WGUCAHUST eiken VR JDIG en MARKTDAG. Huidenberichten. Wolberichten. Duitschland. BINNENLAND. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. ADVERTEN TIËN.S? De Notaris RANT, Oosterhout en Waalwijk, A. van der Corput. Correspondentie. Adrianus Josephus van Dongen, Adriana Stokkermans tijdig voorzien van de H.H. Sacramen-1 ten der stervenden, in den. ouderdom van 36 jaren. te Waalwijk, maakt bekend: dat liet HUIS c. a., te Kaatsheuvel, tocbe- hoorende aan de weduwe en kinderen JOHANNES MOLENSCHOT aldaar op 23 Augustus 11. is ingezet op. f1060. Toeslag op 6 September 1881 Rijdt op bij W. GOVERS, in de Koren beurs te Waalwijk. De schade door deze ongelukkige Augus tusmaand aan den landbouw in bet vereenigd koninkrijk toegebracht, is onberekenbaar. Uit alle deelen des lands luiden de berichten even jammerlijk. De graanoogstdie meer dan ma tig goed beloofde te zullen uitvallen, is door de aanhouder.de plasregens van de jongste vijf weken grootendeels mislukt en duizenden pachters, die dapper aan den langen tegenspoed het hoofd boden, zullen straks, reddeloos ten gronde gericht, den kamp moeten opgeven. De prijs van het graan is reeds aanmerkelijk gestegen en daar ook in Amerika de oogst niet meegevallen iszoo staat er in Engeland, mis schien ook elders, dezen winter duur brood voor de deur. Voor landheeren, zoowel als voor pachters is dit nieuwe ontij, na reeds eene gansche reeks van schrale jaren, eene groote ramp, wel geschikt om hen den moed te doen verliezen. De pachters echter, het spreekt van zelf, zijn er het ergste aan toe. Men verwacht dan ook dat velen hunner de vraag zullen beginnen op te werpen, of de landheer bij een schier totaal mislukken van den oogst wel zijn recht op pachtbetaling mag laten gelden: eene vraag, die trouwens, niet lang geleden, door een Schotsch gerechtshof in ontkennenden zin uitgewezen werd. Er is weer een stoomschip met vleesch in bevroren toestand van Melbourne naar Londen onderweg. De lading bestaat uit 4086 geheele schapen250 voor- en achtergedeelten van ossen enz. Men is thans bezig met het drukken van den catologus der bibliotheek van het Britsch museum te Londen. De kosten van dit drukken bedragen de schier ongelooflijke som van 70 000 L. St. (zegge omstreeks acht en een hal re ton gouds). Een volledig exemplaar zal ongeveer f2400 kosten. Dit zal den lezer eenig denkbeeld kunnen geven van het reusachtige van dit museum, dat, behalve zijne boekerijmusea van oudheden natuurlijke geschiedenisschoone kunsten enz. enz. behelst. Door de directie van het koninklijk bad huis op Norderney is in verband met het on langs gebeurde ongelukbekend gemaaktdat zij haar opzichterspersoneel last gegeven heeft de heeren of dames die niet naar hun aanwij zingen en raadgevingen luisteren voortaan niet meer toe te laten om aan het strand te baden. Er is weer een dynamiet aanslag gepleegd op een bierbrouwerij te Blouwwisch. Het gebonw werd zwaar beschadigd en de ontploffingdie twee mijlen ver gehoord werd verwekte groote ontsteltenis maar niemand bekwam eenig letsel Omtrent de redeu of de daders is nog niets bekend. De staat van zaken in de Transvaal schijnt nog niet zeer bevredigend genoemd te mogen worden. Naar aan the Times uit Durban ge meld wordtmaakten een aantal Boeren te Potchefstroom zich van het gemeentehuis meester en belemmerden deze den nieuw benoemden landdrost in de uitoefening van zijn ambtsplichten daar zij een ander persoon in zijn plaats verlangen. Joubert en Buskes hadden zich van Pretoria naar