Huidenberichten. Duitschland. Zwitserland. Oostenrijk. Italië. Turkije. Rusland. Amerika. BINNENLAND. UITVOERINGEN. voor wijlen prins Napoleon nu het parlement rich met zooveel nadruk tegen de plaatsing in Westminster-abbey heeft verklaard, opgericht worden in de kapel van het kasteel te Windsor. Reeds vroeger heeft the Atheneum opgemerkt, dat het daar, waar alleen vorstelijke personen en geen helden des geestes zijn bijgezet, eigen aardig tehuis behoort. Er wordt eene beweging op touw gezet ten gunste eener algemeene begenadiging van alle verbannen Ieren, maar na hetgeen Gladstone onlangs dienaangaande verklaarde, heeft ze niet veel kansen van slagen. In Zuid-Afrika dreigen der Er.gelsche regeering weer nieuwe onaangenaamheden, liet van sommige zijden altijd sterk afgekeurde bevel van den gouverneur Bartle Frere tot ontwape ning der Basuto's heeft daartoe aanleiding ge geven Nadat herhaaldelijk de termijn was verlengd waarbinnen de wapenen moesten zijn afgeleverd, is nu eindelijk het fatale ©ogenblik gekomen en heeft een deel der Basuto s in de En^elsche berichten de welgezinden geheeten aan het bevel gehoor gegeven maar hierop zijn deze ongewapenden (wat door de trgenstan- ders van den maatregel altijd voomen was) door de andere inboorlingen aangevallen Ook de Engelsche resident zou bedreigd worden en in allerijl zijn nu troepen afgezonden om hem te ontzetten. Als een merkwaardigheid deelt het olad de „Electrician" mee, dat de Times te Londen onlangs een telegram uit Australië mi vijf ontvangen heeft. Het bericht were (Londensche tijd) uit Sydney verzonden en U m te 7 u. 33 te Londen aan. Zoo kon het blad nog den zelfden avond mcdedeelen, wat in den loop van den dag bij de tegenvoeters was voorgevallen. Bij de ontploffing in de Riscamijn zijn zooals gemeldhonderd-negentien werklieden omgekomen, Van dezen waren ruim zeventig gehuwd. Reeds zijn bijna alle lijken te voor schijn gebracht en door de nabestaanden her kend. Een legerkorps sterk 10.000 man en acht batterijen artillerie hield deze week te Aldershot, in tegenwoordigheid van den Hertog van Cam bridge groote manoeuvres in het vuur. Voor de eerste maal werden bij deze gelegenheid ballons gebruikt om de positiën te verkennen. Het gerecht duurde ongeveer urie uren. De heer Ismaymede vennoot van de firma Ismay, Imrie Co., eigenaars van de „White Star-line" Europeesche stoomschepen, kwam onlangs met zijn gezin na eene buitenge wone reis te New York aan. Nadat de reizigers den 13n Maart aan boord van de stoomboot „Oceanie" te Liverpool waren scheep gegaan, bezochten zij achtereenvolgens Suez, Point de Galle Singapore HongkongKanton, Shanghai en Yokohama. Uit laatstgenoemde haven aan vaardden zijden 6n Juni de reis naar San Fran- cisco. Bij hunne aankomst te New York hadden zij 22.320 mijlen afgelegd in 66 dagen. Rekent men hierbij 9 dagen voor de terugreis naar Liverpool, dan is het gezelschap.7 5 dagen onder weg geweest, of 5 dagen minder dan Phileas Fogg in Jules Verne's verhaal. De stedelijke inrichting van Londen is al de meest verouderde en onlogische die men zich denken kan. Toen de Municipal Reform Act werd ingevoerdwas het de tijd geweest om met deze toestanden af te rekenen maar èn destijds èu later zagen Tories en Whigs bei den tegeD dezen arbeid op. Met de groote uitgebreidheid der stad is het er niet beter op geworden. Nog altijd heeft alleen de City ongeveer 70.000 inwoners tellende, een ge meenteraad, maar een, die door de oude gilden gekozen, geheel een middeleeuwschen stempel draagt. Daarnevens staan er 38 districten van allerlei grootte en op de grilligste wijze samen gesteldenkele eene bevolking tellende van 16 000, andere van 250.000 zielen. Deze dis tricten, waarvan de bewoners doorgaans zelf niet wetentot welke zij behoorenhebben geen stedelijke vertegenwoordiging, maar alleen hare verschillende administratieve commissies voor wegen en stratenvoor