Nummer 89. Zondag 6 November 1881. 4e Jaargang nu K lil, Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen, FEUILLETON. Bekendmaking. De Yerstootene. BUITENLAND. Frankrijk. Uitgever: ANTOON TIELEN te Waalwijk. Aanbesteding der school. STA A T VAN BR IEVEN De Echo van i Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,00, franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden, enz., franco te zenden aan den Uitgever. Advertentiën 17 regels 0,60, daarboven 8 cent per regel groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën, 3maal ter plaat sing opgegeven, worden 2raaal berekend. Advertentiën voor Duitscnland worden alleen aangenomen door het advertentie bureau van Adolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per reg. «55 •Burgemeester en wethouders van Waalwijk, Gelet op de art. 1 en 27 der wet van 28 Juni 1881 (Staatsblad no 97) tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot Deteugeling der openbare dronkenschap, Herinneren belanghebbenden dat zij, die op 1 November 1881 in de localiteit öf localiteiten, daarvoor reeds op 1 Mei van ge meld jaar in gebruik, zonder strijd met de wet sterken drank verkoopen in het klein, namelijk bij hoeveelheden van minder dan twee liter, en daarmede wenschen voort tè eaan nu den termijn waarvoor zij zijn gepatenteerd zijnde lik 1 Mei 1882 ingevolge art. 27 der wet gehouden zijn daartoe voor i Januari 1882 bij een op zegel ge schreven adres vereunning te vragen aan het ge meentebestuur, onder nauwkeurige omschrijving der localiteit of localiteiten, van de namen en voornamen, ambten, beroepen en bedrijven, zoo wel van den verzoeker als van zijne huisgenooten boven de 16 jaren, alsmede van liet debiet gedu rende dë laatste 12 maanden. Wordende hierbij, voor zooveel noodig, nog op* femerkt, dat verzoeken na 1 Januari 1882 inge- iend, ingevolge de wet buiten beschikking moeten blijven, zoodat een ieder het zichzelven zal te vrijten hebben, als hij den wettelijken termijn niet heeft inachtgenomen. Burgeméester en Wethouders voorn. VAN DER KLOKKEN. De Secretaris, F. W. VAN LIEMPT. Waalwijk, 2 November 1881. De burgemeester der gemeente Waalwijk brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het bestek en de teekening, voor de te verbouwen openbare school, ter hunner inzage is nedergelega in het femeentehuis, „lokaal burgerlijken stand", van es voormiddags 9 tot 12 ure. De burgemeester voornoemd VAN DER KLOKKEN. Waalwijk31 October 1881. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk, Gezien de wet van 28 Juni 1881, [Staatsblad no 102] ter herziening van de artikelen 264, 265 en 266 der gemeentewet, maken bekend Dat het kohier van den hoofdelijken omslag ▼oor den dienst van 188], door heeren Gedeput. Staten van Noordbrabant, bij besluit van 27 Oct. LXXI. Erkend. „Hij zou toch naar Engeland teruggekeerd zijn Stewart zeide Harriet tot haren man toen hij zich voor de twintigste maal zijne onvoorzichtigheid verweet„hij zou immers teruggekeerd zijn om zijn oom te zien. De oude vrouw op Poynings zou Mr. Felton ongevraagd naar ons verwezen hebben en wij hadden hem George's adres moeten geven. Herinner u dat zijr. oom op denzelfden dag als George in En geland aankwam." „Ik zou Mr. Felton naar Dallas gezonden en dezen niet herwaarts geroepen hebben," hernam Routh. „En die oom Harrietdie Mr. Felton is onze vrier.d niet ik meen het tegendeel te mogen geïooven." „Dat weet ik en bij al zijne beleefdheid is hij een eerlijk man die nooit den schijn heeft aangenomen onze vriend te zijn hernam Har- riet. „En ais hij het met George goed meent en deze hem gezegd heeft welke zijne levenswijs wassedert hij met ons in aanraking gekomen isdan bestaat er ook geen de minste