J. F. Jansen, J.F.Jansen, J. H. A. DIEPEN, J. H. A. Diepen, J. Diepen, JaiiDiepen. JAN DIEPENTE TIERIG, J. F.JANSEN, Verkiezing' te Tilburg. Medekiezers J. H. A. DIEPEN, Kiezers van Tilburg. Eere wien eere toekomt!!! fsehoon wij het doel Mutsaers, Diepen, Jansen, Geachte Medekiezers! Kiezers van de Langstraat! AANBESTEDING. wat zijn we dom!!! den heer J. PI. A. Diepen, Veritas. Kiezers van Tiet Hoofd- kiesdistrict Tilburg Wethouder van Tilburg. Burgemeester van Tilburg. AANBESTEED Ziet ge nu wel dat de Bosschenaars zoo groot ongelijk niet hebbenals ze ons Til burgers beschouwen als kinderen onder hun voogdijschap geplaatstBekennen we zeil niet de grootste sukkelaars der wereld te zijn ja, zelfs zoo miserabel dom, dat niet een onzer, ofschoon we 29000 zielen tellen, in staat wordt geacht de belangen van dit dis trict ter Tweede Kamer naar 'belmoren te behartigen. Bosschenaars, ik begin te gelooven, dat ge gelijk hebt, altans, wij zeiven handelen als onmondigen. Het centraal bestuur der kiesvereeniging „Noordbrabant'' beslist dat manuen als een Mutsaers, Diepen, Jansen, om van andere geschikte personen in dit district woonachtig niet te spreken, onbekwaam of niet in staat zijü onze godsdienstige en maatschappelijke belangen ter Staten Generaal te bevorderen. En wat doet daarop onze katholieke kies vereeniging Ze beaamt, zoo het schijnt, ten volle die beslissing door bovengenoemde verdienstelijke mannen voorbij te gaan, en proclameert als onzen candidaat den heer Mr. Bahlmann te Rotterdam, een ons totaal vreemd persoon, die ons om andere redenen wordt opgedrongen, dan die, welke in ons belang zijn. Is het niet dom, niet olie-dom, dat zulke menschen voorbijgegaan worden ten bate van iemand, die tot dusverre van zijne gezindheid en capaciteiten nog niets heeft doen blijken En toch zal zulke candidaat kans van slagen hebben en bij zijn eventueele verkiezing met vele niet-Tilburgers kunnen schaterlachen over de verstandige(P) keuze door ons gedaan. Tilburgers, ijverige werkers, vooruitstreven de industrieelen, laat ons toch bekennen Een Kiezer. De Kiezersvereeniging „Noordbrabant", afdeeling Tilburg, heeft goedgevonden in hare vergadering van 15 November 11., voor het lidmaatschap der Tweede Kamer een candidaat te stellen, dien zeker niemand verwacht had, nadat de vox populi reeds lang te voren den rechten man had aangewezen in de persoon van den heer Burgemeester van Tilburg. De wijze, waarop die vereeniging, hoe lof felijk overigens haar streven is, daarbij toe gaat, is nog al zonderling. Zij deelt aan het publiek mede, dat zij den heer Bahlmann candidaat gesteld heeft en noodigt de kiezers in het district uit hunne stem op dien heer uit te brengen. Van de verdiensten van dien in en met het district geheel onbekenden candidaat geen sprake; de vereeniging gewaardigt zich niet daarover een woord te reppen. Kan haar candidaat geen aanspraken doen gelden, waar om hem dan opgedrongen? Ofwel acht de vereeniging het beneden zich de redenen harer keuze bloot te leggen, en beschouwt zij de kiezers als vee, dat zij ter stembus kan drijven? Dit laatste willen wij niet veronderstellen; wij gelooven alleen, dat zij op een dwaalspoor gebracht is door eenige Tilburgsche fabri kanten, die met het stellen dier candidatuur hun eigen zaken met de firma Bahlmann Co. denken te bevorderen. De verdiensten van den heer Jansen daar entegen zijn aan iedereen bekend en daar enboven genoegzaam in