Potchefstroom begeven om de zaak te onderzoeken. De stemming tegen de conventie wordt niet alleen in de Transvaalmaar ook in den Oranje Vrijstaat algemeen. Pretoria wordt nog dagelijks door vele ingezetenen verlaten. Een aantal Boeren blijven zich tegen de conventie verzetten en willen vooral van het betalen van schuld niets weten. Aan een blad wordt geseind, dat de conventie alom zoowel onder Britten Boeren als inboor lingen groote ontevredenheid heeft gewekt. Te Rathcoole niet ver van Millstreet, in het graafschap Corkwerden Zondag eenige pachtersdie den huwelijksdag van hun land heer met een vroolijke partij vierdendoor een bende gewapende mannen met zwartgemaakte aangezichten aangevallen en op een salvo ge weerschoten onthaald, die eenige pachters zwaar kwetsten. Een ernstige rustverstoring had Zaterdag te Roscrea in 'tgraafschap Tiperary plaats. Een bende kwaadwilligendie het gemunt hadden op een vijftal werklieden, die uitgezonden waren om de weide van een rijksambtenaar te gaan maaienmoest door de politie met geweld worden uiteengejaagd. Bij den aanval met de gevelde bajonet werden verscheiden personen gekwetst. Later viel een opgewouden volksme nigte de politie-kazerne aan. Een hagel van steenen daalde op de beambten neeren ver scheiden constabels werden min of meer zwaar gekwetst. Eindelijk laadden de politie-bearabten hun geweren en vuurden over de hoofden der aanvallersdie zich eerst verstrooiden toen een compagnie soldaten tot ontzet aanrukte. Verscheiden land-leaguers gaven te Dublin een diner ter eere van Dillon en uit blijdschap over diens vrijlating uit de gevangenis. Dillon hield eene redewaarin hij de gronden uiteen zettewaarom hij van den beginne de nieuwe agrarische wetgeving voor Ierland bestreden had. Zijn meening over de zaak was onveranderd gebWen ofschoon hij erkennen moestdat de nieuwe landbil aan de plattelands-bevolking van Ierland groote concessièn deed. Parnell en andere leiders der league zijn bereidhet met de n euwe wet eens te proberenmaar daar Dillon van een andere meening istrekt hij zich voorloopig uil het openbaar leven terug. Wanneer zijn vijanden nu zeggen dat zijn ver blijf in de gevangenis hem tam heeft gemaakt dan vergissen zij zich. Door de benoeming van Dr. Korum tot bisschop van Trier isgelijk men weetin de laatste dagen de publieke opinie in Duitschland op het denkbeeld gebrachtdat tusschen de regeering en het Vaticaan in het geheim de een of andere schikking is getroffen. Dit ge voelen heeft zich zoo sterk en zoo aanhoudend geuitdat Von Bismarc's lijf-orgaan de Nord- deutsche Allgemeine zich verplicht acht in deze het een en ander te onthullen. De gezant te Washington de heer von Schlö- zer dus schrijft de Norddeutsche die vroeger secretaris was bij het gezantschap bij den pauselijken stoelkon toen hij in den loop van den zomer tijdelijk te Rome vertoefde, met eenige kerkelijke waardigheidsbekledershem van vroeger bekend eene vertrouwelijke gedach- tenwisseling aanknoopen over de hangende vraag stukken. Uit die gedachtenwisselingdus vervolgt het bladontstond voor beide partijen de hoop op -de mogelijkheid eener bevredigende schikking op sommige belangrijke punten van een dus- genoemden modus vivendien wel zonder dat een der beide partijen daarbij van het prijsgeven harer beginselen kon worden beschuldigd. Met het doel om op den dus gebaanden weg der verstandhouding verder voort te gaan zegt de Norddeutsche verderheeft het ministerie van binnenlandsche zaken getracht zich de per soonlijke betrekkingen