Lederberichten. Huidenberichten. Duitschland. Italië. Griekenland. Amerika. BINNENLAND. Burgerlijke Stand. Bekendmaking. Handelsberichten. Ierland onder zijn zorg beeftis naar Dublin vertrokken om, met de drie leden der permanen te landcommissiede noodige maatregelen te nemen tot tenuitvoerlegging der nieuwe landwet. Reeds in October, denkt men zal die com missie bare werkzaamheden kunnen aanvangen maar men gelooft niet, dat zein den beginne althans, met aanvragen om scheidsrechterlijke uitspraak tusscben landheeren en pachters zal worden overstelpt. Alleen het feit, dat de com missie bestaat zalmeent men voldoende zijn, om vele geschillen te doen bijleggen. Gladstone heeft dit altijd geprofeteerd. Over het algemeen schijnen de pachters zoowel als de leden der landliga eene afwachtende hou ding te willen aannemen. Donderdag vielen er zware regenbuien op bet geheele eilandmet uitzondering van het uiterste noorden van Schotland. De regen hield op verschillende plaatsen 16 achtereenvolgende uren aanhoudend even sterk aan zoodat alle arbeid buitenshuis onmogelijk was. Kleinere rivieren staan hoog gezwollen op de weiden staat bet water verscheiden duimen hoog. Te Oxfort bestaat gevaar voor overstrooming. De zuidwestenwind zweepte den stroom voor den havendam van Hastings tot buitengewone hoogte op. De graanvelden zijn overal zeer beschadigd. De koren- en haverprijzen stijgen, de uitzichten op den oogst zijn duister. Te Londen was het Vrijdag droog tot half vijf ure, toen de koningin op de parade verscheen en een dichte regen weder alles als in een wolk hulde en het effect van het défilé geheel verstoorde. Te Blackwater bij Limerick, in Ierland, ziet men thans op een groote pachthoeve een aantal landheeren uit den omtrek bezig met het inhalen van den oogst. De hoeve was geboycot; geen arbeider durfde er werken en daar het werk toch gedaan moest worden zijn de eigenaar en zijn vrienden, die zich daartoe aanboden, zeiven aan het werk gegaan, onder bescherming van de politie. Naar de Standard uit Konstantinopel ver neemt verlangen de gedelegeerden der bond- houders dat de aan Rusland verschuldigde 001- logsschatting inbegrepen worde in het plan tot regeling der Turksche schuld teneinde in de toekomst nieuwe moeielijkheden te vermijden. Volgens the Times heeft Von Bismarck in den laatsten tijd weder veel te stellen met de kuiperijen en tegenwerkingen der hofkliek en zou het jong3te onderhoud, dat hij met den keizer heeft gehad, hoofdzakelijk gewijd zijn aan de behandeling van 's kanseliers rechtmatige be zwaren daartegen. Met den gezondheidstoestand des keizers staat bet weder minder gunstig. Met zijn nieuwen vice-minister van bui- tenlandsche zaken graaf Hatzfeldt, moet Von Bismarck reeds zulke standjes hebben gehad dat deze om zijn ontslag is gekomen. De 22n October heet nu als datum voor de rijksdagsverkiezingen te zijn vastgesteld. Den pruisischen landdag moet een ont werp kapitaalbelasting wachten. De kapitalen onder 1200 mark rente zouden vrij zijn. De stad Neurenburg is door een hagelbui geteisterd, welke groote verwoestingen aanrichtte. De hagel viel met zulk een kracht en in zoo groote hoeveelheid neder, dat de straten als met sneeuw en ijs bedekt waren. Op de trottoirs lagen de gebroken vensterruiten op hoopen in vele straten bleef geen huis gespaard. Eerst vielen de bagelsleenen ter grootte van duiven- en kippeneieren doch namen steeds in omvang toe en bereikten zelfs de grootte van een vuist met een gewicht van 170 grammen. Enkele huizen werden bijkans geheel van hun daken beroofd. Treurig is de aanblik der tuinen in den omtrek veldvruchten, druiven en groenten zijn vernield evenals de fruit- en tabaksoogst. Ook het Beiersche nijverheidsmuseum, het Ger- maansche museumde lieve vrouwekerkde Jacobskerk, het postkantoor, de groote raadhuis zaal enz. leden aanzienlijke schade. Uit Rome wordt gemeld, dat