Plan heropening van het Oude Maasje. Huidenberichten. Wolberichten. De Notaris A. J. Bink, Italië. Turkije. Rusland. BINNENLAND. 303e Staatsloterij. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. ADVERTENTIEN. Prijs /"0.60. UITVOERINGEN. STAAT VAN BRIEVEN h5V J0I1AM ALLÏGOMA VAN DER HAGEL op Maandag den 19 Juli 1880, PUBLIEK VERKOOPEN: Eenige perceelen BOUWLAND, Bij den Uitgever dezer Courant is VOORHANDEN: tot Een krankzinnige te A gram moest naar het krankzinnigengesticht te Stenjeval vervoerd worden. Om den man die doorgaans uiterst bedaard waser goedschiks heen te krijgen besloten twee zijner vrienden hem weg te bren gen, en gingenonder voorwendsel van een pleiziertochtje te maken, in een rijtuig met hem op weg. Het was een warme dag en de drie vrienden kregen weldra grooten dorst. Zij hielden dus even op bij een herberg en namen daar een hartversterking. Maar een eind verder konden zij weer de verzoeking niet wederstaan om een herberg aan te doen, en eindelijk, vlak bij het gesticht hielden zij ten derdenmale stil, om een laatste hartsterking te nemen. Toen zij daarop in het gesticht aankwamen en de krankzinnige in ontvangst zou worden genomen, waren alle drie in zulk een toestand, dat men volstrekt niet kon zien wie van hen de krankzinnige waszij werden daarom ieder in eene afzonderlijke cel opgesloten en den vol genden morgen, toen zij hun roes hadden uit geslapen, was de ware gek te onderscheiden en keerden de twee vrienden naar Agram terug. Op den spoortrein van Weenen naar Pest zaten onlangs in een coupe 2e klasse, met eeni- ge andere passagierseen oud heer en een welgekleed jongmensch. De laatste dook al spoedig gemakkelijk iti een hoekje, en was weldra zoo vast in slaap dat hij op de vragendie de oude heer hem deed volstrekt geen antwoord gaf. Niet ver van Preszburg beklaagde de oude zich tegen zijn reisgenooten dat zijn zoon altijd zoo lichtzinnig was. Daar zat hij b. v. nu weer in een diepen slaap verzonkenterwijl hij al het reisgeld in bewaring had. Voor de zeker heid zou hij het maar bij zich nemen. Hij knoopte dus de jas van den slapende los nam hem zijn portefeuille uit den zak en stak die in den zijnen daar was ze goed bewaard. Toen de trein te Preszburg stilhield ging de oude heer er even uitverzocht zijn mede-pas sagiers gedurende zijn afwezigheidop zijn zoon en diens bagage te letten, en kwam niet terug. De reizigers achtten zich verplichttoen het sein van vertrek gegeven werd den jongen man wakker te maken en hem te zeggen dat zijn vader niet teruggekomen was. Maar voor hun dit geluktewas de trein reeds in volle vaart en nu bleek het dat de jonge man geen vader meer had, en dat de oude heer een onbeschaamde dief was geweestdie hem ten aanschouwe van al de medepassagiers f 800 ontstolen had. Hij stapte uit aan het volgende station en keerde naar Preszburg terug, maar vond geen spoor van zijn gewaanden vader. Ook de politie heeft hem nog niet in handen krijgen. Bij de Italiaansche Kamer is een voorstel ingekomen strekkende om te Home een eere- boog op te richten ter nagedachtenis van wijlen koning Victor Emmanuelvader van den tegen- woordigen koning. De Staat zal acht millioen lire daartoe bijdragen terwijl voor wat verder noodig is door particulieren reeds rijke toezeg gingen zijn gedaan. Een algemeene prijsvraag wordt uitgeschreven. Alle kunstenaars in Europa mogen mededingen naar den