reden om zijne vriendschap te zoeken. Rou'h sloeg bij deze woorden een zijner somberste blikken op haardoch zij bemerkte het niet. Er ging zooveel onopgemerkt bij haar voorbijzelfs de blikken van haren man en somtijds zelfs zijne woorden die doorgaans vol bitterheid waren als hij met haar sprak. By Routh was al spoedig het besluit opge- jl., G. no 113, is goedgekeurd en gedurende vijf maanden op de secretarie alhier voor een ieder ter lezing is nedergelegd. De aangeslagenen wor den uitgenoodigd daarvan inzage te nemen. Binnen drie maanden na het ontvangen van zijn aanslagbiljet kan de aangeslagene tegen zijnen aanslag bij den raad bezwaren inbrengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DER KLOKKEN. De Secretaris F. W. VAN LIEMPT. Waalwijk, 3 November 1881. geadresseerd aan onbekenden. Verzonden gedurende het 3e kwartaal van 1881. Van Waalwijk. Gresar. Antwerpen. A. Schuurmans. Nederpelt. Kunnende de brieven aan het postkantoor wor den teruggehaald. De Directeur, BAGGERMAN. Wij wachten nog altijd op het aftreden van het kabinet en Gambetta's optreden. Allerlei geruchten van samenkomsten tusschen Gambetta en Grévy loopen, maar men weet het fijne van de zaak niet. 't Wachten schijnt te zijn op de definitieve samenstelling der kamer, maar voor- loopig kan wel al aangenomen worden dat van de geruchtmakende aanklacht tegen hst nog bestaande ministerie niets zal komen. De uiterste linkerzijde is wijzer geworden. Intusschen is een parlementaire enquete der aangelegenheden in Tunis verzocht. Niet onwaarschijnlijk zal Gambetta bij de beraadslaging daarover zijn programma ontvou wen zeker althans kan zijn optreden niet lang meer uitblijven. Reeds spreekt men er van, dat drie gezanten van Frankrijk bij groote mogend heden, zoodra Gambetta minister is, hun ontslag zouden nemer.. Natuurlijk behoort de gezant te Berlijn, graaf St. Vallier, weder onder hen men weet echterdat diens aftreden meer is aangekondigd zonder dat er iels van kwam. Frankrijk mag hopen dat hij op zijn post blijft, maar anders zal ook hij wel te vervangen zijn. komen Georgealthans voor eenigeu tijd on gemerkt te laten bewaken om hem op deze wijze en met behulp van den invloeddien Harriet op den jongeling uitoefendeeenigszins in zijne macht te hebben. Dat bij zelf geen invloed op Dallas meer had wist hijen hij was te verstandigom te trachten dien weder te willlen verwerven of het verlies daarvan te ontkennen. Hij zocht het steeds zoodanig in te richtendat hij bijna nooit met George in aan raking kwam terwijl hij hem echter niet uit het oog verloorzoodat hij altijd wist wat Dalles deed en van diens gangen spoedig en nauwkeurig inlichting verkreegofschoon de spion van welken hij zich bediende slechts een nieuweling in dat beroep was en het slechts als liethebber uiteefende. De spion was Jim Swain die den hem op gedragen last gaarne op zich scheen te nemen en met ambitie aanvatte. Routh bezat de vaste overtuiging dat George zijne belofte van nie mand over den dood van Deane en alles wat er betrekking op had te zullen spreken nauwge zet zou nakomen en Mr, Felton geheei onbewust laten van al datgene wat zulk een nadeeligen invloed op diens zuster, Mrs. Carruthersuit geoefend had. En toch scheen het hem noodig George Dallas te doen bewaken en terwijl hij Jim Swain dien last opdroegging hij van heil- looze ontwerpen zwanger ontwerpen die met kracht in zijne ziel waren ontstaan, toen George den knaap herkend had, die het briefje op den zoo rampzaligen avond aan Deane had ter hand geeteld. Verder had Routh besloten ook den knaap niet uit het oog te verliezen. Dat ook Jim Swain er belang bij had hem in het oog te houdenkwam natuurlijk in het geheei niet Brisson is tot voorzitter