1 Kil Steenkolen J. RANT, SLIJM Kflt MGPILLI Lederberichten. TE KOOF. HOEFNAGEL Cie., Steenhouwer, - 's-[ Schoorsteenmantels. Waalwijk alleen bij J, Kelten, Handelsberichten WEI-, BOUW- EN GRIENDLAND P. C. A. KUIJPERS, J. S. JISKOOT, :/A])VERTE\TTIEN^ f 37.250.— Fabriek en Magazijn MARMEREN UITVOERINGEN. ONDERTROUWD: Reinier Antoon Van der Lee, Waalwijk hardsteenen en houten Vleeschboomen met toebehooren koperen Pomp, Goten, Schragen Manden Schorszakken, hardsteenen en houten Touwtafels, BaSCU- le, Looiersgereedschappen, enz., enz. Te bevragen bij AUG. B I E R E N S te Gilze-Ryen. WIJK, VEEN EN ANDEL. DE NOTARISSEN te Drunen, en te Veen, zullen op Dinsdag 17 Januari 1882 's voormiddags ten elf ure, in het rechthuis te Veen Finaal Verkoopen 21 Hectaren 53 Jw aren 20 Centi- aren en Maria Clara Lamers te Waalwijk maken bekenddat zij in de Haven in lossing hebben eene lading beste le Koop op ƒ2500. 2e Koop op ƒ3000. 3e koop op 950. van (SCHREUDER'S PILLEN) HeusdenErven G. Veerman Tilburg: J. H. van Gils. en in de bekende Depots. Men wacbte zich voor na maaksels. Elk doosje is gewikkeld in een billet met de naamteekening van den ver vaardiger J. J. SCIIREUDER, Apotheker. gevuldvoor het geval dat er zich nog wat kruit in bevinden mocht om zoodoende gevaar te voorkomen. Nu echter werd dit nagelaten maar daarentegen werdeu de bussen vooraf goed ieeg geklopt. Door de vochtigheid schijnt zich echter nog kruit aan de wanden gehecht te hebben want zcodra de jonkman met de gloeiende bout werkzaam was had er een hevige ontploffing plaats. i:i een oogenblik stond hij geheel in vlam en naugezicht en handen waren zwaar gebrand. De ongelukkige staat onlij delijke pijnen uit en wat liet ergste is hij zal waarschijnlijk blind zijn. De on'ploffii, g was zóó hevig, dat de ruiten in de werkplaats alle verbrijzeld waren. Louis Roland, de te Middelburg gedetineerde vermoedelijke dader van den Veerschen moord is met de justitie in een rijtuig tot ongeveer halfweg Veere gevoerd waarschijnlijk ora hem in staat te stellen tot het doen van met dien moord in verband staande ophelderingen of aanwijzingen. Te Sittard is gevankeiijk binnengebracht een Belgmet name P. J. Van der H., die zich onledig hield met het aanwerven van dienst boden tegen fabelachtig hooge 1 iot.cn cu daarbij de meisjes haar laatste penningen wist af te laten geven. Deze oplichter moet zich reeds meermalen aan dergelijke feiten hebben schuldig gemaakt. Men schrijft ons uit Kralingen In de gemeente bevinden zich een tiental personendie het bedrijf van groote oplichterij uitoefenen. Zij bestellen goederen, levensbehoeften enz., laten die op zekere plaatsen bezorgen en weigeren betaling. Tot die bende behoort ook zekere H. in de Dijkstraat alhier. Gister had bedoelde H. weder 69 mud aardappelen gekocht van een schipper, hij zou betalen wanneer ze aan zijn huis werden bezorgd. Des avonds kwam dan ook de schipper met een sleperswagen geladen met aardappelen en spoedig begonnen de knechts met het naar boven dragen der zakken om die in de kamer uit te storten. Toen reeds 11 mud naar boven was gebrcht werd de schipper door de buren gewaarschuwd. De schipper weigerde verdere aflevering en verlangde eerst