A. J. BINK, aTLbink, Een uitmuntend perceel Hooiland, Qndergeteekende zeepen, Lederberichten. LEDERARTIKELEN, OZDZETCTIRS, ANTOON TIELEN. AMOMA PETR01LLA VAN GIERSBERGEN op Zaterdag 2 September 1882, PUBLIEK VERKOÖPEN op Donderdag 7 September 1882, VERDER Waalwijk. bleef vallendeed ook veel afbreuk aan den «roeden sang van het gecostumeerd bal, want de zaal, hoe groot ook, was toch veel te klein om de tegenwoordig zijnde dames en heeren te be vatten en dan nog de noodige ruimte voor de dansenden over te laten. Niettegenstaande dat was het bal zeer geanimeerdal de deelnemers aan den optocht verschenen weder in costuum. Des avonds ten negen ure zou de plechtige uitdeeling plaats hebben van de prijzen, door de N. Kon. Harmonie uitgeloofd voor de netste, origineelste, met geschiedenis en kunst overeen komende groepen, afzonderlijke personen te voet, te paard, voor praalwagens enz. De jury, die belast was met de moeielijke taak, om onder al het schoone het schoonste te onderscheiden, was samengesteld uit de heeren J. F. Jansen, voor zitter, VranckeVan den Bergh en Van den Boer, leden en ICaltner, secretaris Nadat de kapel van den heer Stenz het weder zeer talrijk in de zaal aanwezige publiek op een naar schoone nummers vergast had, ging de jury op verzoek van den president der feestcommissie over tot het uitreiken der bekroningen. In eene herhaaldelijk toegejuichte rede betuigde de heer Jansen zijne ingenomenheid met het gegeven feesteene stad als Tilburg, waar zoo veel gewerkt wordt, moet nu en dan eene ont spanning hebben met het feest van dezen dag heeft Tilburg in 't algemeen de N. Kon. Har monie in 't bijzonder getoond, dat het feest wist te vieren. Verder verklaarde de voorzitter da, de jury zich niet ontveinsde de moeielijkheden aan hare taak verbonden. Zij heeft echter na rijp beraad eene beslissing genomen, die, naar hij durft ver trouwen, de algemeene goedkeuring zal wegdragen. De prijzen werden toegewezen in ae volgende orde I. Groepen le prijs aan den Zigeuner hofstoet. 2e y aan de Spaansche edellieden op jacht. 3e aan den Oostenrijkschen jachtstoet met gevolg. 4e aan de Egyptische quaestie. 5e het wapen van Tilburg. 6e aan de groep matrozen. 7e aan de vier astronomen. 8e de bakkers en molenaars vereemging. 9e u aan Oefening en Vermaak, lüe aan het oudcrwetsch en modern twee span. He aan de jachtclubNimrods zonen. II. Afzonderlijke personen: le prijs Lodewijk XIII groep 17 van liet pro gramma.. 2e Vaandrig groep 18. 3e Heraut no. 1. 4e h Karei V groep 17. 5e Frans één dezelfde. 6e Jules rLeclercq ridder groep y. 7e De khedive groep 18. Rp Admiraal Seymoer groep 1». Arabi groep 18. Ph. Donders ridder groep 9. Pierre Donders, ridder groep 9. Spaansch Matroos groep 14. Franz Jozef, groep 4. Graaf Hoorne no. 14. Hoofdman bakkersbond groep 22. Boelaars, antiek costuum groep 8. Voeg daarbij wat buiten die vaststaande werk zaamheden nog van het ministerie verwacht wordt, iu de eerste plaats van minister Pijnacker Hordijk ean kieswetwijzigingen we hebben tien kiemen voor één bij 't nieuwe kabinetwaaruit een crisis kan geboren worden. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch heeft uitspraak gedaan in zake H. M. 11. V., oud 35 jaren schoenmakergeboren er. wonende te Roermond. Het hof heeft hem schuldig ver klaard aan feitelijkheid tegen de eerbaarheid van een meisje onder de volle vijftien jaren met ge- weldadighcid ondernomen en uitgevoerd, en hem te dier zake veroordeeld tot celstraf voor den tijd van twee jaren en in kosten. Zoomede L. R., oud 64 jarenherbergier geboren te Rucphen wonende te Roser.daal schuldig verklaard aan moedwilligen manslag, en hem te dier zake veroordeeld tot gevangenis voor den tijd van vier jaren en in de kosten. Voorts lo. J. M. S., oud 53 jaren, herbergier, oeboren te Heelsberg, wonende te Maastricht; 2o. J, H. A., oud 20 jarenmillicien bij hel 2e regiment infanterie geboren te Roermond wonende te Maastricht, schuldig verklaard aan moedwilligen manslag en hen te dier veroordeld: den lsten tot eene "tuchthuisstraf voor den tijd v n vijfjaren, den 2den tot eene celstraf voor den tijd van twee jaren en beiden solidair in dö kosten. Door de raadkamer van 't Hof werd naar de openbare zitting verwezen Roger van den Dries, handelaar in effecten te 's Bosch, wegens bedrie- o-elijke bankbreuk als getailleerd koopman hij was ïailliet verklaard en sedert Februari 1878 voortvluchtig, doch in Juni 1.1. door Belgie uitgeleverd. 9e 10e 11e 12e 13e 14e 'i5e 16e 17e 18e 19e 20ste Hoofdman Zigeuners groep 21. Graaf Egmond groep 14, Vaandrig no. 3. uste Negerjongen uit groep 11. De prijzen werden door de leden der jury onder toepasselijke toespraken overhandigd. Wij zouden meer.en aan onze taak van ver slaggever te kort te doen, wanneer wij niet een woord van warme hulde brachten aan allen, die op eenige wijze hebber, bijgedragen tot het wel slagen van dit luisterrijk feest, in de eerste plaats aan de feestcommissie en in het bijzonder aan haren energieken president, die alle moeielijkhe den heeft weten te overwinnen, en in het kort tijdsbestek van omtrent 14 dagen een optocht lieeft georganiseerd zoo prachtig als wij hem slechts zelden elders zagen. Vervolgens aan alle heeren die aan den optocht deelnamen en die geene kosten ontzagen om hem zoo schitterend mogelijk te maken; aan den kommandant voor zijne flinke leiding; aan den burgemeester van Tilburg voor den krach- ti^en steun dien de feestcommissie van ZlLd. mocht ondervinden aan de leden der jury voor de ernstige wijze, waarop zij hare taak opvatte en uitvoerdeaan allen in één woord die iets hebben bijgedragen om het feest te doen zijn wat het geweest is. Wij zijn het volkomen eens met de woor den die wij van den commandant, den heer Is. Jans'sens-Kanters, opvingen „dat Tilburg getoond heeft wat het door samenwerking vermag." Op een des betreffende vraag van gedepu teerde staten van Limburg heeft de minister van waterstaat geantwoord, dat hij denkt tegen April e. k. den postpakettendienst op alle postkantoren in te voeren. De heer Struik te Apeldoorn, broeder van de zoogenaamden milüoenenjuffrouw heeft een bezoek°gehad van eene commissie uit de recht bank te Arnhem nut den officier van justitie uit Rotterdam. De heer S. heeft o. a. de ver klaring afgelegddat hij eene vordering van f24.000 op zijne zuster heelt. Elk ministerie draagt de kiem voor een crisis in zich wordt gezegd. Hoe het daarmee bij het herboren ministerie gesteld staatmogen de voornaamste punten toonendie op het lijstje vau werkzaamheden voorkomen. Voor minister Van Lijnden een nieuwe leening; Voor minister Kleick de uitvoering der werken voor het Merwede-kanaal Voor minister Rochussen nieuwe onderhan delingen met Frankrijk over een haudelstractaat; Voor minister Reutlier de lang verwachte militie- en schutterijwet. Altegaar punten die den omvang van ware struikelblokben kunnen aannemen. Men schrijft aan de Amst. Ct., dat de heer A. Hoetink de bruidegom van de zooge naamde „millioenen-juffrouw", wonende op den N. Z. Voorburgwal no. 48 te Amsterdam bij den officier van justitie bij de a'rond.