Nummer 79. Zondag 2 October 1881. 4e Jaargang 1 Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. FEUILLETON. BUITENLAND. Belgie. De Yerstootene. Frankrijk. De ondergeteekende verzoekt de correspondenten van dit blad hun ne nota's zoodra mogelijk in te zenden en dit voortaan geregeld bij het einde van elk kwartaal te doen. Na verificatie zal het bedrag hun onmiddellijk worden toege zonden. ANTOON TIELEN. STAAT VAN BRIEYEN Uitgever: ANTOON TIELEN te Waalwijk. Si De Echo van het Zuiden, Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden J 1,00, franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden, enz., franco te zenden aan den Uitgever. geadresseerd aan onbekenden. Verzonden gedurende de Se helft van Aug. 1881. Van Waalwijk, Gioudsmit Amsterdam J. De Bruin Delft. Van Drunen. L. ülmen Loonopzand. Kunnende de brieven aan het rotkante-, wor den teruggehaald. De Directeur, BAGGERMAN. Drie-duizend mijnwerkers uit de mijnen te Cuesmes en Flénu hebben het werk gestaakt en vragen vermeerdering van loon. De werklieden zijn echter rustig. In de vorige week had men hen eene verhooging van loon toegekend, maar de werklieden vonden deze in verhouding tot de hoeveelheid kolen die dagelijks werd verzonden, niet genoeg en eischten daarom opnieuw een verhoogingdie de patroons echter niet konden toestaan. Het faillissement der Luxemburgsche bank brengt niet weinig ontsteltenis in de financieele wereld te weegvele groote bankiers zijn er ernstig in betrokken. De ramp wordt aan wis selruiterij toegeschreven. LXIV. De Taumis. „Het spijt mij dat gij zulk eene slechte ge dachte van hem koestertzeide Georgedie bij dit juiste oordeel van zijn oom een onaange naam gevoel niet van zich kon afweren„ik had er reeds over gedachtRouth te vragen welken weg hij raden zou in te slaan om Arthur op te sporen." „Neen neen riep Mr. Felton driftig. Zeg hem niets van zaken die mij betreffen. Ik zou niet gaarne zien dat hij een voorwendsel had om mij te naderen. Ik heb de hulp van lieden van zijn slag in mijne aangelegenheden niet noodig." Goed goed hernam Georgewien het hin derde dat zijn oom een oordeel over Ronth had geveld dat hij voor zich zeiven erkennen moest gehepl juist te zijn en niet kon bestredeu worden. „Ik zal zonder uwe bewilliging met niemand over uwe zaken spreken. Maar één ding moet ik ten voordeele van Routh zeggen ik geloof, dat hij zijne vrouw oprecht bemint." „En ik geloof dat hij haar haatantwoordde Mr. Felton. Op hetzelfde oogenblik waren zij weder aan de deur van den kleinen tuin gekomen en vonden hier een bediendedie hen wachtte en hun mededeelde dat Mr. Carruthers de beide heeren verwachtte. Zij volgden den bediende zwijgend in huis. Ad verten tiën 17 regels 0,60, daarboven 8 cent per regel groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën, 3maal ter plaat sing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitschland worden alleen aangenomen door het advertentie bureau van Adolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per reg. „Ik ben overtuigd dat men de proefneming zonder gevaar kan wagenzeide Dr. Merle aan het einde van een lang onderhoud met Mr. Fel ton en George Dallas. „Ofschoon ik er geen De president der republiek wordt in de eerste dagen van October te Parijs terug verwacht, en men weet reeds te verzekeren dat hij der. 5n een ministerraad zal presideeren waarin men de bijeenroeping der kamers waarschijnlijk op 17 October wanneer het mandaat der oude kamer is verstreken zal vaststellen. Het zou nog niet geheel zeker zijn dat het ontslag van Albert Grevy ,als gouverneur van Algerie jal worden aangenomen. In Tunis schijnt overigens de anti-Fransche beweging steeds toe te nemen, en uit Tripoli zijn omtrent de aldaar heerschende gistiDg ook weder onrustbarende berichten ontvangen. De generaals Logerot en Saussier hadden te Tunb. .