Lederbericbten. Huidenberichten. Wolberichten. Duitschland. Oostenrijk. Italië. Turkije. Rusland. Amerika. BINNENLAND. gemaakt, blijkbaar eerst zeer kort geleden doo ben werd gedood. Op de Midland-baan is weer een ernstig ongeluk gebeurd. Van den trein van Liverpool naar Londen, die des ochtends ten 10 ure het centraal station van Manchester moest binnen- loopen, derailleerde even voor dit station de locomotief en stortte om, waarbij twee passagiers wagons werden meegesleurd, die als gruis tegen elkander te pletter sloegen. Meer dan twaalf personen, waaronder de machinist en dc hoofd conducteur, werden gekwetst. Het juiste getal gewonden was bij het afzenden van het bericht nog niet bekend. De Oosten rij ksche minister van buitenlandsche zaken, baron von Haymerle, heeft op zijn terug reis van Norderney naar Weenen aan von Bis marck op diens landgoed te Friedrichsruhe een bezoek gebracht. Het behoeft niet gezegd te worden, dat dit bezoek weer aanleiding geeft tot alle mógelijke gissingen, 't Belooft den 15 October een schitterend feest te zullen worden bij de viering der vol- toooiing van den Kculschen dom. De keizer stelt bijzonder veel belang in de zaak en schijnt er op gesteld, dat geen Duitsch vorst of prins bij de inwijding zal ontbreken. Het domkapittel heeft zijn medewerking toegezegd. De „Kölnische Zeitung" maakt zich in den laatsten tijd het orgaan der ontevredenen over de tegenwoordige administratie van den Elzas Lotharingen. Blijkbaar met de beste bedoelingen maar tot nu toe met zeer |verkeerd resultaat tracht gouverneur von Manteuffel door begunsti ging van het Fransche [element de harten te winnen, terwijl men zich aan het Duitscheals reeds gewonnen, weinig laat gelegen liggen en de Duitsche ambtenaren achteraf worden gezet. Het werk der ver-Duitsching wordt daardoor, meent de ,/Kölniskhe", zeer belemmerd. De vervanging van Hersog als secretaris van staat door Hoffman, zou ook al een uitvloeisel wezen van bovenbedoeld streven. Naar verzekerd wordt is de Duitsche Rotshild onlangsuit naam zijner joodsche stamgenooten, bij keizer Wilhelm wezen klagen over de vervolging, waaraan de joden tegenwoor dig blootstaan. De bankier moet in last gehad hebben te verklaren, dat, wanneer dit zoo voort ging, de joden en hun millioenen zich wel eens zouden kunnen genoodzaakt zien het land te verlaten en heen te trekken. We gelooven het vooreerst nog niet. Het bevestigt zichdat de heer Magnus niet als gezant naar Kopenhagen zal terugkeeren. Graaf de St, Vallier, Frankrijk's ambassa deur bij het Duitsche hof, wordt in het begin van October hier terugverwacht. De graaf heeft er volstrekt niet aan gedacht, om zich uit de diplomatieke loopbaan terug te trekken. Presi dent Grévy en de heer Freycinet wenschen den graaf op zijn post hier geplaatst te houden. Allee m door de uitingen van Gambetta en zijn aanhang wordt de positie van den graaf de St, Vallier bedreigd. In April 1881als de nieuwe organisatie van het Duitsch leger tot stand gekomen is, zullen de mobiele troepen 771,749 officieren en soldaten van alle wapens en rangen tellen de reservetroepen zullen uit 341,480, de landweer uit 293.020 en de garnizoenstroepen uit 125,854 man bestaan, Duitschland zal dus, in geval van een alge- meene mobilisatieterstond over anderhalf mil- lioen soldaten kunnen beschikken. En onder dat ontzaggelijk cijfer is nog niet eens de Ersatz reserve begrepen. Deze bestaat uit 340,000 man, waarvan 190.000 man tot de eerste en 150,000 man tot de tweede klasse behooren. In geval van nood kunnen ook die mannen opgeroepen worden om aanvullingsbataljons te vormen of de landweer te versterken. Onlangs is een groot deel van het dorp Petznick bij