LANDE. Openbare Verkooping VAST GOED. Notaris LANDRÊ, \dvi:hti:\ i n:\ Engeland. Duitschland. Rusland. Egypte. Amerika. BINNENLAND. Kantongerecht Waalwijk. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. Publiek Verkoopen MHUIS en ERF een perceel bouwland Een perceel HAKHOUT, UITVOERINGEN. "tSV Op Donderdag 13 Juli 1882 a. Op Maandag 10 Juli 1882 Ingezet opf1730. Verhoogd met - 90.— f1820 b. op Woensdag 12 Juli 1882 twee keteUwelke in de spinnerij van de firma Morell Murillo aldaar geplaats zijn gespron gen is. De gevolgen van de ontploffing waren vreeselijk. Men telt 16 dooden en 30 gekwet sten terwijl liet gebouw bijua geheel vernield is. Woensdag moetnaar het zeggen van the Timesde conferentie te Constantinopel dan eindelijk hebben besloten den Sultan tot eene tusschenkomst in Egypte uit te noodigen, onder de voorwaardenwaaromtrent de mo gendheden het zijn eens geworden. In het Engelsch lagerhuis heeft de vice-mi nister Dilke verklaard dat admiraal Seymour de bevelhebber van het Engelsch eskader voor Alexandriënieuwe instructiën ontvangen heett die berekend zijn op alle gebeurlijkheden. Ongegrond wordtin een later bericht uit Londen het gerucht genoemd als zou Seymour reeds de staking der verdedigingswerken bij Alexandrie hebben geëischtdaar hij alleen aan de Egyptische autoriteiten deed weten dat hij versperring der haven b. v. als een daad van openbare vijandelijkheid zou beschouwen. Eene nog latere depêche evenwel komt weer veel meer overeen met wat vroeger gemeld werd. Volgens deze heeft Seymour, nadat de Egyptische autoriteiten ontkennend hadden geantwoord, maar niettemin met hunne versterkingen voortgingen aan de regeering formeel medegedeelddat het opwerpen van verdere versterkingen, het planten van geschut en verdere dergelijke, blijkbaar tegen zijne schepen gerichte operaties niet langer kon worden geduld en dat onmiddellijke staking van dit werk werd verlangd. In geval van wei gering zal hij onverwijld tothet bombardement der fortificatiën van Alexandrië overgaan. De autoriteiten in Indië hebben last gekregen een contingent voor Egypte uit te rusten be slaande uit 1880 man Engelsche troepen, daar onder begrepen de bemanning voor drie batterijen, benevens 5000 man inlandsche troepen. Voorts wordt ook in Indië belegeringsgeschut in ge reedheid gebracht. De nieuwe minister van financiën de heer Scholz zal zich in de eerste plaats hebben bezig te houden met een volledige omwerking van de belastingen en er bestaat veel kansdat deze zal goedgekeurd worden bij de behandeling der begrootingtenminste als de minister rekening houdt met de wenschen der meerderheid van den landdag. Schlösser zal binnenkort Home verlaten -en zich eenigen tijd op reis begeven. Dit ver lof wordt beschouwd als een bewijsdat de ouderhandelingen met het Vaticaan niet goed vlotten. Volgens Duitsche bladen is „Muskau" net landgoed van wijlen prins Frederik in Si- leziëin eigendom overgegaan aan vorstin Dol- gorcucki, weduwe van keizer Alexander II. De koopprijs moet 6 millioen gulden bedragen. De agent August Max Bader, die in Februari een kist met helsche machines verzond en die hij gedeclareerd had als veeren bont en derge- lijkenis veroordeeld tot negen jaren en acht dagen gevangenisstraf, 11,500 mark boete of nog honderd dagen gevangenisstraf en tien jaren verlies van burgerrechten. Zooals men zich zal herinneren waren de uurwerken