Publikatie. De notaris Rant. LAARZEN STIKSTER B. A. MIDDELKOOP, WANDGEDIERTEN, DE NOTARIS BINK, 13 Duitschland. Zwitserland. BINNENLAND. Italië. Ingezonden stukken. If AI) V ERIE X TIE X/V Handelsberichten Een Bekwame' MET 1 SEPTEMBER: m AANBESTEDEN: Finale Uitroeiing De Toemaat van de Aal- sche waarden en Elder- waarden onder Ammerzo- den en Well in perceelen. UITVOERING EN. De Kerkeraad der Christ. Geref. gemeente te Vrijhoeven-Cappel c. a. zal op Dinsdag 30 Augustus 1881, Het afbreken der oude en het bouwen van eene nieuwe predikants- en kosterswoning DE NOTARIS Vrijdag 26 Augustus 1881, Ingezet op f2600 op Woensdag 24 Augustus 1881, des namiddags 4 ure bij F. VAN WAGEN BERG te Haarsteeg Publiek Verpachten waren. De man genoot een onbeperkt vertrou wen van zijn superieurenwaardoor hij zijn bedrog zoolang kon volhouden. Het groote nieuwe stoomschip Catalonia van de Cunardlijn metende ongeveer vijfduizend ton zal weldra van stapel loopen en zal in dezen zomer geheel voor den dienst gereed komen. Deze Cunard-maatschappij heeft een steeds toe nemend transatlantisch verkeer en teneiade te kunnen voldoen aan de contracten, welke haar worden aangeboden heeft zij contraeten met scheepsbouwmeesters aangegaan voor de levering van drie nieuwe stoomschepen van grooten in houd en vermogen. Deze zullen alle drie in het volgende jaar moeten afgeleverd worden. De Keizer van Duitschland had Dinsdag met zijn Rijkskanselier een onderhoud, dat ruim vijf kwartier duurde. Men gelooft algemeen, dat kerkelijke-staatkundige aangelegenheden in deze audiëntie zijn behandeld. Een ontwerp, hierop betrekking hebben, zou aan den Landdag wor den voorgelegd. In September gaat de Keizer naar Hamburg en Altona. Te Stettin heeft Maandag avond een oploop tegen de joden plaats gehad, waaraan ruim 800 personen deelnamen, De politie heeft echter alle geweldadigheden weten te voorkomen en 40 personen gearresteerd. Op verscheidene plaatsen, vooral in Pomme- ren, zijn proclamaliën en veromeningen uitge vaardigd om derggelijke ongeregeldheden tegen te gaan. Iu het district Arnswalde hebben de kommandanten der scherpschutterskorpsen bevel ontvangen om te zorgen dat er ieder oogenblik een voldoenn aantal hunner manschappen onder de wapens kan komen. Aan de houders van drankhuizen is gelast, onmiddelijk bij het ont staan van samenscholingen hun huis te sluiten. Wie dit verzuimt, of op eenigerlei wijze op zulk een tijd drank verkoopt, zal in de eerste plaats worden gestraft met intrekking der vergunning tot uitoefening van zijn bedrijf. De schade, door de vernielingen te Schievel- bein veroorzaak, bedraagt ruim 150,000 mark. Zoowel daar als op andere plaatsen in Pomme- ren en West-Pruisen zal er uit de gemeentekas vergoeden moeten worden verleend. Te Goch is weder een smokkelaar met 1200 kilo tabak in handen douane gevallen. Hij had de tabak onder hooi verborgen, hetgeen den orgwaan der commiezen opwekte, omdat de hooioogst reeds lang ten einde is. De smokke laar is een Nederlander, doch weigert halsstarig zijn naam te noemen, en wil ook niet zeggen wie de afzender is en voor wien de lading be stemd was. Te Gladbach is sedert drie weken een paardentram in werking, en in dien korten tijd hebben daar reeds drie ongelukken met dit mid del van van vervoer plaats gehad. Eerst werd een 8-jarige jongen overreden en bleef op de plaats dood; toen