verschillende aanbe velingen uiteengezet; zelfs de voorstellers van de candidatuur Bahlmann moeten voor zich zeiven overtuigd zijn dat laatstgenoemde, qua candidaat, in de verste verte niet in de schaduw kan staan van den Burgemeester van Tilburg. KIEZERSgij kunt dus met oordeel des onderscheids uwe keuze uitbrengen. Wilt gij een afgevaardigde, die uwe belangen kent, die de talenten en de energie bezit om die belangen naar behooren te behartigen, die bij de meesten uwer persoonlijk bekend is en van wieu gij weet, dat hij steeds een open oor zal hebben om u te liooren brengt dan niet uwe stem uit op dc onbekende grootheid, door de kiezersvereeniging 'aanbe volen, maar kiest met ons eenparig den heer Burgemeester van Tilburg. Een groot aantal Kiezers. Een ernstig en oprecht woord tot mijne Katholieke medekiezers in het Hoofd-kiesdistrict Tilburg. De Kiesvergadering Maan dag jl. alhier gehouden heeft tot uitkomsten geleid die voorzeker door menigeen niet verwacht wer den. Wel te verwonderen toch is het, dat door eene vereeniging, die zich Noordbrabant" noemtnu voor de zooveelste maal een niet Noordbrabanter als Candidaat voor het Lid maatschap der Tweede Kamer wordt aanbe volen. Hebben wij dan in Noordbrabant zoo weinig katholieke bekwame mannendat het kiezen van Noord-Nederlanders door onze Districten als het ware regel geworden is En hebben wij dan in Tilburg zelve geen ware Katho lieken tevens bekwame mannenwaardig om ons District te vertege woordigen Voorzeker ja, ten bewijze het groot aantal stemmen op gemelde kiesvergadering aan TILBURGSCHE namen, vooral aan gegeven. Desniettegenstaande werd de Heer BAHL MANN Advocaat te Rotterdam alhoewel slechts met eene betrekkelijk geringe meer derheid, tot candidaat verkozen. Ik neem aan dat. de heer BAHLMANN de katholieke beginselen in de Kamer op uitstekende wijze zou weten te verdedigen; ik neem ook aan dat op de eerste plaats door ons Katholieken daarop behoort gelet te worden; maar ik vraag het mijne katho lieke medekiezers of de heer Diepen hun onder dit opzicht niet alle waarborg schenkt; de heer Diepen, die onlangs door dezelfde Kiesvereeniging te Zevenbergen als candidaat werd aanbevolen en dus geacht mag worden haar vertrouwen te bezitten; en ik vraag hun verder of naast de katholieke belangen ook nog niet andere stoffelijke belangen moeten behartigd worden en of men in dit opzicht eene betere keuze zou kunnen doen, dan die van een man, die jaren lang zich aan de publieke zaak wijdde, en die, in zijne ver schillende betrekkingen, eene ervaring, en ondervinding van onze toestanden, behoeften en belangen heeft opgedaan, welke het eene dwaasheid zou zijn bij vreemden zelfs te veronderstellen. Ik acht het daarom jammer dat de keuze der Kiesvereeniging Noordbrabant niet ge vallen is op den Heer Diepen in dat geval toch ware zonder verdeeldheid haar candidaat met groote meerderheid van stemmen gekozen, terwijl nu een aanzienlijk gedeelte der kiezers met mij van gevoelen zullen zijn, dat het eene schande zou wezen voor het District Tilburggedurende jaren en jaren achtereen geen volksvertegenwoordiger in haar midden te vinden en daarom op DINSDAG a. s. hunne stem zullen uitbrengen op den Heer vermeenende in hem een waardigen verte genwoordiger te zullen bezitten. TILBURG 14 November 1880. Onze Burgemeester zoude een goed afge vaardigde voor ons zijn, intusschen heeft hij in de Kiesvereeniging niet het aantal stem men behaalddie