wat te vroeg atgeloopennog voor de kist geladen was waardoor een groote ramp voorkomen werd. Het bevestigt zich dat een aantal militairen waren betrokken in de onlangs te St. Petersburg en Moskou ontdekte nihilistische samenspannin gen. Van de troepen die de Peter- en Pauls- vesting bewaakten, bleken verscheidene in ver standhouding te staan tot aldaar opgesloten gevangen. Reeds zijn 20 gendarmen en 8 sol daten veroordeeldomdat ze brieven hadden bezorgd van de gevangenen aan hunne partij— genooten. Twee officieren zijn verbannen. Ook te Odessa werden weer eenige lieden gearresteerdwaaronder van aanziendie van nihilisme verdacht worden. Het einde van het lied is natuurlijk weer, dat de kroning weer zal worden uitgsteld. Donderdag avond heeft de Indépendance beige van haren correspondent te St. Petersburg achtereenvolgens deze twee zeer belangrijke de pêches ontvangen „Volgens geruchten zoudentengevolge van de aanhouding van eenige hoofden der nihilis tische partijte Moskou vijf volkomen afgewerkte en met dynamiet gevulde mijnen ontdekt zijn." „Er is eene geheime drukkerij ontdekt in het ministerie van marine. Door de politie zijn 9000 exemplaren eener revolutionaire proclamatie, geteekend o. a. door een zeer hooggeplaatst per soon in beslag genomen. Onmiddellijk na de ontdekking heeft de directeur van het departe ment de heer Titchakoffzich doodgeschoten." Alexandrie, 6 Juli. De middags heeft de president van den ministerraad een depeche van den sultan ontvangen, meldende dat de Engelsche vloot de fortificaties te Alexandrië borabardeeren zoutenzij de werken onmiddellijk ophielden. De sultan zal den khedive en zijn ministers aansprakelijk stellen voor de gevolgen. Ragheb antwoorddedat het ministerie reeds naar Kon- stantinopel geseind haddat er demonstratiën hadden plaats gehad, tengevolge waarvan het ministerie vergunning vroeg aan den Sultan, om de werken te hervatten cn dat in afwachting van antwoord geen eindbeslissing was genomen. Intusschen duren niettegenstaande officieele te genspraak de werkzaamheden voort. Admiraal Seymour zal zijn formeelen eisch tot staking der werken en der bewapening uitstellen, todat alle Engelsche onderdanen aan boord zijn. Zij schepen zich thans in aller ijl in. Het gerucht wil, dat Ara'oi wapenen verstrekt aan de inlandsche be volking. De Times verneemt uit Alexandrië (dd. 6 Juli), dat Seymour ten gevolge van het voort durend opwerpen van aardwerken zijn ultimatum heeft verzonden waarbij onmiddellijke staking der werken wordt geëischt onder bedreiging met een kanonnade. Onlangs is uit Nieuw-York een geheele scheeps lading petroleum uitgevoerd die ter verzending in papieren vaten was gestort. Die vaten worden door een maatschappij gemaakt, die in Cleveland, Hartford en Toledo fabrieken heeft. Dagelijks worden ongeveer drie duizend vaten afgeleverd welke blauw geschilderd en met ijzeren binten ineengehouden worden. Deze vaten kosten on geveer drie gulden vijf-en-twintig centseen prijs die door grootere productie nog kan worden verminderd. Het voordeel van papieren vaten bestaat daarin dat zij geen voegen hebben en daardoor nooit lekken. Ook zijn zij minder spoedig als de houten vaten aan verslijten on derhevig. De Standard Q'l Company is voor nemens die vaten voor hare verzendingen in gebruik te nemen. WAALWIJK. Door de liedertafel „Oefening en Vermaak", van Waalwijk en Besoijen zullen Zondag op de zaal van Musis Sacrum, dé volgende stukken worden gezongen. 