armverzorgingvoor kerkelijke doeleinden. Om althans op een gebiea eenige noodzakelijke samenwerking te brengen is ingesteld een „metropolitan board of works bestaande uit afgevaardigden der verschillende districten. Daarnevens later een asvlums board." Dit waren hulpmiddeltjes. Wat Londen behoeft is in de eerste plaats een groot vertegenwoordigend lichaam, dat de gemeenschap pelijke belangen der geheele stad behandelt In dien zin is een wetsontwerp opgesteld door den afgevaardigde Firth. Hij verdeelt Londen in 40 deelenzooveel mogelijk even groot en met natuurlijke grenzen. De raad van de City en alle verschillende colleges worden afgeschaft. Lr zal daarvoor in de plaats treden een gemeente raad van 240 leden, 6 te kiezen uit elk district. De mayor zal gekozen worden door den raad uit de bewoners van Londen. Hij zal terzijde worden gestaan door een college van 40 alder men bestaande uit die raadsleden die in elk district de meeste stemmen op zich hebben ver- De zaak is zooals men zietdoodeenvoudig. Dit neemt echter niet wegdat er nog heel wat water door de Theems zal vloeien eer een traditiëneerend Engelsch Parlement er toe be sluiten zal de city-antiquiten op te bergen en met al de herinneringen aan het oude 9t»atf- recht, die te Londen nog het minst vervalscht voorkomen, voor goed te breken. Nabij Kirchheim heeft men bij het leggen der grondvesten voor een stationsgebouw een geraamte en eenige vazen steenen bijlen enz. uit de steenperiode opgegraven. Een weinig verder werden beenderen en tanden van een groot herkauwend dier gevonden dat veel overeen komst met een hert gehad moet hebben. Deze eerste belangrijke vondst uit de steen periode die in de Pfalz werd gedaan is voor de oude geschiedenis dier streken van zeer veel gewicht. Nu iu de vorige maand dc 1100 meter lange Arenberglunnel van den Gothardspoorweg door boord isverwacht mendat in deze maand ook de andere tunnels op de lijn Brnnnen— Fluëlen gereed zullen komen. Yan de 26 tunuels ten noorden van den Gotthard zullen dan nog zes doorboord moeten W°Waarschijnlijk zal de geheele tunnel in liet laatst van Mei 1881 voltooid zijn. De laatste werken zullen nog 7 millioen fr. kosten Op voorstel van Zwitserland zal een Uransch- Italiaansch-Zwitsersche commissie vergaderen om een besluit te nemen omtrent het maken van een Simplontunnel. Onlangs zijn bij het beklimmen van de „Jungfrau" een toerist en twee gidsen uit Grin- delwald door een neerstortend rotsblok of eer. lawine van steenen in een rotskloof geslingerd. Een der gidsen is vrij ernstig gekwetst De andere en de toerist hebben betrekkelijk lichte kneuzingen bekomen. De Oostenrijksche Regeering heeftalthans wanneer The Times goed is ingelicht door haren nieuwen gezant bij de Porte de verklaring doen afleggendat Oostenrijk rekent op eene volledige tenuitvoerlegging door de Porte yan de besluiten der beide Conferentien te Berlijn zoowel wat Griekenland als wat Montenegro betreft. Tevens zou de gezant verklaard hebben, dat Oostenrijk de nakoming van het verdrag als eene onvermijdelijke zaak beschouwten dat het ter plaatse waar zulks behoort daarop telKens zal aandringen. Met 61 stemmen tegen 11 heeft de Italiaar.- sche Senaat het ontwerp tot afschaffing der ge maalbelasting goedgekeurd, gelijk dit door de Kamer was aangenomen zoodat want ook de Koning toekende reeds de wet deze aangelegenheiddie jaren achtereen tot zooveel partijgetwist heeft aanleiding gegeventhans voor goed uit de wereld is. Al heeft men thans den beruchten roover hoofdman Tiburzi gevatItalië is daarom nog lang niet van roovers gezuiverd. Vooral de bende van Giordan te Beneven to en een andere te Tolfa en Stigliano maken zich geducht, door tal van rooverijen zonder dat het tot nog toe ooit aan de justitie gelukt is ze in handen te krijgen. dao-en. Om haar te keeren kan men niets anders doen dan van afstand tot afstand greppels met teer of