HetGemeentebestuurvanWaalwijk NOTARIS LANDRE, De WEISCHAREN van (iet Nagras _A..cr.BiisrK:? EEN HUIS A. J. BINK, VLETTERS, DC Uitlovin(r_van_Pfemiën. van af heden 75 Cent 25 Cent per dozijn. Lederberichten. Schoenmakersknecht, - en TUIN, 40a50 voor HANDBOOGSCHUTTERIJEN Doelplaatjes voor Kruisboogschutterijen i. Kantongerecht Waalwijk. Handelsberichten. #A1)VERTENTIEN.£ P. m. 20 stuks gerooide KOPWILGEN VERPACHTING Terstond Gevraagd publiek verpachten Worden GEVRAAGD: liefst aken met één man), PREMIËN uit te loven te WAALWIJK, den 21 September e. k., per dozijn. Franco aan huis. h5U op Dinsdag 1 Augustus 1882, PUBLIEK VERKOOPEN: PUBLIEK TE VERPACHTEN: EEN Op Maandag 31 Juli 1882 1. Het beste paard van 4 tot 6 jaar, 2. Het daaropvolgende dito dito, 3. Den besten stier van lVs tot 272 jaar, 4. De beste, nagenoeg rijpe kalf- dragende koe, 5. De beste dito dito vaars, die binnen den kring der af deeling te huis behooren. aanzien der minuten van den geschorsten notaris en van de aan hem in bewaring gegeven stukken al datgene te verrichten waartoe deze anders bevoegd en verplicht zoude zijn. Door het gemeentebestuur van Gilze-Rijen is besloten van de te sluiten geldleening a f 17.000 open te stellen twee gedeelten ad f 5000 en f6000, tegen eene jaarlijksche rente van 31/? pet. in aandeelen var. f250, waarvan de in schrijvingsbiljetten voor 21 Augustus moeten zijn ingeleverd. De stortingen moeten geschieden van 26 aandeelen op 4 October en van 24 aan deelen op 4 December e. k. Te Haarsteeg is aanbesteed het bouwen van de openbare lagere school met onderwijzers woning. Raming f 15.000. Minste inschrijver de heer üuseé, te Tilburg, voor f16.285. Het water op de Maas, dat sinds eenige dagen sterk aan het wassen was, schijnt tot staan te zijn gekomen een telegram uit Maas tricht van Donderdagnamiddag 4 ure meldt Waterhoogte stationair3 meter boven nul. De uiterwaarden zijn ondergeloopen en er is veel hooi weggespoeld. In verband met het bovenstaande deelen wij het volgend bericht mede uit Stevensweert Heden nacht is de Maas ruim 7 voet gewas sen. Alle landerijen, die laaggelegen zijn, staan onder en ook ondervinden de velden met aard appelen en andere producten groot nadeel. De werken aan de brug over de Oude Maas zijn wegens den hoogen stand der rivier gestaakt, wat den aannemer duur zal te staan komen. Of de brug nog met 1 October klaar zal komen wordt betwijfeld. Het volgende verslag opgeteekend door schipper Niemanwordt ons toegezonden Toen bij het aanbreken var. den morgen van den 21 Juli de schipper L. Nieman van Oud- dorp en B» Weltevreden van Maassluis van de Noord uit zee kwamen opwerken, zagen zij met hunne kijkers op ongeveer eene mijl afsiands de stoomschepen Narebout, Schelde en Hercules bij elkander liggen en hunne jollen rondvaren. Zij besloten daarom er heen te roeien en te verne men wat er gaande was. Bij de stoomschepen gekomen, kregen de schippers op hunne vraag, wat zij vast hadden, ter. antwoord, dat het nog onbekend was. Schipper Niemar. begaf zich daarop naar de plaats, waar een dier jolbn aan het voorwerp vast lagonderzocht dit en bevond dat het eene lichte stomp was, die in den grond zat. Zij roeiden daarop naar hunne schepen terug, zeilden eene mijl verder in zee en begon nen des middags omstreeks vier uur met nieuwen moed te drijven. Om zeven uren ongeveer be merkten zij, dat zij begonnen te haften. Om het