van den heer Schlözer ten nutte te maken en eene verdere toenadering te verkrijgen. Daarom is de heer Schlözer naar Rome terug gekeerd om met de kerkelijke overheden verder vertrouwelijk de punten te bespreken waarom trent beide partijen elkander verdere concessies zouden kunnen doen. Men mag aannemen aldus besluit het officieuse blad zijne belangrijke raededeeling dat deze besprekiugen den grondslag zullen vormen voor verdere besluiten, die de bezetting van de overige bisschoppelijke zetels zullen ten gevolge hehben alsmede dc indiening van een wetsontwerp in de aanstaande zitting van den landdag tot wijziging der kerkelijk-staatkundige wetten. Maandag werden weer 15 sociaal-demo craten krachtens de socialistenwet uit Berlijn verwijderd. Men verwacht meerdere uitzettingen Waalwijk, 3 September 1881. V< rgadering van den gemeenteraad op Dins dag 6 September 1881 's avonds 7 uur. 1. Installatie der in Juli ji. gekozen raadsleden. 2. Benoeming var. wethouders. 3. Vaststelling van den rooster van aftreding. 4. Benoeming van een ambtenaar van den burgerlijkenstand. 5. Voorloopige vaststelling der gemeente re kening over 1880. 6. Plan van schoolverbouwing. Heden namiddag ten 4 ure vertrekt de liederlafel Oefening en Vermaak van Waalwijk en Besoijen naar Gentom morgen aan den zangwedstrijd deel te nemen. Wij wenschen haar den besten uitslag toe en hopen haar met nieuwe lauweren getooidte zien terugkeeren. Ter bevordering van het bezoek der jaar markten te 's Bosch hebben Burg. en Weth. dier stad besloten op de den 13den dezer te houden paarden-, beesten-, linnen- en lakenmarkt de navolgende premiën uit te loven: f25 aan den verkooper van het schoonste en beste han- delspaard vau 4 tot 6 jaar, f25 aan den ver kooper van de schoonste en beste kalfdragende koe; f 15 aan den verkooper van de schoonste en beste kalfdragende vaars, en f25 aan den verkooper van de belangrijkste partij aangevoerd vet hoornvee. De rekening der gemeente Sprang over het jaar 1880 is door de gedeputeerde staten van Noord-Brabant vastgesteld in ontvangst op f7715.451/2> in uitgaaf op f6201.53', dus met een batig slot van f 1513.921/2. Te Lage Mierde ontstond Maandag brand ten huize van A. Gooien in de kom der ge meente. In weinige oogenblikken vatten de woningen van W. KuypersH. W. Von Loon en de kapitale bouwhoeven bewoond door J. Naagkens en P. v. d. Aavuur. Tengevolge eener publieke verkooping was het grootste ge deelte der mannelijke bevolking afwezig. Door de hulp van het korps rijksambtenaren en ande ren werd gezorgd de bandspuit aan te brengen, zoodat het aan die vereenigde hulp gelukte, den voortgang van het vuur te stuiten. Vier huizen zijn totaal verbranden een vijfde zeer bescha digd. De oorzaak van den brand is het spelen met lucifers door kleine kinderen. Uit Doesborgh wordt van 30 Augustus gemeld Gisteren avond elf uur had hier, na aankomst van de laatste tram uit Diereneen treurig ongeval plaats. Zekere v. R., een schipper, die zich in beschonken toestand op den weg bevondgeraakte bij het rangeeren onder de machinemet het gevolg dat een zijner beenen verbrijzeld werd en hij bovendien aan de vingers belangrijke kwetsuren ontving. Hoewel geneeskundige hulp onmiddellijk werd ingeroepen, boezemt zijn toestand veel zorg in. Een weerspannig Veendammer schutter, die wegens 't wegblijven van de oefeningen der schutterij en het uiten van brutale woorden tegen de officieren, veroordeeld was tot f 16. boete en wien, toen hij weigerde te betalen 14 dagen provooststraf