den Heer DIEPEN ten deel vielen. De Heer DIEPEN is zeker de aangewezen persoon voor Tilburg. Zonder ons over de zonderlinge keuze van onze geachte Kiesvereeniging te willen uitlaten raden wij U aan met ons te stemmen op den Heer die reeds in de districten Zevenbergen en Eindhoven het vertrouwen der Kiezers heeft genotenen die slechts door een klein toeval voor eerstgenoemd Kiesdistrict geene zitting heeft kunnen nemen. Eenige Kiezersdie het wel meenen. worden beleefd verzocht met ons hunne stem uit te brengen op den Heer die als een der oudste fabrikanten van Tilburg, zoowel in zijne betrekking van Lid der Provinciale Staten van Noo rd bra bantWet houder van Tilburg President van de Kamer van KoophandelOud-Schoolopziener, en&., enz., enz. steeds getoond heeft ons aller vertrouwen ten zeerste waardig te zijn. Eenige R. K. Kiezers. Sinds vele jaren is ons hoofdkiesdistrict Tilburg vertegenwoordigd geweest door den HoogWelGeboren Heer VERHEI JEN, en nu het op eene nieuwe stemming aankomt is het ons aller plicht rond te zien in ons eigen midden en daaruit te kiezen iemand die geschikt is voor onze industrieele, alsook voor onze zedelijke belangen te zorgen en dan gelooven wij in onzen Stadgenoot, de WelEdele Heer den rechten man gevonden te hebben om onze belangen, die waarlijk bij de uitbreiding onzer industrie van zeer groote beteekenis zijnnaar alle eischen te kunnen en willen behartigen. Zijne getrouwe plichtsbetrachting sedert tal van jaren en zijne ondervinding in zoo vele verschillende belangrijke betrekkingen opgedaan, geven ons den noodigen waarborg dat hij zal zijn bij eventueële verkiezing de degelijke Vertegenwoordiger van ons District. Tal van Kiezers. onzer Kiesvereeniging NOORDBRA BANT ten volle beamen, kunnen wij ons ditmaal niet met hare keuze van CANDIDAAT voor de Tweede Kamer' vereenigen. Vóór alles willen wij iemand uit onze omgevingte meer daar wij verschillende geschikte personen bezitten. zijn die minder geschikt dan menschen die nog niets gepresteerd hebben De Heer DIEPEN is op dit oogenblik de meest gewilde CANDIDAAT daarom sluiten wij ons aan bij hen die a. S. Dinsdag hunne stem uitbrengen op onzen algemeen geachten Stadgenootde Heer Eenige Tilburgsche Kiezers. Zulkn wij nog langer de speelbal blijven van vreemde inmengingen ons bespottelijk maken tegenover zoo vele andere Kiesdistric ten Is dan het groote en welvarende Tilburg met zijne bloeiende omliggende ge meenten niet in staat een' vertegenwoor diger ter Staten-Generaal te zenden die uit hun raidden is gekozen Moeten wij ons overal laten uitlachen Wie kan een en beteren Afgevaardigden voor ons noemen dan de Heer JAN DIE PEN isdie ten zeerste met alle onze toestanden bekend onze belangen zeer zeker beter kan en zal behartigen dan een' vreem deling Of is onze goede brave JAN DIEPEN soms minder katholiek en minder geloovig dan die voor ons onbekende grootheid Wie daaraan mogt twijfelen, leze de Tilb. Couratit van 28 October, waarin niet voor den eersten maal hulde wordt gebracht aan den heer JAN DIEPENdieals geloo vig Katholiek voor de betrekking van School opziener bedankt heeft, om redehij niet wilde medewerken aan de uitvoering der nieuwe wet op het lager Onderwijs! En zoo een man zullen wijTilburgers verwerpen omdat door eene ondoordachte handeling van onze overigens respectable Kies vereeniging Noordbrabant als bij verrassing een voor ons onbekende jonge man ons wordt aanbevolen Neen