prijs of liever naar de prijzen want er zijn er drieeen van 30.000, een van 20.000 "en een van 10.000 lire. -r--Casimo Giordamo een berucht Italiaansch bandiet, die in 1861 de schrik was van het district Beneventomaar daarna uit eigen be weging naar Amerika vertrok is thans in zijn vroegere verblijfplaats teruggekomen en heeft zijn oud werk hervat. Door zijn bende is een land eigenaar gevangen genomen voor wien hij een losgeld eischt van 17.000 lire. In de Italiaansche Kamer heeft de minister Depretis verklaarddat de Regeering alles in het werk stelt om den gevreesden roover in handen te krijgen. Uit Constantinopel wordt gemeld dat Blum Pacha vertrokken is om de forten der Dardancl- len te inspecteeren en dat Baker pacha met eene bijzondere zending naar Salonika is belast. Vooreerst moet nog geen sprake zijn van maatregelen van dwang tegenover de Porte. Slechts wanneer zij hardnekkig mocht blijven weigeren de besluiten van het congres ten uit voer te leggen in dat alleruiterst geval is het mogelijk dat de Mogendheden gezamenlijk zich tot eene demonstratie vereenigen. Mag men den berichtgever van Daily News geloovendan worden zoowel in Griekenland als in Turkije oorlogstoebereidselen gemaakt. Ir. Griekenland is men bedaard maar tot het uiterste besloten om zich recht te verschaffen en ook in Turkije openbaart zich een oorlogs zuchtige geest. Zoowel te Weenen als te Berlijn zou men dan ook van gevoelen zijn dat Grie kenland en Turkije handgemeen zullen geraken, en dat laatstgenoemde mogendheid zich daarmeê gansch te gronde zal richten. De Montenegrijnen hebben hunne stellingen bij Dulcigno verlaten en zijn naar Podgoritza opgeruktwaar een aanval wordt verwacht. Het is hun voornemen den oogst van de velden der Albaneezen binnen te halen. Te Jalova en Eandezi zijntengevolge van wreedheden door de Turken gepleegd Mahome- danen en Christenen weder aan het vechten geweest. De omzwervingen van Ismail Pacha s.harem. neemt thans een eind. Op verzoek van den Italiaanschen gezant heeft de Sultan aan de schoonen verlof gegeven om te Smyrna verblijf te houden. De dames zullen zich nu naar de stad begeven en daar de orders van den gewe zen Khedive afwachten. In Turkije's hoofdstad is het tegenwoordig droevig gesteld. De inwoners zijn er hun leven en eigendom niet zeker. Dagelijks worden te Constantinopel of in de omstreken moorden ge pleegd zelfs op klaarlichten dag en in druk bezochte straten. De moordenaars weten altijd te ontvluchten zonder dat iemand eene poging doet om hen in handen te krijgen. Het verbod van den Sultan om Veli Mahomed te straffen wegens het vermoorden van den Rus- sischen overste Knmmerau draagt er zeker niet weinig toe bij om het vermoorden van Christe nen door Mahomedanen aan te moedigen. De bladen wagen nog altijd niet van Veli Mahomed te spreken. De Russische gezant heeft den Sultan gevraagd naar het besluit dat hij ten opzichte van den moordenaar denkt, te nemen. Een der leden van de aristocraten club te St. Petersburg heeft onlangs op een paar onge lukkige speelavonden de kleinigheid van vier millioen gulden verloren. Het geval heeft in de Russische hoofdstad dan ook eenig opzien ver wekt. De man, zegt men, is echter zoo rijk dat hij het verlies bijna niet eens gevoelt. WAALWIJK. Aanstaanden Zondag zullen de volgende stukken op de repetitie der Liedertafel gezongen worden OmhoogHeinze. Les montagnards Spadois