Nummer 89. Donderdag 11 November 1880. 3C. Jaargang nu Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. feuilleton. buitenlandT Bekendmaking. Frankrijk. Belgie. De Verstootene. Spanje. Engeland. Uitgever: "ANTOON TIELEN te Waalwijk STAAT VAN BRIEVEN STAATS-SPOOItWEGEN. De Eeho van het Zuiden, li, Waalis, ümbi. ii mm Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden/1,00, franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden, enz., franco te zenden aan den Uitgever. Advertentiën 1—7 regels 0,60, daarboven 8 cent per regel groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën, driemaal ter plaatsing opgegeven, worden tweemaal in rekening gebracht Reclames beneden de rubriek Binnenland 15 cent per regel. geadresseerd aan onbekenden. Verzonden gedurende de le helft der maand October 1880. Uit Waalwijk. J. Gondeket. Amsterdam I. Hukfer. Rotterdam Uit Vrijhoeven-Cappelle. A. F. van der Sluis. Werkendam Kunnende de brieven door de afzenders aan het Postkantoor alhier worden terugontvangen. .De Directeur, BAGGERMAN. Burgemeester en Wethouders van Waal wijk maken bekend, dat ingevolge de 120e.?i/ncf4ne,JeJa" art. 13 der wet van 28 Augustus 18ol (Staatsblad no 125) ter secretarie aldaar ter lezing zijn neder- gelegd de volgende stukken: a. Het advies der commissie badoeld bij art. 10 der genoemde wetuitgebracht aan het De partement van waterstaat handel en nijverheid ten aanzien der bezwaren welke door belang hebbenden in deze gemeente tegen het plan van aanleg van een spoorweg van Zwa.luwe naar 's-Hertogenbosch zijn uitgebracht. b. Afschrift van het "proces-verbaal der inge brachte klachten. Waalwijk 8 November 1880. Burgemeester en Wethouders voorn. VAN DER KLOKKEN. De Secretaris F. W. VAN LIEMPT. militaire loopbaan in de bureaux van het minis terie van oorlog doorloopen; als kapitein daaraan geplaatst, heeft hij den 30sten September jl., bij zijne benoeming tot generaal-majoor die eerst weder verlaten, om zich met het militair bestuur in de provincie Brabant te belasten. Sedert een aantal jaren wa9 hijals majoor, luitenant-kolo nel en koloneldirecteur der genie aan het ministerie. Zondag ochtend bevatte het officieele blad een koninklijk besluitwaarbij de generaal-majoor Gratry iot Minister van oorlog benoemd is. De nieuwe minister behoort tot het wapen der genie en heeft een belangrijk deel zijner Te Parijs werd sedeit vrijdag verder niets tegen de kloosters ondernomen maar in de provincie is men met de sluiting voortgegaan en o. a. ook opgetreden tegenover de Trappisten die tot nu toe waren gespaard. Hun kiooster te Montagnez is gesloten en elders zullen ze ook zeer spoedig worden verdreven. Voor morgen, wanneer de kamers weer bijeen komenzal waarschijnlijk reeds al het werk zijn geschied zoodat de minister-president aan de kamer zal kunnen mededeelen dat haar besluitalthans \rat betreft de mannen-congregatiën is volbracht. Eenigen last zullen misschien nog geven de Premonstrensers te Erigoletbij Tarascon die een soort van kasteel bewonen en zich daar met 3000 Jeeken hebben verschanst. Eene eerste poging der politie om zich toegang t,e'verschaffen is mislukt zoodat de regeering infanterie en cavalerie heeft moeten ontbieden en het klooster nu een geregeld beleg ondergaat. Te Nimes heeft de verdrijving der monniken toi ongeregeldheden aanleiding gegeven. Er is met bommen geworpen voor de prefectuuren de prefect heeft zich genoodzaakt gezien den legitimistischen gemeenteraad te ontbinden eii dien te vervangen door eene zoogenaamde muni cipale commissie. Twee