breken der lijnen te voorkomen, lieten zij wegens de sterke strooming hunne schepen op tij draaien. Tot dit gestild was bleven zij zoo aan de lijnen liggen, die zij toen door hunne manschappen lieten opkorten tot nabij het voorwerp, waaraan zij waren vastgedreven. Schipper Nieman liet toen door zijn volk een anker uitzetten in de richting van de lijnen, teneiüde nader op het gevonden voorwerp te kunnen halen, en dit te onderzoeken. Zijn broeder K. Nieman, die als duiker naar beneden ging, bracht weldra de zoo vurig verbeide tijdingdat het wrak van de Adder gevonden was. Dit was omstreeks half tien 's avonds. Schipper Nieman trad daarop terstond met zijn collega Weltevreden in over leg, hoe te handelen. Zij besloten de Narebout en de Schelde (de Herculus was intusschen naar Nieuwediep vertrokken wegens gebrek aan kolen en met hem de eenige duiker aan boord der marinestoomschepen) die zij voor het invallen der duisternis nog met hunne kijkers hadden gezien, op te zoeken, waarin zij slaagden. Zij deelden toen den heer Nygh mede, dat de Adder door hen gevonden was en geleidden de beide 8toomcrs naar de plaats waar het wrak lag en waarop een hunner vaartuigen als boei diende. Om circa een uur 's nachts kwamen zij daar ten anker, 's Morgeus om vijf uur kwam de heer Nygh bij de schippers aan boord en wenschlte nadere aanwijzing van de plaats, waar het wrak te vinden was. Met zijn goedvinden roeide schipper Nieraen hem voor. Daar aangekomen werd bij het ophalen van 't dieplood, waaraan zand kleefde, 10 vadem water gevonden. Toen de heer Nygh een weinig verder het lood uit wierp, werd een verschil van 3V2 vadem opge merkt. Op zijne vraag in welke richting het wrak lagwerd hem geantwoord, dat dit zich van Noord naar Zuid uitstrekte. Daarna vroeg hij de namen der schippers, plaatste eene wrak ton bij het achterschip en stoomde naar Scheve- ningen, om het rapport der schippers over te seinen. In den nacht van 23 op 24 dezer werd er te Spundel ia de pastorie een belangrijke diefstal gepleegd. Behalve eene som van ongeveer 300 gulden, had de dief bijna al het zilverwerk medegenomen. Aan de ijverige nasporingen der brigade maré chaussee te Breda is het gelukt den dief met al de gestolen voorwerpen op te sporen en aan te houden. Te Maastricht vervoegde zich Zaterdag jl. een jongen van omstreeks 14 jaren bij een kaashandelaar, om uit naam van diens vrouw, die met kaas op de markt zat, een kaas te ha len, als zijnde haar voorraad uitverkocht. De man, geen argwaan hebbende, gaf het gevraagde, doch moest later ervaren dat hij was opgelicht. De veelbelovende knaap is door de politie ont dekt en aan de justitie overgeleverd. In De Bilt (Utrecht) is een brutale inbraak met diefstal gepleegdin 't midden van het dorpten huize van mevr. Martens. De dief heeft blijkbaar 't geheele huis doorzocht en zalfs een bezoek gebracht op de slaapkamer van mevrouw die opgestaan zijnde en een deur willende sluiten tegen den inbreker is aangeloopen deze koos daarop dadelijk het hazenpad en is tot nog toe niet opgespoord kunnen worden aangezien geen ander signale ment van hem is opgegeven dan dat hij don ker gekleed was. Ook zijn behalve eenig gelddoor hem geen voorwerpen meegenomen die gemakkelijk tot zijne opsporing zullen kun nen leiden. De verkooper van sterken drank te Meeu wen tegen wien onlangs door den gemeente veldwachter procesverbaal is opgemaaktomdat