Dölitz in Pommeren in de asch gelegd. Thans is geblekendat deze brand opzettelijk is aangestoken en wel door het tien jarig zoontje van een daglooner aldaar, wien door den boerbij wien hij woonde de dienst was opgezegd. Het vuur breidde zich met zulk een snelheid uitdat de brandstichter zelf in de vlammen omkwam. Hetzelfde lot trof een ze venjarig meisjedie in haren angst onder de kachel was gekropen, en eene vrouw van 72 jaren die haar beddegoed poogde te redden en door het vuur verrast werd. Ook een reeds gekist lijk is geheel verbrand. Met den spoortrein van Hannover naar Kasseiwerd dezer dagen onder geleide van een beambte der justitie, een uit Karlshafel voortvluchtige koopman getransporteerd. Op het oogenblik dat de trein de Kragenhoferbrug passeerde, waar wegens de helling de gang werd vertraagdsprong de arrestant eensklaps "uit de coupé. Bliksemsnel sprong zijn geleider den vluchteling nadoch beiden bleven zwaar aan het hoofd gewondop de baan liggen, waar zij eenige oogen blikken later door een baanwachter werden gevonden. Daar de gewonde ambtenaar der justitie de noodige inlichtingen nog verstrek ken kon werd de in de nabijheid gestationeerde gendarme ontboden en daarna werden de gekwet sten naar het ziekenhuis gebracht. De Oostenrijksche Alpen-club heeft besloten, als herinnering aan het zilveren huwelijksfeest van Keizer Frans Jozepheen groot steenen kruis te doen oprichten op den top van den Gross Glocknerhet hoogste punt 3804 meters van de Noriscke Alpen, tusschen Salzburg, Tyrol en Karynthië. De naam van dezen bergtop is ontleend aan den vorm die eenigszins aan een groote klok doet denken. Aan de twee zijden van het voetstuk zullen groote vegulde metaalplaten worden vastgehecht, om op grooten afstand het zonlicht te weerkaat sen. Aan het kruis zelf zal een thermometer worden bevestigd. Fanfulla weet mede te deelen dat de pogingen om op Malta een bijzonder collegie de propaganda, dat het centrum der Afrikaansche missie zou zijnte stichten Tot een goed einde geleid hebben. Mgr. LarigenoAartsbisschop van Algiers heeft zich met dit doel verscheiden malen naar Malta begeven behalve het Palazzo de' Leoni zou men ook het Palazzo Narisco willen aan- koopen. De tachtigjarige Aartsbisschop van Malta be ijvert zich om de zaak tot een goed einde te brengen daar hij zijn loopbaan met het stichten van zulk een belangrijke instelling zou wenschen te besluiten. Bij irade van den Turkschen Sultan is het besluit van den Ministerraad goedgekeurd om Dulcigno aan Montenegro af te staan. Voor de westelijk van Scutari gelegen stellingen evenwel, door Albaneezen of Montenegrijnen bezet, wordt handhaving van den vorigen toestand verlangd. Over dit laatste wordt met de Mogendheden onderhandeld. Riza-pacha heeft inmiddels elk verder overleg met de Albaneesche liga afgebroken en maakt zelfs aanstallen om haar en hare aanhangers zoo noodig te bestrijden. Veertien oorlogsschepen van verschillende natiën bevinden zich thans in de haven van Ragusa. De Engelschen zonden twee hunner pantser-vaartuigenen ook de Italianen zijn flink vertegenwoordigd. Zoodra de Fransche en Duitsche eskaders voltallig zullen wezen zal onder Voorzitterschap van den Britschen Vice- Admiraal Seymoureen krijgsraad worden ge houden om de algeraeene operatiën langs de Albaneesche kusten te regelen. Naar verzekerd wordt hebben de Katholieke Albaneezen en Miridieten, de meest krijgshaftige stam onder hen besloten zich niet tegen de uit levering van Dulcigno aan Montenegro te ver zetten. Op de Orenburger spoorweglijn is thans de groote brug over de Wolga voltooid deze brug is de langste die er bestaatnamelijk van 1461.6 metersiets minder dan anderhalve