betaling. H. en neg een paar van zijn aanhangers sloten toen de kamer waar de 11 mud aardappelen reeds was uitgestortafen verwijderden zich, terwijl de vrouw des huizes in de kamer achterbleef. De schipper riep daarop de hulp der politie indie evenwelnaar zij zeideer niets aan doen kon maar den schipper den raad gaf zijn zijn aardappelen weer uit de woning te halen. Daarop gingen de sleepers naar boven en liepen met alle macht de deur der kamer open. De vrouw hief daarop een vervaarlijk geschreeuw van moord moord aan eerst op de woning en daarna op de straat met welk iielsch ge schreeuw zij wel een 20 minuten voortging zoodat de geheele Dijkstraat in rep en roer kwam. De knechts évenwei bleven rustig de aardappelen in de zakken scheppen en de schipper liet zijn vracht weer naar Rotterdam terug brengen. Reeds zijn verschillende particulieren, winkeliers en handelaars door deze bende opgelicht. De omstreken van Maastricht worden in den jöngsten tijd bezocht door een troepje „kunstenaars" van Franschen of Fransch-Duit- schen oorsprongdie onder het voorgeven van geld te wisselen op een behendige wijze dief stal plegen. Reeds zijn eenige lichtgeloovige landlieden door deze rondreizende oplichters voor een aanzienlijk bedrag bestolen. Men zij ge waarschuwd. In de gemeente Straelen nabij Venlo, is een nog onbekend persoon op heeterdaad betrapt, terwijl hij bezig was de offerbussen in de R. K. kerk te ledigen. Hij is aan de Pruisische justitie overgeleverd. Te Leeuwarden heeft Vrijdagavoud te 7 uur een man bij een in de Beijerstraat met eene dienstbode woonachtige bejaarde weduwe, door het aanbieden van een brief, toegang in bet huis verkregen en onder ernstige bedreigingen van deze eene som van f25.afgeperst. De man was gewapend en heeft zijne bedreigingen ge daan met een groot mes en een scherp geslepen blauw Engelsch handbijlwelk laatste voorwerp, gemeikt J. en H. Sorrby No 2, later op straat gevonden is hij was vergezeld van een tweeden persoondie buiten het huis op de straat is gebleven. De politie doet ijverig onderzoek. Nadat de woning van den horlogemaker A. v. d. Avoird, te Hilvarenbeek, eenige dagen gesloten was geweestis die op last der politie geopend. De geheele woning was ledig. Eer. groot aantal gouden en zilveren horloges, die hij te repareeren had waren mede verdwenen. Daar in de laatste dagen zijne woning bestormd werd door zijne klanten schijnt hij het hazenpad te hebben gekozen. De man is te 's Bosch opge spoord en aangehouden. Donderdag morgen omstreeks 11 uur, liep de trein van Winschoten komende te Nieuwe- schans op drie ledige kolenwagenswaardoor deze ontspoordan en belangrijke schade verkre gen. Van de locomotief werden de lantarens weggeslagen maar de passagiers kwamen met een lichten schok vrij. Gelukkig dat de machi nist bijtijds stopte, waardoor de gang van den trein merkelijk verminderd werd en schromelijke ongelukken voorkomen werden. Het verkeerd leggen van een wissel was oorzaak van die ongeval. Men heeft berekend dat de beschaafde wereld alle 24 uren 120,000 nuttelooze kanonschoten lost't zij voor salvo's, koninklijke en militaire beleefd heden uitwisseling van hoffelijk lawijt, etiket-signalenformaliteiten