Duitschland. Oostenrijk, Italië. Amerika. BINNENLAND. UITVOERINGEN. 1 2 3 nog geenszin9 opgespoord, zoomin als de mis dadiger die den jongeling op oudejaarsavond te Stoke Newington overmande en in het reser voir wierp. Toch houden zich bladen en clubs nu reeds bezig met een nieuw vergrijp van den zelfden aard. Ditmaal is hot slachtoffer de on gelukkige klerk van een procureurde twee-en- twiniigjarige Edwin Perkinswiens ontzie'd en bebloed lichaam men Zaterdag heeft ontdekt in den steenkolenkelder van het kantoor zijns meestersden heer T. tl. Bartleteen solicitor van eenigen naam in het district. Dit kantoor is gelegen no. 2 Arthur-street West, eene uiterst drukke straat in de onmiddelijke nabijheid der London Bridge en voerende van de Upper Tha- mestreet naar de Ring-William-street. Gelijk doorgaans in de City des Zaterdags, sloot de heer Bartlelt zijn kantoor voor-eergisteren vroeg. Twee klerken waren daar Zaterdag na middag jl. te twee uur nog werkzaam de heer Jos. Brett en de verslagene die chef de bureau was. De heer Brett verliet het kantoor des heeren Bartlett nagenoeg te twee uur precies. Perkins bleef alleen achtermaar zeide dat hij het niet lang meer maken zou. Brett is degene geweest, die Perkins het laatst in leven heeft gezien. Tegen half zes kwam de schoonmaakster opdagen om haar werk te doen. Nauwelijks had zij de voor deur geopend of zij bespeurde bloedvlekken op de trap. Verschrikt liep zij het huis uit, en ging den heer White halen die in het belendende perceel een spoorweg dienstkantoor beheert. White bekeek de vlakken en aangezien noch deze noch andere omstandigheden die op eene hevige wor steling deelden bij hem eenigen twijfel achter lieten of hier was eene misdaad gepleegd, achtte hij het raadzaam de politie te halen. Er is een politiebureau dicht in de buurt, en hulp kwam dus weldra opdagen. Vergezeld van twee onderhoorigeu spoedde zich de inspecteur Carter naar het aangeduide perceel. Overal waren de uiterlijke teekenen van een verwoeden strijd maar al te duidelijk waarneembaar. De muren van het kantoor waren met bloed besprenkeld. Bloed lag ook overal op den grond lang9 trap en gangen. Men volgde deze sporen, en zij voerden naar den steen kolenkelder. Daar ontdekte men het ontzielde lichaam van Perkinswiens gezicht door bloed en steenkoolgruis onkenbaar was ge worden. Nadat het lijk naar het lijkenhuis der City in de Golden Lane was overgebrachtkon dr. Thorpe de politiearts, een onderzoek instellen. Den uitslag daarop kan men zich licht denken. Geen twijfel mogelijk of Edwin Perkins was op gewelddadige manier ter dood gebracht. Zijn hals en hoofd vertoonden afgrijselijk gapende wonden. Men onderstelt dat een of meer misdadigers Perkins hebben aangevallen terwijl hij zat te werken. Hij zal zich i.aiuurlijk hebben geweerd, en vandaar de sporen der bloedige worsteling, die waarschijnlijk op de trap zal zijn voortgezet. Nadat de misdaad was volbrachtheeft de moordenaar het lijk naar den kelder gesleurd en is toen naar het kantoor teruggegaan waar hij zijne handen heeft afgeveegd aan een hand doek aldaar. Het werktuig der misdaad heeft men nergens kunnen opsporen zoomin als den moordenaar. Men giste aanvankelijk dat de misdaad gepleegd werd uit wraak. Wel werden het horloge en geld van den verslagene vermisten waren zijne zakken leeg maar overigens vertoonde het kan toor geen sporen van pogingen om andere waarden te bemachtigen, die zich in brandkasten bevonden. Men vermoedt meer en meer evenwel, dat de ware drijfveer tot dezen afschuwelijken moord iets anders was dan alledaagsche roof. Perkins was een wees en had landerijen geërfd in York shire. Zijn vader was eenmaal een zeekapitein en voer veel op de Oostzee. Naar het schijnt, waren er moeilijkheden gerezen nopens de ge- erfde landerijen, moeielijkheden, die een huwelijk van den verslagene met eene juffrouw Westell welke in Bermondsey, aan gene zijde der Theems, woonttegenhielden. Op het kantoor en in de woning des overledenen heeft de politie beslag gelegd op eene uitgebreide correspondentie be treffende de gemelde landerijen welke eene rol kunnen hebben