De Echte KLOSSEIGAREN Deonmlsbare zakboekjesvoor18Bl VISITIE-KftAHÏEOj SOORTEN, AANBESTEDING. Waalwijk alleen bij J, Kuiten, De Notaris A. J.BINK, jül. j". ibitstik:, Van af Nieuwjaar Handelsberichten. Rubbens Kievit» Bernard Hendriks C. H. De Greeff, op Dinsdag 28 December Het Haven- en Kaaigeld, alsook het Marktgeld over het jaar 1881. N ieuwj aars-Brief kaarten REGISTERS, Kantoor-Notitieboeken, N ien wj aarskr ansen Een compleeten Inboedel, Maandag 27 December Antoon Tielen. Waterberichten. REKLAME. NB. Vooral te vragen de echte Coats, wijl dit garen zeer ge roemd wordt. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk zijn voornemens voörmiddags 11 ure, ten Raadhuize aldaar in het openbaar te VERPACHTEN: De condities liggen ter inzage van belanghebbenden ter secretarie VOORHANDEN: ANTOON TIELEN. PUBLIEK VERKOOPEN: Het HERSTELLEN der Her vormde Kerk te Besoijen met bij levering van alle daartoe benoodigde mate rialen. «O S H op Dinsdag 28 December 1880, De Précurseur van Antwerpen De Prov. Noordbr. Courant De Meierijsche Courant, De Peel- en Kempenbode Het Arnhemsch Weekblad Het Venloosch Weekblad De Boerencourant. Het Weekblad van Heusden. De Nieuwe Gorinchemsche Ct. LM II Lil IH/ilUriLLL (SCHREUDERS PILLEN) razernij hebben gebracht dat hij den armen knaap heeft gedood. Besch. ontkent dat het zijne bedoeling was dep knaap te clooden, maar zegt dat de gedachte bij hem was opgekom 11 toen hij zich in het duin met hem bevond. Bescli. erkent alles behalve een vooraf beraamd plan om den knaap te dooden. Waspik23 Dec. Jl. Maandag werd ten raadhuize alhier publiek aanbesteed het ontgra ven en met rivierzand ophoogen van het met palen afgebakend terrein voor den bouw van het post- en telegraafkantoor. Minste inschrij ver A. de Kort, aannemer te Baardwijk, voor f530 Raamsdonk. Door een tot nog toe onbekende oorzaak is brand ontstaan in eene boerenwooning in het zoogenaamde Broek. In een oogenblik werd alles door de vlammen verteerd. Zeven stuks rundvee en een varken zijn in de vlammen omgekomen. Alles was tegen brandschade ver zekerd. Oistcrwijk, 21 December. In het naburige Berkel had gisteren het volgende plaats. Zekere jongelingwerkzaam bij een smid, had zich bij den herbergier H. tot twee koeren ver wijderd zonder zijn gelag te betalen. Dit werd door den knecht van H. opgemerkt en de tweede keer door hem aan zijn meester bekend gemaakt in bijzijn van bedoelden jongeling. Deze om zich te wreken verzon de volgende lage en belachelijke wraak. Hij schreet den volgenden brief, gericht aan herbergier H. Dezen avond ten 9 ure moet gij de som van f 200 bij ons in den hoefstal rederleggen. Doet gij dit niet, dan kunt gij het ergste afwachten. Dezen brief was onder teekend met den naam van den knecht van H. H. toonde onmiddellijk den brief aan de burge meester zijner plaats, die het schrift direct her kende zelfs het papier, daar hij eenige dagen te voren dergelijk formaat aan den patroon van bedoelden schrijver gegeven had. Bij een nader onderzoek bleek zelfs dat het door hem beschre ven papier juist paste bij de andere helft welke de burgemeester nog op zijn bureau vond. De jongeling is gevankelijk naar Tilburg gebracht. Geertruidenberg 22 December. Naar wij vernemen is het toezicht op deu aankoop voor den spoorweg Zwaluwe's Hertogenbosch door den