hij in een lokaal grenzend aan dat waarvoor hij vergunning hadsterken drank verkocht is door de arrondissements-rechtbank te 's Bosch veroordeeld tot een boete van f10 of driï da gen gevangenisstraf. Drie artilleristen te Arnhemdie naar eene voorstelling van Carré waren geweest kregen na afloop daarvan twisten trokken hun laarzen uit om zich daarvan als wapens te bedienen. Enkele burgers werden daarbij ver wond. Nadat de militairen gearresteerd waren hebben zij in de kazerne alles wat onder hun bereik kwam kort en klein geslagen. De eigenaar van een der op de kermis te Leeuwarden staande oliekoekkramen had zich op een bank ter ruste gelegd om van de vermoeinis sen van den nacht te bekomen. Toen zijne vrouw hem eenigen tijd daarna wilde wekkenont dekte zij tot haar grooten schrik dat hij was overleden. Op ongeveer tien meter van de graan schuur van den heer C. J. Sandeling, rustend geestelijke te Wouw is brand ontstaan in een stroomijtje. Met behulp der buren was men den brand spoedig meester. Bij het mijtje werden nog drie lucifers gevonden. Een onderzoek wordt ingesteld. y<L Uitspraken van 27 Juli 1882. J. D., te Loonopzand, voerwezen boete fl of 2 dagen gevangenisstraf. 2. 1. A. M. de V., 2. E. van de K., 3. T. B., allen te Vlijmen loopen over eens anders bezaaiden grond, ieder f 0.50 boete of ieder 1 dag gevangenisstraf. 3. A. P., te Vlijmen, politieovertreding van Vlijmen, boete f 1 of 1 dag gev. 4. W. B., te Sprang, werpen met vuiligheden tegen iemands lijf, boete van fl of 2 dagen gevangenisstraf. 5. C. A. de V., te Besoijen, nachtgerucht, boete f 5.50 of 3 dagen gev. 6. A. H., te Tilburgvoorwezen boete f 3 of 2 dageu gev. 7. W. H., te Vrijhoeven-Cappel, vischdelict, 2 geldboeten ieder van f 1, of 1 dag gev. voor elke boete. 8. G. R., te Capclle alsvoor, 2 boeten elk van f 1 of 1 dag gev. voor elke boete. 9. A. v. d. W., te Vlijmen, beschadiging van eens anders roerend goed, boete f 0.50 of 1 dag gev. 10. L. van de L., te Vlijmen, voerwezen, geldboete van f 1 of 1 dag gev. 11. H. P., te 's Bosch, voerwezen, boete fl of 1 dag gev. 12. C. K., te Drunen, voerwezen, boete van f 1 of 1 dag gev. 13. D. van D., te Loonopzand, gaan over eens anders in oogst staanden grond zonder recht of vergunning, boete f 0.50 of 2 dagen gev. 14. H. A., te Tilburg, voerwezen, f 3 boete of 3 dagen gev, 15. C. K., te Drunen vischdelict, 2 boeten ieder van fl of 1 dag gev. voor elke boete. 16. 1. M. van D., te Besoijen, 2. C. v. B., te Sprang, gaan over eens anders in oogst staan den grond, ieder eene boete van f 0.50 of ieder 1 dag gev. 17. J. van D., te Oudkeusden, voerwezen, boete van f 1 of 2 dagen gev. 18. W. van R., te Waalwijk, werpen van vuilnis op eens anders grond, vrijgesproken. 19. W. S., te Vlijmen, voerwezen, boete van fl of 1 dag gev. 20. J. O., te Sprang, openbare dronkenschap, boete f 2 of 2 dagen gev. 21. C. P., te W., openbare dronkenschap boete f 2 of 2 dagen gev. 22. G. van V., te Drunen, alsvoor, boete van f2 of 2 dagen gev. 23. P. van W., te Besoijen, alsvoor; boete van f2 of 2 dagen gev, 24. C. A. de V., te Besoijen, alsvoor, boete f 2 of 2 dagen gev. 25. B. V., te Loonopzand, alsvoor, boete f 7.50 of 3 dagen gev. 26. A. V., te Waspik, alsvoor, boete van f 2 of 2 dagen gev. 27. C. R„ te Besogen, alsvoor, boete f3. of 2 dagen gev, 28. C. A. D., te Waalwijk, alsvoor, boete f 2 of 2 dagen gev. 29. H. A., te Waalwijk alsvoor, boete f2 of 2 dagen gev. 30. J. M., te Vlijmen, alsvoor, boete f 2. of 2 dagen gev. 31. J. X., te Poppel, alsvoor, boete f2. of 2 dagen gev. 32. W. van G., te Vlijmen, alsvoor, boete f 2 of 2 dagen gev. 33. F. B., te Waspik, alsvoor, boete f2. of 2 dagen gev. 34. J. K., te Vlijmen, alsvoor, boete f 2. of 2 dagen gev. 35. L. O., te Vlijmen, alsvoor, boete 12.