bij gelegen heid van de groote vergadering, die eerstdaags plaats moet hebben, met bet oog op de canoni- satien, welke de bisschoppen van alle landen zullen bijwonen, het Yaticaan door dezen een collectieve verklaring zou doen opstellen betref fende den tegenwoordigen toestand van den paus. De afwezige bisschoppen zouden worden uitge- noodigd aan deze verklaring hunne adhassie te schenken, welke verklaring vervolgens aan alle mogendheden gezonden zou worden met een nota van den pauselijken stoel. Niets is nog bepaald over het tijdstip, waarop de paus zijn volgend consistorie zal houden, en men weet niet, of daarop kardinalen benoemd zullen wor den. De i/Daily Chronicle" verneemt uit Rome, dat de vicaris-generaal der Jezuieteupater Beckx, doodziek ligt, en dat zijn uiteinde op handen schijnt. Een zonderlinge diefstal werd verleden Zaterdag ten huize van den afgevaardigde Spa- venta gepleegd, Deze, die op reis is, had de zorg over het huis overgelaten aan een huishoudster, die nooit uitging. Op dezen regel maakte zij echter Za terdag eene uitzondering en van haar afwezigheid maakten nu eenige dieven gebruik om in te breken. De dieven schenen met de gesteldheid van het huis goed bekend te zijn, want de sleutel van de brandkast, die in een kistje gelegd was, dat weer in een groote kast gesloten was, werd door de inbrekers gevonden. Eenige dagbladen spraken reeds van duizenden lires, die ontvreemd zouden zijn; doch bij nader onderzoek is gebleken, dat de dieven niets an ders uit de brandkast hebben gestolen dan vijf ridderkruizen van den heer Spavents. De bibliotheek van Bologna is op last der regeering gosloten, daar men ontdekt heeft, dat er door beambten verscheidene verduisteringen van kostbare boeken en platen gepleegd zijn. Een der bibliothecarissen is gevlucht en tot nog toe heeft de politie hem niet kunnen vinden. De man was reeds 30 jaren lang in dienst van de bibliotheek. Uit Athene wordt aan de Weener „Politische Correspondenz" gemeld, dat de Turksche troepen bij de ontruiming van het derde district, het dorp Haiza in brand hebben gestoken. De Grieksche gedelegeerde kwam bij de internatio nale commissie tegen deze barbaarsche handeling in verzet en de commissie eischte daarop van den Turkschen bevelhebber een streng onderzoek en bestraffing van de schuldigen. Ook bij de Porte zullen stappen worden ge daan opdat zij de herhaling van dergelijke voorvallen verhoede. Omtrent den toestand van president Garfield wordt gemeld, dat. Zaterdagavond om half zeven de verschijnselen op een lichte verbetering be gonnen te wijzen. De geest was helder. Het gezwel aan het oor ging voort mot dragen maar de zwelling nam niet merkbaar af. Het morgen-bulletin van Zondag meldde, dat de beterschap gedurende den nacht had aange houden, ja zich sterker had geprononceerd. De pols werd kalmer en de maag bleef het vloeibaar voedsel inhouden, terwijl de geest steeds helder bleef. 's Avonds om zeven uur bleef de beterschap nog steeds aanhouden. De patient bleef voedsel gebruiken en verteerde het oogenschijnlijk en ook de ingebrachte opwekkende middelen hield hij binnen. De stand der wond was onveranderd maar de pols krachtiger dan den vorigen dag. Er schijnt dus weer eenige kans op herstel te wezen, schoon de geneesheeren een paar dagen geleden hebben gezegd, dat een wonder zou moeten gebeuren, als Garfield beter werd. Aan dit wondei nu gelooft mevrouw Garfield vast en zeker. Zij is er van overtuigd, dat haar echtgenoot herstellen zal, en, wanneer ooit eene liefderijke verpleegster in deze belooning voor ijver eu toewijding heeft verdiend, dan is zij het zeker. Zij wijkt i iet van het ziekbed en laat den lijder geen oogenblik alleen. In Orange County, Texas, werden in den laatsten tijd een reeks misdaden gepleegd; de politie deed vergeefsche pogingen om de misda digers in handen te krijgen, en bij een daarvan werd de schout