minister van waterstaat opgedragen aan den heer mr. M. P. M. Van Dam te Breda voor het gedeelte der lijn, strekkende door de ge- mtenten Zevenbergen Hooge en Lage Zwaluwe Made en Drimmelen, Geertruidenberg en Raams donk en aan den heer R Middelkoop te Capelle voor het overige gedeelte der lijn. Waalwijk24 December. Voor de derde maal sedert het einde van October werkt de Baard wij ksche overlaat en zijn de Langstraatsche Buitenpolders geïnundeerd; de communicatie met het land van Heusden en Altana en met den Bosch is weer afgesneden. Buitendijks is het water tot eene buitengewone hoogte gestegen; ook binnendijks begint men er veel last van te krijgen, vele kelders staan reeds onder en als de was aanhoudt is het te vreezen, dat de laaggelegen huizen onder zullen loopon. Wij raden de bewoners aan tijdig hunne maat regelen te nemen; het is toch te voorzien dat, als het stil weer mocht worden of de wind van richting verandert, het water, dat nu door den westenwind wordt tegengehouden, in massa zal komen afzetten en hier nog aanzienlijken was zal veroorzaken. Van alle, zelfs de hoogst gelegen plaatsen komen berichten omtrent den hoogen waterstand. Te Tilburg op de Koningshoeven staat het water overal vlak. Bij de ververij van den heer Houben staat de brug, die honger ligt dan de weg, een voet ouder water, terwijl het ook een bezoek bracht in de machinekamer van den heer V. van Spaendonck wiens paard zich in den stal tot de knieën baadde in 't kille nat. Te Eindhoven loopt het water op eenige pun ten door de straten. Het station is te voet niet te bereiken zonder hooge laarzen de openbare school is "gesloten omdat ze voor de kinderen door het water niet te bereiken isverschillende fahrieken staan stil en op enkele punten der stad hebben de bewoners naar boven moeten vluchten of hunne buizen verlaten. Ook in de naburige gemeenten klaagt men over den hoogen waterstandte Valkenswaard loopt het water door eenige straten zoo zelfs dat de Eerw. h.h. geestelijken niet anders dan met hooge laarzen naar de kerk kunnen komen. Maastricht, 22 December (namiddag 12.18). Het ziet er hier treurig uit. De communicatie naar buiten is gestremd. Geen spoortrein arri veert meerde treinen blijven aan de voorlaatste stations staan. Het gedeelte der stad aan de Jek :r is geheel overstroomd. Maashoogte 4.80 boven nul. (Namiddag 1 uur 55). Het water is stijgende. Volgen telegram heeft er dijkdoorbraak plaats gehad bij Luik waardoor aihier nog l/% meter stijging moet verwacht worden. Maastricht, 22 December ('s avonds 6.42). De rivier is wassende en staat 4.90 M, boven nul. Het water van Maas en Kanaal loopt over de dijken. De ellende .n de overstroomde dor pen is groot. Een commissie heeft zich gevormd om levensbehoeften aldaar te doen uitdeelen. In de stad wordt de communicatie met karren en sloepen onderhouden. VENLO22 December. (Namiddag half vier ure. Heden ochtend ten 10 ure is een noodpeil door de bakenmeesters aangebracht, dat toen 7.19 M. boven den normalen stand teekende of 91 cM. was sedert gisteren middag half vier. Thans teekent deze 7.5 M. boven liet nulpunt of 17 cM. 48 boven A. P. sedert lieden 10 ure. Het water heeft alles overstroomd en is sedert 1852 niet zoo hoog geweest. De Wijngaardstraat, alleen door daghuurders bewoond, staat ge deeltelijk onder, en zij