EEN BRUUT BOVENHUIS, iPCfflsl EEN TREKHOND IOO kilo Rijst. UITLOHG van Schuldbrieven. AFBRAAK Huidenbericiiten. Wolberichten. Terstond te Huur Brand te Velddriel. H. VAN REE, - en DE NOTARIS RANT, A. C. LE BLANC, Aanbesteding Bekendmaking. TE KOOP Italië. Turkije. BINNENLAND. Laatste berichten. ADVERTENTIES r? u ifliïajaBJUiiifiiiüii iiiiiuia Loon naar bekwaamheid. mr. TimmermanWaalwijk BERIGT VAMJNXET. 3450.— rrti h5V VRAAGT Grutter te Waalwijk, is a contant verkrijgbaar a f 10.50 op Donderdag 20 Mei a. s., namiddags zeven uur ten Raadhuize van het leggen van ongeveer 109 meters afwaterings-buizen met de noodige zinkput] es. Bestek ter visie ter Secretarie. Inlichtingen geeft J. VAN DIJK Jr. VAN DER KLOKKEN, Burgemeester. van een groote schuur, waaronder zware gebindtenbalkenenz. Te bevragen bij den Heer J. TOM te Waalwijk. een oorlog tussclien de Porte en eenige buiten- landsche mogendheid 5o. Vertrek der Turksche troepen en ambte naren uit het land 60. Toelating van een Albaneesch vertegen woordiger te Constantinopel ter regeling der betrekkingen tusschen beide landen. De Adbaneesche liga \v31ncht dus tegenover de Porte in dezelfde verhouding te komen als waarin zich thans Bulgarije en vroeger Servië en Rumenië bevonden. Met onderscheid tus schen zulk eene verhouding en geheele onafhan kelijkheid is luttel. Eenigen tijd geleden ontvingen graaf d'liahn, kamerheer en opperjagermeester van den koning van Denemarken en de gravin brieven, waarin zij met den dood bedreigd werden, indien zij niet een zekere som op een aangewezen plaats ter beschikking van den schrijver stelden. De politie heeft echter spoedig de hand ge legd op een gewezen onderofficier diete lui om te werken op deze schandelijke wijze aan den kost trachtte te komen. Bij een der voornaamste dames van Rome werden sedert eenigen tijd vele kostbare voor werpen vermisten natuurlijk werd eerst het dienstpersoneel ran diefstal beschuldigd doch dezendie van hun onschuld bewust waren protesteerden en stelden een onderzoek in. Op een groote partij door de meesteres ge- geveiu bemerkte nu een der knechts, dat een der gasten lepeltjes en andere voorwerpen weg nam en even als een goochelaar in zijn mouwen deed verdwijnen. Men was den dief op het spoor en toen deze, nota bene een man die een hoogen titel voert, wilde vertrekken, werd hij beleefdelijk door den raaitre d'hótel opmerkzaam gemaaktdat hij wel eena uit vergissing eenige lepeltjes en nog iets had kunnen medenemen. Het gevangen heerschap bekende zijn dwaling en toen hij zijn mouwen geledigd had, verdween hij zonder een woord te spreken. Rome, 17 Mei. Tot dusver zijn er 190 afgevaardigden gekozen 72 constitutioneelen 88 ministerieelen en 30 dissidenten. Er hebben 98 herstemmingen plaats gehad waarvan er 39 voor de constitutioneelen 45 voor deministeri eolen en 14 voor de dissidenten gunstig waren. Ghazi [Osman Pacha heeft zijn ontslag als Minister van Oorlog ingediend, hetwelk echter niet is aangenomen. De Mogendheden zijn overeengekomen zegt men om aan de Porte in overweging te geven de onlangs naar Scutari gezonden regimenien te bezigen om een militair kordon rondom de Albar.eesche districten te trekken. De Times verneemtdat de Czaar gewei gerd heeft aan het verzoek van den Sultan te voldoenom zijne toestemming te geven tot verandering van de doodstrafuitgesproken tegen den moordenaar van kolonel Kumerow. Konstantinopcl17 Mei. Het antwoord van de Porte op de collectieve nota is aan de am bassadeurs ter hand gesteld. Er wordt in voor gesteld het benoemen van eene internationale commissie van onderzoek. Tilburg, 15 Mei 1880. Door den hoofdagent van politie alhier is eene welgestelde boerin uit Goirle op diefstal