zelfs ernstig gewond. Toen hebben de burgers besloten zich zeiven recht te verschaffen. Zij vormden onderling een vei ligheids-comité en brachten acht van de dieven en moordenaars ter dood. Aan de /Daily News" wordt uit Wash ington gemeld, dat tegenover de geheime be dreigingen om op Guiteau de lynchwet toe te passen ingeval Garfield sterft, de overheid maatregelen neemt. Generaal Sherman houdt duizend man troepen met zwaar geschut gereed om desnoods de gevangenis te beschermen tegen bet gepeupel. De New-Yorksche bladen melden, dat Guitteau zijü voorloopige invrijheidstelling heeft gevraagd, onder aanbod eener cautie van 15000 dollars, 't Schijnt, dat, daar de gevangene geen persoonlijk vermogen bezit, dit aanbod het ver moeden weder heeft doon ontstaan dat Guiteau toch wel medeplichtigen kon hebben. Van den anderen kant bewijst de tekst van het door hem ingediend verzoekschrift, dat hij al de formali teiten van de rechtsprocedure zeer goed kent, zoodat de onderstelling niet meer'bestaanbaar is, dat de schrijver van zulk een adres krank zinnig kan zijn. Tilburg31 Augustus 1881. De gemeenteraad heeft besloten, een oproeping te doen van gegadigden voor de betrekking van gemeente-architectop een jaarwedde van min stens f 1800 onder voorwaarde dat de benoemde geen particuliere werkzaamheden zal waarnemen. Waalwijk, 31 Augustus 1881. Z. M. heeft W. J. E. P. Lantingontvanger der directe belastingen en acc. te Vlijmen c. a., benoemd tot ontvanger derzelfde middelen te Baard c. a. Met het oog op het veelvuldig en herhaald overstroomen van een aantal gronden worden door verschillende belanghebbenden in de ge meente Loonopzand pogingen aangewend tot het oprichten van een waterschap. In dat water schap zullen wellicht ouder meer anderen be- hooren te worden opgenomen de gronden ge legen in RegtvoortZandschelLoonsche dijk Kaatsheuvelde Vaarthet Hoekske, de Stroot- tjes en de Hil. Te Emmerik zijn dezer dagen eenige dames, die een dag in Arnhem doorbrachten op het douane-bureau beboetomdat zijn te zaraen ongeveer eenv heel pond gebak en suikergoed voor hare kinderen bij zich hadden, dat zij niet hadden aangegeven. In hooger ressort werd haar de boete kwijtgescholdenmaar het in komend rechtJ van een mark moesten zij vol doen. Bij zulk een toepassing van de. tariefwet moet de welvaart van Duitschland wel ontzaglijk toenemen. (Arnh. Ct.( In den nacht van 25 op 26 Augustus heeft te Amsterdam nu op de Lijnbaansgracht 292 weer een brutale diefstal met inbraak plaats gehad. De dief heeft zich door het raam toegang verschaft en heeftbehalve drie zilveren horloges en gouden sieraden 90 gulden uit een secretaire genomen die in de slaapkamer stond. Een der Hoornsche visschersdie zijne netten uit zee wilde balenhad het ongeluk een windhoos in de zeilen te krijgen, waardoor de schuit omsloegen schipper en knecht in zee werden geworpen. Met schier bovenmenschelijke krachtsinspan ning gelukte het hun op het vlak van het vaar tuig te komen. In dien hachelijken toestand bleven zij een geruimen tijdieder oogenblik vreezende door de hooge zeeën medegesleept te wordentoen ze door den visscher D. Worms- becher Dz., mede van Hoorndie bezig was zijne netten in te halenopgemerkt werden. Deze sneed onmiddellijk de netten af, heesch zijn zeilen en wendde het roer om hulp te ver- leenen. Doch hij kon bij den feilen wind de schipbreukelingen niet naderenhij wierp ze daarop een lijn toehaalde ze een voor een door den hollen golfslag op zijn schuit en bracht ze behouden aan wal. Met behulp van eenige Hoornsche visschersschuiten wist men later ook de schuitdie betrekkelijk weinig schade had geleden binnen te brengen. Uit Oud-Zevenaar meldt men Het grootste gedeelte der bevolking alhier heeft het niet op kat-uilen begrepen niet om dat die beestjes kwaad doen maar als een uil bij of op het dak van een bewoond huis of hutje gaat zitten dan kan men (volgens