: Pieter Dekkers 9 m. Francis Pullen, echtg. van Adriana van Boxtel 77 j. Goverdina Pelders 6 w. SPRANG. Bevallen: Geertrui Hendrina Quirijns, echtg. van Adriaan de Bruijn, d. Hendrina Antonia Quirijns, echtg. van Pieter Johannes Rijken, d. GehuWd: Hendrik de Bie met Maria Boogers. Jan Baptist van den Hoven met Wilhelmina Keunings. Godefridus Manellis met Maria Brent. Jan Treffers met Pieternella van Dongen. Peter Paans met Jenneke van Dommelen. ANTWERPEN, 12 Mei. Van het artikel werd heden verkocht. Gezouten San Nicolas. Van 2311. 100 os 25/32 k. p. „Delambre" k fr. 85. 500 os 25/32 k. p. „Thales" a fr. 81. Gezouten Montevideo. No. 2210. 39 os besch. 25/32 lc. „Rubens" geheim. Gezouten Uruguay. Rest 2475. 716 os 28 k. p. „ViÏÏe d'Anvers" a fr. 76. Yan 2501. 100 os 25/32 k. p. „Strassburg", „Habs- burg" en „Tamar" a fr. S5. No. 2575. 28 os besch. 20/25 k. „Cybele" k fr. 73. Gezouten Lissabon. No. 2556. 415 koe en os 2373 k. „Rallus" geheim. ANTWERPEN13 Mei. De volgende zaken werden gedaan geadresseerd aan onbekenden. Gedurende de eerste helft der maand April 1880. Van Waalwijk. Mej. Valk van Vuren. j/s Hertogenbosch. L. Aite. Kaatsheuvel. Van 's Grevelduin-Capelle. C. v. d. Schuns. Kaatsheuvel. Kunnende de brieven door de afzenders aan het Postkantoor alhier worden terugontvangen. De Directeur, BAGGERMAN. Prijzen van f 100 en daarboven. EERSTE KLASSE. Derde trekking. No 4278 f1500; no 20346, 20761 elk f1000 no 7996, 8496, 16543 elk f400; no 6659 f200; no 3373, 7026, 9721 elk f100. Vierde trekking. No 3211 f200. Waalwijk14 Mei. Granen. Tarwe f 00.00 k 00,00 rogge f 7.50 k 0,00 gerst f 6.75 0.00Boek weit f 0.00 0.00 per HL.Haver 0 k 10 cent per kilogr.Tarwebloem f 00 00 a Rogge bloem f 00.00 per HL. Veemarkt. Aangevoerd 114 stuks. Prijzen der kalfkoeien f210 k fSOO. Weivee f 115 145. Het weivce is minder gewild. Biggen f9 a f 15 per stuk. Boter. Aangevoerd 315 kilo. Prijs f 1.19 1.33, per kilo. Brood 4 kilo 44 cent. Udenhout, 12 Mei. Boter. Aangevoerd 991 kilo van fl.30 tot f 1.55. Oisterivijk 12 Mei. Boter. Aangevoerd 1450 kilo van fl,30 a fl,50. Eieren Aangevoerd 1890 f3 per 100 stuks. Waspik, 12 Mei. Boter. Aangevoerd 200 kilo van fl.34 tot f 1.66. SCHIEDAM, 14 Mei. Moutwijn per HL. zonder fust of belast, f 11.50 Jenever -17.00 Amst. proef -18.25 Spoeling per ketel f0.00. Dordrecht, 13 Mei. Tarwe met onbeduidenden handelbij matige aanvoer bestond beperkte vraag, waardoor bestaande prijzen met moeite konden worden ingewilligd. De tweejarige Zeeuwsche, Vlaamsche en Over- maassche van 10.80 tot f 11.80. De puike jarige dito van f 11,60 tot f 12.00. De nieuwe puike Zeeuwsche en Vlaamsche van f 10.30 tot f 10.50. De nieuwe puike Overmaassche en Flakkeesche van f9.00 tot 10.00. De mindere en geringe van f6.50 tot f8.50. Zomertarwe van f7.00 tot f8.50. Jarige Canada van f 7.00 tot f 8.00. Heden overleed tot ons innig leedwezert onze geliefde eenige dochter Petronella Johanna Maria, in den ouderdom van 44 - jaren. J. F. VAN HILST. Waalwijk, 11 Mei 1880. Voor de vele bewijzen van belangstelling ons betoond bij het overlijden onzes dierbaren Broeder en Behuwdbroeder betuigen wij onzen innigen dank. Waalwijk, 15 Mei 1880. JOHAN E. VAN DE VELDE. ALIDA J. E. W. VAN DE VELDE- Van Kakerken. Aan allendie ons bij de geboorte van onzen Zoon blijken van belangstelling gaven betuigen wij bij deze onzen hartelijken dank. Waalwijk, 15 Mei 1880. ANTOON TIELEN. MARIE TIELEN- Van Eupen. te Waalwijkberigt Dat het Vast Goed onder Loonopzand kadastraal bekend in Sectie B., Nos. 2911, 2912 en 2915, toebehoorende aan W. J. STOELDRAAIJER aldaar, is ingezet op Dat dagelijks kan worden verhoogd en dat de Toeslag zal plaats hebben ten huize van 14. Muskens te Kaatsheuvel op Dingsdag den 25 Mei 1880, des avonds ten 8 ure. door het Gemeentebestuur van Waalwijk op Donderdag 20 Mei a. s., voormiddags elf uur, ten Raadhuize van het leggen van ongeveer 109 meters afwaterings-buizen met de noodige zinkput) es. Bestek ter visie ter Secretarie. Inlichtingen geeft J. VAN DIJK Jr. VAN DER KLOKKEN, Burgemeester. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk maken bekend, dat op Dinsdag 25 Mei a. S., voormiddag elf ure, ten Raad- huize alhierin het openbaar de uitloting zal plaats hebben van TWEE Schuld brieven, ieder groot f 500.—, van de geldleening dezer gemeenteaangegaan krach tens Raadbesluit van 9 Mei 1878. Waalioijk, 15 Mei 1880. Burgemeester en Wethouders voorn., Be Burgemeester VAN DER KLOKKEN. Be Secretaris, E. W. VAN LIEMPT. Te bevragen bij den Heer J. TOM te Waalwijk. BURGEMEESTER en WETHOUDERS vau SPRANG, brengen ter kennis: Dat door hen aan iederdie zich daar toe aanmeldt, van af heden een Permissiebiljet kan worden afge geven tegen f 5.per persoonom .gedurende één jaar op de gronden in deze gemeente gelegen te jagen. Sprang, den 5 Mei 1880. Burgemeester en Wethouders voorn., J. VAN DIJKBurgemeester DORRENBOOMSecretaris.

Echo van het Zuiden | 1880 | | pagina 3