van dc kamer geko zen met 347 van de 420 stemmen. De gekozen ondervoorzitters behooren tot de groep linkerzijde en republikeinsclie unie. Op Allerheiligen en Allerzielen plegen de Parijzenaars in grooten getale de kerkhoven te bezoeken, om de laatste rustplaatsen hunner dooden te versieren en hen op andpre wijze te eeren, maar ook om op sommige graven politieke demonstratien te houden, op die van de gefusilleerde communalisten b. v. Dit heeft tengevolge dnt gewoonlijk eene aanzienlijke politie macht op de kerkhoven post vat. Vooral op Pcre-la-Chaise waren een aantal agenten geposteerdmaar gelukkig bleef alles rustig en, ondanks alle voorspellingen van het tegendeel, is alles zoo gebleven. Aan het graf van Thiersin vorige jaren doorgaans met bloemen en kransen overdekt werd ditmaal bijna geen aandacht geschonken. Uit Marseille ontvangt „Daily News" bij voortduring slechte berichten omtrent den ge zondheidstoestand van het Fransche leger in Tunis. Het blad meldtdat reeds een kleine 90.00G man naar Tunis zijn ingescheept en dat nog steeds nieuwe toevoer wordt gezonden. Het leger, dat Kairouan omringt, telt nu 22.000 man onder aanvoering van zes generaals. De bezetting der stad heeft niet heel veel ge geven, daar de opstandelingen nog altijd in staat zijn de dorpen langs de kust af te loopen en er zich te vestigen. Ook wordt gemeld dat het mislukken van een omsingeling der Arabieren een belangrijke wijziging in het plan voor een wintercampagne noodzakelijk maakt. Generaal Saussier draagi het bevel over aan generaal Forgemol en gaat naar Gafsa. De generaals Philibert, "Logerot en Sabatier zullen een ge meenschappelijke beweging uitvoeren langs de kust en generaal Etienne blijft te Kairouan en zal den tijdelijken spoorweg van Salsa bescher men. Generaal Saussier heeft bevel gegeven om verscheidene Arabieren die gevangen genomen zijn, dood te schieten ook deed hij acht nota belen van Kairouan in hechtenis nemen. De heilige stad Kairouan was ook de groote marktplaats voor den Tunesischen vrouwenhan del. Er waren daar bepaalde bazars waar odalisken en slavinnen verkocht werden. Dc vader van den tegenwoordigen bey liet in hem op. Harriet had zonder tegenspraak aan den wensch van haren echtgenootom naar Homburg te gaan toegegeven. Zij was op dien dag kalmer dan gewoonlijk want zij was in een dier tus- schen-tos9tanden ais waarin de beulmet de marteling belastzijn slachtoffer eenige oogen- blikken aan de strafpaal rust laatom zijne gloeiende tangen te doen afkoelen. Zij was in handen van den meest onverbiddelijken beul en wie weetwelke marteling haar te wachten stond als zij uit hare oogenblikkelijke bedwel ming ontwaakte De natuur eischt gebiedend van tijd tot tijd rustal is de martelingdie den mensch is opgelegdnog zoo groot. In een dier perioden wanneer er geene marteling plaats heeftbevond zij zich toen juist. Zij ging met Routh naar Homburg hij hoopte daar veel nuttige en voordeelige kennismaking aan te knoopen want ir. zijne tegenwoordige positie als cityman was hij aan eenige aanzienlijke han delshuizen aanbevolen. De verandering van lucht en omgeving de vroolijkheidwaaraan zij zelve wel geen deel nammaar die haar toch omringde en hare sombere gedachten afleiding gaf, deden haar goed. Het was reeds eene verlichting voor haar Engeland verlaten te hebbenen door deze oogenblikkelijke verbetering in haren toestand werd zij meer en meer in hare meening bekrach tigd dat haar lijden slechts lichaamslijden was. Het tijdperk van bedwelming werd gerekt en vergunde der patient nieuwe krachten voor het aanstaand ontwaken te verzamelen. Dat ontwaken had plaats toen Mrs. P. Ireton Bembridge met haar allerprachtigst hittenspan haar op den lommerijken weg