Nummer 81. Zondag 9 October 1881. 4e Jaargang:, Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. FEUILLETON. BUITENLAND. Frankrijk. De Verstootene. Engeland. Duitschland. Uitgever: ANTOON TIELEN te Waalwijk. De Echo van het Zuiden, 1 Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden J 1,00, francoi per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stuiken, gelden, enz., franco te zenden aan den Uitgever. !-- i Advertentiën 17 regels 0,60, daarboven 8 cent per regel groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën, 3maal ter plaat sing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitscnland worden alleen aangenomen door het advertentie bureau van Adolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per reg. Eindelijk komt de lang verwachte tijding, dat de Fransche generaal Saussier aan zijne troepen bevel heeft gegeven de forten van Tunis te be zetten. Gelijk men weet geschiedt dit vooral, omdat in de hoofdstad eene sterke gisting be staat tegen de Europeanen. De Fransche troepen te Madjezel-Bab werken samen met den Tunesi- schen opperbevelhebber Ali-Bey. De gezondheidstoestand der troepen wordt nu oneindig veel beter en de geneeskundige dienst is nu goed geregeld. Volgens nadere berichten omtrent het ge beurde te Oued-Zargua was de aanval der Ara bieren (500 in getal) op het station aldaar een daad van begrijpelijke wraak wegens een maat regel van generaal Sabatierdie met de ruw heid waarvan de Franschen in deze expeditie meermalen blijk hebben gegeven onderscheidene olijfbossohen en pachthoeven in den omtrek had laten vernielen. Het station werd geheel ver nield en de chef daarvan met zijne beambten, levend verbrand. De Fransche bladen klagen, naar aanleiding van dit feit, over te zachte behandeling der Tunesiers door de bevelhebbers en dringen er op aandat tegenover deze monsters" geen genade meer zal gebezigd worden. Dat „meer" is wel wat veel in deze redeneering. Maar waar is hetdat de Fransche militaire organisatie zich in dezen oorlog weder van eene zeer ongunstige zijde heeft doen kennen. Twee gebeurtenissen hebben er dezer dagen in Tunis plaats gehaddie een zeer slecht licht werpen op de expeditie. In de eerste plaats de moord der stationsbeambten te Oued-Zargua. Is de legermacht der Franschen zoo onbeduidend in Tunis dat men geen troepen afzonderen kan om den spoorweg en de stations te bewaken, die toch voor alles daartoe in aanmerking komen Of wel is hier verzuim of nalatigheid in het spel In de tweede plaats verdient het aandacht dat de troepen van den Bey door de opstande- LXV. Mrs. Ircton Brcmbridge. Harriet zag naar buiten. In een laag, elegant, maar bijna kwistig versierd rijtuigdat door twee grauwe insgelijks bovenmate opgetooide doch zeer fraaie ponies getrokken werdzat eene dame wier schoonheid en schitterend voor komen even onberispelijk warenals die van hare paarden en haar rijtuig. De pracht van haar toilet werd door Harriet natuurlijk eerder opgemerktdan de schoonheid van haar gelaat, ofschoon deze door een prachtigen hoed met veeren nog verhoogd werd. Zij was van eene even regelmatige als verblindende schoonheid. Het gelaat droeg met de klassieke liniën van een borstbeeld de bekoorlijkheid van eene weel derige hartstochtelijke gloeiende natuur. Wan gen en lippen droegen den stempel der bloeiend- ste gezondheid zware donkere glanzige lokken kwamen van onder haar hoed te voorschijn; hare oogen waren donker zwarthare tanden glanzig als ivoor maar over haar geheele voor komen, van haar hoofd tot aan de punten van hare atlassenlaarsjesdie van onder het prach tige dekkleed te voorschijn kwamen lag eene uitdrukking van onuitstaanbaar gevoel van eigen waarde en grenzenlooze coquetterie. De ponies