1. Opwaarts. 2. Saul's Lierzang. 3. 4. Omhoog. Waalwijk 8 Juli 1882. In de Woensdag gehoudene zitting der staten dezer provincie werd met 53 van de 56 stem men herkozen als buitengewoon lid van gedep. staten de heer J. Bluijssen te Asten. Te Raamsdonk is bij herstemming gekozen tot lid van den gemeenteraad de heer W. G. Zijlmans. Het passief in het faillissement van het bankiershuis Wolters te Venlo wordt geschat op circa 6 millioen gulden het actief op nog geen zes ton. Aan de bedevaart van Tilburg naar Scher- penheuvel hebben 720 personen, mannen en vrouwen, deelgenomen. Een werkman aan de tramlijn te Kaats heuvel had voor eenige dagen het ongeluk bij het lossen eene partij railijzers op zijn lichaam te krijgen, waardoor hij zwaar verwond naar zijne woning te Tilburg werd vervoerd. Te Tilburg is een timmermansknecht ge arresteerd, verdacht van diefstal van een bank biljet van f40 en een van f25, ten nadeele van een kameraad, die met hem in hetzelfde kost huis verblijf hield en die in het bezit van geld was, doordien hij „vöor den Indischen militairen dienst had geteekend. De dief had zich voor het gestolen geld een nieuw pak kleederen ge kocht. Een reisgezelschap van niet minder dan 76 Amerikanen, waaronder ruim 50 dames, trekt op dit oogenblik door Europa. Dinsdag kwam dit gezelschap te 's Gravenhage, logeerde bij Paulez, bezocht allerlei merkwaardigheden en ook Schevenir.gen bezocht ook Amsterdam en Rotterdam en vertrok den volgenden dag naar Belgie, om van daar naar Duitschland en Oos tenrijk te vertrekken. Zondagnamiddag is te Teteringen, bij Breda, brand ontstaan in de boerenwoning, tevens tap perij, genaamd „De Jager". Met groote moeite is eene oude vrouwdie ziek te bed lag en tijdens het uitbreken van den brand alleen thuis was, gered kunnen worden. Het gebouw en de geheele inboedel, benevens een koe en een var ken zijn in de vlammen omgekomen. Het overige vee wist het brandend gebouw te ontkomen. Het huis, eigendom van den heer W. Sodenkamp en bewoond door P. Dekkers, is tegen brandschade verzekerd de roerende goederen echter niet. Te Roosendaal is tegen twee personen procesverbaal opgemaakt, omdat zij in den avond van Zondag den lantaarn uit de handen van den baanwachter Kempenaar hebben geslagen die tijdens de goederentrein uit Rotterdam kwam, aan den overweg van den spoorweg, nabij wacht huis no 20 op post stondtevens hebben zij de sluitboomen van den spoorweg, tegen het verbod van den wachter, moedwillig opengewor pen. Van den lantaarn waren twee glazen waaronder het veiligheidsglas, stuk geworpen. Den 30n Juni brak te Oudenbosch brand uit in de woning van den arbeider J. v. d. Eeden, veroorzaakt doordat een vierjarig kind, tijdens de ouders afwezig waren, een op de beddeplank van de bedstede (waarin het was ter ruste gelegd) staande petroleumlamp met daarbij liggende lucifers had ontstoken. De brand werd echter spoedig gebluscht door de tijdig toegesnelde hulp. Het kind is niet gewond, alhoewel de beddelakcns reeds aan het branden waren. In de villa in het Frederikspark, te Haar lem, bewoond door den heer C. Prins, is in gebroken, en zijn een aantal zilveren voorwerpen en twee jassen ontvreemd. De dief heeft zici door het verbreken van een groote ruit, aan de zijde van den Dreef, toegang verschaft. De heer P., die onraad