-^rechtbank aldaareene aanklacht heeft ingediend tegen de heeren C. M. Boschvader en zoon goud- en zilverkashouders in de Kal verstraatter zake dat zij voor eene waarde van ongeveer f20,000 gezette brillantenkostbaarbeden en contante penningen hun aanvertrouwd deels ter tijdelijke bewaring, deels tot betaald wordenden arbeid (reparatie), weigeren af le geven, zonder daarvoor, ook 'zelfs gesommeerdreden op te geven, door welke handeling de heer Hoetinkdie daarin zijn vermogen beweert belegd te hebben per soonlijk geruïneerd zegt te zijn. De heer Hoetink heeff zijne belangen toevertrouwd ten deze aan mr. William J. Ten Hoetadvocaat-procu reur te Amsterdam. De zoon van een hötelhouderte R otterdam zou dezer dagen naar de kostschool in Duitsch- land terugkeeren. Hij werd daarheen gebracht door een kellner van het hoteldie tevens een som van 1400 meekreeg ter betaling van het schoolgeld. Ter bestemder plaatse aangekomen, bracht° de geleider den jongen aan de kostschool, waar hij zelf na een uurtje zou terugkeeren om deel te nemen aan het middagmaal. Hij verscheen echter niet en nam er voor het hem toevertrouwde geld een dag of wat pleizier van. Zonder geld kwam hij eindelijk te Cleeff aan waar hij van een paar personen die ge woonlijk bij zijn patroon logeerden, vijftig gulden wist los te Krijgen. Daarmee zette hij de reis voort en arriveerde te Schiedam waar hij weer tien gulden wist te bekomen. Nu keerde hij naar Rotterdam terug, waar hij zich onmiddellijk bij zijn patroon vervoegdehij beleed schuld beloofde beterschap en tevens het door hem zoek gemaakte geld in te verdienen. Zijn patroon nam hem in meelij aan. Acht dagen ging alles goed. Toen verdween de boetvaardige nadat hij eerst van verschillende logeergasten nota's tot een gezamenlijk bedrag van ongeveer f 80 bad geïncasseerd en het gouden horloge en ket ting van zijn patroon uit diens slaapkamer had meegenomen. Thans is de zaak bij de politie aangebracht, die den kellner zoekt maar hem nog niet heeft gevonden. In de Liraburgsclie gemeente Tegelen is door Fransche Capucijner monniken onderhands een landgoed aangekocht voor f 30.000, hetwelk voor klooster bestemd wordt. Dit landgoed dat in publieke veiling had zullen komen was bij inventaris geschat op f15.000. De potsstoomboot Elbe, van de Noordduitscbe Lloyd te Bremen vertrok van Bremerbaven den 2den Augustus des namiddags naar New-York, en arriveerde aldaar den lldcn des namiddags, vertrok den 16den en kwam den 2 6sten weibe houden op den Weser aan. Zoo heeft dus dit schip de uit- en thuisreis te zamen in 18 dagen gedaan. De Elbe had uit en thuis volle lading en bracht de Australische post van New-York mede. Eenige (lagen geleden werd gemeld dat het schip Merchant van Schiedam door (le En- gelsche overheid te Berwick wegens smokkelen was in beslag genomen. Thans meldt men dat het schip weder is vlijgelatenomdathet niet zeker was of het schip werkelijk binnen drie mijlen van de kust geweest was. De wetten op dit punt bepalen namelijkdat een schip dat met aan rechten onderhevige goederen in verboden verpakking aan boordbinnen drie mijlen van de kust komt, verbeurd kan worden (art. 179 van de Customs Consolidation act 1876. 