gespeeld in dit bloedig drama. Perkins was Vrijdag jl. pas 24 jaren oud ge worden en had bij die gelegenheid een aantal geschenken ontvangen o. a. van zijne aanstaande vrouw. Juffrouw Westell moest den volgenden avond (Zaterdag) op een liefdadigheidsconcert zingenzij had met Perkins afgesprokendat deze haar zou komen afhalen. Op het vastge stelde uur verscheen hij echter niet, en juffrouw Westell vertrok alleen naar de concertzaalin de meening verkeerende, dat haar beminde opgp- houden was geworden maar natuurlijk in de verste verte niet kunnende droomen welke af- grijsselijke ramp hem en haar was overkomen. Het is maar te hopen dat de politie er in moge slagen den euveldader op het spoor te komen. Eene afschuwelijker misdaad is zelden ergens voorgekomen. Haar verschrikkelijk karak ter r ordt verergerd door de omstandigheid dat de moord gepleegd is in het hart der Cityin eene drukbezochte straat, als de Arlhurstreet is, en nog wel midden op den dag. De wreedaardig heid van den moordenaar wordt slechts door zijne koenheid overtroffen. Dit geval toont weder, welke gevaren mer. in eene stad als Londen loopt. Op een kantoor wordt men afgemaakt, de moordenaar verdwijnt, eu Londen telt eene verborgenheid meer. Geen plaats ter wereld waar een misdadiger veiliger is dan Londen. Daily News zeide terechtdat alleen Lefroy hier ontdekt is en dat zou ook vermoedelijk nimmer hebben plaats gehadindien hij met geld ware voorzien geweest, Zijn geldgebrek verried hem. Te Hamburg is uit Havre bericht ontvangen, dat de Duitsche mailboot Rhenania in de vaart van St. Thomas naar Hamburg in beslag is genomen ingevolge een eisch tot schadevergoe ding ten bedrage van 400,000 francs. Het schip behoort aan de Hamburg-Amerikaansche Pakketvaart-maatschappij en nu had een ander schip van die maatschappij namelijk de West phalia verleden jaar in het Kanaal de genoemde schade door aanvaring aan een Frausch schip veroorzaakt. Het bericht der in beslagneming heeft te Hamburg groot opzien verwekt. In Oostenrijk zal eerlang eene nationale in schrijving geopend worden om een gedenkteekeu op te richten ter herinnering aan de verdedigers van Weeneu, in 1683 door de Turken belegerd. Het monnment zal geplaatst worden in de St. Stefanus-kerkvan welker toren de verdediger der stadgraaf Rudiger von Starhemberg de bewegingen der vijanden naging. De keizer zal de inschrijving openen. In de mijnen vau Salgo-Tarjan (Hongarije) is een werkstakiug uitgebroken. 800 werklieden, die weigerden het werk voort te zetten hebben de magazijnen met levensbehoeften geplunderd en een meesterknecht vermoord. De troepen, die uit Lesoncz ontboden zijn hebben de orde hersteld het werk is hervat, nadat een werkman gedood en vier gewond zijn. Een Schotsch dokterdie een bekwaam zwemmer issprong onlangs te Weenenop uitdaging van een paar vrienden, over de leuuing van de 70 voet hooge „Rijksbrug" in den Donau, en zwom ondanks den sterken stroom, die er wasbedaard door het koude water naar den oever. Toen hij daar aankwam werd hij meege nomen door de politiedie hem drong andere kleederen aan te trekken. Hij zal zijn stouten zwemtoer met een boete moeten bekoopen. De Italiaansche minister ven onderwijs, Bacelli, is in de vorige week met moeite den dood ontkomen! Volgens een bericht uit Rome kwam een jong geleerde uit Paduadr. Camillo Torre, bij den minister op audiëntie om naar een post te sol-* liciteeren. Toen de minister zeide, dat hij over de vacante betrekking niet meer te beschikken had, haalde de sollicitant een revolver uit den zak en loste op den minister het schot dat ge lukkig miste. De kamerdienaren van den minister snelden toe en maasten zich van den aanvaller meester, die aan krankzinnigheid lijdende was. Hij werd onmiddelijk in een inrichting voor krankzinnigen opgenomen. Zondagavond is te Cincinnati het oproer-op nieuw begonnen. Ondanks de vermaning van den burgemeester, om zich na 7 uur niet meer op straat te vertoonen, maakte men toch samenscho lingen zoodat ue militaire macht weder geweld moest gebruiken. Rondom het gerechtshof en bij hetgeen van de gevangenis is overgebleven staat thans 