reden een goeden draf en de vlammende oogen van Mrs. Bembridges zweefden rechts en linke, als zocht zij iemand onder de wandelaars die haar ontmoetten en welke zij onbeschroomd in het gelaat zag. Zooveel men van haar ge waad zien kon bestond het uit de fijnste sn kostbaarste stoffen en. toch lag er iets in dat toilet, dat zich niet liet beschrijven, maar dui- te kennen gaf, dat men haar, die ze i lingen zijn teruggedrongen zonder dat er eene Fransche troepenmacht was, om de soldaten van den Bey te steunen. Kerouan de heilige stad. het Mekka van Tunis,, is thans het doel der krijgsbedrijven, die op 12 October zullen aanvangen, als de tempe ratuur en de toebereidselen het veroorloven. Ge lukkig is de lang gewachte telegraafkabeldie langs de kust het Tuniseesche grondgebied met Algiers verbinden moestgelegd. Een maatregel, zoo noodig als deze had men reeds lang.moeten nemenvoordat de expeditie in zee ging. Met den aanvang van het aanstaande jaar meet de driejaarlijksche vernieuwing plaats heb ben van 75 senatoren. Men weet dat de senaat driehonderd leden telt, van welke een vierde voor het leven benoemd is terwijl de overige drie vierden om de drie jaren aftreden. Thans is het de quaestie op welken datum de senatoriale verkiezingen zullen gehouden worden. Rekent men juist drie jaardan zouden die plaats hebben op Nieuwjaarsdaghetgeen niet zeer practisch is. De radicalen beschuldigen nu het kabinetdat het van die omstandigheden gebruik had willen maken, om de verkiezingen te vervroegen teneinde de discussie over de grondwetsherziening in de kamer te kunnen verschuiven tot na de verkiezing, en als deze in een voor de regeering gunstigen zin uitvallen, den radicalen den mond te stoppen en de her ziening in de doos te doen. Eene eigenlijke beslissing is door de ministers nog niet genomen. Deze quaestie heeft meer een kunstmatig dan wezenlijk belang. Keizerin Eugenie heeft van haar laatste kort verblijf te Parijs gebruik gemaakt om haar testament te maken. Prins Victor zou in dat testament zijn aangewezen als de eenige erfge naam. De keizerin moet prins Victor hebben aangeraden zijn vermogendat verscheidene millioenen belooptte gebruiken om de zaak der Bonapartisten te verdedigen. De Parijsche beriohtgever der Times ver haalt eenige min aangename avonturen aan de bezoekers der electriciteitstentoonstelling over komen. Verleden Zondagschrijft hijstond droegniet beleedigde door haar nauwkeurig gade te slaan. Verbijsterend niet waar Mrs. Routh Ver geef mij, dat ik dit woord gobruik, maar waarlijk er is geen ander voor. Verblindend, verrassend zouden hier te zwakke uitdrukkingen zijn." z/Juist, verbijsterend," hernam Harriet lachende //echter geloof ik nietdat gij verlangen zoudt door haar verbijsterd te worden z/In het minst niet. Zij is geen vrouw naar mijn smaak." z/Zij is eene dier vrouwendie de mannen een korten tijd vurig beminnen en dan bitter haten,// zeide Harrietterwijl zij weder ging zittten en haar werk in handen nam//eene dier vrouwen die door andere vrouwen op het eerste gezicht en voor altijd gehaat worden." Mrs. P. Ireton Bembridge had in de stad den persoon niet gevondendien zij gezocht had. Tuinen en huizen had zij reeds ver achter zich en was bijna reeds een uur ver op den straatweg voortgereden, toen zij een man inhaaldedie met naar den grond geslagen blikken, de handen diep in de zakken verborgen langzaam voort- drentelde. Het rijtuig was reeds kort achter hem voor hij opzagofschoon het geraas der hoeven en raderen op den eenzamen straatweg reeds lang hoorbaar waren. Hij groette de dame met oogen waaruit de grootste blijdschap sprak. Een oogenblik later had hij naast haar plaats genomen en reed met haar in de richting van de schaduwrijke