C. A. Vebwiel, Haarlemsctie Halletjes if50o6n0sde EEN BRILLANT BOVENHUIS, AFBRAAK - en ÏOO kilo ïtijst. Huidenberiehten. DE NOTARIS RANT, Terstond te Huur TE KOOP A. 0. LEBLANC. BINNENLAND. Ingezonden stukken. Burgerlijke Stand. fADVERTENTlEN.fï- Handelsberichten. BANKETBAKKER, WAALWIJK, Vla- en Puddingpoeders. BAARDWIJK.; BERIGT VAN INZET 3450.— Minerale Wateren, CitroenLimo nade Gazeuse en Gemberbier. te VER KOOP EN: van een groote schuur, waaronder zware gebindten, balken, enz. Te bevragen bij den Heer J. TOM te Waalwijk. Grutter te Waalwijk is a contant verkrijgbaar a f 10.50 verloofd ziju met Prins Roland Bonaparte 2e luitenant in het Fransche leger en zoon van Pierre Bonapartevan vvien voor tien jaren druk sprake was en die nu niets meer van zich hooren laat. Het jonge paar zou het paleis van San Donato gaan bewonenen daarvan den naam aannemen. Het Keiz rlijk museum bevindt zich niet meer daarin want dit is in zijn geheel overgegaan in handen van Grootvorst Nicoluas van Rusland. De Engelsche consul te Rome de bankier Macbean is dezer dagen op listige wijze be stolen. De consul had een kassierin wien hij vol komen vertrouwen steldeen toen deze hem verzocht zijn zoon als klerk op het bureau te mogen aanstellen stemde de heer Macbean daarin gewillig toe. Dezer dagen nu had de consul een zekere som gelds noodig en zond aan zijn kassier de boodschap hem die aan zijn woonhuis te doen geworden. De kassier verontschuldigde zich en zeide dat zijn zoon de sleutels bij zich had waarop de consul te recht aanmerkte dat niet een klerk maar de kassier deze bij zich moest dragen. Hoe vreemd het klinken magde bankier vatte eerst kwaad vermoeden op toen noch vader noch zoon verschenen om het geld te brengen. Toen begaf hij zich zelf,naar het bureau waar hij niemand aantrof. Toen de politie onmiddel lijk daarop een onderzoek instelde bleek het dat er niet minder dan 220.000 lire aan Sar- dijnsche spoor weg-actién en klinkende munt ontvreemd waren. Nadat kort daarop 100,000 lire in de Banca italiana gevonden waren mogt het der politie gelukken de hand te leggen op den misdadigen vader die zijn eigen kind tot zijn medeplichtige gemaakt had. De zoon is intusschen nog niet ontdekt. Wat het vertrouwen van den bankier en de bank waarin de kassier de stukken be leende verklaartis dat deze laatste reeds 30 jaren en zijn zoon 10 jaren in het huis Macbean werkzaam waren. Waalwijk, 22 Mei 1880 De voorgenomen aanbesteding van het leggen van rioleerbuizendie verleden Donderdag op het Raadhuis alhier had moeten plaats hebben, is niet doorgegaan omdat zich geen liefhebbers hebben opgedaan. Bij de te 's Bosch plaats gehad hebbende aanbesteding van de levering van straat- en trottoirkeienis de heer J. P. Van de Goor alhier aannemer geworden van 43,000 straatkeien voor f 67,50 per duizend 16,000 trottoirkeien voor f 44,per duizend. Bij de verkiezing van een lid van den gemeenteraad te 's Bosch zijn van de 1275 kiezers slechts 212 opgekomenen de eenige candidaa*de heer mr. W. D. Bosch, president der rechtbank is dan ook met schier algemeene stemmen gekozen. Te Breda is op 77jarigen leeftijd overleden de heer mr. J. Lokepresident der rechtbank ridder van den Ned. Leeuw een mandie algemeen achting en waardeering genoot. De maskeradein het volgend