andere sloften te vullen en in brand te steken. Er is te New-York een man, dr. Tanner o-miaamddie beweertdat een mensch wel veertig dagen zonder eten kan blijven, en daarvan met zich zeiven de proef neemt. Hij heeft de derde week van zijn vasten ten einde gebracht. Hij wordt steeds zorgvuldig bewaakt, en ontvangt voortdurend bezoek van medici, die met hem komen disputeeren en van nieuwsgierigen die hem aangapen. Somtijds wordt hij dan zenuw achtig en boos maar doorgaans blijft hij kalm. Hij slaapt weinigen loopt veel heen en weer. Mij klaagt niet, maar laat somHjdsi een soort van gebrom hooren als van een uitgehongerd beest. Hij beweert, dat hij geen honger voelt, maar dat hij het zou voelen als hij wilde, doch dat hij de wilskracht heeft het gevoel te on derdrukken. Natuurlijk hebben een menigte bladen er reporters heen gezonden die van dag tot dag opteekenenhoe de man er uitzietwat hij doet, wat hij praat, hoe zijn pols ishoe zijn temperatuur enz. enz. Het krankzinnigenwerk van den man wekt ieders bewondering. De eigenaars van Amerik. petroleum- bronnen zullen eerlang den invloed gaan gevoelen van de ontdekkingen die aangaande deze be langrijke verlichtingsstof in Europa zijn gedaan. De bronnen toch van petroleum in Rusland zijn om zoo te zeggen grenzcnloos en strekken zich over een lengte van vijftien honderd mijlen langs den Kaukasus van de Kaspische naar de Zwarte zee uit. Op het oogenblik echter zijn er maar twee districten in deze groote uitgestrektheid waar eenige stelselmatige pogingen zijn aangewend om petroleum te verkrijgen. Een van de bronnen of mijnen, welke in exploitatie zijn, bevindt zich in het dal van den Kubandie zich in de Zwarte Zee uitstort. Deze is door een Fransche maatschappij onder toezicht van een Amerikaanscli ingenieur voor de exploitatie ontgonnen. De hier gewonnen petroleum wordt in de distilleer derij te Tamar geraffiueerd. Een ander en zeker wel het voornaamste district bevindt zich bij Baku aan de Kaspische Zee. Daar zijn een aantal bronnen tot op een diepte van ongeveer honderd meter geboord die een dagelijksche productie van ongeveer acht en twintig duizend barrels ruwe petroleum hebben. Deze bronnen hebben een onaangename eigenschap, die tevens zeer hinderlijk is in de exploitatie tegelijk met de olie namelijk stroomt een menigte zand uit de openingwaardoor zich banken van minstens tien meters hoogte bij de mondingen der bron ophoopen. Te Baku heeft men raffinaderijen welke op groote schaal zijn aangelegd. Intusschen wordt gezegd dat de geraffineerde olie welke daar tegenwoordig verkregen wordt, van minder qualiteit is dan de Amerikaansclie. WAALWIJK. Aanstaanden Zondag zullen de volgende stukken op de repetitie der Liedertafel gezongen worden Alten Frauen Walzer Avondlied Kücken Hesselberth. Janmaat Worp. Aangaande den moord op de .moeder van Generaal Skobeleff wordt nog uit Philipopel gemeld, dat de dader was een Russisch luitenant in Oost-Rumelischen 'dienstdie haar steeds op hare uitstapjes vergezelde. De vier medeplich tigen waren Croaten. Roofzucht was hun doel, want ze wisten dat hun slachtoffer groote waar den bij zich had. Men schijnt allereerst gedacht te hebben, dat de moord het bedrijf was van Turken, bij welke mevrouw Skobeleff als ijverige voorstandster van de vereeniging van Oost-Rumelie met- he u o-aarsche Vorstendom tot een Groot-Bulganjen zeer gevreesd en gehaat was. Maar ue Turken schijnen er ditmaal geen schuld aan te heboen. Te Kieff komt den 20sten a. s. een nihilisten proces voor. Er zijn niet minder dan 21 per sonen aangeklaagd van vorming eener onwettige vereeniging niet het doel van geweldige omver werping der bestaande orde van zaken. Be nood in het binn .nland van Rusland neemt voortdurend toe. Iu 1878 lieeft Zuid- Rusland, naar men berekent, 100 millioen roe bel door den korenkever verloren maar m dit jaar moet het verlies drie a viermaal grooter zijn. De