het bijgeloof hier) verzekerd zijn dat er een doode in de famillie der bewoners komt. Slimmer nog is het gevalwanneer de uil tegen het venster aan vliegt en dan krijschtdan verstaan de bewoners daaruit, dat de uil roept //het liek het liek en dan komt er stellig een doode in dat huis. Door de politie te Haarlem is aangehouden de marine-matroos le kl. v, Z. uit Nieuwediep, gesignaleerd in het Algemeen Politieblad van 26 dezerdie sedert 7 Augustus jl. was gede serteerd. Hij is ter beschikking van de mili taire artoriteit gesteld. Op de lijn van den tramdienst Leiden Katwijk heeft een ongeluk plaats gehad. Ten gevolge van oponthoud van den trein die ten 11 uur 15 min. van Leiden moest vertrekken ging een losse machine van Rhijnsburg den komenden trein tegemoetmet het gevolg dat de beide machines op een hoek van den Leid- schen straatweg tegen elkander liepen. Onder de passagiers werden eene juffrouw uit Leiden de beide beenen gebroken terwijl een heer aan het aangezicht werd gekwetst. Het materieel is zwaar beschadigd. Volgens de Zutph. Ct. loopt te Zutphen het gerucht dat in het kamp der manoeuvree- rende troepen door zes artilleristen op majoor Van Dijk is geschoten. Twee der daders zegt het geruchtzijn in bewaring genomen bij wie nog scherpe patronen zijn gevonden. De majoor moet ongedeerd gebleven zijn. In de Rietlanden te Amsterdam heeft een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Bij het heien is het blok op het hoofd van een werkman neergevallen. Met een verbrijzelden schedel werd de ongelukkige opgenomen. Uit Westerbork meldt men Sedert eenigen tijd worden de kinderen van ons dorpbelast met dzorg over de ter weide gaande koeien verontrust door een ge heimzinnig persoon die op hunne boterhammen schijnt te azen en daarbij dreigend te werk gaat. Telkens verschuilt hij zich in het bosch, onmid dellijk achter 't dorp gelegen. De kinderen zijn er zoo bang voor gewordeB dat zij niet alleen daarlangs durven gaan. Ook vermoedt men dat dezefde man 's nachts de koeien uitmelkt. Van ernstige pogingen om den man te ont dekken is bij de politie geen sprake. Van den 20 Aug. tot en met 27 Augustus. WAALWIJK. Gehuwd-. Gijsbertus Wilhelmus Kooijmans en Johanna Maria Verhoofstad Dingeman Tlieo- doris Trommels en Theresia van Hoorn weduwe van Petrus van Beek. Bevallen: Catharina Schapendonk geb. van Leijden d. Goverdina Slaats geb. de Kuijter z. Jacoba Buitenkamp geb. Pennings d. Prancina Geenen geb. van Deltt z. Antonetta van Kuijk geb. van Assen z. Johanna Snaphaan geb. Schellekens z. Deonisia Maas geb. ae Kroon z. Antonetta van Vuuren geb. Maaijers d. OverledenAdriana Gerardina van Meeuwen 9 maanden Johannes Heerewed. van Antonetta van Gelderen 76 jaar. BAARDWIJK. BevallenAdriana Sustronk geb. Kolsteren z Lucia Cornelia van Ingen geb. van de Ven z Johanna Glaviemans geb. van Herwijnen z Cornelia van Herwijnen geb. Dekkers d. An- tonia Josepha Leijtens geb. van der Mee z. Engelina Maria Jansen geb. Dekkers z. Anna Maria van Delft geb. Baijens d Overleden: Cornelia Johanna van Herpt 4m. Petrus Josephus Kolster 3 maanden Godefriedus van Delft 12 dagen. DRUNEN. BevallehAnna Petronella Mulders geb. van Besouwen d. Overleden: Johannes Baijens 4 maanden. SPRANG. Gehuwd: Adriaan van Campen Loonopzand en Maria Cornelia van Uijthoven Arie van Esch en Pieternella Kruijf. Geboren: Pieter z van Pieter Kruijf en Maria van Helvoirt "Willem Thomas z van Johannes van Zeist en Willemina Chabot. Overleden: Aaltje Chabot 6 jaar levenloos aangegeven kind van P. Stam eu C. van Zeist. De Burgemeester van Waalwijk maakt bekend, dat de patentbladen over het dienstjaar 1881/82, door de gepatenteerden zeiven moeten worden afgehaald ten raadhuize alhier op Zaterdag en Maandag a. s. den 3n en 5n September, waartoe zitting zal worden gehouden telken dage de9 voormiddags van 9 tot 12 en des namiddags van 2 tot 5 uur. De patenten, die niet worden afge haald, zullen den patent plichtiger. worden bezorgd door een deurwaarder der belasting tegen betaling der kosten. Waalwijk, 31 Augustus 1881. De Burgemeester voorn. VAN DER KLOKKEN. GORINCHEM, 29 Aueustus. De aanvoer van granen was neden zeer onbe duidend, met slappen handel; het aangevoerde vond met moeite plaatsing tegen ongeveer vorige prijzen Men besteedde voor: ristarwe f 12,k 12.50 roode dito f 11.50 a 11,75 witte dito f 11.75, a 12.00 inl. rogge f8,25 k 8.75 buitenl. dito f0.