Blaas- en Stfijkinstrumenten, J. F. JANSEN, J.F.Jansen, MEUBELEN en HEfiBERGGERiEF mm% SCHEURKALENDER, Bij G, THEOD, BOM, Amsterdam, Sell eur kalender 2 Flinke Schoenmakersgezellen Koper-en Blikslager te Waalwijk, _A__CT.T^JLIsrT HUIS, ERF en TUIN, SLIJM-1IMGPILLEN Waalwijk alleen bij J. Kuiten. Lederberichten. Huidenberichten. BIJ H. VAN WELL, Kiezers Schoenmakers. P. GLOUDEMANS, Ingezonden stukken. Laatste berichten. Burgemeester van Tilburg. VERKOOPING Dinsdag 16 November 1880, G. THEOD. BOM'S HUMORISTISCHE Prijs 75 Cent. DE DICHTERLIJKE III TOBfl'IÏT Prijs 75 Cent. W. Führmann, Huisjes met Erven, Drie perceelen Hooiland, 111 a Hl M MM H PfkÜTSv te Waalwijk, zijn, tegen buitengewoon lage prijzen, VERKRIJGBAAR: Alle soorten Burgemeester van Tilburg. Vele Kiezers in Tilburg en de Langstraat. Notaris te Waalwijk. ALS TOEGIFT: Proeve van bewerking voorhanden bij ANTOON TIELEN te Waalwijk. op een fraai symbolisch schild. Inhoudbehalve wat in een kalender behoort, voor iederen dag een mooi versen daarenboven 366 verschillende Nederl. Dichters, Tegen half November worden GFVRAAGD te Alkmaar, (N.-Holland.) BERICHT: dat hij zich als zoodanig heeft ge vestigd en zijnen winkel in Koper en Blik geopend heeft. PUBLIEK TE VERKOOPEN: Onder Besoijen. Koop I. op Maandag 29 November 1880, (SCHREUDER'S PILLEN) HeusdenErven G. Veerman TilburgJ. H. van Gils. en in de bekende Depots. Men wachte zich voor na maaksels. Elk doosje is gewikkeld in een billet met de naamteekening van den ver vaardiger J. J. SCHREUDER, Apotheker. en in het water te dompelen waardoor hij hem van een wissen dood redde. Vlijmen9 Nov. De laatste dagen bestaat er bij onze hoopkopers weder meer lust tot han delen doordien onze hop dit jaar bijzonder goed en van fijne qual. is, zoo kan het goed mogelijk zijn dat dit jaar de laatste houders dè hoogste prijzen zullen kunnen bedingen. 's Bosch 4 Nov. Na de mededeelingen van Gedep. Staten te hebben gehoord is heden, na uitvoerig debat, door Prov. Staten naar aanleiding van een denkbeeld van den heer van den Biesen besloten dat Gedeputeerden de hooge regeering zullen verzoeken om onafhan kelijk van het groote plan tot spoedige dichting van die overlaten te besluiten, opdat Noord- Brabant voor verdere rampen worde bewaard en de schreeuwende onrechtvaardigheid ophoude dat een gedeelte van het Rijk ten bate vanJiet andere aan overstrooming en ellende prijs is gegeven. Vught8 November. Naar wij vernemen is bij beschikking van den minister van waterstaat de aan den heer A. F. Van Seters alhier ver leende vergunning voor het gebruik van den Rijksweg van deze gemeente naar 's Hertogen bosch ten behoeve van een te maken tramweg, overgeschreven ten name van den heer J. Van Hasselt te Rotterdam. Zevenbergen6 November. De raden der gemeenten Zevenbergen Zwaluwe Klundert Oudenbosch Hoeven Teiheijden en Etten c. a. hebben besloten zich te vormen tot eene vereeni- gingmet het doel een veearts te benoemen meer bijzonder belast met de behandeling van besmettelijke ziekten onder runderen en paarden en al wat daarmede in betrekking staat, als mede liet gratis inenten tegen de besmettelijke longziekte van het veetoebehoorende aan inge zetenen dier gemeenten. Bcrgen-op-zoom6 November. Naar wij vernemen is door den heer S. A. Klaasen particulierwonende te Utrecht concessie aangevraagd voor den aanleg en de exploitatie van een stoomtramweg van hier over Halsteren, Steenbergen Oud-Gastel, Oudenbosch, Hoeven, Etten's-Princenhage BredaGinneken en Chaam naar Baarle-Nassau. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur In No. 87 van uw gtacht blad komt een ingezonden stuk voor, geteekend DIXIT, over de Waalwijksche rioleering; in dat stuk w ordt ge klaagd over de vuilnis- en stinkputten, die in onze gemeente gevonden worden verder wordt het leggen eener rioleering langs de straat afge keurd en eene langs den dijk aanbevolen, terwijl men er ten slotte eenige liefelijkheden in aantreft aanhet adres van men en den uitvoerder der nu on langs gelegde rioleering, waarmede, vrij vertaald, de burgemeester wel bedoeld zal zijn. Wij zijn met den schrijver van bedoeld stuk voorstanders van eene rioleering langs den dijk en gelooven met hem, dat die op den duur veel beter aan de behoefte zal voldoen dan eene langs de straat, ten minste als men buizen gebruikt van de noodige capaciteit. Burgemeester en Wethouders hebben echter in hun rapport, uit gebracht in de raadsvergadering van 26 Oct. 11., voorgesteld, eene rioleering te leggen langs de straat; blijkbaar zijn zij daartoe geleid door het feit, dat van de 76 eigenaars van panden, aan de noordzijde der keistraat gelegen, slechts 13 toestemming hebben gegeven tot het graven van een sloot en 12 tot het leggen van buizen; een derde gedeelte had dus slechtsen de helft daarvan nog maar voorwaardelijk toegestemd met zoo weinig medewerking van de zijde der belanghebbenden kon het werk niet uitgevoerd worden; daar echter eene waterlossing hoogst noodzakelijk is, waren B. en W. wel verplicht de rioleering langs de straat voor te stellen. De heeren Van Es en Zijlmans braken in gezegde raadsvergadering nog ridderlijk eene lans voor den aanleg van buizen langs den dijk; op ver schillende gronden toonden zij de weuschelijkheid daarvan aan en beweerden, dat de meeste eige naars genegen zouden zijn, buizen over hunne erven te laten leggen. De voorzitter stond, wat dit laatste punt betreft, "lijnrecht tegenover deze heeren, zoodat de zaak aangehouden werd. Een raadslid heeft o. i. zeer verkeerd gehan deld, met zich bij de behandeling dezer belang rijke kwestie in een diep stilzwijgen te hullen, en wel een raadslid, dat zeker de gegevens had om te bewijzen, dat de heeren Van Es en Zijl mans tegenover den voorzit'er gelijk hadden als zij beweerden, dat de meeste eigenaars toestem ming zouden geven tot het leggen van een riool langs den dijk. Wij bedoelen namelijk den heer A. R u b b e n s. Die heer wist toch zeker (zie ingezonden stuk van Dixit) dat eenige jartfi ge leden een verzoekschrift aan den gemeenteraad is gerichtgeteekend door al de eigenaars der huizen aan de noordzijde der straathoogstens 2 of 3 uitgezonderdwaarin dringend verzocht werd om eene rioleering langs den dijk. Ook wist de heer Rubbens, even goed als Dixit, dat er in het geheel slechts 58 eigenaars zijn, die met hunne tuinen tot aan den winterdijk strekken; hij wist dit, omdat hij zelf zich indertijd belast heeft met de taak om bedoeld adres te ontwerpen en door belanghebbenden te doen teekenen; vergis sen wij ons niet, dan is het door hem zeiven geschreven. Niettegenstaanne hij dit alles wist, niettegen staande hij een voorstander is van de rioleering langs den dijk, vond hij goed het stilzwijgen te bewaren op een oogenblik, dat hij had moeten spreken. Hij had bovengenoemd adres in herin nering moeten brengen, moeten zeggen dat alle eigenaars aan de noordzijde der keistraat niet alleen voor eene rioleering langs den dijk zijn, maar dat zij er zelfs jaren geleden dringend om verzocht hebben; dit was zijn plicht geweest hadde hij dit gedaan, dan waren de gronden waarop het voorstel van B. en W. rustte, ver vallen, en zeker zouden dan maatregelen geno men zijn om te beproeven, de rioleering langs den dijk alsnog tot stand to brengen. Heeft er in deze dus iemand schuld dan is het niet de burgemeesterniet het dagelijksch bestuur, niet de gemeenteraad, maar de eenige schuldige i3 de heer Rubbens. Had die heer in den raad gesproken zooals hij had behooren te doen, dan had Dixit de aanleiding gemist om in de courant over de ri oleering te schrijven; maar dan had Dixit ook geen gelegenheid gehad o.n in de covrant zijne aardigheden te plaatsen over postjes voor buiten werk, geicichtige bestekken enz., die de heer Rub bens in den raad zeker niet zou gedebiteerd hebben. Ontvang, mijnheer de redacteur, de betuiging onzer hoogachting en onzen dank voor de afge stane plaatsruimte. Waalwijk, 6 November 1880. LUCIFER Co. Voorraad te Loonopzand. W. IJpelaar. Een partij Padang 9/91/» kilo 15 doz. zwarte huidjes keper en ronden nerf 21/2/31/2 kilo. C. Busters. 