van verscheidene voorwerpen betrapt. Zij was ook in het bezit van twee verschillende goed gevulde geldbeurzen. Waalwijk, 19 Mei 1880 Eerstdaags zal vanwege het Gemeentebestuur aan de eigenaars dor panden gelegen aan de Noordzijde van de keistraat alhier van af het huis van den heer J. Quirijns tot aan de Putsteeg, gevraagd worden, of zij genegen zijn den grond, Hoodig voor het aanleggen van eene rioleering ten Zuiden van den winterdijkkosteloos af te staan. Men stelt zich voor een sloot te graven 2^2 meter breed en l1/2 meter diep. Zijn wij wel ingelicht dan bestaat het plan om daar waar zulks verlangd wordtbuizen te leggen. De trekkingslijst der algemeene verloting ten behoeve der noodlijdenden door den waters nood van 1880 is in ons bezit. Belanghebbenden geven wij daarvan gaarne inzage. Voor zoover bekend hebben twee ingezetenen onzer gemeente prijzen gewonnen als jde heer L. van Gemert op no 157773 prijs 110 J. 586 en de heer van Wijngaerden op no 157791 prijs no J. 699. De prijzen kunnen door tusschenko r.st der sub-commissiën in de verschillende gemeenten worden afgehaald zelfs al zijn de loten op een ander gekocht. Ter provinciale griffie van Noord-Brabant berust een situatie-teekenirrgin het jaar 1801 opgemaakt door den luitenant-kolonel, directeur van het agentschap van 'slands waterstaat, C. R. T Kraijenhoff, behoorende bij een door hem ter voldoening aan art' 8 der additioneele artikelen der staatsregeling van 1798 ontworpen plan voor een kanaal van Eindhoven tot den Bosch. Bij dat artikel was bepaald dat de rivieren de Dommel en de Aa bevaarbaar zouden ge maakt worden de eerste van Eindhoven tot den Bosch de tweede van Helmond tot den Bosch en dat aan dit werk jaarlijks een som van f 400 J)00 uit 'slands kas zou worden ten koste gelegd. Het is bekend, dat hieraan nimmer uitvoering i3 gegeven doch men scheen niet te weten, dat werkelijk de plannen voor het werk gereed waren. De kaart is gedagteekend 's Hage 4 December 1801 en door Kraijenhoff zelf onderteekend. Voor de kennis der geschiedenis van den waterstaatstoestand van Noord brabant heeft zij voorzeker groote waarde. Aan het jaarverslag van het ge sticht voor doofstommen te St. Michiels-Gestel over 1880 is het navolgende ontleend De ontvangsten bedroegen f 39,834.94 de uitgaven f38,045.68. Op 1 Januari werden 146 kwee- kelingen in het gesticht verpleegd. In 1879 werden 13 jongens en 9 meisjes opgenomen terwijl het gesticht door 9 jongens en 5 meisjes werd verlaten. Voor 4 kweekelingen werden de verplegingskosten geheelvoor 35 gedeeltelijk rergoed 107 werden geheel ten koste van de inrichting verpleegd. Het gesticht genoot eene Rijksbijdrage van f2000 en een provinciaal sub sidie van f 1000. Naar de Midd. Ct. meldt, zal al het materieel van de sneltreinen op de lijn Vlissingen Venlo van den Westinghousc-rem voorzien wor den. Uit Middelburg schrijft men Door de voortdurende felle droogte gaat het er met het watergebrek alhier onrustbarend uit zien. Bijna alle regenbakkenzelfs van de grootste huizenzijn ledig en de welputten nagenoeg overal opgedroogd. Voor één emmer drinkwater wordt met graagte van vijf tot tien cent besteed. Meer dan ooit' wordt nu het gemis aan eene waterleiding betreurd, waarvoor reeds in het jaar 1867 aan een geacht ingezeten alhier concessie was verleend, zonder dat daaraan tot heden uitvoering is gegeven. Onder de gemeente Heeze, nabij Eindhoven is een woonhuis door brand vernield. Van den inboedel is weinig gered. Alles was tegen brand schade verzekerd. De brand schijnt te zijn ontstaan in den schoorsteen. De landbouwer V., uit Bunschoten, begaf zich met paard en wagen van Nijkerk naar zijn woonplaats. In de buurtschap Holk