— a 0.— gerst f5.50 a 6.00, haver f4.— k 4.50 beste kook- erwten f 0.00 a 0.00 beste mestingerwten f 0,— f 0.— duivenboonen fO k 0.— paardenboonen f 0.a 0.— koolzaad f 00.00 k 00.00, alles naar qual. en per heet. Bij een aanvoer van ongeveer 200 stuks vee, was de handel heden vlugger lste soort Kalfkoeien f220 f290 2de f150 - f200 Kalfvaarzen f 140 f 180 Vare koeien f130 f175 Guiste Vaarzen f 00 f 000 Melkkoeien f140 f180 Tweejarige Ossen f 00 f000 Pinken f 00 f 00 Hokkeling ossen f 00 f000 stieren f 60 f120 Graskalveren f 25 f 35 Nuchtere Kalveren f 7 f 12 Vette Varkens 24 30 Cts. het 1/s kilo. Boter fl,36 fl.46. Eieren fl,10 k 120. de 26 stuks. ROTTERDAM, 29 Augustus. De aanvoer van jarige en nieuwe inlandsche witte was ruim voldoende voor de behoefte en ging in de beste soorten langzaam tot vorige prijznn van de handde mindere qualiteiten vooral van de nieuwe, werden slechts gedeeltelijk tot eenigszins lagere prijzen verkocht. Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakkeesche en Over- maassche de beste f 13.00 A 13.50dito goede f00. a 00.00; dito mindere f 11.00 a 12.75. Rogge. Nieuwe inlandsche met ruimer aanvoer, was tot vorige prijzen beter te verkoopen. Nieuwe Vlaams.,' Zeeuwsche en Overm. de beste f8.75 a 9.dito mindere f7.50 8.50. Gerst. Van nieuwe Zeeuwsche Winter en Zomer was de aanvoer nog al ruimwaarvoor tot 50 cent hooger goede kooplust bestand en daartoe vlug opruimde. Nieuwsche ZeeuwscheFlakk. en Overmaasche Winter; de beste f 7-20 5, 7.40; mindere f6.— A 7-00; Zomer de baste f6.20 k 6.40 mindere f 5.50 k 6.00. Haver. De nieuwe Inlandsche Voeder naar deugd van f5.00 tot f5.80 en dito mindere f3'80 f49.0. ,AnA Paardenboonen beste f8.00 8,50; mindere fO.OO a 0.00. Duivenboonen tot vorige prijzen van f8.50 a 9.25. Bruineboonen. De beste partijtjes f 8.00 a 12.50 goede en mindere f 0,00 k 00.00 Witteboonen. De beste partijtjes f8,00 a 12.50 de mindere en geringe fO.OO k 00.00. Voorraad te EINDHOVEN. Gebrs. Keunen. 3 dozijn gr. zuigers, 24 B.-Ayres zoolleers 33 p. A. H. Pesters. Gez. B.-Ayres 36 p., gr. inlandscLe rundsheiften 6 a 8 p., gr. Javahelften 7 p., paardenleer in 't smeer. B. Verhagen. 36 gez. B.-Ayres circa 37 p., zware gave buffels, zwart overleer, ronde nerf en streep. Ant. Kerssemakers-Simonis. 30 gez. B-Ayres 35p. 50 dito 38 p. G. Schellekens. 112 er. inl. helften 7 p., inlandsche grijze en witte koekaar. Glaudemans. 50 lichte kaapzoollee'rs, 50 grauwe kaap overleers 5 p., 50 Java's in "T smeer 7 p. zwart tuigleder. P. Schellekens. 100 Javahelften 6 p. rondenerf. GESTEL. T. J. van Luijtelaar. Gez. B.-Ayres 35 p. P. v. d. Laak.' 250 gez. paardenhalzen in hetsmeer 200 drooge paarden in 't smeer, 50 Daccas ronde nerf 6 p., 70 Daccas rondenerf 2 a 3 p. WOENSEL. M. Valens. 25 gez. B.-A., grijs en withaar. E. Vosters. 25 dr. B.-Ayres 33 k 35 p., 25 gez. Urug. 30 k 32 p., 80 inl. pinken 14 k 15 p. 100 gr. zuigers zonder koppen 4 a 5 p., 50 inl. helften 7 k 8 p. Looiersbeurs den eersten en derden Dinsdag elke maand bij den heer VAN NOORD, stationskolïiehuis, alwaar ook raadsboek ter inzage ligt. steeds het voor- ROTTERDAM. Bericht van de mak. Breukclinan De Moncby. Op Dinsdag 13 September a. s. worden geveild circa L0.000 stuks gezouten Uruguay ossen- (casa Blanca Libaros.) Beschrijving en taxatie zullen intijds worden bekend gemaakt.

Echo van het Zuiden | 1881 | | pagina 2