-5>;nOüko.■-••!!-.i wuar evenwel nog- meta werd beslist. De aanstaande bezetting der hoofd stad wordt 'druk besproken. Uit Marseille is weder nieuw voetvolk en ruiterij air gekomen. D»». P-i.dj:» gevestigde Elzassers zuilen ■leden, Zaterdag, ter geiugeuheid van den 200u jaardag der vereeniging van Straatsburg met Frankrijk zieh vefëënigen aan een gemeenschap- pelijken disch. De deelneming is bepaald op 8 franc per persoon. De commissie zou daags te voren aan de ingezetenen van den Elzas de beste wenschen der vereeniging overbrengen. De Daily News verneemt uit Marseille dat gedurende de jongste veertien dagen 10.000 man troepen zich inscheepten naar Noord-Afrika en dat evenveel volgen tegen half October. De be richten der Times uit Tunis spreken van ernstiger tijdingen uit het binnenland. Bou-Anema opende de gemeenschap met de insurgenten in Tunis en noodigde het opperhoofd Ali-Ben-Halifa uit de bewegingen tegen de Franschen te combinee ren. Zeven duizend Arabieren maken zich ge reed op Ali-Bey den aanval te hernieuwen en de bey is machteloos om Ali-Bey's hulpaanvraag in te willigen. Volgens tijdingen uit Tunis heeft eene af- deeling ruitenjdie van Manaba kwam bij Mioutor 800 ruiters der opstandelingen bijna geheel vernietigd. Bij Sahalin sloeg kolonel oogenblik aan twijfeldat Mrs. Carruthers ziekte door een hevige gemoedsaandoeningwelker oorzaak wij niet kennenmoet ontstaan zijn zoo zijn de gevallenwaarbij aangename verras singen schadelijk werkten toch zeer zeldzaam. Mr. Carruthers heeft mij toevertrouwd dat het eene zeer aangename verrassing voor zijne echt genoot zijn zou, haar en haren zoon bijeen tc zienen ik ben zekerdat hoe eerder wij de proef daarvan nemendes te beterte meer daar wij Mrs. Carruthers kunnen mededeelen dat wij voor haar nog eene andere vreugde in petto hebben vervolgde Dr. Merlemet eene buiging tot Mr. Felton. George stond op en volgde zijn stiefvader. Het was van het eerste oogenblik af, toen hij van de ziekte zijner moeder gehoord had, zijne overtuiging geweestdat zijn aanblik haar de herinnering teruggeven en in een toestand ver plaatsen zou waarin het hem mogelijk was het verschrikkelijk vermoeden bij haar te doen ver dwijnen onder welke drukkende» last zij be zweken was. Hij alleen kende het geheim hij alleen kon het kwaad bannen. Mislukte de proefdan zou hij Mr. Felton en zijn stiefvader alles ontdekkenwant de verandering in het gedrag des laatsten was hem waarborg genoeg om kwade gevolgen voor zijne moeder van zulk eene openbaring niet te moeten vreezen. Mr. Carruthers geleidde George door een breeden gang in eene grooteluchtige kamer waaruit de bloemengeur hem tegenstroomde. Zoodra zij binnen getreden waren gaf hij hem een teeken te blijven staan en naderde toen een stoelwaarvan de hooge leuning de persoon die er in zatgeheel verborg. „Laura ik heb u hier iemand gebracht, die u gaarne wenschte te zien zeide Mr. Carru thers op zachten toon terwijl hij zich over de leuning heenboog. George kon van de plaats waar hij stond Moulin 500 Arabische ruiters en 1000 voet knechten. Het gevecht duurde drie uren. J)e Arabieren verloren alleen aan dooden 150 man. Een Spanjaard schrijft uit Saïda aan den Imparcial dat hij opzettelijk eene reis naar de Velden des Doods gedaan heeft om zich