3000 man onder de wapeneu ter wijl de voornaamste andere openbare gebouwen insgelijks door troepen worden bewaakt De geheele militie van Ohio is in Cincinnati bijeen getrokken. Verder wordt gemeld dat bij den brand in het gerechtshof vele belangrijke stukken zijn vernield zooals de verzameling vonnissen de registers van hypotheek en belasting, zoomede die van geboorte, huwelijk en overlijden. I.n het Amerikaansche weekblad the Na tion vinden wij thans den tekst der circulaire welke de Amerikaansche Attorney General op last van president Chester Arthur aan de auto riteiten heeft verzonden, na Engeland's vertoogen betreffende den dynamiet-invoer. Daarin heet het werkelijk wat men eerst maar half wilde geloovendat geen bewijs geleverd is voor de juistheid der bewering dat uit Amerika dyna- miet-verzendingen naar Europa hebben plaats gehad en dat de president het niet kon gelooven. Maar de eer der nrtie vereischt, dat roor dergelijke ongegronde beweringen niet de mrnste oorzaak besta en daarom moet nauwkeurig worden toe gezien en bij ontdekking de inscheping van ont plofbare stoffen worden gestraft met geldboete van 1000 tot 10,000 dollars. De Bostonsche autoriteiten, vernomenheb- bende dat de stoomboot Grecian een aantal be hoeftige Engelsche emigranten aan boord heeft, namen maatregelen de landing daarvan te voor komen. WAALWIJK. Zondag 23 dezer 'smiddags ten 12 ure, zal door de harmonie l'Espérance op de harmoniezaal worden uitgevoerd Marche de l'opéra Fatinitza, Suppé. Concert ouverture Hofman. Air et chceur de l'opéra f/Le TrouvèreVerdi. La Triomphale, polka originale, G. Tack. steen toe te staan, wanneer de aard der werken of het belang der schatkist dat gebruik noodig maakt. Bij het voorafgaand debat verdedigden de heeren Dirks, Van der Sleijden, A. van Dedera, BastertHaffmans en Seret die conclusie als door het belang der binnenlandsche industrie geboden terwijl de heeren De Bruin Kops Reekers en Van der Hoeven geene reden zage i om een votum uit te lokken. De minister van waterstaat zelf betoogde, dat de inlandsche steen tegenwoordig achterstaat bij den buitenlandsche, en dat de steenfabrikanteu in geen geval door protectie moesten benadeeld worden in de ont wikkeling van hun instructie De nieuwe burgem. van 's-Bosch, jhr. II. J. J. S. M. van der Does de Willeboisis in eene Donderdag namiddag gehouden openbare raadsvergadering geir.stalleerd. Bij afwezigheid van den oudsten wethouder den heer F. J. Pompe, sprak de wethouder Van der Steen den benoemde toehij heette hem welkom als hoofd der gemeente, en gaf hem de verzekeringdat hij in zijn veel omvattenden werkkring kan rekenen op de medewerking van den raad en van het dageiijksch bestuur. De burgemeester nam daarna het woord. Hij dankte den wethouder voor de welwillende woor den tot hem gericht. Aan den gemeenteraad was hij niet vreemd. Als jongeling in den Bosch opgegroeid, was hij met vele zijner tijdgenooten in verschillende colleges werkzaam en hebben zij kunnen ondervindendat hij wilde werken hij kent ook de leden van den raad als zoodanig. In warme bewoordingen herdacht hij de groote verdiensten van zijn te vroeg ontslapen voor- gangér en vriend mr. H. van Lanschot. Hij schetste den toestand der gemeente en bracht daarbij hulde aan den oudsten wethouderden heer Pompealsmede aan den secretaris der gemeente den heer Sassen terwijl hij de ver zekering gaf, zijne beste krachten aan het welzijn der gemeente te zullen wijden. De plechtigheid werd door de muziek der dienstdoende schutterij opgeluisterd. De kamer van koophandel te Tilburg heeft een adres gezonden aan den minister van wa terstaat waarin gewezen wordt op de nadeelige bepalingen voor de verschillende fabrieken alhier van het Congo-traktaat, met eerbiedig verzoek, dat de minister al zijn invloed zal bezigen, opdat genoemde overeenkomst niet worde bekrachtigd. In de Dinsdag gehouden zitting van den gemeenteraad van Tilburg is ingekomen een adres van het bestuur van den schildersbond verbetering vragende in de onvoldoende localiteit der teekenschool. Voor het geval daarin voor het oogenblik niet kan worden voorzien, verzocht