voorbijreed en de de eigenaars van die bazars hunne belastingen niet in geld, maar in vrouwen betalen. Hij kwam die gewoonlijk zelf te Kairouan uitzoeken. De Franschen zullen nu aan dien schandelij ken handel wel voorgoed een einde maken. Wat is geluk Wat brengt geluk Rijk dom Wijsheid Aanzien Eer Wie heeft het zich niet wel eens afgevrargd Wie heeft niet beurtelings aan een der vier genoemden den palm gereikt als aan den waren bode des geluks? En toch een man, die bekend stond om zijne hooge geleerdheid die een Daam droeg, welke synoniem met rijkdom is en die zelf ook rijk was; die eer en aanzien genoot baron James de Rotschild te Parijs, wiens dood reeds eenige dagen geleden werd gemeld, blijkt thans zich zelven van het leven te hebben beroofd. Waarom? Dat blijft een diep geheim, maar zeker toch wel niet uit overmaat van geluk, In de Avenue Bosquet te Parijs heeft Maandagnacht een zware brand gewoed in een Café-concert, die het geheele gebouw in de asch legde. Er kwamen geen menscken bij om het leven, maar de bewoners der bovenverdiepingen werden slechts met groote moeite gered, en ver- scheidenen bekwamen brandwonden. Te Chalons heeft men den substituut procureur Marx vermoord in zijn bed gevonden. Daar er niets uit zijn woning gestolen is, ver moedt men, dat de misdaad eene persoonlijke wraakneming was. Boulogne sur mer, waar voor eenigen tijd reeds een groot aantal visschers om het leven kwamen, is opnieuw door een zware ramp ge troffen. Er worden namelijk zes visschersboo- ten met 114 man vermist, die zes weken geleden uitvoeren, maar niet terugkeerden, en misschien in den storm van den 14n October verongelukt zijn. De omgekomenen laten 96 weduwen en 280 weezen na. In de stad Bezier werden voor eenige dagen een vijfhonderd personen ongesteld en daar zich bij allen dezelfde verschijnselen voordeden, dacht men dadelijk aan vergiftiging. Een onder zoek werd ingesteld en nu bleek, dat al die per sonen brood hadden gegeten afkomstig van meel dat men in een molen had gemalen waar de groeven in de molensteenen met lood waren aangevuld. Bij het malen kwamen er dus fijne deeltjes lood in het meel, waardoor de personen donkere oogen der schoone vrouw de hare ontmoetten terwjjl haar echtgenoot verzonken was is hartstochtelijke bewondering voor de schoone in wier gezelschap hij zich bevond en voor wie hij alleen oogen scheen te hebben. Zij gevoelde zich op dien oogenblik door eene smart, aangegrepen, door de gloeiendsie, woestste, waanzinnigste ijverzucht. Twee dagen na deze ontmoetinglaat in den namiddagreed de schoone weduwe andermaal met haren nieuwen minnaar door de schaduw rijke lanen van den Taunus. Zij hadden voor ditmaal een dier gedeelten van het bosch ge kozen dat door de badgasten zelden bezocht werd en het gesprek was wederom op Mr. Felton en zijn zoon gekomen. „En gij vergunt hem dus u te Homburg op te zoekenhierwaar alles wordt opgemerkt en op verschillende wijzen uitgelegd waar gij zelfs niet eens eene juffrouw van gezélschap hebt zeide Routh. „Wat zijt gij een voorzichtig mensch her nam Mrs. P. Ireton Bembridge met een licht— zinnigen spotachtigeu tergenden lach. „Gij vergeet echter datzoo ik mij aan het gepraat der menschen eenigszins stoordeik het ook u niet zou kunnen vergunnen met mij te gaan rijden of mij te bezoeken. Om u echter gerust te stellen voegde zij er bij, toen Routh door de juistheid harer opmerking getroffen zweeg „om u gerust te steilen wil ik u zeggen dat mijne betrekking tot Arthur Felton geenszins verbindend is. Ik geloof ook niet dat er eene enkele vrouw geboren isdie met hem iets meer dan eene oppervlakkige betrekking zou kunnen aanknoopen." Wordt vervolgd. ■4-

Echo van het Zuiden | 1881 | | pagina 1