Amerikaansclie pachters verkeeren tegen woordig in groote bekommering over den zoo- genaamden legerworm een insectdat met minder groote verwoestingen aanricht dan de sprinkhaan en in Nieuw-Jersey en Pennsylvanie gevallen is. Deze dieren ontleenen hunnen naam aan de gewoonte van in gelederen van drie of vier op eene rij op te trekken zeer geregeld in het gelid blijvendestilhoudende en verder gaande, naarmate de aanvoerder schijnt te bevelen. Granen wijngaarden vruchten, ja alle planten worden door deze zwarte legers verteerd. i a over dag links en rechts hunne strooptochten te hebben uitgebreid keeren zij des avonds gere geld als soldaten naar hunne nesten of holen terug. Niemand weet te zeggen yan waar en hoe deze landplaag zoo plotseling is komen op- Het Bestuur van het Noordbrabantsch Prov. o-enootschap van kunsten en wetenschappen heeft "■etracht de schodr.ste gedeelten van de St. Jan door middel van de photographie te vereeuwi gen. Oin de onvoldoendheid der verkregen beelden heeft men echter van photographie af gezien en zalin overleg met den architect Hezenmansdoor de hulp van den teekenaar L Van Valkenburg aldaar en den graveur 1 ïerre Arcndsen een serie kopergravuren worden ge maakt die een waar prachtwerk zullen vormen. De verzameling zal in den handel worden ge bracht. Aan een schrijven uit Atchin aan de Soerab. Ct. ontleenen wij het volgende goede nieuwst, Hier in Atchin gaat alles kalm zijn gang. De genie heeft het altijd druk met het aanleggen van wegen en bentings. Met het einde van 1880 zal men des noods in een postwagen kunnen rijden van Kotta Radja uit naar Bockit- Seboen Kr >en Kali en Lam-Buroe in 1881 zullen dan de wegen in de 22 Moekims aan de beurt zijn. Verscheidene nieuwe bentings zijn onderhand Toengkoep is bijna klaar Kroeng Kali Boekit-Seboen en Glé Kambing half, Louglemoh Indrapoeri en Djerir zijn begonnen. Eerstdaags zal men beginnen aan Anageloeg en Pantei Karang, Met het einde van 1880 zullen de troepen op bijna alle punten goed gelogeerd zijn. Sedert oen paar maanden reeds is naar men wilhet voorstel weg om den spoorweg tot Glé Kambing dooi te trekken maar daarop is nog geene beschikkingzou het nog naar Holland moeten worden gezonden? Het korps „geniewerkers" doekt vermoedelijk in den loop van 1880 op. Men gelooft wel dat dit "aan zalnu te Oleh leh al dagelijks 150 a 200 en te Kotta Radja 70 a 80 Atchinecsche koelies aan het werk zijn. Deze krijgen fl.— per dagdat is nog wei duurmaar toch veel goedkooper dan de genie-koelies. Karchje maakt I121 steeds goed hij is steeds flink in de behandeling der zaken eu denkt nog niet aan weggaan. De heer Pruis van der Hoeven loopt hier nog rond, en voert niets nuttigs uithet zal mij wel eens verwonderen of hij nog lang blijven zalvooral nu de Minister in de Kamer gezegd heeft dat hier militair gezag blijven zal 1 Uit Zalt-Bommel meldt men, dat de aard appelziekte zich sedert enkele dagen in het loof vertoont, vooral, in de „stoelenmatters." In de „Geldersclie kralen" vindt men bij t rooien enkele zieke knollen. Dagelijks worden van deze soort 900 a 1100 mudden voor Amsterdam en Rotterdam scheep gebracht. De prijs is thans f2.05 Voor één dubbeltje koopt men tegenwoor dig te Amsterdam 's avond op straat een^ paar koper—vergulde manchetknoopen, die de voor- en tegenzijde van een gouden tientjes voorstellen. E11 als om bij deze ruw bewerkte nabootsing van courant geld een waardig pendant te geven, krijgt men er op toe een zoogenaamde bon voor honderd costumes en twee andere bons voor honderd en voor zestig sigarenalle drie in den vorm van bankbilletten. Ze vinden gretig koopers en het gevaarlijke speelgoed komt dus in ieders handen Het biljet van honderd is het bedriegelijKst nagemaakt. Wie het onvoorbereid op een pas of "wat afstand ergens op een tafel ziet liggen, zou zweren dat het een geldswaardig stuk is. De lijstmet de bekende vier hoekschildjes