leden van het tribunaal der conflicten hebben wegens de tenuitvoerlegging der decreten te Parijshun ontslag ingediend. "Ruim 400 bedraagt reeds het aantal leden der rechterlijke XIV. In het onzekere. „Dat was dan ook zeer goed en maakte ook indruk op hem. Wie weet wat hij gedaan zou hebben zoo hij in zulk eene stemming en mei een dollen kop van hier gegaan was. Eene verwijdering mag. er thans niet tusschen ons plaats hebben." „Daaraan zal George Dallas met eens denken daar zal ik voor zorgen," hernam Harriet „maar ik geloof, dat gij u teveel voorstelt van het nut, dat hij ons kan aanbrengen." „Meent gij dat? Zonder mij zeiven te vleien, geloof ik dat er in Londen geen mensch is, die door zijne schranderheid door de wereld- komen moet, die een beter oog heeft, om die individuen te leeren kennen welke hem het best als werk tuigen dienen kunnen, dan ik. En ik verzeker uHarry dat wijzoolang wij dit onzekere leven me4 elkander gevoerd hebben nog nooit iemand gevonden hebbendie zich beter tot ons doel laat gebruiken dan George Dallas." „Tenminste is hij gemakkelijk te besturen." „Gemakkelijk te besturen Veel meer dan dat hii is getrouw en aan ons verknocht. Gij weet wat zulks beteekent, Harry, en ik weet het ook Toen gij uwe hand op zijn schouder legctet beefde hij als een blad dat door den wind wordt bewogen en weinige woorden van u waren genoeg om den storm te bezweren, welker losbarsting mij onvermijdelijk toescheen." Zij zag hem angstig aan doch de glimlach was op zijne lippen teruggekeerd. Nogtans scheen zij niet geiieel gerustgestelddoch hield hare oogen steeds op zijn gelaat gevestigd „Ik weet wel", vervolgde ltouth, „dat ~et uw invloed is, die Dallas aan ons boeit, en dat vind ik zeer natuurlijk. Hij is een knap j~ng menschgevoelig voor indrukkenzooals wy dat op dien leeftijd altijd zijn en buiten zijne hartstóchtelijke liefde tot het spel en zijne bekrompen middelen is hij toch in alle opzichten een gentleman. Gij zijt de eenige beschaafde vrouw die hij ontmoet. Gij hebt een lief gezichtje en een buitengewoon vasten wil en dus is het geen wonderdat gij hem geheel en al onder uwe macht hebt." „Rekent gij niet te veel op die macht, Stewart?" vraagde zij met een zwak lachje. „Niemand is beter in staat zijne bezittingen te waardecren dan ik Harry en gij zijt mijne beste bezittingNeen ik zeg niet te veelik ben daartoe in staat en begrijp en vertrouw u vast en onvoorwaardelijk. Ik zie het spel maar rustig aan." „En wordt gij nooit jaloerschStewart vraagde zij met een klein lachje doch met de vroegere augstige uitdrukking in hare oogen. „Jaloersch Harry Neen mijn lieve Ik zeide u immers reedsdat ik u ten volle kan vertrouwen en weetmet welken ijver gij u onze belangen aantrekt. Laat ons dus tot ons gesprek terugkeeren wat was dat ook „Wij spraken er van in hoeverre Dallas ons van nut kon zijn." „Dat was het juist. Hij is ons nuttiger dan gij meent. Bij eene levenswijze als de onze is niets noodzakelijker dan den uiterlijken schijn te bewaren. Ik bedoel geen uitwendigen pronk, dien eiken dwaas zich verschaften kon maar dat zeker iets, hetwelk bewijst dat men van goede familie is en opvoeding bezit. Er zijn er weinigen onder onze bekenden die niet in staat zijn Dallas in het kaart-, dobbel- of biljartspel uit te plunderen maar er is er onder hen niet een die ik met beschaafde jongelieden welke ik misschien ontmoeten zalin aanraking kan doen komen. Zelfs wanneer het uiterlijk dezer snaken al geen vertrouwen wektedan toch zeker zouden zij dit reeds in het eerste oogenblik door hunne