wouden van den Taunns. z/Hoe vreemddat gij hem kentzeide de dame in den hittenwagen tot den heer, die naast haar zatterwijl zij een lommerrijke laan in reden. z/Niet zoo vreemdals gij wel meent. Hij is de naaste bloedverwant van een mijner beste vrienden." z/Hagij bedoelt misschien zijn neefeen ang jong mensch met schoone bruine oogen en een heer over een balustrade te leunen om een belangwekkend werktuig te beschouwentoen zijr» horlogeketting twee geleiddraden aanraakte en gloeiend werd, zoodat zijn vest in brand ge raakte. Maandag stond de berichtgever met iemand te praten toen deze een lamp aanraakte en zijn lichaam door den bodem in verbinding kwam met een niet geisoleerden geleiddraad eener dynamo-electrische machine van Brush. Zijne spieren werden zoozeer samengetrokken dat de vingers zich om de lamp vastklemden, en er ging zulk een stroom door zijn lichaamdat tien lampen uitgingen. Zijn gelaat werd geheel verwrongen en hij kon slechts een flauwen kreet uiten. De werklieden in de nabijheid sloegen op de vluchtovertuigd dat er eene ontploffing ophanden was. Een vriend schoot toe en poogde vruchteloos de hand los te maken, waarop hij den ongelukkige bij de beenen opnanizoodat de stroom gebroken werd. Hij was bewusteloos doch is sedert zeer bijgekomen. Weinige oogen- blikken later zou hij waarschijnlijk dood zijn geweest. Uit Pretoria komt de belangrijke tijding, dat het uitvoerend bewind der Transvaalsche Boeren, krachtens instructien door den volksraad verstrekt een dépêche heeft gezonden aan de Engelsche regeering, inhoudende de mededeeling dat, daar de conventie in strijd is met het tractaat van de Zandrivier, ernstig protest wordt aangeteekend tagen sommige artikelen, welker wijziging verlangd wordt. Volgens the Standard heeft de volksraad vooral bezwaar tegen het voorbehouden toezicht op de buitenlandsche betrekkingen en het recht van veto tegenover wetten, die de inlanders be treffen. Een en ander, meent men, gaat boven de bevoegdheid van wat men gewoonlijk onder suzirein verstaat. The Times gelooft dat de Boeren zoo koppig zijn, omdat ze denken, dat Engeland in geen geval den oorlog zal hervatten. Maar, zegt het blad, dit kon hun wel eens tegenvallen. Om hen te brengen tot de overtuiging van het tegendeel een zeer boersch gezicht." z/Juist, hij heet Dallas." z/En hij is waarschijnlijk met Mr. Felton her waarts gekomen om zijn neef op te zoeken. Ik kan u verzekeren dat die voorgenomen ontmoe ting dezen alles behalve aangenaam was." „Ik begrijp u eigenlijk nietzeide de tocht genoot tot de dame. „Ik meen te weten daj; de zoon van Mr. Felton niet hier is; ten minste was hij gisteren nog niet aangekomen. Mr. Dailas zou er anders gisteren avond zeker van gesproken hebben toen hij ons een bezoek bracht." „Neen hernam de dame met een tartenden lach waarbij hare ivoren tanden nog meer dan ooit zichtbaar werden „ik weetdat hij nog niet hier ismaar hij zal komen. Ik heb in Maart reeds te Parijs eene bijeenkomst met hem bepaaldwelke deze week moet plaats hebben." Haar tochtgenoot zag hasr met moeilijk te verbergen verbazing aan zoodat zij in een luid gelach uitbarstte. „Ik zal u alles met weinige woorden ophelderen" vervolgde zij. „Ik ken de Feitons van mijne vroegste jeugd af aan en Arthur was reeds voor lang verliefd op mijden eene tijd meerden anderen minderzonder dat hem dit echter verhinderde ook nu en dau aan andere vrouwen het hof te maken. Hij en zijn vader konden elkander nooit zeer goed verstaan. Mr. Felton keurdezoo als men algemeen zeidede hande lingen van zijn zoon niet goedinzondarhoud mishaagde hem de liefde van Arthur tot mij want hij mocht mij in het geheel niet lijden. Getuigt dat niet van een slechten smaak? Arthur echter is mij