werd een meisje van 6 jaren de beide beenen gebroken, en ten slotte werd een 5-jarig jongentje zoodanig overreden, dat zijn leven in gevaar is. Het schijnt wel dat de electrische spoor weg van Berlijn-Lichterfelde zeer goed voldoet, het plan althans bestaat om hem eerlang te verlengen. In een asphaltmijn niet ver van Hanno ver is een mijngang ingestort, waardoor zes ar beiders bedofven werden. Men ging terstond aan het werk om de ongelukkigen te bevrijden, maar eerst na een uur of vijf gelukte het hen van onder het puin te voorschijn te brengen. Vijf waren geheel verpletterd, maar de zesde was volkomen ongedeerd. De asphalblokken ware langs een ladder, waarachter hij werkte, afgegleden, en hadden zoo een beschuttend afdak voor hem gevormd. In Zwitserland klaagt men over de droogte die daar, met uitzondering van een paar don derbuien, nu reeds twee maanden heerscht. Het gras is verschroeider is geen kans op den ge wonen tweeden hooioogst, en op vele plaatsen heeft men gebrek aan water. Er is reeds veel veetenge volge van de hitte en watergebrek om gekomen, in Schweiz, Waadland en de dalen der Jura stierven geheele kudden. Vele boeren moeten het water, dat zij voor huiselijk gebruik noodig hebben, mijleu ver halen. In de kerken wordt om regen gebeden; het is te hopen, dat de droogte niet langer aanhoudt anders zou aan den wijn- en graanoogst, die nu zooveel beloven, groote schade toegebracht worden. Ook in het oosten van Frankrijk heerscht on afgebroken droogte en groote hitte, waardoor boeren en tuiniers veel schade lijden. Oude Algerijnen verklaren, dat de hitte er erger is dan die van eenAfrikaanschen zomer. schreven, om hem te danken voor de benoeming van den heer Korum tot bisschop van Trier. Te Salurie, een stadje bij Cagliari, is on langs een volboproer uitgebroken wegens belas tingen door het nieuwe gemeentebestuur opgelegd. Het volk, dat reeds gebrek leed door den slechten oogst, beschouwde den vorigen burge meester, die de gemeentekas had uitgeput, als de oorzaak van al hun leed. Een groote menigte trok naar zijn woning, viel daarop aan. mishan delde den gewezen burgervadar op ue ergerlijkste wijze en liet hem voor dood liggen. De karabiniers, die tusschenbeide kwamen, raakten daarop slaags met het woedend gepeu- pep Zeven werden gedood en veertig ernstig gewond. De militaire macht, die ter veraterking aanrukte, nam 70 personen in hechtenis. WAALWIJK. Door de Liedertafel „Oefening en Vermaak" van Waalwijk en Besoijen zullen, op de repetitie a. s. Zondag de volgende stukken worden ge zongen Cantate: „Kunst en Vriendschap" Herman J. J. Van Bree. De Osservatore Romano spreekt over de jong ste geruchten omtrent 's pausen voornemen om Rome te verlaten op eene wijze, alsof wel de gelijk daarvan sprake is geweest en nog is. Het blad bepaalt zich evenwel nog slechts tot negatie van de negatie en meld zelfs niet positiefs. Te Milaan, Liverno, Pisa en Girgenti wor den bijeenkomsten vsorbereid tegen de waarbor- gen-wet. Z. H. de paus zou aan den keizer van Duitschlann een eigenhandigen brief hebben ge- Waahvijk, 20 Augustus 1881. Openb. raadsverg. op Mataiig 22 Aug., des voorm. 11 ure, belegd tot -. 1. Onderzoek der geloofsbrieven van de in Juli gekozen raadsleden. 2. Aanbieding der gemeenterekening over 1880. 