waarin het cijfer 100 de tak- en bladerrand de ineenstrengelde krulletters van de woorden Nederlandsche Bank ter rechter- en linkerzijde, het vrouwenkopjedat alles is met de grootste nauwkeurigheid nagemaakt. Verder is het biljet op de gewone wijze gemerkt Ook in andere plaatsen worden dergelijke bil jetten op de straat verkocht. Een boefdie oniangs pogingen had aan gewend om uit de cell, gevangenis te Rotterdam te ontvluchten doch daarin verhinderd werd, werd heden ochtend, met een anderen gevangene, door middel van een boeiketting aan elkander gesloten, door 2 rijksveldwachters vervoerd, om naar de gevangenis te 's-Gravenhage te worden gebracht. Aan het station Gouda gekomen moesten zij in de wachtkamer eenige oogenblikken vertoeven. Terwijl zij daar nevens elkander op een bank zaten zagen eensklaps de rijksveld wachters dat de eerstbedoelde boef de vlucht nam en het perron afsprong. Onmiddelijk gin gen zij hem na en met behulp van een spoor beambte mocht het hun gelukken hem te vatten. Het bleek nu dat hij het slot van de boeiketting had opengewrongen. Tilburg. Tengevolge van de samenscholingen, die telkens 's avonds in de wijk Korvel alhier hebben plaats gehad en waarbij op ergerlijke wijze de orde is gestoord, zoo dat marechausces van nabij gelegen plaatsen moesten gereqnireerd wordenis door burgemeester en wethouders bij publicatie ten strengste verboden langs de straten te zingen, te schreeuwen of ander geweld te maken terwijl samenscholingen van meer dan drie personenn niet mogen plaats hebben en alle herbergen in deze gemeenten ten 9 ure moeten zijn geslotenzullende de overtreders volgens de wet worden gestraft. 's-Hcrtogcnbosch 21 Juli. Het college van Regenten over de Godshuizen en de algemeene armen alhier isnaar aanleiding van het verzet vanwege het Ministerie van Oorlogen om tegemoet te komen aan de eischen van anders- gezinden teruggekomen op zijn vroeger genomen besluitom in het ziekengasthuis de verpleging bij uitsluiting op te dragen aan liefdzusters. Het college heeft thans besloten alleen de verpleging van katholieken door die zusters te doen plaats hebben zullende voor zooveel betreft de mili tairen in deze nog het verlangen worden gevolgd der militaire overheden. Ravestcin, 22 Juli. Tegen het plan van de directie der Z. O. Spoorwegmaatschappij om in plaats van te Ravenstein, te BerchemHerpen een station te plaatsenzijn door ons gemeente bestuur ernstige bezwaren ingebrach'. Het ge meentebestuur wijst er op dat alleen met het uitzicht op het verkrijgen van een station te Ravenstein indertijd is toegestaan dat de haven of zoogetaamde Strang aan het benedeeind dooi den spoorweg geheel werd afgesloten. Ook voor .de bewoners van een aantal omliggende gemeenten is een station te Ravestcin te verkiezen boven een plaasing te BerchcmHerpen. Het gemeen- bestuur heeft de tusschenkomst der Regeei ing ingeroepen, opdat aan zijn verlangen worde voldaan Heden gedaan. No. 9. 31. 36. 49. 81. 101. 110. 111. 106 2169. 2598. 2712. 2713. Van 2803. Van 2500. 2840. ANTWERPEN21 Juli. werden de volgende partijen van de hand Drooge Buenos- Ay res. 43 koe IOV4 k- P- Colin a" a fr. 138. 560 os (Riv.) 14'/a k. p. „Karo" fr. 130. 296 os 149/io k. p. „Trent" fr. 130. 62 09 UVio k. p. „Heuelius" a fr. 139. 200 os en koe (liiv.) 149/io k- //Horrox" fr. 127. 26 koe (Riv.) 87/10 k. „Euclid" a fr. 129. 27 koe (Mend.) ll7/a k- dito a fr. 105. 62 os 14Vio k. dito fr. 105. Gezouten Rio Grande. 70 os en koe garn. 157a k. „Dorotheas h fr. 107. Gezouten Buenos-Ayres. 120 os mat 25/32 k. „Heveliu9" fr. 83. Gezouten Montevideo. 116 koe 20/28 k. p. „Thales" fr. 837a. 35 os mat. 20/25 k. „Horrox" fr. 75. 150 os 25/32 k. dito fr. 78. 100 os 20/25 k. „Tycho Brahe" a fr. 73. Gezouten Uruguay. 1100 os 20/25 k. p. „Strassburg", „Habs- burg" en „Tamar" a fr. 79. 150 os 80/25 k. p. „Roosvaal" h fr. 79.

Echo van het Zuiden | 1880 | | pagina 2