Nummer 35. Zondag 30 April 1882. 5e Jaargang. Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. FEUILLETON. Bekendmaking. De Yerstootene. BUITENLAND. Frankrijk. Engeland. Duitschland. Oostenrijk. Uitgever: ANTOOH TIELEN te Waalwijk. Kohier Hondenbelasting. De Echo van bet Zuiden, Nik- i iiMiii ui Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,00, iranco per post door het gehecle rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. Advertentiën 17 regels 0,60 daarboven 8 cent per regel groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaat sing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitschland worden alleen aangenomen door het advertentie bureau van Adolf Steinee,Hamburg. Reclames 15 cent per reg. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk Gelet op art. 5 der wet van 28 Juni 1881, (Staatsblad No 97), tot regeling van den klein handel in sterken drank Brengen ter openbare kennisdat bij hen van P. W. H. VER WIEL en P. VAN BELZEN, alhier, is ingekomen een verzoekschrift om sterken drank in het klein te mogen verkoopende eerstgenoem de in het huis, staande op de markt alhier, ge merkt B., no 114, en de laatstgenoemde in het huis, staande aan de Noox-dzijde van de groote straat,, gemerkt A., no 96. Burgemeester en wethouders voorn., De Secretaris, De Burgemeester, F. W. VAN LIEMPT. VAN DER KLOKKEN. Waalwijk27 April 1882. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk, brengen bij deze ter kennis der ingezetenen, dat het primitief kohier der belasting op de honden, over het jaar 1882, voorloopig is vastgesteld en ingevolge art. 264 der gemeentewet ter secretarie gedurende veertien dagen voor een ieder ter in zage is nedei'gelegd. Binnen dien tijd kan elk op liet kohier aange slagene tegen zijnen aanslag bezwaren bij den gemeenteraad inbrengen. Burgem. en weth. van Waalwijk De Secretaris, VAN DER KLOKKEN. F. W. VAN LIEMPT. Waalwijk, 27 April 1882. Het gemeentebestuur van Waalwijk Gezien het adres van PETER VAN DEN BROEK verzoekende vesgunning tot het oprichten eener schietinrichting met boog en pijl op perceel sectie B., no 727; Gelet op de wet van den 2n Juni 1875 (Staats blad No 59) tot regeling van het toezicht bij het oprichten van inriditingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken Brengt het door den adressant gedane verzoek ter algemeene kennis met bericht, dat het daartoe strekkende verzoekschrift met de bijlagen, bedoeld in art. 5 der voorschreven wet, op de secretarie der gemeente ter kennisneming is ter visie gelegd, en dat op den 14n dag, na de dagteekening dezes, zijnde den 13n Mei 1882, door burgemeester en wethouders des voormiddags ten elf ure op het gemeentehuis eene zitting zal worden gehouden, teneinde een ieder gelegenheid te geven zijne be zwaren tegen die opricliting mondeling of schrif- telijk in te brengen. Het gemeentebestuur voornoemd, De SecretarisDe Burgemeester F. W. VAN LIEMPT. VAN DER KLOKKEN Waalwijk, 28 April 1882. LXXXXV. Met den avondtrein. „Het kan in het midden opengedaan worden," zeide Jim en er zijn portretten in. Het eene is Mr. Deane en het andere eene dame. Ik weet waar zij woont en ik heb Mr. Routh ver leden Zondag met haar gezien. Mr. Routh heeft ook zoo'u dingten minste uitwendig is het evenzoo." „Erkent gij dit medaillon?" vraagde Mr. Low- ther zich tot Mr. Felton wendende. „Jahet behoorde mijn zoon." Nu volgde eene korte maar drukke beraad slaging tusschen de beide heeren eindelijk deelde de advocaat Jim mededat hij in het huis van Mr. Felton blijven moest tot Mr. Lowther terug zou zijn. Daarop