werst. Hij is 50.4 meters langer dan de brug aan de Moer dijk. Na deze twee reusachtig bruggen komen in aanmerking naar de volgorde in lengte de bruggen over den Dnieper bij Kiew 1064.7 me ters, 1870, en bij Krementschong 959.7 meters, dan de brug bij Zalt-Bommel 903 meters, 1869, de beide bruggen over den Mississippiin Illi nois 764.4 meters, 1868 en bij St. Louis 760.2 meters 1872, de brug van Kuilenburg 593 meters, 1868, die van Men ay, in Engeland 548.1 meters1848 die over de Weichsel te Warschau 499.8 meter, 1876 de Alexander- brug te St. Peterburg 399 meters, 1879. De nu voltooide brug over de Wolga is meter hoog. Wederom heeft men in Rusland een poging gedaan om den spoorweg in de lucht te doen springen op twee plaatsen waar de Czar moest voorbijkomen op zijne reis naar het Zuiden. Gelukkig is de samenwering nog in tijds ontdekt. Vermoedelijk in verband daarmede staat het bericht dat in een der bladen te Moskau wordt medegedeeld betreffende een poging om door het graven van een onderaardsche mijn een gedeelte van den spoorweg tusschen Moskou en Kursk te doen springen. De politie te Moskou heeft drie personen bezig gezien met het graven van een diep gat ergens binnenshuis hetgeen zij voorgaven, dat geschiedde om daar een kelder te maken. Toen het bevel werd gegeven om deze lieden gevangen te nemen, waren zij reeds gevlucht. Bij nader onderzoek bleek werkelijk dat de zoogenaamde kelder niets anders was dan het begin van een mijn. Le Figaro deelt een telegram van den 3n van St. Peters burg mede meldendedat het kruithuis van Michailenehet voornaamste des Rijksin de lucht gesprongen is. Onbekenden hebben het vuur ontstoken. Deze misdaad kostte het leven aan meer dan honderd-tachtig-duizend werklieden, waarvan de overblijfselen op grooten afstand van de plek waar het gebouw stond terug gevonden zijn. De aangerichte schade bedraagt meer dan een mil- lioen roebels. President llayes hield dezer dagen te Canton (Ohio) op eene bijeenkomst van soldaten een toespraakwaarin hij er op wees dat de Re geering voor alles voor goed onderwijs moet zorgen. De burgeroorlog, zeide hij, zou nooit zijn uitgebarsten wanneer de Yereenigde Staten het algemeen stemrecht gehad hadden, gegrond vest op algemeen onderwijs. Mag men Daily Telagraph gelooven, dan is tusschen Chili en Peru de vrede reeds gesloten, en wel te Lima. Het blad kent zelfs de hoofd voorwaarden. Peru levert aan Chili uit twee monitors en de kanonnen van Callaosloopt de vestingwerken dier stad verbindt zich ge durende twintig jaar zijn vloot niet te vermeer deren cn Callao niet te versterken en vergoedt aan Chili de oorlogskosten. Chili daarentegen betrekt voor Peru de helft der buitenlandsche schuld die zich voor de oorlogsverklaring in vreemde handen bevond, en wel tot den destijds te Londen genoteerden koers. Yan Bolivia wordt niet gerept. Waarschijnlijk zal dat wel voor een goed deel in Chili moeten opgaan. Waalwijk, 7 September 1880. In de gisteren voormiddag ter. 11 ure gehou den vergadering van den gemeenteraad alhier waarbij alle leden tegenwoordig waren uitgeno men de heer van Ierselzijn na voorlezing en goedkeuring van de notulen der vorige vergade ring door B. en W. aan den raad aangeboden de gemeenterekening, armen- en gasthuisrekening over 1879 benevens het kohier van den hoof- delijken omslag over 1880 zooals het door B. en W. is opgemaakt en 14 dagen te inzage der ingezetenen heeft gelegen. De rekeningen zijn gesteld in handen eener commissiebestaande uit de heeren van Heijst, Timmermans en van Baalen de hoofdelijke omslag in handen eener commissie bestaande uit de heeren Quirijns Zijlmans en van Heijst. Verder werden gekozen als candidaten voor