Radoux: Die alten Frauen Walzer Kücken. Tilburg ,10 Juli 1880. Z. M. heeft bij de dd. schutterijop ver zoek eervol ontslag verleend te Tilburg aan A. L. A. Diepenals kapt., en benoemd te Tilburg tot kapt, A. J. C. Daamen thans lste luit.; tot lsten luit. J. Kooy thans 2de luit.; tot 2dcn luit. A. A. J. Verschuren, thans adj. onderoff. Dinsdag zijn alhier de leden van de ver schillende afdeelingen der Nederlandsche Maat schappij ter bevordering der geneeskunst aange komen om de 31ste vergadering te houden. De nieuwe koninklijke Harmonie gaf hun ter eere des avonds een luisterrijk concert in den tuin van de sociëteit Philharmonieen door dr. Van Erven Doorenspresident der feestcommissie werd hun de eerewijn aangebo den terwijl hij alle kunstbroeders hartelijk welkom heette. Woensdagmorgen te 9 ure werd de alge meene vergadering in de zaal der N. K. Har monie geopend en 'smiddags brachten de leden een bezoek aan de centrale werkplaats dei- Staatsspoorwegen 's avonds werd hun dooi de liedertafel Souvenir des Montagnards een coneert aangebodenterwijl tevens voor eene schitterende illuminatie gezorgd was. Donderdag te 9 ure weder vergadering in de zaal der N. K. Harmonie. Na afloop hiervan rijtoer naar het landgoed Den Hondsberg nabij Oisterwijk gedeeltelijk met daartoe door Tilburgs ingezetenen welwillend afgestane rijtuigen. De werkzaamheden aan den Z. O. spoor weg vorderen goed. Gisteren heeft de eerste machine met goederenwagens gereden om bills en staven aan te brengen. Waalwijk, 7 Juli 1880. Bij de verkiezing van een lid der Tweede Kamer in het hoofdkiesdistrict Breda zijn uit gebracht 2018 stemmen. Gekozen de heer dr. Schaepman met 1853 stemmen. Er waren voorts 115 blanco biljetten ingeleverd. De gewone voorjaarszitting deraStaten dezer provincie is Dinsdag middag ten 1 ure door den Commissaris des Konings met een toespraak geopend. Daarna werden na onderzoek der geloofsbrie ven de nieuw gekozen en herkozen leden toe gelaten en beëedigd. Van de verschillende stukken die een punt van behandeling zullen uitmaken werd mede- deeling gegeven eeinge van eenvoudigen aard werden afgedaan andere naar de verschillende afdeelingen en Coramissiën verzonden. Tot leden van Gedeputeerde Staten zijn herkozen de heeren jhr. J. Delacourt tc s Bosch, dr. A. Van der steen, te Oss, P. Van den Heuvelte Eindhoven W. Mutsaerste Tilburgtot buitengewoon lid de heer JBluys- sen te Asten. Tot rapporteurs voor het ontwerp tot verbetering van den waterstaatstoestand in het Noord-Oostelijk deel van Noord-Brabant zijn benoemd de heeren Mastboom II. M. Smits, Van Tienhoven van den BogaerdeWolters en mr. Maas. Tot rapporteurs voor de begrootingen de leden mr. Verheijen van Estveld, Middelkoop mr. Van den Biezen Pompen mr. Van Baar en Joh. Raaijmakeers. Tot rapporteurs voor de stukken betrekkelijk de te verleenen bijdragen aan de waterschappen van Oijen en het Hoog- HemaalL. SpieringsL. Win Meerwijk Van der Hagen mr. Van Dam en Verstraaten. In de Woensdag gehouden zitting is in gekomen een gewijzigd van Gedep. Staten om aan de Regecring eene bijdrage van een millioen gulden aan te bieden in de kosten van verbe tering van den waterstaatstoestand in liet noord-oostelijk deel der provincie. De wijziging strekt om de bijdrage in plaats van in vierin tien termijnen te betalen ieder van f 100,000, en aan Gedeputeerde staten over te laten den tijd van