moesten hunne huizen verlatende voormalige Geldersche poort staat tot aan de huizen onder water, bij de landbouwers in het Ven staan de beesten in de stallen in het water, want inplaats dat het boezemwater in de Maas loopt, loopt het rivierwater over velden en beemden. Breda22 Dec. Het water heeft ook hier eene sedert 1850 ongekende hoogte bereikt en is nog steeds wissende. Een gedeelte der s'ad is overstroomd naar men zegttengevolge van een dijkbreuk nabij Antwerpen. De fabriek van de heeren Bakker en Rueb met de vele daarbij liggende woningen staat in het waterhonder den menschen zijn daardoorniet alleen zonder werk maar ook zonder woning. Het gemeente bestuur neemt maatregelen om in den nood te voorzien. Ook het gebouw der Kon. Militaire Academie is in nood de cadetten zijn heden middag met verlof naar huis gezonden. Grave23 Dec. (11.50 des av. Rivierstand 10.67 aan Pegelbrug (Beersche Maas) 9.40. Het water is snel wassende; aanhoudende regen. MAASTRICHT, 23 Dec. Het water is langzaam vallende. Stand 4.65 M. boven nul. Uit Namen en Luik wordt val ge seind niet alzoo uit Frankrijk van waar was wordt gemeld. Te Elsloo is de Maasdijk over een lengte van 20 M. doorgebroken ook te Borgharen is een dijk bezweken. In beide dorpen is de nood groot. Leden der verzorgingscommissie zijn met levensmiddelen derwaarts vertrokken. Te St. Pieter is het vee in de oude kerk ondergebracht. Vele bewoners vluchten naar de stad. VENLO, 23 I>ec. Na half vier ure gis terenmiddag is de Maas nog 45 cM. gewas sen zij lieeft de buitengewone hoogte bereikt van 8.20 cM. boven het nulpunt. Schier alle straten zijn vol met water en het dreigt de huizen binnen te dringen. In de Maasstraat staan de huizen bijna tot aan de ramen in het water. De weg naar Tegelen staat onder en daar het boezemwater geen uitweg heeft, wordt alles overstroomd wat maar binnen het bereik van het water valt. De was duurt nog voort bij onstuimig weder. De hoofdstraat Parade en de Mindebroeder- straat zijn door o,erstrooming van de passage afgesneden. 's-BOSCH 23 Dee. De peilschaal teekent heden middag 4 uur 5.70 M. Langzaam blijft het water stijgen. De was, die in de laatste dagen op de Boven-Maas en op den Rijn werd waargenomen, zal zich waarschijn lijk eerst heden nacht of morgen hier doen gevoelen. Deskundigen beweeren, dat het water hier minstens tot 6 a 6.10 meter zal stijgen. Met dien stand zijn reeds vele straten overstroomd. De ingezetenen hebben bereids maatregelen genomen om hunne meu belen voor schade te vrijwaren. De Maas dijk onder Oijen was op een punt m de laatste dagen minder gunstig. Mocht de dijk ^bezwijken, dan ware de ellende hier niet te overzien. De huidige advertentie van den IRer J. WEIN BERG Effectenkantoor te Amsterdam, (Kerk straat 239 b/d Vijzelstraat), verdient in hooge mate de aandacht der lezers. Nog nooit, zooveel ons bekend iswerd bij eene andere Staats- Verloting de gelegenheid geboden om voor zulk een kleinen inzet zulke kapitale prijzen te winnen en bovendien is hierbij door de guarantie van eene Duitsche Regeering en door de soliditeit van genoemd effectenkantoor de zekerheid ver kregen dat alles reël en nauwkeurig behandeld wordtwaardoor deze verloting zich reeds ook hier te lande spoedig het vertrouwen van het publiek heeft verworven. Bijzonder voor diegenen, welke