bemerkte, deelde dit spoedig mede aan den agent van politie. J. Blankenstein, die juist in de nabijheid was aan het ijverig on derzoek van dezen beambte is het gelukt den dief in den vroegen morgen, in het bezit van al het gestolene, te Sassenheim te arresteeren en naar daar ter plaatse over te brengen. Hij geeft op genaamd te zijn J. Van Reenen en moet reeds eenige jaren hebben gezeten. De werkstaking op de weverij van de katoenfabriek der firma De Heijder Sc Co., te Delft, duurt nu al een week, zonder dat de grieven tegen werktijd of werkloon welke grieven is niet duidelijk door bespreking uit den weg kunnen worden geruimd. Deze week had zonder stoornis de uitbetaling plaats van het loon voor de stukken op de getouwen, voor zoover die afgewerkt waren. Het werkvolk komt dagelijks in den omtrek bijeen en trekt ook een enkele maal zonder wanordelijkheden door de stad. Naar men ons uit Breda meldt, is de persoondie Zondag uit Vlissingen derwaarts werd gebracht als verdacht van de mishandeling van den veldwachter te Prinsenhage, welke per soon in het Politieblad gesignaleerd staat, weder op vrije voeten gesteld aangezien hij met die mishandeling niets gemeens heeft en evenmin verdacht wordt de schuldige te zijn van den te Gooreind (Belgie) gepleegden moord op een lljarig meisje. Daarentegen is toevalligerwijs op Zondag, tus- schen Geertruidenberg en Madede werkelijke dader van het eerstbedoelde misdrijf door de rijkspolitie vaö Oosterhout in arrest genomen en naar Breda getransporteerd. De te Brrda bestaande commissie tot ondersteuning van de vervolgde en hulpbehoe vende Israëlieten in Rusland heeft dezer dagen de vrij aanzienlijke som van f 1046.60V3 aan het comité te Amsterdam overgemaakt. Ten behoeve der noodlijdende Israëlieten in Rusland is te Maastricht ruim f700 gecollecteerd. J)e bediende bij de Gorinchemsche bank, die verdacht wordt te haren nadeele f 8000. verduisterd te hebben heeft zijn misdaad reeds bekend. XWruncn, 5 Juli. Heden is alhier ten raad- nuize aanbesteed het leveren van 130 stuks schoolbanken en 6 stuks borden. Ingeschreven door L. P. Van Geenete Tilburg, voor f1899. H. Van dei Mijs te Besoijen 995. VV. Simmers, te Tilburg, 905. G. Van Huitente Waalwijk, 880. A. Rijnen, te Tilburg, 785.85 J. Van Duren, te Sprang, 747. Janssen Waijers te Tilburg, 710, A. Snijders te Drunen 683. Een broeder, in het broederhuis alhier, (De Kruijfoud 28 jaar) 9tond te witten op een ladderdie aan een katrol opgetrokken werd en van onderen door andere bloeders in stuur werd gehouden. Bij het laten zakken, toen de ladder op ongeveer 2 meter van den grond was, schijnt dezelve eeuigszins gekanteld te zijn, altans de broeder verloor het evenwicht, viel met het hoofd naar beneden en verpletterde zich den schedel. De dood volgde onmiddellijk. Ook werd deze week een der werklieden aan den onderbouw van de spoorwegbrug in den overlaat door een heipaal ernstig gekwetst. Of schoon hij niets gebroken heeft lijdt de man toch zware pijnen. TV. Uitspraken van 6 Juli 1882. H. v. d. H., te Besoijen, laten los loopen van een kwaadaardigen hond, geldboete f 3 of 2 dagen gevangenisstraf. A. J. Van R., te Sprang, opzettelijk wer pen met vuilnis tegen een gebouw, boete fl. of 2 dagen gev. M. K., te Sprang als voor, boete f 1.of 2 dagen gev. H. de B., te Capelle, laten loopen van vee op eei.» anders in oogst staanden grond, boete f3.of 2 dagen gev. C. van D., 2. P. van D., beiden te Waspik, gaan over eens anders in oogst staan den grond zonder toestemmingieder in eene geldboete van f 3.