raakte het paard op holwaardoor de reeds bejaarde man van zijn wagen vieltusschen de raderen geraakte en deerlijk gevond bij den landbouwer H. werd ingedragen. De terstond aangebrachte geneeskundige hulp mocht niet baten; de onge lukkige was reeds H/2 uur later overleden. Den 15en des nachts ten 2 ure brak er te 'sHeerenberg in de Kellestraat een brand uit, die, ten gevolge der droogte en aangewakkerd door den sterken wind, zoo snel toenam,, dat, ondanks den ijver der brandweer in korten tijd drie woningen in asch werden gelegd, waardoor vier huisgezinnen van dak beroofd zijn. Den 15en ontstond er brand in een der tenten op de kermis te Maastricht. Binnen eenige oogenblikken was de geheele tent met inboedel en een gedeelte van het daaraan gren zende paardenspel een prooi der vlammen. Aan den ijver der politie is het te danken dat de brand geen verdere uitbreiding verkreeg. Het lichtvaardig omgaan met petroleum schijnt tot dezen brand aanleiding te hebben gegeven. Boxtel, 18 Mei. Verleden Vrijdag ontstond in het naburige Esch een felle branddie in slechts weinige oogenblikken 3 huizen in de asch legde. Hoewel de branrl op dag en nog wel in de kom der gemeente plaats had, nam deze zoo spoedig in omvang toe, dat aan blusschen en ïedden niet te denken viel. Bijna al het huisraad en eenig klein vee bleef in de vlammen en het scheelde slechts weinig of in het perceel, whar de brand ontstaan was waren vrouw en kinderen een prooi van liet vuur geworden. Alle drie huizen en eenigen inboedel zijn tegen brand schade verzekerd. Men deed de moeite niet de brandspuit te halen iedereen wist dat ze //in competent" was. Onze schoone kerk is wederom verrijkt met twee prachtige beelden, voorstellende de H. Lambertus en den H. Benedictus. Dank zij den milden gevers hiervoor gebracht. Breda18 Mei. Het boogschuttersconcours te Ginneken is gisteren in de aller beste orde afgeloopen. De eersten prijs werd behaald door het gezelschap „Eendracht-Vriemlschap„ van Oudenbosch en de rozenprijs door „De Batavieren,, van Tilburg'. De korpsprijzen vielen in de on derstaande volgorde ten deel aan „Pas Buiten" van RosendaalSemper unitas van Prinsenhage, „Gloria Sorano" van Etten en „Batavieren" van Tilburg. „Buitenlust" van Helmond ontving de medaille voor de verstkomend en ook aan de beide harmonieën, „Concordia van Ginneken en „Cecilia van Breda werden medailles uit gereikt. ANTWERPEN. De vorige week was de markt weer slapde prijzen bleven onveranderd. "Uit de hand werden verkocht: 684 drooge Buenos-Ayres 1337 Rio Grande 1364 gez. Buenos-Ayres 90 Gualeguay 691 0 San-Nicolas; 269 Montevideo 1708 Uruguay 465 Lisabonne 93 drooge paarden Totaal 6701 stuks. Aangevoerd 1480 drooge, 13834 gez. en 1142 dr. paarden van B.-Ayres1970 gez. ltosario en 2345 gezouten Montevideo per steamers „Rosse", „Hal- ley" en „Leibnitz." ANTWERPEN, 18 Mei. De volgende zaken werden gedaan Gezouten Sar. Nicolas. No. 2629. 28 os bescli. 267io k. p. „Tliales" fr.62 Van 2311. 110 os 25/32 k. per „Delambre" fr. 85. Gezouten fRio Grande. No. 2606. 28 os mat 32/40 k. p. „V.d'Anv." fr. 75. Rio Grande. No. 4045. 16 paarden 5!/2 k. „Kans Olsen" fr. O1/* ANTWERPEN. Dit artikel bleef de vorige week zeer slap en weinig zaken werden gedaan de koopers houden zich terug en de aanvoerders blijven nog steeds de slotprijzen der laatste veiling vragen en zijn dan ook slechts 21 balen vette La Plate en 280 balen vette Chili kunnen verkocht worden. ANTWERPEN, 18 Mei. T-Ieden verkocht 39 balen vette La Plata. ff. -'■£!