de boud dat ten minste de grond worde gelegd voor eene ambachtsschool. Besloten werd aan den adressant mede te deelen dat de toestand volkomen bekend is en ofschoon door de gemeente eene bijdrage van f 3000 was toegezegd, de onderhandelingen met de hooge regeering tot geen resultaat hebben geleid en het daarom beter is af te wachten wat de hooge regeering doen zal. Donderdag ochtend brak te Hooge-Zwoluwe van een der zandwagens bij den in aanleg zijnden spoorweg eene as waardoor 5 geladen wagens zoodanig in en op elkander liepen, dat ze geheel vernield werden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. In ruim een uur tijds liepen de treinen weer geregeld. Verleden Donderdag ziju te Heesbeen twee flinke boerenwoningen door brand vernield. Door den heer F. W. Mondriaante Rotterdamis concessie aangevraagd voor het aanleggen en exploiteeren van eene paardentram op den rijksweg tusschen Breda en Prinsenhage. Omtrent de tweede vergadering van cre- diteureu in zake het faillissement J. Reynders te Bredawordt nog gemelddat het uitstel 't gevolg is van deze overwegingen De Zuider- stroomtram-maatschappij heeft indertijd hare aandeelen van f1000 gesplitst in aandeden van f100, maar onvergeeflijker wijze is verzuimd, die van f 1000 te vernietigen of als waardeloos te stempelen. De firma Reynders heeft deze waar- delooze stukken op prolongatie, dus als beleening, aan eenige Amsterdamsche heeren gegeven tot een bedrag van 3 ton nominaalter dekking van f136,000. Nu wenschf. de directie der Zuider-stoomtram-maatschappij zich met de aandeelhouders te verstaanom deze stukken in te lossendan zou de maatschappij alleen crediteur zijn voor de som, welke deze aflossing vordert. Wilde men van dit uitstel niet wetendan zouden de houders te Amsterdam de stukken de wijde wereld inzenden de maatschappij zou ze tegen de volle waarde moeten-erkennen, haar kapitaal zou daardoor met ruim 3 ton worden vermeerderd tot nagenoeg 1 millioen, en zij zou, als geduchte crediteur, met verreweg 't grootste deel van 't actief gaan strijken, 't was dus in hun eigen belang, dat de crediteuren het uitstel verleenden. Waalwijk, 5 April 1884. De tweede kamer heeft met 41 tegen 22 stemmen aangenomen de conclusie van de meer derheid der commissie, waarbijaan den min. van waterst. in overweging wordt gegeven om bij rijks werken dan alleen het gebruik van buitenlandschen Na afloop der tweede vergadering van crediteuren in zake de gebroeders Filbry (firma J. Reijnders) te Breda, heeft de justitie het noodig geoordeeld de beide firmanten te doen arresteeren. De politieposten, die reeds sinds eenige dagen voor de woning van Filbry w;:ar het kantoor gehouden werdwaren uitgezet werden des namiddags ingetrokken, het geheele huis gesloten en de echtgenooten der beide fir manten naar de woning van H. Filbry overge bracht. Gedurende den ganschen avond hield een groot publiek de wacht voor het kantoor, in de zekere onderstelling dat de //heeren" naar den hoek van de Halstraat zouden worden getransporteerd. Dit had dan ook des avonds te 11 ure plaats, onder een levendig //hoerah" van de bij het huis van arrest aanwezige nieuwsgierigen. De arrondissemenis-rechtbauk te Dordrecht heeft verleend rechtsingangmet dagvaarding in persoon eu instructie, tegen Adriaantje Ligt- harthuisvrouw var. den herbergier Arie de Bruin te Strijen ter zake dat zij op den 9 Maart jl. onder de gemeente Strijen in hare herberg aan den arbeider Pieter Rosbach oud 17 jaar, toen deze in kennelijken staat van dronkenschap verkeerde, zulk eene hoeveelheid klare jenever heeft toegediend dat gemelde Rosbach even na het verlaten der herbergtengevolge van het gebruik van dien sterken drank is overleden; dit feit is bij de wet van 28 Juni 1881 (drankwet) strafbaar gesteld met ciimineele straf. Een boerenmeisje uit Zundert, dat beschuldigd wordt van kindermoord is van Breda naar den Bosch overgebracht, om daar voor het gerechtshof terecht te staan. Twee der thans te Breda in arrest zijnde verdachten van den postdiefstal, namelijk de brie venbesteller Moors en de sigareumahersknecht Ballintijn moeten nu ook