Nummer 5. Zondag 15 Januari 1882. 5e Jaargang. Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. FEUILLETON. Afkondiging. De Yerstootene. BUITENLAND. Belgie. Frankrijk. Uitgever: ANTOON TIELEN te Waalwijk. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avoiïd. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,00, franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden, enz., franco te zenden aan den Uitgever. Advertentiën 17 regels 0,00. daarboven 8 cent per rep.el groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën, 3'manl ter plaat sing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitschland worden alleen aangenomen door het advertentie bureau van Adolf Steinek, Hamburg. Reclames 15 cent per reg. De burgemeester en wethouders van Waalwijk doen te weten dat door den raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 27 September 1881, zijn vastgesteld de volgende verordeningen A. Besluit tot regeling van het gemeente lijke recht te heffen voor het verleenen der vergunning tot het uitoefenen van den klein handel in sterken drank binnen de gemeente Waalwijk. De raad der gemeente Waalwijk Gelet op art. 6 der wet van 25 Juni 1881, (Staatsblad no 97) en op art. 231 tot 236 der wet van 29 Juni 1851, (Staatsblad no 85), HEEFT BESLOTEN Art. 1. Er zal binnen deze gemeente geheven worden een recht voor het verleenen der ver gunning tot het uitoefenen van den kleinhandel in sterken drank, ten bedrage van f 15.voor elke honderd gulden huurwaarde, of gedeelten daarvan van de localiteitwaarin die handel wordt uitgeoefend en wel in verband met den omvang van het bedrijf, met. dien verstande, dat het bedrag van het vergunningsrecht met vijf en twintig ten honderd daalt voor dengene, die voor de betaling van het recht aan den ge meenteontvanger eene schriftelijke verklaring overlegtdat in de localen waarop zijn ver gunning betrekking heeftgeen sterke drank verkocht noch geschonken wordt tusschen Zaterdagavond te zes en Maandagochtend te zes ure. Art. 2 De huurwaarde der localiteiten, waar sterke drank in het klein wordt verkocht, wordt gesehat door een deskundige, aan te stellen door burge meester en wethouders. Het vergunningsrecht wordt naar diens schatting geregeld tenzij de belanghebbende aan wien zij terstond wordt medegedeeld binnen vijf dagen na die roede— deeling bij burgemeester en wethouders bezwaar indient en eene herschatting verzoekt. Bij dit verzoek kan de belanghebbende een persoon aan wijzen om bij de herschatting als deskundige op te treden. Burgemeester en wethouders wijzen ook hun nerzijds een persoon aan om bij de herschattingen voor de gemeente op te treden. De deskundige, die de eerste schatting deed, is hiertoe niet benoembaar. Een derde herschatter wordt jaarlijks oenoemd door den ontvanger der directe belastingen, tot wiens kantoor de gemeente behoort. Burgemeester en wethouders en de ontvanger der directe belastingen wijzen tevens een plaats- LXXX. Een spoor. Mrs. Bembridge antwoordde niet. Routh stond op naderde haar en greep haren arm waarmede zij op de leuning der sofa rustte. Zij sidderde bij deze aanrakingwant zij gevoelde dat die man haar bemindeen dat haar zulks verschrikte. „Ik weetdat gij reeds door meer dan een bemind werdtvervolgde hij, „en ik vraag niet op welke wijze gij hunne hulde hebt ont vangen. Dat behoort tot het verledene maar het tegenwoordige behoort ons. Ik vraag daarom, waartoe gij mij hebt doen roepen Eene vrouw, die woorden zoo als ik tot u gesproken heb niet aanhooren wilgeeft den man geene gele genheid zulke woorden te herhalen. Gij hebt mij niet ontboden, om mij te zeggen, dat ik