— of ieder 2 dagen gev. Allen in de kosten. Van 1 tot en met den 7 Juli 1882. WAALWIJK. Ondertrouwd: Pieter van Vugt, wedn. van Elisabeth IJpelaar en Adriana Maria van Bavel, wed. Petrus Schalken. Getrouv:d: Antonie van de Leur, wedn. van Antonetta Fransen en Antonia Peetersewed. Adrianus CouwenbergPetru9 Muldersjm. en Cornelia Theodora van Eeten, jd. BevallenJemke Dirk Stada, geb. Bos, z. Clara Maria Simons, geb. Beset, a. DRUNEN. Gehuwd: Peter Klerx jm. en Anna Maria Vrij hoeven jd. Adriaan van Bladel jm. en PetroDella Verhoeven jd. Wilhelmus Smits jm. en Hen drika Koenraad jd. Bevallen: Johanna van den Hoovengeb. Bx-okked. Lucia van Drunen geb. van Wijk. z. Adriana Maria Snijders, geb. Maaijwee, d. Clasina van de Wiel, geb. Samuels, z. Maria van Leendgeb. Baekersz. Johanna van der Sanden, geb. Van Uden z. Johanna Brokgeb. Van Heivoord d. Overleden: Maria Tlieresia Petronella Brands, vroeger weduwe vau Antonius Van Drunen, thans ech g. van Johannes Arnoldus Lombarts, 51 j. Petronella Greve 17 m. Wilhelmus van de Wiel, 28 3. Mechelina Leermans, wed. Mathias van Huiten 90 j. Cornelius de Kruijf28 j. SPRANG. Géboren: Antonie Z. van A. W. de Jong, en L. A. Tringo. OverledenCornelis Adrianus Werther 2 j. Dirk van Oversteeg 72 j. wed. van Johanna Baijens, Johanna Kruijff, 6 m. m-'I L I II'»» WAALWIJK, 7 Juli. Bij redelijken aanvoer en tamelijk goede vraag voor kalfkoeien was de handel ter veemarkt heden nog al levendig. Jongvee was wederom weinig ter markt evenmin als ander weivee. De hooi bouw levert een buitengewoon goed beschot op terwijl de overige landbouw producten uitmun tend te velde staan. Voor de vroege aardappelen is het wel gewenscht dat het wat minder regende. Kalfkoeien f275 h f000. Kalfvaarzen f 225 f 000 Biggen golden fll.OÖ 5 00.00 per stuk. Lammeren f 10.00 f 00.00 per koppel. Boter aangevoerd 945 kilo van f 1.11 af 1.32 per kilogram. Eieren f5.00 a fO.OO per 100 stuks. In huiden is het stil. Voor leder blijft de vraag aanhouden; men kan nu reeds ge makkelijk verkoopen en de prijzen neigen iets hooger. In schors is de handel levendig men ver wacht verschillende ladingen van f 4.50 tot f5.75 hier vrij in de haven. Vdenhout5 Juli. Aangevoerd 1004 kilogram van f 1.09 tot f 1.23 Oisterwijk, 5 Juli. Boter. Aangevoerd 2540 kilo van f0,99 a fl,20. Eieren 31/, ct. per stuk. De Notaris te Vlijmen zal des namiddags ten één ureten huize van Arnoud Klerx te Vlijmen PUBLIEK TERP ACH TEN: Voor de GEMEENTE Vlijmen 113 perceelen Hooiland in de nieuwe Kampen", onder Vlijmen. Voor den Heer P. MOMMERSTEEG te Vlijmen 15 hectaren Hooiland, onder Helvoirt, in perceelen. VAN te Vlijmen, zal bij toeslag ten huize van Arnoüt Klerx, te Vlijmen, des avonds ten 8 ure, ten verzoeke van Willem van den Udenhout aldaar. Een gunstig gelegen in het dorp bij de katholieke kerk, kadaster sectie H, nommer 1118, groot 1 are 70 centiaren en aldaar, sectie H. nommer 1117, groot 12 aren 60 centiaren; en des avonds te 8 uren, ten huize van de weduwe C. Van der Ven, te Vlijmenten verzoeke van de erven HOORN- en VAN BEIJNEN aldaar: gelegen in de Hoeven, onder Hedikhuizen, Sectie C., nommer 36, groot 82 aren 60 centiaren. Ingezet opf 1310. Verhoogd met - 150. f 1460.

Echo van het Zuiden | 1882 | | pagina 2