jaar door het Utrechts studentenkorps te houden zal voorstellenden intocht van den Aartshertog Mathias binnen Brussel, in het jaar 1578. Blijkens eene raededeeling in de Nieuwe Gron. Ct., bestaat er in de provincie Groningen, in de gemeente 't Zand en omstrekeneene brandwaarborg-maatschappijdie eenig in hare soort is. Zij is eene onderlingebestaat sedert 1795 en heeft de tien eerste jaren de vrij hooge som van f2.50 op de duizend van de deelhebbers ontvangen. Sedert dien tijd dat is gedurende 75 jaren, is er geen contributie meer geind zelfs heeft er driemalen eene uit— keering aan de leden plaats gehad, gezamenlijk tot een bedrag van pCt. van het rerwaar-^ borgde kapitaal. De handelaar, Jacobsonte Zwolle ver oorloofde zich frambozen-limonade in den handel te brengenwelke eenvoudig geen frambozen bevatte. Het was een met ailine gekleurd vocht. De apotheker De Vries te Deventer kleurde zijn frambozensiroop eveneens met aniline. De praktijken dezer heeren hebben een gevoe- ligen knak gekregen door de gezondheidscom missie te Deventerdie de siroop onderzocht het bedrog ontdekte en feiten en nameu heeft wereldkundig gemaakt. Studenten die niet zoo heel jong meer zijn vindt men aan alle hoogescholen maar zoo oud als in China worden zjj zeker nergens ge vonden, De Gouverneur-generaal van Min Cheto en die van Honau hebben dezer dhgen een verzoek tot den Keizer van China gerichtwaarin zij hen), voorstelden een aantal studentenwier eerste jeugd voorbij is en wie het niet is mogen ge lukken den een of anderen graad te verwerven honoris causa een titel te verleenen. Van die studenten, 26 in getal, zijn acht boven de negentig en achttien ruim tachtig jaar oud. De Keizer heeft het verzoekschrift naar den betrokken minister verwezen. Bij den heer officier van justitie te Win schoten zijn van verschillende zijden klachten ingekomen tegen zekeren Derk van der Veen die in de couranten adverteert dat bij hem gelden op hypotheek zijn te bekomen en die wanneer naar aanleiding daarvan aanvragen om geld bij hem worden gedaan de aanvragers bij wijze van voorschot voor kosten eene geldsom varieerende van f2.50 tot f 13 laat betalen, terwijl hijwanneer men op het ontvangen van het op hypotheek beloofde geld aandringtzich met uitvluchten van de zaak afmaaktzoodat de aanvragerszonder de verstrekte voorschot ten terug te ontvangen onverrichterzake naar huis kunnen gaan. Genoemde Van der Veen heeft langen tijd verblijf gehouden te Stadsmus- selkanaal bij den kastelein )E. Drenth. Hij is onlangs van daar vertrokken. De penningmeester E., van de sigaren- makersvereeniging „Onderling Hulpbetoon" te Utrechtis met een gedeelte der kas op den loop, ongeveer f 700. Onmiddellijk heeft men de politie er mede in kennis gesteld en in de Nijverheid is eene vergadering belegd, om maat regelen te nemen. Te Dordrecht is geboeid uit Slikkerveer binnengebracht een net gekleed heerdie door den burgemeester van genoemde gemeente ver dacht werd den diefstal iuet inbraak bij den heer P. Smit Jr. aldaar te hebben gepPegd. Na een verhoor bij den officier van justitie te hebben ondergaan is de man echter onmiddellijk op vrije voeten gesteld. In de Schie te Schiedam, is door de politie het lijk gevonden van den telegrafist der Holl. Spoorwegmaatschappij aan het station