betaling der verschillende termijnen naar gidang het werk vordert in overleg met den Minister van waterstaat, te regelen. Het aloude kasteel te Dussen, in vroegere eeuwen het eigendom en de woonstede van het geslacht Van der Dussen en tegenwoordig toe- bchoorende aan graaf d'Ursel in Belgiëzal volgens geruchteerstdaags betrokken worden door paters jezuïeten uit Frankrijk. Enkele dezer heeren zijn daar reeds aangekomen. De Amsterdamsche politie heeft de hand gelegd op iemanddie zich Rackwitz noemtmaar een anderen naam schijnt te dragen onder welken hij in het buitenland vonnissen heeft ondergaan, laatstelijk te Dresden. Iiij vestigde zich voor eenigen tijd te Amster dam op de Stadhouderskade 51 richtte zich netjes in, deed groote inkoopen, leefde goed, nam kantoorbedienden aan en hield er een brandkast op na. Maar betaling kreeg geen mensch. Maandag ochtend stonden een stuk of twaalf schuldeischers tegelijk voor de deur en een winkelier die bij de politie aangifte ging doen kreeg o. a. tot bescheid dat hij al nommer achttien was. Vele van de gekochte goederen zijn den weg opgegaan der verzilvering maar gelukkig was er nog een brandkast. Die kast bevatte een groot aantal bankbriefjes van 60.... sigaren. Of die moesten dienen" om de kantoorbedienden te verblinden dan wel om uit te geven In elk geval blijkt er uit met hoeveel recht de politie er tegen gewaarschuwd heef}. Onder de gemeente Helmond is tengevolge van het inslaan van den bliksem een geheel landbouwersbedrijf door brand vernield. Van den inboedel en de landbouw-en melkgereed- schappen is bijna niets gered. Een paard, acht koeien en een schaap werden mede een prooi der vlammen. De schade is aanzienlijk. Het gebouw en de inboedel waren tegen brandscha de verzekerd. Cnpcllc8 J uli. Men is het hier over eene zaak niet eens namelijk of de burgemeester eener gemeente al of niet recht heeft, school gaande kinderen door den veldwachter te laten aanzeggen dat zij de school niet meer mogen bezoeken, alleen omdat zij den hulponderwijzer op de straat hebben gegroet met de woor den -. „dag monsieur T in plaats van „goeden dag mijnheer T 's Bosch8 J uli. Heden werd door den krijgsraad uitgesproken het vonnis, waarbij vier verlofgangers der nationale militie, die te Til burg bij gelegenheid der jongste inspectie voor den militie-commissaris rebellie pleegden, veroor deeld zijn tot celstraffen, van 2 tot 6 maanden. 9 Juli. In de heden gehouden zitting- der Prov. Staten is o. a. ingekomen een brief van den Minister van binnenlandsche zaken waarin de Minister zich bereid verklaart eene Rijksbijdrage te verleenen in de kosten var. de dichting en het herstel van de in den afgeloopen winter gevallen doorbraak in den Maasdijk onder Teeffelcnmits ook de Provincie eene gelijke bijdrage toesta. De kosten van het geheelc werk bedragen f 150.000. Een derde der kosten, of f 50.000 zal de Minister voor rekening van het Rijk nemen wanneer de Provinciale Staten eene gelijke som uit de Provinciale kas ver leenen. Nadat eenige rapporten waren uitgebracht, is de vergadering geschieden tot aanstaanden Dins dag te één ure. Prijzen van f 100 en daarboven.