5 doz Zw. huidjes ronden nerf kiloen een partij dito 47 j kilo. S. van Daal. 3 doz. Zw. huidjes, ronden nerf 4 kilo8 doz. halve met keper 2 kilo6 doz. huidjes in 't Smeer. M. W. Brands. 100 Daccas in 't smeer 21/» kilo 50 paardehalzen in 't smeer en getouwd D/s kilo. E. J. Verster. 40 gez. B. A. 1372/14 kilo. - C. Oomen. 100 gez. kaapkalfsvellen en 100 dr. kaapkalfsvellen U/s kilo. Wed. A. Verster. 20 gez. B. A. 15 kilo 20 wil de beest 8 kilo 12 Oostindische 77a kilo. J, B. Cools, 50 dr. B. A. 17 kilo. AMSTERDAM Bericht van dc makelaars Brouwer, Ancher en Dordregter. Verkoop bij inschrijving op 19 Nov. des middags 1 ure. Iedere partij afzonderlijk. Entrepótdok 7e afdeeling. Per „Prinses Marie." No. 425. 80 Samarang runder 63/s Tax. 52/53 426. 2295 Pasoeroean 24/s u 72/73 427. 843 49/10 64/65 428. 619 - 687,00 67/68 429. 548 37s v 63/64 430. 148 buffel 872 35/36 Entrepótdok 8e atdeeling. Per „Prinses Marie." 431. 119 Mogadoraard 52/s h 34/35 432. 36 karaeelhuiden 92A h 17/18 Bij koninklijk besluit is benoemd tot ka pitein kommmandant bij de dd. schutterij te Waalwijk de heer M. B. Timmermans thans 2e luitenant. Parijs9 November. De regeering heeft in den Senaat en in de kamer van afgevaardigden eene verklaring voorgelezen, waarin gezegd wordt dat de wijziging van het ministerie geen veran dering heeft gebracht in de leiding der openbare aangelegenheden. Nadat de verklaring in de Kamer van afge vaardigden voorgelezen wasvroeg de heer Delafosse verlof de regeering te interpelleeren over hare buitenlandsche staatkunde. De dag daarvoor is bepaald ter gelegenheid van het overleggen der diplomatiekte stukken. De heer Laisant heeft een voorstel ter tafel gelegd volgens hetwelk eene commissie benoemd zal worden voor een onderzoek naar hetgeen er bij het proces Jungde Woestyne ten opzichte van generaal de Cissey aan 't licht gekomen is. Hij vroeg voor zijn voorstel de urgentie, die aangenomen is met 263 stemmen tegen 108. Hierna had er een debat plaats tusschen den ministerpresident. Ferry en Baltue over het vaststellen der werkzaamheden. Ferry vroeg de prioriteit voor de wet op het lager onderwijs Ballue vroeg ze voor de wet op de rechterlijke inrichting. De Kamer verwierp met 200 stem men tegen 166 de prioriteit voor de wet op het lager onderwijs en stelde de rechterlijke inrich ting bovenaan op de lijst der werkzaamheden. Deze beslissing heeft eene beweging doen ont staan. Baudry d'Asson heeft in de Kamer ver klaard dat hij met alle burgers de ministers van het slotenbrekers-gouvernement wil interpel leeren. De voorzitter antwoordde dat hij de Kamer zal raadplegenof op hem de censuur zal toegepast worden. Baudry d'Assonzich nader verklarende zeide dat zijne woorden de goedkeuring wegdragen van het land dat de schandelijke executie der monnikken veroordeelt. De Kamer heeft daarop de censuur, met tijdelijke uitsluiting uit de Kamer over Baudry d'Asson uitgesproken. De voorzitter noodigde Baudry d'Asson hierop uit zich te verwijderen. Deze weigerde hieraan te voldoen. De zitting werd nu door den voorzitter opgeheven. Het Ki.binet heeft tengevolge der beslissing van de Kamer omtrent de orde der werkzaam heden het voornemen te kennen gegeven om af