aldaar een jongmensch van 20 jaar. Naar de N. S. Ct. meldtis de verdronkene Maandagavond laat na afloop van den dienstmet eenige mede beambten in vroolijke stemming een eindweegs den Overschieschen weg opgewandeld en is hij, niet ver van de plaats waar thans zijn lijk is gevonden, alleen teruggekeerd. Dinsdagochtend verscheen hij niet aan het bureauen in den loop van den dag werd door een der stadsbe- ambten een hoed drijvende gevonden in de Schie. Door de politie werden daarop nasporingen ge daan welke het bovenvermelde resultaat hadden. Het lijk is naar het drenkelinghuisje op de stadswerf vervoerd. Naar rr.en verder verneemt zou er vermoeden van geweldpleging bestaan waartoe het op het lijk vinden van twee ledige portemonnaies on een lichte sohram aan neus en hand aanleiding geven. Sedert geruimen tijd had zekere A. v. d. A., smidsknecht te Delftde gewoonte wanneer hij beschonken te huis kwam zijne vrouw te mis handelen. Daarop niet gesteld nam de vrouw Donderdag voormiddagtoen zij hem met wag gelende schreden de woning zag naderennaar elders de wijk. De man om zich hierover te wreeken haalde eene groote hoeveelheid krullen van den zolderwelke hij in de woonkamer nederwierp en in brand stak. De vlammen werden gelukkig spoedig door eene voorbijgaande vrouw opgemerktdie de bewoners der buurt bijeen riepzoodat men het vuur spoedig mees ter was. De man is naar 's Hage opgezonden ter beschikking van de justitie. Den eersten Pinksterdag is te Veendam het huis van den bakker B. Eeftingdie afwezig was met bijna den geheelen inboedel verbrand. H. Jager, die onder hetzelfde dak woonde, heeft ziju inboedel grootendeels gered. Alles was ver zekerd. Oorzaak onbekend. 2 marschen, 1 polka en een ander stuk dat ik niet ken omdat er geen programma's waren. Moge dit schrijven strekken de leden der N. K. Harmonie aan te sporenin het vervolg hunne oude renommee te handhaven, opdat alle aanmerkingen voorkomen worden. N. Drunen 20 Mei. Als een bewijs dal Drunen met recht den naam draagt van uitstekende biljartspelers te bezitten, vermelden wij, dat op een dezer dagen alhier bij den den heer VV. van Hulten gehouden wedstrijd op de biljart de le prijs een fraaie klokbehaald werd door den heer H. Willemse alhier met niet minder dan 43 punten de 2e door den heer M. v. Delft met 38 de 3e door den heer C. van d. Putten met 36 de 4e door den heer C. Broeders (uit Baardwijk) met 34en de 5e door den heer E. van Hulten met 33 punten j alles in slechts 15 stooten. Trouwens, bijna nergens wordt het biljart ook zoo druk bespeeld als in deze streken. De strenge vorst van Woensdag morgen deed ook hier veel schade: de meeste aardappelen en boonen zijn totaal weg en ook de fruitbooinen hebben op nieuw veel geleden. Door het aan houdend schrale weder kunnen gras en rogo-e maar niet bijkomen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Oisterwijk21 Mei 1880. Mijnheer de Redacteur Mag ik u verzoeken het volgende in uw geacht blad te willen opnemen. UEd. Dienaar N. Of het ernst of satyre' isdat de Tilburgsche Courant van Donderdag 11. met zooveel lof ge wag maakt van het eerste zoraerconcert, gegeven door de N. K. Harmonie aldaardurf ik niet beslissen. Doch waar is het, dat dit concert op mij, die liet toevallig bijwoonde, en op het talrijk publiek