te ver gewissen of het gerucht waarheid was, dat de op 11 Juni door de Arabieren vermoorde Spanjaar den nog onbegraven zouden zijn. Het tooneel, dat zich aan zijne oogen voordeed, toen hij de plaats van den moord bereikte, noemt hij on beschrijfelijk de grond lag bedekt met schedels, van den tronk gescheiden armen en beenen, met bloed bevlekte kleedingstukken ontvleeschde en half verkoolde geraamten. In verontwaardiging roept hij uit„Was er dan geene enkele mede lijdende hand om de overblijfselen onzer laud- i gertboten eene rustplaats in den schoot der aarde I te rerzekeren Fran*ch? poepen bewegen zich toch in V Achtingen waaróm beu ,i't niet de laatste eer aan hen, die zij niet tegen de barbaren hebben weten te beschermen En ai deden zij het niet uit menschlievendheid noch uit eerbied voor dc «ïpaanscue vlag, dan was het toch zeker aan te raden uit een hygië nisch oogpuntwant de onbegraven lijken ver pesten de lucht op geruimen afstand. De wijnoogst in het Zuiden van Frankrijk is geëindigd. De hoedanigheid vooral in Nar- bonnais er. in de Gironde, moet voortreffelijk zijn de hoeveelheid is echter gering en be draagt nauwelijks een kwart van die van een goed wijnjaar. Noordelijk van de Loire moeten veel druiven zijn maar daar laat de hoedanig heid weder te wenschen over. Als het nu nog niet goedkoop genoeg is, dan welen we 't nietir. Parijs worden geheele kostumes van zwart laken jas, vest en broek te koop geboden voor 13 gulden, splinternieuw. Wie een mocht willen bestellen mag zich wel eerst vergewissen of het sterk genoeg is om den tocht van Parijs naar hier af te leggen. Gambetta is en blijft zoek hij moet in Nederland zijn of zal er weldra komen, maar voor het oogenblik weet men niet waar hij is beland. niets zien maar Mr. Carruthers scheen een toestemmend teeken te hebben ontvangen want hij wenkte hem spoedig te naderen. In een oogwenk was George naast zijne moeder en zag haar in het gelaat en een oogenblik later sprong zij op en viel bewusteloos in zijne armen met den uitroep „George, mijn zoon mijn zoon!" Mrs. Ireton Brcmbridgc. De proefneming door Dr. Merle goedgekeurd, was geslaagd. De voorzichtige geneesheer had echtgenoot en zoon beiden over de onmacht waarin Mrs. Carruthers gevallen wastoen zij George herkend hadgerust gesteld en zorg gedragen dat moeder en zoon alleen bleven nadat de eerste weder tot bewustzijn gekomen was. „En u is geen leed geschied George Gij zijt dan wezenlijk niet in gevaar?" vraagde Mrs. Carruthers aan haren zoon toen zij laat in den namiddag op een breede gemakkelijke sofa lag, welke men in de nabijheid van het venster had geplaatst. Haar gezicht was naar hem heen gekeerd hare oogen waaruit wel de vroegere glans verdwenen was rustten vol liefde maar met eene diepdenkende uitdrukking op hem en eene barer magere handen lag in de zijne. George lag voor de sofa geknield hij rustte met zijn hoofd op het kussen waarop zij lag en hare vingers speelden door zijne dichte bruine lokken. „Ik weet van geen gevaarmoedermij is niets geschied integendeelalles is beter dan ik het ooit had durven hopen. Maar gij moogt u door zulke vragen niet te zeer inspannen. Dr. Merle en Mr. Carruthers hebben mij doen be loven met u niet over het verledene te spreken en wij moeten woord houden." Dit zeggende kuste de jonge man met teederheid de hand welke hij in de zijne had. „Ja jazeide zij op een toonals trachtte zij zich iets te binnen te brengen, „maar er was Vijf groote Parijsche bladen, le Sièclele Soleil, le Parlement, la Paix en le Globe, gaven deze week een telegram