verklaard hebben, de daders te zijn van den diefstal van geldswaarde, het vorige jaar gepleegd ten huize van den heer Gits in de Middenlaan aldaar, Alzoo zijn tot op heden drie merkwaardige diefstallen door hen bekend. Thans resten nog altijd de groote dief stal ten huize van den gaarder van rechten en loonen den heer Vossenaaren een diefstal van zilveren voorwerpen ten huize van den heer Van Hulsteijn welke beide diefstallen een paar jaar geleden plaats vonden, zonder dat de justitie ooit op het spoor der daders is kunnen komen. Mocht het haar gelukkenthans ook hierin licht te verspreidendan zou Breda bevredigd en dank baar zijn voor den ijver, waarmede de tegen woordige officier van justitie, de heer mr. Boot zijne taak opvat. Reeds terstond na den diefstal bij Vossenaar werden de beide bovengenoemde personen als de daders aangewezen doch bij gebrek aan voldoende bewijzen op vrije voeten gelaten. Ook hier waren eenige effecten en bankpapier vermistwaarvan de nommers nooit zijn opgespoord geworden. Uit Winschoten meldt men van Woens dag Na eene zomersche warmte, bij eene tempe ratuur van 68° F. hadden wij hier en in de omstreken het eerste onweder van dit jaar, vrij zwaar en langdurig. Op verscheidene plaatsen heeft de inslaande bliksem brand veroorzaakt. Onder Blijham brandde de boerderij van den heer J. Tiddens totaal af. Dank zij deu brand- gevel kon het woonhuis gespaard blijven. Ook gelukte hethet vee grootendeels te redden. Ook in de richting van de Wedde en Beerda werd gelijktijdig brand gezien. In verband met de afschuwelijke zaak der Leidsche giftmengster wordt vernomen dat de voorloopige instructie is afgeloopen, en men zich thans met het opmaken der voor het rechtsge ding noodige stukken met bekwamen spoed onledig houdt, zoo dat de openbare behandeling zeker nog vóór de zomervacantie kan worden tegemoet- gezien. Het aantal opgeroepen en gehoorde ge tuigen is verbazend groot, en de tegen vrouw Van der Linden ingebrachte bezwarende omstan digheden zoomede de ten processe geldende stukken moeten zoo overweldigend tegen haar pleiten dat hare ontkenteuis van schuld, waarbij zij halsstarig moet blijven volharden, geheel en al wordt ontzenuwd. Woensdag nacht is te Middelburg opnieuw een brutale diefstal met braak gepleegd than3 in een schoenwinkeltje op de Vlasmarktwaar men na door het uitbreken van eene glasruit toegang verkregen te hebben een paar mans schoenen heeft buit gemaakt. De dader is on bekend. Dit is nn sedert korten tijd de vierde diefstal met braak. Men meldt uit De Leek Gisteren 2 April, overleed alhier een werkman, ruim 30 jaar oud tengevolge van het overmaiig gebruik van sterkendrank. Hij sloeg binnen den tijd vau een uur ongeveerzeven deciliter var. dat vocht naar binnen, begaf zich naar huis, zette zich aan tafel om te eten en stierf. De man was ongehuwd. De meubelmaker J. H. P. Schultze stond deze week voor het gerechtshof te Amsterdam terechtter zake van opzettelijke brandstichting met gevaar voor menschenlevensgepleegd op 7 Januari 11. in de door hem gebruikte werk plaats in de Laurierstraat aldaar. Deze brand is ontstaan in een houten ton, waarin een thee stoof met een aantal gloeiende kolen overdekt met een vloerkleed. Dat kleed en de op het platenrek liggende plank zijn in brand geraakt, doch de brand is door tusschenkomst van eenige buren en de brandweer gebluschtvoordat hij de werkplaats had aangetast. Beschuldigde ontkent zijne schuld en wordt als verdediger bijgestaan door mr. Van Duyl advocaat aldaar, in de plaats van mr. Haas,' door ziekte verhinderd. Het O. M. wordt waargenomen door den advocaat-generaal mr. Jolies. Van de 23 a charge gedagvaarde getuigen werden in de eerste plaats gehoord de hooglee- laren J. W. Gunning en W. Stoeder die de verklaring aflegden dat het houtschrapsel der in beslag genomen planken was doortrokken met een olieachtige vloeistof, die zij op grond van de bij de afscheiding gebleken vluchtigheid en wegens den eigenaardigen geur voor petroleum houden. Het bij den brand aanwezig bevonden mate riaal wordt op f 800 de gereedschappen op

Echo van het Zuiden | 1884 | | pagina 2