Blaas- en Strijkinstrumenten, Scheur kalender SGHOENKL 09IPEN A# A. C. Defais, Huidenberichten. BIJ H. VAN WELL, Bij G, THEOD, BOM, Amsterdam, ah Tóaaiiv P. GLOUDEMAN3, Koper- eo Blikslager te Waalwijk, Schoenmakers. 2 Flinke Schoenmakersgezellen De Notaris Verberne, Burgerlijke Staud G. THEOD. BOM'S HUMORISTISCHE Handelsberichten. Laatste berichten. ^ADVERTENTIES® Prijs 75 Cent. DE DICHTERLIJKE Prijs 75 Cent. W. Eührmann, per paar ƒ1. 's-Bosch. rtSI T5V te Waalwijk, zijn, tegen buitengewoon lage prijzen, VERKRIJGBAAR: ALS TOEGIFT: Proeve van bewerking voorhanden bij ANTOON TIELEN te Waalwijk. op een fraai symbolisch schild. Inhoudbehalve wat in een kalender behoort, voor iederen dag een mooi versen daarenboven 366 verschülende Nederl. Dichters, BERICHT: dat hij zich als zoodanig heeft ge vestigd en zijnen winkel in Koper en Blik geopend heeft. Tegen half November worden GFVRAAGD te Alkmaar, (N.-Holland.) FINAAL VERKOOPEN: op Dinsdag den 9 November 1880, Yughterstraat H. 45, nabij het Hotel „GROENHUIS" Verder werden vastgesteld de volgende be sluiten lo. tot wijziging der inrichting van het waterschap „Binnen de Oude Straat" onder de gemeente Capelle 2o. tot vaststelling van het bijzonder regle ment voor dat waterschap 3o. Tot wijziging van het bijzonder reglement voor de Binncnpolder van Besoijen 4o. tot oprichting van een waterschap tot bescherming van gronden onder dc gemeente Vughfctegen overstroomingouder den naam van „Dorpspolder van Vught." Door het lid 11. P. Mastboom uit Oud-Gastel werden in zake het plan tot heropening van het Oude Maasje aan Gedeputeerde Staten de volgende vregen gericht lo. zijn de voorwaarden door de Staten ge steld voor het subsidie van een millioen in dat werk door de Hooge Regeering gunstig ont vangen en bestaat er uitzicht dat dit belangrijk werk zal tot stand komen en 2o. heeft de Minister van de betrokken be sturen van polders en gemeenten twee millioen gevraagd zijn die toegestaan of zijn de onder handelingen van dien aard dat het uitzicht daarop gunstig is Door den voorzitter werd de beantwoording dezer vragen in eeue volgende veigadering toe gezegd. Het gerechtshof te 's Bosch heeft het vonnis bevestigd van de arroud. rechtbank tegen den notaris J. S. J., te Veen. Hij is schuldig ver klaard aan misbruik van vertrouwen driemaal gepleegden veroordeeld tot drie maanden cel straf, 3 geldboeten a-f 12.50 en ontzetting van zijn ambt als notaris. De veroordeelde heeft onmiddellijk cassatie aangeteekend. Het plan bestaat in Januari a. s. in het feestgebouw te Rotterdam eene doorloopende tentoonstelling te openen op het gebied van handel en nijverheid. Ieder, die wenscht in te zenden behoort daarvan kennis te geven aan den bestuurder den heer Albert de Leur, aldaar. Kosten voor plaatsruimte worden niet in rekening gebrachtterwijl bij aanvrage zal getracht worden gelegenheid te geven om ingezonden werktuigen door stoom in beweging te doen brengen. De voorwaarden en kosten daaraan verhouden, zullen later worden medegedeeld. De inzenders hebben het recht hunne artikelen zeiven te doen verkoopen zouder dat daarvan eenige provisie behoeft betaald te worden. Op schriftelijke aanvrage belast het bestuur zich echter ook met den verkoop tegen nader overeen te komen voorwaarden, Zoodra het noodige aantal aanvragen om plaatsruimte is ingekomen