- VIJFDE KLASSE. Derde trekking. No 1639 6579, 17125, 20227 elk f 1000 no 13041, 14554, 20966 elk f400; no 8920, f200; no 994, 2223, 2341, 3718, 4512, 6690, 9628, 10602, 10774, 13667, 16210, 17765 18052,20934 elk f100. Vierde trekking. No 4481 582 6 en 19796 ieder f 1000; no 2779 f400; no 11713 en 12852 ieder f200; no 1936 2298 3649 15606 e3 20372 ieder f100. geadresseerd aan onbekenden. Gedurende de eerste helft der maand Juni 1880. Van Besoijen. Wed. Nooten. Leeuwarden. Kunnende de brieven door de afzenders aan liet Postkantoor alhier worden terugontvangen. De Directeur, BAGGERMAN. v Van den 2 tot en met den 9 Juli. A WAALWIJK. Bevallen: Wilhelmina Johanna Oomens geb. Pullens z. Overleden: Adriana Johanna Staal, 4 m. Engelina Elisa Roos, echtg. van Dionisius Emilius Catkarinus Frankamp, 31 j. JohannesLeonardus Franciscus de Cortie, 6 m. SPRANG. BevallenKuinderke Koekkoekhuisvrouw van Adriaan Paans, z. Jenneke Holster, hvr. van Jan Blok. ANTWERPEN7 Juli. Heden werden de volgende partijen van de hand gedaan. Gezouten Buenos-Ayres. No. 2639. G1 os besch. 20/25 k. p. „Rosse* fr. 78. 2640. 153 25/32 k. p. dito fr. 82. 2687. 1471 os 25/32 k. p. „Kepler" fr. 88y2. Van 2687» 450 os 25/32 k. p. „Rosse* ii fr. 88y3. Gezouten San Nicolas. Van 2311. 800 os 25/32 k. p. „Delambre" a fr. 85. Gezouten Montevideo. No. 2678. 145 koe 14/20 k. p. „Kepler" h fr. 71. Gezouten Uruguay. Rest2699. 4607 os 25/32 k. p. „Courier* a fr. 81. Gezouten Rio Grande. Rest2G04. 185 os mat 20/25 k. „V.d'Anv." fr. 64. 300 os 20/25 lt. p. „Brothers" h fr. 72. dito 8 Juli. fr. I 135 os 32/40 k. p. ANTWERPEN De volgende zaken werden gedaan Gezouten Uruguay. 55 os mat 20/25 k. p.' „Plato" fr. 70. Gezouten Buenos Ayres. 61 os mat., (Riv.) 20/25 k. p. „Hohcn- zollern" fr. 70. 87 os (St. Nic.) 15/20 k. „Thales" fr. 72. 20 besch. 15/20 k. p. dito h fr. 68. 20 rouilies 15/20 k. p. dito h fr. 68. 2424. 273 koe mat. 14/20 k. „Van Dijck" fr. 72. Gezouten Rio Grande. 2793. 63 os besch. 20/25 k. „Haren" fr. 69. No. 2289. No. 2361. 2621. 2624. 2630. 23 111 21 73 46 27 38 20/25 k. „Brothers" fr. 70. 32/40 k. 25/2772 k. 277o/23 k. 32/40 k. 2772/32 k. 32/40 k. dito dito dito dito dito dito fr. 78. fr. 68. fr. 70. fr. 74. fr. 66. fr. 70. ANTWERPEN, 7 Juli. Heden geen zaken gedaan. 8 Juli. Heden verkocht 13 balen vette La Plata. Tilburg 9 Juli. De prijs der boter was heden fl.10 h 1.30 per kilo, eieren 4 h 472 5 c. per stuk. Biggen f0 a 00, met weinig handel. Waalwijk, 9 Juli. In granen was de handel niets beduidend. Veemarkt. Aangevoerd 53 stuks, prijzen der Kalfkoeien f160 a 1 220 Vaarzen f 100 a fl60melk- koeien f 000 üt f 000. Biggen. Van f9. a f 16 per stuk. Boter. Aangevoerd 712 kilo. Prijs f 1.13 h 146 per kilo. Brood 4 kilo 48 cent. Udenhoul, 7 Juli. Boter. Aangevoerd 1189 kilo van fl.27 tot f 1.39. Oisterwijk 7 Juli. Boter. Aangevoerd 1780 kilo van f 1,20 a fl,42. Eieren Aangevoerd f3.50 per 100 stuks. tNa eene langdurige ziekte over leed heden, te St.-Oedenrode, tot' onze diepe droefheid, zacht en kalm, gesterkt door de H.H. Sacramen ten der stervenden, in den ouderdom van ruim 61 jarenonze geliefde be- I buwdmoeder en moeder Mejuffrouw WEDUWE VAN DEN HEER Adrianus Wilhelmus vau Eupen. Slechts vier maanden mocht de dier- I bare afgestorvene baren echtgenoot 1 onzen geliefden behuwdvader en vader I overleven. Waalwijk4 Juli 1880. ANTOON TIELEN. MARIE TIELEN- Van Eupen. te Waalwijkzal des namiddags zes ure, ter herberge van N L. Dekkers te Baardwijk U onder de Gemeente Baardwijk over 1880, en VERPACHTEN: toebehoorende aan de Kind. F. v. Helvoirt en anderen te Elshout.

Echo van het Zuiden | 1880 | | pagina 2