3. Ingekomen stukken. Bij de Dinsdag plaats gehad hebbende her stemming te Waspik voor een lid van den ge meenteraad was de uitslag dat op den heer C. Gijsman 92 stemmen en op den heer H. F. De Bont 86 stemmen werden uitgebrachtzoodat de heer C. Gijsman is verkoken. Eigenaardigheden in dichtmaat of anderen vorm welke vooral in de zeventiende eeuw hier te lande de vroolijke stemming van dischgenooten hielpen bevorderen, onderscheidden ook den ge- meenscliappelijken maaltijd der leden van de vereeniging ter bevordering van de belangen des boekhandels, bij gelegenheid van de plechtige opening der tentoonstelling. De spijskaart ver meldde o. a. in de voor vakgenooten welverstaan- bare taal het volgende Soep a la Nieuwsblad Ossenhaas in olyphantsformaat; Aardappelen met interlinie; Kippenbout in half leer, verguld op snee„Opgekooide" abrikozen Zalmsla in de tweede hand met premie; Rijst met colporteurs- saus; Bloemlezing van vruchten; „Winkeldochters" op brandewijn Smoutwerk in pastei. Later werd schijnbaar althans door zes man de rol papier van Van Gelder Zonen binnen gebrachtdie vijftien-duizend meter lang is en 850 kg. weegt. De aangezetenen ontvingen de uitnoodiging om dit bagatelletje even te helpen nameten. Inderdaad werd het pak ontrold en nu bleek, dat een strook papier van 150 m. lengte op geregelden afstand 150 maal met een feestgroet was bedrukt. Dit kunststukje want het is inderdaad geen kleinigheid om een strook van die afmeting op de pers te behandelen was geleverd door de stoomdrukkerij de Brakke Grond waar ook de bovenvermelde en uitge voerde spijskaart was gedrukt. Een twee fraaie spijskaart hadden de heeren Emrik en Binger te Haarlem vervaardigd. Te Arnhem had deze week een walgelijk dronkemanstooneel plaats. Een metselaar uit een der achterbuurten had in zijn beschonken toestand na zijn vrouw met een bijl geslagen te hebben haar de deur uitgejaagd en deze gesloten. Vervolgens wierp hij nadat hij het venster had verbrijzeldallerlei huisraad op voorbijgangers en omstanders en ten slotte braic hij de steenen bedstede afom de brokken steen op de hoofden der menigte te werpen. Eerst toen de commissaris van politie hem met een revolver dreigdegaf hij de politie gelegen heid hem te arre3teeren. Dinsdag avond heeft op de rivier voor Dordrecht een treurig ongeval plaats gehad. Vier visschers werkzaam aan de zalmvisscherij de Goede Trouw, gelegen op de Nieuwe Mer- wedewaren in den namiddag met een open aakje, geladen met hout, van daar vertrokken om zich naar 's-Gravendeel te begeven. Omstreeks 8 of 8V2 ure 'm den avoccl met hun vaartuig op de Oude Maas voor die stad gekomen, besloten drie der opvarenden daar het roeien door den vloed zeer moeilijk ginehet vaartuig aan den kant vast te maken en het invallen van de eb af te wachten, om de reis te vervolgen. Zij ontdekten toen echterdat hun makkerdie het roer bestuurd had niet meer aanwezig was terwijl de helmstok ontbrak. "Vermoedelijk is hij overboord gevallen en verdronken. De ver ongelukte was een oppassend 17jarig jongeling woonachtig te VGravendeel. Waspik 19 Augnstus. Waspik heeft gister een groot en schoon feest gevierd. Gaven de ingezeteuen reeds een veertien dagen geleden door het uitsteken der vlaggen hunne vreugde te kennen dat het Z. M. den koning had behaagd een ingezetene dezer gemeent c tot burgemeester te benoemengisteren gaven zij ruimschoots blijken dat hun burgervader hun welkom was. De edelachtb, heer F. Kamp