— Parijs 1 8 Mei. Het Journal Officiel maakt twee besluiten bekend lo. de benoeming van den heer Constansonder-secretaris van staat bij Jiet departement van binnenlandsche zaken tot minister bij dat departement in plaats van den heer Lepere; 2o. de benoeming van den heer Fallières tot onder-secretaris van staat bij binnenlandsche zaken. Rome, 18 Mei. De uitslag van de 483 ver kiezingen is, dat gekozen zijir 336 leden, van welke tot de conslitutioneelen behooren 117, tot. de ministerieelen 156tot de dissidenten 63. De 147 herstemmingen die moeten plaats hebben zullen waarschijnlijk 54 constitutioneelen, 74 ministerieelen en 19 dissidenten de meerderheid verschaffen. ;j3SEï«W3:errrer; Heden overleed, tot ons Tin mg leedwezen onze geliefde eenige dochter Petronella Johanna Maria, in den ouderdom van 44- jaren. J. F. VAN HILST. Waalwijk, 11 Mei 1880. t Heden overleed mijn geliefde Echtgenoot, de Heer J. B. TIMMERMANS, in den ouderdom van ruim 72 jaren, diep betreurd door mij, mijne kinde ren en beliuwdkinderen. Wed. J. B. TIMMERMANS- Maas. Waalwijk, 16 Mei 1880. aan de noordzijde van de keistraat te Waalwijk met vrijen opgangvoorzien van stook plaatsen keuken welpomp meidenkamer droogzolder en ander gerief. Franco aanvraag bij L. VAN DER KOLK te Waalwijk. (REIT), anderhalf jaar oud met £0 Karretje, ook afzonderlijk. Waar, zegt de Uitgever dezer courant. In den namiddag van 12 Mei woedde bij een zeer sterken Oostenwind in deze gemeente een hevige brand. In minder dan één uur stonden 39 huizen behalve schuren en hooibergen in vlam, en werden 45 huisgezinnen van have en goed beroofd. Door krachtige inspanning bleven kerk en pastorie behouden; school en school huis werden vernield. Menschen kwamen gelukkig niet om, hoe wel sommige met levensgevaar moesten wor den gered. Meer dan honderd stuks meestal klein vee werd een prooi der vlammen. Veld- Uriel gelijkt één puin- en aschhoop. Door goedgunstige beschikking van militaire autoriteiten uit 3 s Bosch zijn vele ingezetenen in de bereids afgezonden veldtenten opge nomen. De ramp is zonder belangrijke hulp voor velen niet te overzien wijl zeer velen zeer laag, anderen in 't geheel niet zijn verzekerd. Edelmoedige lanjlgenooten, de ondergetee- kenden vermeenen daarom met vertrouwen op de liefdadigheid hunner natuurgenooten een beroep te mogen doen. Elke gift, lioe gering, zal in dank worden ontvangen en in deze Courant vermeld. Mogen zij zich ver heugen te ziendat hunne roepstem velen zal aansporen hen in staat te stellenhet droevig lot dezer ongelukkigen te helpen verzachten. W. N. J. BELLINGAN DE KRIJGER, Burgemeester. A. H. J. MULDERS, Pastoor Veld-Driel. L. F. GAST, Deken Kerk-Driel. B. BAKKER, Predikant. R. VISSERS Jz., Wethouder C. P. DECKERS, Wethouder. C. T. KOLFSCHOTEN, Notaris. C. VAN IIAAREN. L. HÜRKMANS, Hoofdonderwijzer, als Secretaris. Vèld-Drielgemeente Driel15 Mei 1880. NB. De Redactie verklaart zich gaarne bereid de giften in ontvangst te nemen en over te makendie men haar voor boven genoemd doel zal willen ter hand stellen. te Waalwijk, berigt Dat het Vast Goed onder Loonopzand kadastraal bekend in Sectie B., Nos. 2911, 2912 en 2915, toebehoor end e aan W. J. STOELDRAAIJER aldaar, is ingezet op Dat dagelijks kan worden verhoogd en dat de Toeslag zal plaats hebben ten huize van 11. Muskens te Kaatsheuvel op Dingsdag den 25 Mei 1880des avonds ten 8 ure. door het Gemeentebestuur van Waalwijk Burgemeester en Wethouders van Waalwijk maken bekend, dat op Dinsdag 25 Mei a. S., voormiddag elf ureten Raad- huize alhierin het openbaar de uitloting zal plaats hebben van T W E E Schuld brieven, ieder groot f 500.van de geldleening dezer gemeente aangegaan krach tens Raadbesluit. van 9 Mei 1878. Waalioijk, 15 Mei 1880. Burgemeester en Wethouders voorn., Be Burgemeester VAN DER KLOKKEN. Be Secretaris F. W. VAN LIEMPT.

Echo van het Zuiden | 1880 | | pagina 3