leden van het collegie van zetters in de plaats vende heeren Dr. de Haan en A. J. Rubbens, die 1 Januari 1880 aftreden Voor de vacature de Haan le Candidaat Dr. de Haan 2 e Van Baal. Voor de vacature Rubbens le candidaat C. G. van der Heijden 2e A. J. Rubbens. Nog werd leziifg gegvevcn van 2 brieven van den heer Tijssenonderwijzer alhierwaaruit blijkt dat hij de onderhandelingen omtrent (te aan hem te verleenen subsidie tot oprichting eener bijzondere school, staakt. Nadat de voorzitter nog had medcgedeeeld dat de rekening over 1878 door Ged. St. is goedgekeurd sloot hij de vergadering. Door de rechtbank te Breda is rechtsingang verleend tegen 6 knapen van 813 jaren die beschuldigd worden zoogenaamde klavetten te hebben uitgeklopt van den spoorweg bij de ge meente Hoevenmet het boosaardig doel daar door den trein te doen derailleeren. Twee dezer knapen hebben ook wegens het uitvoeren van andere misdrijven reeds met den rechter kennis gemaakt. Een persoon die onlangs bij een vriend te Eemnes logeerde ontdekte des morgens dat hem zijn gouden horlogeketting en ring, als mede een portemonnaic met ongeveer f25. waren ontvreemd. Het vermoeden viel op den zoon van den gastheerdie des morgens vroeg was uit gegaan zonder terug te keeren. Der Amsterdamsche politie werd een en ander ge- telegrapheerden de 16-jarige knaap, die reeds tweemaal ter zake van diefstal is veroordeeld, werd des avonds op den Zeedijk aangehouden. Het geld was natuurlijk verteerd doch de kost baarheden zijn teruggevonden. Een hevige brand heeft eergister namid dag van ruim half vier tot half zeven te Am sterdam gewoed in de nieuwe buurt op het voormalige Funen. Vijf in aanbouw zijnde huizen zijn geheel vernield en ingestort, een bewoond huis is zwaar beschadigd en tien andere, nagenoeg gereed zijn de perceelen voor arbeiderswoningenzijn van boven deels uitgebrand deels zwaar beschadigd. Drie timmerlood9en veel hout en bouwmaterieel en de gereedschappen van naar gissing negentig werklieden zijn verbrand. Een metselaar, zekere Scheffersdie de gewoonte had op het werk uit te slapen wordt vermist en het vermoeden is gewettigd dat zijn lijk onder de puinhoopen zal worden te voorschijn gehaald. De berichten die het Handelsblad van oog getuigen bij het ontstaan van den brand ontving, stemmen daarin overeen dat in de Blankenstraat bij vier in aanbouw zijnde perceelen kinderen aan het spelen waren met krullen die voor de aardigheid werden aangestoken. Dat vreugde vuurtje dat sp :elsche kinderwerk was de oor zaak der verwoesting. De krullen brandden langs den uitgedroogden grond verder en toen om 3.45 aan de brandschel in de fabriek Van der Made het alarm werd gemaaktstonden de rier huizen van boven tot beneden in lichterlaaie. Zaterdag-avond is te Amsterdam een meis je van 17 jaar van de trap harer woning met een ketel kokend water gevallenwaarbij zij zulke hevige brandwonden ontving, dat ze eenige oogenblikken later overleden is. Uit Nieuwediep schrijft men aan het Nieuws van den Dag, dat dezer dagen weer iemand is bedrogen geworden door die gevaarlijke „bons" in den vorm van bank- of muntbiljetten. Een logementhouder aldaar is daarom op het denkbeeld gekomen op verschillende plaatsen var. zijn koffiekamer dergelijke biljetten aan te plakkenteneinde ieders aandacht daarop te vestigen. Heden (Dinsdag-morgen) is alhier eene flinke regenbui gevallen. Sedert eenige weken was regen eene zeldzaamheid en de droogte zoo groot, dat dit wel in de krant mag. Voorraad te LOONOPZAND. W. IJpelaar. Een partij solied manswerk, be9t. in gewaste laarzen, vetleeren schoenen en pantoffels. Een partij overleer in 't smeer en getouwd met ronden nerf en keper 3/4 k. M. W. Brands. 