verwijderde hij zich met het rijtuig van Mr. Stanhope. Mr. Felton en de beide dames behandelden den knaap mei", de meeste oplettendheid en goedheid. In den verschrikkelijker, toestand, waarin allen zich bevonden was een schemering van hoop door gebroken en Jim, het middel, waardoor deze straal van hoop tot hen was doorgedrongen was hun zeer dierbaar geworden. Men voorzag Al zijn de onderhandelingen over het Engelsch- Fransch handelsverdrag nog niet begonnen de besprekingen die hierover tusschen den minister van buitenlandsche zaken en den Engelschen gezant hebben plaats gehad zijn tot zulk een goed einde gekomen dat men elk oogenblik de hervatting der onderhandelingen kan verwachten. De Sultan van Marokko heeft een over eenkomst geteekend waarbij aan de Fransche troepen wordt toegestaan in de aangrenzende gewesten de opstandelingen te vervolgen die van daar in Algérie invallen doen. De siiltan betaalt 100.000 fr. schadeloosstelling voor de slachtoffers der vroegere invallen. Frankrijk belooft 900.000 fr. tot. ondersteuning der Span jaarden iu Sarda. Spanje belooft schadeloos te stellen de Franschendie 't slachtoffer werden van de Cordonalistiscbe Cubaansche en Üarlis- tische oproeren. Gedurende de eerste flrie maanden van het jaar hebben in Frankrijk niettegenstaande de jongste financiëele crisisenz. de indirecte belastingen weer 351/2 millioen meer opgebracht dan waarop ze geraamd waren wel veel minder dan vroeger dus maar toch nog een tamelijke medevaller. Ongelukkig is het verschijnsel reeds zoo gewoon |geworden dat men er reeds wel een weinig op begint te rekenen. liet trekt de aandachtdat de Gambettis- tische pers in de laatste dagen weer bijzonder onvriendelijk is tegenover president Grévy en den heer Freyeinetzoodat het vermoeden ge wettigd is dat weer door zekeren rusteloozen intrigant de een of andere manoeuvre wordt gespouuen. llij schreef dezer dagen naar Londen dat hij geen tijd had om over te komen, wegens de drukten van het presidium der legerwet- commissieofschoon deze gedurende de geheele vacantie nog niets van zich deed hooren. Het plan schijnt zegt de Parijsche berichtgever der Kölnische Zeitung aan het kabinet in de Egyptischen aangelegenheid moeilijkheden te bereiden. De aartsbisschop van Canterbury heeft Don derdag bet huwelijk van prins Leopold ingeze gend. De koningin kuste bruid en bruidegom waren en hij liet zich deze lekkernijen zeer goed smaken. Zoo ging de tijd voorbij, lot Mr. Lowther terugkeerde, vergezeld van een kort, bewegelijk manneke met grauwe oogen bet was Mr. Tatlow. „Is het waar, inijuheer," riep hij Mr. Felton toe, „is het waar, dat wij een getuige hebben?" Mr. Felton verzocht nu Clara en hare niciit zich te verwijderen en Jim werdnadat men hem door beloften en troostrijke woorden be moedigd en gerustgesteld had, door Mr. Lowther en Tatlow voorloopig verhoord. Het was reeds laat in den namiddag en Mr. Tatlow was heengegaan en teruggekeerd, toen men eindelijk de verklaringen van den knaap als afgeloopen beschouwde en de verdere plannen gingen bespreken. Nu scheen het den beiden heeren ook noodig Mr. Felton wiens zenuwen reeds veel geleden hadden en nog veel zouden te lijden hebben vrij te geven echter was de tijd voor hem nog niet gekomen dat hij zich aan zijne smart en droefheid over het verlies van zijn zoon kon overgeven. Angstzorg en uitputting stonden op zijn gelaat te lezen, doch lichamelijke rust durfde hij zich nog niet ver gunnen. „Zult gij niet mei ons gaan?" vraagde Mr. Louwtlier. „Neen," hernam Mr. Felton terwijl hij eene huivering niet