39 cn 40 Vici. C. 36.) Aan boord van de Merchant werd tabak sigaren enz. gevonden in allerlei kleine pakjesklaarblijkelijk voor verkoop gereed gemaakt. Het schijnt (lat het een schip is dat gebruikt wordt voor den handel met Eugelsche visschers op de Noordzee. Deze koopen die artikelen op en smokkelen ze dan binnen. Dat het schip bekend Is langs de kust, bleek doordat toen de officier der douane reeds aan boord wasae schipper telkens werd toegeroepen door lieden aan de kustdie dit niet wisten. Dat het schip vrijgelaten is ligt dus slechts aan de om standigheid, dat niet juist blijkt op welken af stand het van de kust was. Voor den eigenaardie naar liet schijnt te Schiedam woonten voor den schipper zaï het o-ebeurde tot eene waarschuwing strekken voor het vervolg, want de Engelsche wetten op smokkelarij zijn bijzonder gestreng. De man schappen hebben nu reeds een paar dagen in gevangenschap doorgebracht. Het schijnt eenigs- zins vreemd, dat een Hollandsch schip met eene dergelijke lading voor zulk een doei kon ulJge" klaard worden. Zou dat niet zijn te beletten Bij hel verlaten der legerplaats bij Milligen is Vrijdag eeu cantinière der veld—artillerie van een stuk geschut gesprongen. Het rad ging haar over het been waardoor het gebroken is. Zij is in de ambulance opgenomen en verpleegd. Aan de tafel der officieren is ongeveer f 80 voor net ongelukkige gezin gecollecteerd. Een persoon die te Hoogvliet bezig was in de weide eene k»e te melken werd door twee koeien aangevallen, waarbij hem eenige ribben en het schouderbien gebroken werd. Volgens bericht van een de Schelde afge komen schip is nabij Bath aan boord van het Engelsche stoomschip Veronakapitein .jordon, een° stoomketel gesprongen. Onder meer per soonlijke ongelukken is een machinist gedood. Het schip werd teruggesleept naar Antwerpen. Ter zake van de nog altijd zoek zijnde gelden van het R. K. armbestuur te Venloo zijn voor den rechter vau instructie le Roermond "edao-vaard de heeren wothouders, de gemeente ontvanger de heer Raetzenpastoor-deken, en de regenten. De burgemeester van Venloo voorzitter van het armbestuuris niet gedag vaard. P. J. Van Luijtelaar. 100 grauwe Calcuttas 3 a 4 p., 40 Buenos Ayres 35 p. WOENSEL. M. Valens. 130 paardenhalzen, 80 inlandsclie kalfsvellen, 30 gezouten Buenos Ayies 35 p., 80 Calcuttas 5 p. E. Vosters. 25 gezouten Buenos Ayres 35/ób p., getouwderundslielften. 50 inlandsclie paardenlialzen getouwd. Looiersbeurs den eersten Dinsdag van elke maand bij den heer V. d. Leeden nabij het station, alwaar ook steeds het voorraadsboek liet. f bieden overleed tot mijne diepeg f t droefheid in den ouderdom van i ruim 65 jarenmijne dierbare Echt- I genoot, Mejuffrouw tijdig voorzien van de H. H. Sacra— I menten der stervenden. Waalwijk26 Augustus 1882. L. VAN GEMEKT. DE NOTARIS De koffiehuishouder S, wonende aan de Binnenrotte, heeft zich te Rotterdam door op hanging van het leven beroofd. De reden tot deze wanhopige daad moet volgens het gerucht, dat onder de nieuwsgierigen liep, daarin bestaan, dat S., die op het oogenblik geen geld dispo nibel had, t 53 moest betalen. Hij had aan den schuldeischer uitstel van betaling gevraagd maar deze was daartoe niet te bewegen en had een vervolging tegen hem ingesteld.