u door de verklaring mijner liefde beleecligd heb. Indien gij zoo huichelachtig waartzou ik u niet kunnen beminnen hoe schoon gij ook zijn mocht.,, Routh bemerkte dat zijne stoutmoedig heid haar welgevallig was. Zij had het hoofd opgeheven, en zag hem aan onder het lozen van een diepen zuchtmet half geopende lippen. „Van eene zaak kunt gij zeker zijn dut ik u meer bemin, dan ooit iemand u bemind heeft, vervanger aan om op te treden wanneer de door hen benoemde herschatter verhinderd is om herschatting te doen. Indien ieder der hcrschatters een ander ge voelen is toegedaan strekt die schatting tot grondslag voor de regeling der belasting, welke noch de hoogste, noch de laagste is. Indien de belanghebbende geen herschatter heeft aangewe zen, of de door hem aangewezene niet ter her- schatting opkomt of weigert den eed te doen, of aan de herschatting deel te nemen, geldt de laagste schatting als de juiste. Art. 3. De schatters en hcrschatters mogen geene schattingen of herschattingen verrichten, dan na in handen van den burgemeester den volgenden eed (belofte) te hebben afgelegd „Ik zweer, (beloof;, dat ik de schatting der huurwaarde van localiteiten, waar sterke drank in het klein wordt verkochtnaar mijn best weten en zonder aanzien des persoons, overeen komstig de wet zal verrichten. Zoo waarlijk helpe mij God Almachtig!" (Dat beloof ik!) Art. 4. De schattingen en herschattingen hebben plaats, zoodra mogelijk i;a het verleenen der vergunning of in de gevallen bedoeld in art. 72, der wet, zoo tijdigdat de belang hebbende in de gelegenheid zijhet vergunnings recht te voldoenvoordat de daar bedoelde termijn verstreken is. De bepaling van dag en uur der schattingen en herschattingen geschiedt na overleg met den schatter of de herschatters door den burgemeester. Art. 5. Ieder der herschatters ontvangt voor elke herschatting van gemeentewege de som van f 2. De kosten word n voor de eene helft ge dragen door de gemeente, voor de andere door den belanghebbendedie de hiervoor verschul digde gelden voldoetbij de indiening van zijn verzoek om herschatting. Verzuimt hij dit dan wordt zijn verzoek als niet gedaan beschouwd. Art. 6. Zoodra het vergunningsrecht is vast gesteld doen burgemeester en wethouders daarvan mededeeling aan den belanghebbende en aan den gemeenteontvanger. Dit besluit treedt in werking op I.November 1881, indien de afkondiging voor dien tijd heeft plaats gehad en anders op den 8n dag na dien der afkondiging. Aldus vastgesteltj door den raad der gemeente Waalwijk in zijne openbare vergadering var. den 27 September 1881. De Burgemeester (Get.) P. VAN ESlb. De Secretaris (Get.) F. W. VAN LIEMPT. P\B. Verordening op de invordering van het heffen gemeentelijk recht voor het verlee nen der vergunningen tot het uitoefenen van den klcin-handcl in sterkeudrank hinnen de gemeente Waalwijk. Art. 1, De schatters der localiteiten waar voor vergunning is verzocht lot het uitoefenen van den kleinhandel in sterken drank brengen aan burgemeester en wethouders zoo spoedig mogelijk een met redenen omkleed verslag hunner taxatie uit. Art. 2. Burgemeester en wethouders zenden aan den gemeenteontvanger een gedagteekend borderel der \ergunningen bevattende: a. Namen en voornamen der draukverkoopers; b. wijk en nummer van iedere localiteic c. het bedrag van het door ieder te betalen vergunningsrecht. Ari. 3. De gemeenteontvanger zendt hinnen 3 dagennadat hem deze mededeeling is ge worden, aan den belastingplichtige een beschrij vingsbiljet, houdende het bedrag van het ver- gunnings'echteene beschrijving der localiteit en de namen van den persoon aan wien zij is