woorden of daden doen terwijl Dallas in weerwil van den kalen rokdien hij in den laatsten tijd gedragen heefter nog altijd macht, die om deze 'reden hunne betrekking hebben laten varen. -T- Het tribunal des conflicts zal den 13den dezer wetr eene zitting houden om uitspraak te doen in eenige soortgelijke gevallen, als waar over de rechtbank reeds gehandeld heeft, schen ding van den persoonlijken eigendom en van het eigendomsrecht en tevens over eischen tot schade vergoeding die daaraan vastgeknoopt zijn. De indirecte belastingen hebben over de maand October circa 1-6 millioenen boven de raming opgebracht. Over de tien maanden van dit jaar bedraagt hetgeen boven de raming is ontvangen de som van ruim 127 millioen. De prefect van politie heeft van de Capu- cijnen in de Rue de Santé en van de üomini- in de Rue St. Jean de Beauvais bij deurwaarders exploot eene aanzegging gekregen dat zij met het oog op het geweld, te hunnen aanzien ge pleegd zich voorbehouden hem te vervolgen binnen den termijndoor de wet voor de ver jaring van bedoeld geweld, schending van het eigendomsrecht aanranding van de persoonlijke vrjjheid enz. bepaald. De commissarissen van politie zullen gelijke aanzegging ontvangen. Felix Pyat's dagblad de Commune heeft opgehouden te bestaan. Hij zou naar hij mededeeldevoortaan schrijven in de Marseil laise doch waarschijnlijk zal daarvan niet veel komen want het Hof van appèl heeft het over hem uitgesproken vonnis van twee jaren gevan genisstraf bevestigd on er loopt een gerucht dat hij Parijs verlaten heeft. Een landbouwer bij Chambéry had zes groote bu!honden die overdag vastlagen en alle avonden losgelaten werden door een der knechts, de eenige persoon, die in hun nabijheid durfde komen. Onlangs kwam 's morgens te zeven uren toen de honden nog niet vastgelegd waren een boerin met haar dochter op de hoeve. Zoodra als een gentleman uitziet en zich als zoodanig ook gedraagt." „Dat is zekeren dit is voor ons van het hoogste belang", hernam Harriet in gedachten verzonken. „Het is een onberekenbaar belang. Bovendien heeft hij ofschoon hij een speler in zijn hart isnog een ander beroep. Zijne betrekking tot de pers zooals hij het noemtschijnt inderdaad eene daadzaak en zou hem een redelijk inkomen kunnen verzekeren. Onlangs nog toonde hij mij een brief, waaruit bleek dat de redactie hem zich wenschte te verbinden en ik verzeker u Harrietdat hij ons ook in dit opzicht van nut zijn kan door nu en dan een of ander bericht op te nemen dat op de fgeldmaikt of op de weddingschappen bij de wedrennen van grooten invloed zijn kan." „Gij kunt daarin gelijk hebben, hernam Harriet. „Voorzeker heb ik gelijk. George Dallas is een onzer nuttigste bondgenooten en tevens de geschiktste wij moeten dus trachten hem aan ons te verbinden." „Gij legt bijzonderen klem op het woord "trachten"; zoudt gij inderdaad meenen, dat hij er aan denktzich van ons los te maken „Dat geloof ik bepaald. De weinige woorden van dezen morgen in opgewondenheid gesproken, hebben mij de overtuiging gegeven dat het nog onbekende offerdoor zijne moeder gebracht hem diep geschokt heelten dat hij in deze stemming den vurigen wensch koestert zich van ons af te maken en een eerlijk leven te gaan leiden. Ik gevoel dat het zoo is Harriet", vervolgde hijopstaande en een sigaar van den schoorsteen nemende „en somtijds vrees ik, dat zelfs uw invloed krachteloos zou kunnen zijn zoo niet „Waarom spreekt gij niet verder?" vraagde zij hem met hare heldere kalme oogen aanziende. „Zoo het ons niet gelukken mocht hem door nieuwe