van reede en for- tressen, opstaan en ondergaan der zon, dagelijks, begroet door al de forteressen en al de oorlog schepen opening en sluiting der havens enz. Berekend aan 6 fr. per schot, maakt dit 900,000 per dag300 millioen per jaardie in rook vervliegen. Men verwacht, zooals, wij reeds meedeelden, dat de stroom landverhuizers naar Amerika dit jaar nog veel grooter zal zijn dan ooit te voren. Door de agenten der verschillende o >m- vaartlijnen moeten reeds 500,000 landverhuizers ingeschreven zijn en men houdt het er voor, dat het aantal nog zeer zal toenemen. Er worden dan ook bij de 182 stoombooten. waarmee nu het vervoer geschiedtnoJJ zeven nieuwe gebouwd. Op den weg nabij Stratum is een man onder eene met hout beladen kar geraakt, door dien liet paard, dat voor de kar gespannen was op hol ging. De man bekwam zulke belangrijke kneuzingen, dat hij aau de gevolgen is overleden, Een bekende otterjager Eivald Scbmiet die voor rekening der „Vereeniging ter bescher ming en bevordering der visscherij in de Ruhr cn de Lenue" geregeld otterjackten houdt en iu het vorige jaar tot 29 November 49 oude en 30 jonge otters heeft gedood, heeft er ook eenige levend gevangen en één zoo flink gedresseerd dat het dier even zoo vrolijk als de vlugste hond op commando allerlei voorwerpen uit het water haalt en bij zijn meester brengt. Schmidt heeft het nu zelf zoover gebracht, dat Pfiff zoo heet het dier visschen voor hem opspoort ze grijpt en naar den oever brengt. In den beginne kon hij de verzoeking niet weerstaan om den visch op te peuzelen zoodra de baas er naar wilde grijpen en dit doet hij ook nog dikwijls maar toch is hij reeds zooveel gehoor zamer geworden dat hij onlangs in het bijzijn van eenige getuigen, van 's morgens 10 tot 's middags 3 ure 38 visschen waaronder acht forellen van ongeveer een half pondbij zijn meester bracht. KAATSHEUVEL. Zaterdag 14 Januari, 's avonds 6 ure, door het muziekgezelschap Euphonia, in de zaal van den heer Chr. Mombers. WAALWIJK, 10 Januari. De handel in huiden en leder is nog stil, zooals meestal in de maanden December en Januari. In leder vermeenen wij dat er wat meer leven komt en dit laat zich door de omstan digheid dat de voorraadnoch bij de leder- handelaars noch bij de looiers in deze streek groot iszeer goed verklaren. De zachte winter werkt niet voordeeligop den leerhandelen vooral is dit het geval met het artikel zwaar leder dat dan ook wel iets lager wordt afgegeven. Men noteert f 0.85 a f 0.9b per half kilo voor goede tot prima kwaliteit en f 0.75 tot f 0.821/2 voor middenwaar. In licht zooileder bestaat nogal vraag voor consumptie, doch ook daarvoor is niet die hooge prijs te bedingen als dit het geval was in de maanden Maart tot November van verleden jaar. De looiersdie licht goed hebben ingewerkthebben echter geen reden tot klagen de prijzen zijn nog wel zoo hoog, dat er tamelijk verdiend wordt en vooreerst zal dit wel zoo blijven. Tengevolge van den geringen voorraad huiden op alle Europeesche markten is dat artikel zeer in prijs gestegen. Te Antwerpen o. a., alwaar meestal in dit saisoen een voorraad van p. m. 200.000 stuks gezouten en drooge huiden aan de markt is, is de stock tot een minimum