^ S. had zich dit zoo aangetrokkendat hij zich in een onbewaakt oogenblik op de bovenkamer het leven benam. De zelfmoordenaar laat een vrouw met vier jeugdige kinderen achter. In verband met het bericht, dat de^ goud smid Bosch zich, in zake Jannetje Struik, tot de rechtbank te Amsterdam heeft gewend, opdat voorloopige voorzieningen zouden worden ge troffen, noodig tot het verkrijgen van het voor recht van surséance vau betaling, welk voorrecht definitief door den hoogen raad moet worden verleend deelt het P. v. J. mededat de schuldeischers van den heer Bosch zijn opge roepen om op dit verzoek te worden gehoord. De koning van België zal eerlang een be zoek brengen aan Amsterdamwaar hij de koloniale tentoonstelling wil bezoeken voor deze geopend wordt. De koning zal zijn reis incognito doen en slechts vergezeld zijn van zijn broeder den graaf van Vlaanderen. Bij Soeterroeer is gisterenavond omstreeks 7 uur een paard voor een rijtuig door den bliksem doodgeslagen. De passagiers kwamen met den schrik vrij. Een jongeling van 22 jaren werkzaam aan liet leggen der rails voor den spoorweg VenlooNijmegen te Blerik had Zaterdag het ongeluk onder een der zware ijzeren staven te geraken toen deze gelost werden. Zwaar ge kwetst aau rechterarm en been moest hij per rijtuig naar Venloo worden overgebracht. Zondagmorgen vond men te Steenderen vermoord in een bosch het lijk van den gemeente veldwachter Kraaienbruik. te Waalwijkzal voor zijn principaal des voormiddags 10 ure, ten huize van Jan Geene te Sprang, om contant geld, waaronderStoelen, Tafels, Spiegels, Schil derijen, Bureau, Ka- chels, Lampen, Kisten, Koper-, Glas- eu Aardenwerk Ledekant Wieg, Slede, Karn, enz. Voorts diverse wollen- eu garengoederen, lint, band, garen, knoopen, enz. Notaris te Waalwijk, zal voor zijn principaal Veilen en op Donderdag 14 September 1882, FINAAL VERKOOPEN telkens des avonds 7 ure, ter herberge van TH. DE BONT, te Waspik. onder Raamsdonk, Zuidpolder, sectie G., nos 788 en 789, groot 1 hectare 23 aren en 68 centiaren. Te aanvaarden 15 November 1882. EINDHOVEN. Oude Looiersbeurs. H. Glaudemans. Java's ronde nerf, paar- denleder en grauw overleder. P. Schellekens. 100 gr. rundshelften en pin ken, 50 banden zwart tuigleder, 50 Buenos Ayres 35 p. Ant. Kerssemakers-Simonis. Gez. B.-Ayres 45 p., dito 38 p., droge West-Indische plaatjes 14 p. Verhagen. Gezouten Buenos Ayres 38/40 p., dito 30/32 p. Gebrs. Kennen. Gezouten B.-Ayres 34/36 p., gr. zuigers 5/51/2 p. Pessers. Gez. Buenos Ayres, ïnlandscne kalis- vellen en paardenhalzen. G. Schellekens. Grauwe inlandsche kalfs vellen 2V2 p., dito zuigers 5/8 p., dito rundshelften 7 p., zwart tuigleder 10, 12 h, 14 p. per band. GESTEL. M. Kuiten. 100 Kaaphuidjes in 't smeer 4 a 5 p. P. v. d. Laak. 200 paardenhalzen 21/2 p., 80 kaaphnidjes, grauwe en zwarte Daccas 7 p. heeft de eer de ontvangst te berichten van eene groote collectie als Lederen Koffers, dames- en heeren Reis- tasschen, meisjes- en jongens Schooltasschen, Verlakte Tasschen Zakuécessaires Porte feuilles Portemonnaies, Sigarenkokers, No titieboekjes Albums en Wisseltasschen. SchrijfmappenInktkokersLessenaars Kleurdoozen Lepelkistjes in PalissanderParlemoer en Schildpad als Eau de Cologne, Eau d'Anvers, Eau de HollandeDuizendblcemengeurdoozen be vattende 12 flacons met verschillende Odeurs; als Duizendbloemeugeurzeep, Eau de Cologne, Glycerine, Cocos en Zomersproetenzeep. Frizeerkammenkinderkammenzij- en Zakkammetjes, Tanden- en Nagelschuiers enz. enz.

Echo van het Zuiden | 1882 | | pagina 3