kan onderdrukken „ik kan den man niet zien, voor het volstrekt zoo zijn moet." „Zult gij misschien naar bed gaan en een r.a afloop van den dienstwaarna zij het regis ter teekenden en vervolgens naar Claremont vertrokken. In de vorige week heeft er in den konink lijken schouwburg te Londen terwijl bet doek nog neer was, ontploffing plaats gehad, waardoor alle toeschouwers tot den prins en prinses van Wales incluis met stof en puin bestrooid werden. De menigte wilde reeds vluchten, maar de prins van Wales stelde hen gerust en na eenige oogen- blikken kwam de regisseur en meldde dat een blaas met gas die voor de voorstelling noodig wasgesprongen was. De voorstelling kon daarna zonder verdere stoornis plaats hebben. Bradyeen smid te Dublin die waar schijnlijk weer iets had uitgericht dat den hee ren oproermakers niet bevielis door een pis toolschot in zijn woning van het leven beroofd. Vier personen zijn als vermoedelijke daders van den moord aangehouden. - Te Gamborne in Cornwallis schijnen de woelingen tegen de Ieren voor goed geeiödigd. De leren verkeeren echter nog in groote onge rustheid. \'elen durfden niet in hunne woningen te blijven en zochten een schuilplaats in de naburige mijnen of velden in den omtrek. Niet weinigen durfden zich niet in de straten ver- toonen om hun dagelijksche inkoopen te doen en leefden dagen lang van een weinig droog brood en een aantal lersche mijnwerkers ver lieten het district uit vrees voor de gezindheid, die zich tegen hen openbaarden. De rust is er echter nu volkomen hersteld. Opnieuw wordt verzekerd dat Von Bismarck, ,in geval eener verwerping van het tabaks-mono polie door den rijksdag, niet aan ontbinding van dit lichaam denktmaar in het najaar zijn ontwerp gewijzigd of niet gewijzigdopnieuw zal indienen en zoo verder tot het aangenomen wordtwaarvan hij haast overtuigd is dat het eeumaal geschieden zal. Door den bondsraad is het ontwerp aange nomen. In de rede tot opening der werkzaamheden van den rijksdag wordt gezegd dat de betrek kingen met het buitenland voortdurend in alle opzichten het vertrouwen rechtvaardigen, hetwelk in November in de keizerlijke boodschap is aan den dag gelegd len aanzien van duurzaamheid der vriendschappelijke relatiën. Voorts wordt er in gezegd In de erkende behoefte der bond- „Neendat blijft mij voor den nacht. Ik moet mijn schoonbioeder opzoeken die dezen avond te Londen aankomten hem verhalen wat er geschied is." „Uw schoonbroeder?" „Mr. Carruthers, de echtgenoot mijner zuster. Het is van het hoogste belang, dat George's moeder niets verneemt en daarom moet ik Mr. Carruthers voorbereiden." „Gedurende dit korte onderhoud had er een ernstig gesprek plaats tusschen Jim en Mr. Tatlow. Het scheen dat gene dezen iets op dringende wijze vroeg. Eindelijk wendde Tatlow zich tot Mr. Lowther. Jim verklaarde zich tct alles bereid onder voorwaarde dat een der heeren voor hem aan Mr. Routh zou schrijven. „Was het niet zoo, mijn jongen zeide Mr Tatlow. „Ja, mijnheer," hernam Jim met eene uit drukking van ernst en gevoel in gelaat en stem, die zijne toehoorders trof. „Zoo een uwer aan haar wilde schrijven. Ik bedoel niet een brief, zoo als gij gewoon zijt brieven te schrijven want dan zou zij kunnen denken dat ik om kocht was en gij weetdat ik het alleen om Mr. Dallas deeden misschien had ik het nog niet eens gedaan zoo hij haar niet zoo slecht behandeld had en ik niet had opgemerkt, hoe zij van dag tot dag wegkwijnthoe moedig zij anders ook zij, en ten slotte zal moeten bezwij ken omdat hij haar mishandeltbedriegt en verraadt." staten