zal zich eene com missie van toezicht vormenop wier advies voorwerpen geweigerd of later verwijderd kunnen worden. Uit Ylissingen schrijft men aan de M. Ct. Ooggetuigen verhalen dat er ongeveer 50 a 60 schepen op de hoogte van Grimsby gebleven zijn. Gedurende zes uren woedde er een vreeselijke storm vergezeld van zwaren slagregen en hagel. Het strand leverde den volgenden morgen een akelig schouwspel op daar er veel aangespoelde lijken en wrakken over het strand verspreid lagen. Er was geen mogelijkheid om hulp te biedendaar geen reddingbooten zich in zee konden begeven. Ten aanzien van het gevaarwaaraan de polder Dreumel dezer dagen is blootgesteld ge weest verneemt de Arnhemsche Ct. nog het volgende De sluis in den bandijk waardoor de boezem van het stoomgemaal te Dreumel uitwatert bestaat uit drie overwelfde kokers elk door een paar puntdeuren geslotendie geheel binnen d( li koker zijn geplaatst en alszoo aan het oog totaal zijn onttrokken. Rijst nu het buitenwater hooger dan het bin nenwater zooals thans bij het sterk wassend water het geval was dan worden deze sluisdeu ren door den overdruk van het buitenwater van zelf dichtgezet. Bij de Dreumelsche sluis bleek nu evenwel jl. Zaterdag dat de zuidelijkste koker sterk bleef uitstroomen een bewijs derhalve dat een of beide deuren niet dicht stonden. Daar bij den hoogen rivierstand en den door het ingestroomde water inmiddels hoog opge zetten waterstand van den boezem de deuren in den koker van buitenaf niet te bereiken \^aren en de aangewende voorzieningn vruchte loos bleken te zijnterwijl de boezemkaken overliepen is men jl. Zondag, op raad van den Heer Koolwijk aannemer van publieke werken "fe Dreumeldie met de samenstelling de sluis goed bekend is er toe overgaan om een gat in den dijk te graven tot op het steenen gewelf en daarin eene opening te breken waardoor de gelegenheid ontstond om door tasting onder water de versperring te verkennen die het slui ten der deuren belette. Het bleek toen dat een steen tusschen den aanslagbalk en eene der deuren geklemd zat waardoor deze nog halverwege openstond. De andere deur bleek g ed gesloten te zijn. Het stukslaan van dien steen was toen het werk van een oogenblik waarna ouverwijd de deur aan sloeg en alle instrooming volkomen ophield. Het gat in den dijk werd .daarop naar be lmoren tijdelijk voorzien ten einde de passage daarover te herstellen. zoodat de boot niet verder kon en het spoof- wegverkeer voorloopig gestremd is. De brugwachter verklaart dat als naar ge woonte de brug open stond voor de aankomst der bootdoch hij vermoedt dat zij door kwaad willigen is dichtgedraaid. Het seinlicht stond op veilig. Donderdag ochtend is nabij Den Bosch een man door een trein overreden en op de plaats gedood. Waarschijnlijk was het een in dc nabijheid werkende polderjongen. Dinsdag ochtend ontstond er brand op het gehucht Esbeek onder Hilvarenbeek bij den landbouwer V. L., zoodat huisstal en schuur met alles wat zich daarin bevond eene prooi der vlammen werden. Een paar koeien zijn met moeite gered. Enkel het huis was verzekerd. In de gemeente Dongen heeft ter plaatse genaamd de Vaarteen hevige brand gewoed waardoor een kapitaal huis met bijna den gchee- len inboedel werd in de asch gelegd. Alles was tegen brandschade verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Dicht