van slechts ruim 55.000 gereduceerd. Ook in Havre en Liverpoolwaar men meestal meer inferieure soorten dan prima waar aanvoer!, bestaat in alle soorten weinig keus bij een betrekkelijk geringe kwaliteit. Wij willen de zaken niet vooruitloopen doch wij vermeenen toch uit een en ander de gevolgtrekking te mogen maken dat deze feiten de looierij vroeg of laat ten goede zullen komen en vooral indien de schoen makerij wat drukker mocht worden waarop naar onze bescheiden opvatting ook wel kans bestaat. Inlaudsche huiden deelden niet in de op gaande markt, waarvan de buitenlandsche zoo zeer profiteert, en ook daarvan is de oorzaak gemakkelijk te vinden. Het is van algemeene bekendheid dat de huiden van het Hollandsche slacht in Frankrijk en Duitschland voor vachetr.e-, tuig- en andere fijnere leersoorten geprefereerd worden. Frank rijk op de eerste plaats is onze voornaamste afnemerdikwijls besteedt men daar vcor Hoilandsche huiden zeer hooge prijzen, zoodat de Nederlandsche looiers onze huiden niet met voordeel kunnen inwerkenden laatsten tijd echter was de vraag voor het buitenland niet zoo grootwaardoor de voorraad in de zouterijen aanmerkelijk is gestegen en gevolg lijk de prijs er niet op is vooruit gegaan. De schorshandel is niet zeer geanimeerd, de prijzen zijn hoog. Naar men ons mede deelt is er nog heel wat voorraad in de eerste hand de verhoogde prijzen zullen dus, als wij goed zijn ingelicht geen stand houden. Bij gunstig weder kan men binnen 3 maan den reeds nieuwe Fransche schors verwachten, die dit jaar nogal ruim kan aangevoerd worden. ROTTERDAM, 9 Januari. Ofschoon er wel eenige weinige schuiten van Vlaanderen en Zeeland aan de markt waren, be stond toch het voornaamste van den aanvoer van de nabijgelegene plaatsener was echter weinig ter veil, en ook de kooplust niet groot zijnde had er slechts een sleepende handel plaats mat weinig of geen prijsverandering. Tarwe. Voor nieuwe inlandsche bestond weinig vraag en ging gedeeltelijk langzaam van de hand tot nagenoeg vorige prijzen. Jarige, waarvan niet veel meer voorkomt, in een doen. Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakkeesche en Over- maassche de beste f 12.00 a 12.75; dito goede f 10.50 a 11.75; dito mindere f8.00 a 10.00. Jarige dito, de beste f 10.25 13.25; dito min dere f0.00 a 00,00. Rogge. Voor Inlandsche nieuwe was weinig begeerte en verkeerde in flauwe stemming. Nieuwe Vlaams., Zeeuwsche en Overm.de beste fS.40 a 8.80 dito mindere f6.60 a 8.30. Gerst. Er was wederom van Inlandsche weinig toegevoerdzoodat winter en zomer tot ruim vorige prijzen gaarne genomen werden. Nieuwe ZeeuwscheFlnkk. en Overmaasche Winter; de beste f 7.10 7.60; mindere f5.50 7.00: Zomer de beste i6.20 a 6.60 mindere f5.00 a 6.10. Haver flauw als voren. Inlandsche dikke van f3.00 5.00, dito lange van f2.a 4.50. Paardenboonen beste f7.50 k 7,80; mindere f6.00 a 7.40. Duivenboonen, ofschoon onveranderd, konden toch niet ter volle vorige prijzen opbrengen. De beste f8 a 8.30; mindere f7 a 7-75. Bruineboonen. De beste partijtjes f 10.50 a 11.50 goede en mindere f 8,25 k 10.25 Witteboonen. De beste partijtjes f 10,50 a 12.50 de mindere en geringe f9.00 k 10.25. Blauwe erwten met kleine vraag tot vorige prijs Walcehrsche en puike Zeewsche f10 00 k f 10.75; ZeeuwscheFlakkeesche en Overmaassche f9.00 a 9.50; dito mindere f7 k 8.75. Van Lijnzaad is niets genoteerd. Hennepzaad van f7.00 a 8.50 Kanariezaad 00 ct. liooger. Het beste f 9.75 k 10.50; minder f8.50 a 9.50. ROTTERDAM, 9 Januari. Beestenmarkt. Aangevoerd: paard 0, runder- ren 93vette graskalveren 8, nuchtere kalveren 3 chapen ol lammeren 282 varkens 340 biggen 000, bokken of geiten 0. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen le kw. 00 a 00 ct., 2de kw. 00 a 00 ct. 8e kw. 00 a 00 ct. Kalverenle kw. 000 a 00 ct.2de kw. 00 a ct.3de 00 kw. a 00 ct. Schapen le kw. 66 a 68 ct., 2e kw. 00 è.00ct. 3de kw. 50 a 52 ct. Lammeren le kw. 00 a 00 ct., 2e kw. 00 a ct. 3de kw. 00 a ct. Varkensle kw. 27 a 28 ct., 2e kw. 25 a 26 ct. 3e kw. 23 a 24 ct. Vlas. De vraag op het land was gedurende de week ets leveddiger. Heden werden ongeveer 36'000 steen aan de uiarkt ter verkoop aangeboden, die grootendeels tot vorige prijzen verkocht werden. SCHIEDAM10 Jan. Moutwijn per HL. zonder fust of belast, f 12.75 Jenever h -18.25 Amsterdamsen proef. -19.50 Spoeling per ketel, fl.80 GORINCHEM, 9 Januari. Wegens het ruwe weder was heden de aanvoer van granen middelmatig, handel weinig, zoodat het aangevoerde sleepende plaatsing vond tegen ongeveer vorige prijzen. Men beste» dde voorristarwe f 10,75 k 11.25 roode dito f9 75 a 10 50 witte dito f 9 50, a 11.25 inl. rogge f0,00 a 0.00 buitenl. dito f 0.a 0.00 gerst f5.50 a 6.00, haver f2.60 A 4.00 beste kook- erwten f9.50 a 10.25, beste mestingerwten f8, f8.2*» duivenboonen f8.25 k 8.75 paardenboonen f8.00 a 8.50 koolzaad f00.00 00.00, alles naar qual. en per heet. Bij een aanvoer van ongeveer 50 stuks vee, was de handel heden niet vlug. lste soort Kalfkoeien f000 f000 2de v f000 f000 Kalfvaarzen f 000 f 000 Vare koeien f000 f000 Guist.e Vaarzen f 00 f000 Melkkoeien f000 f000 Tweejarige Ossen f 00 f000 Pinken f 00 f 00 Hokkeling ossen f 00 f 00 stieren f 00 f 00 Graskalveren f 00 f 00 Nuchtere Kalveren f 0 f 00 Varkens: zware van 150 kilo golden 50 54 cs minder zware 00 k 00 c. per kilo fokvarken van 6 a 8 weken 16.50 a f9 per stuk. Boter f 1,34 f 1.50. Eieren f 1,30 k 1.40 de 26 stuks. 9 Wegens vertrek uit de hand TE KOOP: onder Rotterdam. Januari 1882. onder VEEN, WIJK en ANDEL. (Jaarlijksclie opbrengst ƒ2113.op 2 dezer in 13 perceelen ingezet en gehoogd tot Nota's der perceelen met den inzet en alle verdere inlichtingen geven genoemde Notarissen. Prijs, franco aan huisvoor Waalwijk en Besoijen f0.62 per mud, contant. Notaris te Waalwijk maakt bekend Datjle VASTÉ GOEDEREN, onder Waalwijk, op den 2 Januarij 1882, ten verzoeke van den Heer J. W. VAN LOON te Waalwijkopgeveild, met de verhoogin gen staan als volgt Dat de TOESLAG zal plaats hebben ten huize van Mejuffrouw de Wed. C. J. VENWIEL, te Waalwijk, op Maandag 16 Januarij 1882, des avonds om 8 ure, tot welken dag toe dagelijks de gelegenheid tot verhooging blijft bestaan. Informatiën geeft voornoemde Notaris. zijn Maagversterkendzacht laxeerend bijzonder goed tegen SLIJM en bevor deren de Spijsverteering. 321/s Cent per doos verkrijgbaar te

Echo van het Zuiden | 1882 | | pagina 3