verleend. Art. 4. De betaling der belasting geschiedt hij den gemeenteontvanger tegen afgifte erner kwitantie. De gemeenteontvanger geeft van die helming terstond kennis aan burgemeester en wethouders niet uitdrukkelijke vermelding van de omstandigheid of het volle recht dan wel dat, nanr aanleiding der voorlaatste alinea van art 6 der wet na overlegging der verklaring, in het hefTingsbesluit vermeld slechts 3/4 daarvan is betaald. Art. 5. Jaarlijks in de maand April ontvangt de gemeenteontvanger een staat, ingelicht als bij art 2 is voorgeschreven van de nog geldende vergunningen. Art. 6. Deze verordening treedt in werking l November 1 SS l, wanneer de afkondiging voor dien tijd heeft plaats gehad en anders op den 8n dag na dien der afkondiging. m Aldus vastgesteld door den raad der gemeente Waalwijk in zijne openbare vergadering van den 27 September 1882. De gemeenteraad voornoemd De voorzitter, (Get.) P. VAN ES, lb. De Secretaris (Gi^t.j F. W. VAN LIEMPL Zijnde het voormeld besluit tot regeling van het gemeentelijke recht te heffen voor het ver leenen der vergunning tot het uitoefenen van den kleinhandel in sterken drank hinnen de ge meente Waalwijkgoedgekeurd hij koninklijk en dat nog niemand zooveel op het spel heeft willen zetten als ik bereid ben te doen ver volgde hij met een somber gelaat. „Hoeveel ik voor u opofferen wilzult gij nimmer ver nemen. Ik heb u niet tot een snel besluit ge drongen. Tosn wij elkander voor de eerste maal ontmoetten en gij mij liet vermoeden niet on genegen te zijn eene kleine badliaison aan te knoopen waart gij op deze ontwikkeling niet voorbereid. Gij hadt wellicht het doel u tot de komst van Arthur Felton den tijd te ver drijven voegde hij er met eene zekere woeste, uitdrukking bij „maar ik verlang nietdat gij mij dit zegtwant indien dit het geval geweest is Fijt gij thans toch van andere gedachten. Gij hebt intusschen kunnen zien dat ik er de man niet naar benom mij tot speelpop te laten gebruiken. En nuvervolgde luj niet zachter stem terwijl hij haar in de oogen zag, „en nudaar gij mij ontboden hebtmeen ik in mijn recht te zijn wanneer ik vraagwat gij over mijn lot besloten hebt? Gij kunt mij niet ais een stuk speelgoed in een ledig uurtje wegwerpen gij kunt de aanspraken die ik op u heb door mijne liefdeniet loochenen Wat. zult gij doen Zult gij den wijn des levens aan uwe lippen brengen of wilt gij u ook voor 'tvervolg met den verschaalden drank vergenoegen, die u tot hiertoe aangeboden werd Gij moet beslissen heden avond moet gij mij nog zeggen, wat gij verlangtwant ik sta aan éen keerpunt op mijn levensweg en moet zonder aarzelen en zor.der uitstel vernemen wat ik te verwachten heb Mrs. Bembridge bleef het stilzwijgen bewaren, maar haar gelaat verried, tot Houth's voldoening, dat zijne woorden indruk gemaakt hadden. „Wilt gij mij niet antwoorden Wilt gij mij niet zeggenwat uw doel wastoen gij mij dezen avond bij u ontboodt vraagde hij nog maals. Zijn toon drukte de innigste teederheid uit en droeg tevens die zachte opwelling van beleedigd te zijn waaraan vrouwen zoo zelden weerstand bieden kunnen. „Dat wil ik u zeggen hernam zijterwijl zij hem in het gelaat zag. „Ik had het doel u mede te aeelen dat ik voornemens 'oen te vertrekken." „Gij wilt van hier vertrekken riep Routh verbaasd. „Zoo als ik u zeghernam Mrs Bembridge, die haar onbeschroomdheid en gewonen toon wedervond zoodra zij zich buiten den too ver kring van zijn hartstocht bevrijd zag „ik wil vertrekken. Gij ziet dat ik niet zoo wreed om trent u handel als gij u wel veaneeldt, anders zou ik u niets gezegd of u niet om raad ge vraagd hebbenmaar zonder iets te zeggen vertrokken ziju daar mede ware alles af'ge- loopen." Rouths donker gezicht werd rood en hij wierp haar een dier sombere blikken toe, welke Harriet te goed kendedoch welke Mrs. Bembridge uooit gezien had. Zij bemerkte die dreigeude besluit van 29 December 1881, no 30, bij hetwelk de verordening op de invordering is aangehaald. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 15 Januari 18S2. Burgemeester en wethouders v. Waalwijk VAN DER KLOKKEN, Burgemeester. F. W. VAN LIEMPT, Secretaris. Zooah men zich zal herinneren, werd in Oc tober 1.1. de burgemeester van Luik door een zekeren Doyen, gepensionneerd ijkjr, onverwacht en zonderen o-rzaak op straat aangevallen en deerlijk mishandeld, zoodnt hij eerst, voor eenigc dagen weder in staat was zijne functiën te ver richten. De daderdie onmiddelijk werd gevat, is in de gevangenis door twee geneesheeren onderzochtdie verklaren dat hij in het volle bezit van zijne geestvermogens is. De zaak zal nu eerstdaags voor het hof te Luik dienen en daar Doyen's verdedediger ontoerekenbaarheid wegens krankzinnigheid zal pleiten zoo kan men daar een tweede proces-Gnitenu tegemoet zien met dit onderscheid, dat meer don waar schijnlijk de Belgische rechters Doyen niet zullen toelaten clc rol van Guileau te spelen. Het is gebleken dat de ontvoering van het Antwerpsche miisjewaarvan dezer dagen sprake was, geschied is op last van den vader, door een bekende van de familiedoch dat tengevolge der bemoeiingen van de politiede vader zelf zijn dochter heeft teruggehaald van de plaats waar zij gebracht was. Deze week is de eerste zittingsperiode der kamers van dit jaar geopend. Brisson is tot voorzitter, LeperePhillippopoteauxGlobet en Tirard tot ondervoorzitters der kamer gekozen. In den senaat zeide Gauthierals president volgens 'eeftijdin zijn openingsrede dat de herziening der constitutie onnoodig was geworden daar de .verkiezing: van Zondag de republikeinsche meerderheid van den Senaat had verhoogd. Maar. voegde hij er bij de senaat is bereid alle nuttige hervormingen voor het land te steunen. Gauthier herinnerde verder nog aan de woorden van Gam- betta te Cahors gesproken die nog altijd waar gebleven waren. uitdrukking zijner oogen ook nu niet. „Ik verzocht u dus om tot mij te komen, ten einde het u te zeggen," vervolgde zij. „Hom burg bevalt mij niet. De plaats is te klein iedereen bemerkt wat een ander doet, en spreekt er over. Ha gij lacht spotachtig maar het is geheel anders te Londen of te Parijs een voor werp der opmerkzaamheid te zijn, dan hier, waar nieuwsgierigheid en boosheid. „Gij wilt zeggen nijd viel Routh hem in de reden. „Neen ik bedoel hoosheid. Waar dus nieuws gierigheid en boosheid op alles wat men doet iets hebben aan te merken. Maar dat is slechts een mijner redenen. De tweede isdat ik Mr. Felton niet boinin en evenmin Mr. Dallas. Juist zijn die twee de allerminste van wie ik zou wenschen bespied te worden en en dan wenschte ik niet meer hier te zijn, als die mensch komt." Routh stond voor haar, zonder een woord te «intwoorden. „Gij weet gij herirnert u wel," vervolgde zij lachend, „Ik bedoel Arthur Felton. Boven dien zult gij tnij niet meer zoo hoos aanzien omdat ik zijn photographie draag, want ik heb die gisteren onderweg, nadat ik ze u heb doen zien, verloren. Ik vreesde dat onze ontmoeting hier niet van nnngeiinmen aard zijn zou want zoo ik hem ontwijk dan zou hij boo9 worden en twist met mij zoeken en deed ik het niet dan haalde ik mij de verachting van zijn braven vader op den hals. liet is ilti9 beter dat ik ga." Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1882 | | pagina 1