geen srunstigen indruk maakte. Dc uitvoering liet veel te wenschen over, omdat vele werkende leden afwezig waren en het geheel daaronder leed. Het was jammer daar de N. K. Harmonie te gunstig bekend is, dan dat ze mijn lof noodig heeft. Het spreekt van zelf, dat, waar het alleen liefhebbers zijn, geen kritiek te pas komten was het dus veel beter geweest, dat de redactie der T. Ct. gezwegen had dan een onware voorstelling te geven. Het schijnt in den aard der redactie te"liggen en een esprit de cloc/ier te zijn altijd wat de muziekuitvoe ringen te Tilburg betreft, de loftrompet te bla zen ofschoon uit de verslagen dikwijls blijkt dat die zonder eenig oordeel geschreven worden. Wat den aard der uitvoeringen van dit concert betreft, zoo bestond die slechts uit 4 nummers, Van den 7 tot en met den 14 Mei. WAALWIJK. Ondertrouwd: Hendrik Brok, wed. van Gijs- berdina de Laat en Elisabeth van der Aa jd. OverledenAnna Brekelmans oud 14 weken Johannes Bernai'dus Timmermans, wed. van Ca- tharina van Ierselechtgenoot van Wilhelmina Martina Maas oud 72 jaren. BAARDWIJK. Bevallen: Cornelia van Roermond geb. van Helvoirt z. Overleden: Maria Catharina van de Wiel 5 m. Maria Jacoba Tijssen 9 m. Jan Schouten weduwe naar van Helena van der Sanden 79 j. DRUNEN. Bevallen-. Johanna Maria Verhoeven geb. Ger ritsen d. Overleden-, Antonie Vissers 5 m. Bartholo- meus Verhoeven echtg. van Theodora van der Geit 58 j. Heden overleed mijn geliefde jT Echtgenoot, de Heer S J.B.TIMMERMANS, in den ouderdom van ruim 72 jaren, diep betreurd door mij, mijne kinde ren en behuwdkinderen. Wed. J. B. TIMMERMANS- Maas. Waalwijk, 16 Mei 1880. ANTWERPEN, 19 Mei. De volgende zaken werden gedaan Gezouten Rosario. No. 2602. 114 os mat 20/26 k. p. „Rosse" k fr. 78. Gezouten San Nicolas. No. 2628, 32 os besch. 25/32 k. p. „Tliales" fr. 78. Gezouten Montevideo. No. 2597. 84 os 15/20 k. p. „Thales" k fr. 707a. Gezouten Uruguay. Rest 2034. 915 os 20/25 k. p. „Aspasia" a fr. 71. Van 2035. 500 25/32 k. p. dito k fr. 77. Van 2543.500 koe 14/20 k. p. „Archimedes* geheim. ANTWERPEN20 Mei. Hedèn werden de volgende partijen van de hand gedaan. Gezouten Montevideo. No. 2617. 22 koe mat besch. 14/20 k. „Thales" fr. 68 a 2618. 30 20/25 k. dito fr. 80 a 2619. 16 14/20 k. dito fr. 64 a 2620. 11 20/25 k. dito fr. 75 ANTWERPEN, 21 Mei. Van het artikel werd heden verkocht. Gezouten San Nicolas. No. 2625. 109 os besch. 20/25 k. p. „Thales" fr. 78 Gezouten Rio Grande. No. 2603. 119 os mat 15/20 k. p. „V.d'Anv." fr. 61. Waalwijk21 Mei. In granen was weinig han del. Veemarkt. Aangevoerd 73 stuks. Prijzen iets vlugger dan vorige week. Biggen f9 a f15 per stuk. Voor goed zwaar zoolleder is vraag van f 1.80 k 1.90, paardenleer van f2,30 k 2.50 per kilo. In nieuwe schors gaat weinig om, de prijzen zijn eenigszins flauw. Boter. Aangevoerd 315 kilo. Prijs f 1.19 k 1.33 per kilo. Brood 4 kilo 44 cent. Udenhout, 19 Mei. Boter. Aangevoerd 1099 kilo van fl.29 tot f 1.33. Oisterwijk 19 Mei. Boter. Aangevoerd 1420 kilo van f 1,20 a f 1,44. Eieren Aangevoerd 1425 f3V, per 100 stuks. Waspik, 19 Mei. Boter. Aangevoerd 300 kilo van fl.27 tot fl.44. SCHIEDAM14 Mei. Moutwijn per HL. zonder fust of belast. fï2 00 Jenever - ±7-50 Amst. proef i8 75 Spoeling per ketel f 1.20. Dordrecht, 20 Mei. Tarwe vond