aan vermindering hunner lands- en ge meentelijke belastingen kan alleen worden voor zien door verhooging der indirecte rijksbelastin gen. De meerderheid der bondsregeeringen acht het tabaksmonopolie hiertoe het geschiktste mid del en zou eerst dan tot aodere voorstellen- kunnen overgaan wanneer alle vooruitzicht op toestemming der volksvertegenwoordiging verloren was. Verder worden in de rede de bekende verzekerings-ontwerpen aangekondigd. Te Muncheu zijn gearresteerdbaron Graillier Fransch officier baron Kreittmayr gewezen Beierscb officier, en de koopman Brunner, onder beschuldiging van landverraad. Het be treft pogingen tot uitlevering van vestingplannen. De justitie heeft bewijzen in handen gekregen door een luitenant der landweer Fleischmann genaamd. De genoemde personen hadden hem namelijk 30,000 mark voor zijne medeweiking aangeboden. Om toen verder achter de zaak te komen had hij zich gehouden alsof hij het aanbod aannammaar alles terstond aan de politie medegedeeld en in overleg met haar verder met hen onderhandeld. Ook de beminde van baron Kreittmayr is in hechtenis geDomen. De Duitsche ingenieur Conrad Saebe heeft brevet gekregen voor een nieuw door hem uit gevonden model achterlaadgeweer. Dit vuurwapen waaromtrent de keizer zich een verslag heeft laten uitbrengen met last het te beproeven is van een zoo eenvoudige en tevens sterke con structie dat herstellingen zelden zullen voorko men. Voor de lading worden slechts drie be wegingen vereischt en men kan er dertig schoten in de minuut mede doen. De loop heeft een kaliber van 9 mm. De patroon is een derde lichter dan die van het geweer model 1871, en de soldaat kan dus meer patronen bij zich dragen, wat tegenwoordig een zaak van bijzonder groot gewicht is. Ook het wapen zelf is minder zwaai dan hst Mausergeweer. De verandering der geweren oud-model in die van het nieuwe systeem zou geen zwarigheden opleyen. Uit Sarajewo wordt gemeld, dat de hoofden van het bestuur in. Bosnië er. de Herzegowina eene proclamatie hebben uitgevaardigd waarbij aan de terugkeerende staatkundige vluchtelingen tot 20 Mei straffeloosheid verzekerd wordt. Op hen die hiertegen handelen en op gewone mis dadigers zal de wet streng toegepast worden. De Weener bierdrinkers maken een strike. Zij hopen door zich geheel van bier te ont- zeide Mr. Lowther op ontevreden toon. „Misschien in zeker opzichthernam Mr. Felton. „Maar zij is ook zeer te beklagen. Ik hebdoor hetgeen ik te Homburg gezien en van George gehoord heb, een blik in haar leven kunnen slaan en zou gaarne ziendat men zoo zacht en genadig mogelijk met haar handelde. Hij kan ons niet ontsnappen en zij kan hem niet beschermen. Laat ons daarom hooren wat de knaap haar verlangt mede te declen en dan beslissen. Zeg mijvervolgde hij vrien delijkzich tot Jim wendende, „wat verlangt gij de dame te zeggen f //Gij zult echter begrijgendat wij den brief niet verzendenvoor hij in onze macht is hernam Mr. Tatlow. „Dat behoeft ook nietmijnheerhernam Jim. „Ik geloof dat hij heden nog vertrekt omdat de andere osk weg is." (Mr. Tatlow had zich gedurende zijne korte afwezigheid geinformeerd naar Mrs. Bembridge en vernomen dat zij op reis gegaan was.) „Hij is den verloopen nacht niet te huis ge komen en ik geloof dat hij bang is haar onder de oogen te komen en dezen nacht vertrek ken zal." „Goed dan zal ik uw brief schrijven," zeide Mr. Lowther. „Zeg mij want ik moet schrij- veu en dan verzenden wij hem nog dezen avond. Jim begon nu met veel moeite te dicteeren en Mr. Lowter schreef

Echo van het Zuiden | 1882 | | pagina 1