te treden. In den ministerraad die er plaats heeft gehad, hebben al de ministers de aanvrage om ontslag geteekend. Het ontslag zal heden avond aan den President der Republiek worden ter hand gesteld. Parijs9 November. In den Senaat is de voorlezing der verklaring van het ministerie afgebroken door levendige interrupties van de rechterzijde. Tusschen rechter- en linkerzijde zijn scherpe woorden gewisseld. van een van de gunstigst bekende fabrieken. Door eene afzonderlijke overeenkomst is hij in staat gesteld de instrumenten op proef te leveren. Bij de aanstaande verkiezing voor een LID van de TWEEDE KAMER DER STATEN- GENERAAL in het Hoofdkiesdistrict Til burg wordt dringend aanbevolen de Heer Het is onnoodig veel te zeggen ten voor- deele van dien Candidaat. Hetgeen bij als Burgemeester en Secretaris van Drunen, als Burgemeester van Tilbufgals Voorzitter der Vereeniging van Burgemeesters en Secretaris sen in Noordbrabant en in andere betrekkiu- gen heeft tot stand gebrachtgeeft iedereen de zekerheiddat hij de rechte man op. de rechte plaats zal zijn en dat het district trotsch zal mogen zijn op zulk een afge vaardigde. Komt dus den 23 November trouw ter stembus en brengt met ons een parig uwe stem uit op den Heer van te WAALWIJK, ten huize van NICOLAAS VAN DELFT in de Kloostersteegop des morgens om lö urenom contant geldwaarbij KeuenKeuenstandaard en verder toebelioo- ren. Eene groote partij Bier-, Wijn- en Likeurglazen, Karaffen, Flesscben en Kruiken, 2 Klokken 1 KachelLedikantBank Brandhout en wat verder te koop wordt aan geboden door Aardig is het schild waarop, als symboolLiefde en Wijn. Het aardigst de 12 verrassingen Doch het alleraardigst is de inhoud van op iedere voorzijdebehalve op- en onder, gang van Zon en Maan, eene ancedote- een uieene aardigheid of zoo iets. achter op de blaadjes Raadsels, Kunsfjes Recepten KernspreukenHistorische her inneringen op bijna iederen dag de aanhef van een min of meerof in het geheel niet toepasselijk liedjeenz. Bmncn weinige dagen te bekomen bij alle Boekhandelaren en bij den Uitgever G. TH. BOMKalverstraat 17 Amsterdam. Franco per post tegen toezending van 75 cent in postzegeH of postwissel. verschijnt binnen weinige dagen op de achterzijde der blaadjes gedichten van alweer van andere dichters dan in de vórige jaargangen. Het verzamelen daarvan wordt een reuzenwerk genoemd, ter wijl de keuze der Dichtstukken getuigt van fijnen smaak. In de voornaamste Boekwinkels voorhan den en bij den Uitgever G. THEOD. BOM, Kalverstraat, Amsterdam. Franco per post tegen toezending van 75 cent in postzegels of postwissel. Proeve van bewerking voorhanden bij ANTOON TIELEN, Waalwijk. voor Zijldoeksche schoenen te maken, per stukhoog loon en vast werk. Franco brieven of in persoon bij Notaris te Waalwijk, is voornemens om ten verzoeke van de Erven CORNELIS KUIJSTEN te Besoijen, in sectie D., nos 442 en 441 groot tezamen 5 aren, 67 centiaren, strekkende van de Keistraat Noordwaarts in over den Dijk tot aan den dwarssloot toe. Koop H. Bouw- en Weilandin sectie D., nos 734, 733, 732 en 184, te zamen groot 19 aren 7 centiaren, strekkende van de keistraat Zuidwaarts in tot aan de Loint. Koop III. in sectie D., nos 152 153 en 154, te zamen groot 1 hectare 52 aren 50 centiaren ten Westen van de Steeg, strekkende van af de Loint, Zuidwaarts in tot den Meerdijk toe. Deze verkooping zal gehouden worden te Besoijen, PROVISIONEEL: op Maandag 15 November 1880, ter lierberge van de Weduwe Brokken FINAAL ter herberge van A. van der Zaken, telkens des avonds om 7 uren. Informatiën geeft genoemde Not. RANT. zijn Maagversterkendzacht laxerend, bijzonder goed tegen SLIJM en bevor deren de Spijsverteering. 32x/2 Cent per doos verkrijgbaar te

Echo van het Zuiden | 1880 | | pagina 3