bij den Haag zijn twee koeien door een spoortrein aangereden en bleven op de plaats dood. Dinsdag ochtend vervoegde zich een boer bij den horlogemaker Van Bemmel, te Maastricht, om quasi een horloge te koopen. Toen hij het in handen had stoof hij er mede de deur uit en zette het op een loopen gevolgd door een troep jongens die hem onder een aanhoudend: houdt den diefnarenden. Ook een agent van politie hoewel nog niet wetende wat er eigenlijk gebeurd was, sloot zich bij de vervolgers aan. Zoo werd de wedren de geheele >stad door voortge zet. Maar de dief stoof door de gesloopte ves tingwerken het boschje in hetwelk het almede gesloopte fort koning Willen I omgeeft, ontdeed zich daar van zijne laarzen en zette zijne vlucht met merkbaar voordeel op zijne vervolgers voort Deze verloren echter geen moed, maar de vlugge boer haalde de Belgische grenzen in de richting van Lanaekenen liet den hijgenden politie agent en het troepje jongens dat dezen verge zelde zeer ontstemd aan den grenspaal staan. De onbeschaamde dief schijnt niet bekend te zijn. Waspik 6 November. Door den raad dezer gemeente is tot le hulponderwijzer aan de oppn- bare school alhier benoemdde heer H. W. l'hufer thans als zoodanig werkzaam te Zevenaar. Z. E. de heer minister van waterstaat handel en nijverheid heeft goedgunstig beschikt op het verzoekschrift van den raad dezer ge^ mjente, ter verkrijging van een post- en tele— graafkanter alhierzoodat we ons eerlang in het bezit daarvan zullen kunnen verheugen en waardoor een groot ongerief voor handel en nijverheid in deze gemeente zal zijn opgeheven. Vlijmen, 5 November. Reeds tweemaal in deze week werden wij verschrikt door 't akelig geroep van „brand", en wel Dinsdag avond ten ruim 6 ure en Donderdag avond op hetzelfde aur. De eerste maal woedde de brand aan de grens onzer gemeente, te Onsenoord; daar werd de woning met stalling enz. vernield, toebehoo- rende aan zekeren van Bladel. Gisteren avond werd de vrij groote huizing van H. De Vaan door 't vuur verwoest. Beide panden zijn, naar men zegt, tegen brand schade verzekerd. Hertogenbosch, 4 Nov. De nieuwbenoemde burgemeester mr. H. F. Van Lanschot is heden in eene openbare zitting van den gemeenteraad plechtig geïnstalleerd. De oudste wethouder, de heer F. Pompe, heette den burgemeester namens het dagelijksch bestuur, namens den raad en namens de burgerij welkom aan het hoofd der gemeente, wees hem op de gewichtige taak, die hem wachtte, en drukte den wensch uit dat het hem mocht gegeven zijn tal van jaren in het belang der gemeente werkzaam te zijn. In eene korte doch sierlijke rede bedankte de burgemeester het dagelijksch bestuur en den raad hartelijk voor de ondeisteuning door hen toege zegd, 5 hij het volbreugen der vele en zware plichten die thans op hem rusten. Onder inroe ping van hoogeren zegen, gaf hij de verzekering zijn beste krachten aan de belangen der gemeente te zullen wijden. Hij herdacht het vele goede door zijn ambtsvoorganger mr. F. X. Luijben tot stand gebracht, en bracht een warm woord van hulde aan den oudsten wethouder, den heer F. Pompe, die zóólang de betrekking van bur gemeester had waargenomen, en aan wien de gemeente veel was verplicht. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is de stoomboot varende op de Znidwilkmsvaart tusschen Maasstricht en 's-Bosch in botsing gekomen met de spoorbrug over dit kanaal bij Weert van de lijn AntwerpenGladbach. Zoo wel de boot als de brug zijn zeer beschadigd Van den 30 October tot en met den 6 November WAALWIJK. Gehuivd: Lamb, de Bont Wed. van Nicolasien van Dortmond en Elisabeth de Nijs wed. van Petrus de Kort. Bevallen-. Adriana Fivie geb. van Oudenhoven z. Jemtje Stada geb. Bos. d. Hendrika Kleij- sen geb. van Delft d. Cornelia van Iersel geb. Jacobs d. OverledenJohannes van de Wiel echtg. van Johanna van Kuik 70 j. - Joseph Michiel Amers- dorffer echtg. van Maria van de Leur 68 j. BAARDWIJK. Ondertrouwd Leonard us Krol 37 jaar jm. met Gerardina van Es jd. 25 jaar. bevallen: Maria Cornelia Maandonks geb. Schij- vens dochter. Overrleden: Jan willebrordus van Ileeswijk echt genoot van Adriana Cornelia van de Grint 31 j. Barbera Pullens weduwe van Cornelis Verhulst 73 jaar. DRUNEN. Gehuwd: Bartholomeus van Huiten 34 j. met Petronella Tielemans 26 jaar. Bevallen: Engelina van der Sanden geb. Smits d. Johanna Couwenberg geb. Booms d. Wilhelmina Brok geb. Pullen d. Petronella Smits geb. Pullens z. Lucia Schellekens geb. van Schijndel z. SPRANG. Gehuwd: Johannes van Zeist jm. en Willemiina Chabot jd. Geboren: Johannes Adrianes z. van Leendert Johannes van Strien en Johanna Maria van Escli Johannes Antonie z. van Antonie Cornelis Goed hart en Maria Nieuwenhuizen. ANTWERPEN, 3 November. Heden werden de volgende partijen van de hand gedaan. Drooge Buenos-Ayres. Rest 138. 200 os mat. 139/i0 k. p. „Ripamare" a fr. 150. 148 os (Campos) 1372 k. p. „Herscliell" fr. 140. Gezouten Buenos-Ayres. No. 2751. 62 os 32/40 k. p. „Elbe" a fr. 76. Rest30S7. 221 os mat. 25/32 k. p. „Donati" fr. 76. No. 4170. 56 os 32/40 k. p. „Leibnitz" a fr 76. Van 3343. 100 os 32/40 k. p. „Kepler" fr. 77. No. 3375. 118 os 32/40 k. p. „Guadiana" fr. 76. Gezouten Gualeguay. - Van 3079. 155 os 20/25 k. p. „Aastroom" afr. 76. Van 3210. 174 os 20/25 k. p. „Halcyon" fr. 77. No. 3565. 269 os besch. 25/32 k. p. „Otoen" fr. 72. Gezouten Montevideo. No. 34/54. 309 os besch. 25/32 k. „Checcina" fr. 70 Gezouten Uruguay. Van 3712. 100 os 32/40 k. „Elisab. Roy" a fr. 79. No. 3717. 87 os besch. 25/32 k. p. dito k fr. 69. Diverse soorten. No. 4083. 450 drooge B.-A. paarden 62/5 k. „Plato" a fr. 874. 4033. 303 drooge B.-A. veulen 3=/3 k. „Strass burg" ii fr. 474. 4040. 122 3y2 k. „Rosa" fr. 474- a 32/5 k. „Meyer" a fr. 4y4. u u 32/3 k. Leibnitz fr. 474. u u 372 k „Euclid" k fr. 474. h u 373 k- „Lalan- de_" a fr. 474. 11 p 3y8 k. „Maske- lyne" k fr. 4y2. 11 h 37s k. „Her schel!" a fr. 4y2. ANTWERPEN4 Novemb. De volgende partijen zijn verkocht. Gezouten Buenos-Ayres. Rest3343. 152 os 32/40 k. p. „Kepler" ii fr. 77. Gezouten Uruguay. No. 3576. 250 os besch. 20/25 k. „Distinto" fr. 73 Aardig is het schild waarop, als symboolLiefde en Wijn. Het aardigst de 12 verrassingen Doch het alleraardigst is de inhoud van 4049. 118 4057. 457 4071. 230 4080. 95 4088. 200 301 Waalwijk, 5 Nov. De handel in granen was stationair. Buitenlandsche rogge f285 k 310 per 2280 kg. Inlandsche f 8.00 8.50 Hectoliter. Roode tarwe - 9.00 a 11.