zeer onverschilligvervolgde zij met een coquetten lach. „Te Parijs was hij onuitstaanbaar en ik zou zeker met hem getwist hebben zoo ik niet spoedig met eenige vrienden vertrokken wasdie Arthurs gezelschap niet verlangden in het geheel niet verlangden." „En waar is Arthur Felton nu? vraagde de is het beste middel: het aannemen van een standvastige houding door de Engelsche regee ring en het op voet ran oorlog heuden van het leger in Natal. De wetgevende raad van Natal kwam Donderdag bijeen. Nadat de zitting met een toespraak was geopend, stelde Escombe, lid voor Durban, voor, generaal Wood mede te deelen dat, naar de meening van den raad, de tegen woordige vorm van het bestuur niet overeenkomt met den toestand van Natal. Uit officieele verslagen van de Engelsche regeering blijkt, dat in „de pijp der koningin" in het vorig jaar voor ongeveer tweehonderd en veertig duizend pond sterling sigaren zijn ver brand. „De pijp der koningin" is een groote oven, die zoo door het volk genoemd wordt en waarin al de sigaren, welke door de douanen aan de grenzen zijn aangeslagen, verbrand worden. Een bedelaar te Leicesterdie in het armenhuis verpleegd werd, kwam dezer dagen op eens in het bezit van een niet onaardig erfenisje. Een fabrikant uit die stad had hem een kapitaal van acht en dertig duizend gulden vermaakt met de volgeude bemerking: „De man heeft mij dag aan dag om een aalmoes gevraagd maar ik heb hem nooit iets gegevenen trots dit alles bleef hij mij eiken dag iriendelijk toelachen. Zulk een volharding verdient een belooning en daarom schenk ik hem deze som. De gelukkige bedelaar verliet natuurlijk dadelijk het gesticht en nam twee vriendjes mededie in zijn overvloed mogen deelen. Weldra zal de rijks-regeering de onderhande lingen openen over de toetreding van Bremen tot het tolverbond; men zal beproeven het zoo ver te brengen, dat de rijksdag zich nog in de herfstzitting met de zaak kan bezighouden. Tevens zal de rijksdag te beraadslagen hebben over de kosten, veroorzaakt door de toetreding van Hamburg. De dag der heropening van den rijksdag wordt op 10, uiterlijk op 15 Novemb. vastgesteld. Dit laatste hangt af van den ter heer die naast haar zat en haar met een blik aanzagdie haar het bloed naar het aangezicht deed stijgen. „Hoe kan ik dat weten antwoordde zij terwijl zij hem onbevangon aanzag. „Gelooft gijdat ik met al de vrienden mijner jeugd correspondentie houd Neen neen zoodra ik mijne bekenden uit het oog verloren heb, vergeet ik hen ook. Er is niemand dien ik zoo lief hebdat ik in zijne afwezendheid aan hem zou denken ook schrijt ik nooit een briefals ik er buiten kan." „Heb ik het wel verstaan, dan had Mr. Felton toen hij te Londen kwam sedert lang niets van zijn zoon gehoord en heeft hij hem daar ook niet gevonden." „Het schijnt dat Mr. Arthur niet bijzonder aan zijn vader gehecht is. Maar zijn vader zal hem zeker hier ontmoeten zoo hij nog tot de volgende week blijftArthur zal zeker komen." „En wat is hij voor een knaap, die Arthur Felton Ik kan niet zeggen dat de oude heer mij bijzonder beviel." „Niet? Nu dan gaat het u niets beter dan mij. Maar Arthur gelijkt niets op hem. Hij ziet er niet zoo opgeruimd uit als de overige Feitonsmaar heeft meer den aard zijner moe der. Ook gelijkt hij niet op zijn neef, want deze hoewel hij een groote lompert isheeft iets voornaamsdat Arthur geheel mist." „En hoe ziet hij eigenlijk uitvraagde de heerwien het een groot genoegen scheen te zijnden onbekenden aanbidder der schoone vrouw met zooveel geringschatting behandeld te zien. Mrs. P. Ireton Bembridge bemerkte dit zeer wel en wist dat gevoel op de listigste en coquetste wijze te voeden. Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1881 | | pagina 1