uit Brusselvolgens hetwelk de minister van financiën, Charles Graux, de begrooting voor 1882 aan de tweede kamer had ingediend, en de merkwaardige mededeeling gedaan zou hebben dat in het defict van I3V2 millioen francs ook begrepen was de koopprijs van het kanaal van Amsterdam naar zee. Hoe mag de Belgische staat het wel hebben aangelegd, zegt de Independance, om in 't bezit te komen van het kanaal van Amsterdam Leest men den Haag voor Brusselbaron Van Lijnden voor Charles Graux, en guldens voor francs, dan schijnt het telegram voor 't overige volkomen juist. Deze kleine rectificatie acht 't blad noodiq- öffldSt het van een -Belgisch standpunt minder wenschelijk schijnt het tekort op de Nederland- ache begrooting e brengen ten iaste ®an de P-ftka qr1 '.tkiaï,. Laat in den avond kwamen onlaKiTS 'v~ een Parijsch hotel een heer en dame, die «to kamer verlangden. Men wee» fcn'n ^je aBU*— na het een en ander gebruikt <e hebDew, bega ven zij zich oogenschijnlijk ter rust. Maar den volgenden morgen waren de logeer gasten spoorloos verdwenen en het bleek, dat zij uit een kamer naast de hunne een valies met een geldswaarde van fr. 55.000 medegenomen hadden. De politie doet onderzoek, maar de dieven zijn waarschijnlijk reeds ver weg. Dezer dagen zaten zes jongelingen 's avonds bedaard in een herberg te Tourcoing te praten, toen opeens een viertal kerels binnenkwamen zonder eenige reden op de jongelingen toeliepen en hen zoodanig met messen en casse-têtes be gonnen te mishandelen, dat een van hen waar schijnlijk zijne wonden niet zal overleven. Teen zij naar genoegen gemoord hadden, wilden zij vertrekken maar dit werd hun belet door de politiedie het huis omsingeld had. Na een hardnekkigen tegenstand werden de woestaards, die allen van Belgischen oorsprong zijn, aange houden en naar de gevangenis overgebracht. Zij weigeren de reden van hunne misdaad te zeggen. toch iets er was iets ik „Stilstilmoeder. Als het tijd is zult gij alles vernemen. Thans moet gij u geheel met kalmte op mij verlaten. Gij hebt niet het min ste te vreezen. Ik ben hier en Mr. Carruthers heeft mij welkom geheeten. Gij herinnert u wel, dat hij mij vroeger niet lief had en dat hij daartoe alle reden had. Ja, hij had er reden toemaar dat is alles nu voorbij. Thans ben ik met zijne vergunning en goedkeuring bij u en dat moet u voorloopig gerust stellen. Maak nu maar dat gij weder spoedig gezond en sterk zijtmoederdan zullen wij allen met elkander gelukkig zijn." „Ja, Georgeik gevoeldat ik mij nu kalm moet houden hernam zijterwijl zij zich meer op haar gemak neerlegde en de deken dichter over zich heen trok. Zij zwegen beidenen toen de maan over het donkere Tannis gebergte omhoog steeg f n het kleine witte stadje Homburg bescheen was Mrs. Carruthers ingeslapen, ter wijl de hand haars zoons nog in de hare rustte en haar moede doch nog altijd schoon gelaat tegen het zijne rustte. De dagen snelden voorbij en met den dag scheen Mrs. Carruthers in beterschap toe te nemen. George had haar kort na zijne eerste ontmoeting van zijn oom gesproken en ofschoon het hem nog altijd moeite kostte hare opmerk zaamheid bij een punt te bepalen en hare be langstelling te wekken toch gelukte het hem zich te overtuigen dat zij zich alle bijzonder heden uit het leven haars broedersalsmede de omstandigheid herinnerde dat hij zijn verlangen en voornemen had uitgedrukt naar Engeland over te komen. „En zou het u vreugde geven uw broeder Mark te zien vraagde hij haar op zekeren dag. Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1881 | | pagina 1