was opgelegd, heett jongstl. Maandag groote opschudding in zijn woonplaats veroorzaakt. Hij verscheen gewapend voor het stadhuis, waar hij dreigde den luitenant-kwar tiermeester te zullen vermoorden. Met groote moeite werd hij door een veldwachter, bijgestaan door den gemeenteontvanger, ontwapend en naar het provoostgebouw gebracht. De afsluitingen van dit gebouw schijnen echter tegen een zoo weerspannigen schutter niet bestand te zijn hij wist te ontsnappen. Wat er nu verder tegen hem gedaan zal worden, ziet men in de Veen- dammer schutters wereld met belangstelling te gemoet. Kaatsheuvel2 September. Heden nacht omstreeks 2 uur, werd ontdektdat een der kostbaarste graan- en schorsmolens in onze pro vincie, die van den heer A. Van den Bosch alhier, in brand stond. Het vuur woedde voort, totdat het kolossale gebouw geheel was uitge brand. Een groote hoeveelheid gemalen schors, benevens eenige roerende goederen, die niet te gen brandschade verzekerd waren, werden mede een prooi der vlammen. De molen zelf was geassureerd. Natuurlijk was er veel volk op de been en waren ook de gemeente autoriteiten ter plaatse aanwezig. De brandspuit van Kaatsheuvel ech ter schitterde door haar afwezigheid; de Sprang- sche brandweer was tegenwoordig en deed zoo als altijd bij dergelijke gelegenheden, haar best om den voortgang van het vuur te stuiten. Men zegtdat de opperbrandmeester van Kaatsheuvel het niet noodig oordeelde de spuit te laten uitrukken. Minst genomen klinkt dit zeer vreemd, daar een goede weg van de berg plaats der brandspuit naar het afgebrand perceel leidt en daarenboven verschillende flinke gebou wen, waarin veel brandbare stoffen waren, in groot gevaar verkeerden. Door plaats gebrek zijn wij genoodzaakt ver schillende stukken tot het volgend nummer te laten liggen. Van den 27 Aug. tot en met 2 September. WAALWIJK. Bevallen: Maria Wilhelmina van Steensel geb. van Maasbommel z. Maria van der Lee geb. van Loon z. Theresia Josephina van Oudheus- den geb. van der Mee z. Catharina Trancisca Elisabeth de Leeuw, geb. Verdussen d. Anna Gertrudis van der Heijden, geb. Westen Maria Anna de Cortie geb. Remmeren d. OverledenAdrianus Josephus van Dongen echtgenoot van Johanna Antonia le Blanc 39 ROTTERDAM. Bericht van dc mak. Breukelman De Monchy. Veiling op Dinsdag 13 September 1881 van ca. 8897 stuks gezouten Uruguay ossen Saladero Casa Blanca (Libaros). Directe aanvoer. 5/8 kort, 3/8 lialfhaar, 1/4 beleerd, 1/2 redelijk beleerd, 1/4 dun, meest goed en redelijk goed af- tedaan, enkelen min of meer versneden, goede och wat vettige, 1/3 iets roodachtige vleeschzijde, goed geconditioneerd, enkelen wat zwaarkoppig. Taxatie per half kilogr. 32/33 ets. circa 18 stuks, wicht 17/20 k. 35/36 2731 20/25 k. 37/38 2479 25/27 k. 37/38 3339 27/32 k. 36/37 335 32 en hooger. ANTWERPEN31 Aug. Heden werden de volgende partijen van de hand gedaan. Drooge Buenos-Ayres. Van 14. 300 koe mat. 104/s k. „Galileo" h fr. 138. 180. 400 os 12/16 k. p. „Leibnitz" a fr. 144. Gezouten Buenos-Ayres. No 4322. 173 koe 20/25 k. p. „Margaretha" fr. 70. No 432b. 25 koe besch. 20/25 k. dito a fr. 71. Gezouten Gualeguay. No 1534. 82 os 15/20 k. p. „Leibnitz" fr. 66. Van 1535. 421 os 20/25 k. p. dito fr. 72. Restl536. 312 os 25/32 k. p. dito a fr. 76. Van 1546. 200 os 15/20 k. p. „Nordbon" fr. 69. No 1550. 73 os besch. 20/25 k. p. dito fr. 72. Gezouten Montevideo. No i573. 77 os ma?. 20/25 k. p. „Strabo" fr. 69. No 4344. 274 koe mat. 14/20 k. p. dito a fr. 64. Gezouten Uruguay. No 1580. 