weder lang zaara afnemers, en ging de matige aanvoer tot ongeveer vorige noteering slechts gedeeltelijk van de hand. De tweejarige Zeeuwsche, Vlaamsche en Over- maassche van 10.80 tot f 11.80. De puike jarige dito van f 11,60 tot f 12.00. De nieuwe puike Zeeuwsche en Vlaamsche van f 10.30 tot f 10.50. De nieuwe puike Overmaassche en Flakkeesche van f9.00 tot 10.00. De mindere en geringe van f6.50 tot f8.50. Zomertarwe van f7.00 tot f8.30. Jarige Canada van f 7.00 tot f 8.00. JRogge werd 20 cent hooger genomen. De nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche van f 6.90 tot f 8.00. Overmaassche van f6.40 tot 7.90. Gerst. Onveranderd. De Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Winter- zakmaat f5.00 h f5.80, en dito gestort f6.00 k 6.20. Overmaassche en Flakkeesche f4.30 k f5.60. De Nieuwe Zeeuwscheen Vlaamsche Zomer- zakmaat f 5.00 k f 5.20. Dito gestort f 5.30 a 5.60 Overmaassche en Flakkeesche f4.50 5 00 Spelt f4.00 k 4.70. Haver. De nieuwe Inlandsche Voeder naar deugd van f3.50 tot f4.50 en dito dikke f4 50 a f 5.50. Paardenboonen naar qualiteit van f8.00 tot 8.50 üuivenboonen. Naar kwaliteit van f9 00 tot f9.30 verkocht. Bruine van f7.— tot f 13. Erwten. De goedkokende blauwe naar deugd van f9.00 tot f 10.00, mestingsoorten van f8 tot f8.80. Koolzaad onveranderd. GeVeild puik Zeeuwsch gestert tot 58 pd. en goed dito tot 59 pd, Vlaamsch en Overmaasch zakgoed van 45 tot 56 pd. aan te nemanper 2000 kilo op 800 kilo Olie October f361 te koop. Hennepzaad. Nieuw inlandsch tot f8.50 gelaten Kanariezaad als voren. Naar deugd van f9.00 tot f 10.50. Per 100 kilo tot f 16 verkocht. Lijnzaad. Geveild per 2040 kilo 110 p. Konings berger tot f 000116 p. Taganrog tot f340; 112 p. Petersburger lot f335 en 119 p. Memel tot f330. Raapkoeken. Harde f95è,fl00. Zachte f115. Lijnkoeken. Harde f 115 a 120. Zaclitefl25u 135 beveelt zich door deze beleefdelijk aan tot het leveren van Alsook verkrijgbaar De BURGEMEESTER van Baardwijk zal op Vrijdag den 28 Mei a. s., des namiddags ten 3 ure precies te beginnen in de oude schoolin tegenwoordigheid van den Raad, in het openbaar 1 beste eikenhouten staande Lessenaar met laden en alle gerief. 1 flinke kast, staande op het Raadhuis, geschikt voor hang of kleerkast- 8 deuren, enkele van het glazen beschot in de school, sedert 10 jaren nieuw. 2 lange raamjalousiën. 28 beste schoolbankenvele nog korte jaren nieuw. 21 mindere schoolbanken geschikt voor tuinbanken en schrijflessenaars. Verder schoolborden, losse kasten, kap stokken, vloertredenlooden inktkokers, hanglampenschoorsteenkap enz. enz. De goederen, zijn twee uren voor de ver- kooping te zien. Be Burgemeester voornoemd J. A. J. VAN HEIJST. te Waalwijkberigt Dat het Vast Goed onder Loonopzand kadastraal bekend in. Sectie B., Nos. 2911, 2912 en 2915, toebehoorende aan W. J. STOELDR A AI JER aldaar, is ingezet op Dat dagelijks kan worden verhoogd en dat de Toeslag zal plaats hebben ten huize van H. Muskens te Kaatsheuvel op Dingsdag den 25 Mei 1880, des avonds ten 8 ure. aan de noordzijde van de keistraat te Waalwijk met vrijen opgangvoorzien van stook plaatsen keuken welpomp meidenkamer droogzolder en ander gerief. Franco aanvraag bij L. VAN DER KOLK te Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1880 | | pagina 3