hunne positie gaarne willen verbeteren moet deze aanbieding zeer welkom zijn temeer door de loffelijke instelling eener kleine wekelijk- sche afbetaling het aan een ieder mogelijk is gemaaktzich binnen betrekkelijk korten tijd in het bezit van een origineel aandeel-lot te zetten en aan de uitmuntende winstkansen deel te nemen. WAALWIJK 24 December. Buitenlandsche rogge f285 a 310 per 2280 kg. Inlandsche f 8.00 a 8.50 Hectoliter, ltoode tarwe - 9.00 a 11.u Witte v - 9.75 11.00 Boekweit - 9.50 a 10.00 per 100 KG. Mais - 8.8.50 Voedererwten - 8.50 9.00 80 KG. Kookerwten f 10.50 per mud. Boonen f9.30 per 100 KG. Haver 9 cent de kilo. Veemarkt. Om reden liet hoog water en natte weder was de aanvoer niets beteekenend. Biggen. Prijs f 6.50 a f 13.50 per stuk. Boter. Aangevoerd 600 kilo. Prijs 10.99 1.14 per kilo. Brood 50 cent de 4 kilo. Waspik, 22 Dec. Boter. Aangevoerd 280 kilo van f0.99 tot f 1.12. Sprang 21 Dec. Aanvoer 97b k. boter. Prijs f0.93 a fl.01 het kilo. Heden overleed tot onze diepel droefheid, na een kortstoudige ziektein den ouderdom van [ruim 60 jaren onze geliefde moeder, I en behuwd moeder, WILHELMINA CANTERS weduwe van JOANNES VAN R O ESS EL. j Waalwijk, 20 December 1880. Uit aller naam E. VAN ROESSEL. zijn VERKRIJGBAAR bij de Heeren in Naaimachines. in Lakens en Manufacturen, te Waalwijk. met wensclien 'in proza en poezie, in 75 verschillende soorten. Prijs 3 et. per stuk. Per 25 stuks 50 cent. uitmuntende door degelijk fabrikaat en lage prijzen. iu verschillende prijzen en formaten. te Waalwijk, zal ten verzoeke van den heer R. A. v. d. Lee c. s. te zijnen woonhuize te Waalwijk op Vrijdag 31 December 1880, des voormiddags om 9 ure te beginnen, om contant geld hoofdzakelijk bestaande in Mahoniehouten Kast jes, Stoelen en andere meubelen Bureau Pianino Pendules Klokken, Ledikanten, Kachels, Cuisinière, enz. Porcelein-, Glas- en AardewerkLinnen, Pellen Bedden met toebehooren. 12 zilveren Lepels en 12 dito Vorken 24 zilveren Lepeltjes en ander Zilverwerk. Voortseene groote partij Sigaren van verschillende merken zoomede de inventaris eener sigarenfabriek en winkelopstand. Daags voor den verkoop te bezichtigen. Het KERKBESTUUR der Hervormde Gemeente te Besoijen is voornemens om op 1880, des middags ten 12 ureter herberge van A. VAN DER ZAKEN aldaar AAN TE BESTEDEN: De aanwijzing zal geschieden op Maandag 20 December 1880, voormrlOure. Bestekken zijn tegen betaling van fl. verkrijgbaar bij den Administrateur-Kerk voogd A. C. MAIJERS te Besoijen. Het Kerkbestuur voornoemd J. KUIJSTEN, le Voorzitters G. C. E. 'T HOOFT, Secretari.. DE NOTARIS bf) o> c3 O) o QJ te Waalwijk, zal voor verschillende eigenaren des avonds 6 ure ter herberge van W. VAN FALIER te Vlijmen PUBLIEK VERKOOPEN: 23 koopen Schaarhout en 6 Kanadaboomen. Bij biljetten breeder omschreven. bestaat bij den Ondergeteekende gelegenheid om op voord eelige conditie de volgende Couranten mede te lezen zijn Maagversterkendzacht laxerend, bijzonder goed tegen SLIJM en bevor deren de Spijsverteering. 321/s Cent per doos verkrijgbaar te Heusden: Erven G. Veerman TilburgJ. H. van Gils. en in de bekende Depots. Men wachte zich voor na maaksels. Elk doosje is gewikkeld in een billet met de naamteekening van den ver vaardiger J. J. SCHREUDER, Apothekb

Echo van het Zuiden | 1880 | | pagina 3