50 paardenhalzen 2 k. S. van Daal. 21/.. dozijn grauwe huidjes 21/i k. 4 dozijn zwarte huidjes, ronden nerf 4 k. 6 dozijn dito halve huidjes met keper 2 k. J. B. Cools. 4 dozijn grauwe huidjes 2 k. 3 dozijn zwarte huidjes met keper 2ya k. 3 dozijn zwarte halve met keper l1/;, k. ROTTERDAM. Bericht van dc mak. Brcukelnian De Monchy. Verkoop bij inschrijving op Vrijdag 10 Sept. 1880, van de onderstaande partijen Oost-Indiscne runder- en buffelhuiden. Des middags ten 12 ure. Liggende Boompjes no 28. Bij de heeren A. C. Fraser Co. Per «Utrecht." 1573 Soerabaya runder- weg. 6.33 k. Tax. 59/60 1964 639 150 1237 105 227 22 /y u 26 65 14 21 ti u 13 Oostindische buffel 92 45 41 u Ex „Drenthe* en „Madura.* 1797 soerabaya runder- weg. 378 k. 52/53 Via London. 1380 Singapore runder- weg. circa 31/-» k. Tax. 52/53 c. 3 balen circa 400 Dacca runder- ca. Nog zijn 1 21/4/s/8 kilo. ter markt. 2 b. ca. 170 BD runder 3 kilo. 1 baal circa 70 Dacca runder- circa 4ya kilo. 4 b. ca. 600 Burdw. Slaught. ca. 3%, AMSTERDAM. Het artikel mag zich in eene gunstige stemming verheugen en zoowel de bij inschrijving als uit de hand aangeboden partijen vonden coulant tot en in enkele gevallen boven de vraagprijzen af nemers. Inlandsche gezouten soorten onveranderd. Uit de hand verkocht: 1545 lichteSamarangrund. merk S.; 932 Soerabaya buffel- merk R. M., 58 Tjilatjap dito merk A. ex „Utrecht", 781 Soerabaya runder- merk R. H. ex „Prins Hendrik.* ANTWERPEN. De markt blijft steeds onveranderd. De vraao- houdt geregeld aan. Uit de hand werden verkocht 1866 drooge Buenos-Ayres 3280 u Rio-Grande 554 gez. Bueno9-Ayres 2154 Gualeguay 291 r Rosario 2171 Montevideo 4339 Uruguay 476 a Rio Grande; 19 Vachettes; 100 paarden 197 drooge veulens; Totaal 15447 stuks. Aangevoerd. 2931 drooge, 1700 gezouten en 974 drooge paarden van Buenos-Ayres6100 gezouten Montevideo248 drooge en 1120 gez. Rosario per „Lalande* en 200 gezouten van Havre. ANTWERPEN4 September. De volgende partijen zijn verkocht. Drooge Buenos-Ayres. Rest 113. 204 os 123/10 k. p. „Herschell* A fr. 140 Gezouten Buenos-Ayres. Rest2905. 309 os mat. 20/25 k. „Tamar* fr. 77>/2. Gezouten Gualeguay. Van 3209. 97 os 15/20 k. p. „Halcyon* a fr. 72. Gezouten San Nicolas. No. 3103. 317 os 20/25 k. p. Archimedes* fr. 71. Gezouten Uruguay. Rest2962. 4049 os 25/32 k. p. Betty* a fr. 803/4. Van 3037. 125 09 20/25 k. p. „Resolut" fr. 76. 3038. 225 os 25/32 k. p. dito k fr. 80. Rest3149. 6870 os 25/32 k. Marie Agathe" fr. 82l/« Van 3186. 100 os 25/32 k. p. Leibnitz* fr. 75. No. 3187. 788 os 32/40 k. p. dito a fr. 79. ANTWERPEN, 5 September. De volgende zaken werden gedaan Gezouten Buenos Ayres. Ne. 2173. 150 os 20/25 k. p. „Hevelius* fr. 80. Gezouten Montevideo. Rest2803. 466 os 20/25 k. „Tycho Bralie" fr. 72. Gezouten Uruguay. No. 2908. 21 os 15/20 k. p. „Herschell" a fr. 74. 2909. 1495 os 20/25 k. p. dito u fr. 74. u 3157. 30 os besch. 25/32 k. „M. Agathe" fr 74 a 3292. 1486 os 25/32 k. p. dito fr. 77. gezouten Rio-Grande. No. 2974. 1515 koe 14/20 k. „H. Wergeland* fr. 67 Donderdag 9 September, namiddags 21/i uur,' publieke veiling in de verkoopzaal, Courte rue des Claires, van 1886 gezouten Uruguay koe, 954 gezouten Uruguay os, min of meer door zeewater beschadigd. ANTWERPEN. Voortdurend goede vraag en tengevolge van de aanhoudend gunstige berichten uit Londen toonen de verbruikers zich meer en meer genegen tot koopen en geven gaarne de hoogste koersen der Meiveiling. Schapenvellen mede goed gewild tegen vaste prijzen. 4 September. Verkocht 201 balen vette La Plata; 7 balen vette Natal en 47 balen Kaapsche sneeuwwit. 5 September. Verkocht 33 b. vette La Plata.

Echo van het Zuiden | 1880 | | pagina 2