banden aan ons te ketenen", vervolgde Routh terwijl hij de rook van de pas aangestoken sigaar van zich blies. „Hij zal ons de honderd de honden haar in het oog kregen vielen zij op de ongelukkige vrouwen aan die zij vreese- lijk verminkten. Het meisje verloor een oog en de moeder beten de woedende dieren op verscheidene plaat sen stukken vleesch uit het lichaam. Eerst door drie der honden dood te schieten heeft de pachter een eind kunnen maken aan het bloedig tooneel. De eommissaris van politie JGuénin te Parijs legde de vorige week de hand op een gevaarlijk sujetzekeren Billerhooid van een bende valsche spelers op de openbare straat. De schurk verklaarde, honderd-twintig mannen onder zijn bevel te hebben en verzekerdedat hem niets in de gevangenis zou ontbrekon dat de bende haar medeleden die gevangen zitten, met. geld steunten deze hij hun invrijheids- stelling dnbbel tractement ontvangen. De Epoca zegtHet Comité van houders van Spaansche schuld moest zijn advies omtrent conversie der schuld uitbrenge/iwant zijn gevoelen zou een gewichtigen invoed oefenen ten gunste eener voor den staat en diens schuldei- schers gunstige oplossing. Te Portdown in het Iersche graafschap Ulster, heett Zaterdag eene demonstratie van 5000 per sonen plaats gehad tegen Parnell en diens streven. Tevens echter was de demonstratie gericht tegen het gouvernementwegens zijn geringen ijver in de behartiging van Ierland's belangen en wen- schen. Naar The Standard meldt, wordt te Kabul Ghuzni en Herat moeite gedaan om Ajub Khan weder in het veld te krijgen en heeft men hem hulp toegezegd. De berichten uit Basutoland luiden nog steeds voor de Engelschen hoogst ongunstig. veertig pond betalen en dat geschied zijnde, dan hebben wij niet meer den minsten vat op hem en onze bondgenoot ontsnapt ons." „Ik begrijp u", hernam Harriet met een kort lachje. „Hij moet zich compromitteeren. Wij zijn als het ware melaatschen en men moet George met ons arm aan arm gezien hebben. De gezonden zullen hem uit hun midden stooten, zoo zij weten dat hij met ons in aanraking is geweest en dan zal hij wel gedwongen zijn, zich aan ons vast te klemmen." „Uw beeld is niet kwalijk gekozen Harriet. Gij hebt mij zeer goed" begrepen. De vraag is nu maarop welke wijze dit aan te leggen „Dat zullen wij zien hernam Harriet, terwijl zij hare lokken wegstreek. „Maar gebeuren moet heten dat middeldat hem geheel in onze handen steltmoet onherroepelijk zijn. Stil Binnen 1" Dit laatste woord was het antwoord op een kloppen aan de deur. Een morsig dienstmeisje stak haar hoofd naar binnen en diende mr. Deane aan die haar op den voet volgde en reeds voor zij nog een antwoord ontvangen had binnentrad. Mr. Deane was te oordeelen naar zijn voorkomen en vlugheid van bewegingenniet ouder dan tivee of drie en twintig jaren doch sluwheid en list hadden om zijn mond en oogen lijnen uitgedruktdie men er op dien leeftijd maar zeer zelden vindt. Zijne groenachtige oogen waren diep in zijn hoofd gozonken zijne kaken zeer vooruitstekend en zijne wangen door een smalleti dunnen bakkebaard omgeven, die zich onder zijn kin in een bosje vaal blonde haren verloor. Hij was groot van gestalte, zijfte armen en bcenen lang en lomp handen en voeten groot en van geen fraaicn vorm. Hij-droeg een lange dikke overjas met breeden kraag en opslagen van bont. In plaats van een das was slechts een smal lintje onder zijn halsboord zichtbaar en op de borst van zijn hemd fonkelde een groote schoone diamant. (Wordt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1880 | | pagina 1