- of 2 dagen gev. 36. J. V., te Veen, alsvoor, boete f2.of 2 dagen gev. 37. A. C. D., te Waspik, alsvoor, boete f 3 of 2 dagen gev. 38. J. B. M., te Besoijen, alsvoor, boete f 2 of 2 dagen gev. 39. F. K te Drunen, alsvoor, boete f 2, of 2 dagen gev. 40. J. de 'N., te Waspik, alsvoor, boete f 2 of 2 dagen gev. 41. A. K., te Vlijmen, alsvoor, boete f2. of 2 dagen gev. Al de veroordeelden in de kosten. WAALWIJK, 28 Juli. Wederom was de aanvoer ter veemarkt zeer middelmatig. Voor kalfbeesten was goede vraag dech weinig aanbod. De overvloedige voorraad gras is oorzaak dat de landbouwers en veehouders hun vee weinig ter markt brengen. De prijzen zijn hoog. Boter aangevoerd 920 kilo vaiifl.15 af 1.34per kilogram. Eieren f3.00 a f4.50 per 100 stuks. Udenhout, 26 Juli. Aangevoerd 1052 kilogram van fl.10 tot f 1.34. Oisterivijk, 26 Juli. Boter. Aangevoerd 2120 kilo van f l.iO a fl,48. Eieren Sl/3 ct. per stuk. WAALWIJK. De berichten uit het buitenland zijn voor alle ledersoorten maar vooral voor zwaar zoolleder beter; hoewel de uitwerking daarvan hier nog weinig gevoeld wordt, is de stem ming toch iets vaster. Voor licht zoolleder en overleder, goede waar, bestaat ook meer vraag. In schors is de handel niet erg geanimeerd daar de verkoopers den prijs te hoog houden. De voorraad is groot en de kwaliteit over 't algemeen zeer goedwaarschijnlijk is het dus dat de prijzen, die thans gevorderd wor den zich niet staande zullen houden. Zij, die nog iets te vorderen hebben van JOZEF SCHMITZ, in firma VAN DORTMOND SCHMITZ, te Kaatsheuvel, kunnen zich vervoegen bij A. M. Vollaers te TilburgKoningsplein. zal met het 3 jarig hout er op, verdeeld in twee koopen; alles gelegen ten Westen van de Haven alhier. van te Vlijmen, is voornemens op Vrijdag 4 Augustus 1882, des namiddags te 4 uren, ten huize van de weduwe J. MOMMERSTEEGte Vlijmen, in het Vlijmensche veld of Meerland, bene vens 3 perceelen STROOISEL. voor meisjes- en ondervrou wen werk. Franco brieven aan het bureau van de „Echo van het Zuiden'7, onder het motto Schoenmaker. DE NOTARIS te Waalwijk, zal voor zijn principaal op Woensdag 16 Augustus 1882, VEILEN, en op 30 Augustus daarna FINAAL VERKOOPEN, telkens des avonds 7 ureter herberge van dew. DIJKMAN te Sprang, te Sprang, sectie B., nummers 878 en 1426, samen groot 16 aren 6 centiaren. Tï„ at„a De Notaris te Waalwijkzal des namiddags 4 ure, bij F. Van Wa genberg te Haarsteeg. De Hooge Omloop, onder Ammerzoden en Well in 30 scharen en de zoogenaamde vijf morgen „Lage Musscnen waard" in een perceel. aan den te maken dijk bij het eiland Rozen burg. Men vervoege zich bij D. C. HAKKERS, te Werkendam, of W. II. SWETS Pz., te Hardinxveld. De 14e Afdeeling der Noordbrabantsche Maatschappij van Landbouw heeft het voornemen voor: De keuring zal plaats hebben terwijl de nadere bijzonder/leden omtrent premiën en voorwaarden van mededinging tijdig zullen worden bekend gemaakt. Het Bestuur der 14e Afdeeling, VAN DIJK, Voorzitter. VAN HEIJST, Secretaris.

Echo van het Zuiden | 1882 | | pagina 3