— Witte - 9.75 k 11.00 Boekweit - 9.50 a 10.00 per 100 KG. Mais - 8.7-5 k 9.25 Voedererwten - 8.50 k 9.00 80 KG. Op de veemarkt waren aangevoerd 50 stuks. Men besteedde voor kalfkoeien f160 a f280, voor vaarzen f iiü a f260. Boter. Aangevoerd 615 kilo. Prijs f 1.15 k 1.34 per kilo. Brood 50 cent de 4 kilo. Waspik, 3 Nov. Boter. Aangevoerd 173 kilo van f 1.22 tot f 1.40. Oisterwijk, 3 Nov. Boter. Aangevoerd 1820 kil. van f 1,36 a fl,58. Eieren f5.00 per 100 stuks Udenhout, 3 Nov. Boter. Aangevoerd 1269 kilo van f 1.47 tot f 1.65. PARIJS, 5 November. Te dezer stede zijn heden elf inrichtingen van niet erkende geestelijke orden gesloten. Er hadden eenige samenscholingen plaats en er werd geprotesteerdmaar botsingen vielen niet voor. Veertig personen werden ge arresteerd, doch verscheiaene weldra weder los gelaten. Heden verklaarde de advocaat der Jezuïeten, Bosirelvoor het Tribunal des conflits, dat hij, met het oog op de executie, welke lieden morgen te Parijs plaats hadalle verdere pleiten voortaan nutteloos achtte en dat hij er van afzag in naam van het recht een ijdel protest te laten hooren in een land waar de regeering het devies volgtmacht gaat boven recht. Tal van telegrammen bewijzen dat heden de besluiten aangaande de niet-erkende geestelijke orden algemeen ten uitvoer zijn gelegd. Men verzekert dat morgen de uitvoering van die be sluiten geheel zal zijn afgeloopenen alle niet geautoriseerde congregaties van mannen zullen ontbonden zijn, behalve die der Karthuizers en Trappisten. De Engelsche gezant heeft den min. v. binnenl. zaken gevraagd om autorisatie van Engelsche ordebroeders te Parijs en Douai. De autorisatie is voorloepig verleend. Het Tribunal des conflits heeft bekrachtigd de besluitengenomen door de prefecten van het Noorderdepartement en vaii Vaucluse. Het acht de bezwaarschriften der Jezuïeten en de ordon nantiën en bevelschriften, gegeven door de voor zitters der rechtbanken te Lille en te Avignon, niet ontvankelijk. Alle soorten van een van de gunstigst bekende fabrieken. Door eene afzonderlijke overeenkomst is hij in staat gesteld de instrumenten op proef te leveren. op iedere voorzijde behalve op- en onder* gang van Zon en Maan, eene ancedote, een uieene aardigheid of zoo iets, achter op de blaadjes Raadsels, Kunsijes ReceptenKernspreukenHistorische her inneringen op bijna iederen dag de. aanhef van een min of meerof itf het geheel niet toepasselijk liedje, enz. Binnen zoeinige dagen te hekomen hij alle Boekhandelaren en hij den Uitgever G. TE. BOM, Kalverstraat 17, Amsterdam. Franco per post tegen toezending van 75 cent in postzegels of postioissel. verschijnt binnen weinige dagen op de achterzijde der blaadjes gedichten van alweer van andere dichters dan in de vorige jaargangen. Het verzamelen daarvan wordt een reuzenwerk genoemd, ter wijl de keuze der Dichtstukken getuigt van fijnen smaak. In de voornaamste Boekwinkels voorhan den, en bij den Uitgever G. THEOD. BOM, Kalverstraat, Amsterdam. Franco per post tegen toezending van 75 cent in postzegels of postwissel. Proeve van bewerking voorhanden bij ANTOON TIELEN, Waalwijk. voor Zijldoeksche schoenen te maken, per stukhoog loon en vast werk. Franco brieven of in persoon bij te Dussenzal aldaar in het Rechthuis 's middags ten 5 ure. a. 2.66.00 hectaren WEILAND in den ZH. Polder te Dussen. Staande met de hoogen op f 7100.— h. 3.96.10 hectaren BOUWLAND, aldaar. Staande met de hoogen op f 8800.— c. 2.56.00 hectaren BOUWLAND, aldaar. Staande met de hoogen op f 7000.

Echo van het Zuiden | 1880 | | pagina 3