Az. zou gisteren als zoodanig worden geinstalleerd. Reeds dagen te voren maakte het altijd bij dergelijke gelegen heden zoo bereidwillige, schoone geslacht van Waspik aanstalten tot het aanbrengen van ver sieringen en eerebogen een corps gardes d'-hon- neur vormde zicheen feestcommissie werd benoemdkortom eenieder toog aan het werk om de eerste intrede van ZEd.A. in zijne ge meente zoo feestelijk mogelijk te doen zijn. Al in den vroegen morgen wapperde van alle huizen de nationale driekleur. Het corps gardes d'lionneur trok reeds des morgens clt ure de gemeente uit hun burgemeester tegemoet tot aan Baardwijkalwaar de kommandant hem zijne opwachting maakte. Aan de grenzen der gemeente gekomen werd ZEd.A. verwelkomd door twee leden van den raad en verzocht deel uit te maken van den optocht te zijner eere door de feestcommissie georganiseerd. Die optocht mocht met recht schoon genoemd wordenopgeluisterd door de muziekgezelschappen van Raamsdonk en Dongen, aangevuld door een bruidjeswagen verschillende praalwagensrijtuigen van de leden van den raad feestcommissievan de verdere belang stellenden en de corporatien van nijverheid en ambachten in deze gemeente bestaande, maakte hij een effect eene grootere plaats dan Waspik waardig. Van daar trok menonder de afwisselende muziek der beide genoemde harmonien en het gelui der klokken tot aan het raadhuis, waar ZEd.A., aan zijn rijtuig afgehaald door een paar lieve bruidjes die onder het houden eener aan spraak, hem den eere wijn aanboden, werd af gewacht door de verdere leden van het ge meentebestuur en geinstalleerd door den heer Zijlmansoudsten wethouder, die hem onder eene passelijke toespraak zijn ambtsketting omhing en de sleutels van het raadhuis overhandigde. Thans trad de liederiafel op en zong, ter zijner eere op het bordes van het raadhuis een tref- fenden feestzang. ZEd.A. was blijkbaar aangedaan voor de vele bewijzen van belangetelling dezen dag aan hem bewezeniu warme en gevoelvolle woorden dankte hij daarvoor de feestcommissie, de ver schillende corporatien en allen, die daartoe iets hadden bijgedragen en gal de verzekeringdat hij gesteund door zijn beide wethouders, de leden van den raad en een werkzamen secretaris, zooveel in zijn vermogen isden bloei en de welvaart der gemeente Waspik zal trachten te bevorderen. Met den uitroep van „Leve de koning" eindigde ZEd.A. zijn toespraak, w;ia:»p de onafzienbare menigte hem hoera's en „leve de burgemeester" aanhieven, waaraan geen einde scheen te zullen komen. Vervolgens zette de stoet zich weder in be weging teneinde de burgemeester tot aan zijne woning te begeleiden. Even afgestapt heeft ZEd.A. nog een rijtoer gemaakt door de gemeente met de gardes d'honneur en de verschillende rijtuigen. In dezelfde ordewaarin de optocht werd opgesteld en zich heeft voortbewogen, is hij ook ontbonden, waarvoor de feestcommissie alle lof moet worden toegezwaaid. 