driewerf neenZoo ondankbaar wenschen wij niet te zijn Den man die tot dusver in zoovele betrekkingen nuttig werkzaam was voor zijne medeburgers, willen wij gaarne onze dankbaarheid toon en en hem opnieuw het vertrouwen schenken, overtuigd, dat hij zoowel op godsdienstig als op Staat kundig cn commercieel gebied onze belangen ten zeerste zal bevorderen Die evenals wij denken noodi gen wij uit a. s. Dinsdag den 23 November hunne stem uit te bren gen op den Heer Eenige Tilburgers. (Zoodikwijls hebben wij bij onzen vooruitgang op het gebied van Nijverheid en Handelraad hulp en steun noodig. Die belangen kunnen door geen'vreemdeling naar behooren behartigd worden, daarom zij JAN DIEPEN onze mandie in ons district bekend staat als iemand die ons gewest en zijne behoeften door en door kent en die door zijne bemoeiingen als lid der provinci ale staten van N. B. steeds ijverig gewerkt heeft voor de belangen dezer omliggende gemeenten. DEN HEER géven wij dus aanstaanden Dins dag onze stem tot Lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal Eenige Langstraters. ^Groot is de belangstelling, die er bestaatin de op handen zijnde verkiezing van een Lid der Tweede Kamer der Staten Generaal, en geen wonder, groote belangen zijn daarmede gemoeid, en tèrecht ziet men in dat dit welvarend district behoefte heeft aan eene vertegenwoordiging in dat Staats lichaam die onze belangen met klem zal weten te verdedigen. Met overgroot genoegen hebben eenige Kiezersdie dit district nauw ter harte gaat, gezien dat in verschillende aankondigingen de aandacht is gevestigd geworden op een man die energiek en met kennis van zaken die belangen zal weten te behartigen en te verdedigen. Wij bedoelen den heer Te recht lezen wij in een der aanbevelin gen, dat het onnoodig is veel ten voordeele van dien Candidaat te zeggen. Hetgeen hij als Burgemeester en Secretaris van Drunenals Burge meester van Tilburg, als Voorzitter der Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in Noordbrabant en in andere betrekkingen heeft r^TOT STAND GEBRACHT, geeft ieder da zekerheiddat hij de rechte man op de rechte plaats zal zijn, en dat het district trotsch zal mogen wezen op zulk een afgevaar digde. Alleen willen wij nog daarbij voegen, dat hij meer dan ieder VREEMDELING bekend is met de belangen van ons gewest, en dat het van het allergrootst belang is, dat onze vertegenwoordiger in het district zélf woonachtig zijom steeds en zonder te veel moeite aan den mandie onze zaken moet behartigen, zijne belangen te kunnen mededeelen en zeker te zijndat die met de meeste bereidwilligheidhem eigen, zullen aanhoord worden. Practisch in den volsten zin ties woords is hij iemand, die onzen handelindustrie en landbouw zal weten te verdedigen met alle kracht, die in ffém is. Komt dus den 23n November trouw ter stembus en brengt met ons eenparig uwe stem uit op den Heer Burgemeester van Tilburg. EENIGE KIEZERS. Op Donderdag 2 December 1880, 'snamiddsgs ten 3 ure zal voor den Heer E. A. B AIJENS te Waalwijk, in het Hotel Gerris aldaarworden Het bouwen eener HEEREN- HUIZINGE, PAKHUIS, enz. met bij levering van daartoe benoodigde materialen. De aanwijzing daarvan zal geschieden des morgens ten 10 ure op den dag der aanbe steding. Bestek en teekening liggen van 22 No vember ter inzage in voornoemd Hotel, terwijl zoo noodig nadere inlichtingen gegeven worden door den Heer JOS. VAN REE aldaar.

Echo van het Zuiden | 1880 | | pagina 3