122 os besch. 20/25 k. „Varuna" fr 701/a No 1581. 421 os besch. 25/32 k. p. dito fr. 75. N o 1583. 36 os besch. 25/32 k. p. dito fr. 71. No 4345. 13 koe 15/20 k. p. dito fr. 69. No 4346. 66 koe 20/25 k. p. dito h fr. 79. 61 os besch. 20/25 k. p. „Océan Spray" a fr. 70. Gezouten Rio Grande. Van 6073. 325 os 20/25 k. p. „Rover" a fr. 71. Uitslag van de gisteren gehouden veiling. Aangeboden Verkocht 493 drooge Plata 119 stuks. 923 Saladeros ossen 923 1915 Saladeros koe 1915 1338 Mataderos ossen 1138 1109 Mataderos koe 1075 ANTWERPEN, 31 Aug. Markt vast. Verkocht 186 balen La Plata vette en 31 vette Australische. Schapenvellen. Verkocht No 241. 15 balen B.A. a fr. 1.30. 1 September. Verkocht 308 balen vette La Plata. Bij de gisteren gehouden veiling van beschadigde wol zijn toegewezen 75 balen vette B.-Ayres yoor fr. 0.90 h. 1.75 en gewassclien voor fr. 3.15. 29 balen Montevideo voor fr. 0,95 a 2,20. 2 balen Rio Grande voor fr. 1.71. 1 baal vette Kaapsche vooi fr. 1,45. 2 balen vette Sydney a fr. 1,05 en 12 balen gewasschen voor fr. 3,15 a 4,95. 121'balen samen. WAALWIJK ,s 2 Sept. Uithoofde van de jaarmarkt, invallende Woens dag 7 dezer, was onze veemarkt heden minder bezocht en de handel niet omvangrijk. Na de belangrijke rijzing van de graanprijzen in de laatste dagen en de daarmede gepaard gegane aanzienlijke omzet is eenige stilstand ingevallen en blijven de prijzen stationair. Zooileder begeerd. Deze week werden eenige partijen tegen verhoogden prijs opgeruimd. Boter. Aangevoerd 715 kilo. Prijs fl.29 1.48 per kilo. Oisterwijk, 31 Aug. Boter. Aangevoerd 1890 kilo van f 1,30 a f 1,54. Eieren f 4.00 per 100 stuk Udenhout, 31 Aug. Boter. Aangevoerd 1093 kilo van f 1.35 tot f 1.48. SCHIEDAM, 1 Sept. Moutwijn per HL. zonder fust of belast, f 15.00 Jenever nu u u -20.50 Amsterdamsen nroef. -21.75 Spoeling per ketel, f0.30 5778 stuks. 1075 stuks. De veiling was redelijk geanimeerd en de prij zen gaan gemiddeld een paar francs boven taxaat ANTWERPEN1 Sept. De volgende partijen zijn verkocht. Drooge Buenos-Ayres. 31. 202 os mat. 151/; k. p. „Rosse" fr. 130. 52. 565 koe mat. 93/s k. „Horrox" fr. 130. 105. 211 os (Riv.) 137io k. „Plato" fr. 115. 125. 303 koe mat. 93/5 k. „Bessel" fr. 130. Gezouten Buenos Ayres. No 4323. 32 koe 25/28 k. „Margaretha" fr. 84. Gezouten Gualeguay. No 4336. 201 koe 20/25 k. p. „Plato" fr. 80. No 4337. 14 koe 25/28 k. p. dito fr. 84. Gezouten Montevideo. No 5315. 34 koe mat. 25/28 k. p. „Horrox" fr. 80 Gezouten Rio Grande. Van 6073. 1200 os 20/25 k. p. „Rover" fr. 71. tNa eene kortstondige ziektej overleed heden tot onze diepe droefheid onze geliefde echt genoot en vader, de Heer tijdig voorzien van de H. H. Sacramen ten der stervendenin den ouderdom van bijna 40 jaren. Wed. A. J. VAN DONGEN- Le Blanc Waalwijken hinderen |26 Augustus 1881. No No No No t Heden oyerleed tot grootej droefheid van mij en mijne kinderen onze geliefde echtge-1 noote en moeder, mejuffrouw LOUIS BROECKX en Kinderen. Tilburg, 1 September ,1881. tTot diepe droefheid van mijl en mijne kinderen overleed heden zacht en kalm, na eene kwijnende I I ziekte, tijdig voorzien van de H. H. I Sacramenten der stervenden, mijn dier-1 bare echtgenoot JOH. KOOLEN, I in den ouderdom van. 67 jaren. Wed. KOOLEN, geb. Loeff.J Waalwijk,^3 September 1881. ten herberge van Jan Schrauwers te Kaats heuvel inmiddels kan verhoogd worden ten kantore van genoemden Notaris. tot vervoer van GOEDEREN tusschen in correspondentie met BREDA,

Echo van het Zuiden | 1881 | | pagina 2