's Avonds gaf de alom zoo gunstig bekende harmonie van Dongen nog een concert in hei hotel Theunendat druk bezocht werd en door deskundigen zeer werd geroemd. Ofschoon het weer niet gunstig was mag men toch met recht zeggen dat het feest goed is ge slaagd. Tot laat in den avond bleef men vroolijk bijeen en bij het scheiden uitte men nogmaals den wensch „lang leve de burgemeester." (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Geachte Redacteur. LI. zaturdag viel mijn oog op de nieuwe dienstregeling van den stoomtram Tilburg- Waal wijk. Tot mijn genoegen zag ik daarbij dat het aantal treinen vermeerderd was met twee en ik vermeen de tolk te zijn van zeer velen zoo ik der directie hiervoor openlijk dank zeg. Tot mijn spijt echter, bemerkte ik dat de vroegere trein No. 1, die vroeger te 5.13 ure van Besoijen vertrok, vei vallen was, tot groot ongerief van het publiek dat van de eerste trei= nen uit Tilburg wil gebruik maken. Bij nadere informatie vernam ik, dat de directie tot dien maatregel besloot, omdat het aantal pasagiers, dat met dien trein vervoerd werd, te gering was om dien trein nog langer in stand te houden. Uit diezelfde bron bleek mij echter tevens dat op de Zondagen van af 31 Juli tot 15 Augustus die eerste treinen immer druk bezet wareu. Wel een tee ken hoeveel belang het publiek er in stelt om van de eerste treinen te kunnen profiteeren. Ik wil daarom de aandacht der directie ves tigen op dit- feit en haar in overweging geven om, zoo zij niet kan besluiten den vroegeren trein no. 1 te herstellen dan ten minste van tijd tot tijd een extra eerste trein van Waalwijk naar Tilburg in correspondentie met de eerste treinen uit Tilburg te doen loopen. Mijnheer de redacteur, ontvang mijn harte- lijken dank voor de opname dezer regelen. B. Uw getrouwe lezer. C. Heden overleed onze jongste lie veling PIETER in de jeugdigen leeftijd van bijna 2 jaar. H. ROQUES. J. A. ROQUES-Van IIeijst.| Rotterdam, 18 Augustus 1881. kantegen lioog loonvast werk bekomen te DORDRECHT. Adres franco brieven oDder lett. L.L. bij den Boekhandelaar A. J. STUMPEL te Dordrecht. Te bevragen bij den Heer J. F." H. YAN CALKER te Waalwijk. des namiddags ten 2 urenpubliek bij enkele inschrijving Deze aaubesteding zal plaats hebben in de pastorij te Capelle lloogevaart aan het bruggetje, alwaar bestek en teekening ter inzage zuilen liggen bij den kaslelein A. Hoefnagel, vanaf den 22 Augustus 1881. Gedrukte bestekken zijn inmiddels te bekomen a 1 gulden bij B. Nieuwenhuis, Nieuwevaart te Capelle. Inlichtingen worden gegeven door den Heer W. A. De Jong, mr. Timmerman te Capelle. gevestigd te Capelle, zal op 's middags 12 uur, ten lierberge van A, Van der Zaken, te Besoijenpubliek Verkoopen WAALWIJK 19 Aug. De veemarkt was tamelijk geannimeerd de aan voer bedroeg ongeveer 150 stuks. Van biggen wa« de markt ruim voorzien de handel was vlug tegen prijzen van f8 a f 15 per Boter. Aangevoerd 738 kilo. Prijs 11.22 k 1.37 per kilo. Voor leder heersent geregeld vraag de prijzen zijn wel zoo ferm. .De schors wordt vrij hier in de haven van 14.50 tot f 5 naar kwaliteit 'geleverd. IJL 1 I UllULl tAj Bivr onder Besoijengenaamd „Dijkland" nabij den Buitenwiel, sectie A., no 135, groot 1 hectare 46 aren 30 centiaren. Te aanvaarden 1 October van dit jaar. te Waalwijk maakt bekend dat het Huis c. a. te Besoijen, toebehoorende aan GERAR- DUS CORNELIS BIERWAGEN aldaar op den 8 Augustus 11. is ingezet op f 5575. Dat de toeslag blijft bepaald op 22 Au gustus 1881, ten lierberge van de Wed. Brokken te Besoijen en dat inmiddels ten kantore van genoemden Notaris kan worden geboogd. van zonder reuk of iets te beschadigen, met zes jaar garantie en de stiptste geheimhouding. Adres M. VAN DER HEIM, te Lekker- kerk. Inspectie kosteloos. te Waalwijk, zal

Echo van het Zuiden | 1881 | | pagina 2